Groote Opruiming Hoogere Burgerschool J. J. NAGELHOUT, G.G.Ph.L. BOEKELMAN, C.H.deJong A. DE VRIES, SLEE Ik HEIüSltJS, FIRIHA JAC BOS. Maatwerk en Reparatie STADSNIEUWS. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIEN. Ooster Stoomtram-Maatschappij G. J. BUYS. gereild en verkocht: een Natuur Bleekerjj! Korte Bergstraat 10, Amersfoort, Te koop gevraagd, Hof 38, - AMERSFOORT. HEEREN-, DAMES- en KINDERSCHOEISEL. Verschillende Modellen. Goncurreerende prijzen. met MELK of SPUITWATER. Goud- en Zilverwerken, Langestraat 26. Buigzaam Staaldraadtouw NEUDE 9, UTRECHT. Effecten - Coupons - Wissels - Rekening-Courant. Amerikaansche Spoorwegwaarden Stichtsche Hypotheekbank Al drecht en C. G. van Beuningon te Maare- ber°«n. Door tusschenkom6t van liet hoofd bestuur werd door de regeering een subsidie van f 300 verleend aan de vereeniging tot. bevordering van de pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland) (V. P. N.), om daarvoor in deze provincie te hou den een 20-tal voordrachten. Aan het hoofd bestuur werd door de regcering een subsidie van f 572 verleend tot het houden van 4 cursussen in ooftteelt en wel in de gemeen ten Schalkwijk, Maarssen, Oothen en Mont- foort. Het verslag eindigt met dank te bren gen aan de regeering, Provinciale en Ge deputeerde Staten dezer provincie en aan het beet uur der gemeente Utrecht voor den ondervonden steun, welke den Landbouw ten goede kwam. De rekening over 1907 sluitend© met f 11055.95J als eindcijfer en batig saldo van f 485.344, werd goedgekeurd, alsmede de begrooting over 1908 Hierna sprak de heer L. van Everdingen, ontvanger der registratie en domeinen te Werkendam, over de Tiend wet. Electrlsche tram Gouda—Utrecht. Nadat Gedeputeerde «Staten van Utrecht den ingenieur J. H. Müller, te 's Graven- hage, hebben aanbevolen de definitieve plannen vooi deze lijn in bewerking te ne men, daar volgens hun besluit met geen andere aanvragers de lijn GoudaOudewa ter—MontfoortUtrecht zal worden behan deld, zijn, nadat reeds belangrijke voorloo- pige opnamen en plaatselijke metingen wa ren uitgevoard, deze week de geheele metin gen van af Oude water tot aan de Keulsclie vaart met het noodige personeel bewerkt en voltooid. De kaarteering van af de Keulsche vaart tot aan het Vreeburg te Utrecht wa ren reeds bewerkt en ingezonden. Was het weder minder gunstig, tooh werd doorgewerkt van vroeg tot laat; daljderge- lijke spoed door aanwonende 'belanghebben den met belangstelling wordt gezien en ge waardeerd, mag wel worden vermeld Zeist. Door de hoofdcommissie voor de in 1909 te Zeist te houden gpoote Tuinbouw tentoonstelling is tot den Minister van Wa terstaat een schrijlven gericht, waarin Z.E. verzocht wordt te wallen bevorderen, dat de tramlijn UtrechtZeist voor Augustus 1909 met electriciteit kan wooden geëxploiteerd. Monument-Dr. Sckaepman. Het monument ter ©ere van wijlen mgr. dr. H. J. A. M. Schaepmau, dat verrijst voor het Groot-Seminarie Rijsenburg, nadert zijne voltooiing. Binnen een maand zal het geheel gereed zijn en reeds nu trekt het, op 25 meters van den straatweg staande, vele be langstellenden. Het monument stelt, gelijk men weet, den doctor in zijne verschillende qualiteiten en werkzaamheden voor. Tr zijn zes afbeeldingen. Naar de straat gekeerd, ziet men zijn beeld zeer goed ge lijkend, in toog met Romeinschen mantel en ordeteekens. Rechts le vak dr. Schaepman, als staatsman, omgeven door politieke per sonen, "waaronder duidelijk herkenbaar zijn mr. Kolkman, dr. Kuyper en jbr. mr. Loh- inan. Verder: dr. Schaepman als dichter; volgens de teekening uit Elsevier's Maand schrift, de doctor" zittend voor zijn bureau met het tyipeerende mutsje. Naar 't