KOLONIËN. BINNENLAND. telegram uit Monterey aan de Herald houdt in, dat het geheele noordelijke gedeelte van Mexico onder de krijgswet staat en dat honderd steden en dorpen met soldaten ge vuld zijn. Alle rebellen, die gevangen ge nomen werden, werden op last van presi dent Diaz zonder vorm van proces doodge schoten. De troepen moeten zich aan groote wreedheden schuldig gemaakt hebben, waar bij vele onschuldige personen om het leven rijn gekomen. Deze moordlust an de troe pen is misschien te verklaren uit eene ken nisgeving van de regeering. waarbij 30 dol lars belooning werd uitgeloofd voor iederen doodcn of levenden rebel In Texas en andere zuidwestelijke staten van de Unie bestaan revolutionaire comi- tó's. De Ajuerikaansche regeering houdt rich, blijkens een bericht van de Standard, onledig met het opsporen van uit het Land zetten van allo Mexicanen, die bij den op stand de hand in het. spel gehad hebben. De leiders van de rebellen verklaren, dat de volgend© opstand in September is te ver wachten en dat men dan dc regeering van president Diaz zal doen vallen. Buenos Ayres, 7 Juli. Volgens een telegram uit Formosa, hebben de gezant- schapsgcbouwen van de Vereeuigde Staten en van Italië te Asumpcion voel geleden door het bombardement. Een Amerikaansche parlementair is gedood. De gezanten heb ben hunne bezwaren ingediend. Allerlei. Montevidoo, 7 Juli. De Tribuna de*>i*, mede, dat tien gevallen van gele koorts zijr. voorgekomen aan boord van den Ita- liaanschen kruiser Etruria, die in quaran taine ligt bij het eiland Flares. vEen treurig ongeluik is Maandagmid dag voorgevallen op het fort Sainghin-en- Meiantuis (frankrijk). Dit fort wordt bewaakt door two© sol daten van liet 16e bataljon jagers te voet, J. Byckebusch en V. Kyriel. De eerste had kennis met Caroline Jacob, 20 jaar, wo nende te Mons-en-Barceul. Hij had haar op het fort genoodigd, daar hij zelf niet mocht weggaan j tevens stelde hij haar voor hare zuster en de verloofde, A. Lodoux, 27 jaar oud, werkman te Fiérs Breuak, die verleden jaar zijn militai ren dienst had geëindigd, mede te nemen. De drie personen kwamen ongeveer half drie op het fort, waar zij goed ontvangen werden door de soldaten, die een klein eet maal voor hen hadden gereed gemaakt. Toen dit onder vroolijik gekout was afgoloo- pon, bezocht men het font. Ryokebusoh verklaarde alles. Tegen 6 ure was dat be zoek algeloopeu en men begaf zich naar de wacht. Daar vroegen de meisjes uitleggan gen over het Lobe Igeweer. Lodoux belastte zich hiermede en nam een geweer, dat on geladen was. Om do uitleggingen te volledi- gen gaf Ilyckebusoh hem eeno (kardoes, die Lodoux in het geweor schoof en toen on voorzichtig op do meisjes aanlegde. Deze, verschrikt., verborgen zich do cene achter de andere. Wat er gebeurde, toen Ledoux den vin ger aan den haan drukte? Een schot klonk cu de twee zusters, het liooid door eenen kogel doorboord, zakten zonder een kreet op den grond. Een oogonbluk stonden de drio mannen als verlamd, bogen zich dan vol schrik over de meisjes, hunne oogen niet kunnende gelooven. Het gerucht van het schot was gehoord door een bewaker der batterij en deze snel de toe. Hij ontmoette reeds den soldaat Kyriel, die hem het vreeselijk ongeluk kwam berichten. Eon in allerijl ontboden geneesheer kon enkel den dood vaststellen. De gendarmes van Cysoing hielden den