Vrijdag 17 April 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. -0*. 898. fl** Jaarfanf. I 53?g I AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Por 3 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. I De Burgemeester en Wethouders der gemeente j Amersfoort f Gelot op artikel 31 der Kieswet, f Brengen ter openbare kennis, dat de verzoek- I schriften tot verbetering van de kiezerslijst 19081909 ingekomen, op de Secretarie dei- gemeente voor een ieder ter inzage liggen en I in afeohrift tegen betaling der kosten verkrijg- f baar gesteld. I Amersfoort, den 16. April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, I J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. I Burgemeester en Wethouders van Amers- foort; I Gelet op artikel 37 der Drankwet r Brengen ter openbare kennis: lo. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden f drank, andoren dan sterken drank, voor ge- bruik ter plaatse van verkoop, door Theodorus I Smink, schoenmaker, in de beneden-voorlocali- f teit van het perceel Groenmarkt no. 2 alhier I 2o. dat binnen twee weken na deze bekend- making ieder tegen het verleenen van het ver- f schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en f Wethouders kan inbrengen. (Amersfoort, den 16. April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J.G. STENFERT KROESE. WÜIJTIERS. Politiek Overzicht De crisis in Servië. In Je laatste dagen werden uit Belgrado berichten ontvangen van eene dubbele cri sis in Serviëeen© regeeringscrisis en eene pariementscrisis. Het was inderdaad een zonderlinge toestand in het parlement, die deu minister-president Pasics noopte met zijne ambtgenooten den Koning ontslag aan te bieden De meerderheid in de skoepsohtina, die hen kabinet-Pasd.es heeft gesteund sedert het in Mei 1906 aan het bewind kwam, is nog even krachtig en eensgezind als twee jaren geledenzij beschikt in de skoepsoh tina over 93 stemmen, op een totaal van 160 leden, terwijl de beide voornaamste opposi tie-partijen, de jong-radicalen en de natio nalisten. slechts respectievelijk 40 en 16 le den tel'en. De oppositie streeft er dan ook niet naar de regeeringspartij op zijde te zet ten zonder meer, maar zij wil aan de oud- radicalen, die de meerderheid vormen, hare medewerking opdringen ©n liet optreden van een concentratie-kabinet afdwingen. En om dat doel te bereiken, heeft zij hare toevlucht genomen tot het voeren van obstructie. Hun nerzijds waren de oud-radicalen op die me dewerking niet gesteld. Men kan echter niet voortdurend blijven regeeren tegen eene stel selmatige obstructie. Daarom hebben de le den van het kabinet-Pasics ten slotte hunne portefeuilles ter beschikking van den Ko ning gesteld. Daarmee was intussohen Koning Peter voo'* een moeielijk dilemma gesteLd. De Neue Freie Presse stelt dit aldus in het licht „Vrij van zorgen is Koning Peter nooit geweest, sedert hij na den gruwzamen dood van Koning Alexander en Koningin Draga zijne stille woning te Geneve had verlaten, om den met bloed bevlekten troon van Ser vië te bestijgen. Hij had geen blijde minuut in zijn paleis en leeft, daar eenzaam en ver laten, zonder persoonlijken omgang met de Europeesche souvereinen. Nooit heeft hij tot dusver zijn land weer verlaten, om zich in de staten van hooge cultuur te herstellen van de beslommeringen der regeering. Hij kon tot dusver evenmin zijne buren aan gene zijde van den Donau bezoeken als van hen bezoeken ontvangen. Nu komt er bij, dat de minister-president Pasics, de leider van de oud-radicale partij, zijn ontslag moest vra gen en den Koning stellen voor de groote vraag of hij met de tegenwoordige meerder heid zou breken, het parlement ontbinden en nieuwe mannen aan het bewind roepen. Minister-president Pasics heeft zijn persoon lijk succes, dat hem aan het hoofd van de regeering bracht, te danken aan zijn poli tiek