BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET S VAK Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 Januari 1903, dés namiddags te half 2 uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barckman Wuytiers. Tegenwoordig de heer wethouder M. L. Celosse, de heeren H. Kroes, J. C. Rolan- dus Kagedoorn, M. R. iN. Oosterveen, A. A. Hamers, A M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, mr J. Heyligers, H. W. van Esveid, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S J. van Duinen, W. Salo mons, D. Ruys en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heeren E. L. Visser en J. W. Jorissen met kennisgeving. De V ooraitter. Mijne heeren, het verheugt mij u in deze eerste vergadering van het jaar weder te mogen begroeten en u in alle opzichten een gelukkig en voor spoedig jaar toe te wenschen. Met dankbaarheid mogen wij terugzien op het afgeloopen jaar. Slechts in geringe mate werd alhier de terugslag gevoeld van de algemeen heerschonde malaise op finan cieel en economisch .gebied. Voor betreurens waardige catastrophes bleef onze gemeente' gespaard, terwijl de algemeecne gezondheids toestand gunstig was. Ofschoon er altijd wel iets te wenschen zal overblijven, geloof ik inderdaad, dat op enkele uitzonderingen na, over het algemeen op elk gebied een gezon de toestand heerscht. Wat uwe werkzaamheden betreft, mijne heeren, de notulen van uwe vergaderingen getuigen, dat er in het afgeloopen jaar vele en daaronder gewichtige besluiten genomen zijn. In het bijzondei' verdient vermelding het. besluit tot aankoop van het landgoed Birkhoven. Ik twijfel niet of het zal tot in het verre nageslacht blijken te zijn geweest' een wijs besluit, en ik verwacht dan ook, dat men in dankbare herinnering aan de mannen, die in 1907 den gemeenteraad vormden, zich daarover steeds zal blijven verheugen. Wat de toekomst aangaat, ook in dit jaar zullen u belangrijke voorstellen bereiken. De voorbereiding van enkelen daarvan is reeds gevorderd. Ik hoop, dat zij in gemeen overleg zullen leiden tot verbetering van toestanden, die dringend verbetering eischen. Moge Gods onmisbare zegen rusten op onzen arbeid tot welzijn van de buigerij en tot 'bevordering van den bloei der gemeente, die wij allen lief hebben. (Teekenen van instemming.) De heer Heyligers. Mijnheer de Voor zitter, het zij mij vergund uit naam van deze vergadering u dank te brengen voor uwe "goede wenschen en u te verzekeren van onze wederkeerige gevoelens voor uw welzijn. Ik mag daaraan toevoegen, dat het ons aan genaam zal zijn, met ons vooruitstrevend dagelijksch bestuur mede te werken tot be vordering van den bloei der gemeente. (Teekenen van instemming). De Voorzatter. Ik dank den heer Heyligers voor zijne welwillende woorden en de vergadering voor hare instemming daar mede Ingekomen zijn dc voigoude stukken a. 8 'besluiten van Gedeputeerde Staten van Utrecht., houdende lx>scliikkingen op reclames in zake plaatselijke directe belas ting naar het inkomen, dienst 1907. Ter secretarie ter inzage van de leden. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten vaa Utrecht van 7 Januari 1908, 3e afdee- ling, no. 4963/37, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 24 December 1907, uo. 452, 'betreffende onderhandsche verhuring van 2 woningen op Birkhoven. Voor ken nisgeving. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 Januari 1908, 3e af dee ling, no. 4982/"40, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 24 December 1907, no. 459, betreffende het aangaan eener tijde lijke geldleening (kasgeld). Alsvoren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 7 Januari 1908, 3e afdee- ling, no. 4983/43, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 24 December 1907, no. 462, 'betreffende betaling uit het artikel „Onvoorziene Uitgaven" dienst 1907. Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten vau Utrecht van 14 Januari 1908, 3e afdee- ling, no. 4961/Ï13, tot goedkeuring van liet raadsbesluit van 24 December 1907, no. 463, tot vaststelling van 3 wijzigingsbesluiten be treffende d!e 'begroot,ing voor 1907. Als- voren. f. Besluit vau dc Gedeputeerde Staten van Utrecht van 14 Januari 1908. 