I». 372. Eerste Klad Jtiarganf. BUITENLAND. FEUILLETON. 'n Zeemansbruid. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PKIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f O.50. Elke regel meor - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte.. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Elad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. JLan hen, die met 1 Juli as op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Juni nog zullen ver schijnen kosteloos toege zonden. Politiek Overzicht De staatsgreep in Perzië. liet- onweer, dat zich over de Perzische hoofdstad Teheran samenpakte, is losgebro ken Maanden lang dreigde dat te gebeuren reeds in December van het vorige jaar ge waagden de berichten uit Teheran van een mislukte XVlII brumaire". Wat toen mis lukte, schijut ditmaal geslaagd te zijn. De sjaih heeft zich door een staatsgreep van zijn parlement ontdaan. Ook in de Perzische geedbiedboeken moet nu een XVIII brumaire worden aangeteekend. Reeds sedert maanden werd den sjalh de bedoeling toegeschreven om het parlement uiteen te jagen, en het gevolg van deze ge ruchten was een aangroeien van de revo lutionaire beweging in Perzië. In alle pro vinciën van Perzië was dat merkbaar, het sterkst in de hoofdstad van het land Tehe ran, den zetel van het Perzische parlement. Aan liet- fanatisme van een omwente lingsgezinde viel niet alleen de grootvizier Bmin es Sultan ten offerook het leven van den sjah Moihammed Ali Mirtza werd bedreigd een bomaanslag werd tegen hem gepleegd. Reeds als kroonprins was de oud ste zoon van sjalh Moezaffer Eddin een ver klaarde vijand van de grondwet, die zijn vaidleir in Augustus 1900 'had afgekondigd toen hij als gouverneur-generaal te Tabriz vertoefde, had hij afgezanten naar Kerbel en Nedsjef gezonden, om daar tegen de nieu wigheden van zijn vader te intrigeeren. Deze gezindheid verloochende hij ook niet, teen hij na den dood van Moezaffer Ekklin tot de regeering werd geroepen. Tussohen den sjalh en zijne ministère braken aanhoudend, conflicten uittelkens namen ministers hun ontslag. Door de reactionaire partij aan het hof aangemoedigd en door Rusland onder steund, verheelde de jonge sjah zijne vijan dige gezindheid tegen het parlement niet. Aan den anderen kant sloten de constitutio- neelgezinden zich steeds nauwer aaneen, en onder leiding van Zill es Sultan, een oom van den sjah, en andere leiders legden zij eene ijverige werkzaamheid aan den dag, die <$en sjah ten slotte bewoog hunne gevangen neming te gelasten. Een paar weken geleden voelde de sjah zich genoopt zijne hoofdstad te verlaten en voor de pooiden der stad in Daga Sjah (tuin van den sjah) op eene plaats, waar hij zich veiliger voelde, zijn verblijf te vestigen. Daarheen zond het parlement hem eetn schrijven, waarin het den sjalh mededeelde, dat terstond een nieuwe sjah zou worden benoemd, als hij er aan dacht Perzië te ver laten, waarop de sjah antwoordde, dat hij binnen kort in de stad zou terugkeeren en dan hand in hand met het parlement zou "werken. Voor de tenten, die de sjah in zijn tuin liet opslaan voor zijuo solidiafen, werden batterijen geschut en niaohinegeweren, van scherpe munitie voorzien, opgesteld. Hier verzamelden zich zijne aanhangers en werd ouder bescherming van zijne kozakken-regi menten, de staatsgreep voorbereid. Hier ver schenen ook voor eenige dagen de voorzitter Van het parlement, en zee afgevaardigden, die den sjah eene memorie overhandigden, waarin hem zijn zonden register werd voor gehouden en ten Slotte de hoop werd uit gedrukt, diat de sjah zou medewerken, cim het volk in het parlement vertrouwen te doen krijgen. Het antwoord van den sjah was de aankondiging van den staatsgreep. Hij verklaarde, dat zijne