M\ 197. Jaargfang. Maandag 13 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS* Per S maanden voor Amersfoortf 1J#« Idem fran so per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. UttM Courant versch$nt Dagelijks, met uitsondering ran !?on- en Feestdagen. AdvertentiSn, mededeelingen ens., gelieve men r66r 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft C. Utrechtschettraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. f.79. PRIJS DER ADVERTENTlfiN: Tm 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement Kene «reulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegeaonden. Politiek Overzicht I>e ontvolking van Frankrijk. Een oud, maar altijd nieuw thema is in Frankrijk weder te berde gekomen naar aan leiding van het verslag, dat in het Journal Officöel is opgenomen over den loop dei* be volking van Frankrijk in het jaar 1906. De roods zoo dikwijls geuite klachten over den achteruitgang der bevolking worden weder om vernomen. Letterlijk genomen, is 't wel is waar niet juist van cene ontvolking van Frankrijk te spreken. Maar terwijl elders de bevolking toeneemt, staat zij in Frankrijk nagenoeg stil, en in zooverre is men gerech tigd dezen stilstand achteruitgang te noe men In het jaar 1887 leverde de volkstelling als resultaat 38.218.903 zielen, in 1906 was het getal 38.285.662. In twintig jaren is de bevolking dus slechte met 66.759 toegeno men. Het is algemeen bekend, dat de kimder- teelt in Frankrijk eene van de minst voor spoedige culturen is. Het jaar 1906 maakt op dezen regel geen uitzonderinghet cijfer der geboorten is in dat jaar zelfs lager dan het ooit geweest is. Het bedraagt 806.847 in 1905 was het 807.319, in 1904 818.229, in 1903 846.246. Ieder jaar is het dus min der dan in het. voorafgaande jaar; de afne ming is dus blijvend en zelfs toenemend. Kon men nocr maar, als vergoeding voor do mindere geboorten, zich troosten met een afnemend sterftecijferMaar die troostgrond ontbreekt. Het sterftecijfer blijft hoog en toont geen neiging om te vermindereu. Het aantal sterfgevallen bedroeg in 1906 780.196 tegen 770.171 in 1905 en 761.203 in 1904; het is in 1906 hooger geweest dan in de drie jaren, die voorafgingen. Wel is waar sluit de balans van de ge boorten en de sterfgevallen met een over schot van geboorten. Maar dat gaat achter uit. In 1906 is de bevolking van Frankrijk met 26.651 toegenomen. In het jaar te voren was dit getal 37.120, in 1905 zelfs nog 57.026; er is dus steeds grooter achteruit gang. De viei- voorafgaande jaren wijzen een grooter overschot van geboorten aan en het gemiddelde van de tien laatste jaren, was 50.971. Er waren in 1905 44 departemen ten, waar de sterfgevallen de geboorten over troffen. Het woord ontvolking", overdre ven wanneer men 't wil laten gelden voor geheel Frankrijk, geeft voor de helft van het land den toestand met juistheid aan. Bij andere landen vergeleken, geraakt Frankrijk in bevolking steeds meer ten' ach ter. In 1904 heeft Duitschland 2,025.847 geboorten gehad en is de bevolking toege nomen met 862.644 zielen. In Engeland was het aantal geboorten 1,181,770. dat der toe neming 474.512. Terwijl in Frankrijk het overschot van de geboorten op de sterfte nog slechts 19 is op 10,000 inwoners, is het in Duitschland 148 en in Engeland 122. Wan- neer men van jaar tot jaar deze cijfers na gaat, dan kan men zich niet er over ver bazen, dat volgens de laatste volkstellingen in de beide landen er 61 mülioen Duitschers zijn en slechts 38 millioen Franschen. Dr. BertilIon, de directeur van het sta tistische bureau te Parijs, heeft geconsta teerd, dat het geringe cijfer der geboorten niet te verklaren is uit eene vermindering van het aantal huwelijken, maar enkel hier uit, dat er zoo weinig kinderen uit de hu we lijken