I'. 29©. 6" JnargaiiK. Donderdag 9 April 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. FOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden. dat volgens mededeeling van den Minister van Oorlog, gedurende twee dagen in den loop der maand April 1908 schietoefeningen zullen plaats hebben in -de stelling van Den Helder, uit ka- nonen van licht kaliber (6 cM.), opgesteld op hot fort Erfprins. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het betrokken fort een rootle vlag waaien, van minstens één uur vóór den aanvang der oefening tot het einde daarvan, alsmede gekleurde vlag gen, aangevende de ware lichting, waarin ge vuurd zal worden. Bovendien zullen op die dagen groote waar schuwingsborden worden geplaatst aan den in gang der haven en op de batterij Vischmarkt, vermeldende de plaats waarvan, en in welke richting dien dag gevuurd zal wordenterwijl nabij de haven en nabij het Torpedo-magazijn borden zullen worden geplaatst, waarop als volgt is aangegeven de beteekenis der gekleur de vlaggen Een rood-witte vlag beteekent N.zwarte vlag O.; wit-roode vlag Z,; witte vlag W.wit- zwarte vlag N.-O.iood-zwarte vlag Z.-O. zwart-witte vlag Z.-W.zwart-roode vlag N.-W. Indien een atoomvaartuig tot waarschuwen of sleepen aanwezig is, en indien de oefeningen het toelaten, zal door dit vaartuig desgewenscht hulp worden verleend, om uit den onveiligen sector te komen. Amersfoort, den 8 April 1908. De Burgemeester voornoemd WUIJTIERS. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door B. Th. Meijer, firma H. \V otters ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene gasmotor, dienende tot het in beweging brengen van een snelpers en een gewone pers in het perceel alhier gelegen aan het Havik no. 12, bij het Kadaster bekend on der Sectie E. no. 4854 op de Secretarie der ge meente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 23 April aanstaande, des voormiddags te half elf uren gelegenheid ten Raadhui ze wordt ge geven om, ten overstaan van het Gemeentebe stuur of van een of meer zyner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot liet beroep, bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie, alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. Amersfoort, den 9 April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, Do Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Overzicht Bcgeering en Hamers in Frankrijk. Het laatste interpellatie-debat in de Fransche Kamer heeft aan het kabinet-Cle- menceau eene gemakkelijke overwinning ver schaft. Bij de stemming werd met 442 tegen 80 stemmen de prioriteit geweigerd aan de door Jaurès voorgestelde motie van afkeuring, waarna met' 341 tegen 100 stem men aan het kabinet een votum van ver trouwen werd gebracht. Deze aanval heeft dus geleid tot versterking van de positie van het kabinet, in plaats van tot verzwakking, en met gerustheid kunnen de ministers eerst daags de Kamers met vacantie zien- gaan tot in de tweede helft van Mei. Tusschen de Kamer en den Senaat is de verhouding thans zeer vriendschappelijk. In den Senaat ziju de groote maatregelen der werklieden verzekering en der naasting va.n een deel van het spoorwegnet nog in de commissiën hangendedaarente gen was in de laatste dagen in de openbare zitting in behandeling de novelle van de scheidingswet, waardoor de overgang van de kerkelijke gebouwen en stichtingen aan de gemeenten definitief moet worden geregeld. De gemeenten zijn door deze stieh tingen in talrijke processen gewikkeld, die door deze novelle gedeeltelijk beëindigd, ge deeltelijk aan den staat overgedragen wor den. Deze novelle moet nog vóór de ger. aen- teiaadsverkiezingen, die voor de deur in werking treden, om die bron van moeie lij'kheden te stoppenin