Amersfoortsche Bank W. F. A. Groenhuizen, J. E. VAN NIE, A. J. VAN OMMEN. S& CROWIWGER HAVER. Langestraat Instrumentmaker Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Schoolvereeniging Instituut „Gooiland", Bussum. Verkoop Hofstede. HOFSTEDE, een actief Hoofdagent Pension Een net Jongmensch, REIZIGER. KEUKENMEID, A. KINGMA, Drie Dictionnaires Calisch Woordenboeken 42. BRILLEN en PINCE-NEZ BAROMETERS, alle soorten THERMOMETERS Eigen reparatie- en Slfjpinrichting. Luxe en Huishoudelijke ARTIKELEN. HAAGSCHE VARKENSSLACHTERIJ. ARNHEMSCHESTRAAT 19, AMERSFOORT, x se se se telephoon89. «e Brandstichting. Men meldt da to 15 dezer uit Oss: Gisterennacht is een poging tot brand stichting gedaan in do watten-fabriek der firma Van den Bergh alhier. D© brandstichter of brandstichters hebben zieli door een raam aan den achterkant der fabriek toegang weten te versohaffen Vervolgeus hebben zij vermoedelijk, het houten kstje, waarin de diverse sleutels der verschillende lokalen geborgen waren ge- forefcrd en toen bij verschillende kapokma chines, hoopjes watten en kapok zoodanig oelegd, dat liet een het ander moest doen ontbranden en zoo de geheelo fabriek in den ibx-and zou Vliegen. Gelukkig is hun opzet mislukt en werd de brand in zijn begin gesmoord. De brand stichters schijnen vervolgens do fabriek door de poorten aan de Straatzijde verlaten te 'hebben, daar deze open bevonden wer- den. Als verdacht van brandstichting werd gisteren door de maréchaussee gevangen ge nomen, zekere v. B., oen ontslagen oud werkman, welke wederom om. werk ge vraagd had, doch niet kon worden aange nomen. De verdachte bevindt zich in ar rest en do justitie zet haar onderzoek ijverig voort. Een verdacht ongeluk. Do laatste trein van M. Gladbach kwam Zater dagavond 11 uur, den gewonen tijd, te Roer mond aan zonder machinist. De leerling- machinist S., die de machine bediende, on dervraagd over de afwezigheid van den ma chinist, verklaarde, dat deze ter hoogte van de viaduct bij de kapel In 't Zand (tien mi nuter. van het station) van de machine ge vallen was. Men ging onmiddellijk zoeken en vond den machinist dood langs de lijn. Hij had een gapende wonde aan het hoofd. Aangezien door deskundigen moet vast gesteld zijn, dat deze wonde niet door den val kan veroorzaakt zijn, doch door een toe- gebrachten slag moet zijn ontstaan, is de leerling-machinist nog denzelfden avond in hechtenis genomen en aan een streng ver hoor onderworpen. Zondag namiddag werd door de justitie op do plaats, waar de dood© is gevonden, oen onderzoek ingesteld. Do leerling-machinist is Maandagmorgen weer op vrijé voeten gelaten. S. heeft o. m. verklaard, dat de machinist van de tree plank der machine zou gevallen zijn. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Ongeluk in een luchtschom- 111 el. Op dfe kermis te Wijnbergen, gean. Berjofh (Geld.) is een 14-jarig meisje uit een 'luöhtsohouumiel geval lel. Bewusteloos werd zij opgenomen en naar -huis vervoerd. Haar toestand moet ernstig zijn. Door den trein gedood. In dor. nacht van Zaterdag op Zondag is op den spoorweg nabij het station Roermond doo- delijilt gewond gevonden de machinist V. van den laatsten trein Vlodrop'Roermond. De ongelukkige overleed kort daarna. Onder de locomotief. Zondag avond had aan het station te Leerdam een ernstig ongeluk plaats. De 28-jarig© J. d. L. uit Beesd, die, toen de trein van half tien 'binnen kwam, nog de rai's wou oversteken, weid door de locomotief gegrepen. De lin