Uit den omtrek. De berechting van de Zeister moordzaak. STADSNIEUWS. foyer tier Stadsgehoorzaalwaar prof. J. V. de Groot, 0. P., hoogleeraar aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam, als feestredenaar zal optreden. De G a 1 e.r ij te Amsterdam. De Winkelgalerij om liet Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam bestaat welhaast 25 jaar den 26en Mei 1883 werd zij voor het pu bliek geopend en aanvankelijk niet al te groote aantrekkingskracht op het publiek uitoefenend, is zij in den loop der jaren een der drukste en aardigste winkelbuurten der stad geworden. Geen wonder dus, dat de Ga'erij-bewoners het zilveren feest wil len v-'eren en in overleg met den direoteur- dcr Gia'erij-maatschappij hebben zij daar voor eeai programma opgesteld. Vooreerst» wordt Dinsdagmorgen 10 uur een etalagewedstrijd geopend, waarvoor een viertal medailles zijn uitgeloofd. Van Dins dag af tot 1 Juni zal de Galerij versierd en des avond geïllumineerd worden en Woensdagavond zal in den tuin van het Paleis „Anistcls Fanfarekorps", directeur do heer David Koning Jr.. oen concert ge ven, waartoe de winkeliers hun cliënt-eele heb'■"en uitgenoodigd. In de pauze zullen dan de prijzen voor den étalage wedstrijd worden uitgereikt. Het ITudsonfeest In Septem ber 1909 zal het feit worden herdacht dat. 300 jaar geleden het eerste schip onder Ne- derlandsche vlag Amerika bereikte. Het waa het vaartuig van kapitein Hudson, een En- gelschman, maar in Neder landschen dienst. In Amerika worden groote toebereidselen gemaakt voor dit gedenkfeest. Daartoe be hoort ook een vlootrevue. De subcommissie voor dit onderdeel van het programma heeft nu officieel bericht ontvangen van onzen tegenwoordigen minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. R. de Marees van Swinde- ren, vroeger gezant te Washington, en van den gep. vice-admiraal jhr. Röe>ll, oud-minis ter van marine, dat zich hier te lande een commissie heeft gevormd met het doel na mens het Nederlandsche volk aan de Regee ring van de Vereenigde Staten als gelegen heidsgeschenk een model aan te bieden van de „Halve Maan", het schip waarmede Hudson uitzeilde en de Amerikaansche kust bereikte. De bedoeling is een vaartuig te bouwen, overeenkomende naar afmeting en bonw met het historische schip. In de voorloopige commissie te Amster dam hebben, naar vroeger reeds werd ge meld, zitting genomen de heeren J. T. Cre- mer, president van de Nederlandsche Han delmaatschappij 9. P. van Eeghen, voor zitter van de Kamer van Koophandel; mr. R. van Rees, van de firma Adolph Boisae- vain en Co., en J. H. J. L. baron Sweerts de Landas, vice-admiraal, directeur en com mandant der marine. Ook te Rotterdam en te 's-Gravenhage zullen comité's worden gevormd. Viervoudig j u b i 1 Te ETten vierde onlangs het echtpaar II. Tervoer een viervoudig feest. Allereerst, herdachten ze hun gouden huwelijksfeest, vierde een hun ner dochters de zilveren bruiloft, huwde hun jongste zoon en is hun kleinzoon, de zoon van het zilveren huvvelijkspaar, verloofd. Mooie legaten. Door wijlen mr. C. Cock., onlangs te Leiden overleden, is, behalve aan zijn personeel en andere perso nen, gelegateerdaan de diaconie der Her vormde 0en eente te Leiden f 50.000aan de Ned. Herv. Kerk aldaar f 20.000; aan de c.iaconie van de Ned. Herv. Kerk te Oegstpeest, 5000; aan de Ned. Hevr. kerk a'daar, f 