"buitenland. feuilleton. Maandag 25 Mei 1908. 'n Zeemansbruid. 8tt. Berate JBlad Jnargans ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Ceurant verscliijnt dagelijks, behalva *p Zan- an Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men véór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. U tree htsch «straat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 reg.ls f Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel on bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald advevteeren in dit Blad, bij abonnement. E«»e circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. LANDWEER. DISTRICT No. XVIII. Uitbetaling der toegekende vergoedingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen bij deze ter kennis van be langhebbenden. dat de uitbetaling der vergoe dingen, toegekend wegens het verblijf onder de wapenen tot deelneming aan de in dit jaar voor bovenvermeld district gehouden oefeningen als bedoeld bij art. 11 der Landweerwet (her halingsoefeningen), zal plaats hebben ter Ge meente-Secretarie op Woensdag, den 27sten Mei a. s., en voorts op iederen werkdag, telkens van 912 ure. Do uitbetaling kan slechts geschieden tegen het voor „voldaan" teekenen op den ter Secre tarie aanwozigen verzamelstaat, zoodat de be langhebbenden verplicht zijn de hun toekomende gelden in persoon aldaar af te halen. Is do vergoeding toegekend aan de echtge- noote van den dienstplichtige, dan zal de door dezen aangewezen gemachtigde gelijktijdig met de echtgenoote tor Secretarie aanwezig moeten zijn. Zonder diens aanwezigheid zal de uitbe taling niet kunnen plaats hebben. Vergoedingen, die niet zijn afgehaald binnen zes weken na den hiervoren aangegeven eersten betaaldag, worden als onnoodig beschouwd en deswege geacht niet te zijn toegekend. Amersfoort, den 23. Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders van Amers foort Gelet op artikel 37 der Drankwet Brengen ter openbare kennis: 1. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alooholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Gerrit Zieverink, in de benedenvoorzaal van het perceel Havik no. 20 alhier 2. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van het ver lof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, den 23. Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J G. STENFERT KROESE. WUIJTIERS. Politiek Ovcraiofat Vorstenontinoetmgen. In den loop der week komt de president der Fransche republiek naar Londen, als gast van den Kon'ing van Engeland, en enkele dagen daarna, den 6en Juni, gaat Koning Eduard aan boord van zijn jacht, de Victoria and Albert, om naar Reval te stoomen, waar hij den 9en van die maand zal samenkomen met den Ozaar van Rus land. Het is voor 't eerst sedert zijne troons beklimming, nu ruim zeven jaren geleden, dat Koning Eduard roeping voelt om te voldoen aan den beleefdheidsplicht, die op hem rustte om den Ozaar te bezoeken. Het schijnt-, dat de Keizerin-moeder van Rus land er in geslaagd is, bij het laatste be zoek dat zij bracht aan het Engelsche Ko ningspaar, hare zuster en zwager, dit be zoek iu orde te brengen. Wanneer Koning Eduard den eersten stap gedaan heeft, dan zal Czaar Nicolaas wel spoedig den tweeden stap daarop laten volgen. Ook wordt er ge sproken van eene ontmoeting tusschen den Cizaar en piesident Fallières, die door een tegenbezoek zal worden gevolgd. Er zullen dus op de beide ontmoetingen tusschen ie gekroonde en ongekroonde hoofden van En geland, Frankrijk en Rusland, die aan staande zijn,, nog een aantal anderen vol gen. Het bezoek van president Fallières aan Londen is een scbakel in den keten van beleefdheden, waarmee men het bestaan van de Fransch-Engelsche entente telkens