martelaarschap onder Koning Milan. Hij werd door dezen gehaat en vervolgd; Pasics 'beantwoordde dit gevoel en bleef overwin naar over den Koning, die, in zijne eigen netten verstrikt, moest abdiceeren. In dezen strijd van een radicalen vrijbuiter heeft Pa sics geleerd alle hulpmiddelen van list en slimheid te gebruiken. Hoe dikwijls ook plot selinge politieke stormen hem neervelden, hij kon zich altijd weer oprichten en een man van boteekenis in de Servische politiek blij- veu. Pasics was de raadsman van den Ko- fling gedurende den tariefoorlog met Oos ten rijs Hongarije. Hij heeft ook dien oorlog weer ten einde gebracht, het handelsverdrag gesloten ©u van het parlement de goedkeu ring verlangd Maar nu deed de oppositie zich gelden met haar verzet, dat weldra in obstructie overging en Pasics dwong den Koning voor de keus te stellenontbinding van het parlement of ontslag van het kabi net 8 ,,De Koning weigerde tot dusver zijne toestemming tot de ontbinding te geven, en het ministerie-Pasics heeft een verzoek om ontslag ingediend. De Koning weet, dat ver kiezingen onder leiding van minister-presi dent Pasics den vrede niet kunnen brengen in het parlement. De oppositie kan de neder laag lijden, maar zij zal sterk genoeg zijn om de obstructie voort te zetten. Dan komt bet handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarije weer in gevaar, en dan komt wederom de economische toestand van het land in 't ge drang, dat door den tariefoorlog ernstig he*?ft geleden. Met den val van het handels verdrag zou de ontevredenheid nog moeten toenemen en de regeeringscrisis tot eene slaatscrisis ontaarden. Het groote vraagstuk, dat den geïsoleerden Koning Peter drukt, bestaat hierin, dat hij eene regeering aan het bewind' moet roepen, die, hetzij; zij 'het parlement ontbindt of niet, de weder-uitbars- ting van de obstructie niet te vreezen heeft. Tegen het kabinet-Pasics willen de jong-ra dicalen met alle middelen strijden. Pasics is dus op dit oogenblik eene verlegenheid voor den Koning, die 'hem vreo&en moet omdat hij zoo sterk is, en die goen partij van hem kan trekken omdat de obstructie slechts door zijn ontslag uit den weg kan worden ge duimd." Sedert dit geschreven werd, is de oplossing van de crisis verkregen. Pasics is andermaal belast met de samenstel! in or van het kabinet, en in het gereconstrueerde ministerie hebben de ra eesten van de oude ministers zitting ge kregen. Als gevolg van het aanblijven van het kabinet-Pasics is de 3koepschtina. ontbonden en zijn de verkiezingen voor het nieuwe par lement uitgeschreven. De wensch van den Koning om een ander kabinet aan het be wind te roepen, dat de begrooting en het handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarije zou kunnen afdoen, is dus niet tot vervul ling gekomen. Eene oplossing van de parle mentaire crisis brengt bet einde van deze regeeringscrisis dus niet. België. Brussel, 16 April. Bij de in de Ka mer voortgezette discussie over liet ontwerp tot naasting vaai den Congo en de Koloniale wet, prees Broqueville, katholiek, de actie der Belgische officieren en missionarissen in Afrika en zeide dat na al hun streven de Belgische vlag het is, die over den Congo moet wapperen. Brussel, 16 April. In het voortge zette debat over het Congo-vraagstuk zeide de socialist Bertrand, dat- de regeering jaren lang had ontkend, dat er in den Congo mis bruiken heerschen. De enquêtecommissie, door den Koning benoemd, stelde echter of ficieel vast, dat zij wel degelijk voorkomen. Spr. noemt twee ministers, die bestuurders zijn van eene Congo-maatschappijeen der rapporteurs over de organieke koloniale wet is ook aan eene maatschappij verbonden. Duitachland en Oostenrijk. Bij zijne aankomst op Corfu heeft de Duit- sche Keizer eeu telegram ontvangen van Keizer Frans Jozef, om hem geluk te wen- schen met het betrekken van het