KARNEMELKZEEP G. J. COOL, dh Marmeren Schoorsteenmantels. - Graimonumenten. Gevestigd te UTRECHT, MARIAPLAATS 17- Provinciale Levensverzekering en Voorschotbank, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTI EN. PAASGHTENTOONSTELLING voor YET- en FOKYEE Openbare Aanbesteding Werk- o! Tweede-Meisje, Er wordt gevraagd Z IRIO'% STEARINE-KAARSEN van ie Steariiie-Kaarseelalriel „Apollo" verstrekt credieten op korten en langen termijn. Mr. A, VAN SOEST. De echte Buigzaam Staaldraadtouw „Het Klaverblad," te Haarlem. „ONS GEZIN Slechts m enkele Voorstelling OP HOOP VAN ZEGEN. Biltstraat 3© UTRECHT. gejoel en gefluit nogal lastig maakte. Op enkele punten werd derhalve de weg afgezet en de passage gestremd. Ter handhaving dei1 orde gelastte de burgemeester toen, dat de huzaren zouden uitrukken. Nauwelijks wa ren -dezen verschenen, of de groote massa zocht een goed heenkomen. Verscheid'enem kwamen echter telkens weer op straat terug. Nadat een half uurtje was op en neer ge reden, rukten de huzaren in V a 1 f c h e guldens. Gisterenmid dag is te Leiden aangehouden de vermoede lijke uitgever van valsche guldens Vrijdag heeft deze persoon in verscheiden winkels aldaar het valsche geld uitgegeven. De heer O., banketbakker, wonende op do Bree straat, zag dezen persoon gisteren in oen der straten, en vond, dat deze overeenkwam met den persoon, die bij hem een valschen gul den in betaling had gegeven, waarop hij den agent Kuiken waarschuwde. De man liad zich intusschen uit de voe ten gemaakt, waarna door het loopen van verschillende straten de agent K. een per soon, oveieenkomstig het signalement, voor een goudsmidswinkel zag staan, en hem medenani naar het politiebureel. Daar had men de onvoorzichtigheid hem vrijheid te geven zich naar de retirade te begeven voor men hem had gefouilleerd. Teen men dit later deed, vond men op hem acht echte guldens en twee tramkaartjes stoomtram HaarlemLeiden. Het privaat werd echter onderzocht en nu vond men zeven valsche guldens. Hoewel de man blijfc ontkennen, is men nu wel zeker den dader in handen te hebben. Hij zeide te zijn C. de Regt, 32 jaar, wonende in de Heerenstraat te Haarlem. De politie is naar Haarlem ge trokken om een onderzoek in te stelien. Na confrontatie met verschillende wiuke liers hielden dezen pertinent vol, dat de aangehouden de de bewuste uitgever is. van valsche guldens. Inlbreker gevat. Gisterennacht kwamen twee rechercheurs voorbij de fa briek van suikerwerken van Gebrs. Wilhelm, aan het Gedempte Dooiwater te Rotterdam, juist toen een inbreker het pand verliet. Hij werd onmiddellijk gegrepen en bleek te zijn de 23-jarige J. L., wonende aan den Bin nenweg Het kantoor bleek opengebroken, doch de dief schijnt niets van zijn gading gevonden te hebben. Er wordt, althans niet vermist. Kattenmoord. Te Deltf is pro cesverbaal opgemaakt- tegen twee studenten, die aan de Voorstraat met flobert buksen op katten schoten. Twee doode en een gekwet ste kat waren het gevolg dezer ook voor de omwonenden niet zonder gevaar zijnde sport. B u i ten la n che oten. Men schrijft aan het Hbld. Eene firma te Bremen heeft een nieuw middel uitgedacht om hier te lande debiet te krijgen voor aandeden in buitenlan-dsche loterijen. Bij aangetcekende brief zendt zij van uit Bremen aan gegoede lieden eene ciculaire, waarin de voordeelen - voor wien? van de bewuste loterij worden uireengezet, en voegt daarbij het lot zelf, ter waarde van 50 Mark naar het heet. Wenscht men het lot te houden, dan wordt men verzocht 50 Mark aan de firma te zen den een po6tdwissel, geheel