Uit den omtrek. STADSNIEUWS. om tegen te gaan den verkoop van vergiften door onbevoegden. De M .nieter van Binnen; Z a k s u (do heer Rink), deelde mede, dat een wijziging der bepalingen omtrent den verkoop van gevaarlijke middelen en medicamenten overwogen wordt Wanneer men de couranten leest, komt nun tot de conclusie dat er nog heel wat monschen moe ten zijn die gebruik maken van de daarin aangeprezen middelen. In 1906 is is van wege liet Departement van Binnenlandsche zaken oen lijst uitgegaan van medicamenten, welke niet tot zekere hoeveelheid verkocht mogen worden, maar de controle ia uit den aard der zaak zeer inooielijk. Dc Minister hoopte den tijd te beleven, dat 'liij hier met resultaten van zijn voorbereidende arho'd zal kunnen komen. Het wetsontwerp werd daarna goedge keurd. Mede werd goedgekeurd het wetsontwerp houdende nadere voorzieningen met betrek king tot de tiendrechten, behoorende tot het. Kroondomein enz. Korps Mariniers. Aan do orde was vervolgens het wetsont werp tot wijziging en vermnidering van het VTe Hoofdstuk (Marino) der St.aatsbegroo ting 1907. De lieer V e r li e y kon zioh vereenigen met do lotsverbetering der Mariniers, maar niet met dc opheffing van het korps Mari niers, in dit wetsontwerp ingevlochten. Spr. heeft zicli steeds tegen die opheffing verzet en zal dat blijven doen. (De heer Venhey is kolonel van do mariniers). De minister ljad do lotsverbetering der mariniers los moeten maken van de reorganisatie van het korps. De minister zegt het korps niet te willen opheffen, maar als hom dat ernst is moet hij ook de wer ving niet sluiten. De heer Duy maor v. Twist noemde de houding van dozen minister van marine eenig in de parlementaire gescliiedenis. In een paar maanden veranderde hij geheel van houding en stelt thans als wit voor wat hij vroeger zwart noemde. Nu stelt hij de op heffing van het korps mariniers voor wat ©enige maanden geleden niet kon. Spr. zag daarin een beleid waarvan weinig is te ver wachten De bezwaren, welke Spr. tegen het vorige ontwerp had, zijn niet opgelost door dit ontwerp; integendeel, zij zijn toegenomen. En wat zal do minister nu doen als het misloopt? Voor Spr. staat het vast, dat onze Marine zal worden gedesorganiseerd en hij zai dan ook tegen dit ontwerp stemmen. De heer De Waal M a 1 e f ij t was ook ernstig geschokt in zijn vertrouwen in het beleid van dezen minister door het indienen van dit ontwerp. Het gevolg aal en moet zijn, dat meer miliciens verplicht zullen worden bij de Marino dienst te nemen. Spï. ontraadde dus ernstig <1© aanneming van dit ontwerp. Vervolgens betoogde Spr. de wenschelijk- heid om het korps mariniers te transformee- ren in artilleristen ten dienste dor kustver dediging. Laat do minister dat eens over wegen mot zijn ambtgenoot van oorlog en Iaat hij het korps daartoe houden op zijn tegenwoordige sterkte. I>e heer Hugenholtz zou voor- het ontwerp stemmen, nu de minister gezwenkt is in de richting van den wensoli van Spr. en den heer Thomson. Niet.tem in is Spr.'s bewondering voor het beleid van dezen mi nister niet toegenomen. Wat toob te denken van oen bewindsman, die nu voorstelt het geen hij 6 maanden geleden hier onmoge lijk noemde. Daarna behandelde Spr. de positie van de gehuwde onderofficieren bij de mariniers, die er