M\ 368. 0d< Jnargang. Woensdag 18 Maart 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. DE SVENSSONS. TSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.85. Idem franoo per poet- 1.75. Afeonderljjke nummers- 0.05. Deae Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertenüën, meded eelingen ens., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft C°. Utreohtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIÊN: Van 1—5 regelsf 0.75. Elke regel meer- O.lö. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met 1 April a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Maart nog zullen ver schijnen, kosteloos toege zonden. Kennisgevingen. NATIONALE MILITIE. OPROEPING ONDER DE WAPENEN. De Burgmeester dor gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de in deze Gemeente geves tigde verlofgangers van de lichting 1901, be- hoorende tot de le en cle 2e compagnie Hospi taal-soldaten, van 30 Maart tot en met 18 April a. s., krachtens art. 111 der Militiewet 1901 vooi herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dra gen dat zij zich op den aangegeven dag, in uni- lorxn gekleed en voorzien van hun verlofpas (zak boekjes), alsmede van al de bij hun vertrek met groot verlof medegenomen voorwerpen van klee ding en uitrusting, bij hun korps aanmelden, en wel des namiddags vóór 4 uur, of. indien dit met het oog op den duur der reis niet mogelijk is, zoo spoedig doenlijk daarna. Zij, die binnen het Rijk woonplaats hebben, behoeven hun reis niet eerder aan te vangen dan op den dag voor de opkomst bepaald. De opgeroepenen moeten zich één of twee dagen voor den dag van opkomst aanmelden ter Secretarie, teneinde, zoo noodig, in het bezit te worden gesteld van passage-biljetten en tot het. desgewenscht, in ontvangst nemen van daggeld. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst moch ten verhinderen, moet hiervan zoodra doenlijk door overlegging van eene op gezegeld papier geschreven en gelegaliseerde geneeskundige ver klaring ter Gemeente-Secretarie blijken. Na hun heratol vervoegen zij zich onverwijld bij hun korps. Amersfoort, den 17. Maart 1908. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. I)e Burgemeester van Amersfoort brengt ter algeraeene kennis, dat blijkens missive van den 14. Maart 1908, Afdeeling V'. D., No. 2439, de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel besloten heeft A. met ingang van 16 Maart 1908, het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens te verbieden uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeenten Barneveld, Amersfoort, Hoogland, Nijkerk, Hoevelaken en Stoutenburg, voor zooveel deze gelegen zijn bin nen de volgende grenslijn van Barneveld langs den straatweg, loopende over Amersfoort, Hoog land en Hoevelaken naar Nijkerk, tot aan het kruispunt van dezen weg met de spoorlijn AmersfoortHarderwijklangs deze spoorlijn tot waar zij den straatweg van Nijkerk naar Barneveld snijdt, en verder langs dezen weg over Appel tot aan het punt van uitgang; met dien verstande, dat ook op genoemde straat wegen het vervoer der bovenbedoelde dieren verboden is; B. te bepalen, dat, wanneer bijzondere rede nen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken Burge meester, onder de door den districts-veearts te Utrecht aan te geven voorwaarden. Amersfoort, 16 Maart 1908. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERS. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 12 Maart 1908, 4o afdeeling. no. 1084/786, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Kockengen een geval van mond en klauwzeer is voorgekomen. Amersfoort, den 17. Maart 1908. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS De Burgemeester dc-r gemeente Amersfoort, brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 14 Maart 1908, 4e afdeeling, no. 1129/811, ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Westbroek een geval van milt vuur is voorgekomen. Amersfoort, den 17. Maart 1908. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. Politiek Overzicht I>e delegatiën van Oostenrijk- Hongarije. Da delegatiën van Oostenrijk-Hoiigarije, het lichaam dat de gelden moet voteeren voor den gemeenscha pipelij ken dienst van die monarchic benoodigd, hébben ditmaal lang werk gehad om hunne taak te vol brengen. In den regel levert- het onderzoek van de begrootingen der drie gemeenschap pelijke ministerieele departementen (buiten- landsche zaken, oorlog en financiën), waar bij verder nog komt het budget voor Bosnië en Herzegovina, het gedeelte van het Bal- kangebied waarvan het bestuur door het. Berlijnsche verdrag van 1898 aan Oosten- rijk-Hougarije is opgedragen, geen groote mceiélijkheden op. Ditmaal was het anders. Wel zijn de begrootingen ten slotte aange nomen, maar diaarmee is niet alles pour le mieux. Integendeel is de beraadslaging ge- slotein op eene wijize, die de kiem in zich 'bevat voor nieuwen strijd in de toekomst. Dé behandeling der zaken in de delegatiën vertoont deze eigenaardigheid, dat in den regel de Oostenrijiksche en de Hongaarsche delegatie ieder afzonderlijk vergaderen. Al leen als zij r. over eene zaak samen niet eens kunnen worden, kunnen zij tot eene gemeen schappelijke vergadering worden opgeroe pen. Nai is er een punt, waarover zij niet tot overeenstemming zijm kunnen komen. Dat is de kwestie der verbetering van de i raktementen der officieren en der voeding van de manschappen. Da-t- zal natuurlijk niet anders mogelijk zijn, dan door meer geld beschikbaar te stellen. Er is berekend, dat de begrooting van Hongarije daardoor belast zal worden met 3 a 4 miil'lioen gulden 's jaars. De Hongaren bet-wisten de noodza kelijkheid van die uitgave niet, maar zij wil len ouder gewoonte hunne toestemming bin den aan voorwaarden, om op deze wijze een-ige oonc-essiën te verkrijgen voor hunne wensdhen ten behoeve van een nationaal leger. Om in die richting dwang uit te oefe ren op de regeering, beeft de Hongaarsche delegatie de behandeling van de zaak uit gesteld voor onbepaalden tijd. Daartegen is echter de Costenrijksche delegatie opgekomen. Zij heeft in hare laat ste vergadering een besluit oenomenwaarbij 1 geweigerd wordt akte te nomen van de nota der Hongaarsche delegatie, die kennis geeft van het uitstel der behandeling van deze zaak; 2. eene uitdrukkelijke verklaring van de regeering verlangd n,ordt, dat dé delegatiën op nieuw zullen bijeenkomen in de maand Mei, dat in de alsdan in te dienen begrooting het geld tot uitvoering van deze verbeteringen zal worden opgenomen, en dat daaraan terugwerkende krach', zal worden gegeven tot 1 Januari 1908. Die verklaring is door de regeering afgelegd, zoodat in deze strijdvraag de rogeering. gesteund' door de Oostenrijksche delegatie, staat tegenover de Hongaarsche delegatie. De strijd is dus verdaagd. In Mei zal men er meer van hcoreu. Maar toch is reeds deze voorloopige uitkomst met zonder beteekenis. Aan de Köln. Ztg. wordt daarover uit Wee- nen geschreven „De Oostenrijksche delegatie heeft haar ruggegraat tegen Hongarije terug gekregen. De strijd voor de lotsverbetering van de offi cieren en manschappen van het gemeen schappelijke leger moet worden aangemerkt als een bewijs, dat men zich vermant tegen het op losmaking gerichte streven van de meerderheid der Hongaarsche delegatie. De Oostenrijksche delegatie heeft doorgezet, dat de verbetering van de officierstraktementen niot tot een voorwerp van ruilhandel voor concessiën van het legerbestuui aan de Hon garen moet worden gemaakt en dat de stem men tot zwijgen zijn gebracht, die het leger bestuur wilden verleiden reecis nu met con cessiën voor den dag te