S#. 5S. Eerste Blad. 7'"' tlnargang. Zaterdag 22 Augustus 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat t. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordooligo bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De naasting van liet Congo-gèbie<l door België. .Aar alles komt een einde; ook van de langdurige debatten, die in de Belgische Kar mer gevoerd zijn over het. Congovraagstuk, is het. einde verkregen. Bij de eindstem ming zijn zoowel het verdrag over de naas ting van den Congostaat door België met het later tot vermindering van de daar tegen gerezen bezwaren gesloten additio- ucele verdrag als de organieke wet tot rege ling van het bestuur der kolonie aangeno men Het additiomeele verdTag, dat het eerst in stemming kwaan, is aangenomen met 83 tegen 05 stommenterwijl 9 leden zidk van de stemming onthielden. Bij de stemming over het naastingsverdrag was de verhou ding der stemmen nagenoeg dezelfde; alleen was het getal tegenstemmers één minder. Eindelijk werd de koloniale wet aangenomen met 90 tegen 48 stemmenhet getal ont houders was hier tot- zeven verminderd. Uit de verhouding der stemmen blijkt, dat deze beslissing geen parbijbeslissing is; bij de rechterzijde heeft zich een deel van de linkerzijde gevoegd cm het tot stand ko men te verzekeren van deze gewichtige zaak, waard'oor België treedt in de rij der kolo niale rijken. Geheel aan het einde is men echter neg niet. Er is bij de tweede lezing eene beslis sing genomen, die nog tot moeielijkkedeu zal kunnen leiden. Bij de eerste lezing was, tegen den zin van de regeering, het eerste artikel vam de organieke koloniale wet aan genomen in een vorm, die de volstrekte finamcieele scheiding tusschen België en het Congogöbied uitsprak; de dienst vau de Congolecscho schuld zal uitsluitend ten laste van do kolonie blijven, tenzij eene wet an ders bepaalt. Do regeering stelde nu bij de tweede lezing voor daaraan toe te voegen, dat ten aanzien van de finanoieele verbinte nissen, door den Ooaigostaat vóór het ver drag van 28 November 1907 tegenover der den aangegaan, België in geval van nood de kolonie door 't verleenen van voorschotten wal bijspringen. Daarmee word het beginsel uitgesproken van de financieele aansprake lijkheid van België voor de naleving vam de verplichtingen tegenover de sdhuldeischers van den Congostaat, voor het. geval dat de kolonie niet- in staat, mocht zijn aan die ver plichtingen te voldoen. Dit amendement is door de Kaaner ver worpen. De Indépendance beige zet aldus de betedkenis van dit besluit uiteen: „Heb is duidelijk, dat België, of heb dit wil of niet, verantwoordelijk is voor de financiën v'au eene kolonie, waarvan het de activa en pas siva overneemt, en waaiva-u het. al het heb ben en 'houden bestuurt. De meerderheid had zich dus met deze formule béhooren te vereenigen. Men had echter buiten don heer Woeste gerekend, die bij de eerste lezing een tekst had weten te doen aannemen, die de financieele verantwoordelijkheid van België juist ontkende. De heer Woeste bestreed dus het rcgee-- ringsvoorstel en ikiomdigld© aan, da't hiji eene bepaling voorstelde inhoudende dat, als Bel gië in het geival komt voorschotten te doen, die voorschotten rente zullen dragen ten las te Van de kolonie. Ook dat was nog eene mogelijke oplossing omdat in de aanneming van deze bepaling lag opgesloten het besluit van België om t-usscken beide te komen voor het geval, dat de kolonie in den dienst van hare schuld niet zou kunneu voorzien. Vele leden van de rechterzijde stemden dus tegen heb regeerinigsvoorstel .met het plan zich daarna te vereenigen met. heb voorstel-Woesu te, dlat eene gedeeltelijke Voldoening ver schafte. Maar naid'at 'het regeerinjgévooretel met 75 tegen 54 stemmen verworpen was, trok de heer Woeste 'het door