Amsterdamsche Bank, Amersfoortsche Bank, FIRMA JAC BOS. HET 1000STE NUMMER, BELEGG1NGS-WE0STRI1D, J. I. NAGELHOUT Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Stieten Maatschappii tot Eioloilai van Dnrosrende Goederen le Otrecht. Maa'schappij „DE TOEKOMST" Amsterdamsch Wisselkantoor, Burgerlijke Bouwkunde. industrie- en Huishoudschool. Gebrs. D086ELMAHN, Korte Bergstraat 10, Amersfoort. Mr. in de Huishouding Tweede Bakkersknecht. Amerikaansche Spoorwegwaarden V0!?6r Nieuwe Methode Stelsel is, zoodat bijstorting bij terug gang van den koers niet behoeft plaats te hebben, en bij opgang van den koers de winsten onbegrensd zijn. Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen. Technikum llmenau Hoofd van het Bykantoor te Utrecht der Verzekerings-Bank „Kosmos", - waarbij mr. Van Gelein Viitringa dloor den requirant wai? ingesteld om zijn belangen in deze strafzaak te behartigeninhield dat bedoelde rechtsgeleerde gemadbtagd werd om hoogier beroep en cassatie aan te teelte nen van des kantonrechters uitspraak, ter wijl thans door hem cassatie was aangetee- kend van het vonnis der rechtbank, waarbij die uitspraak was bevestigd. In dit geval had men dus bij het opmaken der machti ging vergeten te voorzien, weshalve hij con cludeerde tot niet-ontvanikelijlkiveiiklaring van het beroep in cassatie Uitspraak 13 April. Doodslag Martimis van Uden te Oss, werd bij vonnis der rechtbank te 's Hertogenboscfcvan 28 Januari schuldig verklaard aan doodslag. 15 December ge pleegd op J. F. Vos, opperman te Oss, door hem met een schot uit een geweer op kor- ten afstand te treffen, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 8 jaren ui hooger be- roep werd door het O. M. bij het gerechts j hof te 's Hertogenbosch bevestiging van he i berccpcn vonnis geëischt en het gerechtshof 1 bevestigde het vonnis der rechtbank, met aftrek der voorloopige hechtenis sinds 28 Januari. Berooving. De oude heer A. van -Santé te Watergraafsmeer, ging in deen na middag van 27 October A. P. zijn kinde ren die uit Amsterdam zouden komen tege moet, toen 2 personen op den Middenweg op hem toesprongen, op den grond wierpen sloe gen, trapten en van zijn zilveren horloge met gouden ketting beroofden. De aanran ders gingen hierna op de vlucht. De gebroeders P. en B. Boelsma hadden voor de rechtbank wegens dit feit terecht gestaan. Het O. M. had tegen elik 7 jaren gevan genisstraf geëisdht. De rechtbank veroor deelde Pieter tot 4 jaren gevangenis, doch sprak zijn broeder vrij, wegens gebrek aan bewijs. Deze zaak diende Dinsdag voor het Ge rechtshof, welks procureur-generaal veroor- deeling eischte tot 7 jaren voor beide be klaagden. De Olub de Bienf aisance. Het N v. N. meldt, dat de Club de Bien- faisance, te Amsterdam, door eene buiten - landsdhe combinatie onder leiding van den heer Jos. Ve'u is overgenomen. Drie be ambten uit Spr. zoogenaamde „croupiers", zijn reeds naar Amsterdam vertrokken om daar te spelen, met name de „roulette met zero" te leiden. Heel erg in 't groot doet de cluib de eaken echter nog niet, want toen verleden week iemand uit Antwerpen, een groothan delaar in kunstmeststoffen, in de club het tot een winst van frs. 5000 had gebracht, moest de bank bet spel stakende kas was leeg. Gp telegraphische aanvraag is toen dadelijk van de nieuwe combinatie nieuw geld ontvangen. De bank had zich intus- schen genoodzaakt gezien, een paar dagen, wegens gebrek aan kasmiddelen, vacantae te houden. Dt heer Politzer zou de zaak aan de nieuwe combinatie overgedragen of an ders gezegdverhuurd hebben voor fr. 200 daags. Inbraak. Toen Dinsdagmorgen u-o directeur van de