6000; aan het Rioomsch Ka tholieke parochiaal armbestuur te Leiden f 0.000aan idem te Oegstgeest f 3000 aan de diaeoni? der Geref. Kerk afd. A. f 3000; afd B. f 3000; afd. C. f 2000; aan de diaconie van de Evang Luth. ge meente f 3000; aan de Ned Herv. Kerk te Ncoriwijikcrhout f 2000; aan de Neder 1. Zuid Afrik Vereen, te Amsterdam f 40.000 aan het Doorgangshuis voor ongehuwde moeders te Leiden f 5000 ;aan de Vereen, t. a. d. inw. zending (bedoelende de oplei ding van jongelingen tot predikanten) ge vestigu tc Doetiohom, f 10.000; aan do Vereen, voor Christ, volksonderwijs te Rot terdam f 10.000; aan de Vereen, tot in standhouding van de bijz. school der eerste kl. te Leiden f 10.000; aan de Vereen, van christelijk onderwijs ten behoeve van on- en minvermogenden tc Leiden f 40.009aan do Vereen, tot. het oprichten en onderhouden van scholen voor li. en M. U. L. O. op Ge ref. greudslag te Leiden f 1000aan de Vereen, der bijz bewaarschool te Oegstigeest aan de Morseh f 2000aan de christelijke wijkverpleging te Leiden f 2000; aan de Necl. Zendingsvereeniging te Rotterdam f 5000; aan liet Nederl. Zendelinggenoot schap te Rotterdam f 5000aan de Utrccht- sche Zendingeverceniging tc Utrecht f 5000; aan de Vereen, liet Java-Comité te Amster dam f 2000; aan de inrichting het ..Asvl Steo'beek". aan de Vereen. ..Talitiha Ku- mi" aan de Vereen. „Bethel", aan de Chr. Normaal school, alle te Zetten, aan de stioh- ting het M.Tjdalenahuis te Valburg, de Ver tot oprichting en instandhouding van Op leidingshuizen voor meisjes te Zettende Vereer.iging de Vluchtheuvel kerkte Val burg, te zamen en ieder voor een gelijk ge deelte f 7000, samen f 251.000. Een lotoKug, die niet tijdig met zijn reclame voor den militieraad was versche nen.... hij heeft e.-n kunstbeen.... werd gis teren als soldaat hij het garnizoen te Gro ningen ingelijfd. Wc gel neven dat zijn mi litaire loopbaan suefl en roemloos zal eindi gen. P. Gr öt. Een diefstal van twee een- te i. Do Italiaan, die indertijd betrapt werd op diefstal uit offerbussen, geplaatst in e vestibule van de R. K. kerk aan het Bezuiden'houi te 's Gravenhage, hoorde gis teren voor de Haagse he rechtbank één jaa r gov a igenisstraf tegen zich eisohen. Mej. mr. Van Bosse beval bekl. aan in de clementie der rechtbank, wees er op dat aan bekl. diefstal van slechts twee centen was ten laste gelegd en vorzooht rekening te houden met do ongeveer twee maanden, door haar cliënt in voorloopige hechten ifl doorgebracht. De rechtbank weeo dadelijk vonnis en legde bekl. de straf op, door het O. M. tegen hem geëischt. Loterij wetovert reding. Een koffiehuishouder te Leeuwarden gaf voor heen aan iedere» winner van een partij bil jart in zijn café een genummerde kaart Zoo dra hij 150 kaarten had uitgegeven, werden uit eon bus twee nummers genomen. Van de bezitters dier kaarten, waarop die nummers voorkwamen, ontving no. 1 een kistje met 100 en uo. 2 een met 50 sigaren. De man deed het, naar hij zegt, maar voor de aardigheid, niet uit winstbejag, doch de kantonrechter zag er eene overtreding der Loterrijwet in en heeft hem, overeenkomstig den cisch, veroordeeld tot. f 3 boete of één dag hechtenis. Diefstal van bankpapier. Den 29en April 1908 is door de Amster damse!» Bank een gewoon aangeteekende brief, No. 289 van Port-Said ontvangen, waa»u.t worden vermist: 4 bankbiljetten van f 