ST*. 141. lertte Hlad. Jaargaig. Woensdag 27 Mei 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maande» roer Amersfoortf 1.0#. Idem franco per post1.50. Ateonderltjke - 0.05. Deze Oeurant versehijnt dagelijks, bek al re op Zo»- e» Feest dagen. Adrertentiö»mededeelingen enz., gelieve me» vdér 11 uur 's morgéns pij de Uitgevers in te zenden. Uitgever»: VALKHOFF C°. Utr«chtschestraat 1. Intorcomm. Telephoonnummtr 66. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 95 cents bij voeruitbetaSag. Groote letters naar plaatsruimte. Voor kandel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalinnen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Be*e circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvMtif toegezonden. Politiek Overaieht. De Hamerverkiezingen in België. De uitslag van de Kamerverkiezingen in België heeft geen groote veranderingen ge- i bracht in d© samenstelling van de beide takken der vertegenwoordiging. Yoor de I heerschende partij, de katholieken, is de uitslag onmiskenbaar teleurstellend, voor zooveel de Kamer betreft. De organen der rechterzijde verkondigden vóór de verkie zing, dat men dacht zes plaatsen te zullen winnen, waardoor de meerderheid in de Ka mer van 12 stemmen op 24 zou zijn ge bracht. Maar de uitslag is juist andersom geweest, in plaats van winst lxeeft hij aan de regeeringspartij verlies gebracht. Hare meerderheid in de Kamer is van 12 tot 8 stemmen teruggegaan; zij is dus met vier stemmen verzwakt Als pleister op de wonde kan gelden, dat in den Senaat de meerder heid van de rechterzijde is versterkt; zij is daar van 14 tot- 16 geklommen. Het in de Kamer geleden verlies wordt dus door de in de Senaat behaalde winst gedeeltelijk goed gemaakt. Maar, gelijk overal elders, geeft ook in België de Kamer den toon aande nederlaag is dus, kwantitatief en kwalita tief, van meer beteeken is dan de overwin ning in den Senaat. In den Senaat weegt- voor de liberalen het verlies van twee plaatsen ia Luik en in Bergen-Soignies op tegen de in Termonde en in Gent behaalde winsten. De socialis ten hebben twee plaatsen verloren in Char leroi en in Gent en een gewonnen in Ber gen-Soignies. Zij hebben dus het verlies van ééne plaats te boeken, die gewonnen is door de katholieken, voor wie tegenover de in Luik en in Charleroi gewonnen plaatsen slechts één verlies staat, namelijk te Ter- monde. De Senaat bestond vóór de verkiezingen uit 62 clericalen en 48 anti-clericalennu staan de partijen tegenover elkaar in de verhouding van 63 tot 47. In de Kamer hadden zitting 89 katholie ken, 46 liberalen, 30 socialisten en 1 chris ten-democraat. Nu is de samenstelling al dus 87 katholieken, 44 liberalen, 34 so cialisten en 1 christen-democraat-. De uitslag voor de Kamer kan aldus wor den samengevatDe clericalen verliezen een plaats in Luik, een in Hoey-Waremme, een in Tongeren; daarentegen winnen zij een in Bergen, veroverd op de liberalen. De katholieke meerderheid, die twaalf stem men bedroeg, gaat dus terug tot acht. De liberalen verliezen twee plaatsen, een in Ber gen aan de katholieken en een in Charleroi aan de socialisten; zij winnen twee, in Tongeren en in Hoey-Waremme, op de rechterzijde. Maar in een paar districten, waar zij zich met de socialisten hebben ver bonden, staan zij eene plaats, die zij bezet hielden, af aan hunne bondgenooten. Dat is het geval voor Gent en voor Doornik, waar twee liberalen plaats maken voor so cialisten. De liberale Ka merg roep gaat daardoor van 46 tot 44 leden terug. De partij, die met onverdeelde voldoening op den strijd kan terug zien, is die der socialis ten zij winnen twee plaatsen in Luik en in Charleroi, hetgeen met de beide plaatsen van Doornik en Gent, die de liberalen hun hebben afgestaan, hen in 't geheel vier plaatsen doet winnen; hunne Kamergroep wordt van 30 tot 34 leden versterkt. Het liberaal-socialistische