i". aao. 5" ilaavgang. Maandag 10 Juni 1907. BUITENLAND. BINNENLAND. MHERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden toot Amerafeort 1.25. Idem franco per post1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met oitzondering van Zon- en Feestdagen. Ad verten tien, mededeelingen en*., gelieve men vódr 10 nor morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 15 regels f 0.75. Elke regel meer .- 0.i5. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. È6ne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. «*3881i Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter algemeene kennis, dat hunne wekelijkscho vergadering, in plaatis van Don derdag 13 Juni zal worden gehouden Woens dag 12 Juni 1907. Amersfoort, 8 Juni 1907. Burgemeester en Wèthoudeie van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENIFEBT KROESE. W1UJTIERS. VERKIEZING OF CANDIDAATSTELLIXG. De Burgemeester der «emeente Amersfoort Gelet op art. 51 der Kieswet en art. 3 van het Koninklijk besluit van 8 Mei 1897 (Stbl. no. 144), brengt tor algemeene kennis dat de periodieke verkiezing van zes leden van den Gemeenteraad van Amersfoort zal plaats hebben op Dinsdag, den 25. Juni 1907, op welken «lag van de6 morgens 9 tot des na middags 4 uur, bij den Burgemeester der ge meente Amersfoort, ten Raadnuize opgaven van candidaten kunnen worden ingeleverd, welkt» opgaven moeten ingericht zijn naar den vorm, vastgesteld bij Kon. besluiten van 26 Februari 1897, .Stbl. no. 69 en 8 Mei 1897, Stbl. no. 144 (model I), gewijzigd respectievelijk bij Kon. be sluiten van 9 Januari 1901, Stbl. no. 25 en 10 .Januari 1901, Stbl. no.27. I)e aftredenden zijn in het I. Kiesdistrict de heerenC. J. D. 'van Eek en Mr. P. J. F. van "Voorst Vader; in het II. Kiesdistrict de heeren C. Th. van IBeek en M. L. Celosse in het III. Kiesdistrict de heerenD. Ger ritsen en A. H. \an Kalken. De tot invulling bestemde formulieren voor deze opgaven zijn ter Secretarie der gemeento verkrijgbaar van af heden tot en met den dag der verkiezing en moeten onderteekend wor den, wat hrt I. Kiesdistrict betreft, door min- •stens 21 kiezers, in het I'I. (Kiesdistrict dooi minstens 11 kiezers en het III. Kiesdistrict door minstens 15 kiezers, bevoegd bot deelne ming aan deze verkiezing. U1V inlevering dezer opgaven geschiedt per- inl'ijjf door een of meer oersonen die baar {hebben onderteekend, tegen een door den Bur- igemeester af te geven ontvangbewijs. Verder worden do ingezetenen herinnerd aan art,. 151 der Kieswet, luidende ,,'Hij, die oene opgave, als 'bedoeld in art. 51 inlevert, wetende dat zij, voorzien '6 van hand tekeningen van personen,' die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor [eene wettige opgave zou overblijven, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste drie [maanden of eene geldboete van ten hoogste tonderd twintig gulden. .Met gelijke straf wordt gestraft hij', die, etende dat, hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, als bedoeld bi] art. 50, heeft onderteekenu." I)o stemming en herstemming, zoo noodig, zijn bepaald respectievelijk op Maandag 8 Juli en Woensdag 17 Juli e. k. Amersfoort, den 8. Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, WUTJTTBRS. Politiek Overzicht Hervorming van hot landbezit in Engeland. Do Engelsche regeering neemt stuk voor stuk de verschillende artikelen ter hand van het uitgebreide programma, waarin bij bij de aanvaarding van het be wind het regeerrngsbeleid heeft omschre ven, dat van haar is te verwachten. De teleurstellingen, die zij daarbij ondervindt, Schrikken liaar niet af. De hor vorming in pe schoolwetgeving is afgestuit op het ver- fet van het hoogerhuis. Het wetsontwerp, dat ten doel had aan het Iersclie volk eene beperkt recht om mee te spreken bij de behartiging van zijne eigen belangen te geven, in ruil voor de homerule, die het niet kan worden verschaft, is moeten wor pen ingetrokken wegens het verzet, dat het gevonden heeft bij de naaste bel anghebben- een. Dit weerhoudt