Hf*. 80S. Eerste Klad. Dinsdag 28 April 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. Jaarwang. AMERSFOORTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS: P«r 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.30. Aifeonderlijke nummers- 0.03. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vó6r 11 uur 'e morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 15 regels f 0.30. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cent* bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordcelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht liet nieuwe parlement van «1e Kaapkolonie. De volksvertegenwoordiging van de Kaap kolonie is onlangs door verkiezingen geheel vernieuwd. Zij is thans bijeengekomen, en reeds hare eerste zitting leverde het be wijs van den nieuwen geest, die in dit lichaam gevaren is. De Zuid-Afrikaansche partij, die thans de meerderheid heeft in dit parlement, maakte gebruik van het haar toekomende recht, door een van hare man nen, James Molteno, tot voorzitter van liet lagerhuis te benoemen. Het is nu een half jaar geleden, dat het kabinet-Jameson in den wetgevenden raad, het uit 26 gdkozen leden bestaande hooger- huis van de kolonie, bij eene stemming in de minderheid bleef. Dit leidde tot de ont binding van de beide huizen van het parle ment. Maar reeds dc uitslag der verkiezin gen voor het hoogerhuis verschafte aan Jameson, den man varf deai ,,radd", de over tuiging, dat voor hem de tijd van gaan ge komen was. Tok li bleek, dat de partij van Jameson, de progressisten, in het nieuwe huis slechts over acht stemmen kon beschik ken tegenover 17 Afrikaanders en één onaf hankelijke, nam Jameson zijn outslag. Iti ziji.e plaats trad Merriman op als eerste minister, die zijne ambtgenooten koos uit de Afrikaander partij. Op de verkiezingen voor den wetgeven- deu raad volgden die voor het lagerhuis, de uit 107 leden bestaaude Assembly. Het ver- kiezingswerk is in de Kaapkolonie ecu zeer tijdrooveud en ingewikkeld werk. Voor Ie beide huizen worden dezelfde kiezers opge roepen, maar in verschillend samengestelde districten, en ook de eischcu van verkies baarheid verschillen voor de leden der beide huizen. Ook in het lagerhuis beschikt de Afrikaander partij thans over eene aan zienlijke meerderheid. De bevolking van het platteland, waar de Boeren de overwegende meerderheid uitmaken, heeft meerendeels voor de candidaten van de Afrikaander par tij gestemd, maar ook een aantal steden hebben leden van die partij afgevaardigd. De burgers, die na den oorlog tijdelijk van hun kiesrecht waren ontzet, omdat zij tegen de Engelschen partij hadden gekozen, moch ten ditmaal weer meestemmen. Deze 10,000 voormalige rebellen brachten eene verster king van het blanke element onder de kies gerechtigden, waardoor het geheele aantal kezers tot 153,000 steeg. De kolonie heeft eene blanke bevolking van omstreeks 580,000 zielenhet cijfer van de inboorlingen wordt opgegeven als 1,825,000. Dat de voormalige rebellen voor de can didaten van de Afrikaander partij gestemd hebben, spreekt van zelf. Maar hunne deel neming aan de verkiezingen alleen is niet voldoende om de politieke omkeering te ver klaren, die korte jaren na defl oorlog den overwegenden invloed ook in de Kaapkolo nie weder heeft verschaft aan het Boeren- element. De merkwaardige veerkracht, waardoor dit element uit eeue verdrukking zonder weerga tot nieuwen wasdom is ge komen, verdient inderdaad onze bewonde ring: En daarnaast verdient het streven 'hulde van de mannen, die hunne krachten er aan hebben gewijd om de verbittering, die Boeren en Britten van elkaar vervreemd- de, voor andere en betere gevoelens te doen plaats maken. Een van die mannen is Sir Henry Campbell Banner man geweest, de eerste minister van Engeland, die heden grafwaarts wordt gebracht. Veel is er in deze dagen ter eere van zijne nagedachtenis gezegd, maar