M°. 350. Jaargang. Woensdag 4 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. MHERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amerafoortf 1.25. Idem franoo per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, meded eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOF.F C°. lltreclitschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiak Overzicht. De terroristen in Rusland. Die justitie in Rusland werkt snel. Op de ontdekking van het terroristische complot, d!at een aanslag in den zin had tegien groot vorst Nikolai Nikolajewitsch en den minis ter van justitie, is terstond de arrestatie gevolgd van de deelnemers aan dit complot de gerechtelijke instructie tegen hen, hunne verwijzing naar den rechter, hunne veroor deeling en de voltrekking van het over hen gevelde vonnis zijn met huiveringwekkende snelheid op elkaar gevolgd Enkele dagen slechts nadat het complot was ontdekt, wa ren van de tien personen, die in hechtenis waren genomen, zeven opgehangen; de drie overigen kwamen met 15 Jaren dwangarbeid vrij. Zij zijn de eersten niet geweest, en zul len de laatsten niet zijn. Merkwaardig is het uit welke kringen de terroristen zich recruteeren. De correspon dent van het Journal des Débats te Peters burg haalt een geval aan van een politie agent, die in verdenking kwaon. Hij werd nagegaan, daarna in hechtenis genomen. Het onderzoek bracht aan het licht, dat hij in betrekking stond met een clubje terroristen. Ddt geval maakte de chefs van politie wak ker. Men ging de gangen na van het per soneel. Een onderofficier van de gendarme rie, Bogdanow genaamd, werd aan het sta tion gevangen genomen. Bij inspectie aan den lijve werden twee geladen bommen en eene hoeveelheid ontplofbare stoffen op hem gevonden. Bij nader onderzoek bleek, dat hij! op verschillende reizen van Wiborg naar Petersburg belangrijke hoeveelheden vuur wapenen en dynamiet had overgebracht. Door de papieren, die in zijne woning in beslag werden genomen, kwam men tot de on „dekking van eene bende, waarvan het bestaan niet werd vermoed, en waarvan met eenige studenten een aantal politiebeambten deel uitmaakten. Dienzelfden avond werden twintig personen achter slot gebracht. Men wist sedert lang, dat er een geest van oproer heerschte in de gelederen van de Vloot en van het landlegerzelfs het oud ste garde-regiment, het Preobaschenki-regi- ment bleef daarvan niet verschoond. Maar nu ontdekt men terroristen, anarchisten en ,,bom'bisten" tot zelfs onder de politie en de gendarmerie. Nog' sterker. Ia* het gouver nement Kostroma heeft men op een goeden dag een huiszoeking gedaan in het seminarie van de orthodoxe kerk. Wat heeft men ge vonden? Twintig pond pyroxiline, een aan tal "bommen en eene menigte revolutionaire strooibiljetten. Tot zelfs de geestelijkheid is dus besmet. Dë 9chr. knoopt aan die feiten deze beschouwingen vast* ,,Deze weinige feiten toonen genoegzaam aan tot welke uitzinnigheid de gemoederen ziijn gekomen. Het nihilisme richt hier meer verwoestingen aan dan de cholera en de hongersnood zouden kunnen doen, want die geesels zijn tijdelijk, terwijl de verdorven heid, waardoor het jongere geslacht schijnt te zijn aangegrepen, steeds toeneemt. En de strengheid van de onderdrukking zal deze geestdrijvers niet afschrikken. De Rus is over 't algemeen moedig; hij bekommert zich niet om het gevaar; eerder schijnt dat hem aan te trekken. Met zachtheid zijn deze menschen even min tot rede te brengen als met strengheid. Zachtheid is meermalen beproefd. De bege nadigden verklaren koeltjes, dat zij den vol genden dag weer zullen beginnen, en zij Louden woord. Strengheid? Die wordt over al verdubbeld, en men ziet er de resultaten van. In Warschau zijn 35 revolutionairen op één dag gevangen genomen. Te Petersburg heeft een krijgsraad dertien veroordeelingen op eens uitgesproken tegen leden van eene