kerarm werd onder den elleboog afgesneden en ook aan hoofd en heup kroeg de man ernstige wonden. Nadat de eerste geneeskun dige hulp was verleend, werd de L. naar het ziekenhuis te Gorinchem vervoerd. Over de brand op het s.s. A instel- land der Hollandsche Lloyd seint Reutor uit 'Lissabon Des daags na het vertrek van hot Hol landsche stoomschip „Amstelland" van Rio brak een begin van brand uit cp het schip. Bij de paniek, die ont stond zijn zes Portugeeoche passagiers die in een sloep wilde vluchten verdronken. Men meldt uit Geldoip aan de Pr. Br. Ct.Zondagmiddag te één uur brak plotse ling een geweldige brand uit in het perceel van den heer A. van Dijk, koffiehuis- en huurhouder op den Heuvel aldaar, welke spoedig zoodanig© uitbreiding nam, dat het aangrenzende winkelhuis van den- lieer P. van Ewijk, wiens 'bewoners afwezig waren, mede werd aangetast en "beide woonhuizen tot den grond toe afbrandden, zonder dat het de dadelijk aangerukte spuiten mocht gelukken iets van de brandende perceel en te 'behouden alleen de staiUen en het koets huis bleven gespaard. Hoe deze geweldig© brand ontstaan is, ligt in het duister. Assurantie dekt voor het meerendeel de schade van het verbrand de. Zaterdagavond ongeveer half negen ontstond er brand ten huize van Joh. Mul ders aan den Ouden Tielweg te Tiel. De vlammen grepen zoo snel om zich 'heen, dat van den inboedel niets kon worden gered en het boerderijtje weldra tegen den grond lag. Twee varkens kwamen mede in de vlammen om. Huis en inboedel w'aren verzekerd. De ooi zaak van den brand, die op den zolder aankwam, is onbekend. School- «n Kerknieuw». Lagere handelsschool te Am sterdam. Op het Middenstandscongres te Dordrecht deelde een der afgevaardigden der Alg. Winkeliersvereeniging te Amsterdam, de heer Ed. Gerzon., mede, dat door zijn vereeni- ging ernstige pogingen worden aangewend ten einde een lagere handelsschool te Amsterdam op te richten. Naar het H bid. verneemt, zullen deze po gingen binnen korten tijd in daden kunnen wor den omgezet. Uitgaande van de besluiten, genomen op het Middenstandscongres te Leeuwarden, waar door een inleider, dr. A. Borgman, geconcludeerd was tot oprichting van gemeentelijke lagere handels scholen, hebben reeds besprekingen plaats ge vonden met het lid van het college van B. en W. te Amsterdam, onder wien de afdeeliug onder wijs ressorteert. Deze conferentie tusschen het dagelijksch bestuur der A. W. V. en de Vereen, van leeraren in boekhouden en handelscorres pondentie eenerzijds en den betrokken wethou der anderzijds, moeten tot resultaat hebben ge had, dat de A. W. V. besloten heeft de oprich ting eener lagere handelsschool te Amsterdam zelf ter hand te nemen. Toezegging, dat het particuliere initiatief door gemeentelijke subsi die gesteund zal worden, heeft men inmiddels verkregen. 's-Gra ven ha ge 17 Augustus. Akte-examens M. O., Engelsch, akte A, 17 Aug. ('s morgens). Geëxamineerd 3 candidaten. Geslaagd de heer S. Houtman Jr., van Schie dam. Akte-examens Hoogduitsche taal, 17 Aug., (voormiddag). Middelbaar Onderwijs, akte A. Toegelaten G. G. Kloeke, uit Haarlem. Afge wezen 1 vrouwel., teruggetrokken 1 mannel. cand. Lager Onderwijs: toegelaten de dames: A. H. J. Moll, Rotterdam; R. de Vries, Leeuwarden, en W. J. Elberg, Rotterdam; en de heeren O. A. van Mourik, Utrecht; \V. H. Wachter, Rot terdam; M. Luhrman, idem; W. P. Dekkers, Amsterdam, en C. J. W. de Reuver, Leiden. Afgewezen één vrouwel. en drie mannel. cand. 