TS\ 355. Ö"e Jaargang. Woensdag 10 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. AMERSFOORT ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden roor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve ep Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. lltrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTEN TI EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel on bedrijf bestaan zeer voordeelice bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134); ■brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven op den eersten en twee den Maandag van <le maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde localiteit van hot voormalig schoolgebouw wijk A, Koestraat no. 9. Gedaan te Amersfoort, den 9. Juni 1908. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENEERT KROESE. WÜIJTIERS. Politiek Overzicht De stud enten staking in Oostenrijk. De Pinkstervacantie komt ditmaal aan de Oostenrijksche regeering goed te stade. Zij is op last van hoogerhand nog met eenige dagen verlengd, en zal duren tot aanstaanden Maandag. Daarmee is in de stakingsbeweging van de studenten van zelf een soort wapenstilstand ingetreden, en is er voor de regeering tijd gewonnen om de be slissing, die zij zal hebben te nemen, deug delijk voor te bereiden. Den grondslag voor deze beslissing levert de conferentie der rec toren van alle Oostenrijkscbe universitei ten, die heden in het departement van on derwijs is bijeengeroepen. De minister van onderwijs wil, voordat hij zijne besli::ing neemt, de meening en het advies verne men van de rectoren, die in de laatste kri tieke dagen steeds met de studenten in voe ling zijn geweest. De studentenstaking, die vóór Pinkste ren aan nagenoeg alle inrichtingen van lioo- ger onderwijs, mot uitzondering van de Poolsclie, is uitgebroken, dreigde reeds in de eerste helft van Mei, toen er sprake van was, dat aan prof. Wahrmuud zou worden verboden in het zomerhalfjaar colleges te houden aan de juridische faeultet te Inns bruck. Toen gelukte het tot een oompromis teikomen, waarbij aan prof. Wahrmund vrij heid gegeven werd een college te geven over een of ander met kerkelijk recht verband houdend onderwerp, terwijl liet hoofdcol lege over kerkelijk recht achterwege zou ■blijven. Als zulk een college werd toen be schouwd het seminarie-college, en wel om dat het. bezoek daarvan niet verplichtend is gesteld, zoodat de theologen, die de ge wone colleges over kerkelijk recht moeten bezoeken, zich daarvoor niet behoeven te J a ten inschrijven. Met het Innsbrucksclio compromis scheen het struikelblok uit den weg geduimd te zijn, totdat de druk, die van cloricale zijde op de regeering werd uit geoefend, leidde tot de beschikking van het ministerie van onderwijs van 1 Juni, waar bij werd gelast, dat het kerkrechtelijke se minarie-college van prof. Wahrmund oven goed moest achterwege blij ven a.ls het hoofd college over kerkelijk recht zelf. Daarmee oordeelden de Innsbrucksche studenten het geschil weder teruggebracht tot bet stadium, waarin het zich omstreeks half Mei bevond, en de studeerende jongelingschap van de overige universiteiten volgde het wacht woord, dat door Innsbruck uitgegeven werd. Het punt van bezwaar van de stakende studenten levert dus de aanschrijving, die het departement van onderwijs den len Juni heeft doen uitgaan en waarbij aan prof. Wahrmund verboden werd in dit zomer-halfjaar aan de Innsbruoksclie uni versiteit colleges te houden. Nu wordt er weder gestreefd naar een compromis. Dat zal, om te slagen, rekening moeten houden met bet beginsel van het vrije wetenschap pelijke onderzoek. Do opheffing van de sta king izal slechts te krijgen zijn, wanneer op de hoogescho'len een