snelpersdrukkerij der N. V. v/h. Wijnper e, O. Z. Achterburgwal te Am sterdam, op zijn kantoor kwam, bemerkte hij, dat ongenood© gasten bezig waren ge weest. De twee lessenaars waren opengebro ken Uit een hiervan werd een gelidtrommel vermist, welke in het achterkantoor, van haar inlhoud van ruim f 60 ontdaan, werd teruggevonden Ook is een doosje met post en plakzegels ontvreemd. Aan de sloten der verschillende deuren is niets van braak te bespeuren, zoodat het vermoeden bestaat, dat de inbrekers zich hebben laten insluiten. Inbraak. Te Rotterdam werd gis terennacht ingebroken in de "meflJkin richting der Koi Confederatie aan den Boezemsin- gel. Toen dï politie passeerde, vond zij de buitendeur opengebroken. Ook de lessenaar en schrijfbureau waren geopend, doch daar de directeur dien avond juist f 900 mede had naar huis genomen, vonden zij daarin niets van hun gading. Alleen werden dan ook medegenomen een zestal vernikkelde handkranen van melkwagens. Eenïge ogen blikken daarna werden in de nabijheid in de Oosteretraat door de politie aangehouden twee verdachte sujetten, die op hun buik achter een 'heining lagen en in wier bezit werden gevonden breekwerktuigeusleutels en een glassnijder. Pontveer omgeslagen. Maan- dacr avond omstreeks 9 uur lad aan den trekweg onder Koningsbuurt, een plaatsje onder Midlum, nabij Harlingen, een droev'g ongeluk plaats. Zee meisjes en drie jongens, allen wonende aan genoemden Dekweg, had den, als leden eener christelijke zangvereem- ging, repetitie gehad het Evangeliesatie- lotkaal aldaar, onder leiding van den predi kant G. P. Marang te Midlum. De jongelui keerden huiswaarts en moes ten daarvoor met een pont (een ijzeren schouw) worden overgezet door den over haler Pieter Visser. Zingende ging het troepje de pont in. Dit vaartuig, naar men ons verzekerde, was niet berekend voor tien personen. Reeds met drie personen schept het water. Evenals te Leeuwarden en andere plaatsen wordt de pont langs een ketting voortgetrokken. In het midden der vaart gekomen, terwijl de last aan den eenen kant te zwaar werd, schepte de pont water, waarop de personen in angst aan de andere zijde gingen staan met het noolottig gevolg, dat de pont om sloeg, waardoor allen, behalve de bedienaar der pont, welke persoon zich aan den ketting vasthield, al 's ware uit 'e boot werden geworpen. Het zingen wa6 nu overgegaan in hulp geschrei, dat op grooten afstand was te hoo- ren. Onmiddellijk snelden op het hulpgeroep personen ter redding toe. 'Ook de predikant, die reeds op weg was naar huehoorde het en liep terug Schipper Schouwstra, wiens schip dicht bij de plaats des onheils was gemeerd, sprong in zijn bootje en voer ei langzaam naar toe, om de drenkelingen niet te overvaren. Hij had het geluk vier te redden, die zich aan zijn bootje vastklemden onder wie zijn eigen *oon. Ook andere personen wisten eenigen te helpen. De predikant en Fokki Dijkstra za gen o. a. een meisje drijven, Ca.tha.rina Ak- krum, die met een ladder uit de vaart werd gehaald. Na eenige minuten dreggen werd ook de laatste drenkelinge opgehaald, de 16-jarige Martha Vellinga. fl j haar waren helaas de levensgeesten geweken. De inmid dels geroepen geneesheer .dr. C. E. D. Nier- strasz, van Harlingieta, heeft nog langen tijd getracht de levensgeesten weer op te wekken, echter met geen resultaat. School- en Kerknieuws. Professoraat Vrije Universi teit. Dezer dagen is in enkele bladen vermeld, dat het voornemen bestond, dat aan de Vrije Universiteit to Amsterdam een vierde professor j zou benoemd worden. Naar de Residentiebode j uit do mee.st vertrouwbare bron verneemt, zal