Semina rie gekeerd ziet men hem als priester aan 'taltaar: het volk zegenend. Daarnaast dr. Schaepman te midden zijner aandachtig toe luisterende studenten als leeraar. Ten slotte dr. Schaepman als volksman, te midden ©?ner groote menigte. (Oentr.) Hilversum. Dfoor een groot aantal ingezetenen is een adres gezonden aan den minister van waterstaat, waarin aangedron gen wordt op eene spoedige beslissing aan gaande den bouw van een tunnel onder de spoorlijn bij het Stationsplein te Hilver- Bum. O.m. wordt erop gewezen, dat duizenden inwoners van Hilversum met verlangen naar de uitvoering van het Raadsbesluit tot deu bouw uitzien. Het adres wordt ondersteunddoor de directie der Gooische stoomtram. Aan 't verzoek wordt adhaesie bstuigd door de ge rneeiitebeöturen van Laren, Bllaricuni en Huizen, de vereeniging Handelsbelangen' alhier, en de. Hilversumbohe Winkeliers- vereeniging. Voorts is het Kamerlid voor Hilversum de heer S. Baron van Heemstra, uitgenoo- digd zijne medewerking te willen verleenen tot een spoedig afdoening van de<ze zaak. Boefjes. Woensdagmorgen heeft de politie te Hilversum twee jongens, de ge broeders P., 15 en 13 jaar oud, aangehou den, die aldaar den laatsten tijd verschil lende malen zióh aam het lichten van laden schuldig maakten. Na het verhoor werden zij vrijgelaten, doch 's anderen daags weer gearresteerd', om ze ter 'beschikking van den officier van justitie te stellen. Bij het tweede verhoor bleek, dat zij dien zelfden avond van den dag, waarop zij dn vrijheid waren gesteld, w-eer hun slag sloegen bij den coiffeur P. op den Zeedijk, waar zij eenige planken voor de vensters' wegbraken. De jongens stalen een portemon oaie waarin f 25, en een paar schoenenZij, bekenden de echoe nen in een iu aanbouw, zijnd peroeel aan de Havenstraat te hebben verstopt en het geld te hebben begraven. Bij de opgraving bleek evenwel, dat de porte m on na ie slechte ruim f 5 inihield. De jongens houden vol, dat ze onmiddellijk het geld hebben geteld en dat er toen slechts het gevonden bedrag in was. De beer P. blijft, evenwel beweren, dat er f 25 in moet «in- Hbld. §eneraal-majoor A. D. Pet ter, oud-commandant van de 4e divisie, is Zaterdagmiddag van Nijmegen, zijn nieu we woonplaats, vertrokken T De officieren van den divisiestaf en hot officierskorps van het 5e regiment infante rie deden den vertrekkende uitgeleide. De stafmuziek was op het perron aanwe zig. De nieuw benoemde gemeraal-majoor Nierstrasz zal, naar wij vernemen, het be vel over de 4e divisie morgen op zich'' no men. De manschappen van het XVe en die van de 2e en 3e oompagijie. van het XlXe 'landweerdistrict zijn lieden voor herhalings oefeningen onder do #wa,pens gekomen en ondergebracht in dc kazerne van hét 5e re giment infanterie. De Orth. kiesvereeniging .Evangelie en Belijdenis" heeft voor het kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente de volgende can- didatesn gesteld: de aftredende leden, de heeren J. H. Donath, A. van Eeden, J. W. Fröger, J. H. Kleber, C. D. van Kuijk, E. Lindenhovius, E. J. v. d. Vogel, W. van Surksum en N. van Veen, alsmede de heeren J. Klink en A. Slagt. Naar wijvernemen zal mevrouw Wijmaendts Francken uit-den Haag weldra in onze stad de beginselen uiteen komen zetten van den Nederi andschen Bond voor Vrouwenkiesrecht. Niet alleen de begin selen, doch ook het vóór en tegen van Vrou wenkiesrecht aail besproken worden. Op den voorgrond zal worden gesteld le. dat de Bond, als zoodanig, aan geen politieke actie deelneemt en de leden per soonlijk geheel vrij blijven in hun propa geer en voor een politieke partij,, daar al leen onder deze voorwaarden een samenwer ken va.n alle partijen mogelijk wordt. 