Achilleion. dat door Keizerin Elizabeth van Oostenrijk is gebouwd, en hem te verzekeren, dat hem een© buitengewone voldoening was, dat de geliefkoosde woonplaats van de hem zoo dien. bare overledene thans in zoo goede handen is overgegaan. Keizer Wilhelm zond een hartelijk ant woord op dit telegram. Eng.land, Londen, 16 April. De Koning is hier aangekomen; de prins van Wales en de eerste minister Asquith wadhtten hem op aan het station. De Koning drukte Asquitn hartelijk de hand. De Koning presideerde daarna een verga dering van den Privy Council in het Bucking ham Paleis, waar hij de nieuw benoemde ministers ontving. Lord Tweedmouth heeft in eene rede, die hij te Dartmouth hield, verklaard, dat zijn aftreden als eerste lord van de admi raliteit alleen was geschied omdat de tegen woordige eerste minister Asquith is door drongen van de overtuiging, dat de chefs van de groote departementen van bestuur, die groote kosten veroorzaken, leden van het lagerhuis moeten zijn om daar aan de volksvertegenwoordigers rekenschap af te loggen. In verband met het voornemen om de sa larissen te verhoogen van de twee ministers, die aan het hoofd staan van het departe ment van plaatselijk bestuur en van het handelsdepartementgeven wij de volgende opgave betreffende de salarissen van de En- gelsche kabinet-ministers. Het hoogste trak tement, 10,000 p. st., heeft de lord kanse lier. Dan volgen met 5000 p. st. de eerste minister, de kanselier der schatkist, de mi nisters, hoofden der departementen van bin nenlandse lie zaken, buitenlandsche zaken, oorlog en koloniën en de minister voor Indië De minister van marine geniet 4500 p. st., de minister voor Ierland 4425 p. st. Het salaris van de overige ministers is 2000 p. st. Aan het einde van de Haagsche conferen tie van verleden jaar werd bericht, dat de Engelsche regeering plan had uitnoodigin- gen te doen tot het houden van eene con ferentie in het najaar van 1908, ter behan deling van eenige kwest-iëu van zeerecht. Aan dat plan zal thans gevolg gegeven worden De Köln. Ztg. bericht, dat er reeds eene ge- dachtenwisseling gevoerd wordt over het pro gramma van deze conferentie. Londen, 16 April. Het Reuter-bu- reau verneemt, dat het ontwerp van de Noordzee-oveneenkomst in den vorm, waarin zij ter teekemng zal worden aangeboden, het ministerie van buitenlandsche -aken heeft bereikt. Het ontwerp is nu in overweging genomenmen verwacht niet, dat er eenig bezwaar tegen zal rijzen. Italië. Het bezoek van vorst Biilow, den Duit- sehen rijkskanselier bij den Paus, heeft on geveer een uur geduurddaarna werden de personen, die vorst Bülow vergezelden, toe gelaten. Later begaf vorst Bülow zich naar den kardinaal-staatssecretaris Merry del Val, met wien hij een half uur bleef praten. Het bezoek ging uit van den zetel van het Prui sische gezantschap in het hotel Regina. Paus Pius X drukte later tegenover zijne omgeving zijne blijdschap er over uit, dat hij zich in het Duitsch met den rijkskanse lier had kunnen onderhouden, waardoor de gedachten wisse! ing over den toestand in Duitschland vergemakkelijkt was. De Frankf. Ztg. verneemt uit Rome, dat de vraag der bezetting van het aartsbisdom van Posen niet is aangeroerd. Wel is er over het centrum gesproken, maar niet in dien zin, dat de wensch werd uitgedrukt., dat het Vaticaan zou influenceeren op de houding van die partij. Men kan de bo teekenis van het bezoek in dien zin ken schetsen, dat de vijandigheid van het cen trum den rijkskanselier niet weerhield het hoofd van de katholieke kerk te bezoeken, en dat de Paus zich door de parlementaire geschillen in Duitschland niet liet be wegen, vorst Bülow minder welwillend te ontvangen. Ook jegens vorstin Boilow toonde de Paus zich zeer minzaam, en tot aandenken over handigde hij haar eene kostbare broche. Een te Milaan bestaand comité had het plan gevormd, over