op achteruit zullen gaan. Spr. drukt or zijn leedwezen over uit, dat. de Minister do kinderwerving niet ge heel sluit. Die kinderwerving acht Spr. im moreel Spr. stelde ten slotte de volgende motie voor: ,,Do Kamer van oordeel, dat aanneming op zeer jeugdigen leeftijd van vrijwilligers bij de Marine anders dan met voorloopige ver bintenis gedurende de opleidingstijd behoort te worden gestaakt-, gaat over tot do orde van den dag-'. Deze motie zal worden gedrukt en rond gedeeld Do dag dor beraadslaging zal later worden bepaald. I>o hoor Van Wassenaer van C a- w ij e k .keurde het oveneens af, dat de wer ving zal worden gesloten. 1X> heer J an sen (Den llaag) was mede zeer verrast door tie veranderde houding van den minister. Niettemin wilde Spreker nog wel met het ontwerp inedegaau. wan neer 's Ministers inlichtingen hem kunnen bevredigen. Spr. was er niet gelijk de vorige woordvoerders, van overtuigd, dat aanvul ling der schepelingen zoo bezwaarlijk zal gaan. De hoer Thomson wees cr op dat weer blijkt- hoo moedelijk het is om iets dat over bodig is weg te .krijgen. Spr. vreesde dan ook dat d;t wetsontwerp het Staatsblad niet zal bereiken. Reeds jaren geleden werd betoogd! dat liet korps mariniers moest verdwijnen, en nu dcao minister met een voorstel komt rijzen er van alle kanton bezwaren. Do Minister v a h Marine meende duidelijk in zijne memorie uiteengezet te hebben hoe hij t-ot zijn voorstel gekomen is. Do minister meende dat het daarbij niet aan lijnen van geleidelijkheid ontbreekt. De minister hield vol, dat hetgeen hij voorsteldeslechts een quaestie van tempo in do opheffing is. Zekerheid om trent hot aannemen van vrijwilligers bestaat nooit, maar do toeloop van jeugdige schepe lingen is bevredigend. Tot recruteering van matrozen uit do militie zal slechts als uiter sten maatregel worden overgegaan, waartoe de minister niet hoopt te komen. Voortzet ting der worving voor de mariniers zou niet billijk en niot eerlijk zijn; het gaat niet aan person©» aan te nemen voor een korps, waaraan men het voortbestaan niet kan verzekeren. Het. onderwerp der kinder werving was hier niet op zijn plaats. Voor besetting der kustbaticrijen behoeft het. korps mariniers in zijn tcgenwoordigen vorm niet gehandhaafd to worden. Do quaes! ie der bezoldiging is op dit oogciibJik ook niet. aan do orde. Het- doed «len minister leed dat hij nog niot kon ko- ">«v niet- een voorstel tot vervroegd pen sioen voor de officieren der mariniers, maar hij hoopte daartoe spoedig oen voorstel te doen. De reorganisatie van het korps zal op den duur werken als eene bezuiniging en de minister hoop dan ook dat zijn ont werp zal worden aangenomen. Dc heer De Waal M a 1 e f ij t stelde een motie voor, luidende; ,,De Kamer van oor deel, dat tot lotsverbetering der mariniers in den zin van de door. den minister in zijn nota van antwoord aangegeven weg, behoort te worden overgegaan met handhaving voor zoover noodig van de werving om te voor komen dat het korps d'aalt van zijn tegen woordige sterkte, en dat met de voorgeno men reorganisatie dient te worden gewacht tot dat op andere wijze in de behoefte aan personeel zal worden voorzien, gaat over tot de orde van den dag.'' Deze motie zal worden gedrukt en. on middellijk worden behandeld. Woensdag te 11 uur