mr. F. dp Vries, te Amsterdam, hiervoor aange- j wezen worden. Men srhrijft uit Rome Onder de auspeciën van het Nederlandsch his torisch instituut te Rome, houden thans vier jeugdige, wetenschappelijk gevormde, landge- nooten ter voltooiing hunner studiën een maan denlang verblijf in de Eeuwige Stad, namelijk Dr. N. J. Krom die vooral uit technisch oog punt de profane archeologie bestudeert, om na derhand in Java opgravingen naar Indische oud heden te gaan ondernemen de heer H. T. Ober- mann, doctorandus in de godgeleerdheid en proponent der Nederlandsche Hervormde Kerk, die zich speciaal onder leiding van den beroem den Mgr. Wilpert toelegt op <le christelijke ar cheologie Dr. E. H. Ren kern adie in opdracht van het Philologisch Studiefonds zich een aan schouwelijke kennis der Romeinsche antiquitei ten moet eigeu makende lieer H. van der Vel de, doctorandus in de Nederlandsche letteren, die zich bijzonder wil bezig houden met een ge schiedkundig onderzoek van het humanisme. De vier genoemde heeren zijn wetenschappe lijk gevormd aan de Hooge Scholen te Leiden en te Utrecht. Zij worden gesubsidieerd door hot Philologisch Studiefonds, hot Fruinfonds en het Vollenhoveufonds. Hun langdurig verblijf in Rome en Italië doet de gunstigste verwach tingen koesteren. Bij de herstemming voor twee leden der Commissie van Beroep, voor de scholen, aange sloten bij den Schoolraad, in de vacaturen mr. Tli. Heemskerk en ds. A. S. Talma, zijn uitge bracht 1111 stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. S. de Vries Czn. te Amsterdam 594, dr. A. Kuypor Sr. te 's-Gravenhage 273, prof. mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam 250, J. van der Molen Tzn. te Leeuwarden 180 en R. Derksen te Zeist 111 stemmen, terwijl een aan tal andere personen minder dan 100 stemmen verwierf. Gekozen alzoo mr. S. de Vries Czn. en dr. A. Kuyper Sr. Daar mr. De Vries bedankte, is als gekozen verklaard prof mr. Diepenhorst. Dr. A. Kuyper Sr. en prof. mr. P. A. Diepenhorst hebben de benoeming aangenomen. (Rott.) Ned. Hervormde Kerk. Ds. H. E. Knappert, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van West-Zaandam, heeft tegen 1 Mei e; k. ontslag gevraagd uit zijn kerkelijk ambt. Naar uit goede bron wordt vernomen wenscht de lieer K. zich niet langer te onder werpen aan het kerkelijk voorschrift, dat niet- gedooptc personen moeten worden gedoopt voor en aleer zij als lidmaten der gemeente kunnen worden aangenomen, omdat hij het doopen uit sluitend van kinderen voorstaat, ook in verband mot het formulier, dat aan de ouders vragen stelt en verplichtingen oplegt. Voor de verkiezing v<an twee leden der Provinciale Stoten in kiesdistrict Utirecht II, ter voorziening in de vacatu res, ontstaan door het overlijden van den heer dr. B. Reiger en van den heer H. A. van Beuningen, af treding 1910, iwerdten gis teren izij den waarnemen den burgemeester ten stadlkuTze te Utrecht, de volgende op gaven van candidaten ingeleverd: mr. M. W. L. S Bilderdijik (anti-rev.), P. de Haan (soc.-dem.), H. F. Kol van Ouwer- kerik (lib.) en mr. W. L. P. A. Molen-» graaff (vrijz.-dem.). Utrecht. Het toelatingsexamen voor de Veeartsenijschool wordt in de eerste helft van Juli gehouden. Vóór 1 Mei moet men zich schriftelijk aanmelden bij den directeur. Voor verdere bizonderheden raadplege men die Staatscourant No. 66. Zondagmiddag vergaderde in het ge bouw van den R.