w*. set. Dinsdag 17 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idam franoo per post- 1.75. A&onderljjko nummers- 0.05. Dm* Oourant verichijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, medod eelingen enz., gelieve men vóór 10 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÏN: Van 15 regelsf 0.75. Elke regel meer- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 JLpril a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummei*s die gedurende de maand Maart nog zullen ver schijnen kosteloos toege zonden. Kennisgeving. LANDWEER, De Burgemeester <ler Gemeente Amersfoort, Gelet op eene missive van den Heer Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht van 13 Maart 1908, 4e afdeeling, no. 1099/800, Provinciaal Blad no. 33; Brengt ter algemoene kennis dat gedurende de aanstaande oefeningen aan de landweermannen, die gehuwd zijn of als hoofd van een gezin zijn aan te merken, kan worden vergund om thuis te slapen, mits hun gezin in of nabij de plaats van oefening gevestigd is en de vergunning niet aanleiding geeft tot het af leggen van zoodanige afstanden, dat daardoor invloed wordt uitgeoefend op den goeden gang der oefeningen tengevolge van, buiten deze, op gedane vermoeienis. De landweermannen, aan wie zoodanige ver gunning wordt verleend, zullen hebben zorg te dragen, dat zij ten minste een half uur, vóór den aanvang der morgenoefening in de kazerne terug ziju, terwijl zij des avonds eerst naar huis kunnen gaan, nadat alle oefeningen en diensten voor hen zijn afgeloopen Aan de vorenbedoelde landweerplichtigen kan tevens worden vergund, om in eigen voeding te voorzien; zij ontvangen dan alleen een ration brood, terwijl aan hen f 0.25 per dag, als ver goeding voor levensmiddelen, wordt uitgekeerd. De landweermannen, die deze laatste vergun ning erlangen, mogen zich echter niet tusschen de morgen- en micldagoefen'ng naar huis bege veneenmaal in de kazerne, blijven zij daar tot zij zich des avonds, na afloop der diensten, naar huis begevenop dozen regel mag alleen eene uitzondering worden, gemaakt, indien eene avondoefening plaats neeft, waarvan de betrok kenen dan tijdig verwittigd moeten worden. De bovenbedoelde vergunningen worden ver leend voor den gelicelen duur der opkomst en niet voor enkele willekeurig te kiezen dagen. Indien van de vergunningen misbruik wordt gemaakt, worden deze, onverminderd de even tueel op te leggen straf, voor den overtreder onmiddellijk ingetrokken. Bovenbedoelde verzoekschriften beliooren vóór den 2. April a.s. te worden ingediend bij den Commandant in het XVIlIe Landweerdistrict bij gefrankterden brief of mondeling ten zijnen bureele, Zuidsingel no. 12, alhier. Het bureau is daartoe geopend op werkdagen van des voor middags' 9—12 uur. Amersfoort, den 16. Maart 1908. De Burgemeester voornoemd, WÜIJTIERS. Politiek Overzicht Een gouverneur-generaal voor Macedonië. Het is eindelijk gelukt het verzet van den 6ultan tegen de vernieuwing van het man daat der Europeesoke ambtenaren, die met het hervormingswerk in Macedonië belast zijn, te breken Het denkbeeld om die amb tenaren in Turkschen dienst over te nemen, is prijs gegeven, en de Porte heeft in eene nota aan de gezanten medegedeeld, dat het mandaat van den inspecteur-generaal, de beide civiele agenten, de leden der finan- cieele oommissie en de vreemde gendarmerie- officieren tot 12 Juli 1914 wordt verlengd. Uitdrukkelijk wordt in de nota verklaard, dat deze ambtenaren hunne function zullen blijven uitoefenen overeenkomstig de inder tijd tusschen de Porte en de mogendheden gesloten overeen kornet. Misschien zou het noig meer moeite gekost hebben om hierin den Sultan te bewegen tot toegeven aan het verlangen dei mogendhe den, als er niet een ander plan was opge komen, dat rog minder in zijue smaak viel. Dat kan hem hebben