bende roovers en moordenaars. Te Noworoe- sisk heeft men de hand gelegd op 55 anar chisten. Meent men, dat die voorbeelden iets hebben uitgewerkt? Den volgenden dag wei den te Lodz twee werklieden vermoord door hunne anarchistische kameradente Tiflis viel een politie-agent neer, door 21 schoten getroffen te Zlynka plunderden vijf boos doeners het stationte Soemy werd een gezin van vier personen vermoord om 100 roebels te stelente Yermakowka doodde eene bende een grondeigenaar, zijne vrouw en hunne drie kinderen, enkel voor het ge noegen om te moordente Bakoe wierp een schooljongen een bom naar het hoofd der politie, die werd gewond. Te Medwjedewka (bij Sara tow) werd eene bende van 18 samen zweerders gevangen genomen, te Lokotky (bij Tscliernigow) een nog talrijker bende. Zoo gaat het door, dag in, dag uit. De ontdekkingen van geheime bergplaatsen van wapenen en ontplofbare stoffen zijn haast niet te tellenMen vindt ze haast overal revolvers, kruit, patronen, hommen, dyna miet, pyroxilin. Wie eene kamer huurt, weet niet of hij niet komt. te wonen boven een kruitmagazijn. Welk doel hebben de hou ders van die vernielingsstoffeu er mee? Dat wordt men niet gewaar. In de meeste geval len weigeren zij elk antwoord. Waarschijnlijk weten zij 't overigens meestal zelf niet. Zij, die zich verwaardigen te spreken, zeggen, dat zij zich voorstellen „deze wereld van on gerechtigheden" te vernietigen. Een even verontrustend als vaag antwoord. Gegeven zijnde dezen gemoedstoestand, die steeds meer om zich heen grijpt onder de jeugd, zijn allerlei verrassingen mogelijk, maar de onaangenaamsten het meest". DwiMaltat De commissie van den rijksdag, die rap port moet uitbrengen over het ontwerp der rijksvereenigingswet, is met de eerste lezing van liet ontwerp gereed gekomen. Het fel bestreden artikel 7, dat verbiedt in open bare vergaderingen zich van eene andere taal dan de Duitsdhe te bedienen, is ver worpen, en alle voorstellen, die waren in gediend tot wijziging van dit artikel, onder gingen lietaelfde lot. Don lien Maart begint de tweede lezing in de commissie. Inmiddels worden de on derhandelingen voortgezet oan eene formule te vinden, waarmee de regeering genoegen kam nomen en die ook in den rijksdag eene meerderheid kan vinden B e r 1 ij n3 Maart. Het Huis van Afgevaardigden nam de „Ostmarkenvorlage" onveramderd aan in den tekst door het Hoe renhuis opgesteld, zulks met de oude meer derheid, bestaande uit conservatieven, vrij- conservatievcai en na t ion aal-liberalen De Weserzeitung verneemt uit Berlijn, dat zich in de laatste dagem een groot- aan- tal leden van het Pruisische Heerenhuis bij het bureau van dat, huis hebben aangemeld, om tegen de verkeerde opneming van hun stem verze aan te teekenen. Natuurlijk, zegt het blad, heeft dit bezwaar tegen de amb telijke tellin ggeen invloed meer. Maar de achteraf gedane poging, om den uitslag vaD de stemming veranderd te krijgem, is toch opmerkelijk. In dë kringen van het Hoe renhuis is men namelijk meer dan pijnlijk verrast, dat de regeering met 32 stemmen gezegevierd heeft. De oppositie scheen van hare zaak zeker en had een overwinning verwacht. Sommige van de leden konden het, met zioh zelf niet eens worden, en dit kwam ook aan den dag, doordat menigeen, bij de hoofdelijke stemming, met „ja-neen!" ant woordde. BelgiS. De Belgische Moniteur van 1 Maart kon digt eene nieuwe wet af, op het gebruik van Vlaamsali in strafzaken in het arrondisse ment Brussel. Brussel, 3 Maart. De regeering is tot volledige overeenstemming gekomen met den Koning inzake de grondslagen der addi tioneel© acte tot naasting van den Conge st aat. De concessies* door het hoofd van het Kabinet van den Koning verkregen zijn van de meest belangrijke. Ziehier, volgens de berichten in officieel e kringen, de voornaam ste grondslagen der getroffen overeenkomst. De regeering zal