voorvaderen den troon door het zwaard gewonnen hadden en dat hij niet van zins was zijn erfdeel te verhezen, zonder het zwaard te hulp te roepen. Nu heeft de sjah zijne 'bedreiging verwe zenlijkt. Het parLetmcntqgdbouw is gebom bardeerd en ten slotte veroverd. Het par lement 'bestaat niet meer. Velen van zijne leden zijn dood of bevinden zich in gevan genschap. Teheran bevindt zich in de macht van de soldaten van den sjah, die er een waar schrikbewind uitoefenen Intu6schen zou het vooibarig zij,n, hieruit de slotsom te trekken, dat de sjah nu ook in staat zal zijn de anarchie 'baas te worden, die heersciht in het geheole land. De strijd in Teheran is slechts als eene episode op te vatten, niet als dc ©incbceiissiug. De Cen tral News bericht uit Odessa eene verkla ring van een pas uit Tabriz teruggekeerden Eugolschen reiziger, dat de tosstand in Perzië vulkanisch en een algemeeue opstand onvermijdelijk is. De bewering, dat de And- joemans, de politieke clubs, door de geest kracht van den sjah overweldigd zijn, is volgens dezen zegsman niets dan fantasie zij nemen integendeel in kracht toe, zijn on der bekwame leiders georganiseerd, en vast besloten om de afzetting van den sjah af te dwingen als eerste stap tot uitvoering van de iii hun revolutionair programma opge nomen hervormingen. Volgens deae voorstel ling zou men in Perzië dus nog slechts aan het begin van de bloedige gebeurtenissen zijn. De toekomst zal diat moeten uitmaken. Duitschland. De statuten van de Robert Koch-stioh- ting tot bestrijding van de tuberkulose heb ben de koninklijke bewilliging verkregen. Het bestuur bestaat uit elf leden, waaron der prol. Kodh, die het recht heeft een op volger voor zich aan to wijzen; het heeft te beslissen over het toestaan van de voor onderzoekingen te besteden gelden, die door prof. Koch naar vrije keus kunnen worden besteed. Het kapitaal van de stich ting bedraagt thans 900,000 mark. Over het wetsontwerp tot het verleeuen van een credaet van 400.000 francs voor de reis, die de president der republiek in de volgende maand zal doen naar Doneniarkon, Noorwegen, Zweden en Rusland, is dooi- do betrokken commissie een gunstig advies uitgebracht. De president zal op deze reis geëscorteerd worden door ©ene vloot-divisae, bestaande uit het nieuwe pantserschip Vé- rité, twee kruisers en bwee torpedojagers P a r ij 8, 2 6 Juni. In den Senaat ver klaarde Prevet, dat de spoorwegoomm issie het met de regeering eens is over de uitleg ging, die moet worden gegeven aan de stem ming over art. 1, maar voorstelt art. 2 al dus te wijzigen: ,,Bdj speciale wet zullen bepalingen worden gemaakt omtrent de in lichting en het bestuur van het net", in plaats van „bij besluit", zooals de oorspron kelijke tekst Namens de regeering naim minister Oadl- laux dit amendement over, waairna het ge wijzigde artikel zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. Het göheele wetsontwerp werd aangeno men met 155 tegen 118 stemmen. De Kamer staat thans voor ©en beslissing over het vraagstuk der afschaffing van de doodstraf. De commissie, die rapport moet uitbrengen over de verschillende voorstel len en wetsontwerpendie hierop betrek king hebben, is teruggekomen op het vroe ger dloor haar oenomen besluit en zal thans advisee ren tot behoud van den doodstraf. In verband daarmee is een andere rappor teur benoemd. Engeland. De regeering heeft zich vereenigd. met een amendement, bepalende dat het ouderdoms pensioen voor eon getrouwd paar, niet zoo als voorgeste'd was, 7 shilling 6 stuivers, maar 10 shillings, dus het dubbele van het gewone pensicen, aal bedragen. De kanse lier der schatkist verlangde echter van de meeirierheid de plechtige gelofte, dat zij de schatkist nu niet verder voor deze zaak zoude