JS#. 40. Vrijdag 7 Augustus 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. 9"'° if ris AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummurs- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvortentiBn. mededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens Dij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTEN TI EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen, en aanvragen 25 cent* bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeolige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnemont. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort.. Gelet op artt. G en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door de weduwe J. A. de Vries ingediend ver zoek, met bijlagen, om vergunning töt het op richten van eene stoommachine, dienende tot het koken van vernis, iu -het perceel alhier ge legen aan de Vailkestraat no. 34, bij heb kadas ter bekend onder .Sectie E, no. 2020, op de Secretarie dor gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 20. Augustus aanstaande, des voormiddags te half elf uren, gelegenheid ten Raadliuize wordt gegeven om, ten overstaan, van liet Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten vani de in richting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld, bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie, alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner léden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te Kcliten. Amersfoort, den 6. Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Burgemeester, E. L. VISSER, l.-B. De Secretaris, J. G. STENFKRT KROESE. Politiek Overzicht ltegceringszorgcj» in Engeland. De reéks van nederlagen, die de liberale partij bij partieele verkiezingen heeft go- leden sedert zij tengevolge van de ontbin ding van het vorige lagerhuis aan het bewind is gekomen, is weder niet een vermeerderd. .Tnisrt op den dag waarop de zomervakantie van het parlement begon, is in het district Haggerstou, een der voorsteden van Lon den, de unionist Rupert Guinness tot lid van het lagerhuis gekozen. Deze zetel was vacant geworden door het overlijden van Sir Randal Cremer, den bekenden vrede- vriend en voorstander van arbitrage. Ge durende een gemiddelden mensclienleeftijd had deze onafgebroken het district verte genwoordigd. Thans stond de kans voor de liberalen om zich in bet bezit van dit dis trict te 'handhaven, 'bij voorbaat sleöht, om niet to zeggen hopeloos, want van socialis tische zijde was een eigen candidaat gesteld. In Engeland is, als de strijd loopt tusschen meer dan twee candidaten, de betrekkelijke meeixloibeid voldoende om gekozen te wor den verklaard; de conservatief behoefde dus slechts meer stemmen te behalen dan een der beide anderen om den zetel te be zetten Maar het is nog erger geloopen dan men verwachtte. Er werden 2367 stemmen uitgebracht op Guinness. "Van de beide an dere candidaten verwierf de liberaal 1724, de socialist 986; te zaaien kregeal zij dus 2710 stemmen. De conservatief is dus met volst reikte meerderheid gekozen; er zijn op hein 157 stemmen meer uitgebracht dan op de twee tegen candidaten gezamenlijk. Met den dag van deze verkiezing viel samen de vaststelling van de wet op de staatspensioneering van ouden van dagen. Met den strijd over deze wet is het eigen aardig gegaan Ook de conservatieven wachtten zich er voor tegen het wetsontwerp der regeering te stemmen, om zich niet in liet land impopulair te maken, al zijn zij niet. de wijze waarop de regeling is geschied, alles behalve ingenomen. Zij maken bezwaar tegen de wet op grond, dat de regeling niet voldoende voorbereid was toen zij bij het parlement werd ingediend. Daar is zéker wel ic-ts voor tc zeggen, want de eerste mi nister Asquitih heeft in zijne rede bij do in diening van de begrooting gezegd, dat de koston van deze pensioenverzekering 6 mil- lioen p. st. als maximum zouden bedragen, terwijl thans, nu