350. 6" Jaargang, Donderdag 4 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voer Amersfoort f 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS Van 15 regols Elke regel meer DER ADVERTENTIËN: f 0.50. - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bij vooruitbetaling. Qrooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht in Pruisen. II. (Slot). De verdediging van het drieklassenstelsel, die wij gisteren uit de Nordd. AJlg. Zeituug aanhaalden, bewijst, dat de Pruisische regee- j ring niet staat op het standpunt, dat de in Pruisen geldende kiesrechtregeling drin gend verbetering behoeft. Van Bismarck is eene uitspraak bekend tegen dat stelsel zoo kras, dat de felste sociaal-democraat er voor zou moeten onderdoen. „Wie het Pruisische drieklassen-stelsel, zijne uitwerking en die oonstellatiën die het in het land teweeg brengt, ©enigszins van nabij beschouwt, moet zeggen, dat een stuitender, ellendiger kies wet in geen enkelen staat is uitgedacht". Zoo sprak Bismarck den 28en Maart 1867 in den rijksdag van den Noordduitschen bond. Wij zijn nu veertig jaren verder, maar liet drieklassenstelsel bestaat nog steeds en het zal vooreerst nog wel niet verdwijnen. Vorst Biilow, die met het ambt van rijks kanselier ook dat van minister-president van het koninkrijk Pruisen verbindt, heeft in den afgedoopen winter de gelegenheid te baat genomen om, bij de beantwoording van eene interpellatie, zijn standpunt op het stuk der kiesreehthervorming uiteen te zetten. Hij heeft dat openhartig gedaan, zonder zich te bekommeren om de straatbetoogin- gen, die de sociaal-democratie hield in Ber lijn en in eenige middelpunten van de groot- industrie. Hij heeft verklaard, dlat hij nooit j voor Pruisen zou aanvaarden het algemeen kiesrecht met rechtstreeksc'he en geheime stemming, dat voor den Duitsclien rijksdag geldt. Hij geeft wel toe, .dat in het bestaan- 1 de stelsel wijziging moet worden gebracht, i maar heeft -er dadelijk hij gevoegd, dat de veranderingen, waartoe hij bereid was mede te werken, niet zouden kunnen strekkon om voldoening te verschaffen aan de wenschen van de linkerzijde, en heeft overigens om trent het tijdstip, waarop hij een voorstel daartoe zou indienen, geen toezegging ge daan. Dat zijn natuurlijk verklaringen geweest geheel naar den zin van de conservatieve partijen. Zij genieten van de bestaande regeling alle voordeelenmet -hunne geest verwanten, de vrij-conservatieven, konden zij in het huis, dat nu moet worden ver vangen, over de meerderheid .der stemmen beschikken en hadden -daarmee de macht in handen. Zij zouden er de voorkeur aan geven, als de bestaande toestand geheel .on veranderd bleef, ook de indeeling van de kiesdistricten, die dateert van ruim een halve eeuw terug. De andere -partijen, -de nationaal-liberalen, 'het oentrum, zijn in meerdere of mindere mate hervormingsge zind. De vrijzinnigen komen op voor heb al- gemeene en gelijke kiesrecht, alt-hans met woorden; in hun verkiezingsmanifest staat dat als een eisch vermeld. Maar met hun heele hart zijn zij er toch niet bij, want in een aantal districten trekken zij met an dere partijen, die niet willen weten van in voering van het voor den Duitse hen rijksdag geldende kiesrecht in Pruisen voor den land dag, vereenigd op naar de stembus. Dat moet natuurlijk afbreuk doen aan den na druk, waarmee zij voor hunne eigen afwij kende wenschen opkomen. De beweging voor eene radicale hervor ming van het kiesrecht gaat voornamelijk uit van -de sociaal-democraten. Die komen dan ook het slechtst weg bij de bestaande regeling; zij hebben geen enkelen vertegen woordiger in den oiiden landdag. De Vor- warts illustreert de onvolkomenheden