100, gemeukt K. O. 2127, M. A. 1870, M. D. 4687 en L. A. 9549, terwijl van een bankbiljet van f 200, hetwelk zich bij net nog aanwezige bankpapier bevond, ongeveer de helft was afgescheurd. De commissaris van politie in de le sectie te Amsterdam verzoekt inbeslagneming en berieh. Den 23en April 1908 is in een brief per post van Oosterwierum naar Rotterdam verzonden een bankbiljet van f 10. serie B. T. no. 02578, welke brief met inhoud niet aan den geadresseerde is bezorgd. De commissaris van politie in de le af- deeiing te Rotterdam verzoekt inbeslagne ming en bericht - H ij w e n s c h t.e de honderd duizend. In den nacht van 6 op 7 Mei 1908 rijn te Rotterdam ontvreemd o.a. 2 1/20 loten der Staatsloterij uo. 4203; 2 4 Ham ru-ger loten nos. 56876 en 56880 en h Hamburger lot, waarvan het nummer on bekend is. De commissaris van politie in de 2e af deel" ing te Rotterdam verzoekt opsporing en. bericht. Grqote geldswaarde gesto len Te 's Gravenhage is ontvreemd een brui portefeuille met overslag, sluiting met een lipje, van binnen met groene zijde gevoerd en verdeeld in twee vakjes, inhou dende 7 .bankbiljetten van f 1000, 3 bank biljetten van f 300 en verder bankpapier van kleinere bedragen. Totaal een waarde van f 10230. De commissaris van politie der le afdee- ling te 's Gravenhage verzoekt inbeslagne ming en bericht. De inbraak bij. de Korte Poten. Gisteren zijn inzake de bekende inbraak nog door de politie te 's Gravenhage gehoord de vrouw van Gloude en diens doch ter, de aanstaande vrouw van Visser. Om trent de resultaten van dit verhoor valt ech ter niets met zekerheid te mekten, daar de politie in deze zaak de grootste geheimhou ding bewaart. Wel kan met zekerheid worden gemeld, dat de laatste dagen geen nieuwe arrestatiën plaats hebben, zoodat bet aantal tot nu toe gearresteerde personen vijf is, nl. de opkoo- pers Gloude en Visser, een der daders van den diefstal, Heskes, en de in het buiten land aangehouden Mama Feye en haar min naar. Vooral de arrestatie van deze beide laatsten wordt van groot belang geacht, om dat daardoor waarschijnlijk ook licht zal komen omtrent de daders van andere dief stallen met braak. Reeds kort na den diefstal bij den goud smit Hamme moet de politie vermoedens hebben gehad ten opzichte van Maria Feije. Zij werd toen eenige malen in verhoor ge nomen en eenige huiszoekingen hadden in hare woning plaats. Zij bleef toen hardnek kig ontkennen iets van de zaak te weten en moest wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten werden gesteld. De heer Aaltsz, hoofdinspecteur, chef der recherche van 's Gravenhage, die met den rechercheur De Brest naar Essen is geweest, om daar Maria Feije, die het plan voor de inbraak in de Korte Poten beraamde, en haar minnaar Josef van Dearsen te arrestee- ren, is gisterenavond uit Duitschland terug gekeerd Hij heeft de 'beide arrestanten in handen der Duitsclie justitie moeten achterlaten. Blijkbaar wenschten deze zich dus niet t©r beschikking van de Nederlandsche politie ambtenaren te stellen, en zal dus hunne uit levering moeten worden aangevraagd. Inbraken. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben te Leiden twee inbraken plaats gehad in perceelen aan den Rhijnsburgerstraafwtg even over de grens der gemeente. Eerst heeft men zich toegang verschaft in de villa Marianne door het vertreken van eenige ruiten, maar ver moedelijk zijn de daders opgeschrikt, want er wordt niets vermist. Toen is een bezoek .gebracht aan de villa bewoond door den heer De Nie. Daar hebben de daders een en ander van hun gading gevonden, want vermist wor den een gouden horloge, een zilveren horloge met ketting en eenige kleedingstukken. Tot dusverre is het de politie niet gelukt eenig spoor van de dieven te ontdekken. Zonderlinge vondst. Een ge nees neer te Hengelo, wiens hulp werd in geroepen bij een jongen, die een gezwel in den nous had, dat voortdurend in omvang toenam, vond in liet. reukorgaan van den patiënt een boon, dio daarin al zoo lang had gezeten, dat ze was beginnen te ont kiemen. (Hlbld.) Door den bliksem getrof fen. Te Nieuwweerdinge (Drente) werd een 15-jarige jongen, die van het veld huis waarts keerde, door den bliksem gedood. Zijn vader was de eerste, die het lijk vond. - - Een ontploffing. Te negen uur Vrijdagmorgen heeft in de werkplaatsen der firma Van Heemstede en Obelt, aan de De Ruyterkade te Amsterdam, een kleine ont ploffing plaats gehad, die voor den mon teur K. noodlottige gevolgen liad. Een sol- deertoesteldat met samengeperste lucht ge vuld moet zijn. can de soldeervlam naar de gowei'schte plaats te blaizen, was tengevolge van een vergissing met gas volgeloopen Toen de monteur K. het toestel wilde ge bruiken en er met een glooienden soldeer bout bij kwam, ontplofte het gas en werd hem daarbij het koperen deksel in het ge laat geslagen. Het bloed gutste den getrof fene uit de wonden. Neus en moaid waren zeer beschadigd en ook had een der cogen letsel bekomen Een dokter legde ter plaatse het eerste verband, waarna de ongelukkige per brancard naar het. Binnengasthuis werd vervoerd. Kinderwagen te water. Do huisvrouw van J: L. aan de Hoogc Nieuw st raat te Dordrecht, wilde Donderdag koffie brengen aan haar man, die werkzaam was in een pakhuis aan de Binnen Kalk- liaven. Daar aangekomen, zette zij den kin derwagen, waarin zij haar kind medegeno men had, voor het pakhuis neder en begaf zich naar binnen. Vermoedelijk door bewegingen van het kind is de wagen toen op gang geraakt en van de glooiende bestrating afgereden de Kalkhaven iu. Gelukkig was dit gezien door den steenkolen handelaar D. K. en den werkman J. C. F. V. Zij sprongen in ccn roeiboot en slaagden er in met een dreg het kind binnenboord en vervolgens op den kant te brengen, waarna ook de wagen uit liet water werd opgehaald. De moeder, die in overspannen zenuw- tcestand verkeerde, werd bij een bewoner der Kalkhaven binnengebracht en daar spoedig gekalmeerd. Het kind was eveneens huiten bewustzijn geraakt, maar den onder havenmeester S. gelukte het nadat hij een kwartier lang kunstmatige ademhaling had toegepast, den kleine weder t.ot het leven te doen terugkeeren. Moeder en kind wer den vervolgens van droge kleederen voor zien, waarna beiden den terugtocht naar huis konden aanvaarden. Het Openbaar Ministerie bij «le Ar* rondisttements-Rechtbank te Utrecht, heden re«iulsitoir nemende in «Ie Zeister moordzaak, eischte tegen Hendrik van Vaalen, 30 jaar ge vangenisstraf. Teunls van Ee, levenslange ge vangenisstraf. Hemlrlkus Hors, 10 jaar en N maanden. Johannes O verhorst, ÏO jaur en 8 maanden. De directeur-generaal van den land bouw brengt tor ken nas van belangheb benden, dat het in dit jaar te houden na tuurkundige examen voor