voortzetting. Berichten. De Staatscourant van Woensdag 26 Juni bevat o.m. de volgende Kon. beslui ten benoemd tot gedelegeerde der Nederland- soho regeering bij het in Augustus 1907 te Boston te houden 7e internationale congres voor zoölogie dr. A. A. W. Hubrecht, hoog leeraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht; benoemd tot directeur van- cn leoraar aan dc R. H. B. S. te Winterswijk A. Landsman, leeraar aan het gy mnasium te Tiel; tot leeraar aan idem W. van Ra venhorst, leeraar aan het gymnasium te Stad-Doetinokomtot leeraar aan idem C. J. Baart de la Faille, thans tijdelijk; op verzoek eervol ontslagen J. J. G. Stut- tenheim, hoofdcommies der posterijen op verzoek eervol ontslagen als notaris te Helmond A. II. Sassen op verzoek eervol ontslagen de le luite- nantW. C. M. G. Klein, van het 6o reg. infanteriede commandant van het Se reg. infanterie, de kolonel D. de Ronde Brosser, de majoor-magazijn meester A. II. Huart, hoofd der stapelmagazijnen te Delft, de le luitc-nant jhr. M. B. Dittlinger van de gren. en jagers, de kapitein op non-activiteit L. W. C. G. van der Garden van de infan terie; bevorderd bij het 3e regiment infanterie tot luitenant-kolonel de majoor C. Hem mes, van het korps; bij het Se regiment infanterie tot kolo nel-commandant van het korps de luitenant- kolonel F. Tonnet, van de grenadiers en jagers; tot le luitenant bij het 3e reg. veld-art. de 2e luitenant J. H. Hessener van het korps; tot officier van gezondheid le kl. J. C. Diehl Tzn. bij den staf der artillerie in rang overgeplaatst naar Delft, ten einde te worden belast met- de functie van maga zijnmeester, hoofd der stapel magazijnen de major-magazijnmeester R. M. Iloogeveen, thans belast met het belli eer van de maga zijnen der artillerie te Utrecht; op verzoek eervol ontslagen N. H. W. Jongejan, Oost-Indisch ambtenaar met ver lof, laatstelijk bij de gouvernementsmarine in Nedcrlandsch-Indië op verzoek eervol ontslagen mr. J. H. Tobias, laatstelijk officier van justitie bij don Raad van Justitie te Soerabaja mr. W. J. H. do Visser, laatstelijk voorzitter der landraden te Poerworadja en Koetoardjo; benoemd tot burgemeester: der gemeente Leende, C. Notten der gemeente Dinthcr, J. G. .Jansen der gemeente Laren (Gelderland), J. H. J Meijer Dreee der gemeente Maurik, M. H. W. Verbrugh der gemeenten Dirksland, Herkingen en Melissant, nvr. C. Zaaijcr der gemeente Sliedrecht, K. Ypey der gemeente Pernis, A. Beijen der gemeente Grootegast, J. Hellema der gemeente St. Fieter. J. P. H. Geulen secretaris dier gemeente. H. M. de Koningin is voornamelijk naar de residentie gekomen tot bet hou den van besprekingen betreffende het door H. M. te geven feest ter eero van do Vredesconferentie. H. M. de Koningin vertrok boden morgen van deresidentie naar -Soestdijk per Staatsspoor van 10.8 stadstijd. Op den verjaardag van H. M. do Kon ingi n-M oedor geeft het Haag- sche comité voor volksfeesten een uitvoe ring in den Koekamp, waar Van 't Kruys' Do Ruyter-cantate wordt uitgevoerd, onder leiding van den componist. Haagsclie dames en hoeren zullen het koor vormen. De Vredesconferentie. Officieel communiqué aan de Pers. Zitting van 25 Juni 1907, uur 's nam. Eerste commissie Eerste sub-commissie. In do zitting van 25 Juni hoeft de eerste sub-commissie