onVoorziohtigon dader van die dubbele moord aanLedoux was als gek. Rycke- •lmsch en Kyriel zijn in de gevangenis van liet fort opgesloten. De lijken der meisjes werden op oen veldbed uitgestrekt en hare oudera werden verwittigd. Het. parket heeft een onderzoek ingesteld. vIn een vuurwerkwinkel te Cleveland hoeft oen ernstige ontploffing plaats gehad. De winkel was. met het oog op den natio- nalen feestdag vol jongens, toen een aantal zevenklapper» ontploften en de vonken al het vuurwerk, dat in den winkel voorhan den was, in vlam zetten, 't Was een vreeee- lijk tooneelde jongens en do bedienden poogden onder het bombardement van dui zenden rotjes, zevenklappers, Romoiusche kaarsou enz. te ontvluchten. iZo renden de trappen af, anderen sprongen ,uit de ven sters op straat, voor de brand'vtfeer nog de vangzeilen had gespannen. Buiten stond een groote menigte wanhopige ouders, waardoor de brandweer zeer belemmerd werd. Vijf brandweerlieden kregen ernstige brandwon den. Nadat de brand gebluscht- was, vond men zeven lijken. vVolgens een bericht uit New-York zijn er van 't jaar op don Amerikaanse hen onafhankelijkheidsdag, bij hot afschieten van vuurwerk enz., minder ongelukken ge beurd dan anders. Er kwamen niet meer dan 48 menscheu bij om en slecbts 1124 werden er gowond. Verleden jaar lieten 164 men- schen er het leven bij. Volledig schijnt de statistiek van dit jaar evenwel nog niet. Kon at anti nop©», 7 Juli. Volgons berichten in de bladen is 'o stad Tokat in het vilajet Vivas op -5 Juni geteisterd door overstroonüngenwaardoor oen gedeelte van do openbare gebouwen en ongeveer 600 an dere panden verwoest* zijn. Het aantal slachtoffers moet meer dan 1000 bedragen. Par ij s, 7 Juli. Blijkens een telegram van de Herald uit Port-au-Prince, duurt daar do brand voort. Er zijn 3000 huizeu vernield Do verliezen bedragen 2 millioen dollars. Duizenden personen xijn zonder on derdak. De Frausche kruiser Loubet ia zwair beschadigd door eoue ontploffing in het ar senaal. Port au Prince, 7 Juli. 700 wo ningen zijn door 61 branden vernield. Het gouvernement schrijft ze aan toovaJl toe. IledeSein,7Juli. Een reddingsboot heeft zes man van de bemauuing van het Kcderlandsche schip Noord wijk in deze haven gebracht. O OST-INDIE De toestand in Indit. Een gisteren ontvangen regeer ings- telegram luidt als volgt Bagan-Si-Api-Api (Oostkust van Sumatra) ia grootcndeels afgebrand. De resident is met levensmiddelen derwaarts vertrokken In Boven-Pasir (Zuider- en Oosterafdeeling Borneo) plaatselijk verzet tegen de bevelen van het bestuur; 9 kwaadwilligen werden neergelegd De Staatscourant van .Woensdag 8 Juli bevat o. m. de volgende Kon beslui ten benoemd tot lid van de Staatscommissie voor het Intern. Privaatrecht '"e oud-mi nister Loeff en prof. Josephus Jitta van Amsterdam bij de Staatsmijnen in Limburg als ad ministrateur-ambtenaar W. J. Jacobs, tij delijk; als expediteur J. Tours, tijdelijk; op verzoek eervol ontslag verleend aan dr. W. E. Ruger, tijdelijk aspirant bij het Rijks Instituut voor Zee-onderwijs te Den Helder: benoemd tot corps-adjudant do le luite nant C. L. van Deutekom van het le regi ment infanterie; tot vaandrig de reserve-sergeant van het lie regiment infanterie W. Daniels; benoemd bij het korps mariniers tot kolo nel de luitenant-kolonel C. N. Cazaux van Staphorst, die tegelijk gepensioneerd