do wet is vastgesteld, wordt, opgegeven, dat de kosten minstens 8 mïllioeai zullen bedragen, d. i. oen derde meer. Do conservatieve oppositie in het hoogerhuis heeft getracht aan de wet een tijdelijk karakter te geven; op voorstel van lord Cromer werd de bepaling opgenomen, dat de wet slechts tot 1915 zou gelden. Maar toen het lagerhuis daarvan niet wilde hooren, hebben de lords bun verzet laten varen Dit is dus slechts eene demonstratie geweeït. Misschien heeft men de regeering eene waarschuwing willen geven tegen den tijd, waarop het ontwerp der drankwet voor het hoogerhuis zal komen. Het lagerhuis zit nu nog midden in de heiwandeling van dat ontwerp, dat het hoofdpunt zal zijn van de najaarszitting, die ditmaal zal worden ge houden Wanneer men ooit had mogen verwachten, dat een maatregel op wetgevend gebied in vloed zou uitoefenen op de stemming van de kiezers, dan is bet zeker in dit geval. Haggerston is een district van Oost-Londen, hoofdzakelijk door arme lieden bewoond. Men zou meenen, dat de regeering zich daar populair gemaakt had door hare wet, die aan ouden van dagen door een staatspen sioen het uitzicht opent op een levenseinde vrij van kommer. Het tegendeel is waar. In eon district, dat steeds een liberaal had afgevaardigd, is ditmaal geen liberaal ge kozen, maar de zoon van oen rijke brou- "wersfaTnilie, die als candidaat opkwam tegen de aanhangige drankwet en voor tariefsher ziening in den geest, dien de door Cham berlain gestichte bond daaraan hecht, een strijde' dus voor beschermende rechten op levensbehoeften en vrijhandel in drank. Duitschland. Friedriolishafen, 6 Aug. Graaf Zeppelin heeft het volgende telegram van den Keizer ontvangenIk hoor tot mijn op recht leedwezen, dat uw ballon door het onweer is vernield. Ik spreek u bij dezen zeer ongelukkigen tegenspoed des be meer mijne hartelijke deelneming uit, omdat ik en geheel Duitschland alle aanleiding meen de te hebben u geluk te kunnen wenschen met het roemvolle einde van uw grOotsch en opzienbarend werk. Intusschen blijft het behaalde succes in de hoogste mate te waar- deereu en moet u troosten over het ongeluk, d!at gij hebt ondervonden. Berlijn, 6 Augustus. Uit alle ge deelten van het rijk komen berichten over bijdragen en steunoproepen van autoriteiten, d'agblaiden en giroote ondernemingen tot vor ming va:n een fonds voor onmiddellijken aan bouw van een nieuw luchtschip voor graaf Zeppelin. Aanmerkelijke sommen zijn reeds bijeengebracht; aan afzonderlijke bedragen werd tot 100,000 Mark totaal geteekend. Aan de Frankfurter Zeitung worden uit Eohterdingen nog de volgende bijzonderhe den aangaande liet ongeluk medegedee'd Tegen ongeveer 1 uur was graaf Zeppelin opgetogen over zijn welgeslaagden tocht, in het hotel ,,Zum Ilirsch" te Echterdingen aangekomen, waar hij door de talrijke aan wezigen met gejuich werd ontvangen. Hij hield een korte toespraak, waarin hij erop wees, dat hij het blijkbaar wel bij bet ryli- te eind bad gehad door zijn luchtschip van twee motoren te voorzien. Door do met het grootste gemak volbrachte landingen had hij het bewijs geleverd, dat bij overal kon landen en het. stond nu bij hem vast, dat het luchtschip weldra een algemeen middel van verkeer zou zijn. Intusschen had zich een reusachtige me nigte (wel 40000 a 50000 toeschouwers groot) om het schip verzameld. Tegen drie uur barstte plotseling een hevige storm los. Het slechts los verankerde luchtschip, waaraan eenige herstellingen zouden ge schieden, werd losgeslagen. De spits stond op deti grond, het achterdeel stak omhoog in de lucht en oen rukwind sleurde het ge vaarte een eind ver mede en sloeg het te gen eenige vruohtboomen aan, die door de kracht van den stoot doormidden werden gebroken Een gil van ontzetting weerklonk door de lucht on een oogenblik later sloeg een reusachtige vlam omhoog, die in bijna geen tijd het geheele schip vernielde. Star van schrik zag de menigte