te gaan tot de opstel ling van het sedert tientallen van jaren vol tooide ruiterstandbeeld van Napoleon III op een openbaar plein. Dit heeft intusschen een protest uitgelokt, door onderscheidene Fran- sche senatoren aan de Secoio gezonden, waar in wordt gezegd: ,,In naam van de vriend schap, die Frankrijk en Italië vereenigt, protesteeren de Frausche republikeinen en vrijdenkers tegen het plan van sommige reactionaire en clerical© groepen in It.ihë, om in Milaan het standbeeld van Napoleon III in te wijden. Oostenrijk-Hcmgarij®. Uit Weenen wordt bericht, dat aartsher tog Josef Ferdinand, tweede zoon van wijlen den groothertog van Toscane en erfgenaam van diens bezittingen (daar de oudste zoon van den groothertog, Leopold Wölflinr af stand heeft gedaan van zijn eerstgeboorte recht), die kolonel is in het Oostenrijksche leger, van den keizer zes maanden verlof heeft gekregen zonder behoud van trakte ment. Naar het heet, zal de aartshertog, na dat dif verlof verstreken is, het leger ver laten, daar de militaire loopbaan hem niet bevalt en hij bovendien bij de laatste pro motie gepasseerd werd. Een jongere broe der van den aartshertog wijdt zich te Mün- chen aan de schilderkunst, zijne zuster is de gewezen echtgenoote van deu tegenwoor- digeu Koning van Saksen, thans mevrouw Toselli Weenen, 16 April. Met het beheer over het nieuwe ministerie van handel is voorloopig belast Anton Karp. De beslissing over de vraag of de delega- tiën in Mei zullen vergaderen, is uitgesteld. De gemeenschappelijke ministerraad, die daarover zal beslissen, komt eerst den 30en April bijeen. De drie zusters van Siczynski, den moor denaar van den stadhouder graaf Potocki, zijn weer uit de gevangenis ontslagen, zijn vriend Zamora eveneens. De gemeenschappelijke minister van bui tenlandsche zaken baron Aehrenthal is te Budapest geweest om te trachten de bezwa ren uit den weg te ruimen, die in verband met de volgende zitting van de delegatiën zijn gerezen. Dat is hem niet gelukt. Volgens de Neue Freie Presse was het doel van dezen bewindsman het standpunt te bepalen, dat de Hongaarsche regeering thans inneemt in de kwestie der verhooging van de officiers- traktementen, om den gemeenschappelijke» ministerraad voor te bereiden, waarin de be slissing over deze zaak moet vallen. In do eerste plaats moest worden onderhandeld over de prealabele vraag, of de volgende zit ting der delegatiën in Mei of eerst in het najaar zou plaats hebben. Men neemt aan, dat de Hongaarsche regeering de v. -daging van de zitting tot het najaar wenschteen definitief besluit daarover is nog niet ge nomen In de laatste vergadering van de Oosten- rijksche delegatie heeft baron Aehrenthal verklaard, dat hij zich er voor in de bres zou stellen, dat de aan de officieren toegedachte traktementsverhooging in Mei of Juni zou worden toegestaan. Het is echter aan twij fel onderhevig of dat zal gelukken. De uiter ste linkerzijde van den Hongaarschen rijks dag zou bereid geweest z.^n de traktements verhooging toe te staan als haar de regee- ringsmacht in Hongarije geheel werd toege staan. Daartoe was echter de Kroon niet gezind, en dientengevolge slaat men aan de uiterste linkerzijde nu weer een scher pere» toon aan. Rusland. De Rijksdoema heeft in eerste en tweede lezing het wetsontwerp betreffende den aan leg van den Amoer-spoorweg aangenomen. Zij bepaalde echter, dat de lijn niet, zooals de regeering voorstelde, te Nertsjinsk zou be ginnen, maar over Kunga zou geleid worden. De vergadering ging pas om half drie 's nachts uiteen. Te Meskou heeft in het Kremlin, op de plek waar grootvorst Sergius Alexandro- witsch is gedood, in tegenwoordigheid van de weduwe en eenige andere leden van het vorstel iike huis, de plechtige onthulling van een gedenkteeken voor den overledene plaats gehad Marokko. Ai» Sefra, 16 April. Er is een he- vig gevecht