Openbare Aanbesteding. G.G.PIi.L, BOEKELMAN, Amersloortsch Wissel- en Effectenkantoor Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. STICHTSCHE HYPOTHEEKBANK Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned.-lndië, Waterschap Maartensdijk. Visscherij. AANBESTEDING. Kamenier-Linnenmeid, eene Dienstbode C, P, M. VAN DER WANT SIGARENWINKELIERS ZEEVAARTSCHOOL IVERKADE'S ALBOM-BOEK „ZOMER", door iAC. P. THIJSSE. ICORTEORACHT 7. Trekking 1 Julias """"YsooV-eSz10000 -' Trekking 29 Juli a s UNION CASTLE LIJN" naar ZUID-AFRIiCA. WEKELIJKSCHE DIENST van LONDEN en SOUTHAMPTON. Gebruikt N. V. VAN DIJK's Beschuit en Koeksoorten. raden, mch door zulke onzuivere voorspiege lingen te laten verlokken. SpcctJeeren met zekere winst is onmoge lijk Tegenover de gunstige staan kwade kansen. En de kwade zijn altijd de grootste. En wie eenmaal in 't net zit, die laat er, nu of later, veeren bij. (Haagsrih© Crt.) Trap van een veulen. Vrijdag middag heeft te Dusseu (N.-Br.) een 6-jarige knaapje zulk een trap van een veulen ge kregen, dat het kind op de plaats dood bleef Doodgevallen. Zaterdagmiddag is een bejaard schilder, werkzaam aan de elec- trisohe centrafle te Leiden van een hoogte var; 22 motor gevallen. De man was onmid dellijk een lijk. jaErnstige val. De echtgenoot© van oen dor bewoners van het Belgische park te Schoveningen is uit een dakgoot der bovenste verdieping in den tuin van haar woning .gevallen on met gebroken ribben, dijbeen en sleutelbeen naar het ziekenhuis te TsGra- venhage overgebracht. Verdronken. Zaterdagmorgeni s te Weero (N.-1I.) de vrouw van een arbeider van don walstoep in het water gevallen en verdronken School- en Kerknieuws. Zaterdagmiddag heeft prof. dr. C'. Ivan in do Aula der Universiteit te Amsterdam zijn laatste college gegeven als hoogleeraar in de politischo aardrijkskunde, de physische aard rijkskunde en de land- volkenkunde van den O.-I. Archipel. De voordracht van den hoogleeraar was ge titeld Belangrijke episoden uit de geschie denis der aardrijkskunde hier te lande. Prof dr. 'Ixax Oonrat, die wegens voorge nomen studiën in het buitenland ontslag had fevraagd en bekomen als hoogleeraar in het tomeinsche recht aan de Universiteit te Am sterdam, gaf Vrijdag zijn laatste college, dat door wie leerlingen, oud-leerlingen, ambtge- nooten en belangstellenden werd bijgewoond. Na dank voor zooveel belangstelling ging Spr. zijn loopbaan aan deze universiteit na. waaraan hij gedurende 29 jaren was verbonden, daarbij in herinnering brengende hoe hij ziju ambt nier aanving onder den invloed eener nieu we iong-Duitsche historische richting, waarvan hij do ontwikkeling kort naging, nadat de oude, eigenlijke historische school op het gebied van do geschiedenis van het Eomeinsohe recht niet geheel aan de verwachting bleek te hébben be antwoord. Met hot einde van het gezag van het Corpus Juris, de godenbescherming van het zoo afgo- disdh aangeboden Romoinsche Wetboek, valt dan ook in Duiteohland samen de herleving der historische studie. IX' nieuwe richting kenmerkt zich door de toepasing van verbeterde philologische metho den en vooral in het aan het onderzoek ter grondslag leggen van wetenschappelijke ge zichtspunten i modernen zin. Het resultaat van «hit onderzoek was. dat het zuivere Ro moinsche recht te voorschijn kwam als een ver bazend gecompliceerd organisme, eigenlijk niet eens een rechtsorganisme, maar