het zoo- even nog met verbazing aangestaarde won derwerk ten gronde gaan. Er lieerschte een onbeschrijfelijke opgewondenheid. Patrouil les renden over het veld, officieren en man schappen kwamen toesnellen om hulp to bieden. Twee monteurs en een soldaat wer den ernstig gekwetst en onmiddellijk naar bet ziekenhuis te Stuttgart gebracht. De menigte was van het tooneel van de ramp niet weg te krijgen en moest ten slotte door soldaten weggedrongen worden. Intusschen had oen officier den graaf de Jdbstijding overgebracht en deze snelde onmiddellijk naar de plaats van het ongeluk. Tot schrei- ens toe bewogen staarde hij naar het wrak, het overblijfsel van de vrucht van jaren- langen arbeid en begaf zich toen naar het hotel terug, waar de aanwezigen hem een grootsche hulde brachten, terwijl een hun ner in een korte toespraak de overtuiging uitsprak, dat het een nationale plicht der DuiUohers was graaf Zeppelin in staat te stellen de grootsche taak, dio hij aanvaard had, te volbrengen, terwijl hij zelf onmid dellijk een som daarvoOr beschikbaar stel de. Onder luid snikken antwoordde Zep pelin, dat de trouw van zijn landslieden zijn beste troost was en hem steeds opnieuw moed gaf. Hij was echter van meening, dat het hem slechts in den uitersten nood zou vrijstaan vrijwillige giften aan te nemen, te meer daar hij hoop had, dat het rijk hem de noodige middelen zou verschaffen. Daarna begaf hij zich per automobiel naar Friedrichshafon waar oen talrijke menigte hem levendig toejuichte en hem in optocht naar zijn hotel bracht. Over de vraag der voortzetting van hot proces tegen vorst Philip Endenburg ver noemt de Lokal-Anzeiger, dait de zaak voor 't oogenbldik geheel stal ligt. De autoritei ten, die belast zijn met de leiding van bet prooes, nemen voorloopig eene afwachtende 'h Hiding aan. Het spreekt van zelf, dat. eer- lax.g een meddsah ra<pport zal worden ge vraagd over den toestand van vorst Eulen- fbuig. Voor 't oogeaiblik kan er echter, naar het oordeel van do geneeskundigen, geen spnaike van zijn, dat de patiënt in staat is de débatten te volgen of ook maar te wor den vervoerd. De verstopping van de bloed vaten in het boen is veel beter, maar de patiënt heeft als nasleep van de griep nog koort/: tot 38 graden en hoest. België. Brussel, 6 Aug. De Kaaner heeft art. 7 van het ontwerp der organieke koloniale wet. bepalende dat de beéluiten en hande lingen van den Koning het contraseign van den minister moeten dragen, aangenomen. De motie tot verdaging van de zittingen werd met 86 tegen 47 stemmen verworjien. Art. 8, dat betrekking heeft op de belas tingen en rechten van in- en uitvoer, werd aangenomen. Frankrijk. Parijs, 6 Aug. De Union syndicale heeft aan de pers een protest doen toekomen tegen hare uitsluiting van de arbeidsbeurs door den prefect van het Seine-departemen t, wiens daad van willekeur den band tusschen de arbeiderskraobten nauwer zal toehalen. De Union zal werkzaam blijven op eene an dere plaats. P a r ij s, 6 Aug. Heden avond om half negen hield de electrisdhe verlichting plot seling op in de wijk van de Place de la Bourse; alle lampen gingen uit. Hetzelfde geschiedde" in verscheidene andere wijken en ook in het centrale telefoouibureau. Men on derstelt, dat dé werklieden van het elec- trisch bedrijf het werk hebben gestaakt. Tweede telegram. Om 10 uur werd het electrisch licht weer aangestoken. Men gelooft, dat men te doen hoeft met eene poging tot vroesaanjaging van de werklieden. Engeland. Op een diner, dat de Cébden club ter eene van de leden van bet internationale vrij- handelsoongres gaf, hield de eerste minister Asquitih eene rede, waarin hij zeride zich te verheugen, dat bij overeenstemde met de vreemdelingen, die geloofden aan den vrij handel, die de beste belangen van de we reld dient. Hij sprak daarna over de steeds stijgende gemeenschap van belangen, die door de steeds meer ontwikkelde middelen van gemeenschap