cartel heeft het dus gewonnen van de regeeringspartij. Maar de voordooien van de overwinning zijn toer gevallen aan één der deelen van het cartel. Dat maakt minder uit zoolang het liberaal- socialistische bondgenootschap in de oppo sitie is. Maar al® het te «eniger tijd meer derheid mocht worden, dan zullen met de lusten van de regeering ook de lasten ko men. Vooreerst is men daaraan intusschen nog niet toe; de katholieken blijven in het be zit van de macht, die zij nu gedurende 24 jaren hebben uitgeoefend. Maar zal dat op den duur zoo blijven? De Indépendanoe koestert goede verwachting voor de toe komst; zij schrijft: ,,Wij kunnen betreu ren, dat het niet de liberalen zijn, die de meerderheid afbreuk hebben gedaan, maar het is voldoende, dat deze verzwakt is en dat de strooming meer en meer naar links gaat. Men bedenke slechts dit: Voor 1900, d. w. z. voor de toepassing van de even redige vertegenwoordiging, was de clerical© meerderheid 72 stemmen 112 clericalen tegen 40 anti-clericalen door de eerste toepassing van de evenredige vertegenwoor diging, in 1900, werd die meerderheid te ruggebracht tot 20 stemmenin 1896 daal de zij tot 12 stemmen; nu is zij 8 stemmen. Alles laat de hoop toe, dat het in 1910 de groote ommekeer zal zijn." Duitschland» Be r 1 ij n 2 6 Mei. De Berliner Kor- respondenz schrijftDaar thans het vee in de wbide gebracht is en daarmee het gevaar, dat het mond- en klauwzeer door het- ge bruiken van uit Nederland ingevoerde hooi en stroo op den binnenlandschen veestapel zal worden overgebracht, belangrijk vermin derd is, staat de opheffing van het verbod van invoer voor deze voedermiddelen voor de deur, welke voor de paarden in de weste lijke deelen des lands thans onmisbaar zijn. Luxemburg. Luxemburg, 26 Mei. Heden hébben partieele verkiezingen voor de Kaïmer plaats gehad in 4 kantons. Er zijn geen belang rijke veranderingen in de samenstelling van de Kamer gekomen. In twee andere kan tons zal Dinsdag de herstemming plaats heb ben. Frankrijk. De Figaro deelt mede, dat thans defini tief het tijdstip voor het bezoek van presi dent Fallières aan de Skandinavische ha vens en zijne onmoeting met den Czaar van Rusland vastgesteld is. De tweede helft van de maand Juli zal geheel en al door deze bezoeken in beslag worden genomen. Op 1 Augustus keert de president met minister Pichon, die hem op de geheele reis zal ver gezellen, uaar Frankrijk terug. De minister van marine Thomson heeft in een schrijven aan den uit de wateren van Marokko vertrekkenden admiraal Phi- libert het moreele succes aangehaald, dat de Fransohe marine heeft verkregen bij de stammen, waardoor de veiligheid van de Europeesche koloniën, de proviandeering van het expeditiekorps verzekerd is en be langrijk is bijgedragen tot het slaggn van de operatiën. De minister gewaagt daarna van de persoonlijke toewijding en energie, van Philibert, waarmee hij, ondanks de uit het klimaat voortvloeiende bezwaren, voor de proviandeering en de transporten heeft gezorgd. De minister wenscht verder den admiraal geluk, dat hij steeds in volledige overeenstemming gebleven is met de bevel hebbers vain het. expeditiekorps en met de Fransche en vreemde diplomatieke verte genwoordigers, en betuigt hem ten slotte dank, dat hij door duidelijk gestelde tele grammen en rapporten de regeering voort durend van de gebeurtenissen op de hoogte gehouden heeft. Engeland. Londen, 26 Mei. President Fal lières ontving heden de Fransche kolonie. In antwoord op de toespraak van den voor zitter, drukte hij zijne groote voldoening uit, dat hij de ko-lonie kon ontvangen hij zeide: ,Gij strekt Frankrijk en de repu bliek zeer tot teer door het voorbeeld van werkzaamheid en braafheid, door het suc ces waarmee gij voor de Fransche nijver heid dc plaats handhaaft, die haar toe komt Zijt gij niet in de eerste gelederen van de beste dienaren des