is; op verzoek gepensioneerd de kolouel-com- -mandant van h<ft korps mariniers J Cam- bier; benoemd tot kolonel-commandant de lui tenant-kolonel A. P. Timmer; tot luitenant-kolonel de kapitein J. van Tooieuburg en P. van Rooyeu benoemd tot reserve-luitenant ter zee lo klasse de 2e luitenant J. M. Meerburg; benoemd tot licht wachter-machinist op het Rijkslichtschip Schouwenbank de opzichter machinist to West-Kapelle C. Schraver; tot opzichter-machinist te West-Kapolle de machinist in het 6e loodsdistrict H. Kos ter; tot machinist in het 6e loodsdistrict do lichtwachter le stoker P. G. Eekmau eervo 1 ontslagen met wachtgeld wegens dienst-orgauisatie de leeraren bij de marine W. A. Kempe en T. !e Clercq; voor een jaar belast met het onderwijs, rtsp. Fransch, Engelsch en Duitsch bij 'het Marine-instituut W. v. d. Molen, H. L. Bouwman, M. van Maanen, leeraren aan do Rijks H. B. school te Den Helder. De Sultan van Assaham wordt Don derdag op het Loo ontvangen teil 6£ uur en dineert bij H. M. en Z. K. II. den Prins. De Sultan wordt vergezeld van assistent resident Knapipert, fungeerende als tolk. Do Minister van Biunenlaudsche za ken, mr. Heemskerk, heeft het bescherm heerschap voor Nederland aanvaard over het eerste internationale congres voor op voeding on onderwijs, dat dit "jaar te Lon den wordt gehouden. Het is zoo goed als zeker, dat het Internationale Hof van Arbitrage te 's Gra- venhage tegen het laatst dezes jaars geroe pen zal worden tot beslechting van een tus- schen de Vereenigde Staten van Noord- Amerika en den Staat Canada gerezen ge schil betreffende de uitoefening der vis- scherij. De Amerikaansche gezant bij ons Hof, de heer De Boaupré, is gisteren naar Luxemburg vertrokken, waar hij eveneens geaccrediteerd is Prov. Staten van Zuid-Hol land. In de gister geopende zoinerzitting der Staten van Zuid-Holland heeft de voor zitter, mr. J. G. Patijn, commissaris der Koningin, hulde gebracht aan de leden, die sedert, do vorige vergadering hun ontslag als Statenleden hebben genomen, t. w. do heer Swets, die 16 jaar lid was en wiens kennis van polderzaken en landelijke aan gelegenheden van groot nut was, en mr. Kolkman, die door zijne benoeming tot mi nister van Financiën genoodzaakt was het lidmaatschap der Staten neer te leggen. Onder applaus der vergadering sprak hij den wensch uit, dat de heer Kolkman in zijne hooge betrekking moge werkzaam zijn tot voldoening van zichzelf en tot hedl van het vaderland De nieuwe leden, mr. C. P. Zaayer (Rot terdam), II. Bosch (idem), P. J. Brunt Gz. (Gouda) en H. A. van der Hoeven (Slie- d recht), hebben na eedsaflegging zitting ge nomen. De verschillende voorstellen der agenda werden in handen van commission gesteld. Dinsdag 21 Juli komen de Staten weer bijeen Naar men gisteren vernam hebben Gedoputeerdo Staten van Zuid-Holland hunne goedkeuring gehecht aan het besluit van den gemeenteraad van Rotterdam in zake het ontslag aan onderwijzeressen bij de openbare scholen aldaar bij het aangaan van oen huwelijk. Do diefstal te Grouw. Naar wij met zekerheid vernemen, wenschen God. Staten van Friesland zidh niet te belasten met de beslissing in zake den diefstal dér twee bankbiljetten van f 1000 uit de brand kast ten geanoentehuize te Grouw. Zooals is gemeld, werd in do raadsvergadering van 24 Juni, op voorstel van den hoer Schepers, •besloten aan God. Staten