weinige daden strekken liem nieer tot roem dan de moed, waarmee hij voor zijne overtuiging opgekomen is in de dagen, toen de benaming ,,proboer" een scheldnaam was, die in Engeland diepe ver achting uitidrukte. Bij de opening der zittingen van het nieuwe Kaapse lie parlement heeft de gou verneur der kolonie, Sir W. Hely-Hutchin son, gewaagd van de vorderingen, die het denkbeeld van eene Zuid-Afrikaansche unie maakt. Van den eersten minister Merriman is bet. bekend, dat hij een warm voorstander van dit denkbeeld is. Men mag dus verwach ten, dat het zijn streven zal zijn om tijdens zijn 'bewind dit denkbeeld nader tot de ver wezenlijking te brengen. DsNsord- en Ooetzee-overeenkomaten. De Nordd. Allg. Zeitumg schrijft over de door de ceverstaten van Noord- en Oostzee gesloten overeenkomsten, dat het feit van het tot stand komen van die overeenkom sten in binnen- en buitenland eene gunstige ontvangst heeft gevonden. Tot de overeen komst over de Oostzee heeft Rusland den stoot gegeven, terwijl in de Noordzee- overeenkomst Duitscihland het initiatief nam. De algemeen© strekking, die in de beide overeenkomsten tot uitdruk- king is gekomen, spreekt zich uit in 'het streven om door de uitdrukkelijke verklaring, dat men den territorialen status quo in zijn tegenwoordigen staat wil handhaven en wederkcerig eerbie digen. liet vertrouwen van ^e naburige sta ten iu elkaar te bevestigen en daarmee aan de handhaving van e vreden een nieuwen steun te verleenen. Zulk eene plechtige wilsuiting van de Europeesche staten is als vredesfactor zeker niet te onderschatten. Wanneer een Parijsch blad meent, dat de overeenkomsten geen waarde meer zouden hebben van het oogenblik af waarop de in hen Kenbaar gemaakte goeden wil ver dween, dan is daarop te antwoorden, dat hetzelfde voorbehoud mutatis mutandis voor iedere internationale overeenkomst geldt, omdat internationale afspraken steeds onder de stilzwijgende onderstelling van de verdragstrouw gemaakt worden. Van het Duitsche standpunt zijn de beide overeenkomsten in zoover van onmiddellijke beteekenis, omdat zij voor goed den grond onttrekken aan de voortdurende onderstel ling van plannen tot inlijving tegenover de in Duitschlands buurt gelegen kleinere sta ten. In dit punt blijkt de nuttigheid van de overeenkomsten in het oog vallend. Daardoor wordt in de verhouding van Duitscihland tot de naburige staten feitelijk geen nieuw moment gebracht, omdat het Duitsche rijk in werkelijkheid nooit de be doeling of ook maar de neiging heeft ge had zich op kosten van den buurman terri toriaal uit te breidenniettemin is, zoolang het rijk bestaat, met het schrikbeeld van Duitsche veroveringsplannen tegen de zwak kere nabuurstaten geopereerd en in dezen veelvuldig wantrouwen gezaaid. Reeds om deze reden doen de overeenkomsten zich voor als instrumenten van waarde in het belang van een rustige politieke ontwikke ling van ons werelddeel. Wanneer de beide overeenkomsten er toe bijdragen, de ver spreiding van hatelijke inblazingen te be- moeielijken, het vertrouwen van de kleinere staten in de vreedzame gezindheid van hunne sterkere buren te versterken en daarmee aan den Europeeschen vrede nieuw© waarborgen te verschaffen, dan vervullen zij zeker eene hoog© taak. In zakelijk opzicht is te vermelden, dat de beide overeenkomsten in zoover van ver dere strekking zijn dan de inhoud der be kende verklaringen van Spanje, Engeland en Frankrijk betreffende de westelijke Mid- dellandscho zee en de daaraan grenzende At lantische kustgebieden," dat de bij de Noord zee en de Oostzee betrokken staten niet al leen voor zich verklaren hun bezit te willen in stand houden, maar tegelijk uitspreken het tegenwoordige bezit wederzijds te willen eerbiedigen. Op grond van dit alles mag worden aangenomen, iat de in de over eenkomsten aanwezige uitkomst van den ar beid der diplomatie van zeven Europeesche st ten