I». 310. Donderdag 7 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. 6" JMargaii|. FOORTSCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENT IiiN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moor - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel, en bedrijf bostaan zeer voordoelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Duitsche witboek over Marokko De verzameling stukken over Maro-kko, die de Duiitsche regeering aan den rijksdag heeft doen toekomen, zal in den r ksdag zelf wel geen debat meer uitlokken. Zulk een debat zou allicht een grooteren omvang aannemen dan eene vergadering, die er op belust is huiswaarts te gaan, aangenaam zou zijnbovendien zijn thans zoowel de rijks kanselier als de staatssecretaris van bui ten- liandsche zaken uit Berlijn afwezig. De rijksdag zal heden of morgen tot het najaar uiteengaan, zonder bij dit onderwerp op zettelijk stil te staan. Men vindt dn deze verzameling stukken bijeen wat vroeger bij stukjes en beetjes be kend geworden is, en de studie van deze stukken lean er dus toe bijdragen om een juister oordeel te vestigen over de toedracht der zaken. Zoo vindt men over de gebeur tenissen, die vóór de beschieting van Casa blanca, de aanleid'ng tot het krachtige op treden van Frankrijk, zijn voorgevallen, bij zonderheden, diie vermelding verdienen. De Fransche vice-consul te Casablanca had in overleg met den commandant van den krui ser Galilée besloten, een afdeel ing sol daten aan land te brengen tot bescher ming van het Eugelsche, Duitsche, Fran- sche en Spaanse lie consulaat, der halve van de beroepsconsuLaiteiihij zag echter voorl-oopig daarvan af, toen alle andere consuls verklaarden,' dat de landing van de weinige soldaten van de Galileé niet vol doende ziou zijn om eene algemeene slach ting van de Europeanen te verhinderen. Toen daarna de Marokkaansche autoriteiten tot den commandant van den Franschen kruiser het verzoek richtten, tot bescher ming van het Fransche consulaat tegen het gepeupel in de straten matrozen te ontsche pen, voldeed de Fransche commandant aan dit verzoek. Zoodra echter de soldaten aan land stapten, werd er op zeer korten af stand tegen hen gevuurd; ook geregelde troepen van den sultan namen daaraan deel. De Franschen beantwoordden het vuur, en op een signaal, dat zij gaven, opende de Galilée het vuur uit haar geschut, dat de omstreken van Casablanca zuiverde en de Kabylen weerhield van opdringen. De juist heid van deze voorstelling schijnt door de Duitsche regeering niet te zijn betwist, hoe wel onder de Duit6chers in Casablanca de meening bestond, dat de Fransche bevel hebber met het aan land brengen van troe pen had kunnen wachten tot de komst van grootere strijdkrachten zonder gevaar voor de Europeanen, waardoor de plundering van de stad had kunnen vermeden worden. Behalve Kabylen, hebben ook tot- de ge regelde troepen behoorende Askaris getracht te plunderen tijdens het bombardement. Nadat daarop de Fransch-Spaansche strijd krachten waren ontscheept, waarbij de Franschen en Spanpaarden eenige dooden en verscheidene gewonden hadden, werd de orde in Casablanca hersteld. De vreemde lingen leden aan lijf en leven geen schade, maar hadden groote verliezen aan eigendom, voor welker vergoeding Marokko aanspra kelijk is gesteld. In eene correspondentie van officieuzen oorsprong, die uit Berlijn aan de Köln. Ztg. is gezonden, wordt gezegd, dat ieder onbe vangen lezer uit het Witboek den indruk moet krijgen, dat de Duitsche regeering in alle daarin behandelde vragen de grootste loyauteiit tegenover Frankrijk en Spanje heeft bewezen. ,,De rijkskanselier zeide in den rijksdag: Wij zijn niet kleingeestig of bekrompen geweest. De waarheid van deze