die richting werd de behandeling dan ook geleid, die gisteren ten einde gebracht is. Voor het overige moet de Senaat nog een aantal kleine zaken afdoen, die hem door de Kamer ter behandeling zijn toegezonden. Iwee van deze ontwerpen zullen wel niet ongewijzigd blijven. De Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen, dat zich aanvan kelijk er toe bepaalde eenige officieren van dc- reserve en de landweer, die, zooals de afgevaardigde Jozef Reinach, wegens hunne deelneming aan den Dreyfus^trijd waren ge straft, in hun rang te herstellenIn eene grootmoedige bui had de Kamer ook besloten tot de weder-aansteliing van de poetbeambten en de onderwijzers, die wegens hunne de lneming aan de vakbewe ging afgezet werden. Zcoals bekend is, heeft de Kamer reeds bij de behandeling van de interpellatie-Berteaux zich zelf gedesavoueerd ten aanzien van dit punthet is te ver wachten, dat de Senaat nu het geheele ar tikel, dat op de burgerlijke ambtenaren be trekking heeft-, zal schrappen, en dan zal dc- Kamer zich daarbij neerleggen. Verder moet de Senaat een 'besluit nemen over het amnestie-ontwerp. De regeermg heeft oor spronkelijk eene zuiver politieke amnestie voorgesteld, die zich zou bepalen tot de web»overtrt;dingen, begaan bij de wijnbouw- crisis van verleden zomer in Zuid-Frankrijk •en bij de toepassing van de nieuwe wet tot- bescherming van de Zondagsrust. De Kamer echter he&ft ook talrijke niet-politieke han delingen, zcoais bv. de overtredingen van de politie-bcpalingen tot ïege'.ing van het open bare verkeei, in de amnestie willen betrek ken. Ook hier zal de Senaat de oorspronke lijke wets voordracht moeten herstellen. Harerzijds heeft de Kamer de behandeling van het. wetsontwerp op de inkomstenbe lasting plotseling afgebroken juist toen zij genaderd was tot de stemming over het fel betwiste privilege van belastingvrijheid van dc Fransche staatsrente. Het- heeft den sohijn alsof men deze stemming vóór de ge meenteraadsverkiezingen wil vermijden en do verdere behandeling van het belasting- ontwerp tot in den zomer wil verdagen. Ou der deze omstandigheden is er sdeehts ééne dringende zaak, die op de tceetemming van de .Kamer wachthet door den Senaat gewijzigde wetsontwerp tot vermindering van 'de oefeningstijden der reservisten en landweermannen. De radicaal-socialisten wa ren aanvankelijk gezind, het tusschen regee ring en Senaat tot stand gekomen compro mis, dat hef aantal oefen ingsdagen met slechts een derde vermindert, te verwerpen zij zijn echter later tot het inzicht geko men, dat bij verwerping van het voorstel zooals het nu luidt, de zaak tot het vol- jaar van de baan zal komen, en wil len daarom zich er bij neerleggen. Alles te zamen genomen, zijn er dus geen verschilpunten, die de stemming, waarin men eerstdaags het Paaschreces intreedt, zouden kunnen storen. Duitschland. Het is thans bepaald, dat Keizer Wilhelm in den morgen van den 7en Mei te Weenen zal aankomen. Des avonds wordt de reis naar Berlijn voortgezet. B e r 1 ij n 8 April. De Rijksdag heeft bij eindstemming de vereenigingswet in den door de commissie vastge3telden vorm aan genomen met 194 tegen 168 stemmen. 5 leden onthielden zich. De beurswet werd bij eindstemming aan genomen mot 207 tegen 168 stemmen. Daar na ging de Rijksdag uiteen tot 28 April. De behandeling der artikelen van de no velle der beurswet heeft niet meer dan vijf uren gevorderd. Gedeeltelijk heeft daarop invloed gehad de wenodh om met vacantie te gaanvoor een ander deel de wetenschap, dat er tooh geen verandering te brengen vas in het tusschen de blokpartijen onderling gesloten compromis. De vacantie van den rijksdag zal tot 28 April duren. Dan zal hij weer bijeen komen, doch slechts voor enkele dagen,, want men