de vraag voor te leggenmoeten de bewaarders van het gold de 9chado dragen of de gemeenteBurg. en weth. waren van oordeel, dat de schade kwam ten laste van de gemeente. Do zaak zal dus nog eens in den raad van de gemeente Idaar- deradeel ter sprake komen, am uit te maken wie de schade moet dragen. (Leeuw. Ot.) Bij beschikking van den minister van Oorlog is de le luitenant der infanterie W. J. M. Linden, van het 7e regiment infan terie te Naarden met ingang van 1 Juli eer vol ontheven van zijne detacheering bij de militaire verkenningen te 'sGravenhage en met ingang van 16 Juli a.s. gedetacheerd bij de Normaal-schietschool aldaar. Bij beschikking van den minister van oorlog van 4 Juli 1908 is de le luitenant L var. Deutekom van het le regiment infanterie benoemd tot adjudant bij het korps. Door den minister van Oorlog is be paald. dat de daartoe aangewezen troepen de legerplaats bij Harskamp zullen betrek ken als volgt- -- le serie: De 2è /Compagnie van het le bataljon en het lie bataljou van het 2e regiment, het lie en het Ille bataljon van het 7e regiment, zoomede het Hie bataljon van het 9e regiment infanterie van on met 6 Juli tot en met 14 Juli: 2e 9erie He» Ie en het lie bataljon van het 4c regiment, zoomede het Ie en het ETe bataljou van liet Se regiment infanterie van en met 15 Juli tot en met 23 Juli. 3e serieHet le en het IVe bataljon van het 7e regiment, zoomede het le en het lie bataljon van liet 9e regiment infanterie van en met 24 Juli tot en met 1 Augustus. 4e serieHet Ie, het lie, het Hle en het IVe bataljon van het 6e regiment infanterie van en met 4 Augustus tot en met 12 Aug. 5e serieHet Ie en het He bataljon van het 11e regiment, zoomede detachementen van het IVe bataljon van het 9e regiment en van het He bataljon van het 10e regiment infanterie van en met 13 Augustus tot en met 20 Augustus. 6e serie: Het Hle en het IVe bataljon van het 2e regiment, zoomede het Ho en het IVe bataljon van het 3e regiment infanterie van en met 21 Augustus tot en niet 29 Augustus. 7e serie: De Koloniale Reserve van en met 1 tot en met 5 September. 8e serie: De Normaal-Schietschool, zoo mede een detachement van het 7e regiment infanterie, waarvan de sterkte wordt vastge steld door den inspecteur der infanterie, van en met 4 September tot en met 12 Septem ber. Met de leiding der schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp worden be last in de le serie, de Luitenant-kolonél G. O. de Groot, vaai 'het 7e reg. inf. in dte 2e serie, de majoor jhr. H. M. van der Goes, vain het 8e reg. inf. in de 3e serie, de majoor M. J. Olrée, van het 9e neg. inf. in de 4e serie, de majoor A. J. P. A. de Vries, van het 6e re», inf. dn de 5e serie, de maijoor W. H. B. Stoof, van het lie reg. inf.; in de 6e serie, do luilt.-Hdofl. M. J. van Hille, van het 3e reg. inf. in de 7e serie, de majoor J. C. van den Belt, commandant der koloniale reserve in de 8e serie, de luit.