aan de Kamers de oprich ting voorstellen van een fonds speciaal be stemd om de uitvoering mogelijk te maken van de werken, welke het onderwerp van geschil vormde tusschen den Koning en d8n ondernemer Wouter Dustin. Dit fonds zal worden besteed voor do oprichting van een koloniaal museum en school te Ter- vuerenvoor de voltooiing van werken te Laeken en de verfraaiing van Ostende. Dit speciale fonds zal dë soon van 60 millioen francs niet overschrijden. Een jaarlijksch crediet van 3 millioen zal gedurende 15 jaar een plaats op de begrooting innemen en zal bestemd zijn voor uitsmitend Congoleeeche werkenvoor industrie, hospitalen enz. De Koning stemt er in toe dat over de begroo ting voor den Congo door de K aimers zal worden gestemd. Engeland. Londen, 3 Maart. Volgens het heden avond uitgegeven 'bulletin had de eerste- mi nis ter heden een rustigen dag doorge bracht, maar lijdt h:i nog. als gevolg van de influenza, aan zwakheid en Het wetsontwerp ten gunste van het vrou wenkiesrecht in Engeland, waaromtrent be sloten is door het lagerhuis tot de tweede lezing over te gaan, zal in deze zitting van het parlement niet verder komen. De leden van heit kabinet zijn ten aanzien van dit uit het particuliere initiatief voortgekomen wetsontwerp niet eenstemmigvan de mi- nisVers-leden van het lagerhuis stemden 12 leden voor het voorstel van het wetsontwerp tot de tweede lezing toe te laten en 6 er tegen. Het is dus niet te verwachten, dat de reneering zioh voor de zaak zal spannen. Het besluit, dat door het lagerhuis geno men is, heeft dlus slechts eene academische waarde. Bij de regeering heerscht de mee ning, dat eene zoo ingrijpende wijziging van de bestaande kiesrechtregeling eerst aan de orde kan worden gesteld, nadat bij de vol gende algemeen© verkiezingen de kiezers ge legenheid hebben gehad in deze kwestie po sitie te nemen. Denemarken. Te Kopenhagen is Vrijdag voor 't eerst dë Deensoh-IJslandsche commissie samenge komen, om een nieuwe regeling van de grond wettelijke en finauoieele verhouding tusschen Denemarken en IJsland te ontwer pen. De commissie bestaat uit zes leden van den Deemechen Rijksdag en zes leden van de LJsland&olie Alting. De Deensohe minis ter-president is voorzitter. Italië. De Stampa verneemt, dat Nasi van plau as, van het vonnis van het hooggerechtshof in cassatie te gaan, om tijd te winaiem en middelerwijl te probeeren zijn straf door buisarrest uit te zitten. Intussehen meldt het Giornale d'Italia, dat dc Koning op 14 Maart, den geboorte dag van wijlen Koning Humbert, het be sluit, waarb.j Nasi gratie verleend wordt, zal teekenen. Oosten rijk- HongarU* VV e e n e n 3 Maart. De Hongaarsche delegatie heeft de overeenstemming gecon stateerd van de door de beide delegatiën omtrent de gemeenschappelijke begrooting genomen besluiten. Ten aanzien van de ver hooging van de bezoldiging der officieren en van de verplegingskosten der manschappen werd met algemeeue stemmen eene motie aan genomen, die zegt, dat gewaardeerd wordt het gewicht van de motieven, welke de Oosten- rij ksche delegatie geleid hebben tot het nemen van dit besluit. Daar echter h-ri voor stel tot verkrijging van het daarvoor noodige crediet niet is gedaan door den minister van oorlog na overleg met de ministers van de beide staten en daar de Hongaarsche dele gatie de begrooting reeds heeft aangenomen, is zij niet in staat het besluit van de Oosten- rijkschc delegatie te onderzoeken, zooals dat zou behooren. Rusland. De nieuwe gouverneur-generaal van Fin land, generaal Beekman, heeft in de eerste ontmoeting, die hij bad met den Senaat, op den welkomst groeit-, die hem werd gebracht, dit geantwoordIk dank voor de welwil lendheid en de goedë wenschen en kan slechts den wenech uitdrukken, diat Finland van de rechten, die het zijn verleend, ge bruik zal maken en tegelijk als onafscheide lijk deel van