de regeering echter niet pm een ander vraagstuk ter hand te nemen de agrarische kwestie. Zoowel voor Engeland als voor Pchotland zijn wetsontwerpen in gediend, die op de Laudreforna betrekking hebben. Do kwaal, dat men wil trachten te ver beteren, is bekend. Het aantal grondeige naars is nergens zoo gering als in Engeland, waar het niet meer dan Ö.5 pet. der bevol king bedraagt. Slechts één op de tweehon derd is grondbezitter. De grond van Frank rijk is verdeeld onder 4.885.000 grondeige naars, waarvan 3^ millioen zelf hun grond bebouwen. Van den grond van Engeland bezitten 2000 de helft van den bebouwden bodem en 91 bezitten te zamon het zesde fedeelte. Met deze samentrekking van het onroe rend goed in weinige hauden gaat samen ïeiie vermindering van de bebouwde opper vlakte, oen achteruitgang van de opbrengst Ier landbouwproducten on ook eene ver mindering van de plattelandsbevolking, die j) do bewerking van den grond haar middel van bestaan vindt. Het, cijfer van de boe renarbeiders is van 983.000 in 1881 gedaald K>t 682.000 in 1901, en torwijl in Frankrijk Sen zesde deel der bevolking zich met land bouw bezig houdt, en in Denemarken zelfs ren vijfde deel, is in Engeland die verliou- jing niet eens een veertigste. Het. 's niet voor 't, eerst-, dat oene poging '-ordt beproefd om de toenemende on tv oi ling van hot, platteland tegen te gaan door den grondbezittenden boerenstand te ver sterken. Reeds in 1892 is eene wet tot stand gekomen, die strekt tot bevordering van het kleine grondbezit. Die wet is een doode let ter gebleven, hoofdzakelijk omdat de graaf schapsraden, waarin de groote grondbezit ters een overwegenden invloed hebben, wei nig lust toonden den boerenarbeiders het aankoopen van bouwland mogelijk te maken en hen daardoor van de landheeron onaf- lankelijk te maken. De regeering heeft met ondervinding, die met de vroegere wet is opgedaan, haar voordeel gedaan het thans ingodiende wetsontwerp wil geen vrije boe ren in 't leven roepen, maar pachters, die echter hunne pachthoeven niet rechtstreeks van de groote grondbezitters zullen overne men, maar van de plaatselijke overheden of de graafschapsradenTe dien behoeve v orden deze laatsten toegerust met ver rei ken do volmachten tot onteigening. Indien echter de graafschapsraden de hand niet mochten willen leenen tot den aankoop van oeugdelijk land, om dat onder de boeren te verdoelen, dan treden door den minister van landbouw aan te wijzen commissarissen op om van de bevoegdheid tot onteigening ge bruik te maken. De invoering van de plaatselijke over heden of van staatscom m issa rissen als eige naars is eene nieuwigheid, die ook gerecht vaardigd is door de met de wet van 1892 opgedane ondervinding. Velen van do onder die wet opgetreden kleine boeren hebben later de verzoeking niet kunnen weerstaan cm hun goed aan speculanten te verkoopen. Daarom schept de nieuwe wet alleen pach ters, die onder toezicht staan van het open bare gezag en evenmin hun pachtrecht mogen overdragen als hun grondbezit mogen ervreemden. In dit opzicht komt het voor Engeland ingediende wetsontwerp overeen met dat, wat voor Schotland is bestemd ook dat laat alleen de vorming van pacht hoeven toe, wel is waar niet onder toezicht van het openbaar gezag, maar rechtstreeks onder den grooten grondbezitter. In andere opzichten loopen de beide wets ontwerpen zeer uiteen, en beide verschillen aanmerkelijk met de regeling, die in Ierland bestaat. De drie bestanddeelen van het ver eenigde koninkrijk zullen, als de twee nu ingediende wetsontwerpen wet worden, ieder eene verschillende agrarische wetgeving heb ben. In Ierland heeft de wet ten doel, den kleinen boer tot bezitter van zijn eigen goed te maken. De Schotsche bill wil bewerken, dat de groote grondbezitter do voor kleine hoeven bestemde gronden moet verpachten tot een prijs en voor een tijd, dien hij zelf niet kan bepalen; de rechten, die de pach ter daarmee op de hoeve krijgt, zijn voor verkoop vatbaar. In het Engelsche wets ontwerp wordt