JS\ 36§. 6" Jaargang. Dinsdag 23 Juni 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest dagen. Advertentténmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. JLan hen, die met 1 Juli as. op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand. Juni nog zullen ver so hifnen kosteloos toege zonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wetihouders van Amers foort; Gelet op artikel 37 "*r Drankwet; Brengein ter openbare kennis: 1. dat bij 'hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudender! drank, anderen dan sterken, drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, door H. Meur- sing, Directeur van do Naamlooze Vennootschap „Phoenix Brouwery" te Amersfoort, in do bo- neden-localitedten van 'het perceel „Birtehoven" aan den Soesterweg no. 292 alhier; b. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen. van 'liet ver lof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, den 22. Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G.8TENFERT KROESE. WUIJÏÏERS. Politiek Overzieht. Het herrormlngswerk in Macedonië. Volgens de algemeene opvatting, die be vestigd wordt door de mededeelingen, die officieus worden gedaan, moet het voornaam ste resultaat vam de samenkomst te Reval zijn de volledige overeenstemming tusschen Engeland en Rusland over een nieuiw Maoe- donisoh hervormingsprogramma. Voor Mürz- steg zou Reval in de plaats komen, en de naam e ntentemogen dhedend)ie voor Oostenrijk-Hongarije en Rusland gangbaar was met betrekking tot d)e zaken van Mace donië, zou tot het verleden behooren. De maand Maart van dit jaar zag twee hervormingsvoorstellen verschijnenin het begin een Engelsch, in het eind een Rus sisch. Het voorstel van Sir Edward Grey [hield in hoofdtaak in, dat een door de mo- gen dheden goedgekeurde gouverneur-gene raal moet worden benoemd voor een tijd van vijf jaar, die geheel onafhanikelijk van Konstantinopel en slechts met toestemming van de mogendheden afzetbaar zou zijnhet Turksche leger in Macedonië zou belangrijk verminderd moeten worden, de gendairmerie zoodanig versterkt, dat zij in staat zou zijn de onderdrukking van de bendenibeweging ten uitvoer te leggeneindelijk zou den sul tan zijn Macedonisoh gebied uitdrukkelijk door de mogendheden gegarandeerd moeten worden. Rusland vond, alle hoofdpunten van dit programma onaannemelijk. Het wees den gouverneur-generaal af, en eveneens de ver mindering van de Turksche troepenmacht, de uitbreiding van de gendarmerie en de garantie van het Macedonische bezit. Zijne positieve voorstellen bepaalden zich tot de toekenning van de rechten dér civiele agen ten aan alle gedelegeerden der mogendheden in de financieele commissie en tot de in stelling van veldwachters, die loor de ge meenten zouden moeten worden uitgerust en onderhouden. Nu was de beurt weer aan Sir Edward Grey. Hij verklaarde zioh 'bereid, wat den gouverneur-generaal betreft, den naam, maar ook niet meer, te laten vallen. De man, die dit ambt bekleedde, zou ook wel inspecteur-generaal kunnen heeten, en er was ook geen bezwaar tegen, dat Hilmi Packen dit ambt behield. Maar er moest bij volhard worden, dat de inspecteur-gene raal verheven werd tot den rang van vizier, voor een bepaald aantal jaren werd benoemd en slechts met toestem ming van de mogendheden afzetbaar zou zijn. Ook zou hem uit het Macedonische budget een pensioen verzekerd moeten wor den onder garantie van de mogendheden, en zijne bevoegdheid tot uitoefening van be- st-uursgezag en controle zou duidelijk om schreven moeten worden. Hij zou o. a. het reclit moeten hebben de begroeting vast te stellen, zonder dat de Por te zich daarin had te