IV'. SOI. 6"® Jaargang. Vrijdag 17 Januari 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE KLEINE KAMERAAD AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf 1.88. Idem franoo per post- 1.75. if/onderljjke nummers- 0.05. Üöse Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van 3nn- en Feestdagen. AdrertentiSn, mededeelingen enz., gelieve men vódr 10 uur 'a morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6 C. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66 PB US DER ADVEBTBNTlfiN: Van 1—6 regelsf 0.78, Elke regel meer- 0.18s Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingaa toé het herhaald adverteeren in dit Blad hg abonnement Same circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Oostzce-vraagatuk. Wij hebben detzer dagen bericht, dat er onderhandelingen gevoerd worden tusschen de betrokken regeerimgen over liet Oost zee- vraagstuk. Natuurlijk is de alternation aio toestand vau de Oostzee niet ongeregeld. De Oostzee is eene vrije zee; dat is niet twijfelachtig voor ieder, die hare geschie denis kent. Hare volstrekte vrijheid in vre destijd vloeit voort uit het verdrag van 11 Maart 1857. Dit verdrag, de vrucht van on derhandelingen die negen jaren hebben ge duurd, werd onderteekend door Engeland, Oostenrijjk, België, Frankrijk, Hannover. Mecklenburg-Sellwerin, Oldenburg, Neder land, Pruisen. Rusland, Zweden, Noorwe gen, de Hanse-steden en Denemarken. Bij dit verdrag zag Denemarken af van het reoht van tolheffing en van visitatie, dat- het uitoefende in de Sont en de Groote en Kleine Belt. Daarentegen werd het een be drag van 91 millioen uitgekeerd, niet als prijs voor den afstand van cên souvereini- teitsrecht, dat niemand ooit had erkend, maai- als vergoeding vopv het onderhoud van vuurtorens en bakens. Mei^kan dus aannemön, dat er, wat den vredestijd betreft, niets meer te doen valt. Heb verdrag, van 1857 voorziet daarin vol komen. Daarover heeft men 't dan ook zeker niet bij de onderhandelingen, die nu wor den' gevoerd. Die onderhandelingen betref fen geen handelsbelangen, maar politieke belangen, 'kien heeft t>p dit-gebied met twee tegenstrijdige belangen te doen. Aan Dnit- sche zijde moet mepi natuurlijk wenschen, dat de Oostzee eene gesloten zee is. Toen de ontmoeting van Swdnemünde plaats had, is er sprake van geweest, dat Keizer "Wil helm getracht had den Ozaar voor dit denk beeld te winnen. Een paar jaren geleden bij gelegenheid van een Engelschen kruis tocht in de Oostzee, bewees de heftigheid van de protesten hiertegen in een aanzien lijk deel van de Duitsohe pers, hoezeer zij bevreesd was, dat de Oostzee het even tueel© slagveld zou worden van de zeesla gen der toekomst. Nog niet lang geleden maakte de correspondent van de Times te Parijg gewag vafi geheime onderhandelin gen tusschen Denemarken en Duitschland. die bestemd heetten te zijn om de Duit- sche vloot meester te maken van de ingan gen van de Oostzee. Daartegenover is men in Engeland beslist voor het stelsel van vrijheid. Dat is ook het standpunt van Zweden. Wat Rusland betreft, dat tot dus ver niet voor goed partij heeft gekozen, dit land schijnt-sedert het verleden jaar gesloten EngeJsch-Russische acooord. ook daartoe te neigen, Hoe nu het Duitsche standpunt met bet Engelsche zal zijn te verzoenen, is het ge heim van de onderhandelingen, die thans worden gevoerd. Hoe belangwekkend overi gens het onderwerp van deze onderhande lingen moge zijn, men zal goed doen er geen overdreven gewicht aan te hechten. Alle overeenkomsten, m vredestijd gesloten met het oog op den oorlog, hebben slechts eene betrekkelijke waarde. Het beste wat men kan wenschen, is dat de onderstelling zich niet zal verwezenlijken met het oog waarop zij zijn gesloten. In een artikel, in do Naval Annual van I 1 lord Brassey onlangs opgenomen onder liet opschrift.