niet gedacht aan het in 't leven roepen van kleine boeren, bezitters van den grond, dien zij bebouwen het zul len zijn pachters, die pachten van den ge meenteraad of van den graafschapsraad. Wat zal het lot zijn, dat aan dezen maat regel beschoren is? Zal hij wederom door den tegenstand van de lords mislukken Men sou dat verwachten van een maaregel, die rechtstreeks gemunt.is tegen het monopolie van het landbezit. Maar het keerenhuis is soms onberekenbaar. Een correspondent van de Temps schrijft: ,,De lords zijn slimme lieden. Zij weten behoudend to zijn, zonder reactionair te zijn. Wanneer zij weten, dat eene hervorming vurig wordt gewensckt door een aanzienlijk deel van de kiezers, dan fc'cteeren zij haar, zelfs al staat zij hen in hun gemoed tegen. Hunne groote kracht is, dat zij weten te wijken als het moet. Wan neer de volkswind blaast, dan buigen zij als het riet in de fabel, en daardoor komt het, dat men hen niet breekt." Duitachtand. Berlijn, 8 Juni. Heden namiddag om 3 uur is de zitting van den landdag van Pruisen met eene koninklijke boodschap, die door vorst Rülow als minister-president werd voorgelezengesloten. Frankrijk. Saint-Etienne, 9 Juni. De ministers Biiand en Dujardin-Boaumetz zijn heden hier aangekomen, om de regeering te ver tegenwoordigen bij de onthulling van bet standbeeld voor den oud-afgevaardigde Girodet. 500 vereenigde socialisten liielden eene vergadering voor de arbeidsbeurs, waar een concert zou plaats hebben, waarvoor een paar duizend menschen waren opgekomen. Na eene rede van de Pressensé, die do poli tiek van Briand brandmerkte, zong de do menigte dö Carmagnole. In den omtrdkl van de prefectuur, waar minister Briandl was afgestapt, kwamen vele stanajes voor. De politie verstrooide do menigte en had tegen middernacht de orde hersteld. Briand verzocht niet met strengheid to werk te gaan. De staking v-an de ingeschreven zeelieden loopt op het einde. Havre en Marseille heb- l>en het voorbeeld gegeven nu de staking voor geëindigd to verklarenSt.-Nazaire, Agdo, Cherbourg, Nantes en Bordeaux zijn gevolgd. Duinkerken, Toulon, Cetto en la Roe Wel Ie spartelen nog tegen. De Temps meent, dat men de staking als geëindigd kan l*eechouwen en zegt., dat zij ondoordacht be gonnen is: ondoordacht omdat het geschil niet voor dadelijke oplossing vatbaar was, omdat do aanspraken van de zeelieden op den eigendom van de ondersteuningskas on gegrond waren, en eindelijk omdat de sta kers volstrekt niet alle ingeschrevenen ver tegenwoordigde. Er zijn in 't geheel 190.000 ingeschrevenen, waarvan 30.000 halve gage trekken. Van de 160.000 actief dienenden zijn ruim 30.000 in dienst op oorlogsschepen. Van de overige 130.000 zijn minstens 40.000 op zee; de rest bevindt zich aan wal, en is in afwachting van dienstneming op de groote vaart, of oefent de kustvaart en vooral de visecherij aan de kust uit. In het laatste geval verkeeren 55,000 ingeschreve nen en van dezen zijn de 29.000 visschers van Bretagne volstrekt afkeerig van de sta king. Wel geteld, kan het aantal stakers niet meer bedragen hebben dan een zesde van het totaal dor ingeschrevenen. Engeland. Londen, 8 Juni. Het Deensche Konings paar is lieden namiddag te Londen aange komen. Het werd aan het station ontvan gen door het Engelsche Koningspaar en door andere leden van de koninklijke familie. De vorstelijke personen reden samen naar het Buckingham paleis. Londen, 9 Juni. Ter eere van het Deen- scho Koningspaar werd gistereai een feest maal gegeven in het Buckingham-paleis. De leden van do koninklijke familie, de kabinet- ministers, de booge hof dignitarissen en de diplomatieke vertegenwoordigers waren te genwoordig. Eb bei do Koningen wisselden feestdron ken in die hartelijkste termen. De internatioaale suikerconventie. In het Engelsche lagerhuis heeft de minis ter van buitenlandsclio zaken, Sir Edward Grey, de verklaring afgelegd, dat hij aan de Belgische regeering en ue overige bij de sui kerconventie betrokken staten heeft medege deeld, dat hij de op den