alzijdige toestemming zal vinden en levendig© bevrediging zal verwekken. Duitechland. Het vertrek van de Keizerlijke familie uit Corfu is bepaald op den '31. Mei: Den 4. zal de Hoheuzodlern in Bari aankomen. Generaal von Plessen, een adjudant van den Keizer, is op den Albaneesehen kust gaan jagen, met het oog op een mogelijk uitstapje van den Keizer. Dat zal echter, als het plaat: heeft, slechts een enkele dag duren. De rijksdag komt heden weder bijeen, doch nog slechts voor korten tijd. Het voor nemen bestaat in lange vergaderingen in eene week of hoogstens veertien dagen af te doen wat daarvoor vatbaar is en dan tot het najaar naar huis te gaan. De beweging, die in de pers en in de openbare meening ontstaan is door de in het te München gevoerde Harden-proces ten nadeele van vorst Eulenburg afgelegde ver klaringen, krijgt een steeds wijderen om vang. Verleden Zaterdag liep het gerucht, dat vorst Eulenburg gestorven was. Dat gerucht is officieel tegengesproken. Harden verzekert, dat hij nog meer be wijzen bezit tegen vorst Eulenburg en ook tegen andere personen, die hij niet noemt. Het parket te Berlijn is zijnerzijds met zijn onderzoek begonnen en heeft een der hoof den van de geheime politie, den heer von Treschow, naar Liebenberg gezonden om vorst Eulenburg te ondervragen. BelgiS. Volgens de Daily Chronicle beeft Sir Edward Grey aan de Belgische regeering medegedeeld, dat Groot Brittannië de naas ting van deu Congostaat door België zal erkennen, wanneer de vrije handel voor alle natiën in het Congobekken wordt er kend en de dwangarbeid wordt afgeschaft. Het antwoord laat nog op 2ioh wachten Engeland. Londen, 27 Sept. De lijkdienst in de Westminster abdij voor Sir Henry Campbell Banner man werd heden bijge woond door den prins van Wales als verte genwoordiger van den Koningdoor baron Stumm als vertegenwoordiger van den Duiiteohen Keizer, door de ministers, de leden van het corps diplomatique, den Franschen minister-president Clemcnoea.u en de voornaamste loden der politieke par tijen van alle richtingen. Portugal. Lissabon, 27 April. Het republi keinschc congres heeft eene motie aangeno men, waarin verklaard wordt, dat de partij met geen ©nkeie monarchale partij verbin tenissen zal aangaan betreffende de alge- meene politiek, behalve omtrent vragen van administratieven aard. Londen, 27 April. Heden kwam het lagerhuis voor liet eerst na het Paasch- rece6 weder bijeen. De vergadering werd echter terstond weer gesloten en verdaagd tot morgen, als bewijs van eerbied voor de nagedachtenis van wijlen Sir Henry Camp- i bell Bannerman, aan wiens verdiensten de eerste minister Asqnith, onder instemming j van alle partijen, een welsprekende hulde i bracht Turkije. Ween en, 27 April. Uit Ueskub (Macedonië) wordt aan de Weenensche bla den bericht, dat de Turksche autoriteiten een complot hebben ontdekt, gesmeed door Serviërs, met het dool den aanleg van den Sand jak-spoorweg te verhinderen. Aan het hoofd van de samenzwering stonden twee popen en een aantal onderwijzers. De sa menzweerders werden gevangen genomen bij de huiszoekingen werden oompromit- teerende stukken ontdekt. Urmia, 2 7 April. In de afgeloopen week hebben Koerden weder 8 dorpen ge- plunderd, 5 personen gedood en een groot aantal gewond. Ongeveer 2000 Koerden f drongen door in het district. Doula. Van een dorp moest de geheele bevolking vluch ten, een ander dorp werd verwoest., waarbij 18 personen werden gedoodin een derde dorp werd een gedeelte van de bevolking vermoordde rest kwam door verstikking om het leven in een moskee, die de Koer den in brand hadden gestoken. Marokko. Volgens berichten uit Verschillende kust-, steden, bevindt Moeley Hafid zich op weg naar Fez. De Franscbman Houel is door Moeley Hafid weggezonden wegens de berichten, die hij over hem heeft verspreid. Er be vindt zich nu geen enkele Europeaan meer bij Moeley Hafid. Rabat, 26 