opnieuw demonstreert. Aan de reis naar ie Russische wateren, die daarna zal worden ondernomen, wordt de schijn van een fa miliebezoek gegeven; Koning Eduard wordt door zijne gemalin en een zijner dochters vergezeld. Maar het is toch aan geen twij fel onderhevig, dat die ontmoeting eene politieke beteekenis heeft. Wel zal de Ko ning niet door zijn minister van buiten- landsche zaken, Sir Edward Grey, vergezeld worden op die reis, maar het i-i bekend, dat Koning Eduard zelf op het buitenlandsche beleid van zijn land een grooten invloed uitoefent. Deze Koning is van een ander slag dan de monarch „qui règne mais ne gouverne pas"hij is een monarch, die mee regeert en die getoond heeft een der eerste diplomaten van Europa te zijn. Zijn invloed doet zich overal gelden, waar aan internationale politiek wordt gedaan, en heeft er belangrijk toe bijgedragen dat En geland in de jaren van zijne regeering zich meer en meer heeft losgemaakt uit den toe stand van „splendid isolation". Het Brit- sche departement van buitenlandsche zaken zal trouwens niet geheel ontbreken bij de ontmoeting; waarschijnlijk zal Sir Charles Hardinge, de permanente vice-minister van buitenlandsche zaken, er bij tegenwoordig zijn. En dat bij de ontmoetingen, die tus schen de gekroonde hoofden van Engeland en Rusland te verwachten zijn, de samen komsten met- president Fallières zich aan sluiten, is zeker ook niet zonder politiek ge wicht. De Temps doet dit uitkomen in een arti kel, waarin wordt gezegd, dat het bezoek van Eduard VII aan Reval de bevestiging, gegrond op de ervaring, is van de politiek van toenadering tusscben Engeland en Rus land, d;e is aangevangen nadat de ouie ge- schil'en waren vereffend. Daaraan wordt dit toegevoegd: „Bij deze bevestiging zal Frankrijk ziah aansluiten, vooreerst ck»r htt bezoek aan Londen van den presidi it dor republiek. Aan den anderen kant hee't do heer Fallières met het oog op zijne reis naar Skancinaivië den Czaar laten weten, dat hij zich er in zou verheugen, als hij tevens et>n bezoek kon brengen in de Russische wateren waar en wanneer dit hem zou behagen. En het Russische hof heeft bij 't in ontvangst nemen van deze mededeeling verklaard, dat het daarvoor gevoelig was. Wanneer, zooals zekere Engelsche personen aankondigen, Ni colaas II in het najaar te Windsor kwam, dan zou hij klaarblijkelijk den president der republiek het bezoek terugbrengen, dat deze zich voorstelt hem te doen. Zonder vooruit te loopen op de gebeurtenissen, die nog niet zijn vastgesteld, mag men zich geluikwen- scher met alles wat in staat is de drievou digs entente, in den vorm van bondgenoot schap en overeenkomsten, tusschen Frank rijk, Rusland en Engeland te bevestigen en nauwer toe te halen. Geen enkele staat moet daaraan aanstoot nemen. Want deze enten te is oprecht en beslist vreedzaamZij streeft geen enkel geheim doel na. Zij geeft zich voor wat zij is en haar eenig doel is het evenwicht van de Europeesche krachten te bewaren. Het is overbodig de geduchte madht ter land en ter zee, waarover zij zou kunnen besohikfcen, te miskennen. Als de drie deelnemers de waakzame zorg hebben voor hunne verdediging te land en ter zee, dan zijn zij vereenigd onaantastbaar. Gam- betta zeide, dertig jaren geleden „Steunen de op Engeland en Rusland, zouden wij on overwinnelijk zijn. Die toekomstdroom heeft vorm gekregen in de vreedzame werkelijk heden van heden. Wij begroeten met vol doening de bevestiging van eene politiek, die door het gewicht dat zij in den oorlog zou kunnen doen gelden, de on waardeer baarste waarborg van den vrede ia." Duitoehiand* Het Reichsgericht beeft heit vonnis ven het Ber'lïjnsche Landgericht vernietigd', waarbij, Maximiiliaan Hardon tot vier maanden