woorden blijkt uit ieder hoofdstuk van het Witboek. Duitschiand heeft slechts weinige keeren bezwaren gemaakt en doorgezet, dat- er gehoor aan gegeven werd tegen het plan om de ontscheping van troepen voor Tanger slechts van het oordeel van den Franschen en Spaanschen gezant in plaats van het ge- heele corps diplomatique aifliankelijk te makenverder tegen het plan om politie korpsen uit Fransohe en Spaausohe man schappen te vormen in beide gevallen waren de Fransch-Spaansche voorstellen met de akte van Algeciras onvereenigbaar. Veel vaker zijn de gevallen, waarin wij ons tege moetkomend hebben getoond, en alle acht geslagen hebben op Fransche wen&clien Over 't geheel zal men de handelwijze van de Duitse lie regeeriug, zooals zij zich voor doet in het witboek, moeten goedkeuren. Wij blijven op den bodem van de akte en erkennen de bijzondere positie van Frankrijk en Spanje. Wij wenschen dus onzerzijds >p bet in 't algemeen vasthouden aan de akte van Algeciras telkens weer nadruk te leggen en brengen daarom alle gebeurtenissen op loyale wijze ter sprake, waarbij zich een inbreuk op de akte van Algeciras schijnt voor te doen. De Duitsche handelwijze, zoo als zij in het thans verschenen witboek in het licht wordt gesteld, is de niet aan be denking onderhevige handelwijze van een staat, die den vasten wil heeft ceil interna tionaal verdrag, dat het mee gesloten heeft, niet alleen zelf te eerbiedigen, maar ook eventueel zijn 'nvloed aau te wenden, dat de overige betrokken partijen er eveneens de hand aan houden". Eene bevestiging van dit oordeel van Duitsche zijde levert de Temps, die naar aanleiding van her door de Duitsche regee ring uitgegeven witboek schrijft. ,Wait het geheel betreft, is liet billijk en 'bevredigend te erkennen de correctheid van de Duitsche politiek tegenover Frankrijk. Wij oonstatee- ren dit met te meer genoegen, omdat wij nog pas genoopt waren de door Duitsoliland in de kwestie-Moeley Hai'kl aangenomen houding te betreurenOngetwijfeld* heeft de rijksregeering ons verschillende malen op wel wat strengen toon herinnerd aan de akte van Algeciras. Maar zooals wij niet moeten vergeten, omdat wij daarin de con- tractueele basis zien van ons bijeonder be lang" bij Marokko, deze herinneringen ge schiedden niet met het doel om ons te hin- dereu". Duitschiand. Pola, 6 Mei. De Duitsche keizerlijke familie is lieden namiddag om 4.45 naar Ween en vertrokken. Volgens de Tagliohe Rundschau zal staats secretaris Dern burg, de Duitsche minister van koloniën, als hij te Kaapstad is, met de Kaapsche regeering spreken over afstand van de Walvisch'baai aan Duitschiand. De rijksdag zal heden, uiterlijk morgen, zijme zittingen verdagen. De werkzaamhe den zullen in het najaar hervat worden op een vroeger tijdstip dain tot dusver werd aangenomen reeds den 20. October zal de rijksdag wedlsr bijeenkomen. Tiet wetsontwerp tot verhooging van het subsidie van de Lloyd voor de in richting van nieuwe stoomvaartlijnen in Oost-Azië werd met cone aanmerkelijke besnoeiing aau genomenHet wetsontwerp strekte om aan de Lloyd 500.000 mark per jaar toe te kenren voor de verbinding van Nieoiw- Guinea met Japan, Australië en Singapore. Aangenomen werd een voorstel om do Lloyd vrij te stellen van de verplichting tot in richting van de verbinding van Nieuw- Guinea met Singapore en daartegenover het subsidie slechts met 230.000 mark te verhoo- gen. De voordracht tot toekenning van eene toelage aan de rijksambtenaren in de Oost- marken word met eene kleine m oerdier beid aangenomen, nadat besloten was onderof ficieren van het genot van deze toelage uit te zonderen op grond, dat personen van den soldatenstand niet als ambtenaren konden woirdbn aangemerkt. Over de wijze