ingevuld, ligt hiertoe in den brief. In het tegenovergesteld geval verzoekt de afzender terugzending van het lot in een bij de ciculaire gevoegde, met een Hol'andsche poe'zegel van 12A cent ge frankeerde enveloppe. Eenige onzer lezers hebben rechtsgeleerd advies ingewonnen omtrent de vraag of zij verplicht zijn een hun op deze wijze onge vraagd toegezonden I terug ie zenden Die vraag werd ontkennend he antwoord en daarenboven werd door den geraadipleeg- den advocaat gewezen op het gevaar, dat te rugzending zonder aanteekening opleverde. Men zou n.I. het feit der terugzending niet kunnen bewijzen, terwijl de Bremer firma wel in staat lou zijn het bewijs te leveren van de inontvangstnemin- van den door haar vi-rzonden aangeteekenden brief Wij meenen gced te doen onze lezers op dit advies te wijzen. Wordt het dcor meer deren opgevolgd, dan zal de Bremer firma met het. zenden van loten wel ophouden. Nu de loterijwet het verkoopen of te koop aan bieden van aandeelen in buiten landsche lote rijen verbiedt en strafbaar stel' behoort liet gewraakte bedrijf van vreemdelingen hier te lande te worden tegengegaan. Waai- het straf baar feit buiten Nederland gepleegd wordt en in Duitschlaind niet strafbaar is, staan de Nederla-ndrche autoriteiten machteloos. Het- publiek helpe hen dus. Griezelige ontdekking. In een boeoh onder Bennekom is het lijfe ge vonden wan een onbekend persoon, han gende aan een boom. Een revolverschot had der. linkerslaap doorboord. Onder het lijk werd een revolver gevonden waarop nog twee patronen zaten. In een der zakken be vond zadh een portefeuille met 35 gulden aan bankpa-pier en eenig Duitsch geld. Verdronken. Waarschijnlijk door de duisternis misleid is Vrijdagavond de landbouwer W. Boks te Beekbergen öp een noodlottige wijze in het Kanaal verdrenken. Hij had een bezoek bij zijn familie afgelegd, maar toen hij laat in den avond nog riet was teruggekeerd, weraen zijn huisgenooten ongerust en gingen vragen waar Boks bleef. Bij de familie vernam men, -diai* hij te onge veer negen uur naar huis was vertrokken. Men ging nu zoeken en vond even voorbij de brug zijn lijk in de vaart. Wel werd nog spoedig de hulp van den geneesheer ingeroe pen, maar het mocht dezen niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Bij. Wijk aan Zeo is gestrand de stoomtrawler „Seladow IJm. 128" van de roederij Jak en de Booij. Door drie sleep- booten en een trawler is de Seladon" weer vlot getrokken. Door een stortzee zijn daar bij twee jongens uit de boot geslagen. Een werd met moeite gered, maar de andere, zekere Jacob Prins, 21 jaar oud, is ver dronken. De stranding de Volta". Men meldt uit Nieuwediep, dat het gestran de stoomschip Volta" door de sleepbooten Hercules", ..Cyclop' en „Terschelling" met het avondgetij is vlot gesleept en daar binnengebracht. Brta'nd. Gistermorgen ontstond een felle uitslaande brand op de tweede verdie ping van het perceel 3 aan de Br eestraat 1e Leiden, bewoond door den pianohandelaar Bik. De brand ontstond op de kamer van een student," den heer Kolff, die echter nog sliep. Behalve deze ha-dlden nog drie studen ten er hun kamers, nl. de heeren baron De Smet van Allen, Sweerts de Landas o Reigerm-an, -die allen met den sohrik vrij kwamen. De kamer van den heer Kolff is geheel uitgebrand; die der andere heeren verkregen veel vuur- en waterschade, zoodat het op de bovenvertrekken eein ruïne geleek. Ook de kamers van den heer Bik en het piano-magazijn kregen veel waterschade. Alles was verzekerd. Branden. Men meldt uit Den Ham aan de Zw. Ct. Door een onbekende oorzaak brandde