bewogen, door toege vendheid; op één punt zijne afwerende stel ling tegenover een ander gevaar, da.t hem bedreigt, te versterken. De Sultan kan nu zijn volle kracht concentreeron op de bestrij ding van het voorstel, dat Sir Edward Grey, namens de En gelee he regeering, heeft gedaan tot benoeming1 van een gouverneur-generaal voor Macedonië. Nominaal wordt hierbij na tuurlijk het gezag van den Sultan geëerbie digd; de Sultan zou het reclit van benoe ming behouden, maar de Lenoeming zou ge bonden zijn aan de toestemming van de mo gendheden, die telkens voor tien jaren sou worden .verleend. Het ligt in de bedoeling van dit voorstel, dat men in de keuze van den nieuwen titu laris niet gebonden zal zijn aan belijders van een bepaalden godsdienst. De mogelijkheid zal worden opengelaten dm ook een moham medaan tot dit ambt te benoemen. Dat schijnt eene belangrijke concessie, maar in werkelijkheid is het een dringende eisch voor de uitvoerbaarheid van het voorstel. Zooals de omstandigheden in Macedonië zijn, zou men door de benoeming van een chris ten tot gouverneur-generaal bij voorbaat Me kiem leggen tot allertreurigste verwikkelin gen. Het voorbeeld van den Libanon, waar op men zich beroept, is volstrekt niet steek houdend. Daar wordt telkens voor een be paalden tijd een christelijk ambtenaar van Turkije, die door de als beschermers van dit gebied optredende mogendheden aan de Porte wordt voorgedragen, te' gouverneur benoemd. Maar dit kleine gebied vertoont geheel verhoudingen uit een oogpunt van ras en godsdienst dan Macedonië. De Maronie ten, die het overwegende bestanddeel der bevolking uitmaken, zijn christenen, terwijl de mohammed ansche minderheid, de Dru- sen, door verhuizing naar andere deelen van Syrië, inzonderheid naar de Haoiran, af- neemt. In Macedonië daarentegen is 't niet meer een strijd tusschen de moslems en de christelijke Rajahs, maar een burgeroorlog tusschen de verschillende christelijke kerk- genootscliaippen, m de eerste plaats de aan hangers van het Grieksche patriarchaat en het Bulgaarsche exarchaat, waarbij nog de Serven en de Koetzowalachen komen, die bij zondere doeleinden nastreven. De moslems worden daarnaast wel wat al te zeer ver waarloosd; hun aantal is grooter dan men in den regel aanneemt en overtreft zeker dat van ieder' der christelijke partijen afzon derlijk.' Om orde en rust te verzekeren, zou ook een christelijke gouverneur-generaal slechts op de moslems en liet regeeringsgezag kunnen steunenbij cle christenen zou hij altijd slechts de belijders van één godsdienst bereid vinden hem hulp te verleenen. Afgescheiden hiervan, is er een overwe gend principieel bezwaar tegen het Engel- sche voorstel. Wanneer men voor de mo gendheden het recht verlangt om eene voor dracht te doen ter benoeming van een gou verneur-generaal voor Macedonië, dan is dat een inbreuk op de souvereiniteitsrechten van den Sultan. Alen kan er zeker van zijn, dat de Sultan, die ook Kb al if, d w. z. het. geestelijke hoofd van de mohammedanen, is, zich daartegen ten sterkste zal verzotten. Zijne onderwerping daaraan zou slechts ver kregen kunnen werden d'oor een dwang veel krachtiger dan dde, welke indertijd is uitge oefend cm de verandering in Kreta gedaan te krijigeu. Dat is dan ook de reden, waarom mag worden aangenomen, dat er een groote af stand is tusschen het te berde brengen van het Engelsche voorstel en de uitvoering er van. Of het ooit tot de uitvoering zal ko1- men, mag met eenigen grond worden be twijfeld. De wetenschap, dat de Sultan niet langs vreedzaanen weg te bewegen zal zijn om te doen wat het Engelsche voorstel van hem verlangt, zal voor verschillende mogendhe den een motief zijn om niet tot de uitvoe ring va,n dat denkbeeld hunne medewerking te verleenen. De Köln. Ztg. verheft waar schuwend hare stem, dat, als