lands? Gij zijt de eerste bewerkers van de Fransch-Engelsche toenadering, en door vrienden voor Frank rijk te winnen, hebt gij krachtig medege werkt tot den arbeid in het belang van de eendracht, de verzoening en den vrede. Londen, 26 Mei. De Koning en pre sident Fallières bezochten heden middag de Fransch Engelsche tentoonstelling, waar zij door de talrijke menigte met buitengewone geestdrift werden toegejuicht. De piins en de prinses van Wales gaven lieden een diner ter eere van president Fal lières en zijn gevolg in Marlborough House, waar mede aanzaten leden van de regeering en dc oppositie. Heb diner was vroeg afgeloopen en daar na reed het geheele gezelschap, onder es corte van cavallerie, naar het gala-bal in Buckingham Palace. Op dit bal waren 1800 personen aanwezig. Een der hoofdpunten van het programma, dat is opgemaakt voor de dagen, die pre sident Fallières in Londen doorbrengt als gast van koning Eduard, is natuurlijk het bezoek aan de Fransch-Enigelsche tentoon stelling. Jammer echter, dat dit beeld van de Fransch-Engelsdhe verbroedering nog ge heel onafgewerkt is. In een brief uit Lon den wordt daarvan dit gezegd De tentoon stelling staat natuurlijk in het teeken van de Entente cordiale. Alles schrijft en spreekt daarvan. De stad is versierd. Alle ocmnibus- seu dragen vlaggen van de beide natiën. Maar wat is er gereed in de tentoonstelling? Eenige scheepsmodellen en een Geilondorp, en verder de inrichting van het reus achtige tentoonstellingsterrein op Shepherd Busih. Het is onmogelijk, dat er vóór Juni ook maar een flauw beeld van de tentoon stelling te zien zal zijnop het terrein niets dan werklieden, overal kisten en ladders, daartusschen eenige brillanten en wat zilver werk uit de Rue de la Paix, wat een vrij grappigen indruk maakte. De Engelschen zijn nog het meest ten achter. Londen, 26 Mei De afgevaardigde Ogrady, lid van de arbeiderspartij, stelde de vraag, of de Britsche regeering met het oog op de behandeling die indertijd de leden der eerste Doem a van de Russische regeering hadden ondervonden, stappen zou willen doen om de officieel© bezoeken tusschen de souveoinen van beide rijken niet te doen plaats hebben. De eerste minister Asquith antwoordde dat het offioieele bezoek van den Czaar na zijne troonsbestijging aan Groot-Rrittainnië nog niet was beantwoord en evenmin had de Koning, die na zijne troonsbestijging aan verschillende Europeesche hoven en staats hoofden een 'bezoek had gebracht, het Rus sische hof bezocht. Bovendien hadlden de Koning en de Koningin in zeven jaren tijds geen gelegenheidi gehad hunnen neef en hun ne nicht, den Czaar en de Czarina van Rus land, te ontmoeten. Gelukkig is er niets in de betrekkingen tussöhen de beide stateD wat dit bezoek ongeraden zou kunnen makenhet kan slechts een goeden invloed hebben cp de buitenlandsche betrekkingen van ieder der beide staten en heeft met d'e i vinnen i andsche zaken niet het minste te ma ken, vooral niet in verband met overwegin gen zoo ais door den spreker waren te berde gebracht. Ogrady stelde daarop eene vraag over den binnenlandschen toestand in Rusland, met zinspelingen op de Russische regeering en den Czaar, en hij drong er op aan, dat het bezoek van den Koning geen officieel karak ter zou dragen. Minister Asquith gaf daarop in krachtige bewoordingen zijne afkeuring te kennen over die vraag; hij zeide, dat hij voldoende had aangegeven welke de eenige redenen waren voor het Bezoek. Na eenige verdere discussie werd het debat over deze zaak gesloten. Italië. Rome, 26 Mei. De onder-secreta ris van buitenlandsche zaken zeide in ant- wioord aan den afgevaardigde G-al'li, die gevraagd had of het protest van Turkije zou kunnen leiden tot vertraging in de te rugroeping der buitenlaaidsche troepen op Kreta, dat reeds i(n 1906 de mogelijkheid van terugroeping was uitgesproken in eene nota, ondlerteekend