verwacht, dat omstreeks 9 Mei de rijksdag zal worden verdaagd, om in het najaar den arbeid te hervatten. Nu de vereenigingswet tot stand gekomen is, hebben de beide vrijzinnige fractiën van het Pruisisohe huis van afgevaardigden een voorstel ingediend om de regeering te ver zoeken, met gebruikmaking van de door die wet verleende bevoegdheid, zoo spoedig mo gelijk door eene wet of een koninklijk be sluit te willeu zorgen, dat de elementen on der de werklieden, die bene vreemde moe dertaal spreken, door toepassing der bepa ling va-i art. 7 niet belemmerd worden in het nastreven van wettelijk geoorloofde oog merken op het gebied van loon- en arbeids voorwaarden en verdere beroepsaangelegen- hedon. Het huis mag zich met de behande ling van dat voorstel wel haasten, want he den wordt de zitting gesloten. B e r 1 ij n, 8 April. De minister van binnenlandsche zaken heeft voor de verkie zingen voor het Pruisische huis van afge vaardigden bepaald den 3en Juni voor de verkiezing van de kiezers, den 16en Juni voor de verkiezing van de afgevaardigden. Frankrijk. P a r ij s, 8 April. De Senaat heeft met 194 tegen 62 stemmen de novelle vaD «ie scheidingswet aangenomen Parijs, 8 April. De Italiaansclie ge zant, graaf Tornielli, is ernstig ziek. Mevrouw Zola heeft aan senator Ranc ge schreven:. ,,Gij hebt bepaald gelijk; het doet er niet veel toe of mijn dierbare echt genoot de eer van het Pantheon heeft of niet. Het doet mij verschrikkelijk leed, dat ik niet, zooa-ls de familiën van Gambetta en Michelet de vrijheid heb om het stoffelijk ovetsohot van mijn echtgenoot voor mij te behouden. Ik ben hen, die hem hunne huide wille.i brengen, zeer dankbaar. Ik vind ech ter, dat hij dit voor zijn roem niet noodig heeft. Door een arbeid van veertig jaren heeft hij zich zijne plaats verworven. Zijn optreden was schoon genoeg om hem meer roem te brengen, dan anderen hem kunnen bereiden. De nationalisten hebben, door vuil op hem te werpen, voor altijd' zich zelf bezoedeld." Engeland. Biarritz, 8 April. De Koning en de heer Asquith zijn hef eens geworden over de beginsel vragen betreffende het re- geeringsprogram. Er zijn voorloopige ge dachten wisselingen gevoerd over "de keuze dei- medewerkers van den nieuwen premier, maar da.arov zal te Londen een nadere worden genomen. Tweede telegram. Minister Asquith heeft in de audiëntie, die de Koning hem heden verleende, zijn ontslag gekregen als kanselier der schatkist 05 is toegelaten tot den handkus bij zijne benoeming als eerste minister en eerste lord van de schatkamer. Daarna was hij de gast van den Koning bij den lunch. De heer Asquith vertrekt morgen en de Koning keert den 13. dezer naar Londen terug om de vergadering van den geheimen raad op 16 April bij te wo nen Door het aftreden van 9ir Henry Camp bell Bantierman is het Britsche rijk op dit oogenblik feitelijk niet alleen zonder eersten minister, omdat Asquith eerst dit ambt aanvaardt, na tot den handkus te zijn toe gelaten, maar zonder ministerie, want alle ministers hebben hunne portefeuilles ter beschikking van Asquith gesteld. Vrijdag wordt Asquith in Londen terugverwacht. Don zal terstond eene partij verg a dering word?ri bijeengeroepen ter* bespreking van het gewijzigde regeeringsprogram. Volgens de geruchten zullen in het gereconstrueerde kabinet lord Ripon en Sir Heury Fowler ontbreken, die wegens hoogen leeftijd zullen aftreden. Ook wordt gr gd. dat lord Elgin het departement van koloniën en lord T^-eedmouth de admiraliteit wenschten te verlaten De nieuwe premier zou in dat eo val gelegenheid krijgen jongere staatslieden, waaronder Churchill, Runciman, Macke.ma en Macnamara, te bevorderen. Churchill, die voor het departement van koloniën wordt genoemd, zal nogmaals moeten