voortkomen. In Frankrijk komen namelijk gemiddeld op ieder huwelijk 2,7 geboorten, in Engeland daarentegen 3,7, in Duitschland zelfs 4.2. Als ieder gezin één kind meer had, dan zou de .oestand normaal worden, meent dr. Bertillon. Hij voegt er bij, dat het toch niet onmogelijk zou zijn dit resultaat te verkrijgen. Volkomen juist, maar onder ééne voorwaardedat de Fran schen het willen. Onder het ministerie aldeck-Rousseau is eene groote staatscommissie ingesteld om heb vraagstuk der ontvolking van Frankrijk te bestudeeren. Die commissie heeft mis schien ijverig gewerkt, maar vruchten van haar arbeid heeft men tot dusver nog niet gezien. Een lid van de commissie, dr. G. Va riot, geeft in het Journal des Débats de schuld daarvan aan de ministers van binren landsche zaken, die op elkaar zijn gevolgd en die allen nalatig zijn geweest om de commissie bijeen te roepen met het gevolg, dat zij in geen drie jaren vergaderd is ge weest. Men zou geneigd zijn te vragen Hangt het van den minister af of de com missie bijeengeroepen wordt? Kan zij uit zich zelve niet samenkomen zoo dikwijls hare werkzaamheden dit vorderen? Het Journal des Débats merkt overigens op, dat de oor zaken van de ontvolking niets geheimzin nigs hebben. Wanneer het doel van het leven is den welstand na te jagen, dan is het duidelijk, dat talrijke gezinnen eene on zinnigheid worden. Een oud spreekwoord zegt„God zegent de talrijke gezinnen, maar maakt hen niet. rijk." De staat maakt hen evenmin rijk en verschaft hun zelfs niet eens de hoop op zegen. Wanneer hij dus aanmoedigt tot voortteling, dan heeft men daaraan niet veel. Men wil nog wel trouwen en de burgerlijke stand wijst uit, dat Let aantal huwelijken eerder toe- dan afneemt, zelfs wanneer men rekening houdt met de 10.000 echtscheidingen waartoe wij gekomen zijn; maar de departementen, die wat het aantal huwelijken betreft bovenaan staan, behooren juist tot die, waar het aantal geboorten het meest daalt. Alle sociale en arbeidswetten zullen aan dien toestand niets veranderen. Het eenige wat men den staat zou kunnen vragen, zou zijn, dat, als men de geboorten niet wil aanmoedigen, men althans niet afschrikkend daarop moet wer ken door belastingen op de woningen, ac cijnzen en invoerrechten, waarin de talrijke gezinnen natuurlijk meer dan hun deel be talen DuitSBhland. Darmstadt, 11 Jan. De Darmstadter Zeitung bevat een schrijven uit Berlijn, waarin wordt tegengesproken het onlangs in de binnen- en ouitenlandsche pers versprei de gerucht, dat de katarrhale aandoening van den Keizer door het verblijf in Enge land niet alleen niet verbeterd, maar in tegendeel verergerd zou zijn. Het blad ver klaart, dat dit praatjes zijn, die allen grond missen. Staatssecretaris Dernburg heeft aau den senaat van Hamburg een brief gezonden, waarin hij, naar aanleiding van het einde van heb jaar, dat den vrede in Zuidwest- Afrika heeft gebracht, dank betuigt voor de vriendelijke ontvangst en de herinne- ringsteekens, die de stad Hamburg aan de officieren en manschappen van elk der terugkeerende troepentransporten heeft ge bracht Het kiesrechtdebat, dat verleden Vrijdag in het huis van afgevaardigden van den Pru'sischen landdag heeft plaats gehad, werd gevoerd naar aanleiding van het voor stel der vriizinnigen, dat strekte om de regeering uit te noodigen nog in deze zit ting een wetsontwerp in te dienen, waarbij 1. met wijziging van de artt. 70, 71, 22 en 115 van de Pruisische grondwet voor de verkiezingen van het huis van afgevaar digden het algemeene, gelijke en directe kiesrecht met geheime stemming wordt in gevoerd, 2. tegelijk op grond van de uit komsten der volkstelling van 1 December 1905 en overeenkomstig de beginselen van de wet van 27 Juni 1860 eene nieuwe in deeling van de kiesdistricten