het Russische rijk naar zijn vermogen zal streven naar eeaie nadere aan sluiting van het rijk, omdat daardoor de welvaart van Finland bereikt en de aJge- meetne staatsbelangen verzekerd zullen zijn. Ik ben overtuigd, dat er geen misverstand zal ontstaan, als wij ons houden aan deu door ons af gelegd en eed Marokko. P a r ij s, 3 Maar tHeden was weer de ministerraad vergaderd tot behandeling van Marckkaansche zaken. Wegens het verband dat bestaat tusschen de vraagstukken betref fende Casablanca en die van de Algerijnsch- Marokkaansche grens, zullen generaal Lyau- tey en de heer Reguault naar Casablanca en Oudjda worden gezonden ter bestudeering van de noodige maal regelen voor de aan Frankrijk en Spauje opgedragen organisatie dëir politie. De regeering zal bet parlement verzoeken een krediet toe te staan van 2i mil lioen francs, waarvan 1$ millioen voor hulp en een millioen voor subeidiën ten behoeve van herstellingen aan waterbouwkundige werken en voor landbouwinrichtingen. Of schoon genera.pl d'Amade niet om verster kingen heeft gevraagd, heeft de regeering bevel gegeven tot uitzending naar Marokko van 2 bataljons, elk van 500 man Senegal- sche tirailleurs, van 2 bataljons uit Tunis en één bataljon uit Comstantine. Blij de laatste oonferentiën der Fransdhie ministers over de zaken in Marokko is, be halve de gezant Reguault, ook tegenwoor dig geweest generaal Lyautey om gehoord te worden over de vragen, die betrekfking hebben op het grensgebied van Marokko en Algenie. Over den biunenillandschen toe stand van Marokko heeft deae deskundige volgens een officieus bericht, aa raadpleging van aMe stukken die op de operatiën van generaal d'Amade betrekking hadden, zijne voilé goedkeuring geschonken aan alles wat generaal d'Amade Iheeft gedaan, zoowel wat de eigenlijke militaire operatiën betreft als wat de middelen aangaat om ze voor te be reiden en te organdseeren. De Temps deelt dan ook mede, dat generaal d'Amade het bevel over de in het Ohauja-gefoded ont scheepte troepen zal behouden. Misschien echter zal aan gieueraal Lyautey eene in spectiereis naar Oran opgedragen worden. Zooals reedt werd bericht, had in de buurt van de Alfcerijnsoh-Marokkaansdhe grens in het zuidelijke achterland van de provincie Oran zich eene sterke MarokJ kaanscdie strijdmacht bijeengetrokken. Het ge/bied, waar die strijdmacht zich bevindt, is de oase Tafilelt en de bergrug van Ksour, diie ziöb van Marokko in het Fran- sohe gebied uitstrekt. In het telegram werd vender gezegd, dat de beweging tegen de Franschen zich ook naar Har ka schoon uit te breiden. Dat was niet juist. In werke lijkheid is een Harka een soort volksleger. Een Harlca van omstreeks 3500 man had zich in Boedenib onder aanvoering van Si Aohmcd Stahib verzameld, naar 't heette met het doel een inval te doen in Fransch gebied, welks bewoners men trachtte te bewegen tegen de Franschen op te staan. Daarom waren de met de Framsdhem be vriende Beui Gil, die zich gedurende den regentijd met hunne kudlden in de streek van Besélia- en Benir Oentiif ophouden, reeds voor het daarvoor gewoonlijk aange nomen tijdstip naar het noorden afgetrok ken, om zich niet bloot te stellen aan het gevaar geplunderd te worden of genood zaakt tegen do Franschen partij te trek ken In Figig en Seniaga op Fransoh giebdod zijn de inboorlingen togen alle opstokerij; de hoofden van Senaga willen aan dc Franschen trouw blijven en, als het noodog is, de lieden uit TafiiLlelt verdrijven. Vol gens de laatste beriohten heeft de Haika, die inmiddels in sterkte zeer was achteruit gegaan on ndci meer dan 1500 man bedroeg1, zich van de grens verwijderd en eene noor delijke richting ingeslagen. Te Parijs verluidt uit goede brom, dat de Fransche regeer ing, alls zij besluit tot uit zending van versterkingen naar Marokko, daarvan de vreemde mogendheden op de hoogte zal stellen. Perzië* De