toestand intreedt, waar bij !ket redlrfc van prof. Wahrmund wordt erkend om in het nu loopende zomerlia'f- jaar de colleges te houden, waarop uitzicht gegeven is, en in het volgende winterhalf jaar zijn arbeid te Innsbruck volledig te her vatten En hoe zal de terugwerking zijn aan de andere zijde, wanneer de regeering aan deze wenschen voldoening schenkt? Da/t is voorsbands nog in den schoot der toekomst verborgen. Inmiddels voelen de mannen, op wie de regeer taak rust, telkens op nieuw de juistheid van de uitspraak van het lioofd van het kabinet, ba.ron von Beek, dat het regeeren in Oostenrijk eene moeielijke zaak is. Hij zeide in de vergadering van 2 Juni j.l., waarin hij deel nam aan bet begroo- tingsdebat,,Óns heeft de Voorzienigheid een vraagstuk gegeven om op te lossen, zoo als in geen anderen staat van Europa te vin den is. Acht nationaliteiten, zeventien lan den, twintig vertegenwoordigende lichamen, zeven en twintig parlementaire partijen, twee geheel verschillende wereldbeschouwin gen, eene ingewikkelde verhouding met Hon garije, de door ongeveer 8| breedtegraden en nagenoeg evenveel lengtegraden gegeven afwisselingen in cultuur, dat alles op één punt te vereenigen, uit dat alles -ene resul tante te trekken, dat is noodig om in Oosten rijk te regeeren". Engeland* Londen, 9 Juni. De uitgifte wordt heden bericht van 10 millioen p. st. 4 pets. hypotheekobligatiën van den Union Pacific spoorweg. Vier millioen zijn gereserveerd voor Londen en zes millioen voor New-York. Bpanja. Madrid, 9 Juni. De Kamer heeft het ontwerp aangenomen van eene binnen- landsche af losbare leening, groot 160 mil lioen en rentende 4 pet. PortugaL Lissabon, 9 Juni. De Kamer van afgevaardigden heeft het adres van ant woord op de troonrede vastgesteld en twee motiën aangenomen, respectievelijk met 101 en 98 tegen 17 stemmen, waarbij volle dig vertrouwen in de regeering wordt uit gedrukt tot uitvoering van het politieke program, dat in de troonrede is aangekon digd. Servii en Montenegro. De Servische zaakgelastigde te Cettinje, Joanowitscli, is per telegraaf met onbepaald verlof door zijne regeering uit Cettinje teruggeroepen Dit staat in veiJbawd met de sensatie wek kende verklaringen, die in het proces, dat thans te Cettinje gevoerd wordt tegen een aantal in eene samenzwering tegen den vorst betrokken personen, zijn afgelegd. Zoo heeft de getuige Nabtisch, een dagbladschrij ver uit Bosnië, verhaald, dat hij in Mon tenegro bommen binnengesmokkeld heeft, die door Servische officieren vervaardigd waren in het arsenaal te Kragoejewatz, met medeweten van Koning Peter van Servië en onder bescherming van den kroonprins. De getuige herkende de bommen, die onder de overtuigingsstukken voorkwamen, afls eenigen van die, welke liem ter band gesteld waren door den neef en gunsteling van Koning Peter Nenadowitsch. In Servië is men over deze getuige zeer slecht te spreken. Bladen van alle partijen te Belgrado kenschetsen hem als een per soon, die niet wil wierken, een spion in vreemden dienst, die op Servië wraak wil nemen, omdat hij daar vruchtefloos oplich terijen heeft beproefd. Bulgarijë. Yan de leiders der oppositiepartijen zijn alleen Danew, Zontscliew en Palorow in de Sobranje gekozen; zij zullen daar zijn als officieren zonder soldaten. De overige partijleidersGeschow, Genadiew, Radbs- lawow, Tontsdhew, Zanow, de beide socialis tische leiders en de grijze Zankow, zijn allen niet gekozen. De radicaal-democratische en de socialistische partij hebben geen en kelen vertegenwoordiger in de sobranje. Radoslawow, de leider van de liberale partij en voormalig© minister-president, heeft te Plewna een ongeluk met zijn rij tuig gehad en is daarbij levensgevaarlijk