2e. dat de leden zich verbinden bij hun propaganda voor het vrouwenkiesrecht zich te onthouden van wanordelijke en geweld dadige middelen (Dus niet optreden zooalls de suffragettes.) 3e. dat voorstanders kun hen toétreden tegen een bijdrage in eens van minstens 10 cent, hetgeen een soort volksstemming voor vrouwenkiesrecht mogelijk maakt. De Band stelt zich ten doel lo. het vormen van een vereenigingspunt voor allen, die vrouwenkiesrecht, hetzij ac tief alleen, hetzij actief en passief beide, voorstaan 2e. het- doen ingang vinden van de mee ning, dat het kiesrecht niet mag onthou den worden op grond van sekseverschil al leen 3o. het bestudeeren van- en verspreiden van' kennis omtrent het vraagstuk van vrou wenkiesrecht. 4. het voorlichten der vrouw ten aanzien van alle vraagstukken, die voor haar, met het oog op haar toekomstige burgerschaps rechten, van belang zijn. Wereldreis Gebr. Boes. Heden morgen ontvingen wij bezoek van de heeren Gébr. Boes, uit 's Hertogen bosch vertrokken, om te voet eén reis om de wereld te maken. Ze kwamen gisteren avond te zeven uur alhier aan, komende van Amsterdam eii vertrokken te elf uur naar Apeldoorn. De heeren, naar sdhatting 25 a 30 jaar oud, zagen er zeer flink en opgewekt uit en waren vol goeden moed. De reis wordt ondernomen met het doel de avonturen en ondervindingen later in 'boekvorm uit te geven. Vrijdagavond vergaderde in ,,Ons Huis" het Comité tot steun van de werk- loozen, met haar subcotamdssiën.. Slechte een 20-tal leden waren preseiit, waarom enkelen van oordeel waren dat men met een zoo ge ring aantal leden niet gerechtigd was te be sluiten het comité te ontbinden, waartoe men in hoofdzaak bijeen was gekomenEven wel ging men ten slotte toch tot opheffing van het comité over. Zeven ziekelijke werkloozen zullen tot den len Mei a. s. nog uitkeering ontvangenOm trent de bestemming van nog in. kas zijnde gelden (ruim f 1800) onspon zich eene breed voerige discussie, met het gevolg dat beslo ten werd deze gjelden voorloopig in sOliedé fondsen te beleggen. Een voorstel om die gelden in de kassen dér vakvereenigingen te storten kon geen instemming vinden. Ten slotte werden 7 heeren gekozen, zijn de het geheele oudle bestuur, behalve de heeren J. van Wessum en H. Noorman, die een permanent bestuur zullen vormen. Dat het Zondagsavonds op de Lairge- straat nog al eens rumoerig ka.n zijn, is van ooids bekend. Gisterenavond waren er eeni ge heeren van het .voetvolk", die meen den den boel eens flink te moeten opschep- pen. Door (twee oud erolffilcieren aangemaand, zich behoorlijk te gedragen, toonden za zich onwillig, vooral toen ©enige welgezinde burgers hen in hun ongemanierd optreden kwamen steunen. De onderofficierendie hier in het belang der goede orde optraden en dus hun plicht deden, werden uitgejouwd, bedreigd en schandelijk gebrutaliseerd. Gélukkig evenwel zijn de namen der la waaimakers bekend en werd de grootste bel hamel 's avonds gearresteerd en opgebor gen. Jammer, dat de vlegels, die de soldaten in hun verzet steunen, niet tevens ingere kend zijn. Prijsraadsels. De prijzen voor de goede oplossingen zijn, na loting, toegekend aan Willem van Aehterbergik. Westsingel 41. Piet Kooiman, Hendrik van Viauden- straat 5. Frits von Ilombracht, Paulus Buvslaan 14. Cornells de Witte, Stationsdwarsstraat 2a. Oscar Herman Bauer, So^sterdwarsstraat 23. H. Kooiman, Hendrik van Viandenstraat 5. Wim van Wissel ingik, Langstraat 118. De prijzen zijn heden verzonden. Htt opntmm ttti inattondm stukken beltekmt gtun—in* dut dt Rtdactit mtt dm inhoud instemt. Dt topit wordt aan dm intend* nitt teruggegeven. Geachte Redactie. Daar de persoommissie