invoer van suiker in het "Vereenigde koninkrijk gelegde beper kingen beschouwt als strijdig met den geest van zijne politiek en onvereenigbaar met de belangen van die suikerindustrie en de Britsche verbruikers. Elieu ten gevolge zal het hem niet mogelijk zijn, voort te gaan met het geven ven uitvoering aan de overeenkomst voor zooveel betreft het beboeten van de van premien genietende suiker. Verder heeft de Britsche regeering medegedeeld, dat zij tegen het premiestelsel is. Wanneer hieruit mocht voortvloeien, dat het noodig wordt, dat En geland zich aan. de overeenkomst onttrekt, dan is de minister bereid hiervan zoo spoe dig mogelijk mede deel ing te doen aan de staten, die deze inzichten met de hunnen onvereenigbaar mochten vinden. Ook is er kennis gegeven, dat als de co n tr acte er *11 de staten Groot-Brittanriio mochten willen vrij stellen van de bepaling, die de boeten op legt, het bericlt van onttrekking vanzelf zal vervallen. Eene nota, uit de r«geeringdbureaux af komstig, die aan do Engelsche pers is mede gedeeld!, doet opmerken, dat de door Sir Ed ward Grey in het lagerhuis afgelegde verkla ring niet noodwendig in zich sluit, dat En geland voornemens is d> suikerovereenkomst op te zeggen. Engeland vraagt alleen to worden vrijgesteld van sommige artikelen van deze overeenkomst. Dezo vrijstelling is reeds verleend, wat andere artikelen van de overeenkomst betreft. Volgens een bericht van de Köln. Ztg. uit Brussel zal do nota van de Engelsche regeering, waarvan de permanente suiker- conferentie te Brussel m hare vergadering van verleden Vrijdag kennip g .omen heeft, in die eerste plaats leiden tot eene wisseling van diplomatieke nota's. Hot wordt in de Bolgiscne regeeringsgrmgen als zeker be schouwd, dat als er geen middenweg te vin den is, de overige staten de suikerconven tie in stand zullen houden, maar zich met elkaar kunnen verstaan over maatregelen oan de overstroomiug van hunne markten door voortbrengselen van de suikerindustrie, die in Engeland met premiesuiker bereid wor den, tegen te gaan. Spanje. Het besluit, waarbij aan de Duitsch-At- iantischo telegraafmaatachappij machtiging wordt verleend om een telegraafkabel van Einden over Teneriffe te leggen, is door den Koning van Spanje geteekend. Servië. Belgrado, 9 Juni. In de vergadering van de skoepschtina van gisteren las <le voorzit ter een brief van ontslag voor van het minis terie. Het aftreden wordt gemotiveerd mot de obstructie van de radicalen en on afkan- kclijken. Rusland. Petersburg, 8 Juni. Do Doema hield zich bezig met do agrarische kwestie. Dë socialis ten bestreden met groote heftigheid de ver klaringen van minister Stolppin over dit vraagst.uk. Kirt Ier, de woordvoerder van do kadebten, verklaard© dat gedwongen onteigening do grondslag meet zijn van iedere agrarisdho hervorm ng. Daarop worden een aantal motiën inge diend. Die va n de sociaal-domooratcn eisch- te de toewijzing van het grondbezit aan de gemeente. De arbeidspartij stelde voor, dat het grondbezit gemeenschappelijk eigendom van het volk zal worden of dat een gedwon gen onteigening zal plaats vinden. De kadetten wensohten, dat eerst uitge maakt zal worden, of het wel noodig is oene motie aan te nemen, omdat immers het standpunt der verschillende partijen voldoende bekend is. Daarover werd het eerst gestemd en met 238 tegen 191 stem men werd besloten geen enkele motie in stemming te brengen. Hierbij stemden de kadetten de rechterzijde en de Polen te^en de linkerzijde. Dte zitting wérd daarna gesloten. De geruchten over de aanstaande ontbin ding van de rijlksdoema komen niet tot zwijgen. Wat daarvan juist is, is moeilijk te zeggen. Dat liet plan tot ontbinding ernstig overwogen wordt in de toongevende kringen, is aan geen twijfel onderhevig. Bijzonder onaangenaam wordt door lien de verwerping van sommige voorstellen ondervonden. Do rechterzijde van de doema doet haar best in troebel water te visscihen en de hofkringen togen do doema op te zetten. Met dat doel hoeft zij zich met de