gis terennacht het woonhuis van H. Jansen te Magele, onder deze gemeente, geheel af. De bewoners hadden weinig meer dan tijd om zich te redden, zoodat dan ook van den in- boel niet veel is overgebleven. Een t ieuw melkte koe en een kalf kwamen om. Het liuia was slechts verzekerd voor f 600 en de in boedel in het- geheel niet. De sagofabriek te Veen-dam, behooren- de tot Meihuizen Boons fabrieken, is gis teren geheel door brand vernield. De overige gebouwen zijn gespaard. Het verbrande was verzekerd op beurspolis. School- en Kerknieuw». Het blad Volksonderwijs, het orgaan van de Vereeniging tot bevordering van volksonder wijs, geeft onder den titel ..Hoe de kerkelijke scholen worden gevuld eene beschouwing over de eigenaardige wijze, waarop de openbare school van zekere zijde bestookt wordt. Op allerlei ma nieren, zegt het blad, wordt tegen den lóen Januari, den datum, waarop in verband met het aantul ingeschreven leerlingen van een school de rijkssubsidie wordt bepaald, hier en daar ge poogd, dat aantal leerlingen tot een bepaald punt op te voeren. En dit natuurlijk ton koste van andere scholen en even natuurlijk ten koste van de openbare school. De openbare school is de bron, waaruit geput moet worden. En als dat niet lukt, dan maar wat oud-leerlingen van welke school ook samengebracht en deze op de lijst gezet. Zoo moest b.v. in de gem. Ter-Aar, waar de gereformeerde school 90 leerlingen had, deze er 1 meer hebben, om grooter subsidie te krijgen. Van de katholieke school kon die eene niet gehaald wordenvan de Hervormde, die er zelf precies 91 leerlingen had. ging het ook niet, dus alleen van de openbare school. In November 1907 had de Hervormde school 85 kinderen en op 15 Januari 1908 juist 91. Hoe dat kunstje uitgeliaald werd? Wel, het hoofd dezer school, heeft eenvoudig 6 leerlingen, die in 't voorjaar van 1907 de school als voldaan hebbende aan de leerplichtwet, hadden verlaten, weer ingeschreven. Dezen komen een paar dagen omtrent 15 Januari ter school, b.v. tot einde Januari, en helpen zoo het getal volmaken. Die kinderen waren reeds 1 Mei 1900 en Mei 1901 als leerlingen voor het eerst op de openbare school ingeschreven en zijn dus al 7 jaar op school ge weest tot 1 Mei 1907 of zijn zoo oud, dat er één bijna 15 is. „Volksonderwijs" vraagt ten slotte: Gaat dat nu maar? Zouden schoolbesturen, die op deze wijze de rijkssubsidie weten te bemachtigen, zich niet „wederrechtelijk bevoordeelen" en door „lis tige kunstgrepen" het rijk door het geven van subsidie bewegen Dan zouden zij schuldig staan aan „oplichting" en alzoo vallen ouder art. 326 Wetboek van Strafrecht. Kan het schooltoezicht hierop niet lettenuit do verzuimlysten kan toch het noodige blijken. Moet dan aan dergelijk on waardig bedrijf, om ge?n erger woord te ge bruiken, niet e»n eind gemaakt worden? Wij, aldus eindigt het. blad, zullen de noodige aan dacht aan dez^ zedenbedervende en de openbare school bemoeilijkende prantijken zeker wijden. Verkiezing te Breukelen. De uitslag vian de gisteren geho-uden stemming voor een lid dor Provinciale Sta ten is als volgt Voor de aftreding in 1910 Geldige stemmen 3490, waarvan uitge bracht op G. J. BLaauw (lib.) 834 stemmen Mr. li. J. Doude van Troostwijk (christ.- hist.) 2640 stemmen; J. F. Heuvelink 285 stemmen C. Kuigge (t'--'k.) 2005 stemmen. L. A. van der Meu-len (lib.) 674 stemmen; Voor de aftreding in 1913: Geldige stemmen 3384. Uitgebracht op Mr. H. J. H. baron van Boetzelaer (a.