van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederl. Onder wijzers gedurende de Paasch vacant ie afwezig was, verzoekt zij beleefd onderstaand antwoord aan den heer F. Faber c.s. nu nog te willen plaa tsen Het heeft de perscommissie ten zeerste be vreemd, dat leden der afdeeling zioh in de couranten hebben gesteld naast en tegenover de personen, die door de geheele afdeeling zijn ge kozen, als hun vertegenwoordigers. Vele lezers zullen het met de tommissie eens zijn, dat zulk een handelwijze verkeerd is en allerminst verwacht had mogen worden van loden van den Bond, die een zooveel ruimere gezichtskring meenen te bezitten. Wat het schrijven zelf betreft, doet het ons genoegen, dat de heer Faber c.s. eene wijziging der bestaande salarisregeling, waarvan alle leerkrachten profiteeren, ten zeerste voorstaan. Door deze uitspraak toch veroordeelen zij zelf het amendenment-Gerritsen, dat alleen de hoofdactebezktters in finantieel betere positie wil brengen. Wij (herhalen daarom nog eensWordt dit amendement door den Raad aangenomen, dan geniet een deed dubbel en krijgen de oudste leerkrachten nietsverplaatst men de verhoo gingen van 30 en 35 jaar naar 14 en 16 jaar dan genieten allen (punt a van het program van den Bond van Nederl. Onderwijzers.) Waar de heeren in hun resumé zeggen ,,Het hoofdacte-cxamen, annex gebreken, eischt meer studie en waarborgt intensiever on derwijs dan het onderwijzers-examen", meent de commissie te mogen opmerken, dat z ij hier door de eer van alle niet-hoofdactebezitters te na spreken. Het bezit dier aotc waarborgt voor de school bijzonder weinig. Nagenoeg zonder uitzonde ring studeeren de onderwijzers of hebben zij ge studeerd voor de hoofdact© en de uitspraak, dat a'lleen de bezitters dier acte intensiever onder wijs geven dan zij, die soms na zeer veel langer studie, tengevolge van kleine examengrillen die acte nog niet hebben verkregen, lijkt ons wel wat pedant. In hun tweede stelling halen zij als bewijs voor een belooning van f 200 voor het bezit der hoofdacte aan, dat in 1901 in twee adressen aan den Raad is verzocht om die hoogere belooning. Ten opzichte van dit punt is de oommissie van meening, onder verwijzing naar punt a van het program, dat vraagt „verbetering van salari- eering voor de onderwijzers", dat in genoemde adressen geen correote houding is aangenomen en dit dus geenszins als tegenwerping mag en kan geklen op haar voorgaand schrijven. Verder zeggen zij„Nooit 'heeft naar wij we ten de Bond zich verzet tegen de geldende be paling in Amsterdam, waarin de hoofdacte als eisch voor de benoembaarheid wordt gesteld." Hoewel de meerderheid der onderteekenaars reeds jaren de bondsbeweging mee maakt, is de commissie zoo vrij, ze te herinneren aan het voorstel van de afdeeling Amsterdam, geamen deerd door het Hoofdbestuur, dat in 1902 op de Algemeene Vergadering is aangenomen en in begin 1903 door 't referendum met overgroote meerderheid is bekrachtigd. Dit luiddeDe Bond, gezien de door grootere gemeente (Amsterdam e. a.) in het leven ge roepen beperkende bepalingen voor de benoem baarheid tot onderwijzer. Overwegende, dat in 't belang van het onder wijs en van de onderwijzers noodig zijn, onder wijzers met één bevoegdheid, draagt het H. B. op de propaganda daarvoor zeer krachtig ter hand te nemen, dooh acht het niet in het be ling der onderwijzers, dat zoolang er verschil lende bevoegdheden bestaan, de gemeentebestu ren beperkende bepalingen maken. Het verwijt, dat de persoommissie heeft ge schreven, zonder de afdeeling over dit punt ge hoord te hebben, kunnen we met een gerust ge weten van ons werpen. De iij- dit stuk aange- liaakle bewijzen getuigen, dat we zuiver op bondsterrein