van het totale getal afgevaardigden wordt bepaald. De verklaring, die door vorst Bülow als minister-president namens de regeering werd afgelegd, luidde nog stelliger afwij zend dan wero verwacht. Zij hield in, zoo als wij reeds mededeelden, dat de invoe ring van het kiesrecht voor den rijksdag in Pruisen niet in overeenstemming zou zijn met het staatsbelang en daarom moest wor den afgewezen. Ook kon de regeering geen uitzicht geven op de vervanging van de openbare stemming door de geheime. Tusschen de conservatieven, die elke kies- rechthervorming weigeren, en de vrij zinnigen, die het kiesrecht voor den rijksdag verlangen, is ruimte voor ver schillende sohakeeringen. Inzonderheid wordt door hen, die een standpunt tusschen de beide uitersten innemen, de invoering ge- wensckt van de geheime stemming ter ver vanging van de nog steeds in Pruisen bestaanden regel, dat de kiezer in het open baar zijne stem moet uitbrengen. Ook dit verlangen werd door vorst Bülow afgewe zen. De eenige kleine vooruitgang, bij vroe ger vergeleken, is hierin te zoeken, dat er kend werd, dat het Pruisische kiesstelsel be hoefte heeft aan herziening, en dat hij uit zicht gaf op de indiening van een daartoe strekkend wetsontwerp, dat intusschen eerst in de volgende zitting zal inkomen en waar van de inhoud nog volstrekt niet vaststaat. Uit de verklaringen van vorst Bülow kan worden afgeleid, dat de regeering overhelt tot een meervoudig stemrecht, zooals door de nationaal-liberalen wordt voorgestaan. Wat de woordvoerders van de verschil lende partijen betreft, verklaarden de vrij zinnigen zich voor het voor den rijksdag geldende kiesrecht, de nationaal-liberalen tegen het kiesrecht voor den rijksdag, maar voor de geheime stemming, het centrum voor het kiesrecht voor den rijksdag maar tegen eene wijziging van de kiesdistricten en de conservatieven tegen iedere verandering, zoowel van het kiesrecht als van de dis- trictsindeeling In laatstgenoemden zin werd door het huis besloten Berlijn, 12 Jan. Nadat in den voor middag een aantal sociaal-democratische ver gaderingen gehouden waren ten gunste der invoering van het kiesrecht voor den rijks dag in Pruisen, werden des namiddags door duizenden deelnemers in groote troepen luidruchtige betoogingen gehouden. Zij trokken door de hoofdstraten naar de Frie- drichstrasse en Unter den Linden met het doel zich naar het koninklijke slot te bege ven De politie nam maatregelen tot afzet ting en ontruiming van de voornaamste straten; daarbij kwamen hier en daar bot singen voor, zoodat de politie van den sabel gebruik moest maken. Eonige ambtenaren en verscheidene betoogers liepen kwetsuren op. Incidenten van beteekenis kwamen ner gens voor. Duitschland en Frankrijk. Een poosjo geleden verluidde, dat den Duitschen Keizer tijdens zijn verblijf in Highcliffe door den vroege ren Franschen af gevaardigde Francis Lour een memorandum was voorgelegd, dat voor eene. afdoende ver zoening de hoofdlijnen aangaf van de oplos sing van de Elzas-Lotharingsche kwestie door eene nieuwe constitutie in de rijkslan- deu voorstelde. Thans wordt aan de Frankf. Ztg. uit Parijs bericht: ,,De mede- deeling is in zoover juist, dat den Keizer in Highcliffe een hierop betrekkende brief en een uitvoerig memorandum zijn toegezon den. De mededeeling moet echter, opdat zij in hare beteekenis met juistheid kunne wor den beoordeeld, worden aangevuld door het constateeren van het feit, dat de Fransche staatsman, van wien Laur spreekt als af zender en steller van het memorandum, Laur zelf is, die, nadat hij vruchteloos had getracht door tusschenkomst van de Fran sche diplomatie zijne denkbeelden ter ken nis van den Keizer te brengen, dezen zelf het memorandum had toegezonden". De Vossische Ztg teekent hierbij aan Laur