S'. 1§§. Berate Blad 6** Jfanr^ang. Zaterdag 4 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Pgr 3 maanden voor Amersfoort f 1.85. Idem franco per post1.75. Wonderlijke nummers- 0.05. L'jze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Fan- en Feestdagen. ertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 'ii morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PB IJS DEB ADVEBTENTIËlt: Tan 1—6 regelsf Elke regel meer#.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Eens circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort. Gelet op de aanschrijving van Heeren Gede puteerde Staten der provincie Utrecht van den jG. J uli 1S4-1 (Provinciaalblad No. 53), houdende uitnc odiging om, ter voldoening aan een, op machtiging van Zijne Majesteit den Koning, Hoor Z. E. den Minister van Binnenlandsclie Zaken bij aanschrijving d.d. 29 Juni 1844, no. 103, ie afd., gedaan verzoek,jaarlijks de inge zetenen te herinneren aan de bepalingen dei- wet van den 1. Maart 1815 (Staatsblad no. 21), betrekkelijk de viering der Zon- en Feestdagen Maken dientengevolge aan de ingezetenen be kend, dat de voormelde wet is van den navolgen den inhoud Wij WILLEM, bij de gratie Gods, Prins van Oranje Nassau, Souverein Vorst der Vereenigde Nederlanden enz., enz., enz. Aan al degenen, die deze zullen zien of hoo- ren, salutdoen te weten Alzoo Wij in overweging genomen hebben de noodzakelijkheid om, op het vootsjfoor onzer godsdienstige voorvaderen, die daarop steeds len hoogsten prijs stelden, de plichtmatige vie ring van den dag des iieeren en andere dagen den openbaren cliristelyken godsdienst toegë- wgddoor eenparig on voor üe gekeele uitge- itrektheid der Vereenigde Nederlanden, alge meen werkende maatregelen te verzekeren Zoo is liet, dat W ij uen itaad van tstate ge hoord en mot gemeen overleg der Staten-Gene- raal dezer landen, hebben goedgevonden en ver- staan, gelijk YVy goedvinuen en verstaan bij leze: 1. Dat op Zondagen en op zoodanige gods- 'hens.ige leestdagen, als door de kerkgenoot schappen van don Christelijken godsdienst dezer iauat .i algemeeu erkend en gevierd worden, niet alleen geene beroepsbezigheden zullen mogen verricht worden, welke den godsdienst zouuen kunnen storen, maar dat in bet algemeen geen Hienbare arbeid zal mogen plaats hebben, dan geval van noodzakelijkheid, als wanneer de Pifutselijke Begeering daartoe schriftelijk toe- ttemming zal geven. J. Dat op deze dagen, met uitzondering van geringe eetwaren, geene koopwaren hoegenaamd i p markten, straten of openbare plaatsen zul- öu m./gen .voroen uitgestald of verkocht, en dat kooplieden en winkeliers hunne waren niet zul- :en mogen uitstallen noch met opene deuren rfcikoopcn. 3. Dat gedurende den tijd, voor de openbare godsdionstoe lening bestemd, cie deuren der her- erge. en andere plaatsen, alwaar drank ver docht wordt, voor zooverre dezelve binnen den leeloton kring der gebouwen liggende zijn, zul- i3n gesloten zyn, en dat ook, gedurende dien elfde i tijd, geenerhande spelen, hetzij kolven, alslaau ut dergelijke mogen plaats hebben. 4. Dat geene openbare vermakelijkheden, ooals schouwourgen, publieke danspartijen, cou verten en harddraverijen, op de Zondagen en lgem.-er.e leestdagen zullen gedoogd worden; /.uilen.Ie het aan de plaatselijke besturen wor- en vrygelaten hieromtrent eene uitzondering i je to staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen. 5. Dat de plaatselijke politie zorg zal dra- ;,on, ten einde alle hinderlijke bewegingen en gerucht in de nabijheid der gebouwen tot den '.renbaron eeredienst bestemd en in het alge- :oen alles wat denzelven zoude kunnen hinder lijk zijn, voor te komen of te doen ophouden. 6. Dat de overtredingen tegen de bepalingen van dit besluit, naar gelang van personen en i mstandigheden, zullen gestraft worden met ene boete van niet hooger dan vijf en twintig •nlden. ol niet eene hechtenis van niet langer 1 .an drie dagen, voor de overtreders die buiten ïtaat mochten zijn deze boete te betalen. 