vechten om zijn mandaat in Manchester, dat hij twee jaren geleden op de conservatieven heeft veroverd. Lloyd George, die bestemd schijnt te zijn voor het- departement van financiën, heeft zitting voor een vast district. Het lagerhuis, dat tot den 14en is ver daagd, zal dienzelfden dag opnieuw tot na Pasohen uiteengaan, zoodat de nieuwe eerste minister twee weken tijd heeft om de zak~n te regelen. De afwezigheid van den Koning, ofs^uxn hij zd.h in de beste gezondheid verheugt, bij deze gelegenheid heeft in breede kringen eene ontstemdheid verwekt, die zicth niet tot een stil mompelen bepaalt. Nog nooit is eene verwisseling van regeering, Be om allerlei redenen de persoonlijke tegen woordigheid van het hoofd van den staat in de hoofdstad vordert, in eene afgelegen buitenlandsche badplaats afgedaan. De monarch, die tot dusver in de per3 meer ontzien is dan één van zijne voorgangers, moet bij deze gelegenheid woorden vni af keuring vernemen. De Daily Chronicle, een ministerieel orgaan, dat inzonderheid de groep vertegenwoordigt, waartoe de aan staarde nieuwe premier behoort, schrijft: ,,De Koning zou, als 't hem eenigszins mo gelijk geweest was, goed gedaan hebben naar Londen te komen. Het is mogelijk, dat er redenen zijn waarvan wij niets we ten maar op bet eerste gezicht heeft het den schijn alsof Koning Eduard de eerste fout heeft begaan in eene tot dusver onaf gebroken gelukkige en populaire regeermg." Zwitserland. Met 82 stemmen tegen 53 heeft de Zwit serse he Nationale Raad het voorstel om het fabriceereu en verkoopen van absinth in geheel Zwitserland te verbieden aangeno men. De Bondsraad had de verwerping aan geraden. PortugaL Lissabon, 8 April. De dag ia rustig voorbijgegaan. Heden morgen is een soldaat 1 vermoord, maar dat was een daad van per soonlijke wraakoefening van een gewezen politie agent, die sedert lang zijn vijand was. Twee soldaten werden aangevallen. Behalve te Ciora Faro, is geen enkele repu blikein gekozen. Te Setubal moeten twee re publikeinen gekozen verklaard zijn als ver tegenwoordigers van de minderheid. Hongarije. Budapest, 8 April. In antwoord op ^ne interpellatie, verklaarde minister-p.e sident Wekerle, dat de politiek betreffende de Balkan-spoorwegen bovenal een eisch der bescnaving is. Daarom steunt de regeermg de nog in wording zijnde spoorwegplannen en neemt zij geenszins een "vijandige houding aan tegen hqt plan van een spoorweg door het Baikangebied naar de Adriatiscne 7<sc. De regeering zal dit plan steunen, als onzo hela iteer» er niet door zullen lijden. Do Kamer keurde deze verklaringen goed en nam daarvan akte. Montenegro. Volgens eon bericht uit Cettinje, is het proces wegens de voorgenomen bomaanslag tegen vorst Nikita en de geheele vorstelijke familie thans definitief bepaald op 25 Mei. Het aantal zich in hechtenis bevindende be klaagden bedraagt nagenoeg 50 man, boven dien zijn er nog beschuldigden, die in het buitenland vertoeven, meestal in Servië; tot hen behoort ook de gewezen minister president Radowitsch, die in Parijs ver toeft 11 dezer personen zijn door eene in de Staatscourant opgenomen dagvaarding verwittigd, dat zij op den bepaalden dag voor den rechter moeten verschijnen. Marokko. Volgens een berioht van de Daily Tele graph uit Casablanca zijn de laatstelijk daar aangekomen troepenversterkingen dubbel zoo grort als de Fransche regeering had aange kondigd. De gelijktijdige aankomst van am bulancewagens wijst op toebereidsel on tot eene groote expeditie. Voorloopig hoeft ge neraal d'Amade zieh naar Settat begeven, 0111 de plaats voor goed in bezit te nemen. Inmiddels gaan de Franschen voort, langs de Azaila-rivier versterkingen aan te leggen om den Mdakra-stam in sohaak te houden Ta 11 ger, 8 April. Raisuli