aanstaande vee artsen zal aanvangen op Dinsdag 9 Juni a.s. in de lokalen van 's Rijks veeartsenij school te Utrecht. aDie vereeniging tot het verzorgen, opvoeden en onderwijzen van zwakzinnige kinderen houdt hare eerste algemeene verga dering op Zaterdag 30 Mei, 's middags half twee, in licl G.eb. v. K. en W. tie Utlreobt, waar prof. dr. G. Jelgersma van Leiden zal spreken over: ,.Het gevoelsleven van heb achterlijke kind." aAan de algemeene vergadering van aandeelhouders der Ned. Centraal Spoor weg-Mij. zal worden voorgesteld over 1907 uit te keeren een dividend van 1.75 per aandeel. a.Aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der Utrechtsche Locaal- spoorweg-Mij. zal worden voorgesteld over 1907 een dividend uit te keeren van 4 Gisterennacht hebben dieven een be zoek gebracht aan het hulpgebouw (een houteu gebouw dat tijdelijk dienst doet) van het post- en telegraafkantoor te Apel doorn. Vermoedelijk door openschuiring van een raam zijn de dieven binnengedrongen en hebben na eerst de brandkast gefor ceerd te hebben, alles, wat zich hierin van waarde bevond, aangeteekende brieven en andere geldswaarden, er uit gehaald en hebben toen kalm in de bestellexskamer na gegaan wat van hunne gading was. Dat zij met uiterste behoedzaamheid zijn te werk gegaan, blijkt wel hieruit, dat de poetbeambte, die 's nachts in het gebouw slaapt, niets van hunne aanwezigheid heeft bemerkt. Hoeveel er vermist wordt is nog niet met zekerheid op te geven, zeker is heb dat ver scheidene!) de dupe van dezen diefstal zijn geworden. In de eerste plaats eene bankin stelling, wier verlies evenwel door assuran tie gedekt is en verder gedekt is en verder fabrikanten, winkeliers en particulieren. Ook bevonden zich onder de gestolen geld waarden pachtgelden en stukken, de Invali diteitsverzekering betreffende. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met eene bende inbrekers van eene der groote steden, die zich na den diefstal in verschillende richtingen verspreid heeft. Politie en maréchaussees hebben direct een uitgebreid ondenzoek ingesteld, doch tot heden nog zonder resultaat. Naar men zegt zijn 47 aangeteekende brieven vonnist Hilversum. Aan den heer C. J. Glaze- rnaker, die met f 17.300 laagste inschrijver was voor de uitvoering van groaidwerken en het bouwen van een pompstation1 voor de Arnhemsiche Waterleiding. Maatsolyjia dit werk gegund. Hilversum. C. S. L., die verschillen de winkeliers alhier heeft opgelicht, door onder bedriegeLijke voorwendsels koopwaren van hen los te krijgen, zonder te betalen, ia door de politie in hechtenis genomen en ter beschikking gesteld van den off. v. just, te Amsterdam. Van vertrouwbare zijde wordt mede gedeeld, dat de eerw. heer B. J. Brouwer, sedert 1899 kapelaan bij de St. Martinus- parochie te Utrecht, is aangewezen tot pas- 1 toor van de 3e r.-k. kerk alh'ier. Met ingang van 1 Juni is, tot weder opzegging, benoemd tot plaatevervanger van den distriots-veearts, wien Utrecht als standplaats is aangewezen, de heer W. H. van Haselen. alhier. De heer J. H. Lodder slaagde voor de acte vrije en orde-oefeningen der gymnastiek. De hoofdagent van politie J. P. de Jager, 'hoopt 1 Juni a.s. den dag te her denken, waarop hiji 30 jaar geleden in dienst der Amerafoortsche politie is getre den. Zeker zal het hem niet aan 'blijken van belangstelling ontbreken. Groote