7. Dat bij eene tweede overtreding de boete i t straf zal verdubbeld worden, en wijders alle e te koop gelegde of uitgestalde goederen ver- aurd verklaard, en do herbergen of andere pu- lick© plaatsen voor ééne maand gesloten zullen i oi Je I. En dat door deze algemeene verordeningen, :.ile daarmede niet overeenkomstige Provinciale of Plaatselijke reglementen en inrichtingen zul len worden gehouden voor vervallen. Lasten en bevelen, dat deze in het 'Staatsblad zal worden geïnsereerd, en dat een genoegzaam getal exemplaren gedrukt en aan de Staten in de onderscheidene Provinciën of Landschappen, ingevolge art. 86 der Grondwet, ter uitvoering zal worden gezonden, met last onj dezelve al- omme te doen publioeeren en affigeeren, en van de predikstoelen der onderscheidene Christelijke kerkgenootschappen to doen aflezen. Lasten en bevelen voorts, dat Onze ministeri eel© departementen en andere autoriteiten, jus- ticieren en officieren, wien zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen hou den, zonder eonige con ni ven tie of dissimulatie. Gegeven to "s-Gravenhage, den lsten Maart des jaars 1815, het tweede van Onze Regeering. (geteekend) WILLEM. Ter ordonnantie van Zijne Koninklijke Hoogheid, (geteekend) A. R. FALCK. Gedaan te Amersfoort, den 3en Januari 19(18. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. Do Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WÜIJTIERS. INLEVERING REKENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat het gebleken is, dat declaration ten laste der gemeente menig maal geruimen tijd na afloop van een dienst jaar worden ingezonden. Aangezien zulks voor een geregelde admini stratie eene ernstige belemmering oplevert, her inneren zij nogmaals allen, die iets van de ge meente hebben te vorderen, hunne declaratiën in te dienen uiterlijk den 15. Januari volgende op het dienstjaar waarop de declaratie liet rek king heeft. Ten aanzien van lien, die in gebreke mochten blijven hieraan te voldoen, zal ernstig worden overwogen of er alsnog bijzondere redenen be staan om lien in het vervolg voor het doen van leverantiën aan de gemeente in aanmerking te brengen Amersfoort, 3 Januari 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I)e Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WÜIJTIERS. Do Burgemeester der gemeente Amersfoort herinnert belanghebbenden aan hunne verplich ting. om. ingevolge artikel 4 der Leerplichtwet, vóór 1 Februari 1908 bij hem opgave te doen omtrent kinderen, die huisonderwijs ontvangen van a. de vakken, waarin kinderen huisonderwijs genieten b. de namen der kindereu, met bijvoeging van voornamen, geboorte-datum en plaats van wer kelijk verblijf, alsmede de plaats, waar het on- derw ijs wordt gegeven c. de namen en voornamen van hen. door wie het huisonderwijjfe wordt gegeven. Amersfoort, 4 Januari 1908. De Burgemeester voornoemd, WÜIJTIERS. Politiek Overzicht Het einde van het Moltke-Harden proces. Aan alle d'ingen komt een ednde. Ook in 'het proces Moltke-Harden ia eindelijk de beslissing' gekomen, al beeft dat wel wat lang geduurd. Onder de telegrammen vindt men 'het vonnis vermeld, waartoe het Land gericht gekomen is. Het is juist tegenoverge steld aan dat van den eersten rechter. Har den is veroordeeld, en de straf, die hem is opgelegd, is niet te zacht uitgevallen. Intusséhen over de hoofdzaak behoefde men de uitspraak van den rechter niet af te wachtendjaarover was reeds langs van te voren eenstemmigheid verkregen onder dc openbare meening. Die hoofdzaak was de vraag of graaf Kun© von Moltike inderdaad zich Ihad schuldig gemaakt aan de leelijOoe dingen, die de artikelen in Hardens or gaan, de Zukunft, zoo niet met ronde woor den noemden dan toch met. onmiskenbare duidelijkheid aanwezen voor iederdie ©enigszins de kunst verstond om tusschen de regels te lezen, en of het waar was, dat de leden der zoogenaamde Liebenibergsche tafelronde, die allen heetten besmet te zijn met- de zonde, welke graaf