„Strategical features of the North Sea"' wordt gezegd: „Gedurendb deze laatste maanden heeft de pers heelwab aandacht gewijd aan het kanaal van Kiel, inzonderheid met het oog op het plan van do D'uitsche regeering om het te verbroeden, ten einde de groote pant serschepen, dio in aanbouw zijn, in skaat te stellen het te bevaren. Veel gewichtiger dan dit is het in om loop zijnde gerucht, dat Duitschland, met al of niet vrijwillige liulp van Denemarken, zou trachten do Oostzee-wateren onzijdig te verklaren. Het doel, dat daarbij voorzit, is natuurlijk de haven van Kiel onaantast baar te maken,.opdat de oorlogsschepen, die in een gevecht in d© Noordzee averij be komen hebben, hunne herstellingen in voile veiligheid kunnen uitvoeren, na door het kanaal te zijn gesleept. Het is volstrekt niet waarschijnlijk, dat een dergelijk plan zou worden goedgekeurd door de Britsche regeering, n.aar wanneer ten gevolge van een oogenblik van zwak heid iots .dergelijks mochtgebeuren, dan zou dat volstrekt geen afbreuk doen aan onzo «trategische plannen met betrekking tot de Oostzee als oorlogstooneel. De eer- bieu, die aan de internationale overeen komsten van dergelijlcen aard wordt be toond, hangt geheel hiervan af, of de con- tracteerende partijen in staat zijn ze te doen eerbiedigen. Geen enkel admiraal zou aar zelen zijne vloot te laten gaan door een Deensch-Duitsch verdrag, wanneer de ver nietiging van het vijandelijke eskader het dool was, dat hij moest trachten te berei ken". Duitsthland. Met de verk'aring, die vorst Bülow over de herziening van het kiesrecht voor het huis van afgevaardigden van den Pruisi- scben landdag heeft afgelegd, zijn verschei dene vrijzinnige afgevaardigden, vooral leden van de vrijzinnige vereeniging, zeer ontevréden. Sommigen hebben zelfs den wensch uitgedrukt, dat de vrijzinnigen uit het blok zullen treden. Of deze wenschen praktische gevolgen zullen hebben, is vooralsnog zeer onzeker. Als woordvoerder van de vrijzinnige ver eeniging verklaarde dr. Pacliiiicke in het huis van afgevaardigden, dat vorst Bülow uitzicht heeft willen geven op eene hervor ming, maar zich niet heeft willen binden nopens de richting, waarin die zou geschie den. Zoo heeft hij eenerzijds gerustgesteld, anderzijds verwachtingen opgewekt. Zulk eene politiek a deux mains beantwoordt echter zeer weinig aan de eischen van het oogenblik. Volgens eene mededeeling uit Kiel zal het keizerlijk jacht Hohönzollern den lOen Februari de werf verlaten, waar het in ge reedheid wordt gebracht met het oog op de Middellandsche zee-reis van Keizer Wilhelm in het aanstaande voorjaar. Het jacht zal gereed zijn om den 26en Februari zee te kiezen en zal dan naar Genua gaan, waar mem gelooft, dat de Keizer met die Keizerin en de jonge prinses Victoria Louise aan boo ra zullen gaan. België. Brussel, 16 Jan. Tot president van de Kamer is gekozen Cooreman met 74 te gen 45 stemmen. frankrijk. De minister van buitenlandsche zaken Piolion heeft na zijne terugkomst van zijne Spaansche reis gisteren den president der republiek verslag gedaan van zijn wederva ren. De Kamer te woord te staan, wil hij nog eenige dagen uitstellenmen zegt, dat hij de Kamer zal verzoeken den 24. Januari aan te wijzen voor de behandeling van de interpellatie van Jaurès over Marokko. Wegens ziekte van het oudste lid, is do zitting van den Senaat geopend door het op één ua oudste lid, den senator Poriquet. Deze staat in het 92e levensjaar; hij is aan do beide beenen verlamd en moest daarom naar do voorzitterszetel gedragen worden Sedert 1876 maakt hij deel uit van den Senaat als vertegenwoordiger van Norman- dië. Zwitserland. Kapitein