-kol. J. C. Ver- spijok Mijnssen, van den staf der infanterie, directeur der Normaal Schietschool de minister van oorlog heeft bepaald dat voor miliciens, die bij de koloniale re serve ter uitzending voor den dienst in Oost- of West-Indië beschikbaar en in het genot van verlof zijn, soldij wordt te goed gedaan tot en met den dértigsten dag van het verlof. De oud-minister van Financiën mr. Harte van Tecklenburg, die na zijn aftre den 3 jaren in het buitonland heeft ver toefd, is weer in Den Haag komen wonen in zijn huis aan de Koningskade. De bekende burgemeester van Wee- nen, de lieer Lueger, is te Scheven in gen aan gekomen en afgestapt aan het hotel Alten burg. Hij komt hier eenigen tijd vertoeven voor herstel van gezondheid. Benoemd tot ingenieur van den Pro vincialen Waterstaat in Groningen de heer E. de Vries, civiel-ingenieur te 's Gra- venhage. De heer C. Dopper is benoemd tot tweeden, plaatsvervangend eersten, dirigent van het Concertgebouw-orcbest te Amsterdam. Nederlandsche Weerbaar- heeidsvereeniging. Tot aanvulling van de reeds in de dagbladen versohenen berichten kan thans worden medegedeeld, dat het kamp te Laren zal worden betrcflc- ken van 3 tot en met 15 Augustus 1908 en bij beschikking van den minister van Oorlog de reserve-le-luitenant der in fanterie J. W. Klein, korpecammandant der N W. V., belast is met het commamdo over dat kamp. De kosten zullen voor de deelnemers be dragen f 1 per dag en per man, terwijl de reis heen en terug geschiedt op reisorders (niet in uniform) tegen verlaagd tarief. In het kamp worden de jongelui in tenten, waarin stroo en wollen dekens, on dergebracht, terwijl de tijd besteed wordt aan militaire oefeningen, gezonde sport, wedstrijden in het schieten, enz. De deelnemers zijn af worden leden der vereen iging, die bestaat uit leerlingen of oud-leoriingen der gymnasia, H. B. S. en daarmee gelijk gestelde scholen. De kosten van het lidmaatschap der ver- eeniging voor het geheele jaar zijn in elke afdeeling afzonderlijk vastgesteld en gaan nergens f 5 te boven. De kosten voor eerste uitrusting bedragen pl.m. f 40. Het geheele jaar door wordt in de afdeee- lingon geoefend, waardoor het velen mo gelijk is een rang te bekleeden, in welken zij bij hun indiensttreding bij de militie, volgens beschikking van Ara minister van Oorlog worden erkend. Afdeelingen bestaan reeds be Amster dam, Den Haag, Haarlem, Leiden, Rotter dam, Delft, Gouda, Utrecht, Arnhem, Hil versum, Bergen-op-Zoomterwijl afdeelin gen staan te worden opgericht in Gorin- chem en Nijmegen. Aanmelding tot uiterlijk 20 Juli a.s. bij bovengenoemden commandant. Vergadering Maatschappij tot bavor- daring van da geneeskunst. Gister vergaderden de secties andermaal. In die voor hygiëne behandelde dr. Pink hof uit Amsterdam de oubiothiek van het joodsche volk. Hij wees er op, dat joden minder vatbaar dan anderen voor tu berculose en andere infectieziekten zijh, doch daarentegen 9terk lijden aan zenuw ziekten. Spreker betwistte de meening, dat dit laatste te wijten zou zijn aan nauwe bloedverwantschap, hij zag eerder de oor zaak in het zwervend leven van 20 eeuwen en de doorgestane ontberingen bun eutbio- thiek moet gezocht worden in hunne mar tigheid en trouwe opvolging van gods dienstwetten waarvan hun eerste wetgever reeds zeide,,Zij is uw leven en zij is uw wijsheid in de oogen der volken". I)r. L. Hevermans, Amsterdam, hield daarna eene voordracht over medische en technische hygiënisten. Spreker had voornamelijk be- drijfshygïëne op het oog en eischte goede arbeidswoningen. Opmerkelijk is het ver schijnsel, dat men zich niet tot medi ci maar tot technici wendt, waar het de hygiëne betreft. Ten deele is dit de schuld der medici zelve, want voor gewerbeartsen moet afzonderlijke opleiding bestaan. Ook aan de technische