hem inge diende voorstel eenvoudig in. Art. 1 van dè organieke koloniale wet is dus gehandhaafd in den vorm, dien het. bij dé eerste lezing gekregen had, en de regeering is dus op dat punt .geheel verslagen. De meerderheid van de Belgische Kamer blijif't d/us bij de op vatting, dat België, het Comgcgebied, actief en passief, naastende, slechts aansprakelijk is voor de Oongoleesche schuld, wanneer het dit, als de vraag te beidé komt, door eene bijzondere wet zal wiJJieu erkennen." Intussdhen is het laatste woord in deze zaak nog niet gezegd. Ook de Senaat zal hierover hebben mee te spreken, en de re geering koestert blijkbaar de hoop, dlat het haar ziail gelukken niet den steun van den Senaat de Kamer te doen terug komen ot> het door haar bestreden besluit. Door den ministerraad is de vraag overwogen of en- reden bestond oim, naar aanleiding van het votum der Kalmer omtrent dit. punt, de por tefeuilles ter beschikking van den Koning te stellen. Daaiwau is echter at gezienmen stelt zijne hoop op de tusschenkomst van dén Senaat om, zonder dat het tot eene cri sis komthet voor de regeeriug onaanneme lijke besluit van de Kamer omtrent dit punt woor ongedaan te maken. Duitschland. Sc'hwerin, 2 1 Aug. In sommige bla den weid bericht, dat hertog Adolf Frie- drich van Mecklenburg, die morganatisch, gehuwd is, thans met. het oog op de troons opvolging het plan zou koesteren zich te laten scheiden. De Mecklenburgische Naéli- riohten is van bevoegde zijde gemachtigd tot de verklaring, dat dit bericht van a tot z onjuist is. Noorwegen. De raad van state heeft besloten tot in diening van een wetsontwerp om, in plaats van het thans door belastingbetaling beperk te, het algemeene en gelijke vrouwenstem recht in te voeren. Hongarije. Boedapest, 21 Aug. Caillaux, mi nister van financiën in Frankrijk, arriveer de hier en had eene conferentie met Wekerle, president van den ministerraad. PortugaL In het debat over de begrooting in do Kamer besloot do gewezen minister van financiën in het kabinet-Franco zijne rede met de woorden „Ik wensch, dat Koning Manuel gelukkiger zal zijn dan zijn vader". Een lid der vergadering voegde daaraan tfoe: „En dat hij waardiger ministers zal vinden dan die van het. vorige kabinet". Dit gaf aanleiding tot eene vechtpartijhet kostte eenige moeite de strijdenden te schei den. Het Berliner Ta-gebla-tt bericht uit Lissa bon, dat de politieke toestand in de hoofd stad en in het gansche land weder zeer ver ontrustend is geworden. De rust, die schijn baar in het land heerscht, verbergt slechts den werkelijken ernst van den toestand De langdurige beraadslagingen in het parlement over de financieele zaken van den vermoor den Koning géven steedis nieuw voedsel aan de beweging tegen de dynastie. Ook de scherpe wijze van regeeren van hét tegen woordiige kabinet draagt er veel toe bij om de sympathie, die de jonge Koning ook bij de oppositie zich heeft verworven, weer te vernietigen. Men houdt het niet voor on mogelijk, dat het over Hort eren of langeren tijd tot een nieuwe revolutionaire beweging zal komen en dait de dynastie wederom in groot gevaar verkeert, omdat in leger en vloot het aantal ontevredenen dagelijks aan groeit. De lieimelijken invoer van wapenen duurt onbelemmerd voort. Er bestaat geen twijfel aan, dat al deze wapenen voor de revolutionairen bestemd zijn. Daarbij heerscht er voortdurend eene strenge censuur op de berichten. Rusland. Bij geruchte verluidt-, dat de Czaar zich binnen kort voor een paar maanden naar het buitenland zal begeven en een groot vorst. met zijne vervanging zal belasten. Uit Petersburg wordt aan den Lokalan- zeiger bericht, dat tegen den kadettenleider vorst Paul Dol go roek ow eene vervolging we gens onrechtmatig uitgeven van zemstiwo- geld-on is ingesteld, op