berichten over den moordaanslag o.p don Sjah stemmen allen hierin overeen, dat de Sjah zich niet in den motorwagen bevond, maar de vooizorg had gebruikt in een ge woon rijtuig den motorwagen te volgen, die volgens een der berichten opeet tel ijk met voorrijders en alle pracht omrungd was, om don indruk te geven, dat de Sjah zioh daarin bevond. De bommen, die werden gebruikt, schijnen eeno groote ©xploisieve kracht ge had te hebbeneen correspondent van de Naar hot Mimiteh 31 DOOR Pil. W IJ 8 N A N. „Het is wol akelig 000 alleen te zijn... alls de Johnstéds verhuizen... Lieve Thilda, zou het zoo bepaald onmogelijk voor je zijn mijl te helpen om fmij huiselijk in te richten en voor je ouden schoolmeester te zorgen?" „Dat zou ik dol gaarne willen dioen want ik houd zooveel van u, dat weet ui, mijnheer. Maar lik vrees dat dk daar niet geschikt voor zou wezen en ook, ad et. u, moe der heeft mijne hulp in hude zoo noodig; daarom denk ik niet dat het gaan aal. En dan weet. ik ook niet of het wel passen zoulde... Lieve, beste mijnheer Wennerbëm, u (bent immers niet lboos op mij Hij had, toen hij die vraag gedaan had. bevend zijne oogen tot haar opgeslagen, iii gespannen verwachting welk een antwoord 'hij op het lieve gezichtje te zien zou krijgën. Toen zij nu zoo hartelijk, maar kinderlijk eenvoudig tegen hem sprak, werd het voor -Wennerbom te .machtig 1 Vuurrood gewor den, kostte het hem zware inspanning dit gesprek af te brekenmaar het moest toch. Iinlmers zijn voorstel' was zoo onuitvoerbaar, dat zij het zelfs ndet had kunnen begrijpen. Vluchtig schoot de gedachte (hem door het hoofd dat dit hem in de gelegenheid Btélde voor oen fatsoenlijke terugtocht met behoud van zijne waardigheid Maar zooals het meer gaat met menschen die doorgaans kaTm zijn. dat zij, wanneer zij eenmaal uit het even wicht geraken, zidh moeilijker kunnen be dwingen dan anderen, zoo ging het nu ook met Wennerbom. Hij barstte uit: „Vergeef het mij, juffrouw Ökensson. Nu zie iik het. pas duidelijk in hoe dwaas het was van den ouden schoolmeesterO, lieve juffrouw SVensson, Thilda, mijn lieve ling, spréken wij in vreemde talen tegën elkaar? Nu, dan moet de meester er nog eëns bijkomen en aan het vertalen gaan, voor den laatPten keer; hij (bedoeldeal was hij te verlegen dit duidelijk te zeggen... hij wilde je vragen zijn vrouwtje te wordën. Vergeef het hem, Thilda!" Hij wendde zijn hoofd strak naar de an dere zijde, dan waar zij liep en stapte zwij gend voort. Op haar gelaat stond eerst schrik en verbazing te lezen, maar toen werd. zij op-eens akelig klein en nederig in haar eigen oog. Na een paar minuten ging zij dichter naar hem toe, stopte de bruine hand schoen in den zak van zijne jas, waarin hij: zijne.hand "gestoken had, drukte deze har telijk en fluisterde „Ik begrijp niet hoe ik zoo ontzettend dwaas en onbedachtzaam heb kunnen doen. Maar ik kon ook in de verste verte niet dën- kén dat unijmheer WennoHbom die zoo Ver standig is en zoo vreeeelijk knap en alles om mij zoo voel zou kunnen geven, maar, het was vrëeselijk, dom van mij zoo iets te zeggen f" Hij wendde zich tët haar en zag haar vriendelijk 'bezorgd in de oogen. Het blauw achtige bledke, lëelijke gelaat, met de uit staande wangbeenderen, den dunnen rossi- gen knevel en de stijl opstaande korte 'ha ren, bleef haar nog zeer lang bij, toen hij zeide „En het antwoord? Je antwoord, Thilda?" „O, .mijnheer... ilk kan u geep antwoord geven... heuscli niet. Een weigerend ant woord, dat u verdriet zou doen, kan ik u onmogelijk gevendaarvoor houd ik te har telijk veel van uen antwoorden in den zin dien u wenscht, dat gaat ook niet... en liet zoude voor uzolif ook nieit goed zijn, mijin h eer Wennerboan Op het plein aangekomen, drukte hij haar de -hand en zeide met moeilijk teruggewon nen zelfbelheerscihing „Laat mij u vriendelijk bedanken, juf frouw Svenseon, voor