men den En- gelschen wensch mocht willen doorzetten, als onmiddellijk gevolg is te verwachten liet lijdelijke verzet van het geheele bestuursor- ganisme. de geheele mohammedaausche be volking, de Porte en het hof in den Yildiz- kiosk. En daaruit zou zich, in plaats van rust, een nieuwe kweekplaats van voortdu rende onlusten ontwikkelen. Er heeft zich door de vele en langdurige oproepingen tot den krijgsdienst en den ecoaiomisohen nood, die daardoor is ontstaan, onder het mohani- medaansche deel der bevolking eene groote mate van wrok verzameld, welker uitbar sting slechts door de uiterste inspanning van de Turksche regeering wordt tegenge houden*. De afgedwongen benoeming van een gouverneur-generaal kan allicht de vonk in het kruitvat werpen. ,.Een andere weg, die veel beter tot het doel zou "leiden als men hem met werkelijk goeden wil ging be wandelen, zou zijin de positie van den te- genwoordigön inspecteur-gen eraial Hussein Hilmi Pacha zoodanig te versterkendat hij in staat is met. succes op te treden tegen de lieden, die hem den voet dwars zetten. Hij heeft, terwijl hij in functie was, veel tot stand gebracht en zou nog veel meer tot stand gebracht hebben, als niet juist die kringen, die de hervormingen heeten te wil len, in plaats van gem eeusch appel ij ken ar beid a.ï te zeer naar eigenbaat riekende plan nen hadden nagestreefd/' Duttaahland» De vaststelling van het tijdstip voor de verkiezing van het huis van afgevaardigden van den Pruisischen landdag in den aan staanden zomer is tot dusver nog niet ge schied. De toebereidselen omvatten tot dus ver nog slechts de vaststelling van de stern- districten naar de gegevens van de laatste volkstelling, waardoor de grondslag zal wor den geleverd voor de latere vaststelling van de kiezerslijsten. Luxemburg. Ei is een besluit afgekondigd, waarbij aan prinses Marie Adelheid, als de naastgeroe pene tot' de troonsopvolging, den titel van erfgroothertogin van Luxemburg, erfprinses van Nassau verleend wordt. Frankrijk. Pa r ij s 1 6 M a a r t. In de Kaïne dien de minister Briand het amnestie-ontwerp in, dat naar eene commissie is verwezen. Spanje, Madrid, 16 Maart. In antwoord op de scherpe kritiek, die de Catalaansche senator Odon de Buen leverde op den toe stand en de gebeurtenissen in Barcelona-, zegt de minister-president Maura, dat hij niet kan verzekeren, dat het bommentijd- perk in Barcelona geëindigd is. Hij verze kert, dat de regeering niets zal verzuimen om het kwaad tegen te gaan, maar de op positie moet haar steunen. Maura verdedigt de autoriteiten van Barcelona, die hun vol len plicht hebben gedaanhij komt op tegeu de bewering van Odon, dat de reis van den Koning naar Barcelona eene onvoorzichtig heid geweest is en dat de verschijning van den ministerpresident te Barcelona, om ringd door bajonetten terwijl de constituti- oneele waarborgen geschorst zijn. eene uit daging geweest is. De Senaat ging daarna over tot- de orde van den dag. Portugal. De amnestie voor politieke misdrijven, die na de beëindiging van het den len Februari ingeleide gerechtelijk onderzoek zal worden uitgevaardigd, zal zich, naar gemeld wordt, niet uitstrekken tot feiten, die met den Koningsmoord in verband staan. Hongarije. Budapest, 16 Maart. Bij gelegen heid van het nationale Hongaarsche feest, heeft de minister van handel Kossuth in ziju kiesdistrict eene groote rede gehouden. Hij zette de noodzakelijkheid uiteen van do herziening van het reglement van orde. On der het bestaande reglement zal :i''t parle ment slechts gedurende 4 uren per dag zi ting houden; onder het nieuwe reglement zullen de leden zestien uren bijeen kunnen blijven. Servië. Belgrado, 16 Maart. De akoepschtina behandelde heden de begroo ting van buitenlianidsche zaken. De minister president verklaarde, in antwoord op de re devoeringen