x belasten. De aanneming van het amendement zal een meerdere uitgaaf van 350,000 mee brengen. Noorwegen. Stockholm, 2 6 Juni. Tot gezant van Zweden in Brussel en den Haag is be noemd de kabinetssecretaris graaf Albert Ehrenswaard. Italië. De Kamer heeft een bedrag van 25,000 lir© gevoteerd als toelage voor den voorzit ter. Deze toelage gaat in, wanneer de Ka mer opnieuw door algemeen® verkiezingen zal aijlu samengesteld. De voorzitter van den Senaat- is reeds in het bezit van ©ene dergelijk® toelage krachtens een besluit, diat verleden winter genomen werd en dat terstond kon ingaan, omdat die vergade ring niet door verkiezingen wordt samenge steld. Rome, 26 Juni. De Kamer behan delde heden een wetsontwerp tot regaling van militaire uitgaven. Bissolati, van de uiterste linkerzijde, diende de volgende mo tie iu„Da Kamer, overtuigd van de nood zakelijkheid om dc regeling van de defen sie binnen de tegenwoordige uitgaven te beperken, wijst elke aanvrage vaix nieuwe militaire credieten af." De minister Casana bestreed de motie met een beroep op de lxoogsto belangen van de nationale verdedi ging; minister-president G-iolitti bestreed eveneens de moti© en toonde aan, dat het wetsont"mo getuigt van voillledlig vertrou wen in het land' en iix het paritement. De Kamer verwierp de motie ©n keurde het wetsontwerp goéd. Portugal. Lissabon, 26 Juni. De Koning is, toen hij met de ministers en de grootwaar dig heidsbekleeders de plechtigheid van het Heilige Hart bijwoonde, het voorwerp van warme huldebetuigingen geweest. Oostenrijk. Weenen, 26 Juni. De Kamer van Afgevaardigden heeft de geheel© begrooting van 1908 zonder cenige wijziging aangeno men. Met 277 tegen 133 stemmen werd cone van socialistische zijde ingediende motie, strekkende tot schrapping van de geheime fondsenverworpen In 'den loop van de zitting verwekte graaf Sternberg een heftig tooneel. Hij uitte be- leedigonde woorden tegen den socialist Das- zynski. Om die beleediging te wreken, wil den de socialistische leden hem te lijf. Er ontstond een oorverdoovend rumoer. De voorzitter schorste de zitting gedurende eenigen tijd. Nadat de zitting was hervat, drukte de voorzitter zijn leedwezen uit over het rumoer en ontnam aan graaf Sternberg het woord. Tweede telegram De Kamer van afgevaardigden heeft de begrooting in derde lezing aangenomen. De zitting duyrde 15£ uren achtereen. Rusland. Dc Senaat heeft eene beslissing genomen, die aan constitutioneel© democraten, op grond van hun lidmaatschap van de kadét- tenpartij, het recht ontzegt om betrekkin gen tc vervullen in zemstwo's, gemeente raden en adeflsinstellingen. Petersburg, 26 Juni. Te Agliassar in do provincie Omsk (Russisch Azië) heeft tijdens de kermis een groot gevecht tusschen Russen en Kirghizeu plaats gehad. De troe pen moesten tusschen beide komen en hunne geweren gebruiken zij doodden 10 en wond den 32 personen In Warschau zijn in den morgen van 24 Juni wener twee terroristen terecht gesteld. Sedert nieuwjaar zijn in Warschau en Lodz honderd personen gerechtelijk ter dood gebracht: 66 in Warschau en 34 in Lodz. Bulgarljë. Uit Parijs wordt aatx de Voesösche Ztg. bericht, dat de Bulgaarsohe regeei-ing in Londen heeft laten weten, dat de haar ver trouwelijk meegedeelde nieuwe Engelsch- Russische hervormingsvoorstellen in Bulga rije volstrekt niet bevredigen. Bulgarije is daardoor tot het inzicht gekomen, zoo zegt de minister van buiten 1 andsche zaken Pa- prikow in zijne nota, dat het in de beharti ging van zijne nationale belangen enkel op zich zelf is aangewezen en in het vei-volg genoodzaakt 2&1 zijn daarnaar te 'handelen. In kringen, die met het huis Koburg in betrekking staan, wordt er bijgevoegd, dat vorst Ferdinand aan Koning Ekiuard heeft meegedeeld, dat