van de lo commissie, onder voorzitterschap van Z. Exc. den hoor L. Bour geois haar bureau als volgt ingericht Vice-presidentdo hoor Fusinato, gede legeerde van Italië, secretaris de hoor d'Es- tournelles do Constant, god. van Frankrijk en rapporteur Z.Exc. Guillaume ged. van België. Do hoor Bourgeois verklaart, dat liet d«vi van do werkzaamheden is, te onderzoeken of er verbeteringen te brengen zijn in de con ventie van 1899 en hij doet- dc indoeling van dozen arbeid kennen als volgt: Eon dag afzonderlijk zal gewijd zijn aan de zittingen van olke commissie, opdat hot de hoeren gedelegeerdenmogelijk zal zijn de werkzaamheden van allo commissies, die zij wonschen, te volgen. Zoo zal den Dinsdag bestemd worden voor do oersto commissie, den Woensdag voor dc tweede, den Donder dag voor do derde en don Vrijdag voor de vierde commissie. Bovendien is de ochtend van Dinsdag be stemd voor de derde commissie, de ochtend van Woensdag voor de 4e, de ochtend van Donderdag voor do le en o ochtend van Vrijdag voor do 2c. I)e Maandagen ou Zaterdagen blijven ter beschikking. Do Zondagen zijn vrij. Vier voorstellen van Russische en oen van Duitseh© zijde betrekking hebbende op het scheidsgerecht., zijn heden voorgesteld, resp. door Z.Exc. den lieer Martens en door den heer Kriogl. Z.Exc. Sir E. Fry heeft -ij de debatten de reglementen besproken van de commissie van onderzoek in zake het ncident te Huil, die naar zijn meening met succes kondon worden gewijzigd. De volgende zitting van de eerste sub commissie van de eerste commissi-? zal Don derdag a.s. om half elf plaats hebben. Zitting van 4 uur 's namiddags. Eerste Commissie. Tweede sub-oommissie. Op voorstel van den heer Léon Bourgeois, werd de lieer Lammasch, gedelegeerde van Oostenrijk-Ilongarije, t-ot vice-president van de 2e sub-commissie van de le commissie ge kozen en de heer Maura Y Gamaro, Graaf van Mortera, gedelegeerde van Spanje, tot secretaris. De benoeming van een rapporteur werd verdaagd. Op voorstel van den heer Renault werd oen commissie van onderzoek benoemd, be staand© uit drie loden, waarvoor men heeft aangezocht de hoeren Sir Edward Fry, le ged. van Groot-Brittannië, Alb. Kriogl, 2e ged. van Duitschland en Renault, ged. van Frankrijk, met opdracht do beide Engelsche en Franscho ontwerpen nopens do inrichting van ©en permanent gerechtshof voor prijs- makingen tor zee, te onderzoeken. De volgende bijeenkomst van deze sub commissie aai plaats grijpen, zoodra de com missie bovengenoemd haar arbeid heeft ge ëindigd. Alle commissiën en subcommissie» der Vredesconferentie vergaderen in do Grafe lijke Zalen (in de vergaderbriefjes collectief aangeduid als het Paleis der Conferentie) omdat allo locale» buiten dat gebouw té klein bleken voor do afdeelings-bijeenkom- sten. Aan het bureau van het secretariaat-gene raal aan het Plein wordt dagelijks hard ge werkt, soms tot zeer laat in den avond en ook wel tot in den nacht, zooals gisteren, toen de boden tegen IJ uur mot stukkon uitgingen, welke voor Scheveningen ©n om geving, waar de meeste gedelegeerden hui zen, por rijtuig werden bezorgd. Gisternamiddag gebruikten een lunch ten huizo van jhr. mr. Van Karnebeek, voor zitter van do Carnegie-stichting de keer Nelidow, president der Vredesconferentie, en mevrouwde heer en mevrouw