van jong-radicaJe sprekers, dat- de politiek van Servië uitgaat van het be ginsel De Balkanlanden voor de Balkan- vol'ken. Toen de groote mogendheden in het belang van deu vrede het programma van Mürzsteg goedkeurden, verklaarde Servië zich eveneens voor handhaving van den sta tus quo en voor verbetering van hot lot van de Slavische broederen in Turkije. Aan dé redevoering van baron Aehrentlïal over de politiek van Oostenrijk-Hongarije op spoor weggebied in het oosten, werd de uitlegging gegeven dat zij eene aanvallende politiek be doelde. Do Servische regeering kreeg echter de verzekering, dat Oostenrijk-Hongarije uitsluitend doeleinden van economisohen aard nastreefde en de andere spoorwegplan nen zou steunen. Daarop deed de Servische regeering stappen bij de Porte om machti ging te krijgen tot het aanleggen van de Donau-Adrialijn. Onze betrekkingen met Turkije zijn goed en Servië koestert de hoop, dat Turkije zal toestaan wat het vraagt. De betrekkingen met Bulgarije en Mon tenegro zijn goed en correct, ofschoon niet zioo warm a.ls wensehelijk zou zijnDe be trekkingen met Rumenië zijn vriendschap- pelijk. Rutland. De Kolokol bericht, dat er een duel te verwachten is tusschen de generaals Fock en Smirnow. De uitdaging is geschied door generaal Fock, reeds voordat, het Port-Ar thur proces werd behandeld, wegens bemoe digende uitdrukkingen van Smirnow na het proces werd zij in den scherpsten vorm herhaald. Smirnow verklaarde principieel een tegenstander van het duel te zijn, maar was bereid de uitdaging aan te nemen als de militaire overheid het verlangde. Fock hoopt dc toestemming tot het duel te krij gen en dan zal het plaats hebben op pisto len op 15 pas afstand. Turkfj Generaal Degiorgös, de commandant van de Macedonische gendarmerie, wiens over lijden te Rome is 'bericht, (bevond zich dlaar met veriof cm gezondheidsredenen, reeds sedert December. Op voorstel van de regee ring van Oostenrijk-Hongarije -werd in 1903 besloten, dat een Italaaansdhe opperofficier zou worden belast met het bevel over de op te richten Macedonische gendarmerie. Dien tengevolge wees de Italiaansaho regeering den 2en Januari 1904 generaal Degiorgis voor diit ambt aan. Over 't geheel bleek de keuze, die in 'hem gddaan was, geen on- gohfklkigo te zijnwanneer de gendarmerie niet moer heeft bijgedragen tot de pacifi catie van diet land, dan ligt de schuld niet aan den persoondie aan haar hoofd was gesteld, maar aan de geringe (bevoegdheden, die aan de gendarmerie gegeven werden. Zooals békend is, is het korps officieren van de Mlacedonisoho gendarmerie zeer in ternationaal samengesteldvijf mogendhe den zijn daarin vertegenwoordigd. De Sandjalks zijn aldus verdeeldEngeland in het sand jak Drama (kolonel Elliot met zes officieren). Frankrijk in het sand jak Seres (kolonel Yerlaud met tien officieren), Italië in 'het sand jak Monaabir (kolonel Albera mot tier officieren), Oosten rijk-Hongarije in het sandjak Usku'b (kolonel Godginger met elf officieren), Rusland in het sandjak Sa lonika (generaal Sdhoatek met elf officie ren). Het mandaat van de gendarmerie-offioie- ren is nu juist verlengd, evenals dat van de andere met het. hervormingswerk in Macedonië belaste Europeesche ambtena ren. Marokko. Uit Tanger wordt bericht, dat generaal d'Amade kaïd Bwazaui, een van de ijverig ste aanvoerders van den opstand der Chauja stammen, die de onderwerping van Moeley II af id zal aanbieden en over de voorwaar den, waaronder die moet geschieden, zal on derhandelen, een vrijgeleide heeft verleend. Generaal Lyautey is te Tanger aange komen T a n ge ï-, 2 6 M a ar t. Men meldt van Oued' Tamazer d.d. 11 Maart, dal de ouder worpen ca ids den vorigen avond zijn ver trokken. Dte generaal hecht veel belang aan deze onderwerping, welke is uitgelokt door de aanwezigheid der