Kun© Moltike werd aangewreven, op den Keizer een poli- tieken invloed uitoefenden tegen de verant woordelijke raadslieden van den monarch, in en dikwijls dien overheerschende. In dat opzicht nu kan men de uitkomst van dit proces vergelijken met den berg, die ©ene muis beeft gebaard. Wanneer men de uitspraak van het Sdhöffengericht toetst aai. wat de -behandeling in tweede instantie aan het licht heeft gebracht, dlan staat men cr verbaasd over, diat de eerste rechter tot een vrijsprekend vonnis is kunnen komen. Harden's verdediger, mr. Bernstein, heeft in zijn pleidooi voor het Scköff en gericht ge zegd ,Heb bewijs op aan wijzingen van pe derastie is in diit proces geleverd; geen 'niensch zal dat hettwisten; dus zult gij 't ook niet. kunnen in uw vonnis." En werke lijk, de eerste rechter wees de tegen Harden ingediende klacht af, hetgeen met eene zedelijke veroordeeling van den klager, graaf Kuno Moltke, gelijk stond. Geheel anders is het beeld, dlat de zaak aan hét einde der béhandéling in tweede instantie vertoont. Ditmaal had men een beklaagde voor zich, die hetw'stte iets te hebben beweerd van wat volgens de alge- meene opvatting zijne artikelen zouden be vatten, en die zich niet kon begrijpen, dat men d'io beteekenis er aan had kunnen hechten. Dat heeft het gerechtshof niet weerhouden op de zaak in te gaan. En wat is gebleken Dat van alles waarvan graaf Moltike, vorst Eulenlburg en de andere leden der tafelronde 'beticht werden op grond van de artikelen in de Zukunft, niets overeind is gébleven. ,,Nog geen tiende van zijn© be wijzen zou de beklaagde voor het Schöffen- gereöht te berde gebnaékt hebben, en nu zijn de negen tienden niet alleen niet aan gevoerd, maar ook het ééne tiende is na een grondig onderzoek weggesmolten als sneeuw voor de voorjaarszon. Het geheele gebouw van doze aanklachten tegen de vrienden is ■weggeblazen. Zelfs geen atoom is overge blevenAlles is weggeblazen als een kaar tenhuis." Zoo vat de Yossisohe Ztg. de einduitkomst samen. Met de politieke misdrijven van de cama rilla is hetzelfde 't geval. Voor het Schöf- fengericht heeft Harden verklaard, dat vorst Eulenburg in den val van vorst Bis marck do hand heeft gehad. Vorst Eulen burg zelf heeft op zijn eed verzekerd, dat hij daarmee niets hoegenaamd te doen heeft gehad. Den heer van Liebenberg werd ver weten, dat hij voor al zijne vrienden had weten te zorgende eene Moltke was chef van den generalen staf, de andere stedelijk commandant geworden. De minister van oorlog heeft verzekerd, dat vorst Eulenburg op deze benoemingen evenveel of even wei nig invloed heeft gehad als Harden zelf. Een groot, oorlogsgevaar zou via Liébenberg over Duitschland eu Europa gebracht zijn onder modewerking van den Frauscheu ge- zautschapsraad Lecomte. Vorst Bülow heeft dit gevaar naar het rijk der fabelen ver wezen. Een enkele maal is 4° heer Lecoonte in Liebenberg met den Keizer samen ge weest, niet doen toedoen van Eulenburg, tnaar op bevel van den Keizer. Een enkele maal heeft Eulenburg met Lecomte, bij eene toevallige ontmoeting te Berlijn, over de Marokkaansche kwestie en over de stem ming in Parijs gesproken, en hij heeft het geen hij toen vernam, niet als onverant woordelijk raadsman den Keizer in het oor geblazen, maar overeenkomstig zijn plicht medegedeeld aan den verantwoordelijken rijkskanselier. Zoo groot zou de macht van den heer van Liebenberg reeds toen hij ge zant te Ween en was, geweest zijn, dat hij ..koningen wilde maken, niet koning wild© zijn" en dat hij het verzoek van de vrouw van den gezant Bernhard von Bülow om haar man niet naar Berlijn te zenden, maar in Rome te laten, ronduit weigerde. ,,Een mooi verhaaljammer slechts, dat er geen woord van waard is", heeft vorst Bülow daarvan in den rijksdag gezegd. Wat is dan wel waar? Oberstaatsanwalt Iseubiel heeft dit aldus uitgedrukt: ,,Het is een onzinnig sprookje, dat aan het hof van den Duitschen Keizer een groep van perverse mannen bestond. Waar is deze groep? Geen enkel