van ontvangst der afge zanten van Moeley Ra fid te Berlijn schrijft de Post, dat zij aan het departement van buitenlandscihe zaken zullen worden ontvan gen niet als gemachtigden van een souve rein, maar als vreemdelingen va,n aanzien, van wier wenschen men kennis neemt. B«lgift. Brussel, 6 Mei. De Kamer besloot Vrijdag de zitting te sluiten en de twee laatste dagen te besteden aan de behande ling van de begrooting. Er zal eene buiten gewone zitting gehóuden worden tot voort zetting van het Congo-debatdeze zal den 2en Juni geopend worden. Frankrijk. President Faliières heeft, volgens een be richt in de Fransche pers, alle plannen op gegeven om dit jaar, behalve Londen, nog andere hoofdsteden in het buitenland te be zoeken De Franse!.o minister van koophandel Cruppi komt deze week te Londen, om het feestmaal 'van de Fransche kamer van koop- ihande' aldaar, en ook een maaltijd van de Londensche kamer bij te wonen. Engeland. Londen, 6 Mei. De afgevaardigde Lynob vroeg of de regeeriug, voordat zij overgtaat tot militaire operation op Af- ghaansdh gebied, het Huis in kennis zou wil len steilllen van de meeningeu van den Elmir ovcr geschillliem; die hij wellicht heeft met de Indische regeering. Vice-staatssecretaris Buchanan antwoord de, dat het' bij den huidige® stand van za ken op de grens, niet in het openbare be lang zou zijn deze vraag te beantwoorden. Verder vroeg de heen* Lynch, of aan den Emir mededeeling was gedaan van do Rus- sisch-Eugeliscöie overeenkomst en of zijme goedkeuring diaarop was gevraagd, en op wel kon datum zulks was geschied. In antwoord hierop bracht de heer Bu chanan dank aa.ii het huis, omdat het zich in de jongste tien dagen had onthoudlen va,n het stellen van vragen, welker beant woording aanleiding tot moeilijkheden kon geven hij sprak de hoop uit, dat het Huis ook bij deze gelegenheid hem zou steunen, wanneer hij weigerde de vraag te beant woorden. (Algemeene toejuichingen.) In antwoord op andere vragen verklaar de de heer Buchanan, dat de regeering geen bericht had ontvangen, dat de Emir eene proclamatie had uitgevaardigd, die den Afghanen verbiedt vijandelijkheden te be gaan tegenover de Engelsche strijdmacht, maar dat de Engelsöhe regeering geloofde, dat de Emir tracht te beletten, dat zij'no onderdanen zich bij de opstandelingen aan sluiten Het wetsontwerp op de Londensche haven is in tie tweede lozing met algemeene stem men aangenomen. Bij de stemming over liet drank wet-ont werp, dat met 246 stemmen meerderheid tot de tweede lezing werd toegelaten, atemden acht liberalen met, de oppositie, terwijl 7 conservatieve® met de regeering stomden De leden der a.rbeidspa-rtij stemden op twee na met de regeeringva.n de nationalisten namen de moesten geen deel aan de stem ming. Ruim honderd leden onthielden zich van de steming. waarvan 71 nationalisten waren. Spanje. Madrid, 6 Mei. De Koning is heden naar Segovia gegaan om den eersten steen te leggen van een monument ter herinnering aan den onafhankelijkheidsoorlog. PortugaL Lissabon, 6 Mei. De zee- en land- forten en de ter reede liggende schepen kondigden de eedsaflegging en de procla matie des Koning op heden aan. De stad was met vlaggen en wimpels versierd en het garnizoen opgesteld langs den weg, dien de stoeit zou afleggen. Lissabon, 6 Mei. De eedsaflegging en de iuhuldigiug van Koniug Manuel heb ben lieden met groot ceremonieel plaats go- had. Na de eedsaflegging hield de Koning een rede, die beantwoord werd door presi dent Azovedo. De menigte juichte en koniug met geestdrift toe. Er kwam geen enkel in cident voor. Tweede telegram. In zij ii rede zeide de Koning, dait hij zooeven voor de vertegen woordigers den pleclitigen eed had afgelegd, dien hij uit eigen beweging reeds in zijne proclamatie van 1 Februari had gezworen. Hij bevestigde, dat hij de® vas ten wil heeft om trouw te blijven aan den eed, die zijne neigingen -geheel vertolkt. 