door dè beschermende mogendheden. Deze maakten die terugroe ping afhankelijk van de vervulling van en kele voorwaarden. De terugroeping brengt noch wijziging in den staatkundigen status quo van het eiland, noch in de verplichtin gen, die de mogendheden ten opzichte van Turkije op Jjith 1 lebben genomen. Maar nu de binnenlandseh© rust op het eiland verzekerd en do veiligheid vdotr het Mohain- medaansche element gewaarborgd is, zullen de internationale troepen met volledige in stemming van de vier mogendheden en op voorstel van den hoogen commissaris ge leidelijk worden teruggeroepen binnen één jaar, te rekenen van het vertrek van het eerste detac hemenfc Portugal. Lissabon, 2 6 Mei. In de Kamer viel de oppositie de regeering aan wegens de in diening van een wetsontwerp tot benoeming van eene buiten-parlementaire commissie om de aan het koninklijke huis gedane voor schotten te verbieden, op grond dat eene parlementaire commissie reeds was benoemd met dat doel De minister-president ant woordde, dat het aan de Kamer stond het wetsontwerp aan te nemen of te verwerpen. In de Kamer der pair9 laakte Arroyo krachtig het zwijgen van de hoofden der monarchale partijen. Vilhena, het hoofd van de regeneradores, antwoordde en lichtte de maatregelen toe, die waren genomen om Koning Carlos te redden, met name het overleg met Dom Carlos om verkiezingen te houden met opheffing van de dictatuur. Dit overleg werd acht dagen later verbro ken. Oostenrijk-Hootgaag#. Ween en, 2 6 Mei. De Keizer heeft tot den gemeenschappelijken minister van buitenlandsche zaken, baron Aehrentha.1, een eigen hand igen brief gericht, waarin hiji aegt: ,,Ik waardeer de redenen, die u en don minister van oorlog van Oostenrijk- Ilongarije bewogen hebben het verzoek otra ontheffing uit uwe functiën bij mij in te dienen. Maar ik beschouw die redenen als onvoldoende om mij tot het besluit te bren gen uw verzoek in te willigenDe laatste ministerraad is, dank zij het doorzicht van al'e betrokkenen in den verzoenenden geest van de beide regeeringen, er toé gekomen overeenstemmende besluiten te nemen, dia eene uitdrukkelijke verbintenis uitanaken van de kwestie van de officierstraktemen ten en die der verbetering van de materi- eele omstandigheden van den soldaat te brengen tot eene bevredigende oplossing, welke door allen kan worden aangenomen. Ik heb met oprechte voldoening verno men, da' dit ace oord geeloten is, dat aan do delogatiën zal worden onderworpen. Ik behoud mij dus mijne beslissing tot na der order voor en verzeker u beiden, dat ik volledig vertrouwen in u blijf stellen mijn weiiEch is, dat gij in functie zuTt blij ven." Budepest, 26 Mei. De Kamer heeft met algemeene stemmen de begrooting aan- genomen met toepassing van het nieuwe reglement van orde, waardoor de obstructie wordt tegengaan. Lemberg, 26 Mei. Te Czernichow (district Tarnopol) is gisteren een gevecht geleverd tusschen boeren en gendarmen. De boeren bedreigden de gendarmen, waar op deze gébruik maakten van hunne wapö- nen. Elr werden 6 boeren gedood en ver scheidene gewond. Ween en, 2 6 Mei. In het huis van afgevaardigden interpelleerden Poolsche en Rutheensche afgevaardigden van verschil lende partijen de regeering over de bloedige gevechten te Gzernichow. Zij verzochten een nauwkeurig onderzoek en strenge bestraf fing van de schuldigen. Deze interpellation verwdkton groote beweging in het huis. Rusland «n Zwsdsa. Naar aanleiding van ©ene in de Politische Konespondenz als officieus aangeduide Rus sisch© opmerking, dat Rusland thans op grond van de opheffing van het November- verdrag van 1855 het recht heeft zijn^ souve- reine rechten op Aal and uit te oefenen, zelfs wanneer de op Aaland betrekking heb bende clausule niet uitdrukkelijk werd op geheven, schrijft Stockholms Tidinger offi cieus ,,Het Novemberverdrag had met de Aa land-conventie niet te