Nationale Schaak- wed strijd te Amsterdam, uit te schrijven door het Schaakblad, op Hemel vaartsdag (28 Mei a.9.). Program: Ge speeld wordt in 5 klassen, nl. Hoofd- le, 2e, 3e en 4e klasse. Prijzen Hoofdkl.wordt gespeeld om de gouden medaille; desgewenscht kunnen deelnemers speten naar de thans uit te rei ken prijzen. le klasse: le prijs verguld zilveren kruis; 2e klasse le prijs ziveren kruis; 2e klasse 2e prijs bronzen kruis3e klasse le prijs bronzen kruis3e klasse 2e prijs bronzen kruis; 3e klasse 3e prijs bronzen medaille; 4e klasse 1 of meer bronzen medailles. Desgewenscht kunnen ook kunstvoorwer pen als prijzen worden uitgeloofd. Bij eiken prijs wordt een prachtige diplo ma uitgereikt. Eveneens wordt een prachtige diploma uitgereikt aan hen, die van de 3 te sjoelen partijen er 2 winnen. Gespeeld wordt in groepen van ,4 deel nemers, en wel in. 3 ronden, nl. van 91 12J van 'li4^ en van 6£9£ uur. De wedstrijd wordt gehouden in de ruime en tot gezegd doel zeer geschikte zaal van het prachtig aan het „Y" gelegen café „Belvédère". Iedereen kan aan den wedstrijd deelne men. Op denzei fdeni dag zal er een tombola wedstrijd gehouden worden, waaraan even eens ieder kan deelnemen. Nederlandsch Gymnastiek- Verbond. Gewest Noord-Holland. Met. het naderen der feestdagen, nadert ook de voorbereiding van het Gewestelijk optreden liare voltooiing. Voor de dames, welke aan de Vrije Oefeningen deelnemen, werd j.l. Zondag een repetitie alhier gehouden, al- waai 180 van 400 dames, welke hier aan zullen medewerken, aanwezig waren. Uit hetgeen we zagen, mag worden afge leid dat er ernstig geoefend wordt. De uit voering der oefeningen liet, op enkele uit zonderingen na, weinig te wenschen over en liet laat zich aanzien dat, mede ook in verband met de gekozen oefeuingsvormen, het succes van dit nummer groot zal zijn. Do dames treden Zondagmiddag 7 Juni a.s. op. Als laatste repetitie is nog één bijeeu- komst uitgeschreven tegen Zondag 31 Mei in het Turngebouw te Amsterdam. Ook aan het iBrugnummer voor de hoeren (160 turners aan 32 bruggen) wordt ijverig gewerkt. De laatste bijeenkomsten van de 4 Groepen werden bepaald op Zondag 24 en 31 Mei a.s. in het Turngebouw. De ijver waarmede de turners oefenen, doet ook hier de verwachtingen hoog gespannen zijn. Op de Eere-avoaid, in het Circus Carré, zal ons Gewest vertegenwoordigd zijn, door een afdeeling turners (24 man), welke drie der oefeningen van het groote brugnum- mer hier klassikaal aan 8 bruggen zullen uitvoeren. Naar wij vernemen, beginnen de plan nen voor dé inrichting] van een sportterrein voor wedrennen en concours hiippiques, ten westen van Birkhoven, aan den Séesterstraat- weg, een steeds meer vasten vorm aan te nemen. Eenige hoeren, die zich in commissie heb ben vereenigd, om de zaak voor te bereiden, •hebben tot nu toe nog al succes, en alles wijst er op dat de medewerking voldoende zal zijn. Teekeuingen en 'begrooting voor tribune, stal, muziektent, jury tent, enz. zijn reeds ter becordeeiing ingekomen. Ook voor de pers zal een behoorlijke gelegenheid voor het ver richten van haar werk worden verschaft. In verband met het ingezonden stuk, handelende over het beschermen van vogels, verzoekt men ons de aandacht- te vestigen op de afdeeling „Gooi- en, Eemland" van de Nederlandsche Vereeniging tot 'bescherming van dieren. Het bestuur tracht, door