zijn toestand zeer gevaar lijk is en dat hij binnen niet zeer langen tijd zal hébben te beslissen tussohen eene revolutie in Bulgarije en een oorlog. In verband hiermee wijst de VossisChe Ztg. er op, dat niet alleen de oppositiepers, maar ook de met de regieerdng iu betrekking staande organen in Bulgarije zeer hartstoch telijke toonon aanslaan bij de bespreking van het Macedonische vraagstuk. Ten be wijze daarvan worden uit het in 't Franscli geschreven, dus inzonderheid voor het bui tenland bestemde regeeiüngsorgaan Le Cour- rier de Stophio deze zinsnede aangehaald „De vorstelijke regeering heeft den vasten wil niets te ondernemen wat het hervor mingswerk van de mogendheden zou kun nen 'bexnoeielijken, maar zal zij voor on'be- paalden tijld den aandrang van de openbar© meening kunnen weerstaan? Wij kunnen 6'echte herhalenHet oogenblik is ernstig. Wij verwachten met rechtmatig ongeduld d© uitwerking van een overleg tusschen de mo gendheden om een voor ons, voor hen die na ons komen en voor géheel Europa zoo gevaarlijken toestand uit den weg te rui men." Men was in Bulgarije met het oorspron kelijke Engelsche hervormingsvoorstel ge heel tevreden, omdat het geheel overeen stemde met de riéhting van de Macedéni- sc' e politiek van het vorstenklom. Sedert gebleken is, dat Sir Edward Grey genood zaakt is zich wat van zijn programma te laten afdingen, voelt men zich in Bulgarije teleurgesteld, zonden- echter de hoop prijs te geven, dat het fcoéh nog zou kunnen ge lukken de beide mogendheden, die nu de leiding hébben van het hervormingswerk, Engeland en Rusland, voort te dringen op den weg, dien men wenscht. Vandaar het lawaai in Bulgarije; men wil volstrekt weer een druk naar buiten uitoefenen. Voor het zelfde doel sou de mededeel!ng van den v'orst moeten dienen, dat hij zich in gevaar voelt en slechts de keuze heeft tegen revo- 1. i'.o en oor'og. Turkfl®. Op de Forte hebben thans ernstige be raadslagingen plaats over een nieuw stélsél tot onderdrukking van het bedrijf der ben den in Macedonië. Hooggeplaatste militaire deskundigen dienen daaibij van advies. De Porte is nu besloten met grooteu nadruk te werk te gaan en de vroegere ta'ktiek van laksheid te verlaten. P«rzl» Londen, 27 Juni. De Daily Mail be richt uit Teheran De sjah zal Zondag een firman uitvaardigen, waarbij de oude Ka mer ontbonden wordt en verkiezingen wor den uitgeschreven voor een nieuw parle ment, dat hij persoonlijk over drie maanden zal openen. De sjah verzekerde de vertegen woordigers van Engeland, en Rusland, dat hij -an plan is geen enkele van de aan het volk gedane concession in te trekken. Er za1 eene algemeen© amnestie worden afge kondigd. In de provinciën is het rustig en heersebt algemeen© blijdschap. Volgens een bericht uit Teheran aan de Tunes heeft de sjah eene proclamatie uit gevaardigd, waarbij Perzië onder de krijgs wet wordt gesteld en aan den Russdschen Ikoiionol, die de troepen commandeert, vol macht gegeven wordt om streng met het volk te werk te gaan. Het getal gevangenen in liet koöninklijke kamp neemt met ieder uur toe. De bajzars moesten gisteren op bevel opeu zijn, maar er werden geen zaken ge daan. Soldaten plunderden de winkels. Volgens de berichten uit Teheran, brei den de plunderingen van de huizen van aanzienlijke Perzen zich steeds uit.en n-:nen een sohrikbarenden omvang aan De sjah liet de parlementskanselarij op nieuw be schieten. De sjali laat iederen dag een huis beschieten naar een daarvan opgemaakte lijst. Iedere beschieting gaat met volledige plundering en berooving van het gebouw gepaard. Vele afgevaardigden zijn u het Engelsche gezantschapsgebouw gevlucht. De minister van financiën Sani ed Dauleh, een aantal geestelijken en andere personen zoch ten iu het Duitsche