uiterste linkerzijde er- oenigd om de bespreking van oen door deze ingediend amnestievoorsbeil door te zetten. Zonder de hulp van de rechterzijde, zou de uiterst linkerzijde hierin niet geslaagd zijn. Het plan van het centrum was, in de eer ste plaats de wetsontwerpen af te doen,_ waarover geen ernstige botsingen te ver wachten zijn en waarvoor de meerderheid verzekerd is. Het Petersbu rgscli o telqgraaf agentschap kenschetst als een verzinsel het bericht van sommige vreemde bladen, dat minister Sto- lypin zijn ontslag heeft gevraagd en dat van het aannemen of niet aannemen van dit verzoek door den Keiizer heb lot varde rijiksdocma afhangt. Frankrijk en de Vereenigde Staten De Associated Press bericht uit Was hington, dat staatssecretaris Root de Fran- sdhe rogcering heeft laten mededoelen, dat hij bereid is aan de Fransoho kamers van koophandel dezelfde voorrechten met betrek king tot de legalisatie van facturen toe te kennen, die aan de Duitsohe kamers van koophandel bij de laatste overeenkomst zijn toegestaan. Naar verluidt, kan ook door andere natiën verlangd worden, dat derge lijke voorrechten hun zullen worden toege staan; die zullen hun verleend worden, wan- naar de kamers van koophandel daar wen- zoer eene publiekrechtelijk© instelling zijn als in DuitsoMand het geval is. Naar aanleiding van het bericht, dat Frankrijk zijne goed© diensten aan de re- geeriug der Vereenigde Staten zou hebben aangeboden, ten aanzien van Japan., deelt de Tenips mede dat men aan het ministerie va.n buitonlandeche zaken heeft verklaard, diaifc het bericht in dien vorm niet juist is. Niets in de 'betrekkingen tusschen de Ver eenigde Staten en Japan wijst de noodzake lijkheid aan. dat een derde staat goede diensten moet bewijzen om te bemiddelen. Waai* is het, dat er met de Amerilkaansche regeering zeer vriendschappelijke besprekin gen hebben plaats gehad over de regeling, die Frankrijk met Japan zail sluiten. Midden-Amerika. Mexico, 10 Juni. Een telegram, dat hier ontvangen is, meldt, dat Cabrera, de pre sident van Guatemala, gisteren vermoord is. Ei is geen bevestiging van het bericht to krijgen. Allerlei. vHoe de Franschc president zijn safa ris ontvangt, vertelt do „Cri de Paris" op de volgende aanschouwelijke wijize: Elke maand verlaat een hooge ambtenaar van het ministerie van financiën met cylin der op en witte handschoenen aan, met een dikke portefeuille ander den arin het Louvre- paleis, om zicili por rijtuig naar liet Elyséo to begeven. Hij 'betreedt eerst, dloor alle be dienden van den president beleefd begroet, het algemeen secretariaat, waar hij door den heoi Lanes hartelijk ontvangen wordt. Doze vraagt hean, hoe hij het maakt biedt hem voor den avond een Loge-plaats in een der gesubsidieerd© theaters aan en brengt hem clan naar president Fallicres, die hem ni rt minder hartelijk beroet, cvenzoo be langstellend vraagt, hoe hij het maakt en hom eveneens een loge-plaats aanbiedt. Na deze formaliteiten opent de beambte zijn portefeuille en neemt daaruit oen be- paa.d aantal pakjes banknoten., dio netjes met elastiekjes omgeven zijn. Hot laatste pakje is aanmerkelijk geringer, daar een deel der banknoten door fonkelnieuwe gou den munten ia vervangen. De president telt langzaam en aandachtig de banknoten na en mogelijk nog opmerk - zamei do gouden munten, waarvan hij af on- toe een op do tafel laat vallen, om deu klank te proboe ren. Het komt uit, Failliores opent een lade van zijn schrijftafel, legt er het geld netjes in en sluit de lade. Ete beambte legt nu den president een quitantie voor. Faillières werpt, een blik daarop en zet dan zijn handteoke- ning er onder. Deze wordt met. een vloei gedroogd en de quitantie komt in die porte feuille van den beambte, die even hartelijk uitgeleide gedaan wordt als hij ontvangen is. vTe Belfast is men met do horsenvlies- ruggemergontsteking nu zoover, dat men het ergste geleden acht. In de laatste be- richtsweek waren er echter toch nog 17 nieu we gevallen aangegeven (tegen 20 de week tevoren); er