gewond. Rusland. fieval, 9 Juni. D© ontmoeting van den Ozaar met den Koning van Engeland had lieden voormiddag om elf uur plaats op de reede van Re val. Reval, 9 Juni. Heden namiddag om 2 uur had aan boord van de Poolster een lunch plaats, waaraan alle vorstelijke per sonen deelnamen, behalve de Czarina, die zich vermoeid voelde. Na. den maaltijd had koning Eduartd een lang gesprek met minister-president Stolypin. De Russische minister van buiten la nd&ohe zaken Is wol ski en de Engelsche onderstaatssecretaris Har- d in ge hadden ©ene conferentie, die een uur duurde, aan boord van de Almas. Heden avond wordt een serenade gebracht door de zangvereenigingen van de stad, die liederen in de Russische, Estische en Duitsche talen ten gehoore zullen brengen. Met. het Russische Keizerpaar nemen de Keizerin-moeder, d© Koningin van Grieken land, de grootvorstin Olga Alexaudrowa en grootvorst Michael Alexandrowitsch aan de samenkomst te Reval deel. Het unr van aan komst van den extra-trein, waarmee de vor stelijke personen naar Reval reden, was ver zet. De reizigers kwamen in den morgen aan zij begaven zich van het station ter stond naar de haven, om daar het keizer lijke jacht te bestijgen, waarmee zij zich naar de reed© begaven, om de komst van de E-ngelsclie koninklijk© familie af t© wach ten. Volgens de Echo de Paris, zal Keizer Ni- colaas in het volgende jaar de bezoeken be antwoorden van Koning Victor Emanuel, Koning Bduard on president Fallières. De Daily Chronicle meent te weten, dat de Ozaar en de Ozarina in November op Sandringhaim zullen komen en er manstens eene week als gasten van het Engelsche Ko ningspaar zullen blijven. Over de ontmoeting van de beide monar chen te Reval, zegt de officieus© Rossija nadier nog Men moet zich de verklaring van Grey in het lagerhuis herinneren, dat de En- gelsch-Russische betrekkingen zoodanig zijn als zij in de EngeTsch-Russische overeen komst aan den d!ag gekomen zijn, en dat nieuw© overeenkomsten of verdragen niot in behandeling genomen zijn. Terwijl wij het bezoek van Koning Eduand warm be groeten, zien iwij daarin een nieuw onder pand van den vasten algemeen en vrede, dien Rusland voortdurend tracht te onder steunen. Hoezeer Rusland vriendschappe lijke betrekkingen met alle staten waardeert, inzonderheid met Duitsohland, waarmee het door talrijke en oude banden verbonden is, wijst het all© nieuw© bondgenootschappen in den tegen woo rd igen tijd als ondoelmatig af. Tegenover sommige stemmen van d© openbare meening, die Rusland op den weg van nieuwe politieke bondgenootschappen willen dringen, kunnen wij ons slechts wei gerend gedragen. Wanneer deze bladen ge lijktijldig Duitsdhland tot ©en voorwerp van aanhoudende, scherpe aanvallen maken, waarbij zij aan Duitechland in elk vraagstuk van die international© politiek arglistige in triges toeschrijven, dan kan zulke eene hou ding van de openbare meening de slechtste gevolgen na zich sleepen. Wat de grond toon van het vreedzame samenleven var twee naburige volken overstemmende, be reidt zij onvermijdelijk den weg voor eene wederkeerige verbittering der vol'kec, waar van de gevolgen moeielijk zijn te voorzien. Niet als voorboden van zulk eene toekomst mag de aankomst van den gekroondeo gast dienen. Rusland behoeft bovenal vrede en vastheid in zijn© internationale stelling, op dat het thuis soheppenden arbeid kan ver richten. De door het bezoek van Koning Bduard bevestigde toenadering tusschen Rusland en Engeland beteekent niet eene schending van onze overoude vriendschap pelijke betrekkingen tot onze buren. In bet bewustzijn van deze onomstootelijke waar heid en in de overtuiging, dat onze mee ningen ook gedeeld worden door onzen hoo- gen gast, dien