eon veRxhjjn Bel zonder vaste gedaante of bindende natuur een menigvoudig gevoelen der juristen, een meencn wat recht Ï6 !n zal zijn. deze twee din gen. als waren zij eon. vermengende, wat ook na de codificatie van Justianus zoo bleef. Zijn onderwijs, verklaarde Spr., was steeds Jericht geweest op een combinatie van geschied- nnditre en rationeel-dogmafcische behandeling van het recht. Hij streefde er niet naar Roma nisten op voeden, maar zijn leerlingen juri disch to leeren denken. Na van zijne geleerde studie gewaagd to heb ben, zeide hij. dat do werkzaamheid van docent en onderzoeker bij hem steeds in vrede naast elkaar hebben geloppen, ofschoon geleerde ar beid en leerarbeid wel eens een enkele maal in botsing kwamen. Maar dit conflict is thans chronisch geworden hij moest een keuze doen, on die hoeft tot deze afscheidsles geleid. Een geleerde arbeid kon hier geen bevrediging vin den Eu zoo verzocht hij ontslag. Met dank baarheid herdacht Spr. ziin omgeving, de stad die hem lief geworden was. kennissen, vrien den. ambtgenooton en leerlingen, met- welke laatston een band van wederkoerige gehecht heid en sympathie hem verbindt. Maar alsdan besluit Spr. ik zelf heb het gevoel alsof ik niet voorgoed heenga. Misschien kom ik na jaren to rug en ga ik mij in de nabijheid van Amsterdam vestigen, aan welke tweede Heimat ik steeds een dierbaar aandenken zal bewaren- IX' rede werd warm toegejuicht. Namens de iridischc faculteit van het Stu dentencorps huldigde de heer Druynstoe don scheidenden leermeester en raadsman. Mr. Lioni sprak namens de oud-leerlingen. Daarna brachten de reetor-magnificus, prof. Rotgans, voorzitter van de juridische faculteit en prof. Van Hamel hun collega dank voor zijn vrucht baar onderwijs, te Amsterdam gegeven. Met een kort woord antwoordde prof. Conrad nog ton slotto- zijn beste wenschon uitsprekende voor den bloei der Amsterdamsche universiteit, waarvan hij het zich steeds tot een eer zal reke nen hoogleeraar te zijn geweest. Naar men verneemt, komen op de voor dracht van hooglceraar in het Romeinsch recht (vacature-Conrat) aan de 'zeecbool te Am sterdam voor de hee^en Paul Schuiten en H. Heijmans. Als hoogleemar in de aardrijkskunde, welk vak gesplitst wordt, worden voorgedragen voor het eene gedeelte de heer Dubois, tnans buitengewoon hoogleeraar, en voor het tweede deel (politischc aardrijkskunde) de heer mr. S. R Stoinmetz (Hbld.) Men schrijft uit Delft aan de N. Ct. Onder de namen van de geslaagden voor het candidaatscxamen voor electrotechniech inge nieur aan de Technische Hoogeschoolkomt er een voor, die in de technische wetenschappe lijke wereld roods lang een zeer goeden klank heeft. Het is de naam van den heer J. L'erzog, electrotochnicus, dio in samenwerking inet den hoogleeraar Cl. P. Feldmann twee werken over ©lectToteohniek heeft geschreven, die, zoowel dat over verlichting als dat over leidingisnetten, een gwote vermaardheid hebben verkregen. IX heer Herzog, die in verschillende landen practisch is werkzaam geweest, heeft zich voor genomen het diploma van eloctrofcechnisch- ingenieur aan onze Technische Hoogeschool to verwerven, een voornemen dat bewijst hoe on® electrotechniech onderwijs op prijs wordt ge- Bbeld. Vorceniging To6selBchade, te 's-Gravenhage. Examen kinderjuffrouw. Geëxa mineerd 5 candidaten. Geslaagd: H. M. Ottor- vangcr. G. van Keulen Brons. H. C. Sandfort, RotterdamW. F. Leive, 