welk misdrijf de straf van verbanning naar Siberië is gesteld. Te Petersburg is de toestemming van Japan ontvangen om toe te treden <k>t de Russiseh-AmerikaaHsche overeenkomst be treffende de walvisöhvangst in den Grooten oceaan. Petersburg, 21 Aug. De Telegraaf agentuur is gemachtigd -mede te deelen, dat het in do buitenlandsche bladen voorko mende bericht als zoude de Russische Zwarte Zee-vloot zich in de Turksche wate reu bevinden, eiken' grond mist. Turkije. Door do opheffing van het Keizerlijke mi litaire kabinet en van de hoogste inspeotie- comimissie komen 8 miaarsolialken, 34 gene raals en 22 subalterne officieren voor andere diensten beschikbaar. In een bericht van de Polit. Korr. uit Konstantinopél wordt gemeld, dat het. aan gekondigde wetsontwerp over den algemee- nen dienstplicht van alle Ottoma.uen dén dienstplichtigen leeftijd bepaalt op 2045 jaar en den diensttijd op zes jaren, waarvan 3 jaren actief en 3 jaren in de reserve zul len worden doorgebracht. Het ligt in de bedoeling den actieven diensttijd later tot twee jaren te verminderen. Verder bestaat liet voornemen dé militaire belasting, die tot dusver alleen door niet aan den dienst onderworpen mohammedanen moet worden betaald, van 50 tot 25 Turksche pmden te verminderen. In de krijgsschool zullen in 't vervolg ook niet-mohamimedanen worden toegelaten en op geflijken voet bevorderd worden als mohammedanen De regeering zal, voordiat deze wet in wer king treedt, eerst ©ene volkstelling houden. De actieve sterkte van het Turksche leger in het gansche rijk bedraagt thans 300,000 manom besparing te krijgen wil men haar tot de helft verminderen Uit Sofia wordt aan de Frankf. Ztg. over het reeds vermelde Jong-Turksche verkie zingsprogramma nader bericht, dat dit eene groote teleurstelling is, inzonderheid voor de Macedoniërs en den politieken strijd waarschijnlijk spoedig en tamelijk scherp zal doen ontbranden. Volgens dit programma zullen de volksscholen gemeenschappelijk, d. w. z. gemengd zijn en op staatskosten onder houden worden. Alle andere inrichtingen van onderwijs, met uitzondering van de priesterseminarie, zullen zuiver Turksch zijn. De eiscken van het Macedonische co mité tot regeling van de bestuursautonomie naar de nationale begrenzing van het vila- jetgebied, zijn afgewezen. Het programma bevat verder de volgende eischenprogres sion inkomstenbelasting, gedwongen onteige ning van de groote grondbezitters, de vakoef en staatsgronden, herziening van de grond wet met ruimere inachtneming van de volks- souvereiuitoit, afschaffing van den senaat en uitbreiding van de bevoegdheden der vilajetbcsturen. Eene nationale begrenzing van de vilajetbestureii wordt aan de beslis sing vau het parlement overgelaten. Het Jong-Turksche centrale comité heeft besloten het feest der troonsbeklimming van den sultan feestelijk te vieren, om aan de reactionaire elementen onder de mos lims een motief tot agitatie te ontnemen. Berichten uit Klein-Azië houden in, dat het nieuwe stelsel op mtoeielijkheden stuit. Men tracht het volk ttoor koranverzen tot de overtuiging te brengen, dat de invoe ring van de grondlwet geen anti-dynaabiek werk is. Baron Marschalil, de Duitsche gezant- te Konstantinopél, keert den 25. Augustus op zijn post terug. Voor zijn vertrek is hij bij den Keizer en ooik bij vorst Biilow op Nor- derney geweest. Hij is weggebleven totdat zijn verloftijd geheel oan was; men heeft vermeden hem vóór den tijd te laten terug gaan, om ook den schij'n van eene bemoei ing van Duitschland met de binnen 1 andsolie aangelegenheden van Turkije te vermijden. Blijkens eene statistiek, die Hiflini Pa cha aam de civiele agenten heeft doem toe komen, hebben zicli tob den 6. Augustus 112 verschillende benden, te zamen 1279 man sterk, waaronder 707 