kan hot goed hebben gemeend, maar' hij had één ding niet mogen \orgeteu Yoor Duitschland bestaat er geen Elzas-Lotha ringsche kwestie meer. Frankrijk. Bij het. ministerie van koloniën is het rapport ingediend over de werkzaamheden tot vaststelling van de grens tusschen Fransch Congo en Duitsch Kameroen. Het rapport bestaat, uit verscheidene groote boekdoelen, welken met de schrijfmachine geschreven tekst talrijke photegrafische op nemingen bevat, die door de 1 den van de missie zijn gedaan. Het hof van assises van het departement Saóne et Loire heeft den Hervéist Raquil- let, burgemeester van de gemeente Mercu- rey, vrijgesproken van de beschuldiging we gens aansporing tot moord, plundering en militaire ongehoorzaamheid. De beklaagde had voor de jury aan de dagbladartikelen, waarop de beschuldiging gegrond was, eene minder ernstige uitlegging gegeven. Intus schen werd toch in de motiveering van het vonnis gezegd, dat zijne anti-militaristische beginselen onvereenigbaar waren met de uitoefening van het burgemeestersambt. De regecring heeft ook niet gedraald hem als zoodanig te ontslaan. Zweden. Naar aanleiding van het bericht, dat de kroningsplechtigheid van Koning Gustaaf V zal achterwege blijven, wordt er aan herinnerd ,dat de kroning van Koning Oscar II, die in Mei 1873 plaats had, eene op merkelijke voorgeschiedenis had. Zij werd in de Tweede Kamer van den rijksdag 'door de radicale partij, de zoogenaamde land- ma npartij, die spoedig daarna ook eene ver mindering van de civiele lijst doorzetten, als eene verouderde plechtigheid bestreden, en slechts met drie stemmen meerderheid werd het besluit genomen, het voorstel be treffende de kroning naar eene commissie te verzenden. Om verdere debatten over de vraag of het noodige bedrag zou worden toe gestaan te voorkomen, besloot de Koning de kosten van de kroning uit zijne eigen kas to bestrijden. In Noorwegen werd tot de plechtige handeling, die daar door do grond wet wordt voorgeschreven, onder algemeene instemming overgegaan. Koning Gustaaf heeft reeds als kroon prins meermalen verklaard, dat hij zich niet zou laten kronen en placht zich daarbij er op te beroepen, dat ook in Oostenrijk, Prui sen, Italië en Spanje geene kroningen plach ten plaats te vinden. Italië. Het bericht- van den inval van 200 Abes- siniërs in het stroomgebied van de Joeba en van de oansangelimg vaai den Italiaanscken poet. Lugh was, zoo meldt de Romednsche correspondent van de Frankf. Ztg-, uitge lekt, voor het ambtelijke bericiht van de Agenaia Srterfani kwam, dart- eenige ontstel tenis wekte. Niu doet de radikale pers die regeering het verwijt, dJat zij de gebeurtenis, d'ie op 12 December voorviel, eerst thans be kend maakt. Maar vara Lugh naar de haven Mogadicio heeft een oocte veertien dagen noodig en van daar met een scheepsgelegen heid naar Zanzibaar zeven dagen. Zoodoen de is de vertraging te verklaren. De apostolische prefect van Drytrea, die in Rome met verlof vertoeft, verklaart, dat het gebeurde niets van beduiden is. In de Kamer sohijtniem eenige afgevaardigden zwaartillend, omdat de Negus Menelik al lang op het bezit van L.ugih aast. Het. Giornale d'Italia merkt op, dat Mene lik, ofschoon er i.og onderhandelingen over die herziening van de grens tusschen Benadir en Abessdnië hangende waren. Lugh toch reeds ak> Italiaanschen post heeft erkend. De minister van buitendamdsohe zaken heeflt verder ai telegrafisch genoegdoening aan. den Keizer gevraagd. Bdijkt hij weerbarsting, dian zullen de dirie enderteekenaars van het verdrag betreffende - Jtsainië, Frankrijk, Engeland en Italië hem samen mores leeren Oosten rij k-Hongarije. In het huis van afgevaardigden van den Hongaarschen rijksdag is eene u't 21 ledion bestaande commissie gekozen tot beetudee- ring van