11 ij zeide: ,,Van harte constitutioneel gezind, zal ik alles doen, wat in mijn macht is om mede te werken tot den voorspoed van het vaderland door de nauwgezette inachtne ming va® de wette® van het koninkrijk. Als eenige belooning verlang ik de liefde van mijn volk. Ik geef mij over aan het juiste inzicht, de genegenheid en de loyauteit van het Portugcesche volk. Een nauw verbond tussohen den koning en do vertegenwoor digers van het volk is de krachtigste steun van de .onafhankelijkheid, den vrede en den openbaren vooruitgang". De voorzitter van de vergadering zeide in zijn antwoord tot den Koning, dat de.cortes en de natie, zonder de droevige gebeurtenis te vergeten, die leidlde tot do komst van den Koning op den troon, dezen dag, wiaar- op Kouiing Manuel voor de vertegenwoordi ging des volks den eod bekrachtigt, dien hij in zijne proclamatie van 1 Februari heeft afgelegd, als een zesr gelukkigen beschou wen. ,,Uwe verzekeringen werden met groote vreugde aangehoord. De cortes erkennen met genoegen, dat- Uwe Majesteit in do wei nige dagen van hare regeering hare groote ziel heeft doen kennen, en zoo aan de natie de blijde hoop heeft ingeprent, dat er dagen van vrede zuilen komen, geschikt tot ver wezenlijking van de rechtmatige verwach tingen van oen onafhankelijk volk. De ver tegenwoordigers van 'het volk brengen u heden de oprechte verzekering van gehecht heid en trouw, door u met de lovendigsite geestdrift te begroeten". Oostenrijk-HoftSarije. Weenen, 6 Mei. De Koning van Wurteinburg, de groot hertogen van Mec- klenburg-Schwerin, Saksen-Weimar en Ba den, de vorston van Lippe en de hertog van Anhalt zijn hier aangekomen, om de huldebtuiging van Keizer Frans Jozef bij te wonen. Zij namen hun intrek in den hof- burg. Budapest, 6 Mei. Te Nogyva.rad, in het Za i'a n derboeoh bij Flugywada.rhely, heb ben 200 Wa.lachische houthakkers, met bij len en stokken gewapend, 100 Hongaren, die dlaar werkten,, aangevallen. Er volgde een gevecht, waaa-aan de komst van gendar men een einde maakte. Drie personen ver- koeren in levensgevaar, 15 zijn ernstig ge wond. Van de belhamels zijn 20 gevangen genomen. Rusland. De afgevaardigden van de tweedie rijks- doema, die tot verbanning naar Siberië werden veroordeeld, zijn thans onder weg naar hef. giouvernemen t Irkoetsk. Zij zujllen in het noordelijke gedeelte van dlit gouver nement ondergebracht worden, zoo ver mo gelijk van den spoorweg en van de hoofd wegen, en zulten 150 werst van elkaar ver wijderd zijn, Het zal hun niet toegestaan zijn, land voor zich te verwerven. Zij zijn in gevangenwagens en onder ©ene sterke bewaking naar Siberië gezonden. Velen van zij® door hunne vrouwen en kinderen ver- Woronesch, 6 Mei. Terwijl de gou verneur van Woronesch, Bibikow, naar het klooster reed, werd een bom onder het rij tuig geworpen. Het achterste gedeelte van lit rijtuig werd door de ontploffende bom vernieldde gouverneur en zijne echtge- noote bleven ongedeerd, maar eene voorbij komende vrouw werd gedood. Marokko. Tanger, 6 Mei. (Officieel). Moelay Ha- fid trok Mequiuee binnen, waar hij luide werd toegejuicht; het geschut bracht hem het koninklijk saluut. Spoedig zal hij door gaan naar Fez, dat op vijf uren afstands is gelegen. Ad dus is in het geheele noordelijke binnenland afgekondigd Over de ontruiming van de havenstad Saffi door de aanhangers van Moeley Hafid wordt- nader bericht, da.t de ontruiming ree 's was geschied, toen de 500 man tellen de mehalla van Abdel-Azóz aan land kwam, die een Fransohe stoomboot van Rabat had