Bulgaren, aan de autoriteiten onderworpen. Konstantinopél, 21 Aug. Oos tenrijk heeft zijne gendarmerie-officieren uit Macedonië teruggeroepen. De Porte besloot in dienst te némen een Engelsehen adviseur voor de reorganisatie van de marine en een Franschen adviseur voor de reorganisatie van de financiën. Griekenland. Uit Athene bericht do Polit. Korresp.dat het pan-Hellenistische blad Pa-tris, ouder verwijzing naar het door de Jong-Turksche partij in Turkije behaalde succes de vorming van een Jóng-Grieksclie partij in Grieken land ter sprake heeft gebracht, welke partij zou streven naar invoering van ingrijpende hervormingen op ieder gebied van het staats leven. Allerlei. vDonderdag hebben twee luchtschepen de legerluchtballon No. 1 vam majoor Gross en het luchtschip van Parseval, hetwelk eigendom is vam het studiegenootschap voor raetorluchtvaart en later in handen van de militaire overheid overgaat, een tijd lang boven Berlijn een oefentocht gehouden. Hertog Ernst van Saksen-Altenburg had ditmaal ceu uitnoodiging aangenomen, om in het luchtschip van Gross plaiats te ne men De luchtschepen, die 's ochtends een ha'f uur na elkaar waren opgestegen, ont moetten elkander boven den Tiergarten bij de Siegesallee. De luchtballon van majoor Gross stond ongeveer GO M. hooger. Zij manoeuvreerden een tijd lang samen, voe ren samen boven de Lindenlaau naar het Tuighuis en slopen daarna den terugweg naar het schietterredn van Tegel in, waar men hen tegen half negen weer in het zicht kroeg. Nu begon een zeldzaam aantrekke lijk spel. Als twee zweefvliegen vlogen de iudlitsohepen nu eens in dezelfde richting, kruisten elkaar dan weer, zochten elkaar op en ontvluchtten elkaar weer. Ten slotte lagen de twee gele reuzen naast elkander, alsof zij elkaar wilden rammen. Om 9 uur waren de twee luchtkruisers weer op den vasten bodem neergedaald. Hertog Ernst was zeer voldaan over zijn tocht. Alleen in het begin had, men met een opwaarlsche luchtstrooming te kam,pen gehad. Tegen half twaalf ging de luchtballon van Pareeva-1 voor de tweede maal op, om weer een oefentocht van een half uur te onder nemen, en 's avonds ten derde male. Men iaJ de toéhten geregeld voortzetten, om het personeel met de bediening van de toestellen vertrouwd te maken. v— I-Iet Engelsche parlementslid Wilfred Ashley heeft Woensdag een telegram van gelukwensch aan zijn tuinman gezonden, die dien dag 78 jaar bij zijn familie in dienst was geweest. De man is nu 90 en tuiniert nég lustig. vEen gevecht tusschen een stier en tij gers is het nieuwste middel, waardoor men te Marseille do zenuwen van het publiek poogde te prikkelen. In een particulieren tuin stond een kooi, waarvan de oppervlak te 15 vierkante meters beslaat. De eerste tijger werd na enkele seconden door den stier in een hoek geslingerd on bleef daar bevend zitten. De tweede tijger vluchtte eveneens, na een lichte verwonding, in een hoek. De stier wilde, niettegenstaande het geschreeuw van het publiek na deze twee bewijzen van zijn kracht goen verderen aan val doen en de voorstelling werd tot later uitgesteld. Het doel was het maken van kinematogra- fische opname. De politie heeft er nu echter een stokje voor gestoken. vLeontine Roman, de Poolsche actrioe, en de viool-virtuoos Posselt zijn bij een berg tocht in de Tyroolsche Aljien in een afgrond gestort. De actrioe is dood, de violist zwaar gekwetst. vUit de mijn bij Wigan waren Don derdagavond 33 lijken boven gebracht. Er bestond toen zoo goed als geen hoép meer, dat er van de 40 overige del vers. die nog in de schacht waren opgesloten, nog gemand té"jolden zou zijn. De ramp is de ontzei te ndsto, welke in de laatste 27 jaren in de kolenmijnen van Lan cashire is voorgevallen. De mijnwerkers uit den omtrek hebben onder den indruk van het gebeurde het