Carnegie, de Russische gezant bij ons Hof, de heer Tcharykow en mevrouw on eenig© andere genoocugden. Ongeveer alle leden der Vredesconfe rentie hebben het voornemen met hunne dames gebruik te maken van de uitnoodiging tot bijwoning van de paardenrennen op Duindigt. Het aantal dames, dat heeren gedele geerden en secretarissen ter Vredesconferen tie vergezeld, bedraagt tot heden bijna 90. De heer en mevrouw Carnegie be zochten gisterenmiddag, in de pauze tusschen de vergadering der beid© sub-commiessies, de Ridderzaal In de gisteren gehouden algemeen© vergadering van den Raad van State werd mr. W. baron Röell beëedigd als Staatsraad in buitengewonen dienst-. Uitvlag <er herateiv-iny voar laden van de Provincial* Staten. Noor d-H o 11 a n d Amsterdam IIU itgebraclit 2493 geldige stemmen. Mr. P. A. Diepenhorst, anti-rev., 1158, D. Goedkoop, lib., 1403, H. J. van Ogtrop, kath., 1052, mr. H. Smeenge, lib., 1209. Gekozen de heeren D. Goedkoop (lilb.) en mr. H. Smeeng© (liib.) Amsterdam III. Prof. mr. D. Jos. Jitta, lib. aftr., 3595, S. J. Pothuis (soc.- dem.) 3S96, H. WorÜheimi (vrije.-dom.) 3510. F. M. Wibaut (soc.-dem.) 3930. Gekozen de heeren F. M. Wibaait (soo.- dem.) en S. J. Pothuis (soc.-dem.). Amsterdam V. Uitgebracht 5807 gel dige stemmen. Tyo H. van Ecg hen (anti- rev.) 2347, J. Ingenolil (vrijz.-dem. aftr.) 3293, mr. dr. C. F. Schooh (chr.-hist.) 2209, G. P. Wijnmalen Jr. (lib. aftr.) 3479. Gekozen de heeren J. Ingc-nobl (vrijz.- dem.) aftr. en G. P. Wijnmalen Jr. (lib.) aftr. Amsterdam VIII. Uitgebracht 1266 geldige stemmen. Mr. D. P. D'. Pabius (anti- rev. aftr.) 809, Pb. H. Ruppent (dhr.-hist.) 457. Gekozen de heer mr. D. P. D. Faibius (anti-rev.) Amsterdam IX. Uitgebracht 96(25 geldige stemmen. Tyo H. van Eeglieu (anti- rev.) 4031, A. J. joling (kath,) 3621, Th. M. Ketelaar (vrijz.-dem aftr.) 5441, W. H. Vliegen (soc.-dem.) 5179. Gekozen do hoeren Th. M. Ketelaar (vrijz.-dem. aftr.) en W. H. Vliegen (soc.- dem.) Haarlem. Herkozen do hoeren mr. A. A. van der Mersch (lib.) met 2833, en mr. W. A. 't Hooft (liib.) met 2775 stemmen. Haarlemmermeer. Gekozen de keer J, M. van Meetelen (anti-rev.) Zaandam. Herkozen met ongeveer twee derden der stommen K. Cz. de Boer en P. B. J. Forf (beiden li'b.) Den Helder. Aantal kiezers 5684. Uitgebracht 3466 geldige stemmen. Herko zen de heer C. D. Zur Mühlen (lib.) met 1946 stommen. De heer A. P. Staalman (chr.-dem.) had 1520 stommen. 0 ver ij se 1. Zwolle. Uitgebracht 3416 stemmen. Hiervan verk regen de heeren G. M. Croon- me (kath.) 1432, F. de Herder (vrijz.-dem., aftr.) 1810, II. Löhnis (lib.) 1754 en J. J. van Sdhuylenbprg (a.-r.) 1501 stemmen. Zoodat gekozen zijn do heeren De Herder en Lohnis. Enschedé. Herkozen de heeren G. Elhorst (kath.) met 5743 en G. Bennink (s.-d.) met 3744 stemmen. Gekozen de heer J. F. Tyhof (s.-d.) met 3437 stemmen. Verder verkregen de heeren H. J. E. van Heek (lib.) 3163, E. Jacobs (lib.) aftr., 3160 en R. A. de Monchy Sr. (lib.) 2744 stem men. Markoio. Herkozen de heeren G- H. Heilersig (lib.) met 1494 en A. H. ter Horst (Kb.) met 1211 stemmen. Verder ver kregen de heeren J. Kok (soc.-dem.) 926 en G. Rohaan (a.