Fischer, do gewezen adjudant van don inspecteur-generaal der Marokkaan- scho politie, is overeenkomstig het advies van den raad van tucht, die zijn geval heeft onderzocht, uit den dienst ontslagen, om dat hij door zijn optreden het aanzien van het Zwitsersche leger in het buitenland ern stig heeft benadeeld. Zweden. Bij den Zweedschen Rijksdag, die gisteren bijeen is gekomen, zal een groot vlootpro- gram ingediend worden. Volgens dit p'.an zal do vloot in 1913 de volgende sterkte heb ben 17 kustverdedigingsvaartuigen, 7 ge pantserde kanonneerbooten, 1 gepantserde kruiser, 7 torpedokruisers, 4 kanonneerboo ten, 12 torpedojagers, 32 torpedobooten le klis, 14 torpedobooten 2e klas, 9 onder zeeërs, 13 bewakingsschepen, 2 mijnenvaar- tuigen, 1 ballonvaartuig, 2 reparatiesche- pon, 1 radiotelegrafisch-stationsschip en 1 hospitaalschip. Daarbij komen dan nog eeenigo schepen van de katidelsmarine, als 3 hulpkruisers, 18 hulpkannonneerbooben enz. Do kosten voor nieuwe schepen bedra gen, do reeds door den vorigen rijksdag toe gestane middelen niet medegerekend, iets meer dan 48 millioen kronen. Noorwegen. In de troonrede tot opening van de zit- - ting van het storthing wordt over het met Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rus land gesloten verdrag het volgende gezegd: „Er is met de vier groote Noord-Euro- peesche mogendheden een onschendbaar heidsverdrag onderteekend, dat ten doel heeft Noorwegen's onafhankelijkheid, on schendbaarheid en vrede te verzekeren. Het zal bekend gemaakt worden, wanneer het door de Stortin? goedgekourd en daarna be krachtigd is." Van de plannen tot het aanleggen van spoorwegen wordt met name genoemd de aanleg van een stamlijn ter verbinding van Noord en Zuid, welke spoorweg tevens voor de verdediging van heft land zal dienen. Oostenrijk. We ei. en 16 Jan. Het ministerie van binnen landsche zakein heeft, in overleg met liet ministerie van handel, de Nederland- se'ho vennootschap „Hollandsche cacao- en cüoeoladelabriek voorheen Ben&dorp Oo1." te Amsterdamtoegelaten tot uitoefening van haar bedrijf in Oostenrijk met vestiging te Weene®. Balkanlandeii. Eeno telegram uit Konstantinopel van het Weener correspondentieburoau houdt in, dat de in omloop zijnde berichten over grooto oorlogstoebereidselen in Macedonië onjuist zijn. Er kan slechts éJn bijzondere maatregel geconstateerd wordennamelijk de oproeping voor de tweede maal van redifs en nu ook van de recruten van het volgende jaar voor do versterking van do nizam- bataillons van het derdo legerkorps (Saloni- ki). Daardoor kunnen alle 124 nizam-batail- lons van dit legerkorps op voldoende oor logssterkte gebracht worden. Deze opmerke lijke krachtinspanning kan als maatregel van bijzondere voorzorg en voorbereiding voor eventueel© gebeurtenissen in het voor jaar of als een soort demonstratie beschouwd worden om ook naar buiten te toonen, waar toe Turkije in Macedonië in staat is. Marokko. Par ij s, 16 Jan. Generaal d'Amade seint, dat hij zich op 14 dezer met vier ba- tailkms, orie escadirons en een batterij naar tiettat Diegaf, waar hij een methailalh van Moeley Haf idontmoette, ondier bevel van Moeley Raschid. Dé mehalklk liadi verster king getóregem uit de Ohaiwi-stamimen, die dfeel hadden genomen aan de jongste gevech ten. Dien volgendle® contend begon gene- raai d'Aanade een gevecht in den bergpas van Settat. Do vijand1 bood krachtige® tegen stand, maar werd teruggeslagen na een ge vecht, dat tot laat in den avond duurde. Settat werd bezet en het kamp van Moeley Raschid verwoest. Te middernacht had de colonne Ber Ree hid weder bereikt. 