aar. Dinsdag 11 Juni 1907. BUITENLAND. FEUILLETON. LORD RADIJS. 8" Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden roor Amersfoort 1.25. Idem franco per post. 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen en*., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—5 regelsf 0.73. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad Bij abonnement. Èéne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Da EulMburg-oamarilla. De zitting van den landdag van hot ko- rinkrijk Pruisen i9 verleden Zaterdag ge sloten en eerst omstreeks half Januari van het volgende jaar zullen de beide huizen van dit vertegenwoordigend lichaam tot nieuwen arbeid worden opgeroepen. De rijksdag heeft ïr het begin van de vorige maand zijn© zit tingen tot den 19en November verdaagd. Het zal dus gedurende verscheidene maan den stil zijn in do vergaderzalen van rijks dag en landdag t© Berlijn. Intusschen, er zijn ook nog andere plaat sen, waar de politieke strijd wordt gevoerd Er is wel eenige waarheid in de opmerking, dat het eene eigenaardigheid van Pruisen is, dat een minister daar nooit valt over groote politieke vraagstukken, maar wel door hof-intriges. Misschien zal men daar van weer de ondervinding- opdoen in den tijd, die thans is ingetreden. Eene zinspe ling daarop bevat de Vossische Ztg., die schrijft: ,,Men heeft meermalen voorspeld dat er „gebeurtenissen die de atmosfeer zui veren", zullen voorkomen in den parlement- loozen tijd. Intusschen hebben lieden, die het gras hoeren groeien, zoo gedaan, alsof tie positie van vorst Bülo-w geschokt is en alsof de proef op het liberaal-conservatieve ,bloc" niet zal worden genomen. Do land dag is gesloten, en het moet spoedig blijken of de pessimisten gelijk krijgen" Deze zinspelingen staan in verband met gerucht makende voorvallen, die zich in de laatste weken hebben voorgedaan in krin gen, die met het hof in nauwe betrekking staan. Maximilaan Harden, een dagblad schrijver, die een zekeren naam heeft als onthuller van zaken, die achter de coulissen orden afgespeeld, heeft in zijn orgaan de Zukunft een artikelenreeks opgenomen over de „Liebenberg-camarilla". Liebenberg is het buitenverblijf van vorst Eulenburg, oud gezant te Weenen, die gedurende vele jaren een vertrouwde raadsman geweest is van Keizer Wilhelm II. Sedert heeft vorst Eulen burg zijn ontslag gevraagd uit den diplo- matieken dienst. Dat schijnt wel met die artikelen in verband te staan, want ©ener zijds wordt bericht, dat de betrekking,*' die zo j lang tusschen den Keizer en vorst Eulen burg heeft bestaan, nu verbroken is, en waarschijnlijk voor goed, terwijl anderzijds vorst Eulenburg stappen heeft gedaan om Harden wegens zijn© artikelen in de Zukunft gerechtelijk te doen vervolgen en, nadat het O M. hem had laten weten, dat het geen termen vond ambtshalve tegen Harden op (e treden, een anderen weg heeft ingeslagen om eene rechterlijke uitspraak uit te lok ken. Hij heeft namelijk bij de rechtbank te Prenzlau, waaronder zijn landgoed Lieben berg ressorteert, eene klacht ingebracht tegen zich zelf. Do Staatsa-nwalt zal nu moe ten beslissen of de in de Zukunft opgenomen beschuldigingen tegen vorst Eulenburg aan leiding kunnen geven tot het instellen van eene vervolging tegen hem. Ook heeft zich lot den rechter gewend generaal Kuno von Moltke, de gouverneur van Berlijn, die ook in die artikelen is genoemd en die den militairen dienst heeft moeten ver laten. Men bericht, dat reeds in het begin van Mei graaf Hohenau, de adjudant van den Keizer, door kolonel von Macha vervangen is in die betrekking en dat ook dit met de zaak Moltke-Eulenburg in ver band staat. Nog andere persoonsveranderin gen in aanzienlijke ambten aan het hof of in den staatsdienst worden