-r.) 2569 stemmen S. I. Cambier van Nöoten (lib.) 815 stem men. Zoodat zijn gekozen de heerenH. J. Doude van Troostwijk, C. Knig- ge en Mr. H. J. H. baron van Boet zelaer. aIn een Zaterdag te Utrecht geflionden vergadering door peven en twintig architec ten uit alle deelen des lands is besloten tot 't stichten van den 'Bond van-Nederlandsdhe Architecten, die, zonder in concurrentie te treden met de reeds bestaande bouwkunst lichamen, als zuivere vaikvereenigin-g zich uit sluitend met de beroepsibelangen varn de ar chitecten zal bezig houden. Zes en twintig architected, die verhinderd waren ter vergadering te verschijnen, gaven schriftelijk hunne instemming met de op richting te kennen. Als voorloopige beetuurderer. werden ge kozen de heeren G. van Arkel, Jonas In- genohl en W. Kromhout Cz. te Amsterdam, K. P. C de Bazel te Bussum, IW. Weiss- man te Haarlem, Jac. van Gils en J. Ver heul Dz. te Rotterdam. Het secretariaat is voorloopig gevestigd O.Z. Voorburgwal 249 te Amsterdam. aDansdag 7 April des namiddags te 1 uur heeft in het Haagscihe Kbffièbuiis te Utree hit een allgomeene vergadering plaats van den Aligemoenen Nederllawdscfhen ZJui- vellbond „F. Z. N.". De agenda ver meldt o a. Mededeel ingen Aanbieding van het jaarverslag. Aanbieding van de rekening en verant woording. Behandeling van a. het aan de fabrieken toe te zenden rapport in zako de heffing van bedrijfsbelas ting der coöperatieve zuivelfabrieken b. het voortzetten br centrale boterkeu- ringen c. het vaststellen van de plaats, waar de zomervergadering gehouden zal worden. Driebergen, 3 Maart. De gemeente raad besloot heden voor de uitbreiding van de openbare school oetne leaning aan te gaan groot hoogstens f 12.000, rentende hoog stens 4J met jaarlijlksohe aflossing van 1/20ste deel van liet werkelijk geleende be drag. Voorts werd de politde-verordening zoo danig gewijzigd dat de hotels enz. 's avonds tfc 10 uur in plaats van te 11 uur moeten sluiten. Een voorstel van een der leden om deze inrichtingen des Zondags gedurende de godsdienst-oefeningen te sluiten, werd met 5 tegen 6 stemmen verworpen. Baarn, Van wegie de Hollandsche Sier duivenciub zal hier tijdens de Pinksterdagen een tentoonstelling worden gehouden van pluimvee en konijnen. Hilversum, 3 Miaart. Het bestuur -Ier liberale kieisvereeiiiging „De Eendracht" al hier heeft .aan den Raad1 een adres van ad- haesie gezonden, naar aanleiding van 't ver zoek van de afd. Hilversum van den Bond van Neder!Onderwijzers om aanstelling van schoolartsen. Lenteboden. Te Montfoort zijn gisteren de ooievaars weer op iiet oude' nest neergestreken. Door dc Kamer van Koophandel en Fabrieken te ApeMoorn is bij de H. IJ. S. AI. een adres ingediend, betoogende het na - deelige voor de reizigers van het verande ren van sneitieinen in D-breinen, zooals vol gens het le ontwerp zomerdienst het plan bestaat, en verzoekende de gewone extra- treinen te herstellen. Ook van tal van andere plaatsen aan de lijn DeventerApeldoornAmsterdam wor den adressen in gelijken geest verzonden. Uit do Apeldoorusche Ct. „Bij A. A. Pbleeker, gevraagd een flinke jongen of meisje, om op te hangen." De heer G. Dekker, aan wien om ge zondheidsredenen verlof was verleend, heeft zijn funotiër. ter gemeentesecretarie weder aanvaard. Het vierde abon nements-oonoert van den Algemeenen Muziekhandel, voorheen Stumpff en Kcming, zal plaats hebben op 13 Maart a-.s. in de concertzaal van de socië teit Amicditia. Alsdan zullen optreden mevrouw Eldith Loonanvan -EPJisdher en de heer Rud1. La- man. Naar wij vernemen, zal de lieer G. Kuyper Vrijdag av,ond voor de ledlen van de Prcpagandavereeniging .,Goen van Prinste- rer" als spreker