aangevoerd. Deze mehalla kon dus de stad zonder slag of stoot bezetten. Gelijktijdig was ook de Fransche kruiser Oassard op do reede aangekomen, tot bescherming van de Europeanen volgens de Fransohe berichten. Na het verlies van Saffi hebben de aanhan gers van Hafid alleen nog door de kleine, onbeduidende haven Aac-mmioer verbinding met de zee. Volgens een officieel Fransoh liericht, heeft Moeley Hafid reeds liet- gebied van den stam Seyan bereikt; de kaid van dezen THERESE HOVEN. Aan één er van had Jan Vermeer een plaatsje gevonden tussohen Muriël en Nan, Marion's zuster, die op 'haar volgde. „Ga je nu heuscli van avond weer naar dat yreeselijke Wlhitecbapel?" vroeg Muriël, op 'kwijnenden toon. „Ja, zeker, waarom niet?. Marion gaat ook." „Eai durf-je zoo maar, met je beidjes?" „Natuurlijk, wat- zou ons gebeuren; maar ik geloof, dat we toevallig van avond niet alleen gaan. iMijn zuster had plan 'be slag op u te leggen, Mr. Vermeer." „Op mij, te veel eer. En voor wat, als ik vragen mag?" „Om ons naar Whiteehapel te escortee ren. Wij- gaan er altijd ©ens in de week naar toe om met fabrieksmeisjes te praten en zoo wat. Uw zuster wou zoo graag eens .met ons mee, en toen dacht Marion, dat u t ook wel aardig zoudt vinden. Als u u doodelijk verveelt, moet u er haar aanspra kelijk voor houden en mij niet. Ik vind het bespottelijk, dat zij u mee wtil nemen. Maar als u wilt gaan, moet u 't nu zeg gen daar we een soort maaltijd moeten hebben, voor we gaan. Zeg eens, Marion... De geroepene verscheen, Annette werd er bij gehaald, en men kwam overeen, dat t beste zou ziju om dadelijk na de thee naar Londen te vertrokken en daar iets te eten Jan vroeg of hij de dames een kleine col lation mocht aanbieden. Nan had het praktischer gevonden om eerst- een impromptu diner thuis te gebrui ken, doch Marion betoogde, dat 'talardiger zou zijn met zijn vieren in een restaurant te gaan Toen de meisjes een poosje later, met bonte mantels aan, want 't- vroor en 't zou een 'koude expeditie zijn, afscheid van de gastvrouw1 namen, wenkte deze luitenant- Vermeer en vroeg, ze hem de kosten van "t restaurant te verschieten. „Maar mevrouw, als ik de dames vraag?" „Nonsens; u hoeft mijn dochters niet te eten te geven?" Onderweg vertelde Marion hem, dat de gewoonten omtrent logé's in Engeland heel andei's waren dan in Holland, \yaar de fa milie Vermeer natuur!ij!k allés voor haar betaald had. Vervoerkosten in sporen, trams en omnibussen en plaatsen in schouw burgen of concerten worden, behalve in speciale gevallen, door de logé's zelf 'be taald, doch alle maaltijden en ververschin- gen komen voor rekening der gastvrouw. Zoo mocht Annette nu haar kaartje naar Londen zelve nemen, maar Jan werd vrij gehouden voor zijn diner. Het eenige, wat hij doen mocht-, was hét geld voorschieten en de 'biljetten nemen. .Welke klasse?" vroeg hij, naar 't loketje gaande. „Zeker eerste?" „Wel, nee," nep Nan verschrikt uit. „We reizen nooit eerste, alleen papa. Wij gaa u al tijd derde We zouden er anders niet komen," ver telde ze hem later, toen ze op 't perron heen en weer liepen. „Wij betalen onze reisjes altijd zelf en we gaan heel dikwijls naar stad, soms elk oogenblik." Het viel Jan en Annette al heel vreemd om derde klasse te reizen, doch zij zagen, dat het publiek er heel anders was dan in Holland en zelfs nette dames er niets in schenen te vinden in hetzelfde comparti ment met werklieden te gaan. Over 't algemeen waren de laatsten heel beleefd en maakten zij gaarne plaats of ga ven ze zelfs 'hun zitplaats op, ter wille eener dame. Ze zaten nu met hun viertjes, daal de treinen naar Londen op dat gedeelte van den namiddag niet vol waren. Anders was 't met die, welke van de tegenoverge stelde