verwacht. De artikelen van de Zukunft over de Liebenberg-caramilla moeten door den kroon prins den Keizer ter lezing gegeven zijn. Over de ongenade, waarin vorst Philip Eulenberg gevallen is, schrijft dë Hambur ger Nach-richten„De Keizer heeft niet met den vorst gebroken terstond nadat hij van de dagbladartikeleai kennis genomen had, maar heeft hem gelegenheid gegeven zich va.n schuld schoon te wass-cheuWanneer deze daarin niet geslaagd i9, dan moet men aannemen, dat het hem ook in dë toekomst niet zal gelukken, want do Keizer heeft vorst Eulenberg niet veroordeeld zonder hem te hooren." Men wil blijkbaar vermijden, dat de zaak voor den rechter zal worden gebracht, om dat men niet gaarne 'zou zien, dat zij in alle bijzonderheden openlijk bekend werd. Maar het is niet te verhoeden, dat er herinnerd wordt aan de t-raditioneeie rol van de Eulen- burgs in de nieuwere Pruisische geschiede nis. Er wordt op gewezen, dat de val van graaf Caprivi als rijkskanselier van Lieben berg uit werd voorbereid. Dat werd ook in het vorige najaar tegenover vorst Bülow be proefd, want van Liebenberg ging het voor stel uit om het kanseliersambt zoodanig te verdleelen, dat de rijkskanselier alleen ver antwoordelijk zon zijn voor de binnen- landlscho politiek, terwijl do bemoeiing met de buitonlandsche politiek zou. over gaan op den Keizer en den staatsse cretaris van buiten landscho zaken. Ook wordt- herinnerd aan de mededeeling in de memoir-- 3 van .ohenlohe, dat vorst Eulenburg reeds voor een jaar of tien bet hem aangeboden ambt van staatssecretaris van buitonlandsche zaken heeft geweigerd txmdat hij meende als onverantwoordelijk raadsman meer invloed te kunnen uitoefe nen dan als st uatssecretaris. Er gaat schier geen dag voorbij of er ko men nieuwe bijzonderheden. Zoo trekt het de aandacht, dat juist in den tijd, waarin de instrucLiën moeten worden opgesteld voor de Haagsche conferentie, staatssecretaris von Tsohirschky met verlof is. Eene opmerking, door graaf Bülow gemaakt in de rede, die hij verleden jaar November in den rijks dag hield, dat dë camarilla een buiten - landscbe giftplant is, die nooit zonder nadeel voor het volk naar Duitschland werd over geplant, wordt druk besproken, nadat de Nordd. Allg. Zeitung het noodig heeft ge acht deze uitdrukking! nog eens in dén authentieken vorm, waarin zij is gedaan, te herhalen. Uit alles blijkt, dat er rumor in easa" is, al zijn rijksdag en landdag hunne zomerrust ingegaan. Dutte chtend. Kopenhagen, 10 Juni. Het Bureau Ritzau verneemt, dat de Duitscbe Keizer en dë Keizerin den 3on Juli naar Denemarken zul len komen, om een bezoek te brengen aan den Koning on dë Koningin. Het bezoek zal slechts een paar dagen duren.mogelijk vertrekken do hooge gasten reeds weer den 5en Juli. Evenals Baden, handhaaft ook Saksen zijne onvoorwaardelijke weigering om toe stemming te geven tot de wederinvoering van riviertollen. De Saksische regeering blijft van meening, dat het onpolitiek en in strijd met de rijksgedachte zou zijn, eene dergelijke belasting in te voeren tegen den stelligen en op deugdelijke gronden steu nenden will van Saksen. Frankrijk. Parijs, 10 Juni. De Kamer beraadslaag de heden over het wetsontwerp tot voorko ming von het bedrog in het wijnbedrijf, waardoor zulk eene groote beweging in het zuiden is ontstaan. Het debat werd gevoerd zonder dat daarbij incidenten voorkwamen. Narbonne, 10 Juni. Do burgemeester Fer- roul bracht, ten aanhoore van eene talloozo menigte, het ultimatum in herinnering, dat aan het openbare gezag is gesteld. Hij be vestigde, dat gisteren te Montpellier de be- lastingstaking en de staking van de ge meentebesturen is afgekondigd. Hij legde met den geheelen gemeenteraad zijn ambt ï-eer. De vlag werd van het stadhuis