komen, voordat nog in Hongarije de kiesrechtheivcrming tot- stand gekomen is, waarvan velen vorwach- ten, dat er een rijksdag uil zal voortkomen, die een dom pea- zal zetten op het overdre ven Magvaarsche chauvinisme Er is veel over geschreven of de nederlaag van de christelijk-socialendie met hun voorstel tot het verkrijgen van eene gemeenschappelijke zitting van de bedde delegatiën eer het voor stel om de lotsverbetering testend toe te staan te ver waren gegaan, eene overwinning van de Hongaarsche delegatie geweest is of niet. De eigenliefde van de chustelijk-socia^ len en van de met hen verbonden leden der rechterzijde van het boerenhuis heeft daar door zeker een gevoeiigen stoot gekregen. Maar reeds deze aanloop tol een krachtig initiatief is eene opmerkelijke verandering in het karakter van de Oostenrijksche dele gatie. In ieder geval is er een eenstemmig besluit van de geheele delegatie in deze ge wichtige zaak verkregen, en dat is een suc ces van de Oostenrijkers, dat a's een belang rijke 'vooruitgang moet worden geboekt.'' Duit&chland. B e rii) n, 17 Maart. Bij de behande ling van de begrooting van koloniën betoog de staatssecretaris Dernboirg, dat liet pro- pram van de regeering is, het vertrouwen te winnen var. alle in de koloniën vertegen woordigde etaaiden, beroepsklassen en ras sen, een groote economische taak te vervul len, het aanzien der ambtenaren te verhoo- ge en te zorgen voor vervulling hunner wenschenDe regeering wensdht rechtvaardig beid en welwillendheid te betrachten tegen over blanken en kleurlingen. De voornaam ste taak blijft natuurlijk versterking van het Duitsohe element; blankou moeten met de noodige hulpmiddelen ondersteund wor den, maar aan het redht om voor zich zelf te zorgen va de inboorlingen mogen geen moeilijkheden in den weg worden gelegd. Verder is het een economische eisch den j 'handel te steunen, verkeerswegen te ope- nen. inboorbngencommissarisse11 te benoe- men, een bureau voor de cultuur en een bureau voor den gezondheidsdienst te ope-. nen. Spreker zette daarna uiteen de voor dooien, die het openen van de Afrikaansche spoorwegen zoude opleveren uit economisch en militair politiek oogpuntdat zou ook I bijdragen 1". verhooging van de financieel? zelfstandigheid der kblonie. De middelen voor den spoorwegaanleg behooren gevonden te worden r l een koloniale leening. België. Brussel. 17 Maart. Volgens het blad ,.de Soir" laat de gezondheidstoestand van den Koning sinds de laatste 48 uren te wensohen. Dr. Thisiar werd gisteren op het paleis ontboden, doch van den toestand werd geen mededeeling gedaan. Brussel, 17 Maart. Uit goede bron wordt verklaard, dat het bericht van de Soir omtrent de ongesteldheid van den Koning allen grond mist. De koning is vol komen gezond. Dr. Thiriar is gewoon den Koning van tijd tot tijd te bezoeken. In de commissie van zeventienen heeft Kymann, een van de liberale leden, den eisch gesteld, dat alle uitgaven, die Koning Leopold doe:, van de 50 millioen, die inge volge het additioneele verdrag tot zijne be schikking moeten worden gesteld voor doel einden van openbaar nut in het Congoge- bied, door een verantwoordelijke minister zullen worden gecontrasigneerd. In eene la tere vergadering van de commissie heeft. Beernaert, do leider van de leden der rech terzijde, die oppositie voeren in de naas- tingskwestie, zich bij dezen eisch aangeslo ten. Daar do groep-Beernaert. die den door slag geeft, bereid is het naastingsverdrag aan te nemen, wanneer aan dit verlangen wordt voldaan, hangt nu alles af van de vraag of de Koning bereid is hierin toe te stemmen ah waarborg tegen het doen van willekeurige uitgaven uit het zoogenaamde Leopold fonds. Frankrijk. De minister van financiën is door den ministerraad gemachtigd tot de indiening van een wetsontwerp, dat ten dool heeft te