S*. 1»§. Dinsdag 14 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS» Per 8 maanden toor Amersfoortf l.M. Idem franeo per post- 1.75. Af onderljjke nummert- 0.05. ÜBM Courant verschijnt Dagelijks, mei uitsondering ran .?on- en Feestdagen. A(bertenti6n, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nnr morgens bp de Uitgevers in te ïenden. Uitgevers: VALKHOFF ft C". Utrechtiehe*tmat 1. Intercomm. Telephoonnumm.r 66. PSÜ8 DIB ADVBBTlNTllNt f.n, 0.1*. Tn 1—8 regale Bke regel maar Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan toot het herhaald adeerteeren in dit Blad bf al circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag to eg—enden. Politiek Overzicht De Franschen in Marokko. Generaal Drude, de gewezen bevelhebber van de Fransche troepenmacht in Casablan ca, is een gelukkig man. Hij heeft bij zijne komst te Parijs de leden dor regeering te vreden gesteld door zijne verklaringen, hoe 't gekomen is, dat hij, ondanks heb hem wegens ziekte vei'leende verlof, toch nog kans heeft gezien de bezetting van de kasba der Medioena's, die zijn opvolger had moe ten uitvoeren, voor diens komst te volbren gen. Hij heeft nu de voldoening, dat de regeering openlijk hare waardeering heeft uitgesproken over zijn beleid, en kan do rust nemen, die hem is toegedacht, in het bezit van eene verklaring van erkenning van zijne verdiensten. Maar sedert generaal Drude is terug ge roepen, zijn er berichten ontvangen, die de aandacht geheel afleiden van de voor vallen van minder beteekenis in de verschil lende dcelen van het sjerifische rijk. De tijding van de afzetting van Abdel-Aziz en van do uitroeping van zijn halfbroeder Moeley Hafid als sultan is als eene onaan gename verrassing gekomen. De Temps moet erkennen, dat deze tijding zeer weinig ge ruststellend is, want het zijn de oelema's van Fez, d. w. z. de mannen die met het grootste moreele gezag in de hoofdstad zijn bekleed, die den doorslag hebben gegeven, door te besluiten geen gebeden meer te zul len doen onder aanroeping van Abdel Aziz. En het Parijsche blad voegt daaraan toe, dat de Fransche regeering nu staat voor eene taak, duizendmaal ongemakkelijker dan die, welke in den loop der laatste maanden slechts onvolledig is vervuld. Uit Weenen bericht de Neue Freie Presse, dat daar in de diplomatieke kringen de toe stand in Marokko voor zeer em9tig gehou den wordt. Niemand kan voorspellen hoe daar do zaken zich nu zullen ontwikkelen. Reeds sedert lang rekenen de mogendheden met het feit, dat er in Marokko geen cen trale factor met onbetwist gezag bestaat, en in de laatste maanden beschouwde men den nu afgezetten sultan Abdel Aziz bijna nog slechts als een plaatselijken sulten van Rabat. Wanneer nu de broeder van den sultan in Fez tot sultan is uitgeroepen, dan gelooft men daarom nog niet, dat hij nu voortaan het geheel© gezag van Marokko zal vertegenwoordigen. Ook hij zal te lijden hebben onder het verzet van de hoofden der stammen, die te allen tijde tegen een cen traal gezag zullen opkomen. ,,Voor de mogendheden zou 't natuurlijk van het grootste gewicht zijn, dat zij in Marokko met ©en enkel gezag hadden te maken, maar zij hebben zich allengs er mee vertrouwd gemaakt, dat dit slechts een vrome wensch is, en hebben niet eerst nu de gedachte prijsgegeven, dat de besluiten van do conferentie van Algeciras werkelijk in Marokko in daden kunnen worden om gezet. Wat na de crisis, die nu is ingetreden, zal gebeuren, is nog niet af te zien. Eene expeditie tot bezetting van Marokko zou met- ontzettende moeielijkheden verbonden zijn en het is twijfelachtig of zelf3 100,000 man voor zulk eene taak voldoende zouden zijn. Inzonderheid in Spanje herinnert men zich nog levendig welke groot© moeielijkheden de veldtocht van 1860 bereidde, die heeft ge leid