April. Man bericht, dat benden geestdrijvers door de straten van Fez hebben geloopen met de bedoeling de vreemde postkantoren te plunderen. De Engelsche en Duitsche kantoren waren ge sloten alleen de uitwendig aangebrachte bussen konden worden vernield. In het Fransche kantoor werd alles kort en klein geslagen. Een besteller en een soldaat, die zich wilden verzetten tegen het binnendrin gen van de oproerigen, werden met den dood bedreigd. Zoodra zij kennis hadden gekregen van het gebeurde, betuigden de autoriteiten hun diep leedwezen daarover aan den ambtenaar, die belast is met de zorg over het archief van het Fransche con sulaat. De schuldigen werden onmiddellijk in hechtenis genomen Over de gebeurtenissen aan de Algerijnsch- Marokkaansche grens wordt bericht, dat na den overval van het Fransche kaïmp bij Menebba in den nacht vain 15 op 16 dezer, de Marokkanen zich schijnbaar in noordwes telijk© richting naar Ain Chair en Bou-De- uib hebben terug getrokken. De Fransche bevelhebber, generaal Vigy, heeft vier colon nes uitgezonden tot vervolging van de vluch tende tegenstanders, maar de vijand heeft zich voor de vervolgende Fransche colonnes onzichtbaar gemaakt, en uien weet in het Fransche hoofdkwartier niet, waarheen hij zich heeft gewend. De Frausohen hebben de voeling met de vluchtenden verloren, en men neemt aan, dat de Marokkanen zich verstrooid hebben, en wel eenrzijds om zich aan de vervolging te onttrekken en ander zijds om nieuwe ondernemingen voor te be reiden. Het schijnt inderdaad, alsof de harka reeds het station Ain Sefra aan den van Oran naar Figig eu Colomb Bechard leiden den spoorweg bedreigt, want men heeft van Constantine een bataillon gezonden naar Ain Sefra tot versterking van het garnizoen al daar. Deze plaats ligt in den rug van de troepen van generaal Vigy en er is reden om aan te nemen, dat de Marokkanen, dio den overval op het kamp van Menabba uit voerden, reeds voorbij de flanken van de hen vervolgende Fransche colonnes in den rug van dezen zijn gekomen en nu den spoorweg, derhalve de verbinding van generaal Vigy met zijne basis Oran bedreigen. De Marok kanen zijn namelijk meesters in den kleinen oorlog. P a r ij s, 2 7 April. De bladen bevat ten een telegram uit Tamgeir, berichtende dat Raisuli. toen hij terug kwam van een feest van oen stam, in een hinderlaag gelokt en vermoord is. Tweede telegram. Om vijf uur he den avond had het ministerie van buiten- la-ndsche zaken nog goon bevestiging van dit bericht ontvangen Britsch-Indië. Volgens een bericht uit Simla zijn ver scheidene benden Afghanen, ter sterkte van eenige duizenden personen, de Ka'boel- rivier overgetrokken en hebben zich met de Molvmands vereenigd. Er is bevel gege ven tot het mobiliseeren van troepen. Reuter's agentschap bericht, naar aanlei ding hiervan, dat deze zoogenaamde Af- ghanen geen geregelde onderdanen van den emir zijn, maar behooren tot stammen, waarover dc emir slechts een nominaal sou- vereinite'tsredht bezit, ofschoon zij iu naam Afghanen zijn. Zij worden overal gevonden, waar waarschijnlijkheid bestaat van onlus ten en geschillen Vereenigde Staten. Washington, 27 April. Minister Cortelyou heeft bekend gemaakt, dat uit de nationale banken wederom 45 miUioen re- geeringsdeposito's getrokken zijn, waarvan 20 millicen betaalbaar op of voor 9 Mei en de rest betaalbaar op 23 Mei. Washington, 27 April. De Senaat hee*r andermaal in overweging genomen het wetsontwerp oan gelden besohikbaar te stel len voor de oorlogsvloot. Een amendement oan, overeenkoanstig den wensah van presi dent Roosevelt, geld voor aanbouw van vier nieuwe linieschepen uit te trekken, werd wederom verworpen met 50 tegen 23 stem men. Washington, 27 April. Presi dent Roosevelt heeft eene nieuwe boodschap gezonden aan het congres. Hij spoort nog maals de wetgevende macht aan de macht van de bondsregeering te vermeerderen om de werkzaamheid