optreden, met het onder werp „Socialisme, economisch stelsel of wereldbeschouwing. De bazar. -De Bzaar in Amicitia, waarvan de op brengst strekken zal voor de stichting van een kerkgebouw der Ned'. Herv. gemeente in het Soesterwegkwartier, werd gisteren avond t e half acht geopend. Ds. G. W. C. Vunderink sprak een kort openingswoord, waar-bij. hij er vooral op aan drong het doel goed in het oog te houden en dus veel te koopen. Verder bracht hij een woord van dank aan dë leden dier commis sie en aan dc directrice en de dames van het koor, dat o. m. Iliet Wilhelmus en het Angelus ten gehoore bracht. De zaa.1 is keurig en Bmaaikvol ingericht, men ziet dadelijk dat de leiding van de voor bereidende werkzaamheden aan goede han den is toevertrouwd geweest. Binnentredende, komt men al dadelijk n een gezellig hoekje, waar tihee, bouillon enz. verkrijgbaar zijn. Ook is daar een sjoelbak opgesteld. Vervolgens krijgt men de ibaféls met veler lei waren, als handwerken, keukengereed schappen, eau de»oolOgme, foto's, muurver- sieringeu, ja te veel om op te noemen. Aanleiding tot vermakelijke verrassingen, leveren die -met doppen gevulidle vaatjes op, waarin allerlei surprises verborgen zijn, waarnaar men, tegen betaling natuurlijk, mag zoeken. Het tooneel is als een moderne tea-room ingericht, met witte serre-meubeltjes en aar dige draperiën. Een en ander is een -bezoek overwaard. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, zijn de uitkomsten gisteren zeer bevredigend geweest Er is reeds veel verkocht. In de alg. vergadering van de plaat selijke Afdeeling van den Kon. Bond van oud-Onderofficieren, gisteren avond in café „De Arend" gehouden, kwam, na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, de bestuurs verkiezing aan de orde. De voorzitterplaats, welke gedurende acht maanden niet vast bezet was, zal thans wor den ingenomen door den hear II. S. Valken burg, die reeds al dien tij)di het (presidium waarnam. Met bijna algemeene stemmen gekozen, verkl aardie 'hij zich bereid als voorzitter op te treden, welke mededeeEng een daverend! ap plaus uitlokte Verder werden in het Bestuur gekozen de heeren N. G. van de Stadt en H. Graansma, Ten slotte bracht de commissie, die is be last geweest met het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester, verslag uit, en verklaarde zij) dat alles in orde is bevondlen. Hierna werd de vergadering gieélcvtetn. Tot agent van- de diocesane bonds-le vensverzekering in het Aartsbisdom Utrecht is door de aandeelhouders benoemd de heer A. -S. de Jager alhier. De statuten van dezen levensverzekering- bond. die de-i 15en a..s. zal in werking tre den, zijn thans Koninklijk goedgekeurd. Voor een insigne voor den Maria-bond in het Aartsbisdom Utrecht werden 20 ont werpen ingezonden. Aangenomen als het meest doeltreffend werd dat van den heer Th. J. H. Bianahi. Op het insigne staan de woorden „Ehret die Frauen." Waarom in hét Duitsch In de vorige maand is niet minder dan achtmaal proces-verbaal opgemaakt door de politie, inzake overtreding van die provinci ale verordening op hondenkarren Belanghebbenden zien dus dia-t op het na komen dezer verordening streng wordt ge let. te UTRECHT op 13 APRIL e. k. Aangifte te doen en Programma's verkrijg baar by den Sectetaris I. Tli. VAN BEECK CALKOEN, te Cothen. De Burgemeester van Nederhorst den Berg zal, namens het Gemeente-Bestuur van Utrecht en den Ambachtsheer van Nederhorst den Berg, op Zaterdag 7 Maart 1908, des nam. te 2 uur. ten Stadhuize te Utrecht AANBESTEDEN „Het afbreken van de „bestaande en heft bouwen „van