g|eiv.a.ngeniieötira.f was veroor deeld- wegens beleed igiing van graaf Kuub Moltke. Die vernietiging is ge schied op grond viaai een betrekkelijk on beduidend vormgebrek. De intendant van vorst Eulenburg, Gceritz genaamd, was als getuige gehoord! en door dén voorzitter ont slagen. Later werd hij nogmaals als getuige opgeroepen en verhoord, maar teen is hij niet beëedigd. Dat had intusschen moeten geschieden, en daarom heeft het Reichsge- rieht de vernietiging van het vonnis uitge sproken. De Reichsanwalt, 'ie het Openbaar Ministerie waarnam, had de vernietiging ge- eiselit en merkte daarbij op, dat die ge tuige misschien anders zou hebben verklaard, als hij vooraf beëedigd was. Het tweede ver hoor liep namelijk over de vraag, of vorst Eulenburg zich aan homoseksueele buiten sporigheden had schuldig gemaakt, wat door den getuige werd ontkend. Het geheele proces zal nu wederom, dus j voor de derde maal, behandeld moeten wor- j den. Heb is weer verwezen naar de vorige t instance, dus naar heb Landgericht te Ber lijn, maar hot is nog niet bekend of de nieuwe behandeling zal geschieden voor de zelfde of voor eene andere kamer van dat rechtscollege. Belglfi. Brussel 24 Mei. De verkiezingen tot vernieuwing van de Kamer en den Senaat voor de helft hebben plaats gehad in de grootste rust, behalve to Sint-Nicolaas, waar in den loop van den avond eenige wanorde lijkheden hebben plaats gehad. Volgeais de partieel© uitkomsten, die tot dusver bekend maar niet officieel zijn, is de senator Hubert, minister van nijverheid en arbeid, te Bergen geslagen en vervangen door een lid van het liberaal-socialistische cartel. Te Luik verliezen de christen-democraten een zetel aan de socialisten, te Charleroi de katholieken een zetel, dien de socialisten winnen. Te Gent, Sint-Nicolaas, Thuin en Verviers is de status quo gehandhaafd, te Aalst eveaieeii6 met herkiezing van den christen-democraat Daens tegen de verwach ting in. Te Hoey verliezen de katholieken eene plaats aan het liberaal-socialistische cartel, te Bergen winnen de katholieken een zetel in de Kamer ten nadeeie van de libe ralen. Te Soignies wint het liberaal-socialis tische cartel een zetel, dien de katholieken verliezen. De meerderheid van de regeering iu de Kamer bedraagt thans 8 stemmen. Het laat zich voorzien, dat die meerderheid sterk zal achteruitgaan. Tweede telegram. In katholieke kringen wordt beweerd; dat minister Hubert herkozen zou zijn in strijd met de eerste j berichten. Volgens de bij benadering ge- maakte berekeningen zou de meerderheid van de regeering in de Kamer tot 8 stem men teruggebracht zijn. Charleroi, 2 3 Mei. De uitspraak j van de scheidsrechters, waarbij de arbeiders in een geschil over eene opgelegde boete in het ongelijk zijn gesteld, zal aanleiding 1 geven tot een hevigen strijd. Men verwacht ieder oogenblik de afkondiging van de a.1- gemeene staking dei- mijnwerkers in het bekken van Charleroi. Luxemburg. Luxemburg, 2-3 Mei. Do groother tog en de groothertogin van Luxemburg, die door ziekte van den groothertog het land en de hoofdstad sints een jaar niet hadden teruggezien, zijn heden uit Italië terugge keerd. Frankrijk. In den eergisteren in het Elysóo, onder voorzitterschap van president Fallières, ge- hooiden ministerraad, is de benoeming vol trokken van schout-bij-nacht Philibert tot vioe-odmiraal. In zijne plaats wordt schout bij-nacht Berryer belast met het bevel in de wateren van Marokko. De vice-minister in het departement 'van oorlog Chéron heeft een programma over gelegd tot methodische hervorming van den liospitaaldienst. De uitvoering van dit pro gramma zou 75 millioen frs. vorderen. De radicale afgevaardigde Gervais hoeft den minister van buitenlandsche zaken