in gang in de buurt van Talzailia tusschen een liarka en een Fransche colon ne; reeds van den ochtend af hoort men het gebulder der kanonnen. Zuid-Afrika. Pretoria, 16 Apyil. Tot wegne ming van een misverstand, dat was ont staan betreffende de woorden, door Botha gesproken te Volksrust over het door presi dent Kruger nagelaten geld toen hij Trans vaal verliet, verklaart Botha, dat hij gezegd heeft, dat Kruger aan de voormalige vegee- ring geld heeft overhandigd nadat de En- gelschen Pretoria waren binnengetrokken. Dit geld is door de commando's uitgegeven. Botha heeft Milner aangeboden rekening en verantwoording te geven over dit geld, niet het geld zelf. AllerM. vTolstoy is weer riek. Hij heeft een nieuwen roman geschreven, Pater Ser gius genaamd. Het is de geschiedenis van iemand, die als mondain officier begint. Een jaar na zijn dood zal het werk versohijnen. vOp 83-jarigen leeftijd i- overleden Aasta Hansteen. een der ijverigste voorvecht sters van de rechten der vrouw in Noor- vEen Russische bloemkweekerzekere heer Seraphimoff uit Woronesj, is dezer dagen te Petersburg aangekomen met een groot aantal door hem gekweekte zwarte rozen vIn Noorwegen gaan de studenten tegenwoordig zomers bij den boer op het land werken. Dat is een gezonde afwisseling na het hoofdwerk. Verleden jaar waren er geen boerderijen genoeg voor de liefhebbers, maar dit jaar hoopt men allen een plaats te kunnen bezorgen. vBerichten uit Guayra spreken van talrijke sterfgevallen, veroorzaakt door eene riekte, waarvan de aard nog niet officieel is vastgesteld, maar die men vreest builenpest te zijn. vTe Fineide bij Trondihjem is de fabriek van de Sulitjema-kofpergieterij veibrand Men schat de schade op H millioen kronen. Ruim 100 arbeiders zip er werkeloos door geworden. vMen heeft in de puinen van Chelsea nog drie verkoolde lijken gevonden. vDe laatste stormen hebben veel schade aangericht op de Amenkaansche kust. Tot' nu toe wordt het vergaan gemeld van elf visschersbooten met 38 koppen van hunne bemanning. De stormen woedden vooral op de kusten var Long-Island en Nieuw-Enge land. vEen buitengewone hitte heerscht op Nieuw-ZeeLnd. Volgens een telegram uit Auckland is de warmte zoo hevig, dat de bosscthen in den omtrek van de haven in brand vlogen. Door den rook kon men in een gedeelte der stad nauwelijks adem halen. Verder heerscht er gebrek aan water, dat nu uit het binnenland met wagens moet aange voerd worden. In 25 jaar heeft men nog nooit zulk een warmen zomer gehad. De Staatscourant van Vrijdag 17 April bevat o. m. de volgende Koninklijke besluiten benoemd tot chef van dengeneralen staf de generaal-majoor F. N- Tniange, thans sous-chef benoemd bij den grooten staf tot generaal- majoor, commandant der Nieuwe Holland- sche Waterlinie, tevens bevelhebber der 2e militaire af deeling, de kolonel J. A. Roe- loffs, commandant van het 2e regiment in fanterie bij den plaateelijken staf tot kolonel-plaat selijk commandant te Amsterdam de luite nant-kolonel W. C. Brocx, van het 2e regi ment vesting-artillerie; bij de infanterie tot generaal-majoor, commandant resp. van de 2e en 4e divisie de kolonels C. P. de Veer ©n J. H. A. Nier- strasz, commandanten respectievelijk van het 9e en 7e regiment; bij den staf tot kolonel de luitenant-kolo nel jhr. L. C. van den Brandeler, van den staf, gouverneur der Kon. Militaire Acade mie; bij het le regiment infanterie tot ma joor de kapitein R. Dufour, van den staf, adjudant van den minister van Oorlog; bij het 2e regiment tot kolonel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel J. H. Makkink, van het 6e regiment; tot ma joor de kapitein J. P. Weitzel, van den staf, werkzaam bij de Koninklijke Militaire Academie; tot kapitein de le luitenant H. Dijserinck. van den staf, werkzaam bij de Kon. Militaire Academie; tot le luite nant de 2e luit. J. G. Haremaker, van