eene nieuwe BRUG- „WACHTERSWONING te „Nederhorst den Berg." Aanwijzing in loco zal plaats hebben, op Maandag 2 Maart a.s., des nain. te 2 uur. Bestek en teokening zijn verkrijgbaar tor Gemeente-Secretarie te Nederhorst den Berg, aan het bureau der Gemeentewerken, Achter Klarenburg, te Utrecht, en bij de Firma VAN TERVEEN en ZOON aldaar, tegen betaling van f 0.50 terwyl inlichtingen worden verstrekt door den Gemeente-Opzichter van Nederhorst den Berg, den Heer Th. E. B. HONDERS te Higtececht en aan het bureau der Gemeente werken voornoemd. Er biedt zich aan met 1 Mei een net MEISJE als 2 jaar als zoodanig werkzaam geweest, 20 jaar, Ger. Godsdienst. Brieven aan Mej. C. KOERMAN te Lopik. tegen Mei, eene flinke R. K. Keukenmeid, genegen eenig huiswerk te verrichten, v. g. g. v. z. Br. fr. lett. 0. Boekh. QUIST, Hilversum. Notaris A. VOSMAER te Zeist I zal op Dinsdag 10 Maart 1908, des namiddags één uur, IIHrHte Zeist, »n het Hótel WILLEM- SEN, in het openbaar veilen en verkoopen No. 1. De VILLA H met tuin, waarin opgaand hout en vijver, gelegen te Zeist aan do Montaubanstraat No. 10, groot ongeveer 39 aren 11 centiaren. De Villa, voorzien van gas- en waterlei ding en electrische schellen, bevat, beneden: marmeren gang, twee kamers en suite, voorzien van marmeren schoorsteenmantels veranda en serre, voorkamer met mar meren schoorsteenmantel en kasten, keu ken, bykeuken en kelder met provisie- en wijnkelder; en boven: vijf diverse kamers en zolder met beschoten kap en dienst bodenkamertje. No, 2. Een KOETSHITS en STAL voor 4 paarden, waarboven zolder met knechts kamer, met erf en grond te Zeist aan de Moiitanbanslrant No. 10a, groot onge veer 5 aren 71 centiaren. No. 3 en 4. Twee pereeelen BOUW TERREIN té Zeist aan de Montauban straat, tezamen groot 14 aron 82 centiaren. Te veilen in pereeelen, combinatiën en massa. Te aanvaarden bij de betaling der Kooppen ningen op 1 Mei 1908. Breeder by billetten en nadere inlichtingen, alsmede toegangsbewijzen ter bezichtiging des Dinsdags en Donderdags van 10 tot 12 uur, te bekomen ten kantore van Notaris VOSMAER voornoemd. HARDE, WITTE en ZUIVERE te SCHIEDAM. BEKROOND te Weenen in 1878 met do Verdienste-Medaille, te Ihry» in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen In 1885 met bet Eeredlploma te Parijs in 1900 met de Grand Prix. oogste ouderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bü bet uitblazen verkrijgbaar by alle voorname winkeliers. DIRECTEUR Gegarandeerde qualiteit. Concurreerende prijzen. HOOGERWERFF Co. KinderdijkWaardingen. is van de Zeepfabriek Doze Zeep, bereid met prima kwaliteit Karnemelk, is een uitstekend schoonheidsmiddeldaar zij do huid zacht en blank maakt. Men gelieve er op te letten, dat zoowel Zeep ais Etiketten steeds van onzen naam en gravure Melkmeisje voorzien zijn. Veertiendaagscb Tijdschrift voor Kook kunst. Huishoudkunde en Familie leven. ten dienste van DEN GEGOEDEY Itl ltG E HST A YD. Onder Redactie van C0RRIE VAN IJSEL. Abbonnementspr. f 1.80 p. j. Proefnummers bij iederen Boekhandelaar gratis verkrijgbaar en bij de UitgeversVAN DER STAL GROENEWEGEN, Smeebrug, Schouwburg, -i- Utrecht. Donderdag 5 Klaart 1908: van Muziekdrama in 4 bedryven. Vrij bewerkt naar HEIJERMAN's Spel van de Zee. Muziek Tan Ch. G RELING ER. Coiffures van den Heer MÏCHEL8. Costumes van den Heer A. HELSLOOT. Orkest onder leiding van den Componist. RegieAUG. VAN DEN HOECK. Aanvang half acht unr precies. Velledlge Tekstboekjes A 25 ets. verkrijgbaar aan het Bureau. Hofleveranciers.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3