11. C. van Aelst, Utrecht. Tot nu toe bestond te Haarlem de ge woonte om kinderen, waarvan de ouden niet tijdig het schoolgeld hadden betaald, van de scholen te verwijderen. Do Minister van Binnenlandsdhe Zaken heeft dit in strijd geoordeeld met de Leerplichtwet en bepaald, dat dit niet meer mag geschieden, doch dat m zoo'n geval de gemeente gebruik heeft to maken van het recht, haar gegeven in de artikelen 258—267 der Gemeentewet. Schoolverzuim te Ba am. Uit 6de jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te Baarn blijkt, dat in de 7 gehouden vergaderingen 22 personen werden opgeroepen om zich volgens art. 21 der Leer plichtwet te verantwoorden over het willekeurig schoolverzuim hunner kinderen. Aan deze op- oproeping gaven enkele ouders geen gehoor die daarop eene schriftelijke waarschuwing ont vingen. De commissie aclit het aantal ontvan gen kennisgevingen gering in verhouding tot het aantal schoolgaande kinderen, zijnde onge veer 1400. Hoor den kantonrechter werden geene veroordeelingen uitgesproken van Baarn- sche oudere wegen6 overtreding der Leerplicht wet- Legaat. Door wijlen mej. A. Tromp, overleden to Weere (N.-H.), is aan de Ned. Herv. Diaconie a laar een legaat vermaakt, groot f 12,000, vrij van ree! ten. Israëlietische Kerk. De gewone jaarlyksche vergadering van de Centrale Commissie tot de algemeene zaken van het Ned. Israël. Kerkgenootschap zal dit jaar gehouden worden te Amsterdam den 25. Juni- Onder do punten van behandeling komt o. a. voor een motie van het lid der centrale commissie dr. M. Pinkhof, luidende als volgt: De Centrale Commissie enz., lettende op art- 58 van verordening no. 1. noodigt naar aan leiding van het geval Hammelburg. te Rotter dam, ue Permanente Commissie uit in de eerst volgende vergadering der Centrale Commissie een ontwerp-verordening in te dienen, strek kende om te bepalen, dat geen kerkelijk huwe lijk van tot het Ned. Lsrël. Kerkgenootschap behooreude pereoncn als vettig wordt erkend, tenzij is ingezegend op de wijze als bepaald in art. 1 van verordening no. 13 of door den opper rabbijn an het betrokken ressort is goedge keurd. - De anbi-revol. kiesvereoniging „Ne derland en Oranje" te Baarn heeft voor lid van den gemeenteraad candidaat geeteld, de heer C. Seldenrijk te Lage Vuursehe. De afd. Baarn van de chr. hist, kies- vereeniging heeft voor lid van den gemeen teraad candidaat* gesteld den heer jhr mr. J. W. K. Rutgers van Rozenburg, secreta ris der gezondheidscommissie voor Baarn en omstreken. De af deeling Baarn van de S. D. A. P. heef" tot candidaten gesteld voor den Ge meenteraad, de hoeren J. Smeekes en G. Hupkes. Baarn. Niet 'lang geleden werd tusscfaen een paar honden liefhebbers 'het idlee geop perd eener éénd'aagsche hon d en ten toonstel ling alhier. Een en ander werd gewikt en gewogen, en toén het bij slot- van rekening bleek, dat er geen onoverkomelijke bezwaren in den weg stonden, werd de meening ge vraagd: van anderen. Het idee vond' onver- wachten bijval en reeds een paar dagen na dien was een uitvoerend comité gevormd, bestaande uit de navolgende heer en, allen alhier: C. A. Woltman Elpers, voorzatter; O. Z. van Sandick, secretaris penningmees ter J. M. Huisdier, L. Seegers, M. Sna- bilié en J. Weeterwoudt. Het eero-voorzitterschap werd aangeboden aan, en welwillend aanvaard door den heer A. J. baron d'Aulnis de Bourouill, burge meester van 'Baarn, met wien de hoeren F. W. baron van Tuyll van So roodkerken, voorzitter der Kon. Ned. Jachtvetrooniging „Nimrod", jhr. mr. D. Roel!voorzitter der Ned. Kennelclub „Cynopliilia"A. Y. Bicker Oaarten Sandidk en dr. A. J. J. 