mengen, en eene zekere troepenmacht zou rechtstreeks onder hem geplaatst moe ten worden, opdat hij in staat zou zijn, in samenwerking met den commandant der gendarmerie den strijd tegen de benden te voeren. Voorts zou bij vrijheid moeten heb ben. op aanbeveling van de financieel© com missie, ambtenaren te benoemen en te ont slaan en bet uitsluitende recht om instruc- tiën te geven aan de ondergeschikte ambte naren. Verder werd betoogd, dat nu hoofdzaak was de financieele kwestie. De door Rusland voorgestelde veldwachters zou den wel nuttig kunnen blijken, maar de door belastingen zwaar gedrukte gemeenten zouden bezwaarlijk in staat zijn de lieden uit te rusten en te onderhouden. De regeling van de financiën zou slechts op deze wijze mogelijk zijn, dat een zeker bedrag van de Macedonische inkomsten door de financieele commissie voor de uitgaven v, n het burger lijke bestuur en voor de kosten van onder drukking der benden werd gereserveerd en slechts het overblijvende aan den sultan tot betaling van de garnizoenen werd uitge keerd. Met nadruk werd er op gewezen, dat als de beide hoofdpunten: de on afkan keLpc- heid van het uitvoerend gezag en de waar borging der bestuurskosten, niet werden be reikt, de geheele Macedonische hervorming volstrekt waardeloos zou zijn. In dat stadium van de diplomatieke cor respondentie, dat loopt over de maanden Maart en April, gingen dus de opvattingen nog ver uit elkaar. De Neue Freie Presse doet uitkomen, dat, als nu Engeland en Rusland tot elkaar gekomen zijn, dat resul taat nauwelijks denkbaar is, zonder dat is voorafgegaan eene bekeering tot gematigder denkwijze van Engeland, dat tot dusver in de Macedonische kwestie aan den uitersten linkervleugel van de mogendheden stond. ,,£r blijft voorshands af te wachten hoe het kind, ais welke geboorteplaats Rèval is te beschouwen, er uit zal zien. Een beeld van ongetemde wildheid zal het bezwaarlijk zijn. Het is ook wel aan te nemen, dat de beide mogendheden, voordat zij het resultaat van haar overleg aan de gezantenconferentie te Konstantinopel overleggen, er naar zullen trachten zich te verzekeren van de toestem ming van Oostenrijk-Hongarije, omdat men in Londen en Petersburg zeer goed weet, dat de instemming van Oostenrijk-Hongarije de voorwaarde voor de aansluiting van Duitsch- land is, en vooral hierom, omdat het on denkbaar is, dat een staat of zelfs een groep van staten de Donau-monarchie zou kun nen terzijde laten of zelfs over haar keen- gaan. Het program van Mürzsteg bevat bij a) zijn© gebrekkigheid een tal van juiste ge dachten, die van zelf in het nieuwe program zullen binnenkomen. Het zal het oude testa ment blijven, wanneer van Reval uit een nieuw mocht worden verkondigd. Indien dit plannen mocht omvatten, die ideugde- lijk of zelfs gevaarlijk worden geacht, dan zal hiervoor geen geestdrift te verkrijgen zijn. Wanneer het blijkt doelmatig en zon der schokken uitvoerbaar te zijn, dan zullen geene belemmeringen door de gezanten-con ferentie er aan in den weg gelegd worden". Duitecblmnd. Onder de professoren van de universiteit te Berlijn bestaat ontevredenheid over de wijze waarop prof. Bernhard benoemd is tot hoogleeraar in de staathuishoudkunde, zon der dat de faculteit, waartoe hij behoort, in de gelegenheid is gesteld over zijne benoe ming advies uit te brengen. Prof. Bernhard heeft zich bereid verklaard de vraag of hij in deze zaak zich aan eenige tekortkoming heeft schuldig gemaakt, alsnog aan de facul teit ter beslissing voor te leggen mocht die beslissing in zijn nadeel uitvallen, dan wil hij ontslag vragen. Engeland. Londen, 22 Juni. In antwoord op eene vraag in het