-K. Volksbond te Utreohit de directie der opgerichte Coöperatieve Bonds- leven verzekering „Concordia" in het Aarts bisdom Utrecht, waarbij al de nieuw aan gestelde agenten uit de verschillende plaat sen tegenwoordig waren. Besloten werd om reeds nu machtiging te geven de inschrij vingen open te stellen, echter onder datum van 1 April 1908. Voorts werd medegedeeld, dat door bijna al de afdeelingjen een of meer obligatiën waren genomen en dat door ruim lbo geestelijken een aandeel voor het maat schappelijk kapitaal was genomen. Als een bewijs, dat nier het voordeel van deze coö peratie van verzekering inziet, blijkt, dat alleen te Hilversum 1000 inschrijvingen zijn gedaan. Baarn. Voor den natioualen muziek- wedstrijd, uitgeschreven door het fanfare korps „Crescendo" alhier, te houden op 29 en 30 Juli, hebben zich aangemeld 21 har monie- en 29 fanfare-gezelschappen. Legaten. De heer li Proes, te Baarn overleden den 2. Februari 1908, heeft gelegateerd Aan de algemeene armen van Amsterdam f 1000; aan de algemeene armen van Hil versum f 200 aan de School met den bijbel te Baarn f 200, aan n© diaconie van de ge reformeerde kerk te Baarn, aan den Ouden Utrechtschen weg, f 500; aar de diaconie der Nederduitsche Hervormde gemeente te Baarn f 300; aan de Roomsen Katholieke kerk te Baarn voor hare diaconie f 200; aan de gereformeerde kerk te Amsterdam (bureau Kerkstraat 109) a. voot hare diaco- niet f 1000, b. voor hare weezen inrichtingen of weezen fonds f 1000, en c. voor hare stich ting voor ouden van dager f 500; aan de Vereeniging voor lager onderwijs op gerefor meerden grondslag te Amsterdam f 1000; aan de Veroeniging voor hooger onderwijs op gereformeerden grondslag te Amsterdam f 1000; aan de gereformeerde vereeniging voor ziekenverpleging te Amsterdam f 500; aan de gereformeerde kweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen t Amsterdam f 500; aan de Vereeniging tot werkverschaf fing aan hulpbehoevende blinden te Amster dam aan de Plantage f 500; aan de Veree niging tot opneming en opvoeding van ver waarloosde weezen te Nijmegen en Neer bosch f 500; aan het Leger dos Heils f 500; aan de Diaconiescholen der Nederduitsche Hervormde gemeente te Amsterdam f 500; aan de weeshuizen der Nederduitsche Her vormde gemeente te Amsterdam f 500; aan het oude mannen- en vrouwenhuis dierzelf- de gemeente f 500. Flor is Vos. In het Gooi wordt eene beweging op touw gezet ten gunste van den heer Floris Vos, die, zooals men weet, voor de bekende feiten in de erfgooiers- quaestie op 1 Mei des vorigen jaars tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Handteekeningen worden verzameld onder e'-n adres aan H M. de Koningin, waarin o. a. gezegd wordt, dat de veroordeelde le feiten gepleegd heeft om aan arme ertgooiers de gelegenheid te verschaffen hun vee op de meent te laten grazen. B u s s u m. In Bcnsdorp's Cacaofabriek geraakte een meisje in de lift beklemd. Door een snelle tegeribeweging heeft men een ernstig ongeluk weten te voorkomen 'sGravelandi. De gemeenteraad be sloot, met op éeu na algemeene stemmen, tot aankoop van een terrein voor „prise d'eau" der waterleiding, voo1* een bedrag van f 9000. In verband hiermede is aangenomen een voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning van f 10.000. rentende hoogstens 5 pet. Het verzoek van de 's Gravenlamdsche Tramwegmaatschappij om de gemeentelijke subsidie van f 1000 nog 5 jaar te bestendi gen, werd van de band gewezen. N ij kerk. Gisterenmorgen is door een beambte belast met hét toezicht op het ver voer uit den besmetten kring van herkaju- wende dieren en varkens, op den straatweg bij de halte Slichtenhorst in beslag geno men, een wagen met twee paarden, waarop een vet varken vervoerd werd, een en ander toébehoo rende aan den landbouwer J. van de Kamp te Zwartébroek. In den namiddag werd in de buurtschap