beletten, dar ontduikingen van successie recht worden gepleegd door plaatsing van kapitalen in het buitenland. De minister van openbare werken heeft machtiging ontvangen tot de indiening van een wetsontwerp, strekkende om het politie toezicht op rijdende automobielen boter te verzekeren, alsmede de bestraffing van de overtredingen, dioor de bestuurders van die rijtuigen begaan. Het recht tot intrekking van de vergunning om een automobiel te besturen, wordt van de prefect overgebracht bij de rechterlijke macht. Den schuldige kan als op de overtreding eene straf van minstens drie dagen staat, deze vergunning ontnomen worden gedurende oen termijn van acht dagen tot twee maanden, onver schillig of die straf al dian niet wordt op gelegd. In geval van veroordeeliug d'oor toepassing van de artt. 319 en 3°0 Straf wetboek (doodslag of verwonding door on voorzichtigheid) kan de vergunning worden ingetrokken gedurende een termijn van twee maanden tot een jaar. Over den parlementairen toestand schrijft de SiècleUit de stemming van verleden Vrijdag kan men afleiden, dat eene repu- bhkeinsche regeering onder de radicalen, ra dicaal-socialisten en progressisten altijd eene groote meerderheid zal vinden om voor het openbare gezag achting af te dwingen, onder het leger en de ambtenaren de tuaht te handhaven en de orde te waarborgen, zon der welke geen arbeid mogelijk is. Noorwegen. Het ministerie-Lövliand heeft zijn ont slag gevraag'1., ofschoon het aan het einde van het débat over de troonrede geen uit drukkelijk votum van wantrouwen gekregen had. De motie van wantrouwen, door de linkerzijde voorgesteld, was verworpen met 70 tegen 33 stommen, de motie van de sociaal-democraten met 113 tegen 10 stem men. Bij de eerste stemming hadden de 10 sociaal-democraten de motie mee helpen verwerpen. De beide stemmingen te zaaien leverden dus een oppositie-meerderheid van 63 sternen tegen 60 regeeringsgeainden Met de samenstelling van een nieuw ka binet is de voorz-tter van het- storthing Gunnar Kmidsen belast. Hij heeft alls mi nister van financiën déél uitgemaakt wan het kabinet- Mich eisenmaar trad als oud repulbilikein af. toen dit kabinet stappen deed am aan het- land een Koning te geven. Toen het koningschap opnieuw gevestigd was. heeft 'hzich er mee verzoend. Italië. De procureur-generaal te Rome heeft, be sloten Lombar do, den gewezen secretaris ge neraal van minister Nasi, te vervolgen voor het hof van assises, wegens de beschuldiging van verduistering en valschheid, in verband met de feiten, waarvan het hoog gerechts hof geen kennis heeft genomen. Wat de sub- sidiën betreft, die uit de gelden van het departement zijn verleend, was Lombardo alleen van het plegen van vaisckheden be schuldigd. Het hoog gerechtshof had daar over niet te oordeelenwant Nasi stond voor dit hof terecht a.ls oud-minister en Lombar- do als zijn medeplichtige voor de feiten, die aan Nasi ten laste werden gelegd. Over do feiten, waarvan Lombardo alleen beschuldigd; wordt, moet hij zich voor den gewonen rech ter verantwoorden. Spanjo. De regeering heeft bij de Kanier een wets ontwerp ingediend, dat bepaalt, dat bui- tenlandsche maatschappijen, die spoorwegen in Spanje oxploiteeren, wanneer zij in Spaansche maatschappijen veranderd wor den, van de lasten en zegelrechten vrijge steld worden. Rutland. De subcommissie, die belast is met de samenstelling van het rapport, dat de com missie voor de landsverdediging der rijks- doema zal uitbrengen over het vlootplan, dat de regeering heeft ingediend, heeft een ontwerp ingediend, waarin de noodzakelijk- neid van eene sterke Vloot voor Rusland wordt erkend, maar tevens wordt verklaard, dat de wederoprichting van dé vloot slechts mogelijk zal zijn na volledige reorganisatie van het departement van marine en het uit werken van een program