inakendeze werd tusschen Rusland, Engeland en Frankrijk en nauwe verbinding met het vredesverdrag na den Krimoorlog gesloten. Rechtstreeks heeft Zweden dus niets met de Aaland- conventie te maken, maar Zweden is van meening, dat versterkingen op de Aaland- eilanden wegens hunne ligging onmiddellijk bij Stockholm een gevaar voor het land uitmaken". Verder wordt gezegd: Ofschoon de verhouding tusschen Rusland en Zweden, inzonderheid na het sluiten van het Oostzee- verdrag, de allerebeete is, ziet Zweden zich genoodzaakt ten stelligste er aan vast te houden, dat Zweden den vollediger» en stel- 89 THERME HOVEN. ,,Ik heb toch ook ellende en armoede bijgewoond,'' 'verzekerde ze hem, toen hij er, voor die zooveelste maiall1, over sprak. ,,Hoe dikwijls ben ik ndet liu het Eiast-End', in de onaanzienlijkste gedeelten van Lon den, geweest." Lieve kind, denk todh niet, diat je be zoeken daar, je ook. maar ©enigszins ge schoold hebben voor wiat je nu mogelijk wacht. Je ging er naar toe, behoorlijk ge voed, en warm gelkleed. Treinen, omnibus sen, cabs, alle vervoermiddelen stonden je er ten dienste; als je niet wilde, behoefde je geen «tap te doen. En, als je er kwam, zag je nog de gunstigste zijde van het ar- menleven. Je zag de fabrieksmeisjes in haar uitspan ningstijdje hadt niets anders te doen dan ze te helpen een paar avond-uur tjes prettig door te brengen." maar ïk heb wel eens anmen-bezoek afgelegd ook; ik ben in de vuilste krotten geweest ,,Nu, ja, zoon beetje als dilettant en dan als een tijdverdrijf in 't voorbijgaan. Nadat je er geweest waart, keerde je weer terug naar je weelderige woning, waar je je ba den kon, desnoods in roeenwater, en waar de treurige indrukken zoo spoedig mogelijk door andere, 'door mooie, door artistieke, werden verdrongen. Maar denk eens, daar in Zuid-Afrika, stel je zoo'n tent eens voor; de armste hut in Engeland is nog een pa leis, vergeleken bij een amlbulance-tent, met den naakten .bodem, a'ls grond en zeilen als eenige beschutting. En dan de zindelijk heid, een negatief begrip vaak. In theorie is het Rood© Kruiis een reine zegen, een medaille zonder keerziji met alle mogelijke ontsmettingsmiddelen', doch de praktijk speelt soms zulke vreemde parten, dat er van de theorie niet veel overblijft. De in-| sectenwerel'd in de tropen spot met sterili satie en anti-seipbique." Jan ging voort melt haar op de nadeélen en anoed'lijkbeden te wijzen, die haar in haar liefdetaak zouden 'wachten, doch Nan cy had slechts één antwoord ,,Een soldatenvrouw imag niet werkeloos thuis blijlven, als haar man naar den oor log is." ,En zoo ging ze; 't kindvrouwtje van 19 lentes als 't slachtoffer vanverkeerd plichtsgevoel zeiden ©enigenanderen noemden hetoverdreven ijvernog anderen, die rustig thuis bleven en geen enkel' schahdaa'ltje of beschrijving van een pretje oversloegen, al waren de couranten ook vol oorlogsberichten, trokken min achtend de schouders op en mom peltten iets Vauaanstellerij Over 't algemeen echter voelden de da mes in de omgeving der Roodlfords wel iets voor 't naar Afrika gaan als pleegzuster. Het was een nieuwe emotie, een prikke ling der zenuwen meer nog dan de switch back indertijd, meer zelfs dan de fiets 1 'En zoo werd er een luxe-ambulance ge organiseerd en de deelneemsters deden vrij wel, alsof t een pic-nic gdld. Waarom ook niet? Bij de Militaire Wan deling der gentlemen iu Khaiki hoorde een pic-nic 'der elegante ladies. De anmen in de slums van Londen, de ongedoopte negertjes op Afrika's Westkust, do blanke slavinnen in en buit-en Europa, al Idle interessante persoonlijkheden, waar voor anders alle mogélijike fancy-fains en bazaars werden gehouden, zonken in 't niet voor Tb many Atkins en 't genot hem te gaan verplegen. Alle handwerkjes, alle producten van scM'ïder- en teekenkunst-, waarmede de da mes zich anders nuttig bezig 'hielden en waarmee ze