'Kleppert, secretaris dier bedde vereenigingen, een eere-comité vormen. De tentoonstelling zal worden gehouden in het Oranjepark te Baarn, op Zaterdag 31 Augustus, van 's morgens 10 tolt 's avonds 6 uur. 's Avonds van 8 tot 11 uur militair concert. Niet alleen op de medewerking der kyno- logische vereenigingen en van alle speciaal- clubs rekent hot uitvoerend comité, maar ook op de medewerking van allen, die .belang stellen in hondensport, op den steun van. alle houdeneigenaars. Zoodra do secretaris-penningmeester ant woord heeft ontvangen van de uitgenoodigde keurmeesters, dat zij de hun aangeboden functie aanvaarden, zal het keurmeesters lijstje worden 'békend gemaakt. Reeds nu kunnen wij mededeel en, dat verscheidene, in de hondensport hoog aangeschreven staande dames, als keurmeesteressen gevraagd zijn. (Ned. [Hondensport). Oldebrook. Naar wij vernemen zul len de Koningin en de Prins met gevolg Woensdag 19 Juili het voorgenomen bezoek aan de legerplaats bij Oldebroefc brengen. Bij die gelegenheid zullen o. 'a. oefeningen gehouden worden in het schieten naar een doel-ballon Natuurlijk zal het kamp in een feest kleed gestoken 'worden en zullen den hoo- gen bezoekers ververschingen worden aan geboden waarschijnlijk zal het dejeuner er worden gebruikt. Wedstrijden zullen worden uitgeschreven en 'het zal dien dag eene ware feestdag voor de militairen zijn. Zw. Ct. Onder leiding van kolonel L. W. van Hoek wordt van 17 tot 22 Juni, dloor de hoofdofficieren en ©enige kapiteins van 'het 5e regiment infanterie, een kadormanoeiU'VTe op het terrein géhoudén, op de Volui we. In verband hiertnede zijn heden morgen naar Voorthuizen vertrokken: kolonel Van Hoek voornoemd, luit.-kol. J. H. van dér Burg, majoors D. W. de Jager, F.'H. Boissevain en H. J. Indewoij, kapiteins jhr. H. M. van der Goes, H. I. van Santen, P. C. J. P. Kroeze on J. F. A. P. Kroeze en J. F. A. Bisohoff. De majoor A. Holland, commandant van 'het lo bataljon 8© regiment infanterie, is, op zijn verzoek, overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie alhier, terwijl de luite nant-kolonel P. G. Weuringh naar Doos burg wordt overgepaatst De 2e luitenant D. Buijs, van het 5e regiment infanterie wordt op 1 Juli a. s., op zijn verzoek, overgeplaatst bij het 3o regi ment te Bergen op Zoom. kTot hoofd der op 1 Nov. a. s. te openen Diaconieschool, aan het Plantsoen, is benoemd de heer P. Stienstra, te Nij'ker- kerveen. Do staf muziek van het 5e regiment infanterie, directeur de heer G. Bikkers, is uitgenoodigd een concert t© geven bij gele genheid van het tuinfeest dat H. M. de Koning in-Moeder, op Woensdag 26 Juni, voornemens is aan te bieden aan militaire en burger-autoriteiten en verdere genoodig- den uit de provinoio Utrecht. Zaterdagavond werd door de Kamer van Koophandel vergadering gehouden. De beeren Sinnige en Meursing waren afwe zig, eerstgenoemde wegens ongesteldheid. Van de notulen der vorige vergadering wordt voorlezing gedaan, waarna ze worden vastgesteld. De voorzitter deelt mee dat ingekomen is lo. Een missive van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid over een reglement van do econom. bibliotheek aan het departement. Wordt besloten voor kennisgeving aan, te nemen en ter inzage bij den secretaris te deponeeren 2o. Missive van den minister van Wa terstaat, behelzende de benoeming door Go- dep. Staten van een commissie van advies over de spoorwegdiensten. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3o. Een afschrift van 't adres ter bevor dering van invoering van tien Amsterdam- schen tijd, door de commissie van den graan handel aan de Tweede Kamer gezonden. Voor kennisgeving aangenomen. 4o. Toelichting op 't verzoekschrift van de Kamer van Koophandel te Deventer, omtrent de spoorwegtarieven. 'Hierin wordt door reclamante als een. der redenen aan gevoerd, dat de vrachtprijs van oen wagon graan vanaf Deventer naar Aailton even hoog is als van Rotterdam naar Aalten, terwijl het afsta ndsverschil 68 K.M. be draagt. De Heer Van Haselen vindt dat dezul ken alleen wantoestanden zijn voor Deven ter, dat in 't centrum ligt. waar veel graan, vooral als fourage, gebruikt wordt. Spr. weet beslist dat niet alle handelaren met 't adres instemmen. De heer Van Dam meent dat, waar spoor wegmaatschappijen voor bijzondere gevallen goedkoope tarieven vaststellen, de Kamer van Koophandel het recht niet heeft daar tegen te reclameeren. Na nog eenige discussie wordt besloten nadere inlichtingen te vragen, met memo reering van hetgeen de heer Van H, ge zegd hoeft. öo. Adres van Groningen ©n Amsterdam om subsidie aan de Zuid-Aimerika-lijn toe te kennen. De heer Van Dam zegt, dat het van be lang is, dat deze lijn behouden blijft, en daar ze niet kan bestaan, moet de regee ring haar subsidieeren. Engeland heeft met verscheidene lijnen hetzelfde gedaan en succes er mee gehad. De heer Van Duinen is ook voor sub sidieeren. Wordt besloten adhaesie aan de adressen te betuigen. 6o. Hot advies van de commissie uit de Kamer, bestaande uit de h.li. Van Duinen en Meursing. aangaande d© adressen der Vereen, van Ned. Werkgevers, gericht aan de regeering, inzake de ongevallenwet, wet op de ziekteverzekering en het arbeidscon tract. De commissie is Aan meening dat do Vor- eeniging hiermee een beleefdheid aan de Kam or van Koophandel heeft willen betui gen en brengt hulde aan de mannen, die zulk een groot© en, diepe studie van deao onderwerpen hebben gemaakt. Wordt besloten aan ihet prae-advies ge volg te geven, onder dankzegging aan die heeren, die de commissie vormden. Hierna sluit do voorzitter de v rgadering. Naar ,men verneemt, heeft mr. H. J. H. baron van Boetzelaer, eigenaar van het thans gesloten Aldegondegasthuis, dit ge bouw ten geschenke aangeboden aan de ver- eeniging „Kinderzorg" in (het provinciaal ressort van do Ned. 'herv. kerk. De bedoeling is er onverzorgde en ver waarloosde kinderen op te nemen en op te voeden. Eindelijk zal dit schoonc gébouw dus weer een schoone bestemming krijgen. Bij de aan'besteding voor de levering van aardappelen ten behoeve van de solda- tenimenagcs der troepen, alhier in garni zoen, werd ingeschreven door de hoeren J. Putman f 2.28, ,H. J. Ddekerhof f 2.15 en A. Wagen aar f 2.14 per (hectoliter. Aan den laaitsto gegundbehoudens goedkeu ring van dén minister van oorlog. De temperatuur van het water in de zwemschool op Maandag 17 Juni, des och tends 7 uur, was 61 graden Fahrenheit. Gisterenavond, ongeveer 10 uur, ontstond een vechtpartij in een dansgele genheid in de Stoovestraat. Do politie, die te hulp geroepen