het vraagstuk der oprichting van eene zelfstandige nationale bank na afloop van de concessie der Oost en rij k - Hong aar - sche bank. Zij bestaat uit 13 leden van d© onafhankelijkheidspartij en 8 le-den, die op dien grondslag staan van de het compro mis gunstig gezinde partijen. Tot voorzitter van de -xnnmissie werd gekozen graaf The- odoor BatUhyany, tot rapporteur Ludwig Holio, oeidien behoorende tot de onafkan- keliijkheidspartij Rutland. Petersburg, 11 Jan. De minister raad heeft eene voorloopige begrooting van uitgaven voor de maanden Januari, Februari en Maart 1908 goedgekeurd, loopende over eeu bedrag van 642.975.579 Rbl. Do minister van onderwijs Kaufmann zal, naar, gemeld wordt, tegen het Russische nieuwjaar aftreden. Als zijn vermoedelijk opvolger wordt de tegenwoordige curator van het onderwijs-district Warschau Schwarz gen xsind. De opdracht van het gewichtige ambt van minister van onderwijs aan een HomanUsche Avonturen op een 85 Automobleltoclit. Dooa Msvb. VAN HEUVELINCK. „Kon de Jongen dit met mij zien," daöht ik. Entrevaux loeik wel een stad uit het tooverland en dit herinnerde mij aan dien ring van den Sprookjes-PrinsIk had zijn raad nog niet gevolgd, maar nu wreef ik het kleine sieraad met den stillen wensch, dat de geest van den ring mij te Monte Carlo mijn Kleinen Kameraad weer modht teruggeven. Na Entreaux dteldle zelfs het schilder achtige Pu get-Then ie ra ons «enigszins te leur, evenals de andere plaatsen, ondanks hun /wonderlijke ligging op hooge toppen en steile (hellingen, waar zij tegen aanhingen of zij verward waren geraaikt in de draden van oen spanne-web. Ten 'laatste verlieten wij den oever der met diamanten over- sbrooide rivier en kort daarna zagen wij een sdhoone, -witte stad gelegen aan de bocht van een Iblauiwe baai, omringd door groene heuvelen. Onze reis was bijna ten einde, want die in het zonlicht blinkende stad was Nice HOOFDSTUK XXX. Een dag van spanning. „Wil you make me believe that 1 am not sent forGo to, go to, thou art a foolish fellow!" Shakespeare. Van Nice over den Iboveniweg langs La Cornidhe naar Monte Carlo, een der mooi ste ritten der wereld, snorden wij; in min der dan twee uur en kielden, vroeg in den niamiddag Stil voor de loggia ran die Royal. Daar het hotel pas geopend -was voor het komende seizoen, hadden wij een ruime keuze van kamera. Jack koos een suite met een voorwand van glas, die een uitzicht bood schooner dan eenig ander in dit minia tuur vorstendom. „TooVcrvensters uitzicht gevend1 Op een rutw en rotsig strand'; Op de wdtg-ekuiifde baren Van een zee zoo vol gevaren, Op een eenzaam sprookjesland," hier voorgesteld door de haven en de rots ran Monaco (reeds /bekend! in de dagen ran Hercules) met zijn oude torens donker af stekend tegen de parelmoer-glanzende lucht. Het was mij vergund een (blik te slaan in Molly's salon, die veel geleek op een kristallen paleis met zijn Ibroede zijlveustera, waar omheen boeiende rozen zich slinger den, toen Jack me aan de deur staande hield. „Tegen acht uur -zullen we zeker samen dineeren, ia het niet, onverschillig wat ieder onzer in dien tusschentijd wil doen?" vroeg hij. „Hm, wel neen," .prevelde ik, -be seffend! dat ik eenigszins een mal figuur maakte. „Ik heb een een soort afspraak voor van avond. Ik dacht daarover al ge sproken te hebben." „O, om dien /weggeloopen jongen van je weer te zien?" zei Jiadk schertsend, maar op zulk een onbehoorlijk luiden toon dat het duidelijk verstaanbaar was voor de da mes in de aangrenzende kamer, waarvan die deur open stond. „is dat eigenlijk niet een dlwaas idee van je? Als ik me wel herinner hadt je plan gemaakt om op den dag van je komst sa men te dineeren in Let Hotel de Paris. Maar wandelend, zooals het voornemen was in plaats van automobielend-, zou