BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAM Openbare vergadering) van den 'raad der gemeente Amersfoort op Woensdag 1 April 1908. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W A Barch man Wuytiers. Tegenwoordig de hteren wethouders E. Ij. Visser en M. L. Celosse, de heeiren H. Kroes, M. E. N. Oosterveen, J. W. Joris sen, A. A. Hamers, D. Gerritsen, mr. J. Heyligers, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Vols Heyn, C. J. Plomp, S. J. van Duinen, W. Salomons, D. Ruys, J. C. ftolandns Hagedoorn en de secretaris mr. dr. J. G. Sfcenfert Kroese. Afwezig de heer A. M. Tromp van Holst met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering Worden gefleaen en goeidtgelkeurd Ingekomen zijn de volgende Stukken a. 5 .besluiten van de Gedeputeerde Sta ten van Utrecht, 'betreffende reclames in zake plaatselijke directe belastang naar het inkomen, dienst 1907. Voor kennisge ving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Maart 1908, 3de afdee- 'ling, no. 645/479, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 25 Februari 1908, no. 63, betreffende ondeihandsche verhuring van (huizen en gronden op Barkhoven. Alsvo- Ten. c. Besluit van «e Gedeputeerde Staten van Utrecht van 24 Maart 1908, 3de af- lieeüing, no. 644/671, tot goedkeuring van ■het raadsbesluit van 25 Februari 1908, no. 63, tot wijziging der begroeting in ver band met de verbouwing van Birkhoven. Alsvoren d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 17 Maart 1908, 3de af dee ling, no. 816/595, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 25 Februari 1908, no. 59, strekken Ie tot be tailing uit den post voor onvoorziene uitgaven. (Kosten kanaal door de Geldersche vallei). Alsvoren. e. Beslu't van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 24 Maart 1908, 3de af dee ling, no. 963/674, tot goedkeuring van hét raadsbesluit van 25 Februari 1908, no. 60, strekkende tot* af- en overschrijving (jaar wedde -burgemeester). Alsvoren. f. Verslagen van de alfdeeliingsvergade- lingen exp 9 en 10 Maart en bet antwoord van Burgemeester en Wethouders betreffen de de opname in de -barak, de politie en het marktwezenTe behandelen bij. de ver schillende onderwerpen g. Verslag over 1907 van de oom missie tot bijétand in het beheer van de germ een te- remiging. Ter visie, voor de ledenzal worden gedrukt bij het gemeenteverslag. h. Verslag over 1907 van de Gezondheids commissie. Alsvoren. i. Een dankbetuiging van den directeur der Hoogere Burgerschool voor het hem verleende verlof. Voor kennisgeving. j- Een adres van de afdeeling Amers foort van het Nedenland&ök Onderwijzere genootschap betreffende de salarisregeling van het onderwijzend personeel. Te be handelen bij punt 10 van de agenda. k. Een adres van de afdeeling Amers foort. van den Bond van NedeTlan Jsche On derwijzers betreffende de salarisregeling van het onderwijzend personeel. Alsvoren. 1. Een adres van de afd. Amersfoort van de Vereeniging Volksonderwijs en van de afd. Amersfoort en Omstreken van de Ver- eenigring van Hoofden van Schalen, waarbij instemming 'betuigd wordt met het adres van de afd. Amersfoort van hét Onderwij zersgenootschap in zake de salarisregeling voor het lager onderwijs. Alsvoren. im. Een adres van H. A. de Vries, waarin hij verzoekt te willen onderzoeken, •waarom hij niet in aanmerking komt voor leveringen aan de Gasfabriek. Wcxrdt als ongeeogeld ter zijde gelegd. n. Een verzoek van G. van den Berg, te Hilversum, waarbij hij ondersteuning ver zoekt voer zijne minderjarige, kinderen. Wordt aJs zijnde ongezegeli ter zijde ge legd. 0. Een schrijven van het bestuur van den Nederlandbchen Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand 'betreffende de wensche- lijkheid van unificatie van tijd voor Neder land. De Voorzitter. Ik dtel voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat in eene vorige vergadering besloten is adbaesie te betuigen aan een ingediend adres voor zoover 'betreft uniformiteit te brengen in de tïjdregeling, zonder in eene beschouwing te treden omtrent de vraag welke tij'dregeling de meest gewenscht is. Wordt z. h. o. conform 'besloten. p. Een adres van den directeur der Hoo gere Burgerschool naar aanleiding van het schrijven van den gemeenteraad van 3 Maart, kabinet no. 160. In handen van B. en W. om advies. q. Een adres van den onderwijzer Ermers, houdende verzoek om verlof gedurende drie maanden tot herstel van gezondheid. Wordt op voorstel van den Voorzitter spoedeaséhend verklaard, waarna het ver zoek wordt toegestaan, terwijl B. en W. gemachtigd worden door een tijdelijke be noeming in het onderwijs te voorzien. Aan de orde is: 1. Voorstel var. B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den derden gemeen te-opzichter G. L. Pape met ingang van 1 Mei. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan den leeraar Z. Stok vis met ingang van 28 April. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel .van B. en W. tot vaststel ling van eene verordening, betreffende 'be- eedigde meters-wegers voor den graanhan del. De artikelen 14 worden z. h. o. voor- loopig goedgekeurd. Art. 5 De heer vanEsveld. Mijnbeer de voor zitter, worden de toestellen, die in dit ar tikel zijn genoemd, door de gemeente ver strekt? De Voorzitter. Dat is niet het voor nemen. Waarschijnlijk zijn 'het de belang hebbenden, die daarvoor zorgen, of anders de Kamer van Koophandel. De heer Gerritsen. Het zijn de be langhebbenden, die daarvoor zorgen. In het meet- en weegloon is begrepen het genot van de verschillende materialen. De heer van Esveld. De wegers kunnen hun vak zonder die materialen niet uitoefenen. Is het eehe verplichting van degenen, die graan gemeten of gewogen wil len hebben, dat zij de toestellen moeten leve ren? De hoer Celosse. Onder het meet- en weegloon 'is alles begrepen. De heer van Esveld. Dat was niet duidelijk. Ik dank voor de inlichtingen. Art. 5 wordt z. h. o. voorloopig goedge keurd en daarna de artt. 68. Art. 9. De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, mag ik eene vraag doen. Hier staat, dat de weger-meter na de weging of meting zoo spoedig mogelijk aan de belanghebbenden eene door hem getoekende verklaring van zijne bevinding inlevert. Zijn er bij derge lijke zaken niet twee belanghebbenden? Hier is 'bedoeld degene ten wiens verzoeke de par tij gemeten of gewogen wordt. Maar er is nog een andere persoon, die even goed belang heeft bij den uitslag. Zou het niet beter zijn den weger-meter te verplichten de verklaring in duplo op te maken, waarvan een wordt afgegeven aan den belanghebbende en de ander onder zijne berusting blijft? De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, als deskundige kan ik hierover in lichting geven. De opmerking van den heer Plomp is .volkomen juist, maar ik zou nog iets verder willen gaan. De verklaring be hoort in triplo te worden opgemaakteen voor den kooper, een voor den verkooper, terwijl het derde exemplaar in het bezit van den weger-meter moet blijven. Verder zou ik bepaald willen zien, dat de verklaring moet worden afgeleverd binnen 24 uren. .,Zoo spoedig mogelijk" is eene te rekbare uitdrukking. De Voorzitter. B. en W. hebben geen 'bezwaar die wijzigingen over te nemen. Het gewijzigde artikel wordt z. h. o. voor loopig goedgekeurd en daarna de artt. 10 13. De geheele verordening wordt met alge- meene stemmen vastgesteld. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de jaarwedden van het personeel, verbonden aan het gym nasium en de Hoogere 'Burgerschool. Het voorstel srtrekt om de bepaling, dat voor de toekenning van periodieke verhoo gingen meetelt de diensttijd doorgebracht aan een gymnasium of H. B. school met 5-jarigen cursus, hetzij hier of elders, in dier voege te wijzigen, dat ook zal gelden de diensttijd, aan een II. B. school met driejarigen cursus doorgebracht. De artt. 1 en 2 worden z. h. o. voor loopig goedgekeurd. Art. 3. De heer Jorissen. Mijnheer de voor zitter, ik geef toe, dat het moeielijkheid zou opleveren voor B. en W. en voor den raad niet hiertoe te besluiten, omdat reeds op de vergissing van 7 Maart 1906 is voortge- werkt. Maar is het wel juist om aan het be sluit terugwerkende kracht te geven? Het is eene onaangename vergissing geweest en wij kunnen eene uitzondering ma'ken voor dien eenen leeraar. Maar dat staat er niet; er staat iedere leeraar". De heer Celosse. Mijnheer de voor zitter, het is wel juist, dat er maar één leeraar is, die in het geval verkeert, door den heer Jorissen genoemd. Maar in de ver ordening kan bet slechts algemeen staan. De heer Jorissen. Dan is het niet juist gesteld in de verordening. De heer Plomp. Mijnheer de voorzit ter, de heer Jorissen kan niet meenen wat hij zegt. Wat is het geval Wij zouden hoogst onrechtvaardig worden, als wij deden wat de heer Jorissen wil. Ten gevolge van eene vergissing heeft één leeraar genoten waar de anderen recht op zouden kunnen hébben. B. en W. willen nu rechtvaardig heid betrachten en ook de anderen in dat genot stellen. De heer Jorissen. De vergissing komt voort uit de verordening. De heer Plomp. Wij. moeten meten met gelijke maten. De Voorzitter. Wilt u er een voorstel van maken De heer Jorissen. Neen, mijnheer de voorzatter, ik heb er alleen op willen wijzen.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3