tot stand gebracht wordt on die leidt tot eene nauwe wederzijd&olie vriendschap ouder de volken. Den handel moest worden toegestaan zijn natuurlijken weg te gaandan zou bij het gemeenschap pelijk bezit aan rijkdommen en welwillende gezi n dheid. vermeerd eren Spanje. Madrid, 6 Aug. Een onlangs ontsla gen ambtenaar van het ministerie van bin- nenlandsche zaken wierp een groot stuk Dleisterkalk naar den minister, toen deze zicli uit zijne woning naar het ministerie wilde begeven. D© minister werd aan hot been gewond, maar de wond is geheel on beduidend. Do aanrander is in hechtenis ge nomen. Turkije. Konstantdnopel, 6 Aug. Kiamil pachai is bot grootvizier benoemicl en in die ihoedanigheid belast met de samenstelling van een nieuw kabinet. P a r ij s, 6 Aug. De Temps bericht uit Kouitantinopel, dat bet nieuwe kabinet als volgt is samengesteld Kiamil, grootvizier; Redjeb, minister van oorlog; Arif van marine; Said Hol lak, pre sident van den raad van state; Tewfik, mi nister van buitenlandsch© zakenZia van financiënNaoem van openbare werken Halkki van onderwijsHiassau Fokmi van justitie; Maurooordoto van handel en Ra- ahid Akif van binnenlandsche zaken. S a 1 o n i k i, 6 Aug. De inspeoteur- g Mier aal zal morgen het reglement op do verkiezingendie in het begin van October zullen plaats hébben, bekend maken. Het kiesstelsel, dat is aangenomen, is een getrapt, stelseleen kiesman komt op 500 kiezers, een afgevaardigde op 5000 kiezers. Kiezer is elk Tuiksch onderdaan, die 25 jaien of ouder is. Om verkiesbaar te zijn, moet men minstens den leeftijr van 30 jaren hebben bereikt. De Kamer zal tegen 1 Nov. worden bij eengeroepen. Konstantinopel, 6 Aug. Een ge rucht. dat de sultan heeft bedankt, wordt iu de met de Porte in betrekking staande krin gen tegengesprokenDe sultan zond gisteren der» minister van buiten 1 andsche zaken naar de hier vertoevende GrieksChe prinsen om hun zijn leedwezen te betuigen, dat hij hen wegens de kalbineteorisis niet kon ontvangen. Hij zou hen echter gaarne een andereu keer ontvangen. De Grieksolic prinsen vortrokiken heden. Als oen toeken des tijds vermeldt ecu correspondent van de Köln. Ztg. te Salo- niki eene vergadering van Turksche vrou wen, die daar heeft plaats gehad. De da mes, eenige houderden in getal, "waren bij eengekomen in den zomersohouwburg één gevierde spreker, dr. Nasirn Bey, is de vo rige week uit Smyrna gekomen, hield daar eene rede, waarin hij aan d© vrouwen de bc- teekenis van de 'beweging, de voordeel©:i van de grondwet en haren invlood op het openbare leven uiteenzette. Wie meent, dat dit eene vergadering van dicht gesluierde dames was, die vergist zich. Meer da.n do helft van de Turkinnen haddon do sluiers afgedaan, en ouder de mantels kon men dui delijk don modernen snit van de kleuren onderkennen. De dames volgden het betoog van de Nassion met gespannen aandacht In zake de voor den hervormingsarbeid in Macedonië werkzame mindere ambtenaren merkt deze schr. op, dat, hoe gaarne do Turken ook zouden zien dat de hervorm' ïgs coinmissiën zich terugtrokken, er voorloopig niets van te merken is of bij de betrokken regecringen een dergelijk voornemen bestaat. Wel is 't reeds nu duidelijk, dat, als do nieuwe beweging in.'tland toestanden 'n 't leven roept, die de verdere tegenwoordig heid van deze commissiën overbodig zouden maken, de regeeringen niet zouden aarzelen ze terug te roepenvoordat het zoover is, zullen er echter nog zekere maanden verloo- pon. Men moet heden reeds met de omstan digheid rekenen, dat er geschillen zullen voorkomen zoowel onder do christe'ijke als onder de Turksche oomité's, welke geschil len gemakkelijk een bedenkenlijken omvang kunnen aannemen. Eene volledige onder werping van alle benden is tot heden nog niet geschied; eene uitleving van wapenen heeft niet plaats gehad. De Turken hébben tot heden zich er mee tevreden gesteld, dat er een algemeen© wapenstilstand in trad, en