gezantschap bescher ming, die hun echter geweigerd werd met de motiveering, dat er geen direct levens gevaar voor hen bestond. De voorzitter van het parlement, Neuntas ed Dauleh, heeft zich onder Fransche bescherming gesteld. De ondervoorzitter is gevangen genomen. Do afgevaardigde Ibrahim Khan wejxl door soldaten gedood. Op bevel van den sjah wer den de volksredenaars Melekal en Mutof el DOOR THERESE HOVEN. Marion wierp met zenuwachtig gebaar de deuren van 't Fransche venster open en leunde voorover met bleök gezicht en trekken vol ontroering. Ze zag 't rijtuig aankomen toen één seconde was ze vlak over... den vijand van haar land. Ze zag een sterk ontwikkeld ge laat, een stoeren natuurman, dbch gebukt door 't gewicht van jaren, wee en kommer. Een luid gejuich ging op, de menigte drong zich om de koets heen; toen scheen 't of de grijze staatsman door 't volk ge dragen werdi; ze zag één zwarte lijn en daarop troonende de eerwaardig© kop van Engeland's onoverwinbren tegenstander. Als een visioen was 't, dat eene hoofd, onge dekt... boven die talrijke schaar die ééne man uitblinkend© boven duizenden. Marion had 't in haar ziel willen opne men en 't daar bewaren tot haar laatsten ademtocht. „O, Jan", fluisterde ze, aange daan. „Dit is mooier dan Robert's intocht. [Dit is echt! Die arme, oude man." Toen snikte ze t uit en schaamde ze zich tot 't- Britten volk te beliooren. En toen ze bedaard was en eenige minu ten later met Jan huiswaarts keerde, toen ging ze een bloemenmagazijn binnen en be- ptelde er een mand rozen, zoo groot en zoo fraai, als er maar een te krijgen was en ze deed er haar kaartje bij en schreef er on der: „Van oen Pro-Boer Engelsche aan Oom Paul met Ce verzekering barer vriend schap." Uit een impulsie had ze 't neergeschre ven, toen bédacht ze, dat 't den President niöt aangenaam kon zijn de gehate taal' der uitlanders en Jingo's onder de oogen te krijgen. Ze verzocht haar man 't- voor haar te vertalen en de bloemist, die schik in 't geval had, zei: „Nou meneer, as al de Rooineks er zoo over dachten als mevrouw, dan zou de oorlog wel spoedig uit zijn en dan zou de President zijn intocht in Lon den kunnen doen net zooals 'hier." Marion glimlachte, toeu Jan andermaal voor tolk dienst deed en haar de meening van den bloemist, overbracht; toen zei ze treurig „Dat. zal wel nooit gebeuren. Zelfs in fi guurlijken zin zal Paul Kruger nooit in Engeland triompheeren. Zooveel Bngelschen zijn den oorlog moede en zien 't onbillijke er van in. Er zijn zelfs, die zich schamen tot een volk te bébooren, dat vrouwen en kinderen mishandelt, en toch... Engeland weet niet van toegeven. Britten kunnen niet teruggaan, beweren we, vooruit, altijd vooruit, over verbrande hoeven, over ge plunderde homes, over lijken van weerloo- zen, vooruit „Alsol die vooruitgang niet 't bewijs van een schandelijken, mensCh-onteerenden ach teruitgang was." Het was nu volslagen donker geworden, het gasgloeilicht der lantaarns verlichte ter nauwernood de straten en pleinen. Werktuigelijk waren ze den kant van 't Voorhout opgegaan. Voor 't Hotel des Indes stond een dik opeengehoopte menigte volks. Als uit één keel hieven ze het Transvaalsche volkslied aan. Door het duister heen steeg de zang ten hemel „Kent gij het volk vol heldenmoed?" Juist, toen Jan en Marion er aankwamen versCheen de .Staats-President op 't balken en door 't lichteffect vau een lantaren, er 1 vlak onder, viel de volle helderheid op zijn i gelaat Zoo moe zag hij er uit, arme grijsaard, i arme apostel voor 't recht, arme uitge- j wekene En voor Marion's oog verscheen daar plotseling, <foor een van die onverklaarbare phantasiën van den geest... de gestalte van Joseph Chamberlain, fijn als Engelschmaai gekleed in 't