tot de verovering van Tetuan door de Spaansche troepen onder O'Donnell. De sul tan van Marokko verklaarde den heiligen oorlog, en O'Donnell had 60,000 man noo- dig om zijne onderneming ten c'nde te bren gen. ..Dé sultans van Marokko hebben in den tijd, toen. het aanzien van den Tu-rkschen sultan in die isilaimietisc'ke wereld daalde, de aanspraak doen gelden, da,t zij zouden worden beschouwd als de eigenlijke vertegen- woordiigers van het khalifaat. Wanneer thans Moeley Hafid zich aan het hoofd! van #eene mohamimedaaneche beweging in Ncord-Afika ging stellen, dan zou hij een verzet- tegen de Europeanen kunnen ver wekken, diat aan Frankrijk en Spanje de grootste bezorgdheid zou moeten berokke nen. Wanneer het voor Sjanje slechts er om te doen was zijne noordelijke bezittin gen te verdedigen, dan zouden eenige dui zenden manschappen v«»laoende zijn. An ders zou net echter zijn wanneer Spanje en Frankrijk niet- hot oog op eene beweging, die door geheel Marokko zou gaan, daar de geheel© Europeesche beschaving hadden te verdedigen. Frankrijk vooral heeft er zeer groot beJa-ng bij, zijn prestige in Algerië On in Atrika niet aan 't wankelen te laten brengenen onder dén druk van deze noodza-kelijkheid zal het misselren in den onaangenamen toestand komenziöh de Europeesdh© belangen in Marokko meer dan. hot lief is, aan to trékken. Frankrijk heeft zich met eene ver reikende koloniale poli tiek ingelaten en het heeft groote plannen tot het aanleggen van spoorwegen, die Alge rië, Senegal en hot Congogdbied moe ban verbinden. Dit al'les zou door een mohaim- mediaanschen opstand op groote schaal ge dwarsboomd' wond'en." Men ret hieruit welke groote belangen hier op Eet spel staan. In de be- i iohteai der laatste dagen wtordlfc het duidelijk, waarom juist in deaen tijd die Fransche minister van buitenlandscahe za ken Pichon zidh naar Madrid heeft begeven. Men mag aannemen, dat het gebeurde te Fez den beidien regeeringen niet onverwacht gekomen >s, en dat in die gesprekken te Madinid ok de ntogelijikiheid1 van eene ver wisseling op den sultanstroon in overweging genomen is. Duitt«hland. Heb ,,seniorenkonvent'' van den Duit- sc-hen rijksdag, een lichaam in aard overeen komende met de centrale sectie in ons par lement, zal eerstdaags bijeenkomen om liet werkprogramma van het huis vast te stel len. Het voornemen is, voordat de tweede lezing van de begrooting begint-, allereerst de nog resteerende eerste lezing van de aan hangige wetsontwerpen af te doen en deze ontwerpen naar de commissie te verwijzen. Eerst daarna zal met de tweede lezing van de begrooting begonnen worden. Men hoopt dat de begrootingscommissie over een dag of tien met het onderzoek van de begrooting gereed zal zijn. Er is zooveel stof tot wer ken, dat omstreeks 20 commission naast elkaar zullen werkon, als alle wetsontwer pen in handen van commissiën gesteld wor den. De links-liberale fractiën van den rijks dag en den Pruisischen landdag hebben eene gezamenlijke verklaring bekend gemaakt naar aanleiding van de door vorst Bülow namens de regeering van het koninkrijk Pruisen afgelegde verklaring over de kies rechtkwestie. Daarin wordt gezegd: ,,De fractiën 'beschouwen eenstemmig deze ver klaring al9 een geheel ontoereikend ant woord op deu eisch van eene spoedige en - grondige hervorming van het onhoudbare en •onrechtvaardige klassen-kiesstelfeel en van de verouderde districtsindeeling, en zulks te meer omdat deze verklaring in tegenspraak staat tot de door dén rijkskanselier bij her haling uitgesproken opvatting, dat aan de liberale inzichten meer ii.vloed dan tot dus ver in het staatsleven moet worden toege kend. De vrijzinnige fractiën van het Pruisi sche huis van afgevaardigden hebben beslo ten, nadrukkelijk we~kzaam te zijn voor de invoering van het