hoogeschool moet onder- wijs gegeven worden in de beginselen der hygiëne en eindelijk behoort in elke ar beidsinspectie een medische bedrijfshygiië- nist te worden aangesteld met bevoegd heid, door medicing agrees onderzoekingen te laten doen. Dr. Ringeling, Amsterdam hield een voordracht over ervaringen in den strijd tegen besmettelijke ziekten. Hij besprak de middelen tot desiufectie en die tot onderzoek of desinfectie afdoende ge werkt hebben. Deze rede gaf aanleiding tot eenig debat. Dr. Pijnappel en Oostorband achtten formaldehyd, door dr. Ringeling aanbevo len geen afdoend ontsmettingsmiddel voor het platteland, terwijl dr. Alp. Cohen een medische verklaring niet noodig achtte, want dat ontsmetting reeds afdoende was. Dit kan men dan aan een bekwamen dos- infecteur over laten. Na repliek werd de sectievergadering ge sloten De andere sectiën behandelden uitslui tend wetenschappelijke onderwerpen. Dinsdagmiddag wend de algemeene ver gadering heropend en werd voortgegaan met. behandeling der rapporten van de com- missiën. Dat de commissie', belast met het onderzoek van art. 5 van de wet van 1 Juni 1865, geldende de verklaring van over lijden, gaf aanleiding tot uitvoerige debat ten. Intussdhen werd met meerderheid van stemmen overeenkomstig de conclusie der commissie uitgemaakt: dat het aïbsoluut noodig is dat geen verklaring van overlijden wordt afgegeven zonder persoonlijk onderzoek van het lijk; geen aangifte van den aard der ziekte te doen aan den ambtenaar van den burger lijken stand, doch deze te doen aan den hoofdinspecteur der volksgezondheid. Bij de verdere behandeling der oouclusiën bleken nog verschillende bezwaren te be staan, zoodat besloten werd dit punt nog nader ondor de oogen te zien en tegen de volgende algemeene vergadering nader voor te bereiden. De oommissie betreffende de verhouding tot de levensverzekeringmaatschappijen werd diligent verklaard. Het rapport der commissie voor de medi sche beroepsstatistiek zal gepubliceerd wor- deu De behandeling van het huishoudelijk re glement der centrale oommissie van advies werd aangeliouden. Alsnu werd overgegaan tot een zitting met gesloten deuren ter behandeling van een ingekomen onderwerp. Toen de vergadering heropend werd was het reeds 3 ure, zoodat niet veel meer kon worden afgehandeld. Nadat nog een vraag was beantwoord be treffende de invulling van formulieren der Rijksveerzekeringsbank, werd een oude quaestie ter sprake gebracht tusschen de af deeling Arnhem en het hoofdbestuur, welke thans na de vaststelling van het nieuwe reglement een nieuwe phase was ingetre den. Arnhem wil nl. de vrijheid der afdeelin gen tot het nemen van afzonderlijke be sluiten, neergelegd in art. 38, hooghouden, met eenvoudige mededeeling aan het hoofd bestuur, terwijl het hoofdbestuur op die besluiten meent censuur te moeten uitoefe nen door toepassing van art. 64, indien het deze in strijd acht met de belangen der Maatschappij. Het gold hier een besluit ten opzichte van de ziekenfondsen en het hoofd bestuur vreeede dat wanneer op die wijze werd voortgegaan en van de heele poging der Maatschappij om tot een goede regeling in deze te komen niets te recht zou komen. Daar tegen half 4 de boottocht door do Rotterdamsölie havens bepaald was, kon het debat hierover niet verder voortgezet wor den. Er stond daarenboven nog zooveel op de agenda, dat