neer gehaald en vervangen door rouwfloers; de alarmklok luidde. Een optocht gaat door de stad. Parijs, 10 Juni. De gemeenteraden van Montpellier, Narbonne en Perpignan hebben hun ontslag genomen. Dit is het resultaat van het gisteren op de vergadering te Mont- pellior genomen besluit, dat de gemeente besturen het ambt moeten neerleggen en het betalen van de belastingen moet worden ge slaakt, wanneer de wijnbouwers geen vol doening krijgen in liunne klachten over het bedrog in de wijn bereiding, waardoor het product onverkoopbaar wordt. Engeland. Londen, 10 Juni. De Koning en de Koningin van Denemarken reden heden in optocht naar Guildhall, toegejuicht- door een talrijke menigte. Daar werd hun een adres van het bestuur der Citv overhandigd, waar na de lord-mayor hun een lunch aanbood. Deze herinnerde in zijn feestdronk aan de oude banden die tusschen EngeP.nd en De nemarken bestaan. In zijn antwoord dankte de Koning voor de ontvangst, waarin kij de gevoelens van het Britsche volk zag uitge drukt. Do eerste minister Sir Henry Campbell Bannorman heeft in eene rede te Plyimëuth de verhouding tuschen de beide Kamers van ket Engelsoke parlement aangeroerd. Hij zedde daarover De Lordis kebben misbruik gemaakt van de kun verleende bevoegdlheid. De regeering stelt zich voor kun weer de kun wettig toe komende plaats aan te .wijzen, die even nut tig als eervol is. De regeering denkt er niet- aan inbreuk te maken op de grondwet of de eerste stappen te doen naar een omwenteling, ze wil alleen de bevoegdkeid van het Hoogerhuis vastleg gen in de grondwet. Do Lords hebben her haaldelijk aanvallen beproefd op de rechten en de vrijheden van het Lagerhuis. Het laatste woord en ket overwicht moe ten aan het Lagerhuis blijven. (Toe juichingen). Dit is een algemeen erkende constitutioneel© leer en hetgeen wij te doen ■hebben, is of ervoor te waken, dat de ver houdingen tusschen de bedde Kamers vol gens die opvatting worden vastgesteld of do grenzen van de bevoegdheden, die de grond wet aan het Hoogerhuis toekent, bekoorlijk af te bakenen. De geschiedenis der betrek kingen tusschen de twee Kamers sinds dë Reform Act, bewijst dat het Hoogerhuis "beurtelings twee verschillende staatkundige opvattingen heeft toegepast, die geen van 'l>eide echter te vereenigen vallen met een loyale opvatting van de het Huis dëor do Grondwet opgelegde verplichtingen. Zwitserland. De standenraad heeft de verklaring van den bondsraad van 15 Februari j.l. over de opdracht van de rechtspraak in zake de staatsbank van Marokko om het bondsge- rechtshof en van ket ambt van inspecteur- generaal der Morokkaansclie politie aan een Zwiteerscho officier bekrachtigd. Italic. De oommissie van do Kamer voor het onderzoek van de militaire credieten, heeft eenstemmig de noodzakelijkheid erkend om buitengewone crediieten aan de regeering toe te staan-, maar wil dat slechts doen tot een bedrag van 60 milldcen, inplaats van de aangevraagde 200 miLlioen. De commissie brengt hulde aan het door de regeering na gestreefde ideaal, dat boven elke discussie verbeven is, maar zij beperkt de aange vraagde credieten tot 60 mil li oen, omdat zij overtuigd is, dat die beperking op dit oogen-blik geen schade kan doen aan de na tionale verdediging en aan de militaire sterkte van het land. Het is intussdhen- aan twijfel onderhevig of de regeering er ook zoo over denkt. Het aftreden van den minister van oorlog, gene raal Vigano, om deze roden wordt waar schijnlijk geacht. In de Kamer is, onder toejuichingen, een wetsontwerp aangenomen, waarbij naar aan leiding van den honderdsten geboortedag van Garibaldi, eene som van een mnllioen l'ie wordt- uitgetrokken ten bate van arme invaliden, die onder Garibaldi hebben ge diend Ootton rijk- H