algemeene, gelijke, ge heime en directe kiesrecht in Pruisen en eene commissie in te stellen tot stelselma tige en eensgezinde bestrijding van het be staande Pruisische kiesrecht." Vdn sociaal-democratische zijde worden in verschillende deelen van het land volks- betoogingen gehouden ten gunste van het algemeen kiesrecht. Bij den Duitschen Rijksdag is de volgen de interpellatie, onderteekend door 5 Po len en centrumsleden ingediend: ,,Hoe wil de Rijkskanselier het door de Pruisische regeering ingediende wetsontwerp, behel zende maatregelen tot versterking van het Duitsche overwicht in West-Pruisen en Po sen in overeenstemming brengen met de grondwet van het Rijk en de bepalingen van het burgerlijk wetboek Welke stappen zal de Rijkskanselier doen tot verzekering van de grondslagen van recht en maatschap pij die bedreigd worden door de om poli tieke redenen voorgenomen onteigening van bezittingen van ingezetenen van het Rijk?" De Nordd. Allg. Zeitung is gemachtigd tot do mededeeling, dat als generaal Kaim aanblijft als voorzitter van het dagelijksch. bestuur van de Flottenverein, prins Hein- rich von Pruisen, in overleg met deu Kei zer, het protectoraat over de vereeniging zal nederleggen. Aan de Köln. Ztg. wordt officieus uit Berlijn bericht, dat de toestand nu zoo is, dat óf generaal Keim moet aftreden óf de Flottenverein zal moeten uiteengaan. Frankrijk. De minister van openbare werken Barthou overweegt het plan vau een internationaal congres voor wegenbouw. Hij heeft de nood zakelijkheid ingezien om de oude wegen van Europa met de eöschen vau het moderne verkeer en inzonderheid van het automobi lisme in overeenstemming te bremgen. Door tusschenkomst van het departement van W- tenlandsche zaken zijn uitnoodigingen ge zonden aan de vreemde regeeringem, die in beginsel hunne toestemming gegeven hebben en hunne deelneming in uitzicht hebben ge stold. De inspecteur-gemeraal van de brug gen en wegen Léthier is tot voorzitter van het congres beetemd. Denemarken. Over de kwestie van het kiesrecht van de gemeenteraden is, volgens een bericht uit Kopenhagen, overeenstemming verkre gen tusschen de vrij-conservatieven en de beide groepen der linkerzijde, die te samen de meerderheid in de beide Kamers van den rijksdag bezitten. Als grondslag van de nieuwe regeling is aangenomen het alge meen© en gelijke kiesrecht voor mannen en vrouwen boven de 25 jaren. De verkiezingen zullen naar het evenredigheidastelsel gehou den wordenAlleen bij verkiezingen voor de hoogere gemeentelijke betrekkingen 2al aan de grootste belastingbetalers een bevoor recht dicrect kiesrecht verleend worden. RmIaoa De Ozarina heeft het Russische Kerst feest niet bijgewoond. Zij schijnt na het ongeval met de Standlart, nog steeds lijden de te zijn. Volgens de Nowoje Wremja, zal binnen kort de tekst van een nieuwe politieke over eenkomst tusschen Rusland en Japan open baar gemaakt worden. De Petersburgsche terroristen geven hunne plannen tot het verrichten van aan slagen, die voornamelij* tegen Stolypin ge richt zijn, niet op. Zoo wordt uit politie kringen bericht, dat een met pyroviline ge vulde, gepantserde automobiel in beslag is genomen, die tegen Stolypin's paleis zou aanrijden om het in de lucht te doen sprin gen. Er werden talrijke arrestatiën gedaan. Marokko. Het Spaansche ministerie van buitenland- sche zaken maakt bekend, dat de Spaan sche officieren, die met de instructie van de politie in Tetuan belast is, hem heeft medegedeeld, dat met het oog op de thans heerschende rust en de beschikbare krach ten, men thans kan overgaan tot het aan werven van manschappen voor de Marok- kaansche politiemacht. Men zal terstond de daartoe noodige steppen doen, zoodra de minister van oorlog Efl Gebbas de opname van de Marokkaansche kadis heeft goedge