persoon kunt gij noe men". En graaf Moltke vulde dit aan door zijne met een eed bevestigde verklaring Nooit heeft er een groep bestaan, nooit een politieke achterklap, nooit eene cama rilla ook eene tafelronde heeft nooit be staan op de wijze, zooals de beklaagde haar aanwees. De tafelronde is aan ons keizerlijk hof de keizerlijke familie met de weinigen, die daartoe worden genoodigd, en het beeld van deze keizerlijke familie, waarnaar het engere ©n ruimer© vaderland met trots en hoogachting opziet, willen wij ons niet laten bezoedelen". Dat is de hoofdzaak, waaraan dit proces zijne beteekenis ontleent. Dat, als gevolg van het juiste licht, dat nu op deze feiten gevallen is, Harden in tweede instantie is veroordeeld, is uit den aard der zaak, daar bij vergeleken, van bijkomstig belang. Duitsehland. Berlijn, 3 Jan. Harden is veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en in de -kosten, ook van het eerste proces. In de overwegingen van het vonnis wordt gezegd, dat graaf Moltke rein en smetteloos uit liet proces te voorschijn is getreden geen smet kleeft op hem; zijn eereschild is blank en onbezoedeld. Het gerechtshof heeft geen langduriger gevangenisstraf opgelegd, omdat Harden door zijn zwakken gezond heidstoestand toch reeds zijne straf des te zwaarder moet voelen. Frankrijk. Par ij s, 3 Jan. Minister Briaud heeft de portefeuille van justitie op zich ge nomen. Eeredienst zal met Justitie worden vereen igd. Het verschilpunt betreffende de vermin dering van den tijd der herhalingsoefenin gen voor de manschappen der reserve on der landweer, dat bij de begrooting voor 1908 tot eenigen strijd tusschen Kamer en Senaat aanleiding gegeven heeft, moet zijne oplossing nog vinden. De Kamer heeft er in toegestemd, dat deze zaak niet bij uo begrooting werd beslist; zij zal nu door eene bijzondere wet geregeld worden. Om echter op den Senaat eenigen drang uit te oefe nen, dat met de behandeling van dit wets ontwerp spoed zal worden gemaakt, hoeft de Kamer den post voor voeding .van de troepen verminderd. De Senaat heeft zich bereid verklaard in den loop -an Januari het wetsontwerp te behandelen. Engeland. Lord Curzon, de gewezen onderkoning van Ierland, wil tot het politieke leven tcrugkeeren. Hij heeft daarop steeds het plan gehad, maar zijn terugkeer zal op an dere wijze geschieden dan hij zelf had go- dacht, toen hij het ambt van onderkoning aanvaardde. Hij droeg toen den naam George N. Curzon, en om hem gelijk te stellen met zijn voorgangers, werd hem een pairstitel gegeven. De heer Curzon zal een maal de pairie van Scarsdale erven, waar aan zitting en stem in het hoogerhuis ver bonden is; hij werd daarom onder den titel baron Curzon van Kedleston tot Ierseh pair verheven, waarmoe hij zich de mogelijkheid voorbehield om, na zijne terugkomst in En geland, weder naar een zetel in het lager huis te dingen. Nu is echter do gezondheid van lord Curzon niet sterk genoeg o.m de -a- spanning te kunnen doorstaan, die aan het lidmaatschap van het lagerhuis verbonden is; hij wil daarom lid. van het hoogerhuis worden. Hij heeft getracht zijn Iersch pairsschap in een Engelsch pairs schap ver anderd te krijgen; maar daartoe wilde eerste minister Campbell Bannerman zijne medewerking niet verleenen. Nu is h.j op getreden als candidaat voor de vervulling van eene vacature, die is ontstaan onder de vertegenwoordigers van de ersche pairs in bet hoogerhuis. Waarschijnlijk zal hem op die wijze een zetel in het hoogerhuis ver schaft worden in afwachting dat hij, als erf genaam van de baronie van Scarsdale, van rechtswege als lid kau optreden. Londen, 3 Jan. De uitslag van de ou der de eigenaars van katoenspinnerijen in Manchester gehouden stemming iB, zooals verwacht werd, ten gunste van ©ene alge meene sluiting der fabrieken. 