besloten werd Woensdag nog maals bijeen te komen. Hedenavond heeft het feestdiner in den Doelen plaats, gevolgd door feestelijkheden aangeboden door de afdeeling Rotterdam. De Delftsche Lustrumfees ten. De heer J. de Bie Leuveling Tjeenk (d* Lorenzo de Medici van de laatste lus trumfeesten), heeft f 1000 geschonken aan de algemeene armen der gemeente Delft. Conoours Hippique op Zorgvliet. (Tweede dag). De tweede dag van de hippische wedstrij den zette weer in onder de meest gunstige omstandighedenzoowel wat het weder be trof als de opkomst van deelnemers en toe schouwers. Vooral voor paardenkenners valt er, evenals bij vorig© concoursen, veel te genieten. Dan toch worden de paarden aan de hand in den ring voorgebracht. Gisteren vingen de wedstrijden aan met no. I. Handelspaarden (tuigpaarden geboren in 1905, 1904, 1903 of 1902). Hoogte-maxi mum 1.55 M. De voornaamste prijzen in dit nummer gaan naar het buitenland. De uitslag was nl.le prijs W. Foster, Mose- ley2e prijs mevr. A. Heddorsley, Oxford; 3e prijs Tb. Martroyen, Brussel; eervolle vermeldingen stal Doorwerth, te Door- weith; D. S. Carr te Wembley en M. J. baron van Pallandt, te Arnhem. No II. Concours voor Handelspaarden, (tuignaardeu geboren in 1905, 1904, 1903 of 1902. Hoogte minimum 1.56, maximum 1.60 M.) had tot uitslag, dat de eerste prijs werd toegekend aan Th. Smith, Shirley; 2e D. S. Carr, Wembley; 3e M. baronnesse van Brienen te Clingendaal en Stal Door werth eervolle vermeldingen verkregen Heuft Cellen donk, Avezaath; stal Door werth; M. Segeren, Rotterdam (2) en A. Mulder, Den Haag. No. Hl. Een conoours van Handelspaar- deu, eveneens tuigpaarden, geboren in 1905, 1904, 1903 of 1902, maar van minstens 1.61 M. hoogte, bracht niet minder dan 28 deelnemers in den ring. De uitslag was als volgt: le prijs Stal Doorwerth; 2e prijs C. J. Costermans, Beu- ningen; 3e prijzen Stal Doorwerth (3); Th. Martroye, D. S. Carr en Gebrs. Beker, Brummen Eervolle vermeldingenHeuff Cellen donk (2) en W. Beker, Brummen (2). Vervolgens kwamen de voornaamste prijs- winners in de laatste twee nummers in den ring, om te kampen om den door M. J. baron van Pallandt uitgeloofden wisselbe ker. Na feilen kamp werd winner „Shirley Despatch", van Th. Smith, te Shorley, ter wijl de reserve-prijs werd toegekend aan stal Doorwerth. Hiermede waren de ochtend-wedstrijden geëindigd. Het middag-program opende met een con cours twee spannen, toebehoorende aan han delaren, landbouwers en dresseerscholen. (Hoogte minimum 1.61 Meter). De uitslag was als volgt: le prijs Th. Martroye, Brussel2e prijs Stal Doorwerth, Doorwerth; 3e prijs Gebrs. Riemer, Arnhem4e prijs Heuff Cellen- donk, Avezaath; 5e prijzen: M. Segeren, Rotterdam, en A. Mulder, Den Haag. Eervolle vermeldingen Stal Doorwerth wed. J. G. Kuijn en Zn., 's Gra'venhage firma G. M. v. d. Kuylen, idem; D. S. Carr. Wembley; W. Beker, Brummen en A Mulder, 's Gravenhage. Vervolgens was aan de beurt het concours voor het schoonste rijpaard, toebehoorende aan particulieren, wier hoofdbedrijf niet landbouwer is. (Hoogte minimum 1.54 M.) Dertien ruiters kwamen voor dit num mer in bet veld. De uitslag was: le prijs W. Winants te Puck ley, 2e prijs ritmeester J. Jurjans, Den Haag; 3e prijs M. J. baron van Pal landt, Arnhem4e prijs luitenant Coblijn, Venlo; 5e prijs luitenant J. Knell, Den Haag. Eervolle vermeldingen kolonel Punt, Den Haag en luitenant H. Mathow, Amers foort. Het middag-concours, dat evenals gisteren werd opgeluisterd door de muziek van de Huzaren-kapel, .