1>5> Franschen hadden 20 gewonde®, waar onder een officier en een onderofficier." De vei'liezen van den vijand zijn zeer belang rijk het gebeurde heeft een diepen indruk op de bevolking gemaakt Ma-rakesch, 12 Jan. Gisteren werd in alle moskeeën een schrijven voorgelezen van Moeley Hafid, waarbij de inwoners worden aa/ngespoord hem to volgen naar Chawia om den heiligen oorlog te voeren inzonderheid tegen de Fransehen. De hoop wordt uitgedrukt, dat Casablanca en Medi- oena weldra weder in handen van de Ma rokkanen zullen vallen en dat geen enkele christen zal blijven, zoodat do heilig© wet rustig zal kunnen worden uitgevoerd. Uitroepers liepen door de straten, om de inwoners op te wekken, den sultan te vol gen in den heiligen oorlog. Er is bericht gekomen, dat de mehalla van Rechid geheel vernield is door Boechta ben Bagdadi, die al het materieel, tenten en kanonnen heeft genomen. 13 Januari. Het kamp van Hafid bij Elkenacer is ontruimd; de troepen zijn naar Ohawia vertrokken om de Franschen te bestrijden. Ondanks de opwekking van de openbare uitroepers tot den heiligen oorlog, vermin dert het aantal soldaten omdat het geld voor de uitbetaling van soldij ontbreekt. Er is bevel gegeven om niet moer naar de kust te laten gaaai voor uitvoer bestemde goederen, inzonderheid levensmiddelen. Volgens een vonken telegram uit Tanger is de kasba van Dar-Rer ReChid verleden Maandag door de Fransche troepen zonder slag of stoot bezet. De stam Oeled Hafiz heeft zich gehaast om vergiffenis te vragen in de streek heerscht volmaakte rust. Dar-Ber-Rechid is de kasab van den stam, die ip onderwerping gekomen is, en ligt teil zuiden van Casablanca; halverwege tusschen deze beide plaatsen ligt do kasba Medioena. Gelegen midden in de groote, vruchtbare Chawia vlakte beheer&oht Dar-Ber-Rechid de weger, van Casablanca en Rabat naar Marakesch en is dus een gewichtig strate gisch punt. In verband met do bezetting van Fodala, dat 20 K.M. ten noordoosten van Casablanca ligt, en met het oprukken van generaa1 d'Amade in de richting van Ra bat, levert de bezetting van Dar-Ber-Rechid! het bewijs van het streven der Franschen om zich van Casablanca uit naar alle rich tingen uit te breiden. Uit Tanger bericht de correspondent van de Temps, dat de mohammedaansche bevol king van Tangei en de omringende stam men voortgaan eene voorzichtige reserve in acht te nemen. Geen enkele col'lectieve han deling, die zich naar buiten uit, wijst tot dusver de gevoelens aan, die do uit roeping van Moeley Hafid te Fez bij hen lieeft opgewekt. Intusschen zou het ©enigs zins onvoorzichtig zijn om in deze houding een voldoenden waarborg te zien voor de handhaving van de orde. Het is vol doende, dat een Stoutmoedige onrustsbokef opstaat om allen te bewegen hem te volgen. Zoo apathisch het Marokkaansche gepeupel is, zoolang het niet wordt opgehitst, zoo gevaarlijk wordt het als een leider volgt. De Fransche minister van financiën Cail- laux heeft aan een vertegenwoordiger van de Financial News verklaard, dat de regee ring volstrekt geen plan heeft bij de Kamer een wetsontwerp in te dienen voor eene leo- uing van 150 millioen frs. ten behoeve van Marokko. Perzië en Turkije. Volgens een bericht van de Berlijnsche Lokal-Anzeiger uit Teheran, heeft prins Ferman, do gouverneur-generaal van Aser- bsidschau aan heb parlement geseind, dat de Turken hem bij Sandsjboeak bobben om singeld. Do talrijke geweren benevens de kas met 80.000 tomans hebbeir buit ge maakt. Terstond na de ontvangst van deze dépêche begaven do president van do Kamer met den minister van oorlog on do geeste lijkheid zich naar het paleis, om met den sjah over den toestand te beraadslagen. De sjali, die diep getroffen was, legdo op den koran den eed af, dat hij nu oprecht met het parlement zou samenwerken. Vereenigde Staten. In een boodschap aan den Senaat heeft president Roosevelt verklaard Wij