je wel een veertien dagen onderweg geweest zijn, e-n is het nu niet een beetje onge rijmd te verwachten dat hij. present zal wezen 1" „'Niet zoo on gerijand als je denkt," be weerde ik, me herinnerend dat ik den in houd van den brief niet letterlijk aan Jack had. medegedeeld. „In elk geval ga ik er heen." „Maar, beste kerel, je schijnt te geit-o ven, dat de jongen olaanvoyant is! Geöteld dat hij hier wias, hoe aou hij dan weten dat jij gekomen bent?" ,,Van Dngna seinde ik hem poste restan te Monte Carlo. En daar Ihij zich zeer in teresseert voor mijn doen en laten zal hij zeker niet verzuimen op het postkantoor te informeerenMijn telegram bevat een herinnering aan otnoe afspraak en ik heb een voorgevoel dat hij er zich aan houden zal." „H-dt is mogelijk. Toch, luister eens, vriend/' gelukkig achtte Jack het nu gepast wat zachter te spreken „stnöomt er geen rood bloed door je aders? Meroédès de le-vefnde Mercedes bijna volkomen 'WerdbelLd naar lichaam en g-eeslb, dank zij de versterkende buitenlucht en en rit dbor oen prachtige landstreek, laat van aft-end den sluier vallen en haar mooi, -bekoorlijk ge zichtje zien. Heel oneerbiedig heb je haar den bijnaam van den „Eeuwigen Padden stoel" giegeven. Vanavond zul je zien ineen, je vcadier.it niet .verteld te worden wat je te aanschouwen zult krijgen als je niet in staat bent het bij de eerste gelegen heid op te merken." „Over het algemeeai is een tweedie gele genheid' beter dan de eerste, t Gaat er moe ala met een invallende gedachte, die .bij la ter nadenken voor verbetering viaibbaar blijkt," zeido ik. Hielt za/1 me aangenaam zijn van de tweede gelegenheid te pmofitee- tren om met- mejuffrouw Mercédès kiennis te maken tuEeohen twee haakjes, hoe is haar andere naam? Je sahijnt aan te ne men dat ik het wol weert, maar ;&oo hij me van den zomer al meegedeeld is dian ben ik hem toch ve-geten. „Schaam je om te bekennen dat je den naam van een 'bekoorlijke, jonge dame je niet meer kunt herinneren. In geen geval verdien je dat ik je geheugen te .hulp kom. De naam van het rijk meisje zul je ver nemen als je aan haar wordt voorgesteld en eerder niet." „Dfan moet ik tl:t. morgen mijn ziel in lijdzaamheid bezatten," luidde mijin ant woord, „want voor mij is een kamenaad in de lucht meer waard' dan twintig rijke meis jes in de hand. Eta nu ga ik er op uit om hem te zoeken. „Natuurlijk in het Cas.no „Zoodra ik de stof van mij heb afge schud, Wandel ik er heen. Iedereen beaoekt toch de zalen." „Uitstekend. Ga je gang, mijn zoon, en moge het toeval jo gunstig zijn. Voor bed tijd zullen wij elkaar nog wel spreken. Daar durf ik een eed op doen!" Elonigte uren later liep ilk door den tuin top wqg -naar het casino. Het gras, cle Vorige maand gezaaid, leek al op groen flu weel ©n de bloemen zagen er zoo friscOi uit als waren zo pas een uur geleden ontloken. Die lucht geurde naar La. Franco rozen en Oranjebloesem, ofsdhjoon ik geen van boido zag. Bon paar aardige Goeiton rijk soke meis jes wandelden hoen en weer, gekleed in licht moueeliine cjostuump-jes en nöt hoofd gedekt met -een tulen hoed, terwijl om dezen tijd van het jaar a|n Engeland do vrouwen een veeiren boa om hals of schou ders slingerden uit eerbied voor den herfst, en ik enkele dagen geleden verdwaalde in een sneeuwstorm op een berg vati mid- de'hare hoogte -in Savoye. Bij het naderen van het gnooto witte ca sino klonken van het terras de .tonen der muziek en hopend dat de Jongen er van zat te genieten, gang fk dootr den tunnel naar het niet bl-oemen versier do plateau dat zidh ver iin zee uitstrekt. Hloewel het seizoen nog .niet begonnen was. zaten er reeds veel mensdhen, thee en koffie gebrui kend terwijl ze luisterden naar „La Palo ma." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1