ongarlja. De plechtige mis, waarmee verleden Za terdag het veertigjarige jubileum der kro ning van Keizer Frans Jozef tot Koning van Hongarije te Budapest is gevierd, werd ook bijgewoond d'oor den troonsopvolger, aarts hertog Frans Ferdinand. Maar hij heeft niet langer in Budapest vortoefd dan noodig was om daarbij tegenwoordig te zijn. Om 6 uur 's morgens kwa-m kij aan het station te Budapest aan, waar hij niet officieel ont vangen werd; hij begaf zich terstond naar den hefburg. Hij nam deel aan de mis en gebruikte daarna het déjeuner in den hof- burg. Nog vóór drie uur 's namiddags begaf hij zich weer naar het station, waar aan den sneltrein, die volgens de dienstregeling naar Weenen moest rijden, een hof-wagen werd aangekoppeld. Daarin deed de aartshertog den terugreis naar Weenen. Vijf jaren geleden, toen hij een hofbal in Budapest- bijwoonde, heeft de aartshertog op gelijke wijze gedaanhij heeft ook toen zijn verblijf in de Hongaarsche hoofdstad tot ket aï'lernoodfeakeli jfcsrte beperkt. Het Hon- gaarscke tel ©graaf-agentschap bericht, dat het een spontaan besluit van den aartshertog is geweest, op den veert'gstem verjaardag van de kroning aan de zijde van -den Koning te verschijnen. Dat belet intusschen niet, dat het een zonderlingen indruk heeft ge maakt dat dik besluit op deze wijze is uit gevoerd. Een aantal leden van de onafhankélijk- keidspartij, die nu do meerderheid uitmaakt in den rijksdag, kebben verleden Zaterdag een todkt gedaan naar Zin'kota tot herden king van ket feit der stichting van de onaf hankelijkheidspartij Dat -was ook een jubi leum, samenvallende mot ket -kroningsjubi- leuim. Weenen, 10 Juni. De Waden berichten, dat de minister graaf Andrassy geprotesteerd heeft tegen de verwijdering van den Ru- mee nsahen afgevaardigde Vajda uit do ver gaderzaal van de Kamer. Men acht het mo gelijk, dat dientengevolge d© Kamer do zaak op meer onpartijdige wijze in overwe ging zal nemen. Rusland* Over het verloop van de laatste audiëntie van president Golowin bij den Ozaar wordt aan de Pol. Korr. uit Petersburg gesohre- ven De leringen, dat Keizer Nicolaas naar aanleiding van de jongste ontvangst van den voorzitter der rijksdoema de gelegenheid heeft waargenomen om kritiek uit te oefe nen op de gebeurtenissen in de rijksdoema en over karen arbeid, worden in welinge lichte kringen beschouwd als niet van waar schijnlijkheid ontbloot. Zeker is het, da-t aan de zeer skeptisohe opvattingen, wat de kans betreft op stelselmatagen arbeid en op vruchtbare uitkomsten van het werk der doema nieuw voedsel gegeven wordt door de wijze, waarop de zaken rich in den laatsten tijd ontwikkelen. Wel kan er voor 't oogen blik geen sprake zijn van een ont-bdndings- besluit, dat reeds genomen is. Juist in do kringen, waar de beslissing ligt, meent men aan de doema de gelegenheid om zioh te bezinnen niet te moeten afsnijden of be perken en volhardt men in den wensdh om alle mogelijkheden van een modus vivendi met haar uit te putten. De overtuiging in tusschen. dat de noodzakelijkheid van een derde beroep p het Russische volk vroeg of laat gebiedend aa-n den dag zal ko men. krijgt dagelij-ks grooter vastheid en meer grond. Petersburg, 10 Juni. De Doema behan delde heden het door de arbeidspartij in gediende wetsontwerp tot het toestaan van amnestie. De minister van justitie verklaarde, dat volgens art. 23 van de Grondwet het ver- leenen van amnestie een voorrecht van den Ozaar is, en dat de regeering dus niet be voegd is tegenover een dergelijk, wetsont werp stelling te nemen. De kadetten stelden voor het wetsont werp in handen van een bijzondere commis sie te stellen, die onderzoeken zal of het al of niet verder in behandeling zal worden genomen. Dit- voorstel werd aangenomen