wij verwachten, die met suc ces en niet weinig voor den vrede werkte, begroeten wij hem vrij van alle vermoedens en van allen vrees voor de toekomstige be trekkingen tot alle overige volken, die prijs stellen op relatiën met Rusland, en roepen onzen hoog en gast een hartelijk welkom toe. Het ereddet van 11 millioen fraaics voor het op stapel zetten van vier nieiuwe linie schepen, dat door de rijksdoema met groote meerderheid verworpen is, was de eerste ter mijn voor de uitvoering van een groot pro gramma van Vlootvernieuwing. Wat de re geering zal doen, naar aanleiding van dit votum, is nog onzeker. Het Moskousche or gaan van de ootobristen maakt melding van een gerucht, dat de regeering besloten is, ondanks hot besluit van do doema, de ge weigerde mil boenen ter beschikking van den minister van marine te stellen. Daartegen over wordt uit de door den minister-presi dent in de doema gehouden rede tot ver dediging van deze credietaanvrage eene zinsnede aangehaald tot ondersteuning van de opvatting, dat de verwerping van het voorstel geen conflict zal doen ontstaan tusschen de regeering en de doema. Stolypin zedde,,Uwe critiek heeft groot nut opgeleverd, en ik goloof, dat bij het bestaan van de doema zulke misbruiken als hébben plaats gehad, onmogelijk zullen worden." Deze woorden vonde bijval op alle banken. Petersburg, 9 Juni. De stand van het gewas in Rusland was op 20 Mei (oude stijl) aldus: Wintertarwe en winter rogge over 't algemeen onbevredigend. Het zomergraan is over 't algemeen goed of mid delmatig. De bsscbadigingen van het win tergraan zijn verorzaakt in het zuiden door de droogte in Mei, in het noordoosten door koude en regen. TurkU*. Het gezantschap van Frankrijk heeft uit Samos een telegram van den consul aldaar ontvangen, waarin de toekomst onder zeer geruststellende kleuren wordt geschilderd en het vertrek wordt bericht van den vorst met den admiraal naar Karlovassi, de voor naamste stad van het eiland, waar hun eene zeer warme ontvangst wordt bereid. Londen, 9 Juni. Reuter's agentschap verneemt, dat het antwoord van Rusland op de laatste nota van Sir Edward Grey, nog niet is ontvangen. Men denkt echter, dat er uit zal blijken, dat bedde mogend heden overeen stemmen ten aanzien van de zaken in Macedonië. De volgende stap zal waarschijnlijk zijn eene conferentie van do vertegenwoordigers der mogendheden te Konstantinopel, om eene nota aan de Porte op te stellen omtrent de Macedonische her vormingen. Belgrado, 9 Juni. Uit Turkije wordt bericht, dat in den omtrek van Ueskub do Bulgaarsche organisatie steeds nieuwe ben den laat optreden. In de laatste dagen zijn 5 nieuwe, goed gewapende en geoefende beu den uit Bulgarije aangekomen. Marokko. De Duitsche Kabelgr.-Gesellschaft bericht uit Casablanca, dat de geleidelijke terugroe ping van de Fransche troepen uit het Chau ja-gebied begonnen is. Den 3en Juni zijn er 8000 soldaten van Sidi ben Hi man aangekomennog meer troepen worden ver wacht. Kleine afdeelingen zullen blijven op de versterkte militaire posten in Boesnika, Sidi ben Uiman, Boucheron, Kasbah ben Alhmed, Settat, Ber Recbid, Medioena Fedallah. Het is onbekend of de inscheping van de teruggeroepen troepen in de bedoe ling ligt. De ambtenaren van het maghzen vluch ten, vollgens een bericht uit Rabat, in groot aantal. Velen hebben de archieven meege nomen Uit Fez wordt bericht, dat Moeley Haf id, die zijn vertrek uit Mek i nes naar Fez eenige dagen heeft uitgesteld, de ulema's schrifte lijk heeft uitgenoodigd een nieuw huldi- gingsschrijveu gereed te maken, omdat het eerste te zeer tegen de christenen en te fanatiek geweest is en zijne jerkenning door de vertegenwoordigers van de mogendheden onmogelijk zou