voortdurend toe zicht te doen houden, mishandelingen alsook ber<*>ven van nesten tegen te gaan of te doen vervolgen. Zoowel ten behoeve van menschen al» van dieren worden drinkgele- genheden geplaatst. Ten einde dit steeds te kunnen blijven doen is veter lidmaatschap beslist noodig en .kan 'ieder dierenvriend zich hiertoe aanmelden bij een der heereu G. A. A. van de Wall, Eemnesserweg, te Baarnjhr. J. A. Sandberg, "Utrechtsche straat, te Amersfoort, en. W. H. A. van der Mersch, Driebergsche weg, te Zeist. Klachten over misbruiken of mishandelin gen kunnen aan dezelfde personen worden ingezonden. Het concert, te geven door de Onder officiers-Zang vereeniging Amersfoort!" cfir. W. Wernicke, zal plaats vinden op Maandag 1 Juni met medewerking van Th. Wi lhel mi, concertmeester van het Stedelijk Orkest te Bonn; raej. J. G. P. Stoetze, pianoAmersifoortsche Mandolineclub „Arion", dir. iC. H. Stoetzer; een dames koor en van een iSymphonie-orkeet, samen gesteld uit. leden van het muizieldcoTps van het 5e regt. inf., dir. A. L. Maas. Op Zondag 31 Mei -wordt een volkscon cert gegeven. Eindelijk hebben we ze dan in leven den lijve gezien, de heeren J. Louis Pisuisse en Max Blokzijl, vormoedelijk nog beter be kend onder de namen Napthalie de Rosa en Joseph Pardo, want zoo volgde we hen in hunne artikelen in liet Handelsblad, ge schreven kort na afloop van de omzwervin gen als straatmuzikanten. Toen reeds werd meermalen gehoord „ik wou die lui toch wel eens zien", maar of <Üe wenscb eerlijk was, daarachter mag Voor Amersfoort wel een groot vraagtceken geplaatst worden, want do belangstelling van liet publiek waa, jammer genoeg, niet groot. Het tooneel, ver sierd door eenige heesters en struiken, be vatte thans behalve de piano een tweetal gemakkelijke stoelen voor de beidé hoeren, hetgeen wat meer Intimieteit gaf. Want daaraan had de heer Pisuisse gelijk, in zijn inleiding, toen hij zeide dat dit een voor waarde is, bij 't zingen van chansons de cabaret. Zeker, ze werden aardig gezongen die Fransche, Durtsche, Nederlandsche en: Engelsche liedjes, genomen uit de bundels van de beste chansonniers dier landen, maar ze hadden een dieper indruk gemaakt, wan neer wij niet „conceTt-deftig" daar hadden gezeten, maar de heeren bij ons haddén ge had, en ze gehoord had don in een dier typi sche. cabarets. Maar ook zonder dit laatste zijn de lied jes en het pianospel gisterenavond gewaar deerd, 'hartelijk werden de heeren na ieder nummer toegejuicht. Na de pauze kwamen de beide journalis ten -chansonniers op in hun verkleeding als Italiaansche straatzangers, zooate we ben. kennen volgens heb plaatje op den omslag] van het déor hen geschreven werkje. Ja, precies zoo. Napthalie met den breed ge- randen hoed, den ruimen mantel, het type „chansonnier". Blokzijl een tenger ventje, eenigszins haveloos; in kleeren niet Voor hem gemaaflet, maar van den opkooper of misschien wel door den een of ander mede lijden voelende hem geschonken. Napthalie en Joseph ze passen uitstekend bij elkaar. Napthalie zong met zoo'n gloed zijn Napolitaansche liedjes, dat men af en toe zou denken, dat 'hij 't nooit anders had gedaan. Joseph met het bekende orgeltje begeleidde uitstekend. Een daverend applaus 'bewees genoeg wat indruk een en ander maakte; het handge klap hield niet op voordat nog een num mertje werd gegeven. De heeren de Roea en Pardo hebben be slist succes gehad; het pubhek heeft met genoegen -kennis gemaakt met de bedde fi guren, waarvan het reeds zooveel gelezen had. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche 'Bad- en Zweminrichting waa op Zaterdag 23 Mei, des morgens 7 uur, 60 graden Fahrenheit. Door de politie is behalve een dron ken man en vrouw, nog aangehouden, een gesignaleerde, die nog, drie dagen had af te rekenen, en dit thans in Utrecht kan vereffenen Naar wij vernemen zijn de predik beurten voor Zondag 23 Mei a.s. al» volgt; Evang Luth. Kerk. Voorm. 10 uur de heer G. Meenter, pro ponent te Deventer. Ramonstrantaohe Kerk. Voorm. 10J uur Ds. Hooykuua. Gereform. Kerk. (Langegracht.) Voorm. 10 uur: D». Donnar, Avonds 5J uut Ds. Donner. Hemelvaartsdag Voorm. 10 uur: Db. Donner. Gereform. Kerk. (Zuidainglol.) Vborm. 10 uur en 'sav.1 ö^uur prof. di. H. H. Kuyper, 'hoogl aan de Vr. Universi teit te Amsterdam. Vrije Geref or m. Gem. Voorm9J uur lezen. 's Arvonds 5 uur lezen. HemeEvaartsdag. 's Av 5 uur de heer O. W. Eigeman van Achterbergh. Ghr. Gerefoms. Gemeente. Ix>kaal „de Zaaier", Voorm. en 'aavond» 5J uur. Gods dienstoefening. Burgtri Ijkt stand. Van 14 tot 20 Mei 1908. Geboren: Jacob Johannes, z. van Ja cob Johannes Otto en Barta van Niekerk. j Erna, d. van Pieter Wilhelmus Schatroo en Sjoukje Catharina Habbema-, Gerritje, d. van Abraham vain Herwaarden en Bet je van 'tNet. Cornelia Johannes, z. van Gertit Comelis Westboff en Rengetje Kas. Eve line Clare, d. van Edsko Kruisinga en Catha- 1 riua Eden Chapman. Johanna G«rarda, d. van Petrus van de Zuidwindi en Aaltje van Bekkum. Antonetta Allegonda Catha rina Mairia., d. van Johan Joachim Friede- rich Maria Joeeph Bootz en Wilhelmina Jo hanna van der Aa. Arnolda, d. van Jo hannes Jansen en Trijntje Heij. Johan Mourits, z. vaai Gerrit Veer en Susanna van Nimwegen. Adrianua, z. van Adrianua van Lent en Hendrika Koenen. Rijkje Jacoba, d. van Jaocb van Putten en Elisa beth Buitenhuis. Gerrit je Mario, d. van Gera-rdus Brom en Maria Petronella Gren- zenberg. Jan, z. van Arie Agênant en Hendrika Woutera van Kuijaen. Hen- drikus Richardus, z. van Wilhelmus van Beek en Gerritje van de Mast. Ondertrouwd: Aalbert ten Hoven en Gerritje van Keulen. Hendricus van Rooijen en Johanna Hendrika Hoksbergen. Hendrik Vos en Al bertha Smit. Her manns Jacobus Lambreohts en Bertha Er- neetina Nioolina Groen. Barend van Zan ten en Anna Cornelia van Gastel. Fran- ciscus Buije en Maria van den Boe. Getrouwd: Mei jus Klijnstra en Jan netje Alijda van Nieuwen huizen. Herma nns Leemrijse en Antonia Maria Bettonville. Andries Hermanus Menko ©u Rachel Snelheini. Overleden: Aaltje te Kulve, 17 mud. Peternella Buijs, 51 j., ochtg. vain Paul us Michon. Bernairdii» van den, Berg, 79 j., wedr. van Johanna Driesman. Mairinui tlendrikus Brienesse, 41 j., echtg. van Klaas je Bussoher. Gijsbert Zeggelaar, 84 jaar, wedr. van Marritje Mannesse. Qtvond«n voorw»rpt«. Gevon den voorwerpen: Aan het politiebureau zijn voor den rechtmati- gen eigenaar terug te 'bekomen Een gouden krui». Een gouden manchetknoop. Een zilveren lepeltje. Een tweetal sleutels. Faillissementen. Failliet verklaard: A J. van Meteren, handelsreiziger, wonende te Scest aan don Rijksweg. Recbteroommjhr. mr. J. Schuufbeque Booije, curhtor mr. D. ltagay Jr., te Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3