gebruikte gisteren het middagmaal bij El Gebbas. De beide mannen omhelsden elkaar en verklaar den het verleden tc zullen vergeten. Raisuli gaf den wensoh te kennen zich naar Rabat te begeven, om zich ter beschikking van den Sultan te stellen El Gebbas antwoordde hem, dat hij daaromtrent het antwoord van •den Sultan zou afwachten. Men blijft ech ter nog steeds een zeker wantrouwen ten opzichte van Raisuli koesteren. DOOR THERESE HOVEN. Ze vond 't wandelen in die hitte en dat in een streek, waar niets te zien was, ont zettend saai. Ze had spijt, dat &e gekomen wasizö hak.1 't van 'b .begin af, een flauwe grap gevonden. Natuurlijk had ze 't voor Marion gedaanerg prettig om je zoo op te offeren voor een vreemde. E11 dan Ma rion s opvatting van gezelligheidDaar liep ze maar vooruit met Jan, zonder aan haar te denken. Wat. die twee wel met elkander verban delden? Of Jan haar 't hof maakte? En of... als er werkelijk iets van kwam, Jan over een poosje, als zij terug in Enge land zou zijn, weer met een ander meisje zou flirten en juist, als '1 spelletje vlotte en k meisje er heelemaal in was haar zou meedeelen, dat hij geëngageerd was? Annette's cavalier begon het nu ook een corvee te vinden de jongste maakte wel een te vrij gebruik van zijn goedhartigheid. Hoe ver zou hij wel gaan? Misschien wel tot den Bniel? ^at was te gek. Hij zou hem even aanroepen en hem voorstellen 't een en ander op de werf te bezichtigen; er was wel niets van ©enig belang, behalve de Komngs-sloep, maar 't doodde toch den En zoo gingen ze dan met hun vieren de loods binnen, waar de Konings-sLoep geborgen was en Marion bewonderde het ranke vaartuig, licht mauve getint, waar bij het- Koningsrood der kussens wel wat brutaal afstak, en de vergulde beelden groep aan 'troer, die pas vernieuwd was. En toen brachten ze een 'bezoek aan de magazijnen, daarna liepen ze nog een grachtje om tot aan de haven en. Helle- voetehiis was gezien. Annette was blij. dat het tijdstip van ver trek genaderd was, Marion verheugde zich op de lichteffecten in den namiddag en de luitenant betreurde het, dat hij: de dames niet naar huis kon brengen. In 't teruggaan was Marion beel kalm en gewoon en praatte ze heel vertrouwelijk, over allerlei onbelangrijke onderwerpen met haar gastvrouw. Ze vertelde van haar home bij Londen, van haar tante Julia, die de komieks'te ziel van de wereld was en... gaf zich geheel, zonder 't eene onderwerp aan te raken, waarover Annette gaarne iets meer gehoord zou hebben, nl haar verhouding tot Jan. Doch, met diplomatische onschuld, deed ze, alsof ze daar nu heelemaal niet aan dacht en alsof haar .bezoek aan Holvoet en de Nadir" volstrekt geen iblij-venden in druk had nagelaten. Annette was verdrietig, zmder te weten waaromEen vage vree6 vervulde haar; ze was bang, dat .Marion met haar broer zou spelen Zooeven had ze 't omgekeerde gedacht en had ze Jan van lichtvaardigheid beschul digd, maar dat was even geweest, toen ze zelve aan 't droomen was gegaan en haar verbeelding vrij spel had gelaten. Nu zag ze 'tanders in; Jan kwam haar wanhopend ernstig voor en Marion onheilspellend licht zinnig. Als haar vriendin een Hollandsch meisje was geweest, zou ze er wei-licht openhartig met haar over hebben gespreken, nu was er iets in Marion, in haar karakter, in haar manier van pareeren en ontwijken, waardoor zij. haar ontglipte. Ze verstond haar niet, haar nationaliteit hulde haar in een pantser van ondoordring baarheid Annette dacht ,,Nu ja. een op pervlakkige genegenheid kan er wel ontstaan taisschen meisjes van verschillenden land aard, maar voor een diepere vriendschap, die elkanders wezen doorgrondt, is het on derscheid te groot." En, in Marion's 'brein kruisten zich aller lei vragen en