Lagerhuis, antwoordde de heer Pease namens minister Grey, dat de Engelsche regeering met de Russische tot overeenstemming is gekomen omtrent het Macedonische vraagstuk. Er is echter nog geen tijd geweest om de andere mogendheden te raadplegen en voordat dit geschied is, kan niet worden medegedeeld, welke voor stellen aan de Porte gedaan zullen worden. Minister John Burns is ernstig ziek. Zij ne ziekte Is verergerd door een geval, dat Zaterdag voor acht dagen is voorgevallen. De heer Burns was toen getuige van eene botsing tusschen een motorrijtuig en een omnibus, waarbij een politie-algent tus schen de iwee voertuigen in de klem kwam. Burns snelde met anderen toe, om den man uit zijn benarden toestand te bevrij den en trok dapper mee om het motorrij tuig te verwijderen. Was hij heelemaal ge zond geweest, dau zou het karwei hem niet te zwaar zijn geweest, maar hij was reeds onwel en daardoor vergde hij te veel van zijne krachten. Bij zijne thuiskomst klaag de hij over pijn in de borst en sedert ligt hij plat te bed. Itallé. Parijs, 22 Juni. Het Journal des Débats bericht uit Rome, dat de oud-minis ter Nasi, die vervallen verklaard was van zijn Kamerlidmaatschap, gisteren te Trapani met overgroote meerderheid is herkozen. Milaan, 2 2 Juni. Heden avond is Delagramge met zijn luchtschip negen maal de Place darmes in 't rond gegaam, zonder den grond te raken. Hij legde een afstand van 15 K.M. in 16A minuten af. Hij weird warm toegejuicht. Spanje Madrid, 22 Juni. De Koningin is van een zoon bevallen. Madirid, 2 2 Juni. In antwoord op eene vraag verklaarde de minister van bui- tenlandsche zaken dat, hoe ook de afloop moge zijn vam den strijd tusschen Abdel Aziz en Moeley Hafid, Spanje de stipte uit voering van de verdragen zal blijven eischen. In antwoord op eene vraag over de plan nen van Spanje iu Marokko, zeide de mi nister van buitenlandsche zaken, dat Span je zijne schepen voor de MGarokkaansche havens zal laten liggen, maar volstrekt niet van zins is zich in den twist tusschen de bed de sultans te moeien. Intusschen zouden wij als de gebeurtenissen da,t ei sekten, op alles voorbereid, gaan tot daar, waarheen wij zouden moeten gaan. PortugaL Lissabon, 22 Juni. De Kamer der pairs heeft met 287 tegen 10 stemmen een voorstel verworpen tot het instellen van een onderzoek naar aanleiding van eene bestuurs- kwestie in de (ministerieel© departementen. In de Kamer van afgevaardigden kwamen heftige incidenten voor in den loop van de debatten over de aan de koninklijke familie gedane voorschotten. De afgevaardigde Bra- ga en de minister van financiën zonden elkaar humne getuigen, maar dank zij de tussehenkomst van den voorzitter, werd een tweegevecht vermeden. Oostenrijk. W e e n e n, 2 2 Juni. De studentenstar king heeft geheel opgehouden. TurkH* Als demonstratie van de noodzakelijkheid der voortzetting van het hervormingswerk kunnen de berichten dienen over de telkens zich hernieuwende euveldaden van de el kander en de bevolking beoorlogende ben den. Bijzonder stuitend zijn de bijzonder heden over de vermoording van elf Griek- sche schaapherders in de nabijheid van Bor- dag door Bulgaarsche komitadji's, die zich als soldaten en gendarmes hadden verkleed en daarom hartelijk ontvangen werden door de bezitters van de groote kudden. De ban dieten versloegen hunne gastheer en en over vielen daarna in een bosch zee van de her ders, die zij vermoorden en letterlijk in stukken hakten. Een enkele herder ont kwam. De roover? voerden eene kudde scha pen van duizend koppen weg. In de asa van Melenik heeft de aanvoer der van eene Bulgaarsche bende tien aan zienlijke bewoners van het dorp Deiren