Fransche troepen voor de douars welke bevolkt waren en belangrijke oogsten en talrijke kuddén bevatten. De ge neraal hield een schitterend revue der troe pen in tegenwoordigheid van tal van Ara bieren. P a r ij s 16 Maa r tDe minister van oorlog heeft hedenavond het volgende tele gram ontvangen van generaal d'Amade, afgezonden uit 'het kamp Ouled Fatima op 15 Maart: De troepen zijn hedenochtend uit de Kasbah vau OuJed Cadd vertrokken. Te 12 uur werd een (bivak opgeslagen te Dar Ouled Fatima. Daar er berichten inge komen waren van bijeent rekking van een sterke troept nmacht- in de richting van Zawi en E1 Ourini, trok de generaal op naar die stelling. De vijand, sterk 1000 'Naar h*t Ktcttdtch 42 o«*K FH. H' IJ S M A N. „Jawel, maar als er nu verschillende op denzelfden dag Ikwiaanen, zouden die het go- Eelldger Sn en door elkanders gezelschap hebbenen voor ons izou het dde bijeen komsten ook vroolijker malkeu. Hoe eouidt ge er over deuken, als wij, eens te kennen- gaiven, dalt wij op Donderdag-avonden onzie kennissen bij voorkeur bij ons hoopten te zolen? Natuurlijk wil ik er geen partijen van maken, met een fijne tafel. Ik dacht zoo alleen koude vleeechspijzen met thee en een enkel zoete schotel, Ludvig.' „Maar dan toch vooruit een grogje. Zon dter dat zijn SkaMgren en Strandin niet tevreden. Ja, doe maar zooals je goedi dunkt. Sigrid." Veertien dagen na dit gesprek liep de teerste „ontvaiigtavond" op Sundoby van stapel. Het was er recht gezellig. Baron 'Ludriig en mijnheer Stanger speelden oen partij schaak on St anger verklaarde, wan neer zijne ambtsbezigheden het toelieten, gaarne eiken Donderdag-avond terug te willen komen Dolkter Lars en de oudste Van Sbangers notarisklerk en zongen studentenlied jesde meisjes deden allerlei ruilhandel in bor duur- en kaïitpatronen eu Thorsten ver toonde photographdeën van zijne reizen. Mevrouw Stbranddn hoopte van harte dalt lfij van deze reizen veel nut en genoegen zou hebben gehadnu, daaraan twijfelde ziji nietvooral ook oon'dat de jonge baron van 'het. aangenaam gezelschap van juffrouw Sveusson had mogen genieten Malar wiat die photographdeën betref, had zij zich gevleid in haar arm hoekje van de wereld althans niet- geboodzlaaM te zullen zijn om prenten en afbeeldingen te zien, zooals deze gedeeltelijk waren. Hét mocht wlaar wezen dat diit- kopieën waren van antieke beelden uit het zuiden. Maar een weinig gekleed te zijn, had een mensdh toch uoodig, in elk jaargetijde en zélfs in de warmste landen. Juffrouw Sandberg, de zuster van me vrouw Rollen diie erop -werd aangezien, dat zij de huishouding voor Wennerbom be stuurde. vroep ronduit aan mevrouw Lo- visa of Thdlda op Snndcby salaris kreeg of dat zij er als aangenomen dochter in huis wasof zij nog niet spoedig met- den jon gen baron openlijk verloofd zou zijn? An ders vond zij hot wel wat vreemd, dat Thi'lda niet wat meer bij; bare ouders te huis, en hare lieve mteeder niet- meer be hulpzaam was ibij de werkzaamheden. Mijnheer Svensson brak een kopje van een theeservies, iwiaaraan de barones bij zonder gehecht was aooals Thi'lda- wist.. Patroon Svensson wilde .brortekal" met dominé Strandin drinken, d. w. z. elkan der bij den voornaam noemen en als vrien- j den samen omgaanzij; waren te Upoala zoo vaak bij elkander geweest. Ds. Stran- din vond het verbazend vriendelijk maar zij ontmoetten elkaar zoo zelden en zij had den zulke geheel verschilende belangen, dat „Heb je het vanavond nog all aardlig ge vonden, Thorsten vroeg de barones toen de gasten vertrokken waren. Hij zag op ten in zijn bïik lag eene droe vige uitdrukking. „Niet bijzonder. U moet het mij niet kwalijk nomen, maar die toon van meer derheid bij veel domheid, en dan vooral die hatelijke toespelingen op hen die ons het naaste staan, hebben mij erg gehin derd „Je naaste