's-G raven h age, 17 Augustus. Examens Frausch, lager onderwijs, 17 Aug. Geëxamineerd 28 caud. Geslaagd de heeren: 1'. Schaft, Haarlem; J. J. A. Weber, Don Haag; P Pegtel, Driebergen; Ch, Jansen, Warffum; E. Stel, 2de Exloërmond1'. M. H. Baeten, Roggel; C. A. Engel, St. Michielsgestel; P. J. M. Braams, Genderen; en de dames: M. Varos- sieau, WoudnchemE. M. H. Duyns, Haarlem; A. E. A. van Gricthuijsen, Üegstgeest; G. Kroes, Leiden; J. Wopkes, Rotterdam; W. A. Rutgers, Arnhem; J. J. W. Weijs, Arnhem. Examens Hoogduitsche taal, M. O., akte A, 17 Aug. (namiddag). Toegelaten D. Polak, Am sterdam. Afgewezen twee manuel. candidaten. Examens Hoogduitsche taal, L. O., 17 Aug. (namiddag). Toegelaten de dames: A. M. Hoog, Nijmegen; S. de Vries, Amsterdam, en S. M. Buys, Tiel, en de heeren: L. Janssen, Zaandam; G. J. Huis in 't Veld, Utrecht; J. de Jong, Haarlem, en A. Neu, Bleyerheide (gem. Kerk- rade). Afgewezen een vrouwelijke en vier man nelijke eandjdaten. Examens Engelsche taal, M. O., akte A, 17 Aug. (namiddag). Geëxamineerd 2 candidaten. Geslaagd geene. Alg. Synods der Ned. Herv. Kerk. Negen-en-twintigste Zitting. In den aanvang der zitting van gisteren werd opnieuw gehandeld over de herzieningszaken die bij de Synode aanhangig zijn. Overigens werden verscheidene rapporten over voorstellen afgedaan. De classis van Heusden wenschte, dat nadrukkelijk voorgeschreven zou worden bij de aanneming van lidmaten dat doop bewijzen zouden worden gevorderd van hen, die in de Hervormde Kerk gedoopt zyn met ver plichting voor de.kerkeraden om die af te geven. Wie bij andere kerkgenootschappen gedoopt zijn, zouden vrij zijn van deze verplichting. Door dit te bepalen, wordt een onbillijkheid geschapen. Bovendien is dwingend voorschrift niet noodig. Art. 14, 7o. van het Regl. voor de Kerkeraden schrijft reeds het afgeven van doopbewijzen voor. Hierom wordt voor 'het advies der Commissie het voorstel afgewezen. Het voorstel van dr. Weyland omtrent het ontslag van krankzinnige predikanten wordt aangenomen. Echter niet zonder ernstige be strijding. Al werd toegegeven, dat de tegen woordige regeling niet goed is en tot moeilijk heden aanleiding geeft, het nieuwe voorstel kan tot onbillijkheden leiden, wanneer een predi kant, na storing vair geestvermogens, misschien weder spoedig herstelt. Het levert hem te veel aan de willekeur van eventueel minder gunstig gestemde besturen over. Desniettemin woixlt met 10 tegen 8 stemmen aangenomen het aan het oordeel der Kerk te onderwerpen. Ongunstiger lot trof het voorstel van Amers foort, om eene bepaling vact te stellen, waar door een predikant, die zich in een bepaalde gemeente, hoe dan ook, onmogelijk heeft ge maakt, uit zijn ambt kan worden ontslagen, met betrekking tot zijn gemeente of tot het provin ciaal ressort, waarin hij dient. In andere lan den kan een zoodanige predikant worden ver plaatst. Hij kan dan elders, door de ervaring geleerd, een nieuw leven beginnen. De gevallen zijn denkbaar, maar de maatregel past moeilijk in het systeem der kerk, waar de predikanten niet van boven af worden benoemd, maar de gemeente die zelf kiest. Deze zou ook leiden tot kwade intriges en moeilijkheden in de practijk. Er kunnen onredelijke eischen worden gesteld en weigering daarop konden pogingen veroorza ken om iemand we gte krijgen, door hem onmo gelijk te maken. Ook kent de wet sledhts ont zetting als tuchtmiddel voor dienstverwaarloo- zing of onchristelijken wandel. Daarbij past niet, iemand de mogelijkheid