werd, ontruimde de zaal. De spoorwegwachter aan den Leusder- weg bemerkte gisterenavond, te 7 uur, dat een ongeveer tweejarig kind geheel alleen zich een eind op de spoorbaan had begeven en daar stilletjes aan den slootkant zat te spelen. De man haalde de kleine van deze gevaarlijke plaats weg en trachtte, aanvan kelijk te vergeefs, te weten te komen waar het kind tolhuis behoorde. Van de vele nieuwsgierigen, die weldra van alle kanten kwamen toelooipen, was ear niet een, die het kind heilkende. Eindelijk kwam er iemand van onder Leusden, die het meenam en aan de ouders terugbracht. Wat beter toezicht mag dezen ouders wel aanbevolen worden Burgerlijke stand. Overleden: Antonie Rommers, oud 68 jaren; Bertus Lokhorst, oud 48 jaren. te UTRECHT. De Julicoupons 1907 der 4 °;0 en 47, "Io Pandbrieven zijn van I Juli 1907 af betaalbaar ten kantore der Bank en verder bij H U. Kassiers en Commissionairs in Effecten. De Directie, A. DIKS Rzn. G. J. ELLERMAN te 's-Gravenhage. Het BESTUUR bericht aan II.II. Aandeel houders, dat, overeenkomstig het besluit van de Algemeeno Vergadering, gehouden 23 April 1907, thans zal worden overgegaan tot uit reiking van 2 Aaudeelen van nominaal 1000 bij elk bestaand Aandeel van nominaal 1000 tegen bijstorting van 54 per ingeleverd Aandeel. Daartoe moeten de bestaande bewijzen vanAan- deel zonder de dlvldendbladeu, ter af stempeling worden ingeleverd bij de Kascer- eeniqing te Amsterdam of desverkiezende bij de Firma SCHILL CAPADOSE, to 's-Gra- venhage, die daarvoor voorloopige kwitantiën verstrekken, welke een paar dagen na de in levering inwisselbaar zijn. De inlevering kan, te beginnen met Waan- dag 17 Jool, dagelijks tusschen 9—12 uur geschieden. Bij de inlevering moeten onderteekende num- merlijsten worden gevoegd, die verkrijgbaar zijn bij de Firma C. A. SPIJJ Zn., N. Z. Voorburgwal 287, te Amsterdam, en bij voor noemde Firma te 's-Gravenhage. DE DIRECTIE. 's-Gravenhage, Juni 1907. Het Bestuur van het Waterschap Maartens dijk brengt ter konnis van belanghebbenden, dat Vergunningen tot het bevisscben van wateren, aan genoemd Waterschap bchoorende, voor het seizoen 19071908, zijn te bekomen bij den Secretaris van gezpgd Waterschap te Maartensdijk, en wel tegen voldoening eener retributio van 1.voor inwoners van Maartensdijk en van f 2.50 voor anderen buiten die gemeente woonachtig. Maartensdijk, den 13 Juni 1907. Het bestuur van het Waterschap voornoemd, W. N. J. VAN HENGST, Voorzitter. KWINT, Secretaris. Het Bestuur van het Waterschap „Maar tensdijk", is voornemens op Vrttdag den 88. Juni 1907, des voormiddags ton 11 nnr, te zijnen gewone vergaderplaatse, in hit open baar anu (e besteden: Het vernieuwen van hot Schut, genummerd 1 in de Maartensdijksche dwars vaart en het verrichten van verschillende onderhoudswer ken op onderscheidene plaatsen in het Wa terschap; alles met bijlevering van de daar toe benoodigdo materialen arbeidsloonen transporten, enz. Het bestek ligt vanaf Donderdag 20 Juut o.k tor inzage ter Secretarie van het Waterschap te Maartensdijk, terwijl aanwij zing in loco zal plaats hebben op KauDduj; den 21. Juni, d a. v. des morgei s ten 1 ure, te beginnen te Maartensdijk bij boven- fenoemd Schut, door den Architect Ópzl.htor VAN ES, te Maartensdijk bij wien tevors nadere inlichtingen to bekomen zijn. De op zegel geschreven inschrijringsbiljrt- ten moeten 24 uren vóór den tijd dor be steding ter secretarie van het waterschap voor noemd in eene aldaar aanwezige gesloten bus worden ingeleverd. Maartensdijk, den 13. Juni 1907. Het Bestuur van het Waterschap voornoemd, w. n; j. van hengst, voorztu KWINT, Secretaris. Het GEMEENTEBESTUUR van Utrecht zal op Zi&terdap, 29 Juui a. s., des na middags te 2 u n r, in het openbaar ten Stadhuize aan b esteden: Het maken van den bovenbouw en van de Bewegings- en Opzet- inrichtingen der nieu we Catharijnebrug (rolbascule.) 