mede gedeeld, dat hij hem in de Kamer over Ma rokko zou interpelleeren. Minister Pichon heeft hem laten weten, dat hij bereid was hem te antwoorden na zijne terugkomst uit Engeland op den len Juni. P a r ij s, 2 3 M e i. Bij de oommissie van de Kamer voor de fiscale wetgeving is in gekomen eene nieuwe redactie van den mi nister van financiën voor het artikel in het ontwerp der inkomstenbelasting betreffende de belasting van de inkomsten uit Fransche staatsrente. De minister stelt voor van de belasting vrij te stellen de houders van stukken op naam tot een maximum-bedrag van 625 frs., mits het totale inkomen van deze houders niet meer bedraagt dan 1250 francs. Engeland. In Stirling, het district dat gedurende tientallen van jaren door Sir Henry Camp bell Rannerman in het lagerhuis vertegen woordigd is, hebben de liberalen voor 'teerst sedert geruimen tijd eene overwinning be haald, die van beteekenis. Als opvolger van Campbell Ban nermann is gekozen de heer Arthur Ponsonby, die de particuliere secre taire van den overleden staatsman is geweest, met 3873 tegen 2512 stemmen, dus met eene meerderheid van 13.61 stemmen. Sir Henry was in 1906 zonder strijd gekozen, maar in 1900, toen hij een candidaat tegenover zich had, had hij slechte 630 stemmen meerder heid verworven. De regeeringspartijdie in Februari 1906, toen üet pariement voor 't eerst bijeenkwam, 400 leden sterk was, telt thans 392 leden alle andere partijen (unionisten, nationalis ten en arbeiderspartij) tellen te zamen 277 stemmen, zoodat het kabinet gesteund wordt door eene meerderheid van 115 stemmen. Londen, 23 Mei. De Duitsche burge meesters werden heden ontvangen in het Buckinghampaleis door den Koning, die in het Duitsch zeide, dat het hem groot ge noegen deed de burgemeesters in zijne hoofd stad te ontvangen. De eerste burgemeester van Munchen dankte Z. M. voor zijn groote vriendelijk heid. Hij hoopte en geloofde zeer, dat deze wisseling van bezoeken iets zou bijdragen tot versterking van de reeds goede betrek kingen tusschen de beide landen. Denemarken. Kopenhagen, 23 Mei. Heden was in het Folkething een voorstel der sociaal democraten aan de orde om een parlemen taire commissie van enquote te benoemen tot het doen van een onderzoek naar het beleid van den Minister van Justitie Al- berse Na bestrijding van dit voorstel door de leden der regeeringspartij, verwierp het Folketh ing het soc iaal-dem ocratische voor stel met 58 tegen 25 stemmen. Kopenhagen, 23 Mei. De rijks dag heeft het wetsontwerp aangenomen tot aanleg van een visschardhaven bij Esbjerg. In het Folkething deelde minister-presi dent Christiansen in antwoord op een vraag mede, dat bij den aanvang van de volgende zitting een wetsontwerp zal worden inge diend tot wijziging van de kiesdistricten voor liet Folkething, waardoor het aantal leden van het Folkething van 114 tot 165 zal worden verhoogd. Daarna, werd do zitting van het parlement ItaliS. Rome, 2 3 Mei. Bij de ontvangst van de Franscihe bedevaartgangers zeide de Pan», in antwoord op de toespraak van mgr. Aniette, dat het bccook van de Fran sche pelgrims door God zal worden beloond. Het heeft hem liet grootste genoegen ge daan, dat hij de pelgrims naar Rome had zien komen, ondanks do groote offers, die hun waren opgelegd. De Paus herinnerde er aai, dat de voordeelen, die door de Fran sche regeering waren aangeboden, klaarblij kelijk waren. Hij betreurde niet zich in hun midden te bevinden, om aan hun land te toonen, hoe het levende geloof moet worden gehandhaafd, en eindigde met te zeggen„Wanneer gij in uw land terug keert, herinnert dan aan uwe medeburgers, dat de Paus steeds met hen is voor het welzijn van de kerk." De Paus gaf ten 9lotte zijn zegen aan de