la ten ophangen, omdat hem was medegedeeld, dat deze lieden hem hadden aangeklaagd. Den aangever liet hij eveneens opknoopen. Konstantinopel, 22 J u n i. Er is een vrij ernstige muiterij uitgebroken on der de troepen te Monastir. Een duizendtal manschappen verlangden ontslag uit den dienst en pleegden allerlei gewelddadighe den; vier soldaten werden in de kazerne ernstig gewond. Waarschijnlijk zal de mui terij spoedig onderdrukt ziju. Griekenland. Op herhaalden aandrang van de Porte heeft de Grieksclie regeering besloten den Griekschcu consul Zoeloemis van Samoa te rug te roepen. Marokko. P a r ij e, 2 2 Juni. Er loopt een gerucht, dat sultan Afbdel Aziz vermoord zou zijn. Heden avond om half acht had de minister president neg geen enkel telegram ontvan gen betreffen 'e dit gerucht, dat als geheel ongegrond wordt beschouwd. M a r r a k e s c Ba, 17 Juni. Men beves tigt de nederlaag van de mehalla van Moelay Hafid hem toegebracht döor Mtongui. Er zijn 100 dooden en 200 gewonden. De correspondent van de Times te Tan- ger komt op tegen de voorstelling, dat op last. van Moeley Hafid in de door hem en de leden van zijne regeering betrokken wo ningen op vandaalsche wijze is huisgehou den, om de daar aanwezige kunstvoorwer pen en artikelen van Europeeschen oor sprong te vernietigen. Wat gebeurd is, komt hierop neer, dat eene massa rom mel, die wel schatten had gekost, maar nu niets meer waard was, is opgeruimd. De correspondent schrijft: ,,Er waren honder den beschadigde rijwielen, een kamer vol bedorven photografietoesrteMen, een lift die nooótt was gebruikt, groote fornuizen, die gestookt moesten worden met houtkool, een artikel, dat in Marokko niet eens te krij gen is, een beschadigde stoomsloep, eeu groot aantal films, allerlei dure, fantasti sche uniformen, kasten vol gebroken duur speeflgoed, een locomotief, een volledig in gerichte, maar nooit gebruikte drukkerij, pruiken, piano's, orgels, opgezette vogels en een groot aantal andere voorwerpen bedorven door roest en mieren en bedekt met spinrag." Britsch-Indië. Calcutta, 22 Juni. Volgens een be richt uit Chandernafgore, heeft de Framsche overheid gevangen genomen en overgeleverd aan de Britsche autoriteiten Babu Roy Gup ta, directeur van het I>uplerx-ool lege, die verdacht wordt- de hand te hebben gehad in de vervaardiging van bommen te Manick- tollah en in een bomaanslag. Vereenïgde Staten. Volgens de persstemmen uit alle deelen van het land, is men 't er vrijwel over eens, dat Sherman zeer ongeeohikt is als candi- daat voor het vice-preeidentscbap. Het eenige motief voor zijne keuze is, dat hij New-York aan repu'blikeinsohe zijde kan houden. Men kenschetst hem als: ultra-pro tectionist, reactionair, geestelijk onbedui dend, adjudant van den Speaker Cannon. Ervaren politici zijn zeer bezorgd, over den uitslag van de verkiezing in het westen. De candidatuur van Taflt wordt algemeen gun- .stig beoordeeld. Foraker beloofde zijn steun, La Follett© eveneens met het voorbehoud, dat hij het platform zou kritiseeren. Men erkent over 't algemeen, dat de hoofdpun ten van Roosevelt't wenschen in het platform zijn opgenomen, maar overigeais loopen de meeningen uiteen of het platform conserva tief of radicaal is. Volgens een bericht van de Köln. Ztg. uit Chicago, wordt het als zeker beschouwd, dat op de conventie van de democratische partij te Denver Bryan tot candidaat voor het pre sidentschap zal worden gesteld met minstens 788 stemmen. Argentinië. Buenos-Ayres, 2 2 Juni. De minis ter van financiën heeft een besluit genomen om den uitvoer van voedingsmiddelen te verbieden. Zuld-Afrika. Mirriman, de eerste minister van do