van vloot.bouwen Daarin wordt voorgesteld, de credieten voor den aanbouw van ldniesohepen te weigeren, maar de overige eisckeu van het departement van marine aan be nemen. Petersburg, 17 Maart. In de gisterenavond gehouden zitting van de com missie voor de landsverdediging kwam mi nister-president Stolypiu op tegen de bewe ring van verschillende sprekers, dat Rus land geen vloot van linieschepen noodig heeft, omdat het geen zeemogendheid is, en tegen de voorgestelde vertraging in den bouw van de vloot. Het was zijn gewetensplicht te verklaren, dat men de internationale positie van Rus- Naar het Ewndtch 48 D»OK PH. tV IJ Jf A X. Met de .ontvaugaivonden op Sundeby vlotte het niet. Mén was niet op zijh ge mak en vreesde telkens Opnieuw aanstoot te geven. Na eene maand was het planne tje „afgedaan". Een laatste poging om het rog te doen herleven had tot eenig gevolg liet verschijnen van de Svenssons en dokter SköMengren met zijne vrouw, maar zonder hunne Gerda, die als onderwijzeres aan een lagere school te Nalköping geplaatst, en maar zelden thuis was. Mevrouw Lovisa had eenig bezwaar ge maakt om er heen te gaanzij, behoorden diaar niet, vond zij. Maar haar echtgenoot zeide deftig „Die zaak verdient te worden aangeanoe diigd', Lovisa. Het is iets in dein trant als bij de Kraemers in Upsaila. Het, kan aanleiding geven tot liefhebber ij-comedies en tableaux vivamts. Wij hebben hier geen Gainnar Wen- nerherg, maar wij hebben dokter Lars ThilJda Weel op Sundeby komen, evenzoo ids vroeger. Zij was eenmaal, in een ure van groote zorg, nader tot het hart der barones gekomen en zij twijfelde er sedert niet meer fan. dat men haar bijzijn waardeerde Meer wilde zij niet. eisohte zij niet, ver langde zij niet. Dat de ouders van Thorsten ni haar eene mededingster naar de liefde van hun zoon begonnen te zien, of eene aspirante voor de plaats van toekomstige „vrouw van den huize op de o.ude heerlijkheid, kwam Lu die verste verte niét biji haar op. Er was nu geen sprake meer van juf frouw Svensson zeggen of van „baron" Als zij alleen waren noemde hij haar Thi1- daen zij zeide dan je tegen hemen als. er anderen bij waren sprak zij tot hem in den derden persoon, iets wat 'in de Zweed- sctbc taal volstrekt niet vreemd klinkt. Dien middenweg koos zij onwillekeurig zonder er zelf bij te denken. Maar Thorsten genoot van dit toeken van vertrouwelijkheid, als iets van een geheime overeenkomst, met al den honger naar liefde die langzamerhand bij hem was ontwaakt. De babbelachtige dames in Skralby geno ten ook, op hare eigene manier zij staken de hoofden bi] elkaar op elke koffievisite en giegteldenHet is jammer dat Svenssons Thilda, niet ook nog „tante" tegen de baro nes zegtZij is er zooveel over 'buis!" BélHis kreeg zijn meester niet meor eflken dag to zienhij droeg hem zelden en trok hem ook niet difcwijHs. In don winter bleef het penseel volle vijf wéken mistenDe jacht honden ratelden met. hunne kettingen en blaften in dén hoek van den paardenstal, waar zij ingekwartierd waren., bij gebrek aan een hondenhok. „Verlang je weer op reis to gaan?" vroeg de barones, die zich ernstig bezorgd maakte over zijn gebrek aan arbeidslust. terwijl zij in stilte voor een toestemmend antwoord beefde. „Noen moeder. Ik ben uit geweest „Je spreekt tegenwoordig niet meer zoo veel over je reizen, Thorsten..." „Dat is al zoo van zelf gekomen, omdat vader alles wal ik vertel zoo anders vindt als in den tijd toen hij gereisd had, dat hij aan de waarheid' van mijine verhaten schijnt te twijfelen. Ik had 'het'mij ook zoo geheel an ders voorgesteld." „Beter, Thorsten?" „Ja, in vele opzichten ook beter. Vergeef liet mij, moeder, dat ik zoolang ben wegge bleven en zooveel geld uitgegeven heb. Dat kan vader nog maar niet vergeten." „Je moet oen weinig vroolijker gezel schap van den