te laten elders het ambt wede rop te vatten. Daarom werd ook dit voor stel verworpen. Eveneens het voorstel Breda om opcenten te doen heffen door de class, besturen op de bij dragen, die de gemeenten aan de algem kas der Kerk betalen, om die voor filanthropische werkzaamheden van de classis uitgaande te ge bruiken. De opbrengst zou te gering zijn en do middelen voor die werkzaamheden moeten op andere wijze worden gevonden. Na eonige besprekingen en beslissingen over kosten aan besturen, uit de algem. kas te ver goeden, wordt de zitting tot heden verdaagd. aDoor eene commissie, bestaande uit de heeren N. G. Brouwer Jr., J. A. Ster ke, Louis J. C. Poppe, K. F. de Leju en H to Kolste, voorl. secretaris, le Speolit- straab 5, te Utrecht, is aan de besturen van dc verschillende Rijksambtenaren Vereeni- gingen een oproep verzonden tot het zen den van afgevaardigden naar een© op Zon dag 13 September a.s., des voormiddags te elf uur in het Gebouw voor K. on W. te Utrecht te houden vex'gadering, waarin d© heei Brouwer voornoemd zal inleiden het onderwerp ,,De noodzakelijkheid tot op richting van een algem een en Bond van Ne der 1 au dsch o R ij ksain!btena.ren Nadat in deze vergadering tob de opricli- t-ng van een zoodanigen Bond zal zijn be sloten, zal worden overgegaan tot do vast stelling der statuten, van welke het con cept mod© aan de vereenigingen is toege zonden Blijkens de ontwerp-statuten stelt de Bond zich ten doel do behartiging der ze delijke en stoffelijke belangen zijner leden langs wettelijken weg, ongeacht hunne po litieke en godsdienstige beginselen. De Bond zal dit doel trachten to bereiken door a. liet krachtig bevorderen der vakorga nisatie onder de Rijksambtenarenb. het behartigen der vakbelangen van personeel© i< denwaarvan geen vak vereen iging va» ambtenaren bestaat; c. het verbeteren der voorwaarden, zoomede het verkrijgen van pensioen der ambtenaren of hunne weduwen en weezen d. het verleenen van moreelen en financieelen steun aan zijne loden in ge val van nood; e. het krachtig bevorderen van coöperatieve beginselen; f. het instel len van enquêtes naar voorwaarden, waar onder do leden werkzaam zijn g. het on derlinge verband tusschen Rijksambtenaren te bevorderen door liet uitgeven van een periodiek verschijnend orgaan en het gratis .-«an alie leden (zoowel die van aangesloten organisaties als personeel©) te verstrekken jaarboekje, en h. behulpzaam te zijn zij het inwinnen van inlichtingen, zoowel wat Rijksbetrekkingen betreft als bij overplaat sing. Do Bond wordt gevormd door federa tieve en personeel© leden. Elke aangeslo ten organisatie behoudt hare eigene auto nomie; speciale vakaangelegenheden der aangesloten organisaties worden slechts op uitdrukkelijk verzoek door den Bond be handeld. Voorgesteld wordt het bestuur te doen bestaan uit 13 leden," met een dagelijksch bestuur van 3 leden, wien een door de al ge mieeue vergjadering te bcjpa-len bezoklir ging wordt t-oegeikend. Besturen van Rijiksambtenaren-voreeni- gingen die geen oproep of concept-statuten mochten hebben ontvangen, kunnen zich alsnog wenden tot den heer Te Kolsté voor noemd Zeist. Naar -men verneemt zal de Oos- terstoomtram worden overgenomen door dö N. C S. en zal de lijn ZeistDriebergen Arnhem in een locaa'lspoorweg worden ver anderd We nemen het bericht onder voorbehoud op. Hilversum. In de Oorver Laan weiden Zondag wielerwedstrijden gehouden, waar van do uitslagen waren Snelheidsm a tc'h over 500, 500 en 300 