96 van de uitgebrachte stemmen spraken zich ten gunste daarvan uit. Rusland. De correspondent van de Vossische TA,g. te Petersburg bericht, dat hem uit officdeele Russische bron bevestigd woixit, dat in Pa rijs onder leiding van de Verneuil een finan cieel consortium tot stand gekomen is, dat de aanleg van den noordelijken Donelz- spoorweg op zich wil nemen. Betreffende de geruchten over eene ver andering van de Russische spoorweg-politiek wordlt hem medegedeeld, dat de regeering een gemengd stelsel zal volgenzij zal gun stige aanbiedingen van particulieren aan nemen, maar tegelijk ook op staatskosten spoorwegen bouwen, wanneer de omstandig heden dit raadzaam doen voorkomen en de rijiksdloema de noodige credieten geeft. Omtrent de beriahten over het zenden van troepen naar Finland wordit van be voegde zijde verklaard, dat alleen kleine commando's van de in Petersburg garnizoen houdende garde-regimenten naar de Finsche grens zijn gegaan, hoofdzakelijk om te be- i letten, dat Russische terroristen over de I grens gaan. Inzonderheid is eene verscherp i te bewaking van het gouvernement Wiborg 1 bevolen, om daar de vorming van ©ene re- Romantische Avonturen op een 9 Automobieltocht. door Mevr. VAN HEUVELINCK. „Maar," begion ik. Jack en M'oilly wilden echter niet naar me luisteren, bewerend dat iet verstandigst zou zijn dadelijk toe te -temmen daar er geen sprake van was Obambery te verlaten zonder mij dat hoe langer ik nadacht en bezwaren opsomde ho© meer benzine dé motor noodeloos zou ver branden. Aldus ged'wongen gaf 'k toe en werd naar i'tiiju hotel gedreven door Jack, die er op r.tecd mij te vergezellen uit vrees dat ik i.odGTweg van gedachten zou veranderen. Cien minuten later zou Gotteland met dén vagen voor dc deur van de France" staan, ia dc onderstelling dat ik dan tot vertrek ken gereed zou zijn. Dank zij dé vereenigde krachten van een valet de chambre en me zelf was mijn koffer al gepakt, maar nu moest alles veranderd wordenmijn motor- jas in weken niet gebruikt en er uitziend ..f hij evenzooveel jaren dienst had gedaan ien mijn stofbril te voorschijn gehaald, n ©enige kleinigheden geworpen in een. rcistasch in der haast door een bediend© jgekocht in den eersten den besten winkel. 'Terwijl ik met den hotelhouder afrekende, /.egde Jack voor de verzending van mijn koffer naar Monte Carlo en wij waren juist gereed_ toen de stem van de auto ons naar buiten riep. Door de snelheid) waarmee alles in zijn werking was gegaan, had ik niet eer de ge legenheid mij Van dé veranderde omstan digheden rekenschap te geven, voor Mer cedes „eenzaam als een vallende ster" echoot door de straten der stad. Er was een tijd) geweest dat ik terug deinsde voor den naam van haar die. de automobiel had geschonken, meenende dat Molly er met een bijbedoeling zoo dikwijls de aandacht op vestigde. Telkens als „di© beate Meroédès" zich in ons geeprek wou mengen had ik haar met geweld er uit ver bannen, nu echter scheen het mij toe, dat niet zij maar ik dé indringer .was en nog wel op een meer materieele manier. Wel licht was dit van oen poëtisch standipunit beschouwd een eigenaardige wraakneming van het Lot, die ik echter zonder eenig be zwaar aanvaarde omdat Molly, blijkbaar ge nezen van don lust om haar rijke vriendin ine telkens voor oogen te houden, zoo onge veer als een Sch'tterende vlieg voor een arme forel, nu een soort scheidsmuur tus schen ons had opgetrokken. Het plan was zoo spoe'dig mogelijk Mionte Carlo te berei ken om de gedwongen verhouding niet te lang te doen duren. En gedurende dezen snellen tocht hadden Mercedes in dé ton- neau e>n ik vóór den plicht te leven en te laten leven. Flauwtjes herinnerde ik mij, dat in de eerste dagen van ons reisje toen wij op zoek waren naar een muilezel, Molly het mooie gezichtje van haar vriendÜ'n had ge prezen, maar de zilvergrijze paddenstoel ontnam me de gelegenheid de waarheid van haar bewering te constateeren of te ont kennen. Het kleine, driehoekige venstertje was van doorschijnende grijze stof of er werd een grijze voile onder gedragendat liad ik met een enkelen 'blik niet kunnen oj" merken en ik diurrde noch wenschte haar nogmaals aan te zien In suizende vaart