met 260 tegen 165 stemmen. De vergadering had een zeer stormachtig verloop. De Nowoje Wremja bevat een artikel van Arkadje Stolypin, den broeder van den mi nister-president, waarin deze opkomt tegen de ontbinding van de rijksdoema en zegt, dat de ontbinding Rusland weder een grooten stap na-der zo-u brengen tot do crisis. Deze doema heeft, ofschoon zij revolutionair is 011 menige onvergeeflijke handeling heeft begaan, dit goede, dat zij de burgerij ver vreemdt van den gedachte van den opstand. Ook geeft zij hoop op de vorming van een tot werken bekwaam centrum. Het artikel trekt de aandacht-, omdot het in tegenspraak is met de t-ot dusver alge meen geldende opvatting van eene ontbin ding van de doema, die voor de deur zou staan. DOOR THÉRÈSE HOVEN. HOOFDSTUK I Wilna Wilna zuchtte en voelde zich onvoildaan. Ze zat in haar eigen kamertje, haar sn-ug- gery, ingericht, zooals 'het de mode was, sober gestreept behangsel, een -licht Deven- i ter tapijt van moderne, gestyleerde teéke- ninggrifllig gefatsoeneerde, met gebloemd) I art fluweel 'bekleed© meubeltjes, een minia tuur kastje rn-et Ibiibölots: bronzen negertjes i en harlekijntjes en ri-lver speelgoed! en -por- celeinen (poppetjes vaai ragfijn maaksel. En haar theetafeltje was eveneens naar j den eisch, met een bouillori.ro van geel k<?- per, passende -bij de groote, koperen lamp, die zich als een bevallige doch, 011-botanische I Iris-plant, omhoog scheen te slingeren- met een bloemkroon van opaal. Haar Devonport j was zoo fashionable mogelijk. En, van haar schrijftafeltje weer naar de theetafel dwa lende. zag ze, ondor 't kanten kleedje, do keurige afternoon-toa-kopjes, 't snoezige trekpotje, melkkannetje en suikervaasje van verzilverd Kaisorzinn, de allernieuwste com binatie; do lepeltjes van- fantastisch Ja- pansoh model, de cosy van warme, mollige watten met een luchtig overtrek van gebor duurd gaas Alles even verfijnd..., wie in ihaar heilig dom kwam, moest er zi-dli thuis voelen; de elegante m-aud'jes met maiden -h-aar, de vaas jes met echte blo-emne, -de geestige pbotogra-- phieën, bier en daar verspreid, gaven er lei- ven en gezelligheid aan. Zij zelve Nuzo mocht er zijn. Zij was v-rij groot en gelukkig niet te dik. Wel gelukkig! Als ze aan de figuren van moe en Fie dachtdan rilde ze. Och! maar ze leek toch ook niet op ©en van beiden. Ze was niet alleen tengerder, maar ook blockerfijner georganiseerddat hoopt© ze tenminste. En ze ging richzel-ve in bi zonderheden na, evenals ze hot ihaar kamer had ged-aan. Haar opvoeding was uitstekend -geweest; zij had, van- haar zesde jaar af, op een jongejuffrouwen-school" gegaan, -zooals moe ihet noemde. Ze kende haar talen, ze spoelde piano en mandoline, ze schilderde een beetje; geen qua-est ie van oorspronkelijk talent, maar ze kon aardig oOpiëeren, en haar -bi<x;m-versie ringen op schermen, lampekappen-, waaiers en cache-pots -behoefden voor die van haar tijdgenootjes niet onder te doen. Bij voorkeur schilderde ze anemonen, haar lievelings-ibloemenDat hoorde ©r ook bij, ze had haar licvelingsparfumsIdeal (dat f 8 ipcr flesohje kostte) en Qpoipanaxhaar lierveJings kleur geel haar lievelings-spel tennis; haar lievëUngs-dioron- een grooten, -bruinen Irish setter en oen kleine schildpad, Cléo genaamd, in- den tuin. Ze leefde ook geheel up to -date. Twee ochtenden in de -week hielp zij een der mode-specialiteiten in een particuliere kliniek ze was in een- naai-kra-ns, die onder -presidium vam ©en diooniué, ettelijke a-runo kinderen va-n warme kl-eedinigisbulkken- voor zag en elk jaar een Kerstboom met een uit deel ing van alllerlëi moois en- nuttigs hield. Zo las do mode-boëken Ze dweepte, als 't noodig -was te dwepen en keurde met een cynisch lachje af, wat, op cynische -wijze afgekourd moest worden-. Haar kapsel was verwilderd, slordig; Fie vond 't „fboelig", maar alle meisjes kaptou zioh zoo. Ze droeg taiHor-made pakjes met gekleede en ongekleede blouses, of wél eenvoudige of elegante japonnen, groote of kleine hoeden. Altijd on in alles precies, zooals ze 'tvan haar kennisjes zag; -haar angstig namaken en navolgen sloot alle orginal iteit uit, doch daarnaar streefde ze 't all-onminst. Alls ze maar net was ail's do anderen, ails de jonge dames uit den doftigën stand, waartoe zij- toch béh-oordo. Zij was ëén stap vendor dan Fie, liaar zuster, die 16 jaar ouder -was dan zij on met wio ze dus bijna een- geslacht verschilde - en zeker twee stappen verder dan -haar bur gerlijke ouders. Haar naam alleen wees er al op. Ze was Wilhelmina ge-doopt en voor een Miontj© of Mina, -in de wieg gelegd, maa-r op school herdoopten een paar nufjes haar in Wilna en zoo introduceerde zo zich verder. Wilna Bong... do klanken-keus was niet gelukkig, of liever, Bong was zoo wanho pend proleet-adhtig, dat geen enkdie naam er goeil' naast zou -klinken-. Kees Rong, haar vader, Bet Bong, haar m-ceder, Fie -Bong, haar zuster... die was nu Fie {Koelers ook niet biizoncler wel luidend,. -maar beter -dan Bong,! En dia-n aoo'n plebejische uitspraak, zoo'n leelij-ke, doffe o, als in bomals 't nu nog oen beetje op zijn- Engelsch uitgesproken werd' zooals in Ping Pong Vader zei, als ze den naam niet mooi en niet voornaam genoeg naar haar zin vond, dau moest, zo dien maar zoo spoedig mogelijk trachten te ruilen voor ©en ande ren. Ze zuchtte... liet was een menschel ij,ko zwakheid, die haar nog al veel ovedkwam. Ze had er dan ook -wol reden toe, want ze was... nu wel niet bepaald ongelukkig, maar tochze stond zoo alleen, dat was het. Door haar supérieure -opvoeding en haar natuurlijken aanleg tot socialen voortuit gang, liet zij de andeien, Ihaar naaste ver wanten, ver achter zichZe had-dén niets met c-lkander gemeen. Vader en moeder waren, zoo op en di' op burgetrluidjes. Fie en haar man wel iets, maar niet veel boter, en zij Nu, zij was een lady zéker in haar eigen oogen. Maar en daarin, lag de mocielijkheid van haar loven, was zij, 't ook in de schatting va-n anderen? Thuis erkenden ze 'twol, maar smaJond, dat was niet 't ware. Haar geval was aLs dat van veel anderen. I>e grootste eerzucht- van haar ouders was geweest haar, hun jongste -kind, 't nako mertje, hooger dé maatschappelijke- ladder op te voeren dén zij 'tgeweest waren. E11 1111, ze dit bereikt hadden, dat ze meer was, dat ze, in Ihaar denken, spreken- en doen, bove-n. hen stond!, namen ze 'tfeit schoorvoetend aan. Ze hadden er naar gestreefd' om een dame va,n hun d-ochtcr te maken en nu, zo een dame was, lachten ze er haar om- uit. Ze -hadden, toen ze voor goed van school kwam, een allerliefst, modern salonnetje voor haa-r laten inrichten, en nu rij er haar woonvertrek van gemaakt had, moest rij or telkens ironische opmerkingen over hooren. Ze hadden haar altijd -ruim kloodgefd ge geven, en als ze elegant en gesoigneerd voor der. dag kwam, zagen ze haar met verwon derde blikken aan. I11 één woord, ze hadden zich een ideaal van haar gevormd, en nu zij 'het verwezenlijkt had, eohriikton zo er voor terug. (Da-t was toch niet haar schuld; zij: -kon 't niet helpen, dat ze niet paste- in de omge ving waarin 't noodlot haar, door haar ge boorte had geplaatst. Wilna zuchtte, maa-r niet alleen daarom... De grieven, wélke zij, tegen haar ouders had, kon zc opsommen, daar ze tastbaar wa ren. 'De kleine st-éken- werden voelbaar gege ven, de onheusche woorden hoorbaar gezegd. Maar... wat baar veel meer deed lijden, was haar verhouding met de buitenwereld. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 1