zijn gebleven en zoolang dit ge beurt, behoeven we ons niet te vernederen tot schrijfmachine der vergadering. Ten slotte komt het ons voor, dat het schrij ven van, den heer Faber c.s. een deugdelijk be wijs levert, dat, met het behalen der hoofdacte, de studie ter verruiming van den gezichtskring nog niet als «geëindigd beschouwd kan worden. Met dank voor do plaatsing De Persoommissie van, den Bond van Ned. Onderwijzer, Afd. Amersfoort. Mynheer de Redacteur! Het zij ons vergund als commentaar op boven staand schrijven eenige regelen in üw geëerd blad te plaatsen. We zullen de voornaamste argumenten op den voet volgen. lo. De Persoommissie is gemachtigd namens de afdeeling Amersfoort te schrijven, maar heeft natuurlijk tactisch te handelen. Questieuze pun ten, waarover in de afdeelingsvergadering geen bepaalde uitspraak is gevallen, heeft ze te ver mijden. Doet ze dit niet, dan, provooeert ze handelingen als de onze. 2o. Dat wij eene regeling voorstaan, waar van alle leerkrachten profiteeren, bewijst dat eigenbelang niet de drijfveer van ons schrijven 3o. De Persoommissie levert hier een prach tig betoog voor de waarde der hoofdacte, die zij meent te bestrijden. Zij beweert toch niets meer of minder, dan dat de hoofdacte zelfs een zeer gunstigen in vloed uitoefent ook op die onderwijzers, die niettegenstaande ernstige studie, 'haar toch niet konden behalen. We zijn 't hier geheel met haar eens en dan'ken haar voor haar krachtige hulp. Het hoofdacte-examen kan als criterium dus niet gemist worden, want 't oefent door aan sporing tot studie niet alleen gunsrtigen invloed uit op een bepaalde categorie, maar op alle onderwijzers. Dat bij vervalling van 't criterium ook de heilzame gevolgen verdwijnen, is logisch. Dit was juist de clou van ons betoog, «aar wij de Persoommissie verweten, dat zij de waarde der hoofdacte in een vorig artikel verkleind had. 4o. De motie, bovenbedoeldwas ons werke lijk door 't hoofd gegaan. Vreemd echter, dat 't bij dio eenvoudige motie gebleven is. Ge woonlijk laat de Bond 't ten opzichte van mis standen, niet enkel by moties, maar laat daarop een krachtige actie volgen. Waar deze hierop echter niet is gevolgd, vermoeden wij dat de motie van platonischen aard is geweest. 6o. Dat de Persoommissie als schrijfmachine moot fungeeren, komt niet bij ons op, maar dat zij persoonlijke inzichten niet als die der ge heele afdeeling moet lanceeren, achten we vast staand. 6o. Het slot moet waarsohijnlijk een hatelijk heid voorstellen, maar als zoodanig is ze treu rig mislukt. Dat wij nog niet 't eindpunt van inzidhts- verruini'ing door studie horei'kt hébbenwe zijn de eersten om dit te beamen. Met dank voor de plaatsing, F. FABER c. s. Amersfoort, 27 April 1908. Het Bestuur van de afd. Amersfoort dor Maatsöh. tot Bevordering <l«r Toonkunst vindt in het door „Mnziékvriend" in het Amer9f. Dagblad van 21 April j.l. ingezonden stuk, en wel voornamelijk in den laatsten volzin aanlei ding,' beleefd plaats te verzoeken voor het vol gende Aan de Besturen van plaatselijke Zangveree- nigingen zal door het Bestuur van „Toonkunst" een dezer dagen een uitnoodiging worderi ge- rioht tot gemeenschappelijk overleg, ten einde bij goeden wil te kunnen geraken tot opheffing der bezwaren, dio centralisatie van het muzi kale leven in Amersfoort in den weg staan. De toon, waarin het ingezonden stuk van „een vriend van Toonkunst, maar roiet van de plaat selijke afdeeling" in het Amersf. Dagblad van 23 April j.l. is vervat, is van dien aard, dat het Bestuur van Toonkunst daarop niet wenscht te antwoorden. Het Bestuur der afd. Amersfoort der M. t. B. d. Toonkunst. le ARNHEM. De Directie bericht a. dat liet dividend over het jaar 1907 is vastgesteld op f 55.