-r.) 716 stemmen. Zeeland. Middelburg. Herkozen jhr.'C. J. J. A. van Teyfingen (lib.) met 2414 stem men. Gekozen de heeren mr. F. J. Spren- ger (lib.) met 2290 en K. J. van Voort- buvsen (anti-rev met 2263 stemmen. Verder verkregen de heeren mr. P. Die- leman, (aftr. a.-r.), lid van Gedep. Staten 2234 stemmen, S. Louwerse, (a.-r.) 2221 en J. Polderdijk (lib.) 2154 steanimen. Hulst. Herkozen de heeren F. C. 0. M. Hambach, P. F. Fruytier en C. Yse- baert, allen katholiek. Arbeidsinspectie. De minister van landbouw heeft goedgevonden te bepa len, dat de inspecteur van den arbeid in do 8e inspectie te Deventer van 1 tot 31 Juli e.k. mede bevoegd zal zijn in de 9. inspectie. Bij vonnis van den Iloogen Raad is jhr. mr. J. L. Stern, kantonrechter in het eerste kantongerecht te Rotterdam, met in gang van 15 Juli wegens lichaamsgebreken (blindheid) van zijn ambt onthoven ver klaard Naar het Vad. verneemt, heeft mevr. C. A. van Trieht, directrice van het Aca demische Ziekenhuis te Leiden, met- ingang van 1 September a.s. eervol ontslag uit haar betrekking aangevraagd. Prof. Van 't Hof f. Uit Berlijn meldt men l'i\,f. Van 't Hoff vertrok met dr. Voor hoeve naar Sülzheim, De toestand is voor uitgaande. (Tel.) Julius Röntgen heeft in den interna tionalen wedstrijd, uitgeschreven door de Société des Compositeurs to Parijs, mét een trio voor p'" no, viool en violoncel van zijn hand, den eersten prijs behaald, bestaande uit een gouden medaille en 3000 frs. Dat trio is indertijd op een der kamermuzieksoi- rées te Amsterdam uitgevoerd door de hee ren Röntgen, Flesch en Mossel. Aan mevrouw Anna Lambrechts-Vos is door het Conservatorio Musicale di Trieste op het door dit college uitgeschreven inter nationaal concours voor strijkquartetten de prijs toegekend voor haar quartet ,,In Me- mordam Parentum". Internationale Kunstten tentoonstelling te Barcelona. Iri de Nederlandsche afdeeling op de In ternationale Kunsttentoonstelling te Barce lona werden de navolgende onderscheidin gen toegekend: Willy Sluiter, le medaille en liet schilderij ..Wintermorgen'' aange kocht voor 't Stedelijke Museum te Barcelona Etiennc Bosch, prof. P. Dupont en J. C. Wieneeke ie medaille. J. Hoynck van Pa- pendrecht. J. H. van Mastenbroek, Ferd. G. W. Oldewelt, prof. N. van der Waay, en J. H. Wysmuller 2e medaille. J. G Heyberg, C. IC uy pers, Willem E. Roelofs Jr. en W. B. Tholen 3e medaille. De Rofcterdfamsohe Dier gaarde. Do viering van liet 50-jarig be staan der Rotterdamsche Diergaarde zal op Donderdag 4 Juli a. s. plaats hebben. Legaten. Door wijlen den heer D. GeldOrman, te Oldenzaal overleden, is f20.000 gelegateerd aan verschil lende instellingen aldaar. Aardbeien. Men meldt uit Loos duinen De grootste aardbeienpluk in het West- land is thans afgeloopen. In 't voorjaar dacht mendat van het gewas weinig te recht zou komen, daar de planten door do strenge vorst zeer geleden hadden. Dat is gelukkig niet uitgekomen. Er waren tuin ders die 6 a 700 pond per dag p'ukten. Op eene veiling werden in drie keer 36000 pond geveild. Do prijzen waren zeer goed. De werkstaking te Delft. In aansluiting aan vorige berichten kan nog worden medegedeeld, dat de glasblazers aan de directie der flessohenfabriek een voorstel hebben gedaan om op de oude manier door te werken gedurende een jaar, waarin na verloop van negen maanden d© resultaten zullen worden nagegaan. De directie heeft hierop nog niet geant woord