van het thans geldende kiesrecht door mecledee- ling van de volgende cijfers betreffende den uitslag van de in 1903 gehouden verkiezin gen voor het huis van afgevaai-digdeu StemmenGek ozon Conservatieven 324,157 143 Vrij-conservatieven 47,975 60 Natiouaal-libera-len 256,220 79 Centrum 251,958 92 Vrijzinnige volkspartij 73,245 25 vieneeniging 16,735 8 Sociaal-demooraten 314,149 0 Ditmaal is het mogelijk, dat in een paar districten de meerderheid van de kiesman nen van sociaal-democratische richting zal zijn. In Berlijn is de toestand eenigszins in hun voordeel veranderd. Vroeger koos de hoofdstad 9 afgevaardigden in 4 districten; nu is zij in 12 districten verdeeld, die ieder een afgevaardigde hebben te kiezen. Men neemt aan, dat in een paar van die distric ten de kans gunstig is voor de sociaal-demo cratie. Buiten Berlijn kan daar nog een enkele bij komen. Er is dus kans, dat de sociaal-democratie zich zelfstandig zal kun- neu laten hooien ook in Pruisischen 'anddag. Tot meer dan enkele afgevaardigden zal zij 't echter niet kunnen brengen onder het bestaande -kiesstelsel. En een groot succes schijnt zij zelve ook niet te wenschen, want krachtiger dan ooit doet zij -die leus klin ken: „In ons isolement ligt onze kracht". Van samenwerking met andere partijen wil zij niet weten, en als ©r te kiezen valt tus schen candidaten van de burgerlijke part- tijen, dan is onthouding haar devies. Duitschland. B.or-lijn, 3 Juni. In het eerste, twee- de, derde, vierde en achtste kiesdistrict v--n Berlijn is de verkiezing van de vrijzinnige leden, die tot dusver zitting hadden, ver zekerd. In het negende en elfde kiesdistrict zullen sociaal-democraten worden gekozen. Tweede telegram. Om half twaalf konden als gdkozen beschouwd worden: 45 conservatieven, 21 vrije conservatieven, 20 nationaal-liberailen, 4 van de vrijzinnige volkspartij, 24 van het centrum, 1 Pool en 3 sociaal-democraten, waarvan 2 in Ber lijn. Derde telegram. Om 12£ uur kon dien als gekozen gekozen worden aangeno men, 78 conservatieven, 41 vrij-conservatie ven, 38 nationaailriiberaien13 van de Wij- zinnige volkspartij, 5 van de vrijzinnige ver- eeniging, 22 centrumleden, drie Polen, 5 so ciaal-democraten, 2 Denen, 2 van onbepaal de fractie; ailzoo totaal 209 candidaten. Volgen nog herstemmingen waarbij 2 conser vatieven, 2 vrij-conservatieven, 5 nationaal- liberalen, 3 van de vrijzinnige vereeniging, 2 centrumsleden en 2 sociaal democraten zijn betrokken. De vrij-conservatieven heb ben 4 zetels gewonnen, de nationaal-libera len een zetel gewonnen en twee verloren, da vrijzinnige volkspartij idem, heb oentnnu 2 verloren en 1 gewonnen, de Polen 1 gewoj - nen en 3 verloren, de sociaal democraten hebben 5 zeteTs gewotanen, de conservatie ven 2 verloren. Het Reichsgerieht heeft tot twaalf jaren tuchthuisstraf veroordeeld zekeren Sdhiwara, die schuldig bevonden werd aan overtreding van de artt. 1 en 3 der rijkswet tegen het verraden van militaire geheimen van 3 Juli 1893. Als bewezen werd aangenomendat Sdhiwara zich kennis verschaft heeft van ge heim te houden zaken en voorwerpen door middel van onderofficieren, die deswege nader zullen terecht staan. Beltffi. Brussel, 4 Juni. De Minister publi ceert een Koninklijk besluit dat Kamer en Senaat voor eene buitengewone zitting bij eenroept tegen Woensdag 10 Juni. Frankrijk. Parijs, 3 Juni. De commissie voor handel en nijverheid heeft ©en delegatie van tien leden benoemd, welke tegen het einde der maand achtereenvolgens Nederland, België, Duitschland en Italië zal bezoeken, ten eindle ter pllaatse de quaesties te b-estu- deeren van zelfbestuur van havens, vrije havens en technisch onderwijs. P a r ij s, 3 