stoven we voort onder wijl Jack me al de bizonderhedèn van hun doen en laten meedeel dé, hoe ze na mijn vertrek nog lang in Zwitserland warén ge bleven en te Aix-le~-Bains gearriveerd1 op denzelfden morgen, dat wij langs het muil ezel pad den Mont Revard bestegen. Tem slotte dat ze gister middag naar Chambéry hadden geau to mobiel d. „Stel je voor dat ik meer dan twaalf uur met je in dezelfde stad ben geweest zonder het te weten 1" riep ik tamelijk luid. ,,Ik was om de uitdrukking van mevrouw Win ston te gébruiken, tamelijk „somber van geest" en do gedachte dat jullie zoo dicht bij was, zou mijn stemming voel verbeterd hebben. Ik had me niet tot Molly in het andere kamp durven wenden, maar blijkbaar scheen alle communicatie tusschen ons toch niet verbroken. De wind moet mijn woorden tot haar hébben overgebracht, want haar arm leggend op de leuning van onze zitplaats, boog zij zich naar ons toe. „Zeide u dat u zich gisteren ellendig voelde?" vroeg ze met vleiende belangstel- bug. „Ja, aller ellendigst.' „Arme Lord Lane 1 Ik" heb niet goed verstaan waarom u zoo plotseling uw voet reis eindigdé cn lust kreeg om met den trein te gaan Uit uw brief had ik begre pen dat u zich best amuseerde en wij vreesdeu al, dat de kans gering zou zijn u te Grenoble te overhalen uw gezelschap te verlaten én met ons mee te gaan." /Mijn gezelschap verliet mij1 en dat was het einde van mijn goede dagen," ant woordde ik, niet weinig ingenomen met Molly's opvatting van de rol van een „stil poesje", wiens 'bestaan vergeten kan wor den. Alsof een man ooit haar bestaan zou kunnen vergeten „Wat! Die fatsoenlijke Joseph en zijn Fmois'f „Als ik spreek van „mijn gézelschap," dan bedoel ik eigenlijk den Jongen over wien ik u schreef," antwoordde ik verre van afkeerig wat- te praten over het onder worp dat mijn gedachten aanhoudend bezig hield, ofschoon ik besloten was alleen in een vertrouwelijk gesprek zijn lof te zingen. „O, ja, d'io wonderlijke Amerikaauscho jongen. Bleef 'hiji al dén tijd zoo aardig of stelde hij u ten slotte teleur?" „Teleurstellen!" herhaaldé ik. „Noen, juist het tegendeel. Telkens verraste hij mij met nieuwe hoedanigheden. Ik heb nog nooit iemand ontmoet als hij." „Dat komt mogelijk omdat u geen andere Amcrikaanscke jongens kent. Ik betwijfel ik hem wel zoo merkwaardig zou heb ben gevonden." „Ja, dat zoudt u zéker. Ef kunnen goon twe© nieeningen omtrent hem bestaan." „Ziet hij er goed uit?" „Buitengewoon*. Die oogen van hem zijn eigenlijk te mooi voor een jongen of juister zouden het zijn voor olken anderen jongen. Was hij een meisje geweest, d'an zou iedere man dadelijk tot over zijn ooren verliefd op haar worden." „Wat een enthousiasme' Heeft hij géén zusters ?n „Hij heeft er één die op hem moet lijken Mij was beloofd of half on half beloofd met haar 'kennis te mogen maken op het einde van ons reisje te Monte Carlo, waar de Jongen haar verwachtte." „O, dan is hij mogelijk naar rijn zuster toe „Neen, dat denk ik niet." „Dat zou toch' het motief kunnen rijn waarom hit u verliet." „Ik weet niet wat er hem toe bracht, maar mijn vertrouwen in hot ventje is groot genoeg, om zeker te rijn dat hij er een goede reden voor had." „En 'begon u elkaar nog niet te verve len V' „AJs u den jongen zag, mevrouw Win ston, dan zoudt u dadelijk begrijpen dat in zijn tegenwoordigheid het woord „verve ling" verdwijnt als eén microbe in kokend water. Ook geloof ik niet dat ik hem ver- I veoldé. Hij zeide eens dat wij elk ons weegs zouden gaan indien wij. de „mijlpaal" be reikten, daarmedé bedoelend het tijdstip waarop wij elkaar allervervelendst zouden vinden, maar ik kan me niet voorstellen dat de mijlpaal in 't richt was. I'k denk dat hij plotseling ©n onverwachts besloot- heen té gaan." „U mag het Lot wel dankbaar zijn dat het u met zulk een interessanten jongen in aanraking bracht, want oogenschijnlijk ont nam hij u den tijd om over het. verleden te treuren." Wordt Vêtvnlgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1