werk neergelegd De mijn staat nog altijd in brand. Een dikke rook stijgt op uit den put en belet elke verdere afdaling. Men heeft alle hoop verloren nog iemand te redden. Er zouden DOOR 6 S. R. CROCKETT. Uit het Schotsch vertaald DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. En ofschoon Hestor weer riep: „als het u blieft ga niet weg ik héb een doorn in mijn voet, ik kan niet naar huis loopen!" verdwenen zij allen in het kreupelhout. Ethel en Claudia gingen voorbij zonder zelfs "aar haar te kijken, belangstellende maar toch bezadigde toeschouwers van het spel. Het geluid hunner stemmen stierf weg en Hester viel op een met mos begroeiden stronk neer; opnieuw stroomden de tranen over vloedig. £iji natm de schoenen en trok een kous aan haar niet gewenden, voet. Zij( dorst zich niet te bewegenwamt scherpe dénnen- naalden lagen aam alle 'kamteu. Als zij dén hoogen wal van hét hertenkaimp maar over kon komen en in hun eigeu weilanden was, dacht zij wel in staat te zijn naar Megsy te strompelen, die haar nu de eenige vriendin in.de geheele wereld toescheen. Maar het was te veel Voor haar. Met de gekneusde knie en gewonden voet 'kon zij zich niet op den top hijséhen. Na een klein eindje langzaam voortgöhinikt te hebben naar het groot hek vam de Darroch oprijlaan, zonk Hester weer op den grond en heviger dan ooit vloeiden haar tranen. Ziji kwamen niet- zoo zeer door pijn dan door een hart-* stochtelijlk gevoel van teleurstelling Over dé dingen in héb algemeen en ook d'oor een opkomend1" gevoel van vrees, dolt zij dien nacht in hét wéud zou moeten doorbrengen, indien men haar niet spoedig vond. Natuur lijk was dit van een bezadigder en ouder ge zichtspunt vrij wel onmogelijkwant hoe on vriendelijk en zelfzuchtig de kinderen Torp- hichan mochten zijn, zouden zij, toch zeker, indien het hun gevraagd werd, vertellen waar zij 'haar 't laatst hadden gezien. Maar zulke verstandige overwegingen hielpen de angsten van een klein, zevenjarig meisje niét bedaren, terwijl héb steeds donkerder om haar heen werdl, en hét rood van dé ondér- gaande Zou de takken der pijriboomem scheen Bovendien spookte het in de Darrochiboa- schen volgens het algemeen geloof der land lieden. Hester wist, dat één spook een wit- té vrouw was met gesloten oogen en uitge spreide handen, die een soort spookachtig 'blindenraanmetje speelde niet ieder die na zonsondergang op haar domein kwaan. Bij dit spook had de verbeelding der kin deren Mae Kinébrey een schrikwekkend d'ier gevoegd metglinsterende tam'dén en woeéte oogen dat opdook uit den Doodenpoel en den onvoorzichtige naar beneden trok in zijn rijk bij de wortels der waterlelies. Kip Mao Kinstrey dééd er een eed op, dat hij den watergeest gezien had en slechts ontr snapt was door in een boom te springen. In haar tegenwoordigen toestand kon- Hester heel beslist niét. in een boom klimmen. Daar kraakte éen taik vlalk ibijmét oen lichten kreet zag Hester op, verwachtendé den gehoornde» kop van den waterduivel, olf dé uitgestrekte handen der witte vrouw vam Darroch te zullen zien, die met haar kno kige vingers ronddoolde om haar te grijpen. Heel zeker sloop er iéts langs de omheining naar baar toe. Nu s'tomd Hester's klein, zwaar op dé prcef gesteld hart- werkelijk stil. Weer kraak te er ten tak, de verschrikte oogen vam hert- kind konden in de donkerste 6chaduw der bladeren een voortgaande gestalte ontdek ken Zou het 't verschrikkelijk Beest kun- uen zijn van den Doodenpoel? Hot is gemakkelijk genoeg om overdag niét bang, te zijn, als er zich -volwassenen in de nabijheid bévindén, maar op zeven-jarigen leeftijd ails de avond begint te vallen, d'at is heel iets amders. Hét- Ding was nu Vlak bijl tiaar, schijn baar in de diepste schaduwen kruipende. Een gil ontsnapte Hestere bevende