Kaapkolonie, heeft in de Wetgevende Ver gadering medegedeeld, dat hij heden zou voorstellen, om de besluiten van de inter- koloniale conferentie te Pretoria, op 9 Mei ten gunste van de unie tusschen de Zuid- Afirikaansche koloniën onder de Eugélsche Kroon aangenomen, goed te keuren. Wordt dit voorstel aangenomen, dan wensoht hij dat het parlement onverwijld afgevaardig den naar de Nationale Zuid-Afrikaansche Bijeenkomst benoemt, welke bijeenkomst DOOR THERESE HOVEN. En weer kwam er licht in haar ziel, het floers werd van haar geestesoog weggeno men Marien (begreep ten laatste, wat haar man zoo zeer van haar verwijderd had. De ingeving 'van daar straks, "t halve begrijpen, 't vermoedenbiji dat alles sloot -zich nu dit laatste aan. ^Er was nu eenhei'd in haar denkeu. ,,J,an zeg me, had-je er bij- iwillën zijn?" Hij boog ',t hoofd ten toeken van toe stemming. „Toe, spreek vrij; uit, het zou zooveel beter voor ons beiden zijn, ik ben toch je vrouwtje en we hadden zoo juist afgespro ken, geen geheimen meer voor elkander te hebben en elkander precies alles te zeg- .•>>0God, Marion, i'k had tien jaar van mijn leven, jai, mijn gansclie leven, willen prijsgeven, mijn kans op gel*k hier en bier namoals, als ik, in Overste Brenner's plaats, had kunnen geweest... Vergeef me, lieveling, 't is slecht van me om zoo te spreken „Ochnee Jdhn toe i ver der." ,,Ik venang zoo naar de zee naar een schip! Dat verlangen heb ik al dien tijd gehad, maar ik heb er tegen gestreden, ik heb 't bedwongen, ik heb er mij tegen ver zet, zoolang ik koumaar 't is mij te machtig geworden. En dat dit nu juist komen moest, 't is de genadeslag voor mijn weerstandsvermogen. Ik word nog krank zinnig „Arme John," fluisterde ze, hem lief- fcoozende •Hij schudde haar van zich af: „Laat me, toe, ik kan mij niet bedwingen ik zeg woorden, die ik zwijgen moest. Ik heb ail te vool gezegdmaar o! dat intense, dolle verlaugen't pijnigt, me, 't over meestert me „Je zoudt gaarne in Overste Brenner's plaats zijn, Jan.... da.t kan nu niet meer," begon ze zacht. „Dat weet ik immers," hervatte hij som ber. ,,Ik zall er ook wel over heen komen, evenals andere keeren, ik heb al zoo vaak zulk een aanvechting overwonnen. Ditmaal zal 't mij ook wel lukken. Ik zal me schik ken, ik zal mijn haalt tot zwijlgen brengen. Ik zal trachten een goede man voor je te zijnmijn arme Marion, je zoudt ook ge lukkiger zijn geweest met een Eiigelschmian die in smoken en neigingen meer met je overeengekomen zou zijn. Het kan mij dik wijls zoo voor je spijten." „Dat moet je niet zeggen, Jan. Ik ver zeker je, dat ik er niet zoo over denk. Wij zijn nu eenmaal getrouwd, we moeten er ons in schikken, niet vragen, wat en hoe 't had kunnen zijn, maar ons trachten te voegen naar de omstandigheden. Achteruit zien helpt niet, we moeten vooruit." „Dat zal welmaar ik kan mij niet ontdoen va,n de gewoonte om mij te ver diepen in wat had kunnen zijn. 't Komt in mij op, zonder dat ik 't weeft en dan geef ik er aan toe, zonder 't te willen, bijna zonder 't te weten. Maar ik moet 't mij afwennenik zal al mijn wilskracht ge bruiken om de visioenen te verjagen. Ik zal mij met energie op mijn werk toeleg gen. Ik zal mijn aspératics en mijn verlan gen naar de zee beteugelen en kalm bij mijn vrouwtje blijven." „Jan, nu bcn-jo niet waar „Mijn God, Marion, wat wil-je dan?" „Wat ik wil? Goedmaken, wat ik mis dreven heb „Je hebt niets misdreven," zei hij, vol medelijden met haar zelfbeschuldiging. „Niet met opzetmaar toch, je hebt 't zelf gezegd, Jan, ijk heb ons beider leven bedorven en daarom..... 