haar boudoirs opsierden of de stalletjes idier liefdadigheidsfeesten vulden, weiden verstopt, ter wille vau denzél'fden Tommy, wier ;beeuen de weelde der bewuste wandeling alleen zouden kunnen doorstaan, ale ze 'door dikke, wollen sokken beveiligd zouden zijn En zoo verscheen dalar aan 't uiterste einde der negentiende eeuw aan de andere zijde van 't Kanaal een stel breisters, als pendant van de triooteuses, die zich aan 't einde der achttiende eeuw aan de Fran sche Revolutie verbonden. Edoch, de oude vrouwtjes, de tricoteusce van Parijs, plaatsten zich om 't schavot heen... terwijl de Engcfleche breisters veilig in haar drawing-room bletven. Haar roem zal de geschiedenis wel niet overleven De ecu of andere kroniekschrijver-grap penmaker uft die dagen, die den bekenden stap van 't verhevene naar het belachelijke heeft durven overschrijden, zal mogelijk der breiende dames geraden hebben, do kousen goed wijd te maken, daar het best sou kunnen gebeuren, dat de Engelsche sol daat met de kous op den kop zou terug komen. Maar hij zou vergeefs zijn stem hebben laten hooren; de waarschuwing zou als heiligschennis gebrandlmerkt zijn. Do Brit klan niet overwonnen worden 1 De Britsche Leeuw ie niet te temmen pt Duurde anders wel wat lang die stomme Boeren ook om den Engelschen kalender zoo te verkrachten. 't Was zoo mooi vastgesteld, 25 Decem ber, int-ocht van de zegevierende Engel schen in Pretoria. Eu op den geboortedag vian Koningin Victoria, 24 Mei, de vredes-vooreliagen als verjariugs-geechen'k Br 'waren er zelfs, die zulk een veraf ge schoven datum niet begrepen. Lang vóór Mei, lang vóór het Londensche Season, lang vóór de opening van het Parlement, zou den dtie lastige Republiekjes tloch wel on derworpen en, voor goed, van de werelds- atlas verdwenen zijn. Als die Boeren dat vervelende schieten, en dat steeds verborgen, toch maar wilden latende Jingo's vonden dat een verdraaid lastige gewoonte, zoo ungeutlemanly. Zoo heel anders als ze 't in Aldersho-t geleerd haddenOnbeleefd van die kerels om daar geen rekening mee te houden. Als men vecht- met een leger, enkel uit gentlemen bestaande, mag men er ten min ste wel eenige -manieren op na houden. En dan die Kopjes! Dat viel ook niet mee; die Boeren hielden er zoo'n domme taktiek op na. Daar had-je nu Spionkop... daar konden ze toöh maar eerst niet over. Toen 23 Januari, al heil! De Spionkop was beklommen, nu was de oorlog wel gedaan, dat was je ware! De Boeren waren gevlucht, wel jammer; aardig zoo'n stel pijpen als souvernir naar buis te sturen of mee te brengen, 't Was nu toch haast gedaan. Heel Londen was in feestdos ö'pdonkop was vermeesterdwel is waar, zuchtten Laclysmith, Kiiniberley en Mafe- kingi nog onder de insluiting der domme Boeien, maar daar zou nu spoedig een einde aan komen. Lachend, Vol hoop en vol illusie verdrong men zicli den 25ste 's morgens voor 't War- Office; het- was zoo prettig geweest de bul letins van den 23en te lezen. Maar... dat was dat nu? 't ,Was mis geloopende verraderlijke Boeren 'hadden -zich schuil gehouden... ze waren eerst gCvlucht en toen de Engelschen zóó zeker van hun zaak waren, dat ze aan geen vijand ineer dachtenkeerde deze zich om en Op Spionkop's velden, waar de triomf kreten der overwinnende Blritten hadden weerklonken, deden nu de roofvogels hun gekrijsch 'hooren. l>e overmoedige, zegevie rende Tommy's waren gieren-aas gew orden j 'Sic transit gloria mundi 1 Bij de Roodfords hadden ze meegejubeTd en meegeweend Kerst-mis zon-ier Nancy was niet vroolijld geweest en Gerald spra». ook al van weggaan, zelfs Ernest-, de jongste zoon en de meest bezadigde van het troepje, had zich -bij de Imperial City Volunteers aan gesloten. Mury en Flossy dachten er over om zich aan een ambulance te vedbinden. Zoo romantisch, om die heïden te verple gen iWerdt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1