stierven er 14 aan (tegen 20.) In het geheel waren er te Belfast 482 geval len geweest, met 350 dooden. vEen aardige boemel trein-idylle had. cnlangs op do kleine spoorbaan Hemer-Iser- lohn in Duitschland plaatst. In de nabij heid van een spoorwegovergang bij het dorp Sundwig moet de trein een niet al te hooge helling op, die de machinist gewoon is, met bet oog op do geringe kracht van zijn loco motief, zeer langzaam op te rijden. De ge legenheid, om zich zelf wat beweging en do locomotief eonige verlichting te verschaffen, laat do machinist slechts zelden ongebruikt voorbij gaan; bij stijgt uit en loopt een tijd naast den trein in het vrije veld. Den laat sten keer had hij zijn wandeling schijnbaar wat te ver uitgestrekt, de trein kwam, na dat hij de hoogte gepasseerd was. aan het rollen, daar de weg nu sterk dalende was raar het dal toe en voor mijnheer de machi nist er op kon springen, reed de trein met een vaartje do helling af. Later wercl hij tot stilstand gebracht. Ongelukken hadden niet plaats, terwijl dc machinist, tien minuten later op het station Sundwig arriveerde dan zijn trein. De Staatscourant van Zaterdag 9 en Maandag 10 Juni 1907 bevat o. in. de vol gende Kon. besluiten: benoemd tot hoogleeraar in het. staats- en administratief recht, bettnadivo arboids- en fa- briekswotgeiving en in. het handelsrecht aan de Technische Hoogesohool te Delft Mr. D. van Mom te leiden., en is de hoogleeraar in de afdeeLing Algemeen© Wotenecliappen aan die HoogesChool Mr. Dr. C. A. Verrijn Stuart ontheven en het onderwijs in het harc<Isrecht en 'belast met het onderwijs in dc arireids- en fabriekswetgeving benoemd tot inspecteur van het middel baar onderwijs Dr. P. Fockers, thans di stricts schoolopziener voor Tiel te Nijmegen met gelijktijdig eervol ontslag uit laatstge noemde bet. rekking. benoemd tot lid vain het ooil Lego van eura- toren der Rijks Universiteit te Leiden Mr J. G. Pat ij n, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland ter belooning van hen die zich hebben on derscheiden bij de krijgsverridlihingen in D'jambi, hoofdzakelijk gedurende het 2de halfjaar 1906, benoemd tol. ridder 4e klasse Militaire Willems-Orde, de Amboineeedbe sergeant dor infanterie Waiuw en de inland sen© infanterist le klasse Kasanwirdjo bei der. van liet. Indische logor en do tijdelijiko demang le klasse Sainioel Arifpin bepaald dat bij afzonderlijke dagorder zoo in Indië alls in Nederland eervol zullen worden vermeld de 1© luitenants P. D. A. Fnankamp on E. J. Scldorp, alsmede de Euixpeesdho sergeant J. F. Doisoniroth, al ler. van do infanterie van liet Inddsah© leger. p.Vrijdagmiddag maakte H. M. do Koningin met do jonge Prinses von Ren»» oen rijtoer door de buiurtecliappen Weinuan, Broekland, Beemto, Terwolde en Ankelour. Hier en daar werdon kiekjes genomen. Het tweespan werd gemend door Prinses Renat-a. tpVrijdagmiddag deed Z. K. H. Prins Hcr.diik der Nederlanden en do Prinses von Reus* een tochtje por auto over Deventer e.n Zwolle. pVrijdagmorgeni mankte Prinses Ite- natn von Reuas weder een rit te paarid dJoor do bosschen, in gezelschap van eonige dames en lieeren der hofhouding, begeleid door Opper-stallmeester Baron Bcntinck. pMen meldt ons van Het Loo Zaterdagmorgen deed Prinses Ronata we der haren morgen-wandel rit te paard met de dames en heeren der hofhouding. Dos middags maakte Prins Hendrik met de Prinses von Rouss oen rijtoer door liet Kon. park en Wiessel. De luitenant-kolonel graaf Scbimmelpon- ninck is, wegens het overlijden van zijn zus ter, als adjudant van dienst vervangen door oen majoor Van Hoogstraten. Gisteren middag maakten de vorstelijk© personen een rijtoer door Apeldoorn on om geving, Koningin en prinses von Rouss in het eerste rijtuig, prinses Ronata en de Prins in hot tweede rijtuig, waarbij de prinses de schimmels bestuurde. II. M. de Koningin-Moeder woonde Zondag niet, gevolg de morgen-godsdienst oefening bij in do Herv. kerk le Eemnce-

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1