zomer hebben. Wij hebben gedacht oom Powtus en de meisjes SJtorm- Thurin een poos te logeeren te vragen." ,,0m mij moet u 'tvooral niet doen. Maar dien goeden ouden oom gun ik het gaar no en misschien zouden de meisjes t ooik prettig vinden een poosje buiten te zijn." De haitonee zudhiüte. Toen het werkelijk lente weid bracht Thorsten zijn ezel naar den tu'in en schil derde 4aar. Hét verschil van licht biu- nonelh'uis of buiten was te groot.. Het. vroeger geschetste bijbeüisdfoe tafe reel, het wonder der genezing te Bethesdia, Zou 'hij wu in ernst- onder handen nemen, en wel :in igrooter fbraralalt. Hij had nog een andere schéts naar een schilderij.: „Ghristus bij de zusters .te Bethanië", maar hot gelaat van den Verlosser had hem tot wanhoop gedreven. Hij begreep, niet be kwaam te aijn het origineel cenigszms goed te kopieeren Daarom .bepaalde hij zich liever tot de trekken van den zieken man, wiens lichamelijk lijden duidelijker voor hean verstaanbaar was dan het aieleloeid in de verheerlijkte .trekken van den Christus. De .groote moeilijkheid leverde hierbij de engel voor hem op. Maar wie kaai ons juist zeggen hoe een ongel er uit ziiet? En Thor sten liet Ihét gelaat van den zijnen gedeel telijk weg schuilen achter oen wollik, ter wijl de andere zieken met het een en ander bij-iwerk den achtergrond voor zijn taife- reel vormden. Buiten, in de heerlijke voorjaarslucht., met oen zacht koeltje van iboséh en zee, tenwijl de eigenaardige tint van den zomer dag in het Noorden, over alles lag. begon Thoriten iweder met moer lust te werken er was voor hem iets bijzonder aantrekke lijks in de gedachte, dat. het stuik, als zoo danig. zijn doel was; zonder den wensdh er stoffelijk voordeel tnede te Ix-halen en zonder de vrees voor het oordeel van ande ren over zijn werk, wanneer dit af Zou zijn. Voor het eerst werd èr in deZe streek een kunstw'crk geleverdDe eenvoudige menschen begrepen er het rechte niét van, maar zij keken toch wel eens meuwsgierig in den tuin, als zij mét bunmc ossen naar het veld reden, iluirtberg, de onderbaas, vond 'hét opperbest (dat de jonge baron nu daar wéér eens pleizier in had hij zou zidh dan niet mat. héb invoeren van d'ie dwaze nieuwerwetsdlie 1 andbouw-wterktuigen bemoeien. Wanneer Thilda, den straatweg van Skralby aiTbomende, Thorstens linneu jasje in den .tuin zag, ging zij. eerst oven daar heen, om zijne vorderingen te bewonderen. Zij stond dan met vrome aandacht het sdbilderij te beschouwen, don ronden zo merhoed aan het elastieke koord aan haar arm bengelende, met haar frisdh, jong ge zicht je, .waarop de lentezon iwarun scheen, terwijll hare stralen speelden op de glanzige bruine Vlechten en de blauwe »x>gen Van blijdschap tintelden. Zij zag dan zwijgend naar cle schilderij, en Thorsten zag mét ver langende blikken tot ih»au' op, zo élan.» tot zij het .verlossende woord vond „Neen maar. Thorsten, wat wordt dat m'ooi Zijne ouders kwamen soms ook eons kij ken en verheugden zich. over de herleefde belangstelling van den jongen schilder. Als de lucht er warm genoeg voor was. beef baron Ludvig wel den halven dag buiten. Vee! beweging kon de arme man niet ma ken. Veel spreken doéd hij ook niet. Al leen maakte hij nu en dan oene opmerking of vroeg hij iets over het werk. „Ik hinder je immers niet. mijn jon- gen I" vroeg hij soms. „We' noen. vader' Ik zou zoo blij zijn alb u kon zien dat ik wat geleerd; héb," zeide ThorVtenen hij, dekte zoogvuWig een plaid over vaders beene<n. „je bent 'bepaald veel ^jporuitgegaan, mijpi zoon," antwoordde de oude baron, welbéhagelijk zijne beénen op den rieten leuningstoel' vooruitstekend Laugzam'erhand .klwa.men er bezoekers lop hét atelier in de open lucht, even zoo goéd als bij ;de moderne kunstschilders. W»rdt verwijd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1