hebben niet op algeheel© ontwape ning aangedrongen. Perzië- De gebeurtenissen in Turkije hebben weerklank gevonden in Perzië. Dinsdag avond werd te Tabriz in de moskeeën door de anti-royalisten oen proclamatie in de Turksche taal voorgelezen, waarin de bewo ners aangespoord worden zich den volgen den dag als één man op weg te begeven en zich meester te maken van de koningsge zinde wijken. De proclamatie eindigde met do volgen- do woorden„Wat maakt het voor ons uit of Sjah Mahomed Ali dan wel Sultan Ab dul Ham id onze vorst is." Een groot aantal te Konstantinopel ver toevende Perzen hebben den Perzischen ge zant aldaar medegedeeld, dat zij allee bc- lialve voldaan zijn over het door den Sjah gegeven antwoord over het herstel van het parlementaire stelsel in Perzië, terwijl zij tevens den gezant verzochten naar Teheran to seinen, dat zij Turksche onderdanen zou den worden, indien 'het Perzische parle ment niet werd bijeengeroepen, de vr'jlieid van drukpers niet werd toegestaan en de militaire dief niet uit Tabriz verwijderd werd. Brazilië. De Fransohc regeering heeft het boel uit van 10 Augustus 1875, dat het aanwerven van Fransohe landverhuizers voor Brazilië verbied', ingetrolkiken ,,iuot het oog op de verbetering, dlie kennelijik voortvloeit uit de nieuw wottolijike bepalingen over de behan deling van de landverhuizers in Brazilië." Allerlei. vDe Engelsche gezant te Kopenhagen heeft beridit ontvangen van Sven Hedin's aankomst te Roukyok. De reiziger verkeert in goede gezondheid, en is thans op weg naar Lodakh, waar hij hoopt tegen het ein de van de volgende maand aan te komcu. Sven Hodin meldt dat hij op deze reis reus achtige moeilijkheden had te overwinnen, maar dat de wetenschappelijke resultaten van dio reis schitterend zijn. A ge n, 6 Aug. Het hof van assises hoeft den bestuurder van het dagblad Ma- tin, Danglos genaamd, veroordeeld tot 500 frs. boete en 50.000 frs. schadevergoeding met verplichting om het vonnis te plaatsen in 200 dagbladen, wegens lasterlijke arti kelen tegen den oud-minister Chaumié. De schrijver van de artikelen, Fcry, is vrij gesproken. De maatschappij, die de Matin viilgoeft, is civiel aansprakelijk verklaard. vBij de aankomst van den trein van Rouen te Serguigny, vond men iu een rij tuig eerste klasse eene jonge vrouw in haar bloed badend, 't Was mevr. L. die zich naar Trouville begaf. Zij was vergezeld van een jongeling van 21 jaar, den verloofde harer zuster. Deze had zich tijdens de reis op haar ge- worpon en gepoogd haar te worgen. llij bracht haar ook eenen slag in het gelaat toe mot een boksijzer. Teu slotte loeto liij twee revolverschoten op haar en ver- rween. Diefstal was de drijfveer van dien laffen aanval. Do moordenaar heeft baar inder daad eene nogal groote som golds ontstolen. Gelukkig is het leven der jonge vrouw niet iu gevaar. Potersburg, 6 Aug. Volgens do Te legraaf agetuur zijn tot dusver iu het gou vernement Astrakan 51 choleragevallen vóórgekomen waarvan 24 met doodelijken afloop, in Zarisyn reep. 96 en 5ö, in do stad Saratow 14 resp. 2. Do Wolgastreek van Sa mara tot Nisjini-Nofgorod on het district Rostow aan den Don worden door de cholera bedreigd. Do stad Saratow is als door do cholera besmet verklaard. In Petereburg is gisteren een van cho lera verdacht ziektegeval gesignaleerd. De Staatscourant van Vrijdag 7 Au gustus bevat o.m. de volgende Kon. Be sluiten 'bij den burgerlijken pensioenraad bevor derd tot hoofdcommies A. Roos, oommies; tot hoofdcomiea H. J. van den Ou woe len, adjunct-commiestot adjunct-commies J. A. J. Vermaak, J. C. vau der Spek, i-ei- den lc klerkmot bepaling dat allo amb tenaren c-nz. bij den burgerlijken pensioen raad ook worden geacht te zijn aangesteld bij den militairen pensioenraad benoemd tot militair apotheker 2e kl. bij het Indische leger, J. G. Kouffeld en M. P. Augustijn. op verzoek eervol ontslagen mej. M. Coert, laatstelijk openbaar hulponderwijze- res in Nod.