de overtuiging die u mij gegelven hebt, dat uw oude meester, die zulke dwaze dingen in zijn hoofd had ge haald, nooit door u zal Worden uitgelachen Thilda boog haar hoofd en zeide nederig „Wil u nu toch asjeblieft vanavond bij ons komen?" Wenneibbm was verbaasd over dde onver wachte naïveteit en ernstig antwoordde hij „Neen, juffrouw Sveusson, <üat dbe ik niet. Bedank uwe moeder Voor hare vrien delijke uitnoodiging uit mijn naam. Als u wat ouder zijt, zult u hot ibeter begrijpen, dat er in het loven donkere uren komen die zelfs niet door versehe gebakjes en vleeschbollétjes kunnen verhelderd worden." Thillda was niet recht op haar gemak, maar toch niet minder dan wanneer zij vroeger, uit de school van den dominé thuis komende, het een of ander minder goed ge drag had moeten biechten. Zij, ,was stil en verlegenmaar aan tafel kwam het groote nieuws er uit. Mevrouw Lovisa zag van haar bord met erwten op, met eene bezorgde uit drukking in de angstig vragende blauwe oogen. Maar zij had geen tijd iets te zeg gen eer vaider Svensson zijn lepel neerlegde, met de armer, zwaaide als op het tooneel en uitriep „Wel zie nu eens aan! Dat kleine ding! Met negentien jaar al verloofdHet is beet., hoorZijne benoeming is zoo goed als zéker. Ik ben blij een gestudeerd man tot mijn schoonzoon te krijgen." „Maar, vader..." „Watibïiefje? Ik zail 't heuscli niet ronid- baauinen eer de verloving openlijk bekend Wondt gemaaktmaar in zijn eigen huis kamer, met gefloten deuren, mag men toch wel zijne blijdschap uitspreken, kindlief." ,,U denkt toch niet in ernst dat anijln- heer Wennerbom en ik zullen trouwen?" ..Wat nu? Zullen jullie niet trouwen? Je hebt hem toch geen blauwtje laten loopen? Waarachtig, ik zie aan je dat je het gedaan hebt. Maar één kind te hebben en dat dit eenige je zoovéél verdriet kan doenMaai er is nog wel iets aan te dOen en dk ver zeker je, het. zal terecht komen. Hdb je voor vanavond iets bijzonders, Lovisa Sléchts met véél moeite konden Lovisa en TUiillda vader Svensson beletten naar het kantoor van Johnstodt te stormen om zijne toestemming aan Wennerbom te /verkondi gen. Er had een ,vrij hevig tooneel in de huiskamer der Svenssons plaats, dat niet eer "bedaarde, dan toen buurman Klafve door de deur van zijne serre Johannes toe riep zijn patroon te waarschuwen, dat hiji met een grogje op hom wachttehet water zou koud worden. Thilda lag inet haar aangezicht in de kus- sens op haar Ibed. Mevrouw Lovisa zat Ibiji liet raam met drift te breien en kneep haar mond dicht telkens als zij voor eene „min dering" in het "heen van haar kous een steek «/verhaalde. Die lieve, goede oogen ikonden onmogelijk! streng zijnmaar haar igelaat stond ernstig, zoo als wanneer zij vader Justus zijn dwaze handelingen er de gevolgen daarvan „wereld sdhe gebeurtenissen" hoorde noemen. Thilda bleef een lange poos liggen. Ten laatste hief zij een rood, betraand gezichtje uit het kussen op en vroeg bedeeed „Had moeder ook gedaékt dat ik dade lijk en blijde het aanzoek van mijnheer Wennerbom zoude hebben aangenomen t" tien, elf. twaalf... ik tel de minde ringen, Thilda. Neen, niet d'adélijk, liefje, 011 ook misschien niet met groote blijdschap, kind. Maar ads Wennetibom die betrekking krijgt, en er ibahoorlijPi weak van maaldt, dan kan hij op ruim droediiizend kronen jaariijkB rekenen, zooals het nu dB met de «Ijxaiarhank erbij aangetrokken. „Maar irioeder, iik héb hém Volstrekt niet lief du dien zinen bedenk u toch dat hij •meer dan dubbel zoo oud is alk ik." „Als hij zeventig is en jij vijftig merkt men dat verschil zoo niét meer. Met onze zaalk gaat het ook niet zoo bijzonder en in elk géval Kou het beter Voor je zijn oen eigen haard te hebben, dam hier je loven lang iu dit koffiehuis tc (blijven. Je had er ten min ste wél eens over kunnen denken." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1