Juni. Het stoffelijke over schot van Zola is te 8 uur naar het Pan theon overgebracht. Er liadden beboogingen van voor- ecu tegenstanders plaats, zonder dat daarbij echter ernstige incidenten voor vielen Pa,rijs, 3 Juni. De bladen bevatten versieliiÜlende 'lezingen over het gebeurd1© te Vigneux. Zij ,eonstateeren, dlat de ge moederen zeer opgewonden waren door een aantal incidenten, die reeds waren voor gekomen In dien namiddlag verschenen 12 gendarmes, van wie twee gewapend waren met karabijnen en de anderen met revol vers, voor de deur van een heiberg, waar 300 stakers bijeen waren en waarheen een staker, die een gendlarme had geslagen, ge vlucht was. De toegang tob de zaal werd aan de gendarmes verboden. De Petit Pari- sien bericht, dat de gendarmes met steen worpen ontvangen werden door de stakers, die zich voor het lokaal bevonden. Uit het lokaal kwamen stakers naar buiten, om hulp te verleeneu aan hunne kameraden. Schoten kwamen uit de zaal. De gendarmes kregen het te kwaad en schoten. Gedurende een kwartier werd er een formeel gevecht geleverd, waarin aan weerszijden mannen vielen. Ér werden, volgens de Petit Pari- sien, 80 schoten op korten afstand gedaan. De bladen berichten, dat de socialistische leden van de Kamer de regeering over deze zaak zul'len inteipelleeren Engeland. In het lagerhuis is de regeering weder ge ïnterpelleerd over het aanstaande bezoek van koning Eduard aan den Gzaar. De afge vaardigde vroeg, hoe de regeering op de hoogte zou blijven van de besprekingen tus- schen den Koning en den Cfcaar wanneer geen lid vam_ het kabinet daarbij tegenwoor dig is. Minister-president Asquith antwoord de „Ik kan hierop antwoorden, dat de re geering op de hoogte wordt gehouden en dat zij verantwoordelijk blijft voor de staatsza ken. De gestelde vraag zou kunnen leiden tot een andere, n.l. of er steeds een minister aanwezig zou moeten zijn, wanneer de K<>- ning hier of daar een anderen vorst ont moette. En deze vraag is een ongerijmd heid. Londen, 3 Juni. Buxton, de postmees ter-generaal, heeft heden in het lagerhuis bekend gemaakt, dat de Vereenigde Staten van Noord-Amerika hebben "toegestemd in de instelling van een stuiversbriefport met Groot-Brittannië, ingaande den len October a.s. Denemarken. Kopenhagen^, 3 Juni. Bij het gala diner, dat lieden op Amailiënhorg werd1 ge houden, bracht Koning Frederik een dronk uit op liet Ziweedsche Koningspaar, zijn dank uitbrengende voor het bezoek en de hoop uitsprekende dat de banden van stam- en bloedverwantschap nog vaster zouden worden geknoopt. De Koning releveerde liet werk des vredes, waaraan men in den laatsteu tijd gemeenschappelijk had gearbeid, wenschte dlat de innige vriendschap tusschen heide vorstenhuizen steeds zoude toenemen en sloot met een „hoeh" op liet Zweedsche konings paar. De Koning van Zweden dankte voor de sclioone en vriendelijke ontvangst en de har telijke welkomstwoorden en sprak de leven dige hoop uit, dat de internationale over eenkomst tusschen de Noordi- en Oostzee- machten, welke onlangs is afgesloten, de ge meenschappelijke belangen, den vrede en de vertrouwensvolle verhouding tusschen beide volken moge bevestigen. De Koning besloot met een „lioch" op het Deensche Konings paar en de toekomst van Denemarken. Oostenrijk. In verband met de kwestie-Wahrmund, zijn op last van den sitadhouder van Tirol, al'l© colleges aan de universiteit te Inns- brudk gestaakt Officieus wordt dit besluit hiermee gemotiveerd, dat de minister van onderwijs het den 21en April genomen be sluit vau het ooilege van professoren olm de colleges oVer kerkelijk recht van prof. Wahrmund in het zomerhalfjaar te laten vervallen, slechts heeft goedgêkeurid