maken. Tanger, 9 Juni. Brieven uit het bin nenland berichten, dat Moeley Haf id ver leden Zaterdag met groote praal zijn in tocht in Fez beeft gedaan. Perzlfr Teheran, 9 Juni. Het parlement heeft zich buiten de beweging gehouden. De telegrafische verbindingen met Teheran zijn verbroken. De Sjah heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij zijne gehechtheid aan de grond wet kenbaar maakt. Dit manifest werd zeer gunstig opgenomen. Azië. Par ij s, 9 Juni. De ministerraad heeft besloten van de Chineesche regeering etoffe- BOOR THERE8E HOVEN. Er werd bij de Roodfords, evenals bij andéren in die dagen, aan tafel over aller lei onverschillige onderwerpen gesproken. Meneer vertelde, dat hij; die of die ge-i sproken bad in de iluncheon-bar of op de Beurs en al liet hij zich onwillekeurig een opmerking ontvallen als: ,,hij wordt oud of: „hij ziet er slecht uit", nader moti- veeren deed hij die verschijnselen niet. De zoons spraken over het een of andere nieuwtje in de sportwereld of over een mooie voorstelling in comedie of opera. De meisjes deden haar best luchthartig en opgewekt te zijn en zich te herinneren, waardoor de avond-maaltijd vroeger zoo aantrekkelijk was. Toch voelde ieder voor zicli, dat het ge sprek kunstmatig werd staande gehouden en 3at de vroolijkhedd voorgewend was. De lach, zoo die zich liet hooren, kwam van de lippen en werd niet opgewekt door vreugde of blijdschap. Want, zoodra het diner afgeloopen was, plooiden de gelaats trekken zich en vertoonden de groeven van lcommer en vrees zich weer op ieder's ge laat. Langzamerhand verloor men zijn op geruimdheid en meestal kwam het onge lukkige thema toch weer voor den dag. Maar het streven om elkander s leef niet te verzwaren met indiviidueele ervaringen en indrukken bleef bestaan en deed zijn invloed gelden Efn nu wandelden de drie zusjes in Rot- ten-Row en babbelden ze als kostschoolmeis jes, die een dag vacantie hadden. „Marion, gel oof-je nu heusch, dat die rozen mijn hoed niet te ouwelijk zullen maken en ze niet te veel zullen afsteken bij mijn eau-de-Nil japon?" vroeg Ethel, op eenmaal ongerust over liet' welslagen der kleuren-combinatie, diie baar zuster voor haar had1 uitgedacht. „Natuurlijk niet, kind. Ze dtagen zooveel rozenwat kunnen jonge meisjes nu- ook mooier hebben?" De jonge meisjes stootten elkander eens aan over de geposeerdheid van het me vrouwtje. „Zeg, Marion," klonk 't kort daarop. „Vind-je die witte kant nu heusch mooi op mijn lijfjezou gaas niet beter zijn ge weest?" „O! nee, kant is nu meer de mode. Gis terenavond nog las ik. in „Lady Pictoriaal... Ivy proestte 't uit. „Lees jij. 's avonds een modetijdschrift? En Jan dan?" „Wel, die leest iets andersof hij rookt in de serre." Ivy zette haar mooie gazellen-oogen wijd open van verwondering, toen sloeg ze de lange wimpers neer en zei ze verlegen: „Ik dacht dat pas getrouwde menschen, als ze alleen waren, altijd vlak bij; elkander zaten, hand in handZooals je in de novels leest." „Niet in alle novels, Ivy," merkte Mari on. onwillekeurig, bitter op eneen hevig rood bedekte haar wangen, terwijl ze bij zich -zelve constateerde, dat haar levens boek niet zoo'n roman was, als Ivy bedoel de. Ze hield natuurlijk dol veel van Jan en hij; was altijd lief voor liaar en 'dacht er zeker niet aan haar een mededingster, ho© dan ook, te geven, maar... ze zaten niet meer hand in hand en ze hielden zich 's avonds, ieder op hun eigen manier, bezig. Een voorstel van Marion om, door een dwarsweg te nemen, de wandeling te be korten en den namiddag te besluiten met in een elegante gelegenheid, ijs en taartjes te gaan eten, bracht een welkome afleiding. Daarna namen ze, met haar drieën, plaats boven op de omnibus, die