richting kwamen en de heeren van huri kantoren in ie City of het- West-End naar hun buitenverblijven vervoerden. De scboone sekse was er ook vertegen woordigd, doch vormde de besliste minder heid. „Er werken tocli veel meisjes en vrouwen in de Cltv, niet- waar?" merkte Annette op. ..O' ja, maar 't zijn type-writers, steno grapher boekhoudsters en dergelijken, ze bekleeden meest- ondergeschikte betrekkin gen en wonen niet zoo ver uit Londien. In Brixton, Kilbury, Denmark Hill en zulke buurten is het veel goedkooper," lichtte Nan toe. „Maar alle werkende vrouwen bekleeden toch geen ondergeschikte posten, zou i'k denken „In ie City wel, daar staan ze, over 't algemeen gelijk met klerken. In het West- End, vooral in de winkelbuurten, zooals Regent-Street, Oxford-street, New-Bond- street en dien kant uit, zijn er, behalve honderden winkeljuffrouwen ook zoogenaam de fore-women, die 't toezicht over 't een of andere departement in die reuzen-maga zijnen hebben, en dan natuurlijk zijn or een massa vrouwen als directrices in verj schillende gestichten en inrichtingen aan gesteld, maar die wonen er en reizen niet zoo heen en weer. „Degenen, die bij 't onderwijs zijn ver bonden, zijn óf intern óf w-onen dicht bij de school of de familie, waar ze les geven. Dan ziju er nog de studenten." „Zijn er veel vrouwelijke studenten in Londen?" informeerde Annette. .,0' ja, en er komen er hoe langer hoe meer bij. vooral medische. De London Uni versity is de eenige, die -het- volledige di ploma aan vrouwen uitreikt. In Oxford en Cambridge geven ze 't, tot nu toe niet, maar dat zal ook wel eens komen. ..Als 't je interesseert kan ik je wel het „Roya! Free" gasthuis laten zien, daar is een geneeskundige school voor meisjes aan verbonden, of liet „London Hospital for Women", of een ander, er zijn er zoo ver schrikkelijk veel in Londen, te veel om op te noemen. Voor ongeneeslijken, voor kan ker, voor huidziekten, voor oogen, voor ooren, keel en neus, voor tering; je kuilt geen ongesteldheid denken of er bestaat een afzonderlijke inrichting voor. Vooral in Broinptou en Hol'born zijn er veel, 'teen al grooter en beter ingericht dan 't andere en alles door vrijwillige bijdragen. De Staat bemoeit er zich niet mee. Alles is particu lier initiatief, is dat niet mooi? En je moest ze van binnen zien; groote, ruime zalen, prachtige ventilatie, volop bloemen, je zoudt er heuscli voor je pleizder liggen. Do mensclien zijn dan ook, over 't algemeen. heel tevreden. Het 'beste is wel St. Thomas Hospita], bij het Embankment, dat bestaat u'it zeven gebouwen. Ik weet niet hoeveel patiënten or wel opgenomen kunnen war den en Guy's over London Bridge ie ook prachtig, wel veel somberder, maar op royalen voet ingericht en St. George's dan vlak over Ilyde-Park. Ik geloof heuach, dat er geen stad ter wereld is, waar zooveel' voor zieke menschen wordt gedaan als in Londen en voor kinderen ook. In elk gast huis zijn kinderen „Zéker in afzon 'erlijke zalen?" „Nee. juist niet; de directrices vinden 't integendeel beter om de kinderen bij de groote menschen te laten liggen, de meisjes op de vrouwenzalen en de jongens in de m annenaf deel ing. Ze zeggen, dat 't gunstig werkt op do algemeene stemming en dal- de mannen lang zoo ruw niet zijn in hun uitdrukkingen, als ze weten, dat ze door kinderen gehoord worden." „Bij1 ons, in Holland, zijn ziekenhuizen enkel voor kinderen," zei Annette, die een gevoel van kleinheid kreeg bij 't opnoe men van die weelde in liefdadigheid. ,,0' die hebben wij ook; er wordt nu zelfs één gebouwd, speciaal voor heupeidkS ten, verder hebben we tal van sea side ho mes en herstellings-oorden voor zieke kin deren Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1