M. tusschen Doris N ij land, AmsterdamSim- 'inermann, Rotterdam, en Jac. Bruut, al hier. Ie Brunt, 2e Nijland, 3e Simmermanu. Match a trois, tusschen M. Frausson, H. W. Macfaidlse en F. L. Didier, allen alhier, over 500, 500 en 300 M. le Didier, 2e Franssen, 3e Macliielse. Nieuweliugenweddtrijd over 500 M. le E. van der Zee, Amsterdam2e P. van Laar, Zetten3e A'. Oh. Brugman, Amster dam, 4e J. van Rootselaar, Haarlem. Laren. Alhier werd in een der lokalen van den heer Hamdorff door dr. Esser, al hier, een simultaanséance gespeeld tegen partijen, waarvan er 9dloor hem werden ge wonnen en drie verloren, tegen mevr. De BruinePloos van Amstel, den heer Vijze laar en D. Komter, terwijl drie partijen ein digden in een remise, nl. die tegen de hee ren Hamdorff, Hamburger, H. D. B. Meyer Veeneudaal. Kinderen, die met luci fers speelden veroorzaakten Zondagmorgen brand op de boerderij, bewoond door W. Roseboom, die met tzijn vrou-w naar de kerk was. 'Een koe, een kalf en een varken zijn verbrand. De schade 'wondt door verzekering ge dekt. Apeldoorn. B. en W. droegen aan den heer W. H. A. G. ibaron van Ittersuni, eiectrisch ingenieur te Haarlem, het malken van een plan op voor een electrische cen trale alhier Onder het gehoor van ds. Meines, die Zondag te Stoetst preekte, bevond zich ook H M. de Koningin-Moeder. 0|p de Leusdeiheikïe aal, bij gunstig] weer, morgen de oefening plaats hebben voor het personeel va-u den militairen geneeskun digen dienst.. De troepen van het garnizoen nemen hieraan deel. Ook zal er aan deelgenomen worden door een Roode-Kruis-colonne, gevormd uit twee groepen van de afdeel ingen 'sGraveuhage en Rotterdam, te zanien 24 personen, waar onder drie buxgerartsen, die onder leiding zullen staan van den officier van gez. le kl. dr. BöLand. De Roode-Kruis-colonne zal voornamelijk dienst doen in bet zoogenaamd evacuatie- statdor., dat nabij het spoorwegstation wordt pgericht. De hoofdverbandplaats wordt op gericht na'bij Oud-Leusden. De manoeuvre heeft plaats onder leiding van kolonel van Hoek, commandant van het 5e regiment infanterie, doch wat het genees kundige gedeelte betreft, onder leiding van den dar. off. van gez. le kl. kolonel dr. Quanier. Divisio-aits is de dir. off. van gez. 2o klA Butner. De iburgerartsen, die -bij de Roode-Kruis- colonne zijn ingedeeld, zijn de heeren dr. S. H Braudes, uft Den Haag, en dr. C. D. -van Rossem en arts A. Polak, van Rot terdam. Bij zeer ongunstig weer wtohdit do oefening tot Donderdag uitgesteld. Heden overleed onze bartolijk geliefde Echtgenoot en Vader, de Hoer HERMAN PEERLKAMP in den ouderdom van bijna .79 jaar. Mevr. de Wed. C. PEERLKAMP— Vos. G. C. PEERLKAMP. Amersfoort, 14 Augustus 1908. 5 Kromm» Nieuwe firicht 46Utrecht Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediot, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Huitcnland.scli Geld, sluit prolonga tie n togen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding h 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging 2S/* pCt. A3 voor één maand vast 3l/4 voor drie maanden vast 3Uj voor zes maanden vast h 3i,<j voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas li 3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCII VAX SVIJCK. G. W. J. HOOFT. Lager en Uitgebreid Lager Onder- wijs, ook in aansluiting met boo- gere klasse Middelbare scholen, Gymnasia enz. liet Bestnnr. Mr. J. R. BOERLAGE Dr. .1. M. CLINGE DOORENBOS. B. A. VAN DOORN. L. E. OLDIGS. Dr. JAN VETH. Prospectus