het korps; bij het 4e reg. tot kapitein de le luitenants W. Petter, van het korps, en J. W. Gefken, van het 10e regiment; bij het 5e reg. tot kapitein de le luit. F. H. A. A. Wagner, van de grenadiers en jagers; tot 'e luit. de 2e luits. P. N. van Ba vel en L. D. Keus, beiden van het korpsbij het 6e regiment tot luitenant kolonel de majoors A, J. Ph. A. de Vries en H. Spruijt, beiden van het korps; tot kapitein de le luitenant jhr. H. P. van der Mie den, adjudant bij het 3e reg. infan terie; bij het 7e regiment tot kolonel, com mandant van het korps, de luitenant-kolo nel van den generalen staf A. Hoogeboom, chef van den staf der le divisie; tot leluit. de 2e luit J. J. Th. Heijbij het 8e reg. tot majoor de kapitein J. C. L. Oberholzer, van het 6e reg.ij het 9e reg. tot kolo nel, commandant van het korps, de luit.- kolonel A. L. de Wolff, van het 11e regi ment; tot le luit. de 2e luit. G. van Ros- sem, van het korps; bij het 10e regiment tot majoor de kapitein' W. D. A. Ophorst, adjudant bij het le regiment; tot le luit. de 2e luits. P. Weys en jhr. A. D. La- man Trip, beiden van het korpsbij het 11e regiment tot kolonel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel W. F. R. Bischof van Heemskerk, van den staf, toe gevoegd aan den inspecteur der infanterie; tot luitenant-kolonel de majoor J. C. H. A. Quack, van het 2e regiment bij de cavallerie tot ritmeester de le lui tenant, op non-activiteit ter zake tijdelijke ongesteldheid, J. Jurrians, van het wapen; bij het' 2e reg. huzaren tot- le luitenant de 2e luit J. J. M. de Waal, adjudant bij het korpsbij het 4e reg. bot ritmeester de le luit. J. J. IJssel de Schepper, van het 3e reg. bij den geneeskundigen dienst tot gene raal-majoor de inspecteur van dat dienst vak, de dirigeerendc officier van gezondheid le klasse K. Hennes; in rang en ouderdom overgeplaatst bij den generalen staf de majoor P. P. C. Collette, van het 11e regiment infanterie; bij het 2e regiment vesting-artillerie de luitenant-kolo nel van den generalen staf A. R. Ophorst, chef van den staf in de stelling Amsterdam, onder eervolle ontheffing uit die betrekking. toegekend de titulaire rang van generlei- majoor aan Ilr Ms. adjudant de kolonel- titulair E. F. C. H. J. baron van Tuijll van Serooskerkcn, van den grooten staf en aan Hr. Ms. adjudant in buitengewonen dienst den kolonel op non-activiteit van Je infan terie, lid van de Eerste Kamer, J J. G- baron van Voorst tot Voorst; eervol ontslag verleend met pensioen ter zake langdurige» dienst op zijne aanvrage aan den luitenant-generaal van den grooten staf G. A. de Bruijn, commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, tevens be velhebber van de 2e militaire afdeeling voorts aan de generaal-majoors A. D. Pet ter, commandant van de 4e divisie infante rie en H. F. A. Giesbers, inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht; aan den generaal-majoor G. J. W. Koole- maus Beynen, commandant van de 2e divi sie aan deu kolonel van den olaatselijken staf A. G. van Tricht, plaatselijk comman dant te Amsterdamaan den kolonel op non-activiteit ter zake tijdelijke ongesteld heid H. J. van Ravenswaay van de artil lerie; aan den kapitein A. Kraak van het 4e regiment infanterie; ter zake lichaamsgebreken de kolonel D. C. Hoogkamer, commandant van het lie reg. infanterie met dankbetuiging voor de veeljarige be langrijke diensten aan Dé Bruijn, Koole- maii8 Beijnen, Petter en Giesbers, en toe kenning van den majoorsrang aan den kapi tein Kraak benoemd tot notaris te 's Gra.venfaago H. A. F. v. d. Ven, ca-ndidaat-uotaris aldaar; op verzoek eervol ontslagen A. Langer- huijzen van Uden, als Iecraar aan de R. H. B. S. te Gouda op verzoek eervol ontslagen C. Z. Tadema als burgemeester van Culemborg; benoemd tot burgemeester van Maassluis

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1