keurd. Tar. ge r, 13 Jan Tijdingen uit Fez gewagen van eene tegen de Europeanen ge richte beweging, bestaande in eene weige ring de politie- en hervormingsmaatregelen te aanvaarden en in eene oppositie tegen de toepassing der acte van Algeciras inzake de bescherming der Europeanen, die de ste den "n het binnenland bewonen en dó ver plichting voor hen, die de havens bewonen, in de Joodsche kwartieren te vertoeven. O^er de uitroeping van Moeley Hafid tot sultan wordt aan do Temps bericht, dat uit de berichten, die uit Fez ontvangen zijn, duidelijk blijkt, dat de oelema's, die de ver vallenverklaring van Abdel Aziz hebben uit gesproken, onder de pressie gehandeld heb ben van het gepeupel, dat zelfs had ge dreigd hen een leelijken poets to zullen bak ken als zij weigerden zich te verklaren vooi Moeley Hafid. Sedert eenigen tijd maakten de sjerifs van Tafilalet, die te Fez woonden, eene vrij ijverige propaganda voor Hafid. Het af nemende gezag van het maghzen en de el lende onder de lagere standen de bevolking begunstigde deze propaganda zeer. De berichten, die in den laatsten tijd te Fez waren gekomen over de inrichting van de politie in de havens en de andere te Alge ciras voorgeschreven hervormingen, hebben het voorwendsel geleverd voor de anarchis tische betoogingeu, die tot de uitroeping van Moeley Hafid hebben geleid. Deze berich ten, door de onwetendheid van de inlanders opgeblazen, hielden in, dat ook in Fez de politie moest worden ingesteld en dat de daarmee belaste Europeanen de bevoegdheid zouden hebben om in de huizen der muzel mannen binnen te dringen en zoo noodig hunne vrouwen gevangen te nemen. Na de oelema's te hebben genoodzaakt de vervallenverklaring van Abdel Aziz uit te spreken, dien zij beschuldigden zich aan do christenen te hebben verkocht, lieten de leiders van de beweging Moeley H\fid uit roepen, maar op voorwaarde dat deze zich zou verbinden volstrekt geen rekening te houden met de akte van Algeciras en den t-oegang tot de steden in het binnenland aan de Europeanen te verbieden. Dezen zullen slechts geduld worden in de havens, waar men hen en de Joden zal bijeenbrengen in bijzondere wijken. Moeley Hafid zal boven dien alle in Fez bestaande stedelijke belas tingen moeten afschaffen. Men zal eveneens van hem verlangen de verbetering van da Al gerij nsche gren9 en de teruggave van Toeat, Adrar en het gebied in Zuid-Oran door Frankrijk, voorts verbod aan alle Marokkaansche onderdanen om zich door de Europeeeche consulaten te laten bescher men. Verder wordt er nog bijgevoegd, dat van hem wordt verlangd het sluiten van een verbond met den sultan van Turkije en de opheffing van het tabaksmonopolie. On der deze voorwaarden, waarvan de oelema's akte gegeven hebben aan de betoogers, is Moeley Hafid uitgeroepen. Dezo feiten hebben plaats gehad van 1 tot 3 Januari, d. w. z. vier dagen voordat men in Fez de bezetting van de kasba van Medioena door de Fransche troepen heeft kunnen weten. Tusschen die twee gebeurte nissen kan dus geen verband hebben be staan. Over den indruk, dien het gebeurde te Tanger heeft teweeg gebracht, wordt be richt, dat de ambtenaren van het inaghzen ontsteld waren. Degenen echter, die het best iu staat zijn den toestand te beoor- deelen, zijn van oordeel, dat de uitroeping van Moeley Hafid tot sultan geen grooto verandering zal teweeg brengen. Het ia zeker een ernstig geval, maar de zaak van Abdel Aziz is volstrekt niet onherstelbaar verloren, wanneer hij terstond de noodige hulpmiddelen en steun vindt om den stroom te stuiten. Een vastberaden houding van het maghzen kan nog den toestand geheel in 't voordeel van Abdel Aziz doen veranderen. Stil zitten alleen kan hem den ondergang berokkenen De correspondent van de Köln. Ztg. te Tanger bericht, dat, ofschoon vershillende