3e af- deeling, no. 96/123, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 24 December 1907, no 455, tot wijziging van de salaris-regeling van het personeel van. de Burgeravond school. Alsvoren. g. Een schrijven van. B. en W. van 3 Janua.ri 1908, afdeel ing I, no. 17, houdende mededeel ing, dat zij II. Jansen, te Hasselo bij Hengelo, benoemd hebben tot 'boschbaas op Birkhoven. Alsvoren. h. Een schrijven van ÖBi. en W. van 10 Januari 1908, af deeling I, no. 52, houden de toezending van het proces-verbaal van kasoprame op 7 Januari. Ter secretarie ter inzage van de leden. i. Dc- tekening en verantwoording van de Kamer van Koophandel over 1907. In handen van B. en W. om prae-advies. j. Een ad re, van de Vereeniging van kleinhandelaren in sterken drank, 'betreffen de het sluitingsuur voor tapperijen enz. In handen van B. en W. om prae-advies. k. Een adres van de Vereeniging „Handel en Nijverheid", daarbiji inzendende een na- dei schrijven van marktcomanissie in zake verbetering van het marktwezen. Verzon den naar de af doelingen. Eene dankbetuiging van den leeraar W. N. Coenen, voor het hem verleende ver lof Voor kennisgeving, m. Een mededeeling van den heer E. Bisehoff dat hij zijne benoeming tot lid der Commis sie van Toezicht op het middelbaar onder wijs aanneemt. Alsvoren. n. Een schrijven van de commissie, die z'ch ten doel stelt een kanaal door de Gel- dersolio vallei te verkrijgen, met uitnoodi- ging het ter zake ingediende adres te willen ondersteunen. In handen van B. en W. om prae-advies. De Voorzitter. Namens B. en W. breng ik als spoedeischend in ©en voorstel om aan jhr. S. M. van Reigersberg Versluys, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den burgerlijken stand, wegens gezondheidsredenen Wordt spoeaeischend verklaard, waarna het gevraagde eervol ontslag z. h. o. wordt verleend. Ter benoeming tot bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand worden door B en W. aanbevolen J. C. ten Bruggenkate, 2e klerk ter secretarie, werkzaam aan het bevolkingsbureau, en N. M. Loman. De Voorzitter verzoekt de heeren Celoese en van Esveid als stemopnemers te fungee- ren. Op den heer *en Bruggenkate worden i2 stemmen uitgebracht, op den heer L^maii 3 zoodat de heer ten Bruggenkate be noemd is. Aan de orde is 1. Tweede stemming over het amendement vau den heer Plomp betreffende de instruc tie van den gem oen te-ontvanger. In de vergadering van 24 December 1907 hebben de stemmen gestaakt over het amen dement om den ontvanger in zijne instruc tie de verplichting op te leggen, belangheb benden te verwijzen naai' den controleur. Het amendement wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de hee- renII. Kroes, D. Gerritsen, W. Salomons, M. R. N. Oosterveen, A. A. Hamers, H. W. van Esveid, M. L. Celosse. Het gewijzigde voorstel van B. en W. wordt daarna z. h. o. aangenomen. 2._ Voorstel van B. en W. tot benoeming van een tijd.elijk.en leeraar in de Duitsche taal en letterkunde aan het gymnasium en de lioogere burgerschool. Benoemd wordt met algemoene stemmen B. Loussen te Groningen. Wordt z. li. o. besloten het traotement va.n den benoemde vast te stellen op f 878.26 per jaar voor 10 lesuren a.a,n het gymnasium en f 1141.74 per jaar voor 13 les. uren aan de H. B. school. 3. Voorstel van B. en W. tot benoeming van G. L. Pape tot derden gemeente-opzich ter. De Voorzitter. Ik herinner er aan dat deze benoeming strekt tot vervanging van eene tijdelijke door eene vaste aanstel ling. Benoemd wordt met algemeen© stemmen G. L. Pape met ingang van 1 April 1908 én op ©en jaarwedde van f 900. Dé Voorzitter betuigt#'dank aan de Stean- opnemers voor do genomen moeite. 4. Voorstel van B. en W. betreffende de verhooging van jaarwedde wegens dienst tijd enz. van personeel, verbomden aan do hoogere burgerschool. Het voorstel strekt om, gerekend met in gang van 1 September 1907, dè jaarw«lde van den leeraar A. P. H. J. van Weeael Errens te bepalen op f 1805 en zijn pensi oensgrondslag op f1735. Wordt z. h. o. conform besloten. 5. Voorstel van B. ©n W. tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den leer aar H. Italië. Het voorstel strekt om den pensioens grondslag te bepalen op f 390, gerekend met ingang van 1 Januari 1906. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voorstel van B. en W. betreffende een verlof, t© verleenen aan den adjunct-com mies ter secretarie G. Dekker. Het voorstel strekt om aan dezen ambte naar verlof te verleenen tot uiterlijk 22 August va 1908 met behoud van jaarwedde, met dien verstande dat het verlof telkens voor niet langer dan een maand wordt ver leend en dat hij zich iedere maand moet onderwerpen aan een geneeskundig onder zoek, waarvan de kosten door den ambte- naar en door de gemeente ieder voor de helft zullen worden betaald. Verder vragen B. en W. machtiging om tijdelijk in de vaca ture te voorzien. De heer Plomp. Mijnheer de voorzit ter, is het juist, dat de machtiging wordt

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 5