in de onderstelling, dat de met het hoofdcollege verband houdende lessen in het seminarie eveneens zouden vervallen. Van deze mee ning van den minister werd de stadhou der dn kennis gesteld om daarvan ïnedledee- ling te doen aan den rector. Daar de facul teit deze meening niet deelde werd de sta king van alle colleges gelast. De Stadhouder heeft gehandeld op grond van een uit Weenen ontvangen bevel. Dit is niet uitgegaan van den minister van ou derwijs, die dien dag afwezig was, maar zijn aanblijven bewijst, dat hij met dezen maatregel, al beeft hij hem zelf niet geno men, zich vereenigt. Weenen, 3 Juni. Het orgaan der universiteit meldlt, dat de Duitsche natio nale studenten met algemeen© stemmen tot een staking op morgen besloten hebben. BuIgarijS. De bladen te Sofia vermelden als ge rucht, dat het beruchte bendehoofd San- dansky, die als aanstichter van de vermoor ding van Sarafow vogelvrij verklaard werd, eenige dagen geleden in" eene schermutse ling met Turksche treepen gewond, vol gens eene andere lezing gevangen genomen is. Het bericht werd door do te Sofia ver toevende revolutionairen uit Macedonië met blijdschap begroet, maar eischt nog beves tiging. Rusland. In Berlijn is het gerucht verspreid, dat twee jonge lieden te Petersburg gevangen ge nomen zijn op het oogenblik, waarop zij eene helsche machine wilde aanbrengen onder het jacht van den Chaar. De Berliner Zeitung ara Mittag, (lie vam dit gerucht gewag maak te bericht, dat het feit gepleegd is Op een nacht, toen twee jonge matonen beproefden aan de Standaart, die bij do Nikolai brug ge meerd lag, eene helsohe machine aan den scheepsromp aan te brengen. De beide man nen werden door de wachters opgemerkt en gevangenen genomen, maar konden de ob't- ploffingsmdddelen, die zij hadden meege bracht, in het Water werpen; daarnaar wordt door duikers gezocht Turkijo. Do Turksche gezant te Louden heeft aan de Pokte bericht, dat van Ebgelsehe zijde het voorstel is gedaan eene kleine af deer ling internationale troepen op Kreta terug te laten tot bescherming van de Turksche Vlag op het ééne punt Waar zij nog op Kreta waait ten toeken van de Turksche suzereiuiteit over het eiland. De overeenkomst en het financieel© con tract over de voorzetting van den aanleg van den Bagdaispoorweg zijn den 2en Juni te Konstantinopel ondertcekönd Marokko. In Casablanca is weer een gevecht voor gekomen tusschen Fransche en Spaansch© rustbewaarders. Beu ïkanscibmian is naar een Spaanschop wachtpost opgebracht en er gaan Spaansohe patrouilles door de stad. Generaal dAmade heeft zich er mee moeten bemoeien. Mogador, 29 Mei. Een gevecht ontspon zich tusschen de Kaïds Aufloes on Mtougui. De Sjerifiaanschë meliailla onder steunde Kaïd A n floes, die zegevierde. Er zijn aan beide zijden groote verliezen. De ster van Afodel Aziiz blijift dalende. De bemoeiingen van Hadji Omar Tazzi, om in Mazagan iets voor Alxldl Aziz te bereiken en Azammoer onder zijn gezag terug te bren gen, zijn mislukt; hij is onverrichter zake ep den zeeweg verder gegaan naar Saffi, maar niemand gelooft, dat liij daar meer sucoes zal hebben. Inmiddels duurt de vlucht vau de ambtenaren uit RaJbat voort. Dris- boe Kili, die in den laatsten tijd waarne mend hoofd was van het ministerie van bui- tenlandsdlie zaken, is als vluchteling in Tan- ger aangekomen; ook de plaatsvervangende opper-ceremoniemeester Boeechda el Filali is uit Rabat gevluoht. Britsch-Indië. Den 1. Juni waren alle troepen van de expeditie aan de Afghaansche grens weder naar Iridiië terug gekeerd. Deze grensoorlog eindigde, zooals alle gTensoorlogen tot dusver geëindigd zijn: d. w. z. de half beschaafde stamanen zijn getuchtigd. De