brieven ui Fez ala voorwaarde voor de uit roeping van Moeley Hafid tot sultan de op- beffing van de akte van Algeciras noemden, uit brieven van gezaghebbende sjeriife blijkt, dat daarbij een misverstand moet beetaan. Alle vroegere verdragen, ook de akte van Algeciras, blijven van kracht; daarentegen wordt de eisch van eene goede verstandhou ding met den sultan van Turkije bekrach- Het is heden moedelijk te zoggen, wat Abdel Aziz tegen de oelema'6 in het heilig dom van Moeley Ibris te Fez kan uitrich ten. Uitingen van toongevende Franschen betreffende Fransche hulp aan Abdel Arix luiden thans minder beslist. Abdel Aziz heeft uit Casablanca Fransche troepen ver zocht tot eventueel noodige bescherming ^an de Europeanen aldaar, en heeft daarna Romantische Avonturen op een 8C Automobieltocht. »oo« Mivh. VAN HEUVELINCK. De van zonneschermen, voorziene ramen van hert. casino waren wijid geopend en de vogels fladderden nog eens vroolijk rond, voor zij zioh ter ruste .begaven in de oranje- of aitioenboomen. H-et geheel was veel be koorlijker dan iin het drukke seizoen, maar het gezicht dat ik zocht- was niet te zien en ik verliet hét terras om een bezoek te brn- gen aan de zalen. Sin-di den Transvaalsohen oorlog was ik niet meer te Monte" geweest. Na afloop der formaliteiten aan het bureau de eerst© zaal betredend, .gaf het mij een vreemde ge waarwording alles precies weer te vinden zooals ik hét jaren geleden verlaten had. Dezelfde drukkende stilte met het gerin kel van goud' en zilver, en enkel verbroken door d< aankondiging van den étend der za ken aan de verschillende tafels.Onze, noir, impair et manque," „Reen ne va plus," „zéro!" Dezelfde ,,onze"dezelfde ,,rien ne va plus"; dezelfde „zéro," gezegd op denzelf den heimelijk verheugden, schijnbaar ver ontschuldigenden toon door de croupiers, fortuinlijk genoeg om deze woorden te mo gen uitspreken. Ook nóg dezelfde croupier# (of ontstaat er een familiegelijkenis in ge- laait, stem en houding en jas -van alle crou piers, doordat ze jaar op jaar mét de zoete winst gaan strijken Dezelfde spelers of hun dubbelgangers, dezelfde nymphen aan den wand glimlachend als vroeger. Maar er was geen Jongen noch de zuster van den Jon gen! Ik zocht tevergeefs -toen plotseling de gedachte mij inviel hoe 'dwaas het was hem hier te verwachten. Hij zag er te jeugdig en te kinderlijk -uit om een pemiissiebiljet voor de speelzaal te kunnen krijgen. Niet wetend waar 'hem op dit uur van den dag te zullen vinden, besloot 'ik in, de zaal te blijven en het spel gade It© slaan tot het tijjd was -ra-ij voor het diner te kleeden. Eens, als do meeste mannen van mijn leeftijd, was de roulette-koorts me overvallen en had ik systemen" bestudeerd, niet zoo zeer ter- wille van het dobbelspel, maar gedreven door het verlangen om de -berekeningen van den élimmen Pascal te 'bestrijden. Dtit ge noegen was me echter niét te beurt gevallen. In die lang vervlogen dagen had ik de schijf beschouwd als een dicht bevolkte stad d-oor -oen zonderling volkje 'bewoond, waar van ieder oen eigen, gezellig huis bezat het- volkje van de Roulette. Geen nummer op de schijf of zijn gelaat was me zoo ver trouwd, dat ik het zou herkend hebben on verschillig in welke straat ik het had gezien. Daar waren geniepige, kleine, donkere Dix, altijd op zijn -teenen naderbij sluipend als je hem niet noodig hadt of onverwacht ach ter je rug te voorschijn komendpraotische, voorspoedige, rumoerige Onzeonhandige maar eerlijk Douoe verraderlijke, boeiende Treize; domkoppige Seize; elegante, bruin achtige Dix-sent en trouwe, vriendelijke Vingt-neuf. Ook vrouwelijke Rouge en bru tale, mannelijke Noir; lafhartige, kleine, slecht opgevoede Manque en begaande Passé en niet ie vergeten verwaande Pair met zijn 9chalkscha vrouw. De