't is zoo moeilijk, 't valt me heel hard, maar... je benijdt je aanstaanden zwager ik kan je niet in zijp plaat-s stellen, maar ik kan je wel ont slaan van je belofte „Marien," aan den jubeltoon van zijn stem merkte ze wel, hoe gretig hij haar offer zou aannemen. Zich geweld aandoende om kalm te zijn, vervolgde ze,Ik was laf, toen ik geen zeemansbruid wou worden Ik had er den moed niet toe, en nu heb ik den moed niet, langer jou geluk in den weg te staan. Ik geef je terug aan de Marine, John „En jij dan?" „Ik zal trachten een gelaten zeemans vrouw te worden." „Mijn lieveling, je kunt toch niet alleen blijven." „Toch wel, Johnny, ik zal er mijn best voor doen, ik zaL mij den tijd van je afwe zigheid benuttigen om verstandiger en flin ker te worden. „Maar jij alleen, kindje?" „Ik zal Nancy bij mij vragen en ik zal van haar leeren. En ik zail in Holland gaan logeeren en mij op 't Hollamdsch toeleggen en als je terugkomt, dan zul-je geen stijve, gereserveerde, Engelsche vrouw meer vin den, maar een ver-Hjollandscht vrouwtje. Bc zal je afwachten in je eigen land, ik zal je eigen taal leeren spreken en als je mij dan zoo weer riet, ontdaan van alles, wat je iu mij hindert, misschien zul-je dan je oude liefde voor mij voelen herleven „'t Zal een nieuwe liefde zijn, Marion, een vaste, een hechte, een onverwrikbaire, want ze zal op betere grondslagen gevestigd zijn dan de jongensachtige verliefdheid waarmee ik je meisjes-kart veroverd heb." „Dus is 't goed, Johnny? Ben-je nu te vreden?" „Ja, Marion, ik neem je offer aan. Het aal 't beste zijtn. Ons huwelijjk was niet gelukkig. Ik .kon niet aarden in Engeland, en die rampzalige oorlog, die over en weer zooveel haat en vijandschap heeft opge wekt, heetfi er zeker niet weinig toe bijge dragen om den toestand te verergeren. Het was mogelijk kleingeestig van mij, maar ik kon mij hier niet thuis voelen en van mijn ontevreden stemming, ondervond jij, arm. vrouwtje, den terugslag. Dat was onbi'Ll.ijik, dat was wreed em, gjeiloof me, ik heb er ge noeg door geleden." „Ik toch nog meer, want ik had schuld. Oik zou 't alle jonge meisjes wol willen toeroepen om zich toch niet te bemoeien met de loopbaan haner aanstaanden, dat kan niet anders dan noodlottig worden. Ik zie 't nu inde man is alles voor de vrouwhaar geheele persconbjkheid, haar gansclie wezen gaat op in 't huwelijk, maar bij den man is 't anders. De vrouw moet zijn ontspaimingsurein innemen, zijn leven vult ze toch niet." „Wat een wijsheid, mijn klein wijfje." „Verdriet geeft wijsheid en ik heb veel verdriet gehad; de laatste jaren rijn zoo zwaar geweest." Moedeloos liet zij 't hoofd op rijn schou der zinken, hij streek haar voorzichtig en teer .over de wangen en kuste haar, maar 't was nu enkel uit teederkeid en niet uit passie. En zij liet hem begaan en voelde zich dichter bij hem dan ze in lang geweest was. Ze spraken nu vrij uit met elkander, er was niets meer tusschen hen. Hij was haar dankbaar voor het offer, dat ze hem bren gen wilde, dankbaar ook, dat ze hem be vrijden ging vam het juk, dat zij, in a,rge- looze onwetendheid, op zijn schouderen had gelegd en dat hem terneder had gedrukt en te zwaar was gebleken En .zij was eindelijk voldaan over zich zelve; zie zag nu in, dat een offer brengen zaliger is dan er een te eisclieu, dat 't beter is rich in liefde weg te cijferen dan zich zelf op den voorgrond te plaatsen. Toen ze trouwde was het in de hoop, dat Jon haar met blinde gehoorzaamheid zou aanbidden, nu wist ze dat hij haar achten zou, en dat stond hooger. Ze zag nu niet tegen 't afscheid op, want zie zou zich verheugen op het wederzien en dan eerst zou hun geluk, gewijd en gelou terd, beginnen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1