Veen, door een an dere beambte een pink in beslag genomen, toeibehoorende aan D. Bakker aldaar. Paarden en voertuig zijn onder voorwaar den aan den eerstgenoemden eigenaar terug gegeven, het varken is in beslag gehouden. Niik. Ct. yOp zijn verzoek is ritmeester jhr. Von Wrangel auf Lindenberg eervol onthe ven uit zijn betrekking van ritmeester-ad judant bij het le regiment huzaren. In zijn plaats zal als adjudant bij bet 'korps optre den de nieuw benoemde ritmeester baron Kengers. Aan d011 heer J. M. de With, ont vanger der gemeente Hoevelaken, is ver gunning verleend cm tot 1 Mei 1909 ba Amersfoort te wonen. In den Doopsgezinden Kring zal Zon dag a>. s. voorgaan ds. H. Britzei te Wormer- veer. Geet- malen, o.m. in November j.l., populaire lezingen hield over de voorwereld en op het gebied dér sterrekunde, den 31. Maart a.s. hier wederom een lezing houden. Op 1 Mei a. s. vangen aan de Indu strie- en Huishoudschool verschillende cur sussen aan, o. m. voorbereidende cursus voor linnen- en costuumnaaien, opleidingsklasse voor dienstbode en opleidingskasse voor on- derwijtzeres in fröbelen. (Zie de advertentie in dit nummer). In verband met de feestelijkheden bij gelegenheid van het jubileum van den bur gemeester van Barneveld, op "22 April a,.s„ zal, naar wij vernomen, des avonds to half twaalf eon extratrein van de N. C. S. loopeu van Barneveld naar Amersfoort. De fiets, gisteren op de stoep bij den heer G. onbeheerd staande en onverwacht verdwenen, bleek naderhand toch niet 'ge stolen te zijn. Men bradht het karretje aan den eigenaar terug. Toch moge het geval als waarschuwing dienen In een water- en vuurwinkel in de Hellestraat ontstond gisterenavond een 'be gin van brand, die gelukkig nog tijdig door middel van emmers water kon worden ge- blusoht. öujni'beflta ti.s oa.usa knópten wij de volgende advertentie uit het Nieuws en Advertentieblad voor Nijkerk enz. ,,S v. d. Kieft. in 't Nijkerkerveenweet een middel voor Rheumatiek, Huidziekten, Aambeien, voor steken in de borst of in rug of waar bij ook zit, maagpijn, en voor aller lei kwallen waar professors en doktere geen middel voor weten. Hij weet het middel, maar hij hiag 't niet verkoopen. Professors en dokters wil hij 't ook loeren." Wie weet welk een uitgebreide practij'k deze man reeds heeft. Vooral dat laatste zinnetje is eenig Het dividend over het jaar 1907 bedraagt f 62.50 per aandeel van f 1000.— en is van 23 Maart a. s. af te ontvangen bij de firma JAN BLIJDESTEIJN ZOON te Utrecht, tegen afgifte van dividendbewijs no. 8. DE DIRECTIE. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP gevestigd te UTRECHT. De GEWONE ALGEMEENE VERGADERING van Aandeelhouders zal worden gehouden op Vrijdag, 27 Maart 190S, deB namiddags ten 31/, ure, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, te Utrecht. De Directeur, A. DIKS Rz. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 20 der Statuten. Naamlooze Vennootschap. DOMSTEEG 2. UTRECHT. Agentschap vergoedt, tot nadere aankondiging, voor by haar fi deposito gestorte gelden: Dadelijk opzegbaar 3 pet. 'sjaars Met 10 dagen opzegging 3 Voor 3 maanden flxe 3'/« Voor 6 4 Voor 1 jaar 4 Utrecht 24 Januari 1907. O. t. SCHOLTEN. Het Woonhuis in zijn uitwendige vormen. Groot werk met von menigte fraaie platen en af beeldingen. In stempelband. Prijs f 7 voor slechts f 4.50. InhoudAlgemoone beschouwingen over Gevels en HakenOnderdeden van den gevel, Raain- en Deuropeningen Topgevels en overstekende daken. Bal kons, titanen. Erkers, Veranda's enz. enz., bonovens nog 30 afbeeldingen van gevels. Tl IT work is van groote waarde voor Ar- Uil chitecten, Itouwmeesters. Tim merlieden enz. enz. Te bekomen bij H. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, to Rotterdam. Franco na ontvangst. Postwissel van slechts f* 4.50, waarop meidonHet Woonhuis. Met 1 Mei aanvang van: I. Voorbereidende Cursus A. (Leeftijd 12 jaar). IL Voorbereidende Cursus voor Linnen- en Costuumnaaien (Leeftijd 12 jaar). ÏÏI. Opleidingsklassen voor Dienstbode. (Leeftydl2 jaar). IV. Opleidingsklasse voor Onderwijzeres in Fröbelen (Leeftyd 14 jaar). Aanmelding bij de Directrice, op de spreekuren. HET BESTUUR. maakt het waachgoed VERBLDfDIND WIT en isde qualitelt in aanmerking genomen, HET GOEDKOOPSTE seep poe* der in den handel. Het STEEDS TOE NEMEND DEBIET ia het beete BEWIJS voor de DBÜDELÏJKHEID van het ZEEP POEDER MET HET ANKER. Zeepfabrikanten, Nijmegen, Assistent-Accountant, Correspondent v. h. Accountants-Kantoor van L. MARKUS, Kalvertlraat 6. bij de Dam, te AMSTERDAM. Inter*. Tal.foon 8117. Inrichten bijhouden en controieeren van loopmans- en particuliere Adminl stritlln beheer van Kapitalen, enz. DENK TOCH EENS NA Met de halve moeite en de helft der onkosten aan zeep kan men met Sunlight de geheele wasch in de helft van den tijd doen, zonder dat men zelfs het fijnste weefsel schaadt. Door Sunlight te gebruiken verkort men zijn arbeidsdag en maakt men dat het goed langer duurt. Eene Burgerjuffrouw, P. G., 34 j., zag j zich gaarne tegen Mei gepl. als of als KINDERJUFFROUW. Br. fr. lett. 72 Y, THIEME's Centr. Advert, j Bureau, Nijmegen. j P. G. Br. fr. G. J. GERRITSEN, Oude Kraan 79, Arnhem. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), opent CHÈOUE-REKENING en REKENING-COURANT met ot zonder voorschotten verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader vast te stellen voorwaarden. Belast zich met het uitvoeren van effectenordors aan de Amsierdamsche Beurs zoowel contant als op prolongatie met een dekking van 10 °/o- En aan de Londonsche Beurs onder een dekking var. 2 °/o voor fondsen genoteerd beneden 50 °l0 en 3 ^/o voor fondsen boven de 50 °/0 genoteerd roet een minimum bedrag van 1000 dollar voor Vraagt volledige inlichtingen aan een onzer Kantoren te OPGERICHT 1SQ7 te AMSTERDAM. Het dividend over het jaar 1907 is vast gesteld op Honderd Twintig Gulden per aandeel (12 pCt.) betaalbaar van af 5 dezer ten kantore dor Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen, tegen inlevering van liet behoorlijk gokwiteorde dividendbewijs No. 44. De Directeur, J. P. PORTIELJ E. 17 Maart 1908. AMSTERDAM. Beursstraat 53. Tslafoon 7877 en 7878. ROTTERDAM, Gsldeischestraat 10. Telefoon 4412. 'S-GRAVENHAGE, Passage 14. Telefoon 4625. ARNHEM, Jansplein Telefoon 2 83 Telegramadressen „JACBOS,! N ThUriiigsch Hoogore technische school voor Machitio- bouw en Elcctrolechniok. Afdeelingen voor Ingenieurs, Technici en Werkmeesters. Grooto fabriekswerken voor praktischo opleiding van volontairs. Staats Examen-commissa riaat. Buitenlanders toegelaten. Prospectus gratis. Sollicitanten naar de dezer dagen vacant komende betrekking van varden varzoahl zie tl sahriftalljk la wenden lol da IMrretla. Ie /.alsl. FINANTIEEL WEEKBLAD VOOR DEN FONDSENHANDEL Bureaux: Damrak 80-81, Amsterdam. langrijk herinneringsartikel bevatten. !n dit nummer worden afgedrukt de voorwaarden voor een waaraan alle abonné's gratis kunnen deelnemen. Voorts zullen de abonné's gratis en franco ontvangen een prachtige kunatdrukplaat. Abonnementsprijs f 5.per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Proefnummers gratis. DE DIRECTIE. IX uil. U U1U1U O 1 nuiucu nigvui um i

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3