aanwezigen. OoiUnrijk-Èioutfarlj». In het geschil tusschen de regeeringen van Oostenrijk en van Hongarije over de traktementen van de officieren en de ver beterde voeding van de manschappen, is eindelijk eene oplossing gevonden, waarom trent tusschen de beide regeeringen over eenstemming verkregen is. De verbetering der traktementen van de officieren zal wor den toegestaan voor 1909 met terugwerkende kracht tot 1 October 1908. Voor de verbete ring van de voeding der manschappen zal een half millioen worden gebracht op de begrooting van 1906, 3i millioen op de be grooting van 1909 en 7 millioen op de be- grooting van 1910. Rusland. Petersburg, 24 Mei. De Keiaer heeft, op advies van den stadhouder van den Kaukasus, bevolende regeering van S7 THERESE HOVEN. Papa en mama keken elkander al eens aan, zeiden dat 't niet kwaad zou zijn, ahem heel sotto Voce, maar ze zeiden het toch. Mama ging zelfs zoo ver te beweren, dot ze zoo'n erg jongen man nooit iets voor An nette zou hebben gevonden, waarop, haar echtgenoot, met voorgewende barsdhlieid, poogde te beweren, dat ze nog minstens tien jaar tijd had en dan nog te vroeg zou komen. Annette zelve ging geheel 'in de Boeren- za'alk op en beschouwde de visites van den Overste, die zeer sterke antii-Engeflbche nei gingen iliad, als even zooveel gelegenheden om over de quaestie, die haar zoo na aan "t hart lag, uit te weiden. Ze spraken over niets anders en Annette scheen er volstrekt niet aan te vermoeden, dat er in het' brein van den Overste andere gedachten, zouden kunnen ontstaan. Op een avond, omstreeks de helft- van Januari, zat Annette alleen in de huis kamer, toen er gescheld werd en de dienst doende geest eenige minuten later kwam 'vragen of er ook belet was voor meneer Brenner. Annette aarzelde een oogenbli'k eh zei toen, onbevangen„Wel nee, Haat meneer binnenkomen," toen tot lioar gaat: „Ja, u zult 't met miji voor lief moeten nemen, papa. en maima hebben beiden influenza." „Toch niet erg, hoop ik?" „Gelukkig niet; bent u bang?" „Maar, juJffrouw Vermeel', hoe kunt u zoo iets veronderstellen AIS zeemian héb ik wel voor erger vijanden gestaan dan een influenza-bacil. Op 'Baffli hadden we toch twaalf gevallen van cholera tegelijk aan boord en de dokter ziek. En in Soerabaia dan, toen wij aan 't dokken waren, laat zien, dat was in '84, even vóór ik thuis kwam." „Bent u al zoo lang weer in Europa?" „Ja, dat zal een jaar of zes zijn; ik denk .van den zomer dan ook. weer naar de Oost gestuurd te worden." „En ziet u er niet tegen op?" „Wat? Er tegen op zien? 't Is toch mijn roeping. Van de zuster van een zee-officier had ik zoo iets niet verwacht." „U vergeet, dat wij de Marine uit zijn," merkte Annette, met ietg tusschen een lach en een snik, op. „U kunt er nog wel in komen," begon de Overste op zuilk een verdachten toon, d!at Annette heb noodig vond hem, met g&- zwindon spoed, de gebruikelijke thee-vra- gten, omtrent suiker en melk, te dóen en daarna te zeggen „Ie er al iets van uw plaatsing bekend?" ,Och u weet, hoe dat gaat, we hangen geheel van de hoog© Oomes af. Ik heb al zoo eens geïnformeerd, maar tot- nu toe te vergeefs. Toch kan ik 't wel zoowat na gaan als er geen speciale hydrograaf is, hoop ik de „Van Gogh", 't nieuwe oplei- i dingwvaartuig, uit te brengen en anders als commandant van de .Gelderland'uit te gaan." „Wat zoudt u prettiger vinden?" „Nu, de „Van Gogh"'; een modern, nieuw scheepje is altijd interessant." „Ik vind liet ge/heele Marine-leven be langrijk," zuchtte Annette, „er is zoo vedl afwisseling." „Dat hangt er van af, hoor! Den vori- gen keer was ik zeven-en-twintig maanden op Atjeh, dan kun-je je pleizier wel op." „Nu ja, 't is niet enkel pleizier, maar dlat is in geen enkel