Dozens", pas rijk geworden, trotsdh op hun geld, zich een trapje hooger "beschouwend dan de meer nederige simple chance's" in de Roulette wereld de rechtopgaande, stijve Kolom men, d'e schunnige „Chevaux', dé opwin dende „Traneversales' en de schitterende Carrés, d'ie op het eerst gezicht er zoo be koorlijk uitzien, maar wispelturig zijn als vriendende blinde twoelinggdwergendeze en verscheiden andere tot de armzalige, af getobde Inlermittanoes'steeds in vreese- lijke haast -olm den trein te 'halen, die toch nooit gehaald wordt. Afl/len-, allen zag ik weer, maar 'zonder mijn kalmte te verhezen kon 'ik ze zien voorbijtrekken, vervuld! als mijn gedachten waren van dé hoop den Jon gen te zullen vinden. HOOFDSTUK XXXI. De zuster van den Jon'gen. ,,A little hing would make me tell How much I lack of a man." S h a k s p e a r e. „Cameriulo, I will give you my hand! I give you my love, more precious than money - Will you give me yourself? Will you come travel with me? Shall wo stick by each other as long as we liveP" Walt W i t h m a n. Klokslag acht betrad ik het bordes van het Hotel de Pari». Acht wa» het vastge stelde uur. Hier waren nu het Uur en de Man, maar waar was de Jongen? Ik stapte het vroolijke restaurant binnen, met zijn groot aantel ramen en zijn lange rij tafeltjes, gedékt voor hét diner en prij kend met aangestoken kaarsen. Een twin tig menschen zaten- er hun middagmaal te gebruiken, maar geen tengere gestalte mét een kort zwart jasje, een omgeslagen boord en losjes vastgestriklt© -das; geen hoofd!' met kastanjebruine krullen; geen© blauwe ale sterren glinsterende oogén. Met zékeren weerzin do aanwezigen beschouwend, liep ilk de zaal door en- bleef istaan aan een hoek tafeltje mét vier couverts. Op het schitte rende, sneeuwblanke damast© tafellaken gloeiden, een vreugdevuur gelijk, eenige roode geraniums, en twee waskaarsen mét roede schermpjes liet soort dat dé Jon gen bougies met neusgaten noemde spreidden trillende rose schaduwen op hét witte veld. ik ging zitten en op hetselfe moment ver scheen een kellncr, (blijkbaar eensklaps uit den grond verrijzend' a la demon-manier in dé pantomime. Wenscht monsieur een diner voor een persoon?"' vroeg hij uiterst eerbiedig. ,,Ik varwacht één misschien twee vrien den," luidde mijn antwoord. „Ben half uur zal ik op 'hen wachten, en zijn ze na verloop van dien tijd niét gekomen dan di neer ik alleen." „Wil monsieur boo goed zijn het menu in te zien „Ja, graag." Hij gaf liet mij met een buiging al even smakelijk als een hors d'oeuvre, maar mijn gemoedsgesteldheid was niét van dien aard om delicatessen te waardeeren. Ook bleek het mij onmogelijk mijn gedachten bij de gerechten te bepalen. Telkens dwaalde ik af en mijn oogen gingen even dikwijl is naar de -glazen deur aan het uiterste einde van de zaal. .Geef me het beste diner dat ge leverd kan worden," zei ik eindelijk, heed lafhartig, de verantwoordelijkbéid van me afschuivend. ,,Geen te lang diner maar zeg den chef dat ik het aan 'hem overlaat." ,,Ik geloof monsieur te begrijpen. Iets d!at in "den smaak van een dame valt, niét waar?" ,,Ja, iets dat in den smaak van een dame valt," herhaalde ik werktuigelijk. Wellicht ktwaim ook zijn izustor en dan was het mijin gastheers plicht ook met haar ra ogelijk» wenschen op dat gébied! rekening1 te houden. Al denkende aan liem meest ik (haar niét vergeten. Toch hoe weinig (kans ïxrtkmd er dat een van béiden mijn arm diner zooi gébruiken Welke wijn, monsieur?" Op goed' geluk -bestelde ik het fijnste merk champagne, dat den Jongen en mij nectar had geschenen -op dien avond! te Aoeta toen wij vriendfedhap sloten. Ja, zeker was hij te krijgen. En in een heefl klein oogenblikje zon hij als ij» wezen. Wêrdl V.èrvojfé.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1