Engelsche re geering stelt er geen prijs op het gebied van de stamanen in te lijiven. Veeleer is liet in Éngelands belang, dit gebied als een soort bufferstaat te beschouwen. Daardoor bestaan de grensoorlogen enkel hierin, dat de vijand getuchtigd wordt en dia.t de to rens, die zdch in ieder dorp bevinden, met den grond gelijk maakt. De Eugelsche expe ditie trekt zich dan terug, en de stam her bouwt zijn. toren weer, miaar heeft, als de tuchtiging grondig genoeg geweest is, ge noeg verlies geleden om voor ©enigen tijd zich rustig te houden. Men zegt, dat gene raal Willcocks deugdelijk werk heeft gele verd. Br valt niet aan te twijfelen, dat hij tegen de Molhmands evenzeer met de snel- 45 DOOR THERESE HOVEN. Nancy was steeds een oplettende toe- hoondster en navolgster van .tante Charlot te's theoriën omtrent de Vrouw en vrou wenarbeid geweest, daarvan was ze zich maar al te zeer bewust. De deur werd op nieuw geopend en de dokter meest zich geheel geven. De binnerikomende was een oude dame, een patiënte van j arenI „Ik kan niet zeggen, dat ik tevreden ben," was het oordeel der deskundige, na gedaan onderzoek. „U schijnt u te veel vermoeid te hebben. Ik heb u zoo aangera den kalm'te leven; uw1 hart wijst 't tegen deel aan." „Ik heb veel Verdriet gehad," zuchtte de bezoekster. ,;U moet alles doen om u emoties te sparen," hernam de doctores, de ironie van haar woorden even goed voelende als de patiënte en toch, ambtswege, verplicht ze te uiten. „Dat is zoo gemakkelijk gezegd, maar 't Noodlot houdt' er geen rekening mee of men.er tegen kan. De man van mijn oud ste-dochter ligt zwaar gewond in 't hospi taal te Pretoria, de verpleegster zendt haar nu en dan bericht, maar al lang niet vol doende naar haar zin en de brieven zijn zoo onzeker. Zijl kan niet Van huis, daar ze drie kleine kinderen heeft en dan ook... er gaan schatten mee weg, en we zijn niet rijk." „U heeft toch meer dochters, niet waar?" zei mrs. Stanhope, om iets te zeg gen. „Nog een, mijn arme Ellen. Ze is gou vernante bij een familie in Rusland en, op een avond, dat ze met een harer leerlingen, de portefeuille met illustraties doorkeek, zag ze het porterb van haar neef, met wien ze im stilte verloofd was, onder de gesneu velden in de „Graphic" staan. En ze durf de or niet voor uitkomen, want d© familie Kotsky, ibij wie ze is, is zeer Pro-Boer. Al leen op voorwaarde, dat ze niet over den oorlog zal spreken, wil mevrouw haar hou den. Nu begrijpt u, waarom mijn hart on rustig klopt, niet waar, dokter?" „Ik zal u een kalmeerend drankje gelvan, mevrouw, en... moed houden, dat is 't eenige. Zoolang wijl leven, moeten wij' ons krap zetten tegen het ineerd rukkend over wicht van 't Noodlot." Bij" zich zelve dacht zeWaar 't Lot zoo zoo wreed is, wordt de Wetenschap on machtig. Eln zoo ging 't door, steeds door. Bij al de physiëke ellende, die zij, als dokter, aan te hooren en te aanschouwen had, deden haar patiënten haar allerlei verhalen van moreele smart. Eln de tien tallen, die zich in haar spreekuur aan meldden om genezing of leniging voor kaar lichaamskwalen te erlangen, vormden nog slechts een miniem gedeelte van de onge- lukkigen, die er door de gevolgen van den oorlog geteisterd waren. Zij zag alleen enkele vrouwen. Maar de mannen dan Hoevelen hadden er niet reedis een on- tijdigen doodi op 't slagveld gevonden? Hoe- velen waren er in de hospitalen of in het veld bezweken van ontberingen, ziekten en uitputting? Hoevelen waren er niet op hun terugkeer naar 't vaderland, hun lichaam gesloopt, hun geloof geknakt, hun hoop vernietigd Ach ze had 't immers van haar manne lijke collega's gehoord, hoe de huisvaren- den er aan toe waren; hoe de gasthuizen, in Londen en elders, gevallen kregen, 'teen wanhopender dan 't andere en waarbij ook hun kunst machteloos bleef. Wat kan de faculteit tegen zulke over stelpende rampen? Wat kunnen degenen, die het goede willen, 'tegenover zooveel leed? De knecht kwam zeggen, dat het rijtuig van zijn meesteres voor was. Ze keek op haar horloge, het uur harer consultaties was reeds lang voorbij. Of er nog patiënten in de wachtkamer -waren? Ja, er waren er nog vier. 