leven. Ik, Voor mij, 'betreur het vreeselijk, dat m'n broer den dienst verlaten heeft en dat om een Engel sche te trouwen." „Maar liij is heel gelukkig, niet waar? En dat is toch 't voornaamste." „Dat vind i'k juist 't verschrikkelijke. Hij schijnt zich beet te kunnen wennen. Als ik nu in Engeland moest wonen, zou ik mij dood kniezen van woede en veront waardiging. Hij is toch malar midden in de leugenfabriek. De familie van zijn vrouw zijn Tories von vader op zoon, ik zoa 't gewoon niet kunnen uithouden. Ze hebben tot nu toe nog geen enkele overwinning be haald, gélukkig nog maar, en ze doen alsof de heefle oorlog een peulschilletje was." „Ze zullen wel ©en toontje lager zingen, wacht 'maarDie White zit daar toch zo miserabel in Ladysmitli „A1& men de Engelsche couranten leest, zou men 't niet zeggende corresponden ten doen "t Voorkomen, alfeof Lady smith dé aangenaamste verblijfplaats van de wereld was, alleen geëvenaard door Mafekïng of Kimberley. Men zou haast geneigd zijn een der drie uit te kiezen, om er zijn vacantie door te brengen." De Overste lachte, hij Meld er wel van als een jonge d'ome een gevestigde meenong J omtrent iets hiad en er ruiterlijk voor uit i'kwam Annette vervolgde: „Kimberley hindert mij nog 't meest Van alles. Die ellendige Rhodes geeft er maar öhampagne fuifjes, alsof 't niets wasze moesten hem een Champagne bad geven; waar hij, in kon stik ken, evenals de Hertog van Clarenoe in der tijd in een vat Malvoisie." „Te deksel, juffrouw Vermeer, u windt er geen doekjes om." „Ik hiaat ze, de Rooineka en ik veracht aeJ" „Ze zijn er nog niet," verzekerd© de Overste geruststellend. „Och, maar ze hebben zulk een overwel digende meerderheid. Ails men de lijsten ziet van de troepen, die er wékelijk» uit worden gestuurd „Jawel, maar vraag mi niet, wat dat voor troqpen zijn; de soldaten, de Tommies, zoo als zo zeggen, behooren vrijwel' tot 't uit vaagsel der natie, tot 't schuim der maat schappij, en de officieren zijji verwende ari stocraten-zoontjes, die hun rang gekocht .hebben en van de theorüe niet véél en van de praktijk heelemaal niets afweten. 'tZijn geen militairen, zooals dte Pruisen 'bij vóor- ibee'd. Als jc maar enkel zoo'n Pickelhaube, •zoo'n helm van een Piiuis, vergelijkt hiji 't solieeve petje van een Engelschen vrijwilli ger, dian voel je 't versdhil al. En dan, de lui weten er niet® af, ze begaan domheid op domheid, flater na flater. Nee, ze maken een treurig figuur." „O! ik hoop zoo, dat de Boeren win nen,'' riep Annette geestdriftig uit. I „Nu, daar is wel k^ns op. Als ze 't drie voudig beleg maar volhouden, dan zijn die Engelschen vooreerst niet in Pretoria." „En z© zouden er bun Kerstmis vieren," mei Annette glimlachend. „Wel ja, als John Buil alleen op de wereld was. als er geen Joulberts, geen Cron- jé's, geen Oliviers, geen Botha's, geen Steyns, geen Krugers waren Bij eiken naam, dien de Overste noemde, flikkerden Annette's oogen, tot haar gelaat één en al geestdrift was ,,'t Is verduiveld aardig voor een jonge dame," zei de bezoeker onwillekeurig. „Wat bedoelt u?" vro<^ Annette ver baasd. „Wel, zooveel belangstelling. „Dat is toch heel natuurlijk. Zoo'n schreeuwende onrechtvaardigheid aan den eenen kant en daar tegenover zoo'n Chris tenmoed en gelatenheid. U weet niet hoe ik de Boeren bewonder... „En u weet- niet, hoe i'k u bewonder... „Meneer Brenner," stamelde Annette, onthutst „Dat zult u dan toch wol al lang gesnerkt hébbenmet- uw söherptzflnnigiheid „Ik verzeker u. dat zoo (iets nooit bij mij opgekomen was „Zag u mij' dan voor 'te ouldl laan „Dat nietIk weet 't niet, maar ik heb er nooit aan gedacht." „Dat is niet heel vleiend «voor mij." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1