belrekhirgcir? Op je vader en mij „Ik heb gezegd, op meiiedhen dde ons het naaste staan..." „En daarmee bedoelde jo?" „De Sveuséons," antwoordde Thorsten korl-afen hij ging zoo staan dalt zijne moeder den fluks opgestegen blos, doe zijn gelaat bedekte, niet kon zien. ..De oude is werkelijk wel lastig," zeide de barones, vriendelijk. „Misschien wél. Maar dokter Lars heeft gezégd dat hij althans uiteb lastig gowoetet was toen het verdriet bij ons had aange klopt en men zijn kind van hem vroeg." hernam Thorsten, op denzolfden toon. De barones wist niet of zij zich verblij den of bedroeven nïoetetin elk gevall wias zij ten hoogste verwonderd) over d'ien toon, dde zoo geheel verschillend was van Thor- stens gewVme taal in den omgang met- haar er lag waarlijk iets afkeurends in. Was derae liet gevolg van een warme en oprech te genegenheid, waarvoor zij in stikte be gon te vrecizen? Zou deze waarlijk invloed op hem kunnen winnen Maar zij gevoelde zich ook gekwetst door hot. zij het ook zijdelings uitgesproken, verwijt van on dankbaarheid het wias het- eerste, minder gunstige oordeel omtrent haar, wat zij uit den mond van haar jongen te hooren kreeg Baron Ludwig kuchte even en rtekte zich uit op zijn leuningstoel. Blijkbaar wilde hij ook zijne meening zeggen. Eindelijk kwam deze met veel nadruk „Ik geloof niet dat de vroegere grond bezitter Justus Svensson er 'bezwaar in zou zien. als men hem vroeg ons zijn lieve dochter te willen geven voor altijd." Na deze rhtetomische inspanning verza melde ibartn Ludvig zijne krachten voor een lichamelijkehij stond uit zijn fauteuil op en ging naar zijne slaapkamer. Thorsten liet het hoofd op de borst zak ken. Hij bleef zwijgen. Over het gtellaait zijner moeder gleed eene bezorgde uitdruk king. d'e er tegenwoordig veel meer dan vroeger op te zien was. Deze twee, die zij zoo hartelijk liefhad, hadden zich tot heden altijd gevoegd en gebogen voor haar man nelijker, krachtiger geest. Zou dit. ook nu nog zoo bl'ijjven. nu de strijd tus&dben liief- do en adeltrots onder haar dak. wiafe bin- nengeslopon Want dat dit zoo wias, dit had zij anaar al te goed gemerkt. Zij stond oi* en drukte het mooie jonge hoofd .mét liet bewolkte 'gelaat togen hare borat. ..Thorsten. wees lief voor je vader' Hij nodh ik hebben iemand anders dan jou in de wereld.'' ..Maar het .was onbillijk van hem, moe der. Ik hteb nooit (begeerd waarop hij die toespeling maakteik denk er niet aan dit te verlangen... maar het is todh habd op een spottende» toon te hooren spreken over degtenen die men liefheeft Mevrouw Sigriid vond riolizöl'f ondeu gend toen zij zeilde ..Het betref patroon Justus. Ildb je hem dan ook lief, Thorsten Thorsten was een kind van het oogen- bilikNooit tc voren had hij zulk een hel deren blik ir zijn hart gieworpeunooit geweten hoe dit hart gevangen was. Maar nu wist hij het. En voor het eerst drong de lust tot liet vcflh'ouden van hetgeen hij wilde, die altijd een karaktertrek van het geslacht der Harminigtekölds geweest wias, naar den voorgrond. Toch. bleef zijne stem zachttoen hij antwoordde „Ja. ik houd van hcun ook vetel. Is dat niet bespottelijk?" De tijd ging zijn gang en de mooie jacht- l bobden wiaren gekomen. Maar zij hadden weinig beweging en SJkytte Jon. dien ba ron Ludvig dc zorg voor de prachtige die- j ren voorloopig had opgedragen, zeide dalt hij noodzakelijk op eigen geflegenkaid er imeo ui't anocst gaanAnders zouden zijl gc-hoel verwennenwant de jonge baren wilde nooit op de jacht. Thorsten bleef kinderlijk eerlxiodig jegens zijne beicle ouderebaron Ludvig paste er op, de teddcre snaar niet weer aan te ra ken en rads hazen, die Skytte Jon gescho ten had. werden aan do Svenesons gestuurd bij wijze van een verzoeningsoffer, om J Thorsten genoegen te doen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1