(rok weder zeer veel pu bliek. Een interessant nummer volgde, n.l. bet concours voor eenspannen. Goedgekeurde dekhengsten, niet lijdende aan coinage, die in 1908 in Nederland ter dekking staan, hoogten timmer 1.58 M. Na langdurigen strijd werd de eerste prijs toegekend aan Fleetwood S., toebehoorende aan het fonds tot bevordering der Paarden fokkerij ia Nederland te Amsterdam, die daardoor tevens de groote zilveren medaille aangeboden door Z. K. II. den Prins, be haalde. 2e pr. H. A. Pauwen, West-Pannerde met „Canrobert"3e pr. Hengsten-Associ- atie, te Doesburg, met ,,Jack"; 4e prijzen. Erdkamp en Ruddingb, te Eist, met „Men tor", en H A. Pauwen met „Domino". 5e prijzen: J. E. van Dijk te Zwolle met „De Wet" en gebrs. Maashuis, te Tjams- weer, met „Lustig". Eervolle vermeldingenj. C. v. d. Tor ren, te Waddinxveen, met „Herman"; A- Jutting, te Groningen, met „Aujust" en W. Baron van Voorst tot Voorst, te Elden, met „Kikapo." Het concours voor tandems (hoogte maxi mum 1.50 M.), dat hierrt. volgde, bad tot uitslag le prijs mevr. Hartley Batt, Londen 2e pr. J. M. Washington, Scheveningen3e pr. Th. Martroye, Brussel. Laatstgenoemde verwierf de groote zilveren medaille van H. M. Je Könmgin-Moeder, uitgeloofd voor het beste tandem in de gisterenmiddag verreden tandem-nummer. Vervolgens was aan de beurt het wed strijd nummer, dat als altijd, ook nu bijt- zondere belangstelling wekte, nl. het con cours hoogte/sprong, gereden door officieren en heerrijders. Het ging hier uitsluitend tusschen buitenlanders. De uitslag was A. Loewestein, van Brus sel, den eersten en den tweeden prijs, be nevens een extra prijsverhoogdng, doordien hij met „All Fours" zonder fout een sprong van 2.10 M. maakte; 3e pr. G. v. d. Doele, Brussel; 4e pr. luit. Dauifresne de la Ohe- vallerie. Een der ruitere, de heer P. v. d. Velde, van Brussel, kwam' te vallen, gélukkig zon der zich ernstig te kwetsen. Ten slotte een concours eenspannen, toebehoorende aan handelaren,landbouwers en dresseerecholen. Hoogte minimum 1.54, max. 1.60 M. D. S. Carr won den len en den 2en prijs, J M. Washington den 3en prijs. DeN. Z. Kapel te Amsterdam. De tijd, waarop met het Vandalenwerk aan de N. Z. Kapel zal worden aangevangen, is aangebroken Het Handelsblad ging gisteren eens een kijkje nemen en zag, dat men druk bezig was de kerkmeubelen uit het eerwaarde gebouw, dat er inwendig hoogst vervallen en vuil uitzag, op een wa gen te Laden. Donderdag zal men het eigenlijke sloo- perswerk beginnen, op die plaatsen, „waar het lood het dikst zit." Want het gebouw wordt thans slechts be schouwd naar zijn afval-waarde. Actie énd er sleepvaartper- s o r. e e 1Gisteravond is te Rotterdam een manifest verspreid vanwege den Bond van Machinisten en Stokers bij de Rijnsleep- vaart, waarin verklaard wordt, dat de actie teger. de sleepbootpatroons is ingetreden ter verkrijging van lotsverbetering en waarin aangespoord wordt zich kalm en waardig te gedragen en niet het werk voor anderen op te vatten. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren C. S. O. M. Führops, bijgenaamd „Duitsche Greet", wegens koppelarij tot zes maanden gevangenisstraf.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2