-Indië. Vanwege H. M. de Koningin-Moeder is in een schrijven van Hr. Ms. secretaris aan de comimiesie der Woensdag aan H. M. gebrachte hulde ter gelegenheid van Hr. Ms. 5Oen verjaardag, Hr. Ms. welgemeen- den dank voor de namens de Haagse he bur gerij gebrachte auibade betuigd. Hare Majesteit ontving die hulde met groote waardeering. Aangezien het H. M. tot Haar leedwezen niet mogelijk is geweest aan allen die laar bij hunne medewerking verleenden Hr. Ms. dank te betuigen, zoo doet H. M. de commissie uitnoodiging Harer Majesteite har- telijken dank over te brengen. In hotel des Indos te 's Gravenhage is aangekomen graaf Pahlen, gezant van Rusland bij het Nederlandsche Hof. De gezant is voornemens een woning aan het Lange Voorhout te betrekken. Nederland en Venezuela. Hoe de minister-resident De Reus er toe gekomen is, zijn brief aan de Vereniging Hou' en Trouw te Amsterdam t© schrijven, wordt als volgt door het Hbld. medege deeld In de jaarlij'kséh© algemeen© vergadering vau de Vcreeniging Hou en Trouw, op Za terdag 18 Januari 1908 in ,,Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden, werd het jaarver slag* uitgebracht. In dit jaarverslag, afge drukt in het laatste Februari-nommer van de Vcreeniging, komt o. m. op pagina 9 liet volgende voor „Naar aanleiding van een in de vcreeni ging gehouden voordracht over het consu laatwezen, besloot de vereeniging pogingen in het werk te stellen om van de regeeringa- ver tegen woord igers in don vreemde steun te ontvangen. Daartoe wendde een der be- 'stuur?leden van de vereeniging zich tot den heer jhr. mr. v. Fanhuys, den chef van de 2e afdeeling van het ministerie van Buiten landse lie Zaken in Den Haag, wien hij het doel der Vereeniging in het algemeen en vau het Informatiebureau in het bijzonder uit eenzei te. „Ilij mocht in den heer v. Panhuys een warm voorstander van ons streven ontmoe ten, die dan ook den raad gaf een request bij Z.E. den minister van uuitenlandsche Zalken in te dienen en nog eens schriftelijk te herhalen wat wij mondeling hadden be sproken. „Dezen raad volgden wij op en wij moch ten de groote voldoening smaken dat Z.E. de minister van Bui toni and séhe Zalken on* antwoordde, dat hij al onze diplomatieke vertegenwoordigers (dus ook onze consuls gen. met diplomatieken rang) in den vreemde, onder toezending van een af schrift van onzen brief had uitgenoodigd aan onze vereeniging do door haar gewonsch- to inlichtingen te versohaffen. Tevens had hij hun verzoéht een dergelijke aanschrij ving te richten tot de onder hen reseortoe- rondc consulaire ambtenaren, die naar hun mcening daarvoor in aanmerking kunnen komen. Z.E. noodigde do bedoéldo lieoren uit hem op te géven welke oonsulaire amb tenaren zo zullen hébben aangeschreven. Een volledige opgave zou ons daarvan te zijner tijd vedstivkt worden. Deze opgave hébben wij sedert ontvangen en schreven daarop aan de ons genoemde hoeren in den zelfden geest als onze brief aan Z.E. „Daar er slechts enkele antwoorden op onze brieven zijn ingekomen, zijn wij niet in staat u een algemeen verslag daarover uit te brengen, wel willen wij even aanstippen, dat wij met do: „Stavanger Handelsfore- ning Sta vanger, Associazione degli aiutiéhi- Stmdenti Vonetie, Steil en naohweis für Kaïuf- mknr.'séhe Angeetellto in Keulen iu corree- pondentie getreden zijn of zullen treden, dio wellicht practisch© vrudhten kan afwer pen.' Het lisrt dus voor de hand, dat ook mi nister-resident De Rous oen verzoek om de gewei'schte inlichtingen aan Hou' en Trouw te verschaffen heeft bereikt, en dat de beer De Reus, daaraan gevolg gevende, den be- wusten brief aan de. Vereeniging nou' en Trouw schreef, die hem in het tijdschrift der vereeniging deed afdrukken. Door Het Volk was beweerd, dat het pantscrechip „Beomskerck" naar de Vene- zolaansche kust zal vertrekken met slecht*

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1