in verschillende staten van groot© corporatiën te regelen. Voorts dringt hij aan op een onderzoek van het tarief door eene oommissie uit het huis en dooi- regeertngs-deékundigenom volledig materiaal te bekomen ter beoordeel mg der vraag, of het noodig zal zijn in het najaar de tarieven te verminderen en tijdelijke finaoicieele maatregelen te nemen tot voor koming van beziwaren in de eerste twee ja ren. Ook verlangt hij de benoeming van eene deskundige commissie voor deugdelijk onderzoek van de financieoie kwestie in binnen- en buitenland. Eindelijk beveelt hij aan wetgevende maatregelen te nemen om het financieel© stelsel van liet land op een deugdelijken en duurzamen grondslag te vestigen. Een groot deed van de boodschap handelt over de betrekkingen tusschen arbeid en ka pitaal en over de voorkoming van klasse- grieven De president veroordeelt den de magoog, die afgunst van den rijkdom preekt, maar breekt in de krachtigste be woordingen den staf over die bijzondere soort van den multimillionair, wieais gelaat hard geworden is, terwijl zijn lichaam zacht werd, wi©us zoon een zot en wiens dochter eene vreemd© prinses is, wiens genoegen smake loos© weelde is, wien9 levenswerk is bij een schrapen van geld om macht uit te oefe nen in den vuilsten vonn. Allerlei. vGrover Cleveland, de eenige voor malige president van de Vereenigde Staten, die nog in leven is, ligt zwaar ziek in een hotel te Lakewood (New-Jersey). De toe stand van den ouden staatsman is zóó ern stig, dat de zieke niet kan vervoerd wor den. vTe Hamburg liep iu den laatsten tijd een man rond, die het op de vlechten van jonge meisjes begrepen had. Hij knipte die hoogst behendig met een scherpe schaar af. De man is in hechtenis genomen. Het bleek dezelfde jonge Chileen te zijn, die indertijd te Berlijn jacht op meisjes vlechten maakte en te wiens huize men toen een verzameling van 31 stuks vond. De vlechtafsnijder is daarna een tijd in een inrichting geweest en was nu te Hamburg op een handelskantoor in de leer. Te Hamburg vond men thuis bij hem zeven meisjesvlechten Ook deze waren weer, evenals in de BerKjnsche verzameling, met lintjes omwonden en met papiertjes voor zien, waarop de datum van den roof en an dere bijzonderheden opgttcekend waren. De Chileen zal nu voorgoed in een gesticht op gesloten worden. vNaar gemold wordt is de beroemde humorist Mark Twain op eene reis naar de Bermuda-eilanden bijjna omgekomen Hij wandelde cp het dek, toen er eensklaps eene reusachtige golf op het schip kwam. die al les wegvaagde. Tegen de verschansing ge slagen kon Mark Twain er zich aan vast klampen Hij verloor toen het- bowustzijn. vZaterdagnamiddag, na afloop der wedrennen op het Wilrijicksche plein te 'Antwerpen, keerde een jockey met het renpaard Ballade, van M Van Ilinsbergh van Steenockorzeel, naar zijne stallen. Een weinig vóór den viaduc van het Kiel geko men, werd het paard schichtig door het losraken van het zadel. Eerst gaf liet zijnen leider eon schop en rende daarna in do&le vaart vooruit en kwam terecht in een voor bijrijdend tramrijtuig. Deerlijk gekwetst in den hals door de glasscherven, is hot paard ter plaatse dood gebloed. Eene juffrouw, dio zich in den tram bevond, word zeer licht aan het hoofd getroffen. v Zaterdagnacht heeft oen hevige brand gewoed in de marinegeechutgieterij te St. Pe tersburg. Het gansche centrale gebouw is in de asch gelegd. De schade wordt op vijf a zeven millioen roébel geschat. vIn Canada te O.-L.-V. van Salette, aan de rivier Lièvre, op 35 mijlen van Ot tawa, heeft eene instorting plaats gehad, waardoor het heele dorp vernield werd. Een heuvel ten weeten van liet dorp is neerge stort op een deel van de huizen en heeft er een aantal verpletterd. Er is hulp gebracht uit Buckingham, op 12 mijlen afstand daarvan gelegen. 