hebben aan de Cubanen beloofd hun het bestuur over Cuba toe te vertrouwen. Wij zullen 0113 woord houden. Binnen een jaar zullen do Cubanen over Cuba regeeren met hun eigen president en hun eigen con gres. RiodeJaneiro, 17 Jan. In ant woord op een telegram van president Al fonso Penna heeft president Roosevelt Brazilië bedankt voor de hoffelijke gastvrij heid, aan de Amerikaansche pantservloot verleend. Hij zegt, dat die vloot niet be staat voor een ander doel dan dat der be scherming van den vrede tegen kleingeestige aanrandingen en van de gerechtigheid tegen kleinzielige verdrukkingen. Voor de Ver- Romantische Avonturen op een 87 Aiitomobieltocht. DOO* Mith. VAN HEUVELINCK. De kelilner verdween 'haastig om dat klein oogenbliJkje nog kleiner te maken, miji do genegenheid latend 0111 den levensduur van dat oogenblik je en <J'ien zijner (broeders na te gaan. Het een 11a liet ander ging voorbij. Jammer genoeg is de famjllie Oogenblik: zeer talrijk! Aldoor waren mijn blikken op dè glazen deuren gevestigd. Vrienden van andere mannen traden binnen, de mijne echter niet. Nu weer keek alk door bet ven ster waarbij mijn tafeltje st-ond. Het thea traal effect van het. daglicht vervloeiend in het avondduister alleen te zien te Monte Carlo en nergens anders hielp mee mij in een toestand van spanning te brengen zoo ongeveer als een schouwburgbezoeker ondervindt, wanneer aanstonds het scherm zal worden opgetrokken voor het (beslissend tooneel in een uitermate boeiend stuk. Het plein vertoonde oen mise en scène als zou er een tooneelstuk worden opge voerd. Het groote witte casino met het Voortdurend va et vient door dé wijd ge- qpende deuren de sierlijke koepels van liet fantastisch Moorsch café aan de overzijde, hét fluiweeflig gras, onnatuurlijk groen door het electrisch lichtde bloembedden in den tuin als een mozaïek-vloer van gekleurde edelgesteentenhet doorschijnend waas. een gazen sluier gelijk, waardoor de lichten schitteren als diamanten; en omhoog de heldere, donkerblauwe hemel, boven den kom der purperen beo-gen nog prijkend met een allengs verbleekenden rozeroodfen gloed. Een rijtuig reed snel voorbij het raam en hield stil voor de 'hoofddeur van het hotel. Al wéér menschen om te düneeren maar niet de Jongen. In de schemering zag ik een heer en twee dames in Xange avondmantels uitstappen ze in te-ess eerden one niet en ik wendde mijn. oogen ergens andeks heen. Tegenover mij, op het helldetr verlichte balkon van het Café dè Paris, speelden de muzikanten „Sole Mio" en dl© smachtende tonen van dit eenvoudige, alledaagsche minneliedje deden me ©onderling ontroeren. Het openen der glazen deunen aan het eind der zaal trok mijn aandacht. Een meds- .je 'kwam binnen, alleen, en keek rond als zocht ze iemand haar slanke, witte ge stalte in den langen mantel teekende zich scherp af tegen don donkeren achtergrond. Ze stond daar alleen en niet één was er om ons aar. elkaar voor te stellen, niet één om mij haar naam te noemenmaar het mooie gezichtje geleek zoo sprekend op een waar naar ik verlangend uitzag, dat ik onmiddel lijk opsprong. Zijn zusterVermoedelijk met vrienden gekomen, zocht ze nu naar hem. Dan was de Jongen hier of zou er weldra wezen Vaag herinner ik mij hoe lang de zaal me toescheen toen ik haar tegemoet ging. mét de ledoeling mezelf voor te stellen, indien haai' broer nog naet gekomen was. Eindelijk toch had ik het eind bereikt, en bood mijn hand aan het meisje met. het lange witte kleed, den groot-en zwarten lvoed en het krullend kastanjebruine haar waarin diamanten spel den schitterden. Ze geleek zoo wonderlijk voel op liem. Nu ik voor haar stond was de gelijkenis verras send Het haar, 'het ovaalvormige, teere ge laat, de oogen de groote als sterren stra lende