't Bestek ligt tor inzage aan het Bureau der Gemeentewerken, Achter Klarenburg, en is aldaar, zoomede ton Stadhuize (afdeeling Financiën en bij de boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegen be taling van f 0.50 per stuk mot I teekening. Wordt te Zeist verlangd, onmiddellijk een zeer bekwame voor noodhulp of voor vast. Onnoodig zich aan te melden zonder goede getuigen. Br. fr. lett. S. bij DE IIEUS Co., Boekhandel, Zeist. Uetraaicd tegen I Aug. of 1 Sept. P. G., muts dragen on goede getuigen vereisch- te. Zich te vervoegen 's avonds 8 uur of 's morgens vóór 12 uur. Wilhelminapark 19, Utrecht. Leerares Boekhouden M. O. Opleiding voor Practyk en Examens. Paulus Buyslaan 6. Leeraar in Piano en Zang. Utrechtscbestraat hoek HellingstraatS 6 (of die een Magazijn openen) Kivrangd, die geneg. zijn tegen eonige vergoeding der huur den alléén verkoop eener bek. Fabriek to aanv. Br. lett. N. M. ALTA's Adv. bur. A'dam. ZFE3IAXSIH IS, Amsterdam. Admissie-examen 23 Juli. Ouderdom 14 tot 17 jaar. Wanneer gij dit alleraardigsts boek zleiy 'dat zoo prettig geschreven, zoo mooi geïllustreerd en zoo keurig uitgevoerd is, zplt gij verbaasd zjjöi dat Zoo'n boek voor 50 CENT uj|7 eigendom kan ivorden. Was het- ook niet, dat wij het als een reclame artikel beschouwden, de prijs zou minstens 1.50 jnoeten zijn. Uw leverancier van onze artikelen heeft het voorhanden. Firn» VERKADE CoJ Zaandam» voorheen W. CROOCKEWIT W.fl.zn. In- en verkoop van EFFECTEN, COUPONS, VREEMD GEED. ïrirv^oop i WISSELS op ItIXVEX- en BUITEXGAXD. Neemt gelden a DHFOSITO. Verschaft REISCItEDIETBHIEVEN op alle voorname plaatsen der wereld. Verstrekt VOORSCHOT op onderpand, tegen RORGSTELETNGr of andere zekerheid. Rezorgt ASSLRANTIëN op 't leven, tegen BR ANDSCHADE en INBRAAK. NAZIEN van, en VERZEKERING tegen verlies bij UITLOTING. 3 Serie Premieloten. Geheel lot slechts f 1. Extra Premie! „LOTISICO" looft nit aan «feu winnen van de hooldpremie groot f 10.000.— (per 15 Jnli a.s.) tien volgestorte polissen ter waarde van f 100. elk, alzoo een extra premie van f 1000.totaal. Trekking 6 Juli a.s., Hoofdpremie f 50 000.— 3 Deposito Premieloten. Uitgifte der 3e Nerfte. Geheel lot 1' 10.half lot f" 5.—, kwart lot 1 2.50. volgens aanwijzing der 385e Staatsloterij. De hoofdprijs f 100.000.blijft bij ons f 100.000. Kwart lot f 10.tiende lot f 4.twintigste lot f 2. Specianl vestigen wij de aandacht er op, dat de prijzen van 70. in de Staatsloterijalleen in onze preinieleenlug j ook worden uitgekeerd. Slechts 21000 loten waarbij 105OO preiuiëii. ALGEMEENE BANK VAN DÜY8EN Co., gevestigd sedert 1899. Bijkantoren: ROTTERDAM, AMSTERDAM, UTRECHT, Noordblaak 1. Vijgendam 12. Oude Gracht 94. Te Bussnm bij den Heer O. J. TER HEERDTHrinklaan 71. II Nadere inlichtingen bij den agent: B. DE JONG, Amersfoort. Overal verkrijgbaar. Prima grondstoffen. Haarlem. V X

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 4