't Was een drukke middag ge weest en ze had nog veel te doen. Verschei den zware zieken in haar surgical home en ook anderen in hun eigen huis. Vóór ze haar dagwerk voortzette, moest ze even thee drinken; 's avonds werd het zoo laat. Tante Charlotte hadi er zich altijd op beroemd, dat ze niet mank ging aan het algemeen© euvel der werkende vrouw, en dat behoorlijk rust en haar maaltijden geregeld nam. Ze gaf dus orders de nog wachtenden voor den volgenden dag terug te bestellen, tenzij er onmiddellijke haast bij. was, in -welk geval haar tbeeuurtj© toch van 't pro gramma zou moeten verdwijinen. De knecht kwam mot de boodschap terug, dat de diames er genoegen in namen terug te komen. Hij had ze gevraagd zich dan even vóór 't spreekuur aan te melden, dan zouden ze het eerst binnengelaten worden. Een half uur later reed Dr. Stanhope door Belgravia, een der elegantste gedeelten van Londen; ze keek onwillekeurig naar de hoog© buizen, indrukwekkend door baar massieve deftigheid1. Vele waren nog geslo- I ten, daar het nog te vroeg was voor de aristocratie om hun buiteuvexblijf tegen hun huis in de stad te verwisselen. Voor versoheiden was een ruitvormig schild met 't familiewapen opgehangen, ten teeken dat Ier rouw- was, dat een dor leden van het doorluchtige geslacht de aarde had verla ten om zijn plaats in te nemen, daar waar vele-woningen, en alle gelijk, zijn.'' Maar in 't-rouw jaar werd die gelijkheid dbor do achtergeblevenen niet erkend en prijkte 't hertogelijk of grafelijk wapen voor 't sterfhuis. In Hannover Sqare, in Cadogan Place, in Park Lane, overal waren van die schil den als even zoovele stomme getuigen van hoe ook d© adelstand getroffen was, ho© zolfs de gelederen van Engeland's hoogste zonen gedund waren. Mrs. Stanhope kan niet na laten te bedenken, hoeveel geslachten er dbor -dien vroeeelijken oorlog tot uitsterven gedoomd waxen. Want in eiken man, die stierf, werd toch een hoofd of een aan- staand hoofd van een gezin, een stamvader, I gedood. De ouderen mochten hun rol, wat het familieleven betrof, dan reeds afgespeeld; en hun naam voor uitsterven behoed heb ben, van de jongeren werd integendeel ver wacht, en zooveel jongeren waren weg gemaaid, zonder die verwachtingen vervuld te hebben. 1 't Kon niet anders, of de vroege dood van zoo'n groot aantal ongehuwde mannou 1 moest, in de komende jaren, een vermin- derd geboortecijfer ten gevolge hebben. 1 Dat was nog erger dan de verliezen van het heden. Haar weg voerde haar door St. Jam©3 Park langs Buckingham Palace, het paleis der Koningin. Of de arme, gebrekkige oude vrouw, de Koningin-Keizerin van een der 1 machtigste rijken dor wereld, zich bewust 1 was van de vreeselijk© verwoesting, welke I de Dood, in velerlei vorm, bij; de keur harer onderdanen aanrichtte? Of zij', die zelve zulk een liefhebbende moeder en trouwe gade was geweest, dacht I aan de moeders en echtgenooten, die daar 1 weenden in haar groot Rijk? "Van het Park kwam ze in Piccadilly; ze zag de monumentale hotel's, de prachtige olubs, de schitterende winkels... en toen i op eens verscheen er, voor het oog van die Engelsche, het beeld der verbraudo hoeven, der verarmde landouwen 1 Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1