— voor de aandeelen en 1 11.25 voor de opriclitersbewijzen en tegon intrekking van de bewijzen N° 26, resp. No 15, van heden af betaalbaar is bij de Associatie Cassa te Amster dam en de Geidersche Crediet- Verceniging te Arnhem; h. dat nog niet ter betaling zijn aangeboden van aandoel N° 206het dividond-bewys 24 495, de dividend-bewijzen No» 24 en 25 de aandeelen Nos 123, 241 en 259, het dividend-bewijs No 25 oprichters-bewijzen Nos 121122 125 131 en 134, do dividend-bewij zen No» 10, 11, 12, 13 en 14, oprichters-bewijs N° 151het divi dend-bewijs No 13, de oprichters-bewijzen Nos 123, 127, 128, 146, 150 en 156, het dividend bewijs N° 14 obligatie No 359, de coupons Nos 18 en 19, de obligaten Nos 360 381535 en 566, de coupon No 19. AMERSFOORT. Ds aanmelding ran kandidaten voor het toelatingsexamen voor den curaus 1908—1909, dat VRIJDAG 3 JULI a.s., te 9 uur v.m. zal aanvangen, is open gesteld tot 1 JUNI e. k-, formulieren van aangifte zijn eiken werkdag aan de school te bekomen. DE DIRECTEUR, Op Donderdag 7 Mei 190S. des namiddags één uur, zal te Zeist in het Ho- tol „Willemsen", in het openbaar worden De Villa genaamd ..Piekeniiii," met Erf en Tuin te Zeist aan den Woudenberg8chen Straat weg no. 3, uitkomende aan het Wilhelmina Park, in de onmiddellijke nabijheid van de Dennebosschen, groot 9 aren, 60 centiaren. De villa voorzien van gas- en waterleiding bevat: acht, zoo beneden- als bovenkamers, badkamer, keuken en kelder, benevens zolder met twee kamers en dienstbodenkamertje.. Aanvaarding bij de betaling der kooppennin gen vóór of op 15 Juni 1908. De villa is te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uur. Breeder bij billetlon en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris A. VOS- MAER, te Zeist. OPGERICHT Wascb-, Strijk- en Glansinrichting, Geheel onschadelijke behandeling. Onder minzame aanbeveling. A'ieuwstraat 20. Assistent-Accountant, Correspondent v. h. Accountants-Kantoor van L. MARKUS Kalverstraat 6, hij de Dam, te AMSTERDAM. Interc. Telefoon 8117. Inrichten bijhouden en controleeren van Koopmans- en particuliere Admini stratiënbeheer van Kapitalen, enz. BIERWAGEN voor hit, gebr. doch in goe den staat. Br. met voll. beschrijving en prijs ond. lett. D. 84, Alg. Adv.-Bur. ROUMA Co. Amsterdam. Leeraar in Piano en Zang. Dtrechtschestraat hoek Hellingstraat 38. RUIME SORTEERING in De Beste Cacaodrank. Eenige Fabrikanten F KORFF Co., Amsterdam. van een partij tegen zeer lage prijzen, bij Gegarandeerde qualiteit. Concur roerende prijzen. HOOG ER WERF F Co. KinderdijkVlaardingen. Belast zich met het uilYoeren van effectenorders aan de Amsterdamsche Beurs zoowel contant als op prolongatie met een dekking van IO En aan de Londonsche Beurs onder een dekking van 2 voor fondsen genoteerd beneden 50 °/0 en 3 °/o voor fondsen boven de 50 °/0 genoteerd met een minimum bedrag van 1000 dollar voor volgens Al j pil lira Mothnrla Qtolcpl waarbi.i het verlies beperkt het JilullWu iVlolIlUUü Öluluul is, zoodat bijstorting bij terug gang van den koers niet behoeft plaats te hebben, en bij opgang van den koers de winsten onbegrensd zijn. Vraagt volledige inlichtingen aan een onzer Kantoren te AMSTERDAM, Beursstraat 55. Telefoon 7877 en 7878. ROTTERDAM, Geldeischestraat 10. Telefoon 4412. 'S-GRAVENHACE, Passage 14. Telefoon 4625. ARNHEM, Jansplein Telefoon 283 Telegramadressen „JACBOS" te UTRECHT, Biltstraat 32, geeft uit, in stukken van f 1000 f 500,— en f 100 ^4 pCtS. Pandbrieven, tot den koers van 99 pCt. 4 pCts. Pandbrieven, tot den koers van 96 pCt. De Directie: A. DIKS Iizn., G. J. ELLEBMAN.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3