7 Dat over het nu aanhangige voorstel de commissie van fabricage niet is gehoord, werd door den heer Visser gemotiveerd met de opmerking, dat deze zaak niet bijl Fa bricage thuis behoorde. Dan begrijp ik ech ter niet, waarom aan het hoofd van dit voorste] staat: Voorstel van B. en W. be treffende de organisatie van het personeel, in dienst bij Fabricage". Uk meen, dat wel degelijk het bouw- en woningtoezicht oen integreerend deel uitmaakt van 't geen tot de Fabricage behoort. De heer Visser. Mijnheer de Voorzit ter, de vorige apréker heeft, gesproken van de lakens uitdeelen. Ik zal de laatste zijn om toe te geven, dlat in de zaken der ge meente de lakens worden uitgedeeld door iemand anders dan B. en W. of den raad. Maar ik héb gezegd, dat er overleg heeft plaats gehad met den pachter van Biridho- ven over de verbouwing van het gebouw. En als de oommissie zich daarbij, heeft la ten overvallen door den pachter, dan kan men nog niet zeggen, dat de pachter de la kens heeft uitgedeeld. De heer Plomp. Mijnbeer de Voorzit ter, het wordt hoe langer hoe mooier. Eerst zegt de heer van Duinen, dat de pachter van Birkhoven de lakens heeft uitgedeeld, en dan hooren wij van den heer Visser, dat de commissie zich door den pachter heeft •laten overvallen. De raad zou op die ma nier misschien gaan gelooven, dat de com missie van Birkhoven rare dingen heeft gedaan. Maar wij konden zulke verwijten allerminst verwachten. De heer van Duinen. Ik heb de com missie niets verweten. De heer Plomp. Dlan moet u zoo iets niet zeggen. Of de commissie van fabricage gehoord is over de verbouwing op Birkho ven, is iets wat onze oommissie niets aan ging, maar zoodra u gaat spreken over de verhuring van Birkhoven, komt u op het ter rein van de oommissie van bijstand in het beheer van Birkhoven. U beüeedigt de com missie doorat geen u zegt. Als de commissie naar haar beste weten het belang] van de gemeente behartigt, dan moet u niet op die wijze insinueeren. De heer K ro es. Mijnheer de Voorzitter, als lid van de commissie van Birkhoven on derschrijf ik geheel de woorden van den heer Plomp. De heer van Duinen. Mijnheer de Voorzitter, wat ik gezegd heb steunde op hetgeen de wethouder van openbare werken ons mededeelde over de behandeling van de zaken. De Voorzitter. De wethouder heeft niet medegedeeld, dat de pachter van Birk hoven de lakens uitdeelde. De heer van Duinen. Dan heb ik den wethouder zeker verkeerd verstaan of1 begre pen. Maar het heeft mij den indruk .gege ven, dat hij dat had gezegdMocht ik daar in gedwaald hébben, dan wil ik amende ho norable doen. De Voorzitter. Dus de heer vau Duinen maakt excuses. Het voorstél tot verzending naar de af- deelingen wordt in stemming gebracht en aangenomen met 15 stemmen tegen 1. Tegen stemde de heer mr. J. Heyligens. 9 Voorstel van B. en W. betreffende ont trokking aan den openbaren dienst en ver pachting van terreinen voor de a.s. jaar markt. B. en W. vragen machtiging cm de aan den openbaren dienst onttrokken terreinen ondershands of in 'het openbaar te verpach ten. De heer van Esveld. Mijnheer de Voorzitter, het heeft mij getroffen dat ver leden jaar op de kermis maar één poffertjes kraam aanwezig was. Dat is een gevolg hiervan geweest, dlat B. en W. de andere terreinen, die voor .poffertjeskramen bo stemd wanen, aan denzelfden pachter gege ven hebben. Die heeft die terreinen onbe bouwd gelaten en d'aardloor alle concurren tie uitgesloten. Ik geef B. en W. in over weging, ditmaal bij de verpachting de con ditie te'stellen, dat op iedere plaats, voor een tent of kraam bestemd, zulk eene in richting moet verrijzen. Dan zal het niet mogelijk zijn, dat de verpachte plaatsen on bebouwd Wijven. De Voorzitter. B. en \V. zullen de opneming van zulk eene bepaling in de voor waarden overwegen. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, in tegenstelling met den heer van Esveld, zou ik wenschen, dat B. en W. de voorwaarden van verpachting zco inrichtten, dat er van iedere kerinisinirichting niet meer dan een hier komt. Op die manier komt de gemeente toch ook aan haar geld. De heer van Esveld. Het schijnt, dat de heer Gerritsen niet van poffertjes houdt. Daartegenover staan honderden in de ge meente, die concurrentie in deze gewenscht achten. Wordt z. h. o. coniform het voorstel be- •8l0ten. 10. Voorstel van B. en W. betreffende de salarisregeling voor het personeel, ver bonden aan inrichtingen voor lager onder wijs. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, ik heb gehoord, dat er een voorstel is ingekomen om het voorstel van B. en W. ■uit te breiden», omdat er leden zijn, die met dat voorstel niet tevreden zijn. Ik verkeer in hetzelfde geval, maar ik meende geen voorstel te moeten doen, omdat staande de vergadering de portee van zulke voorstellen moeielijik is te begrijpen. Ik stel voor dit voorstel eveneens te zendén naar de afdee- lingen en voeg daaraan den wensch toe, dat' de afdeelingen zoo spoedig mogelijk zullen worden bijeen geroepen. De Voorzitter. Ik kan mededeelen, dat eerst heden een voorstel van den heem van Duinen is ingekomen. Als de vergadering zich vereenïgt met het voorstel van den heer •Gerritsen, dan zal dat voorstel en de voor stellen, die verder nog mochten inkomen, ook naar de afdeelingen verzonden worden. Wordt z. h. o. tot verzending naar de af deelingen besloten. 11. Voorstel van B. en W- tot aankoop van grond tot stichting van een politiewacht- post-. Het voorstel strékt tot aankoop van 140 M- grond aan den Soesterstraatweg voor f '2,50 per M2. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Voorstel van B. en W. tot onttrek king aan den publieken dienst en ingebruik- gev.ing van een gedeelte van het plantsoen er van de muziektent. Ten behoeve van een- te houden concours van harmonie- en fan tare-korpsen zal den 28en Mei aan den openbaren dienst worden onttrokken het gedeelte van het plantsoen, gelegen tusschen de openbare meisjesschool en Monnikendam, welk terrein benevens de muziektent voor dit doel in gebruik zal wor den gegeven. Wordt z. hi. o.conform het voorstel be sloten. 13. Voorstel vaij B. en» W. tot het be schikbaar stellen van een -gouden medaille voor het concours van harmonie- en fanfare korpsen. De medaalle zal eene waardie hébben van f 35 a 40. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten. 14. Rapport en voorstel van B. en W. naar aanleiding vau eenige adressen betrek king hebbende op den Kruiskamp- en Iiieu- dertschen weg. B. en W. stellen voor: 1. M. A. I«in- weber e. a. bewoners van den Kruiskampwcg en Liendeirtschen weg, verbetering en verlich ting van dien weg vragende, te berichten, dat met het leggen van een klinkerpad en gasleiding een aanvang zal worden gemaakt, zoodra het gedeelte van dien weg, toobehoo- rende aan L. J. Hontelé, vrij van hypotheek! ei. andere lasten aan de -gemeente zal zijn overgedragen2. het adres van L. J. Hon telé voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter. Ik kan mededeelen, daJt het bewijs van onbezwaardheid van het perceel, toebehoorende aan Hontelé, verle den Maandag ter secretarie is bezorgd. De heer Roland'us Hagedoorn. Mijnheer de voorzitter, is er mogelijkheid te vernemen, wanneer aan het besluit gevolg! kan worden gegeven? De Voorzitter. Het plan is, zoodra do hypotheek is afgelost, over te gaan tot het aanbrengen van bestrating en verlich ting. De afdoening van de zaak heel't daarop steeds -gewacht. Nu is eergisteren het bewijs ontvangen, dat dé groud onbezwaard kan worden overgedragen." Dé heer Rolandus Hagedooin. Er is nu dus geen bezwaar meer om tot de uitvoering over te gaan. Wordt z. h. o. conform het- voorstel be sloten. 15. Vaststelling van het eerste gedeelte van het primitief kohier der plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, dienst 1908. Wordt z. h. o. vastgesteld tot een be drag van f 73,604,50.' 16. Behandeling van reclames in zake straatbelasting, dienst 1907. Wordt z. b. o. besloten conform: de ad viezen. 17. Voorstel van" B. en W. tot het geveh van afschrijving in zake plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1908. Wosdt z. h. o. conform besloten. De heer Joris sen. Mijnheer de voor zitter, in de laatste vergadering van de com missie van toezicht op het lager onderwijs is gewezen op den on houdbaren toestand van de privaten in de school aan de Punten- burgerlaan. Ik weet niet of dat reeds onder do aandacht van B. en W. is gebracht, maar ik wil aandringen op spoedige voorziening. De Voorzitter. Ik kan- mededeelen dat B. en W. van deze zaak kennis dragen en haar in handen -gesteld hebben van de betrokken autoriteiten. De heer H a m e r s. Mijnheer de voor zitter, hoe is nu de stand van de zaak der waterleiding? Wij hebben daarover een heele poos niets gehoord. Zijn B. en W. daar nog mee bezig? Dé Voorzitter. B. en W. zijn daar mee steeds druk bezig, en hepen, zoodira de inspecteur van de -bouwpclitie in functie is, daaraan de laatste hand te leggen. De heer ;van 'Esve 11 d. Mijnheer de voorzitter, nu er eindelijk uitvoering gege ven zal worden aan 'het besluit tot bet bou wen van een wachtlokaal aan den Soes ter straatweg, wil ik vragen of het wachtlokaal op de nieuw© begraafplaats niet in beteren toestand kan worden gebracht-. Dat kan nu niet als fatsoenlijk wachtlokaal dienen. Ver der wil ik dé aandacht vestigen op het wacht lokaal op de oude begraafplaats. I-k ben daar onlangs geweest bij de begrafenis van dén heer Zandijk. Er waren een, aantal men- schen, die daar stonden te wachten. Ik meende, dat er een wachtlokaal beschikbaar was. Maar de toestand van dlat lokaal was zoo vervuild, dat ik, om voor dé eer van de -gemeente op te. ikomen, niemand durfde uit te noodigen om daar binnen te gaan..

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 9