37 lijken zijn er gevon den. Parijs, 2 7 April. Het ministerie van koloniën doet mededeefling van een he rige cycloon op de Comoren. Het eiland Groot-Comoro in 't bijzonder is zwaar ge teisterd. (De Comoren zijn een groep vulkanische eilanden 100 uren van Madagaskax's Noord westkust.) vIn de vereenigde Staten hebben ge weldige stormen gewoed. In Alabama eischte een cykloon 500 slachtoffers, het bovendee' van een brug met 120 M. rails werden weggerukt. In den staat Mississipi hebben de stormen wol de meeste schade aangericht. In de stad Pardis zijn op twee honderd huizen slechts zeven rechtgebleven De cyklöon rukte boomen uit den grond over eene lengte van twee mijlen. De mees te gekwetsten, (men schat ze op 1000) wer den getroffen door vallende muren en wa ren aldus een heelen da,g en nacht bloot gesteld aan den regen, zonder geneeskun dige hulp De wanhoop maakte zich in zoo beogen mate van de bevolking meester, dat in vele strekende krijgswet moest worden toegepast De Staatscourant van Dinsdag 28 April bevat o, m. het volgende Kon. be sluit: eervol ontslagen wegens zielsgebreken do opzichter le klasse bij het stoomwezen J L. Goudswaard. H«t Koninklijke bezoek aan de hoofdstad. Even voor half tien gisteren reed Z. K H. de Prins, alleen vergezeld van zijn adjudant, uit. De rit ging naar het Zeemanshuis, waar het bestuur verwittigd van het hoog© bezoek, reeds ter ontvangst gereed stond. Het waren de heeren A. J. baron van Geen (president), B. Nierstras/, Van Tienhoven, jhr. W. Six, J. Vink, Dudo'k van Heel en jhr. P. Horteen. Nadat het bestuur aan den Prins „was voorgesteld, werd onmiddellijk naar de bin nenplaats gewandeld, waar de leerlingen van de Zeevaartschool een aantal exercitiën uit voerden, onder leiding van den bootsman Kaazen. Vervolgens werd een rondgang door het gebouw gemaakt-. Te half elf keerde de Prins ten paleixe terug Te 'half twee roden H. M. en de Prins uit om een bezoek te brengen aan de Marine- - werf, ter bezichtiging van het nieuwe paot- serschip* „Jacob van Heemskerck". Dit schip, in 1905 op stapel gezt, meet oOOft ton en telt 350 koppen. Aan den versiericn ingang vati 's Rijks werf werd het Konink lijke Echtpaar ontvangen door den vice- admiraal baron Sweerts de Landas Wyborgh, directeur en com man Aan t der marine, die een kort welkomstwoord sprak met oerbie- digen dank aan H. M. voor dit vernieuwd blijk van belangstelling in Hare marine. Rechts waren aangetreden de hoofdoffi cieren en ambtenaren, ingenieurs en subal terne officieren. Links was een eerewacht van de mariniers opgesteld onder den kapi tein P. J. van Trooyen met de marine-staf- in uziek. De koninklijke honneurs werden gegeven bij het spelen van het „Wilhel mus". Tegenover den ingang stonden de werk lieden met hun kommandeurs, die meeren deels hadden meegewerkt aan den bouiw van het oorlogssohip. H. M. dc Koningin en de Prins gingen te voet naar het bassin, waar het op 22 April in dienst gestelde pantserschip „Jacob van Heemskerck" lag. Aan do valreep werd de Koningin ver welkomd door den commandant kapitein ter zee W. A. Mouten. Bij het aan boorJ komen speelden tamboers en pijpers dc parademarsch. Do leden van den état-major, cp het halfdek aangetreden, werden voor gesteld, daarna de equipage geïnspecteerd. Hierna volgde de bezichtiging van het- ge heele schip in al zijn onderdooien Bij hot vertrek werden dezelfde eerbewij zen gegeven. Na afloop van het bezoek aan do Marine- werfj begaf Z. K. II. de Prihs zich por coupé naar de woning van burgemeester Van Leeuwen, waar Z. K. H. ongeveer oen half uur vertoefde, oan te kwart over vijf ten paleize terug te keeren. Prins Hendrik op reis. Naar wij vernemen zal Z. K. H. de Prins dor Nederlanden ongeveer midden Juni een reis ondernemen naar Noorwegen. In een der Noordelijke havens zal Z. K. H. zich aan boord begeven van het pantser schip .Jacob van Heemskerck". om daar mede de terugreis te aanvaarden. IlbW

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1