onberispelijk zwart met een, zeldzame, met zorg gekweekte, orchidee in i zijn knoopsgat... en zijn gezicht gladgescho- i ren, met den monocle, bengelende op zijn jas. Maiion stak haar arm uit, als wenschte I ze dien boozen genius af te wenden en weer 1 keek ze op. Welk een sublieme eenvoud straalde daar uit t wezen van den President God en mijn recht! dat was de leuze, dlie hij scheen te belichamen en te verkondigen „Kom, kind, 't wordt laat-, ze zullen thuis niet- weten, waar we blijven," en Jan 1 Vermeer troonde zijn Britten-vrouwtje mee 1 en genoot van de extase, die er uit haar mooi gezichtje straalde. In lang had ze er zoo goed niet uitgezien. Zoodra ze uit 't gedrang waren, begon Marion: „Hè, ik wou dat Nancy er bij ge- weert was." „Denk-je niet, 'dat 't haar droevig zou hebben gestemd?" „O! nee, Nancy zou te zeer doordrongen zijn geweest van 't groote schouwspel dan dat ze aan eigen leed zou hebben gedacht. Iemand alls Paul Kruger vertegenwoordigt een idle©, de schitterend© idee van recht en waarheid ©n dat staat boven individueel verdriet. Wat zijn honderden, ja, duizen den menschen levens, vergeleken met het vooruitschrijden van het goede? O! ik hoop zoo innig, dat het kleine volk wint; het zou, voor eeuwen en eeuwen, zulk een troost zijn voor alle zwakken „Paul Kruger is als een bladzijde wereld geschiedenis, dat is toch meer dan 't dag boek van een gewoon mensch, meer dan 't beroemde blauw-boek van de Engel- scheu." ,,'t Is jammer, dat do President je niet hoeren kan, lieveling, 'het zou. hem zeker goëd doen zulke taal uit den mond van een Engelsche te vernemen." „En toch zijn er velen, die er zoo over denken, en zeker onder de vronwen. Weet je, John, ik las laatst ergens in een DuitsCh tijdschrift en ik geloof dat 't wiaar is, na melijk, diat de Engelschmaai, moreél en wetenschappelijk achteruit gaat, maar dat dè Engelsche vrouw v'ooruit gaat." Jan lachte. „En 't is een Engelsche vrouw, die 't, met alle bescheidenheid, zegt." „Ik ben slechts de echo van *t gevoelen van een ander.' „Als 't zoo is, dan moeten jelui zeker nog meer wedijveren voor 't vrouwen-kies recht en trachten aan 'i bestuur te komen." „Zoover zullen we 't niet licht brengen en weet-je wat 't is? De meeste vrouwen zijn toch niet géheel zelfstandig, ze zijn I door vader en broers of meer nog door haar mannen gebonden." „Dan geniet jij een zeldzaam voorrecht, want, door je huwelijk, 'ben je, in zékeren zin, geëmancipeerd, los Van 't ouderlijk huis, en door dalt je met eén vreemdeling getrouwd bent, sta je niet onder den in- i vloed van een Engelschmau." ,,Dat heb ik juist- ook bed'acht en ik ben van plan voordeel te trekken van mijn eenige positie. Op die manier zal mijn huwelijk met een vreemdeling mijn winst wordenin stede van een verlies." „Zoo, denk-je er nog munt uit te slaan, kleintje, en op welke manier?" „Wél, door t feit, dat ik getrouwde vrouw ben en dus onafhankelijk en dat ik, als cohtgenoote van een Hollander, mij niet lange'' als een Engelsche onderdaan behoef te beschouwen Jan Venneer keek zijn strijdlustig vrouw tje, Vol verbazing aan en vroeg zich af, waar dat heen moest? Na een wijle stil naast hem te hebben geloopen, hernam ze: „Toen ik Paul Kru ger daar zag, in zijn gevallen grootheid, en i'k dacht aan wat hij achter Iiad gelaten in zijn land, waaruit hij zich zelf vrijwillig gebannen heeft, toen voélde ik op eens, dat or, op mij, een deel van Engeland's schuld drukte. „locier weldenkende vrouw in Groot Bri- tannië en Ierland moest iets doen om. die reuzenschuld te delgen, maar zooals ik reéds zei, slechts weinig vrouwen kunnen aan 'de roepstem van haar plicht in i gehoor geven. i. „Maar ik kan 't en jfe, weerhouden gli»

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1