oogen de groote als sterren stralen de oogen Mij» gehele omgeving vergetend, zag ik niets dan de tengere figuur in het ledeblanke gewaad. Gelukkig dat niemand ons kon ga deslaan. De diners werdén gebruikt alsof het. een gewone avond was, alsof zulk een avond ooit zou weerkeeren „Wie is u?" vroeg ik als in een droom. Een lichte 'blos kleurde haar geheele ge laat, van de kleine kin tot onder het kastan jebruin krulhaar. „Ik i!k ben de zuster van den Jon gen stamelde een zadlite stem. „Hij zond me. Ik heb een ibrief van Qiem. Mijn vrienden zullen aanstonds binnen komen. Maar ik ik kwam alvast. U is ik onderstel dat u is Man „E11 ik weet dat u de Jongen bent, de Jongen zelf. Ik bedoel dat hij geen jongen was in 's hemelsnaam zeg 111e maar neen, ik behoef niets te vragen. Ik heb mijn Kleinen Kameraad terug en dat is de hoofd zaak." „Als ik had kunnen weten dat u het zou vermoeden. had kunnen begrijpen dat. ti zoo tol mij zou spreken, dan liad: ik niet dur ven komen." „Jawel, want u 'bent dapper; en u was het met mij verschuldigd." „Ik schaam me om u aan te zien. Wat moet li wel van mij denken „Denken? Ik ben niet in staat om te den ken. Ik kan enkel de goden danken. En kon ik denken dan zou het over mezelf zijn. Wat een dwaas niet te en toch was ik een dwaas? Toen was u toch een jongen. Zelfs de contessa „O, neen, neen! Waar ergens kunnen we zitten? Ik moet u alles vertellen alles verklaren. Wachten kan ik niet. Over enkele minuten zullen Molly en Jack hier zijn." Goede hemel „Ja. Hebt u het niet vprmoed Ik ben de „Eeuwige Paddenstoel", Morcédès-Roy- 'Laurence. O, Man, Man, hoe heb ik alles durven ondernemen? hoe den moed ge vonden voor deze ontmoeting? Dat duel zou 111e lichter zijn gevallen. Nooit zou ik het gewaagd hebben te komen ik had ge meend een Paddenstoel te blijven, den Jon gen begraven en vergeten te laten zijn maar Molly wilde het niet hebben." „God zegene Molly." Op dat moment zaten wij aan mijn tafel tje waai heen ik haar waarschijnlijk zal ge leid hebben. „Verlangt monsieur het diner?" vroeg een stem, zonder dat ze echter de betoovering vermocht te breken waarin wij beiden ons bevonden. Diner straks," hoorde ik mezelf pre velen, 200 werktuigelijk als men een gonzend insekt wegjaagt. „Ja diner straks voor vier personen." „Man," begon het meisje, toon zweeg ze weer. „Kleine Kameraad," zei ik, wat blijkbaar haar moed schraagde. „U weet welk een slag me trof en hoe ziek ik daarna was," vervolgde ze. „Het was Molly Randolph cfie me overtuigde dat een totale verandering van omgeving en een ver blijf in de buitenlucht de buitenlucht van andere landen waar niemand mij of mijn verdriet kende genezing zou brengen voor mijn hart zoowel als voor mijn geest." (Oh,wat een Molly! Wat zou ze niet kun nen doen voor deze droeve, dwaze, slodhte, oude wereld, wanneer zij1 zich uitgaf voor een specialiteit op het gebied van hart en geest) „Zij hielp echter niet mee het plan te be ramen dat ik, ten slotte volvoerde. Zij trouwde en vertrok naar Engeland toen ik nog maar half genezen was. In een slape- loozon nacht welde plotseling de gedachte fin mij op aa/n. „iets" wat ik mogelijk, kon doen. Dat „iets" vervélgde mij, betooverd© mij, liet me niet meer los! Wat eerst een fantastische droom was, nam langzamer hand vasten vorm aan en rijpte tot 0011 uit gewerkt plan, sterk genoeg om zijn eigen voordoelen te bepleiten. Edn meisje is ge bonden. Avonturen zijn -voor haar niet weg gelegd ze moet zelfs gechaperonneerd wor den! Een jongen kan zich vrij bewegen. Buitendien ik begeerde het gezelschap va® mannen te vermijden. Als Jongen kon ik Molly's raad volgen, heen en weer trek ken als een iZigouner, zoo me dat goed leek. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1