lippen. „O, Megsy, Megsy," riep zij. „Kom mij helpen! Het Beest zal me pakken!" -Dadelijk na haar kreet stond hét beest rochb op de beenen in de gedaante van ecu kna-ppem jongen met ontbloot hoofd en dik, krullend haar. Hij droeg een flanellen hemd open aan dén hals, een grof wellén buis, korte broék on gleruite kousen mét bruine schoenen, om zijn middel een blauw cein tuur. „Heidaar, kleine meid riep hij ten hoogste verbaasd. „Wie ben je? En wat ter wereld voer je hier op dit uur uit?" „U bent het Beest niet stamelde Hester mét alle macht- starende naar de verschij ning, die zoo voel -minder verschrikkelijk was dan zij had Verwacht. De- knaap ladh'to hartelijk en zorgeloos, hetgeen Hester moer geruststelde dam eön beëedigdé verklaring van den predikant vlam het kerspel het gedaan zou hébbeu. „Zoo woixl ik dikwijls op school ge noemd," zeide hij, maar welk beest meemi je?" „Het beest, dat in den Dookiénpoél woont en kléine jongens en meisjes opeet", zei Hester bij ieder woord' meer moed vattende. De knaap wierp ojmieuw lachend eijn hoofd naai- achteren. „Walt een grap om voor dén watergeest te worden aangezien. Neen, ik eet geen kleine meisjes op. Ik kan meisjes in het ge heel niet uitstaan, ofschoon klein© meisjes niét- half zoo erg zijp als de andere!" De knappe jongen sprak mét de gozondé onverdraagzaamheid van een veertienjarige. Waait op dien leeftijd verhindert een ont zaglijke onwetendheid en zelfgenoegzaam heid dén Icnaap te bedenken, dat hiji binnen enkele jaren de onderdanige slaaf zal zijn van diezelfde meisjes, die hij nu voor niet veel mem- dan overbodige levende have be schouwt. Daar sdheon hem plotseling iets in te vïil- len. „Hoe heet je?" vroeg hij; kortaf, als of Hester de Laatste aangekomen jongen op school Was. „Hestor Sybil la Stirling," antwoordde liét kléine meisje. „Ik 'ben zeven jaar oud." „Daar zie je niet naar uit, je Ibent mager en klein. Maar laat me eens -Voelen, je spieren zijn zoo sleeht niét. Ik denk, dat je bij de oude vrouw Stirling ginds in de boer derij behoort. Wat- voer je hier uit?" ,Ik hoor niet bij de oude vrouw Stirling in de boerderij", antwoordde Hester ver ontwaardigd, „mijn grootmoeder i9 de eige nares van ArioTand „Dat is hetzelfde," zei dé knaap vroolijk, niét dé minste aandacht schenkende aan. haar veroutwaaidiging. „Ik wilde, dot mijn vader de oude vrouw uitkocht, ofschoon iik haar ook graag mag leiden. Ik denk, dat hij 'b doen zal' als ze Sterft." „Je ibént een nare, akelige jongen," .zeil 1 Iertc-r opgewonden,Mijn grootmoeder gaat- niet- dood, en ik geloof niét, dat je va der Arioland zou kunnen koopen." „Lieve help je bent niet ver vam de waar heid," zei do knaap, „mijn oude heer weet het geld beter uit te geven, dan er meer land mede te koopen voor eijn achtings waardig nageslacht. Maar ge hebt me nog niet verteld waarom je hier bont gekomen?" Hester voélde een groot- verlangen opko men, te antwéorden zooals zij van Kip Mac Kinstrey bij: dérgelijlké gelegenheden had ge loerd „Wat gaat jou dat -aan Welke op- merking Kip zoo geestig on afdoende vond, dalt hij er zelf altijd omi moest- lachen. Maar zij hield het terug en antwoordde gedwee: „Ik was gekomen om mijn nidhtjes en neef te waarschuwen, dat er iemftnd in de bos- schen van lord Darroch 9choot. „Och zoo'" zei de 'knaap met een kleine verandering in zijn toon, „dan waren hot jouw beestachtige nichtjes en neef die dé faisanten uit de nesten opjoegen. „Dalt denk ik," zei Hester, „zij zochten de jonge faisanten, vorlodén jaar hebbén ze er vier gévangen." „Hébben ze dat gedaan?" riep de knaap verontwaardigd. ,,Ze hadden ook een akeli ge» hond bij zich. Ik hoorde liet. Ik Wou dat ik ze gesnapt had. Ik weet-, dat ik ze schrik zou -hébben aangejaagd." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1