verzendt de Directeur P. HOFSTEDE. Op Woensdag 30 September 190S, des namiddags ten drie ure, zal te Jutphaas, ten huize van den Heer J. VENDRIG, in het Logement „de Zwaan", ten overstaan van II. A. BEETS, Notaris te Utrecht, in het openbaar worden verkocht: De bijzonder gunstig gelegen, goed onderhouden genaamd „WELGELEGEN", te Jutphaas, plaatselijk gemerkt A. no. 134, ten Zuiden van en aan den Nedereindsclien Weg, strekkende van dien weg tot de Wijkersloot, begrensd ton Oosten door eigendommen vanA. J. VAN BEN- TUM, P. OOSTVEEN en J. VANZELSTen ten Westen door eigendom van P. OOSTVEEN bestaande uit Woonhuis, Achterhuizen met Veestallingen, Schuren, Hooiberg, Erf, Tuin, vruchtbaren Boomgaard en zeer welige Wei-, Hooi- en Grlendiun- denkadaster gemeente Jutphaas, Sectie B., nos. 343, 355 tot en met 3G1, 369 tot en met 375, 707 en 895 gedeeltelijk, te z&men ter grootte van nagenoeg 19 Bfectaren, 14 Aren, 25 Centiaren. Te veilen in 8 perceelen en bijéén. Aanvaarding: Gebouwen 1 Mei, Wei- en Hooiland 1 Januari en Griendlanden 15 Maart 1909. Breeder bij billetten. Nadere inlichtingen ten Kantore van genoem den Notaris, Boothstraat 6, te Utrecht. Gevraagd bij eene buitenland- I scho, goed geïntroduceerde Coüpera- I tieve Spaar- en Verzekering-Maat- I I schappij (geon lovên) in de provincie Utrecht, vast salaris I f 25.'s maands en zeer hooge I provisie, togen garantie van gemakte- I lijk te verwerven minimum-productie. I Brieven met referentiën onder let- I tors W. B. K. NIJGH VAN I DITMAR's Algemeen Advertentie- I Bureau, Rotterdam. Te Amersfoort aangeboden bij Wed. zonder kinderen met huiselijk verkeer voor één of twee Dames. Br. fr. onder lett. G. E. bur. van dit blad. goed ontwikkeld, reeds in 't buitenland werk zaam geweest zijnde, biedt zich aan als Br. fr. lett. D. R. bureau van dit blad. V Een deftige familie te 's Graven- hage vraagt een zeer hekwame bekend met de fijne keuken, van goede getuigen voorz. Hoog salaris. Br. fr. no. A 5162, bur. Haagscbe Courant, Den Haag. -ï- De mechanisch van siof gezuiverde is de gezondste. Beleefd aanbevelend. in Granen, Trompkade, Groningen. van CALISCH, flink gebonden, in metalen Etui. Vroeger f 24 nu f 6.75. Elk Woordenb. afzonderlijk h f 2.50 1) Hollandseli Frausch. j Frausch Hollandseli. 2) Hollandseli Dnitsch. j Duitsch Hollandseli. 3) Hollandsch Engelsch. j Engelsch Hollandsch. O groote dcclenuitgebreide Woordenboe ken in drio sterke mooie bandenhet ge- heele stel in metalen Etui slechts f6.75 of per afzonderlijk Woordenboek f 2.50. Franco door geheel Nederland op ontvangst van postwissel, waarop staat wat men verlangt. Bij GEBKn. E. d M. COHEN, te Am sterdam, 326 Ileerengracht. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), Verhuren van Safe-Loketten. Beheeren van Vermogens. Voeren van Administratiën. Deposito-rente (een dag opzegging) 3 Voor langer termijn nader vast te stellen. in Goud, Doublé, Zilver en Nikkel. en meer Optische Geneeskundige, Verband- en Zieken verplegings-artikelen. Prima kwaliteit SCHARENMESSEN en brjbehoorende zaken. AI.I.EX worden geleverd op voorschrift van H.H. Doctoren. Utrechtschestraat 18. ROOKVLEESCH, HAM, CERVELAAT- EN TONGENWORST. HAAGSCHE, SACHSISCHE, BERLINER- EN TRUFFEL-LEVERWORST. FIJNE ROOKWORST. FRANKF. BRAADWORST, MOZAïKWORST. PRESKOPF, SOUCISSE DE BOULOGNE, OSSENTONG, GALANTINE DE VEAU, HAMBURGER OSSENRIBBEN, 1TALIAANSCHE VLEESCHKAAS, HOOFDKAAS. ENZ. ENZ.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3