3 gesproken worden. Mejuffrouw van Lessen is herhaalde malen over dtece aaak bij B. en W. geweest. Ais er dus schuld is, dan heb ben wij alle drie schuld. Maar ik valt het geen gedaan is niet' op ais schuld. Ik hdop, dat het diagelijksche bestuur niet adders zail optreden:als weer zpzlik een gevjal eich mocht voordoen, dan het nu heeft gedaan. Als wij d6n weg van den 'Bond waren op gegaan, dlan zouden wij de betrokken on derwijzeres hier en elders onmogelijk ge maakt hebben. Ik breng mijn bijzoinidleren dank aan den beer Plomp voor zijoie motie. Ik zai nu de discussie sluiten. In stemiming gebracht, wordt de .motie van dei heer Plomp aangenomen met 8 stemmenDe heer Visser en Celosse hielden zich buiten stemming. 8- Rapport van B. en W. betreffende een schrijvef van J. Brcekhuyzen in zake aan slag in het vergunningsrecht. B. ©n W. stellen voor voor dit schrijven ter secretarie te deponeeren. Wordt z. h. o. conform besloten. 9. Nader voorstel van B. en W. in zake verbetering Van het kruispunt van de Berg straat, Arnhemse he .weg en Leusderweg. B. W. stellen voor te besluiten Ia<. Ii: te trekken hetgeen besloten is on der 1 van het .besluit van 28 April 1908 no. 137; b. van den Staat der Nederlanden te kcopen een gedeelte van het perceel, kadas traal bekend gemeente Amersfoort, sectie B, no. 3188, teir grootte van ongeveer 276 vierk. M., nader aangeduid op de bij dat besfluit behoorende tcekening door eene blauwe aroeering en door de letters albcde, voor een som van f 100; c. afstand te deen van het erfpaichtsrecht, zooails verkregen bij aicte van 5 Miaarti 1906; II Van het onder Iai beslate ne mededee- ling te doen aan de Gedeputeerde Staten van Utrecht en het onder Ib aan hunne goedkeuring te onderwerpen. Wordt z. h. o. conform besloten. 10. Vaststelling vain het le suppletoir kohier van den plaatselijke directe belas ting. Wordt z. h. o. vastgesteld. 11. Recline* van plaatselijke directe belas ting. Wordt z. h. o. conform de adviezen be sloten. 12. Afschrijvingen van plaatselijke direc te belasting wegens vertrek of overlijden. Wordt z. h. o. conform de adviezen be sloten. 13. Indiening van de gemeenterekening over 1907. Wordt z. h. o. besloten de rekening te stellen in handen van eene commissie, waar toe door den voorzitter worden benoemd' de heeren Kamers, van Esveld en Ruys. De Voorzitter. Ik heb nog mede te deelen, dat tijdens de vergadering is in gekomen een brief van eenige werklieden ver eenigingen, houdende dankbetuiging voor het subsidie van f 300, dat op de be- girootiug zai worden uitgetrokken. Voor kennisgeving. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter. ik zou willen vragen of B. en W. ibe- kend zijn met het bestaan van werkloos heid in de bouwvakken. Ik zou gaarne zien, dat kon wjoirden toegezegd, dat er voorstel len te wachten zijn om daartegen voorzie ningen U treffen. iAls de inlichtingen, die ik van verschillende zijden vernomen heb, juist zijn, dan heeft het zich .nu reeds meer mallen voorgedaan, dat timmerlieden en metselaars gedaan gekregen hébben wegens slapte in het werk. Die mensohen warén nog nauwelijks bekomen van den slechten tijd, dien zij achter zich hadden, en nu hebben een aantal van hen reeds weer ge daan gekregenhet getal löopt in de der tig. E'cne commissie uit de weridlaedenver- eenigingen heeft daarnalar onderzoek inge steld en heeft dit juist bevonden. Het zou m.i. raadzaam zijn, dat nu reeds midden in den zomer maatregelen getroffen werden opdat wij niet den winter ingaan zooals verleden jaar. Zou het niet mogélijk zijn het werk, dat voor de gemeente moet wor den uitgevoerd, te bespoedigen? Er moet worden gezorgd, dat wij niet onvoorbereid den winter ingaan. Anders vrees ik, dat ditmaal het getail slachtoffers van den eco nomischer! toestand veel grooter zal zij,n dian verleden jaar. De Voorzitter. Ik kan den heer Gerritsen antwoorden, dat het mij wel be kend is, dat er weinig werk in de gemeente ie. Door mijne betrekking van wethouder van openbare werken weet ik, dat er maar wei neg bcuwaatnvragen inkomen in tegenstel ling met vroegere jaren. Of er, met het oog op de dreigende werkloosheid, iets te doen is van gemeentewege, zal overwogen wor den. Alfe er werk voor rekening der ge meente moet worden gedaan, dan zullen B. en W. onderzoeken of de uitvlctering daar van kan worden vervroegd. De heer Gerritsen. Dank ox. Niets meer aan de orde zijnde, wordt dé openbare vergadering gesloten. Electrisch» Drukkerij L. E. BOSCH 200X.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 7