Een droevig ongeluk gebeur de Maandagmiddag vlak bij het station te Kampen. Bij de aldaar aanwezige schutsluis, behoorende tot den folder Mastenbroek, is een der ijzeren hekken, dat niet vast zat en hellend© was, met een stuk muur, waarop dit rustte, omgeslagen. Een daar spelend kind, hot 4-jarig knaapje van den spoorweg arbeider A. V., kreeg van het hek zootn slag tegen het hoofd., dat het kind direct dood was. Schadelijke zwarte bessen. Te St. Kruis (Z.) is een 7-jarig knaapje' na liet eten van zwarte bessen onder hevige pij nen gestorven. Gevallen. Maandagavond geraakte op den Kanaal weg te 's Gravonhage een paard, voor een sjees gespannen, met een der been en in het streng verward, waardoor het viel en do koetsier door den schok, welken het plotseling stil taan van het rijtuigje te- weagbracht, van den bok werd geslingerd. Bij de pogingen die het paard deed om weer op te komen, trapte het den koetsier op de borst en in het gelaat. Hij werd be wusteloos naar d© kliniek in de Jan va,n Nas sau straat gebracht, waar bleek dat vooral bij het oog het gelaat deerlijk gewond was, doch het. ongeluk overigens goed is afgeloopen. Het paard was spoedig na de gebeurtenis weer gekalmeerdde eigenaar, die in de sjees zat, reed er mee naar huis. Verdronken. De visscher Floor Ton is gistermorgen in ,,Het Veld", onder Bects, door het ruwe weer overboord geval len en verdronken. School- en Kerknieuws. Do heer P. Tutein Noltheniue, die aan het gymnasium te Zutphen liet diploma B ver wierf, is dezer dagen aan de Oolumbia-Universi- teit te New-York gepromoveerd tot Bachelor of Science (B. S.). Hij studeerde aldaar in de chemische technologie. Bij beeluifc i-n Ged. Staten van Zuid- Holland is verklaard, dat J. la Bruyère, niet eervol ontslagen onderwijzer aan de openbare lagere school no. 3 der gemeente Hardinxveld, de bevoegdheid tot het geven van onderwijs heeft verloren. (St.-Ct.) IIersieminlug Pro». Stalen. UTRECHT I. Herkozen: de heeren mr. G. H. VAN BOLHUIS (lib.) met 3266, F. H. COBLIJN (lib.) met 2739 en mr. D. RAGAY (lib.) met 2892 stemmen. Gekozen: de heer J. H. Th. O. KETTLITZ (lib.) met 2798 stem men. Verder verkregen de heeren mr. M. W. 1. A. Rilderdijöc (a.-r.) 2632 stemmen, J. F. Blom van Geel (christ.-hist.) 2607 stemmen, jhr. mr. C. A. J. van Sasse van Yss©lt (r.-k.) 2361 stemmen en mr. M. Mondeis (soc.-dem.) 1373 stemmen. UTRECHT n. Uitgebracht 4896 stemmenHerkozen de heer H. VAN ANDEtL (a.-r.) met 2185 stemmen. Gekozen de heeren mr. M. MEXDELS (soc.- dem. met 1727 en jhr. mr. C. A. J. VAN SASSE VAN YSSELT (r.- k.) met 2056 stemmen. Verder verwierven de lieeren H. F. Kol van Ouwerkerk (lib.) 1377, mr. W. L. P. Molengraaf (vrijz.-dem.) aftredend 1356 en mr. W. IT. J. Royaards (lib.) 1293 stemmen. Bij de gisteren te Utrecht gehouden horstemming iu district C. voor de verkie zing van een lid van den gemeenteraad (vacature-mr. E ijsvogel, r.-ik.) werd gekozen mr. M. Mendels (soc.-dem.) met 1391 stem men. Mr. dr. G. F. baron van Hugenpoth tot Aerdt (r.-k.) verwierf 1010 stemmen. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad van de Bilt wegens periodieke aftreding van Vlc, heeren G. L. baron van Boetzelaer en P. N. Hoogland, werden ten gemeentehuize twee candidatenlijsten ingeleverd, bevattende de namen der aftredende leden, zoodat deze zijn herkozen De heer K. J. Poll, gemeente-veearts voor de gemeenten Zeist en Do Bilt, her dacht Dinsdag 25 Juni het feit, dat hij voor vijf-en-dertig jaar het radicaal als rijksvee- arts behaalde en wel ,,met lof". Voor de verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad van Zeist zijn can- didaat gesteld de heerenL. Adriaanse, J. van den Brink, C. Guldensteeden Egeling, jhr. mr. G. C. D. Huydccoper, D. van Nieuwenbuijzen, M. W. "van Rijikom, jhr. L. M. Sdhuurbeque Roeije en dr. K. Snel len. Zeist, 25 Juni. In de gisterenavond gehouden vergadering van de kieavereeni- ging Zeist" werd wegens bedanken van het bestuui» een nieuw voorloopig bestuur gekozen, bestaande uit de heeren B. Goe- ncn, M. J. P. van der Wel, W. Wolleswin- kel, Chr. F. Klokke en H. C. van Schup- pen. Gemeenteraadsverkiezing te Baarn. Voor de vijf vacatures zijn can- dddaat gesteld de heeren: dr. A. J. A. Tho mas (aftr.), W. Heybroek Jr. (aftr.), A. A. Stoker (aftr.), Joh. Martens en D. van dor Grift, aHen liberaalC. Seldenrijk en H. Hornsveld, 'beiden anti-rev.H. Daat- eclaar (aftr.) en L. Kuijer, beiden r.-k. jhr mr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg, dhr.-hist.J. Smeékcs en G. Hupkets, bei den S. D. A. P Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 25 Juni 1907", te 1.30 ure nam., onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. Barchman Wuijtiers. Aanwezig 12 leden. Afwezig, met kennisgeving, do heeren E. L. Visser, C Th. van Boek, A. H. van. Kal ken, A. A. Hamers en mr. P. J. F. van Voorst Vader. De notulen vain de vorig© vargadering (24 Mei) worden ongewijzigd vastgesteld. Van de ingekomen stukken noemen -we: Berichten van Gedep. Staten, dlat zij} hunne beslissing op de verordeningen tot "wij ziging van de bouwverordening en het op leggen van een 'bouwverbod hebben ver daagd mededeeling van B. en W., dat aan J. H. L. de Jong Schouwenburg op verzoek eervol ontslag is verleend als adjunct-archivaris; adressen van J. G. van den Geest en J. van dc-n Berg, verzoekend© het verlengde van de Bor- en Withoosstraten aan de ge meente te mogen overdragen adres van do afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederlandsche ouderwijzers, verzoekende het voorstel van R. en W. tot wijziging van de sal a ris verordening niet aan te nemen. Aan den secretaris der gemeente werd ver lof verleend van 1 tot en met 27 Juli. Aan de onderwijzeres mej. Boerwinkel werd wegens ziekte verlof verleend tot 1 Augustus. Voordat tot de orde van den dag werd overgegaan, werd eene vrij langdurig© ge heime vergadering gehouden. Aan de orde is 'do agenda: 1. Voorstel van iB. en W. ter benoeming van een leeraar in de Ned. taal en letter kunde aan het gymnasium. Aanbevolen wordt de lieer Z. Stokvis. Benoemd de heer Z. Stokvis. 2. Alsvoren aan de H. B. S. in de Ned'. taal en letterkunde en geschiedenis. Benoemd de heer Z. Stokvis. 3 Alsvoren van een leeraar in de aar drijkskunde aan het gymnasium (tijdelijk buitengew.). Aanbevolen S. de Vries. Benoemd de heer S. de Vries. 4. Alsvoren van een leeraar in de geschie denis aan het gymnasium (tijd. buitengew.). Aanbevolen A. K. Hovens Greve. Benoemd de heer A. K. Houwns Greve. 5. Alsvoren van een leeraar in do natuur--

Amersfoortsch Dagblad | 1907 | | pagina 2