antwoorden, zonder dat- 'thaar duidelijk werd, welk antwoord zij zou moe ten geven, als haar een zekere vraag gedaan zou worden. Dan weer verveeld1© haar die nonsens en wilde ze maar, dat ze al weer vei lig in Engeland was. e11 daarom praatte ze druk over haar tehuis en verwanten, als wil de zij zich zelve nu reeds door haar eigen omgeving beschermd weten. Het was nu nog zaliger op het water, maar die overtocht dtiurdle niet l'ang en in den trein was 'twarm. Marion kreeg hoofdpijn en vroeg zich af, of zij er dat wel voor over had? Mevrouw Vermeer wachtte dc meisjes met de thee af ©11 terwijl zij er zich mee ver kwikte, verzekerde 'het Engelsohe logeetje, dat een kopje thee tooh maar 't allerbeste op de wereicl was hoofdstuk: m. Laatste Kiekjes. De Residentie was tot rust gekomen! De Hagenaars hadden hun pas gekroonde Koningin naar hartelust gehuldigd en op alle manieren feest gevierd; nu moesten ze zich bs-helpen met Kurhaus, strand, bosch, en dierentuin. Zoodoende bloedde de pret- woede langzaam dood. Marion Roodford sprak van heengaan, maar dacht er nog niet aan. Het beviel haar wonderwel in het kleine, vreemde land, dat zij zich had, voorgesteld als een half verla ten waterplas en dat zich aan haar had ge openbaard als een 'beschaafd Paradijsje met vroolijke, prettige, goedige menschen, met leuke typen er tusschen, om het- geheel wat piquanter te maken. Annette was zoo gezellig om mee 0111 te gaan, mevrouw Vermeer-een gemakkelijke gastvrouw, die haar slaapkamer geregeld een paar keer per dag voor haar opruimde, en alle torntjes, scheurtjes en gaatjes in haar kleeren voor haar dichtmaakte. Meneer was amusant met zijn onmogelijk taaltje, 'half Engelsoh, half Hollandsch, waarvan de grootste helft aan zijn eigen taal was afge staan. En Jan?... Ah! Jan Die was nu niet zoo in twee woorden te qualificeeren. Hij was certainly very nice en zoo bizonder vriendelijk... Vriendelijk was misschien eet te vage uitdrukking- - Marion maakte al heel spoedig de op merking, dat de Holandsche Marine het niet heel druk kor. hebben, en dat, in elk geval, de jongste officier van' de „Nadir" dikwijls gemist kon worden. Waarop me vrouw Vermeer die er, niettegenstaande haar hu «vrouwelijke scherpzinnigheid, nog al oens inliep, heel onnoozel bekende, ook al opgelet te hebben, dat hij in den laafc- sten tijd veel vaker verlof kreeg dan vroo- ser- „Och! u moet denken, 'tis nu zomer, verkondigde de luitenant op een toon van gezag. „En 'tis maar eens zomer in het jaar!" voegde hij er met een zucht aan toe. „Op jou leeftijd behoef je jc dat niet aan te trekken," vond papa, Jij' zult nog zomers genoeg beleven." „Maar alle zemers zijn niet oender." was het diepzinnige antwoord van zijn zoon. „O! nee," spotte Annette, „er «ijn natte en droge... korte en lange." „Er zijn tijden in 't leven, die men voor altijd zou willen vasthouden, waaraan men zich zou willen klemmen met zijn wezen en gedachten, vindt u ook niet, Miss Roód- ford?" vrceg de luitenant. Ze lachte, oen heel stout, een hoel coquet lachje, en zei toen, op kinderlijk- onschuldigen toon. „Ik? O! nee, ik vind 't heeriijik, als de tijd gauw omgaat. Ik houd van veranderingen. Do jonge zee-offic:er vond den dag ver der lang... en somber, niet een van die tijden, "waaraan hij zich zou willen vast klemmen met zijn wezen en gedachten Vau 't begin af', was hot p'an geweest, daft Annette met het Eugelscho logeetje een dag naar Amstcidara zou gaan. Ze moest de 'hoofdstad toch zien. In 't begin kon ze heelemaal niet ge'ooven, dat Den Haag niet de hoofdstad was. Zoo iets kon 33 zich niet voorstellenhet Hof en de Regeering zetelden er ei» toch was het niet de eerste stad van het rijk. Wordt xrrvolyü

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1