naar het .Victo ria-station ging. *'t Was we! geen algemeen© Engelsche gewoonte, doch Marion wild© haar zusjes toch liever naar den trein brengen. Ze had geen haast en 't was net lekker weer om buiten te zitten. Met Jan deed zo 't nooit, hij vond het op- en afgaan zoo ongracieus en de geheele vertooning unlady-like of schoon zijn vrouwtje hem herhaaldellijk had verzekerd, dat iedereen het deed en dat het best kon. Vroeger zaten enkel werklieden boven op, maar sedert eenige Amerikaansche da mes moedig 't voorbeeld hadden gegeven, waren de Engelsche zusters gevolgd en het was zooveel prettiger en minder 'be nauwd, dat bet boven - op- zitten algemeen in den smaak vieh Ze waren te laat voor den trein, die ze hadden willen nemen en de volgende ging nog in geen kwartier, ze bleven dus wat in 't station been en weer drentelen en be keken onwillekeurig dé fraaie voorspiege lingen van uitstapjes en reizen, die overal, in den vorm van reclame-platen, ophingen. Van Lucern en ometreken was er zeifs een soort van diorama gemaakt, zoodat dé wachtenden het mooie bergen-land in na- tura konden bewonderen, wel is waar jn 5t miniatuur en onder een glazen kast, maar men kreeg er toch een idee van." „Ik zou er toch wel eens naar toe wil len," zuchtte Ethel, „het moet heerlijk zijn om Alpen te bestijgen en de gletscher- tuin in Lucern moet zoo interessant zijn.' „Papa moest van den zomer met ons op reis gaan, dat vind ik ook," stemde Ivy toe. „Jelui moest een f iets-toer met de jongens maken," zei Marion. „Gai jij dan mee?'' „Ik denk 't niet. Jan ilioudt niet erg van fietsen „Laarom kun-jij; dan wel gaan," merkte Ethel snibbig op, en toen met geestdrift „Hè, ja, doe 't, dat zou nu nog eens echt gezellig zijn, ripping!" „Maar Ethel, hoe kom-je er bij? Ik ga natuurlijk met Ja.n op reis, ten minste, als hij vacantie neemt." „Dat zal wel, 't is toch zoo stil als iets op de fabriek," flapte Ethel er uit. „Hce weet-jij dat?" vroeg Marion scherp. „O! heel toevallig door een van Nan's oude protegeetjes. Haar vader werkte ©r en had met een stuk of twintig anderen gedaan gekregen. Maar zeg eens, nu is 't onze tijd, dag 'Marion, dank-je wel voor al de moeite. Komen jelui Zaterdag?" „Ik weet 't niet... antwoordde ze dróo- merig In 't naar huis gaan piekerde ze over 't geen ze pas gehoord had en, na 't eten, volgde zo Jan naar de senrej waar hij ge woon'ijk zijn sigaar ging rooken, daar 't goed voor de planten was, soooals zijn excuus luidde. Terstond schoof hij haar een aardig, drie-' kant zeteltje toe. „Kom-je wat hier zitten? vroeg hij vriendelijk, maar toch verbaasdde. avond, waarop zij hem te midden der bloemen af wachtte en hij haar vol extasse in de armen drukte, was lang voobbij. „Wacht, ik zal je niet hinderen," zei hij, met de 'bedoeling de serie te verlaten. „Nee. John, .toe. Ga. nu niet weg. Kom een beetje naast, mij zitten." Aan haar verzoek gehoor gevende, nam hij ern laag stoeltje en... nam een afwach tende houding aan. „Jan, zeg me toch eens, hoe gaat 't op de fabriek?" Onthutst keek hij haar aan. „Is 't er heel druk?" „Ik meende, dat we afgesproken waren, dat ik thuis nooit over zaken zou spreken? Je hebt ane indertijd zelve gezegd, dat 't geen Elngelsclie gewoonte wals?" Het hinderde haar, dat hij zoo haar eigen woorden tegen haar aanvoerde en ze viel hem ongeduldig in de rede: „Nu, ja, in 't algemeen, maar een enkelen keer." „Het zou voor mij heel moeielijk zijn, die uitzondering te kunnen treffen, zonder de zede.i en gebruiken van je land te kwetsen," merkte hij, ironisch, op. „Ochtoe, praat niet zoo van mijn land," 'pruiide ze. ,,'t Is toch jou land oolk." „Helaas! ja Wordt ver val yd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1