7de Juargang. Maandag 31 Augustus 1Q08. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. M#. «4. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bjj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan Hare Majesteit onze geliefde Koningin brengen wij op heden, Haaif geboortedag', tevens de dag waarop Zij vóór tien jaren de Regeering overnam uit de handen van Hare Koninklijke Moeder, onze eerbiedige hulde Gedurende dien tijd; regeerde Ziji als een ware Voiétin uit het Huis van Oranje, ge trouw aan de Groïidwot, bevestigend den eerbied voor den Neder 1 andsdhen. naam en de Nederlandsche vlag, overeenkomstig Hare belofte in de „Proclamatie aan mijn Volk", welke op 31 Augustus 1898 in de Neder- landsche Staatscourant werd opgenomen. Heel Nederland: viert beden feest ter eere van de Hooge Vrouwe, die dagelijks toont', in al Haar daden, dat de liefde voor Haar Volk, bet heil van Haa,r Land, Haar boiven allee gaan. Heel Nederland kolestert voor zijn bemin de Vorstin, en voor allen, die Haar lief en dierbaar zijn, de beste wenschen voor de toekomst. Moge die toekomst veel, zeer veel geluk brengen en moge de band', die Oranje en Nederland verbindt iimmer hecht en sterk blijven. Lang leve onze Koningin Politiek Overzicht Het militaire vraagstuk in België. Naast het Congo-vraagstuk, is er in België geen vraagstuk, dat meer de openbare mea ning bezig houdt, dan de militaire kwestie. Technische commissiën zijn thans bezig de oplossing van dit vraagstuk voor te berei den, die eerlang ter hand genomen zal moe ten worden Koning Leopold II heeft, zooals bekend is. nooit eene gelegenheid laten voorbijgaan om te verkondigen, dat bet onvermijdelijk roodig is, dat België op afdoende wijze voor ziet in de verdediging van zijn gebied. Elf jaren geleden, den 13en Juni 1897, verklaar de de Koning bij gelegenheid van eene openbare ontvangst van oud-soldaten, aan generaal Briohanint, „dat de veiligheid en de verdedigbaarheid va.n het land hem te zeer ter harte ging om niet te wenschen, dat het beginsel van den persoonlijken dienst de grondslag zal zijn van bet leger- stelsel." Wanneer de denkbeelden van den Koning, die ook die van de liberalen zijn, nog geen toepassing hébben gevonden, dan ligt dat aan den tegenzin, die de katholieke partij, welke het bewind in handen heeft, daarvoor voelt. De kiezers, door wier stem men de rechterzijde zich'aan. het roer be vindt, waartoe burgers en boeren het groot ste contingent leveren, beschouwen de plaats vervanging als een gemakkelijk en wei nig kostbaar middel om aan hunne zonen de lasten en onaangenaamheden van den dienst in het leger te besparen. Om hare houding te rechtvaardigen, placht de meer derheid in liet parlement te verzekeren, dat België geen talrijk leger noodig heeft om dat de verdragen zijne zelfstandigheid en on zijdigheid waarborgen. Daartegen werd in- tueschen aangevoerd, dat het gemakkelijker is een verdrag te schenden dan een leger te vernietigen, en dat de waardigheid en de veiligheid van het koninkrijk eene militaire reorganisatie vorderen. In 1902 werd eene nieuwe leger wet vast gesteld, die eene voorloopige oplossing bracht. Om den verplichten persoonlijken dienst te vermijden, werd getracht in de vrijwilligers een kern te vormen, die de slagvaardigheid van het Belgische leger zou verzekeren. Aanzienlijke voordeelen, gelde lijke en andere, werden aan de vrijwilligers verzekerd. Maar ondanks de verhoogde soldij en den verminderden diensttijd, leverde het stelsel slechts magere uitkomsten, die ver beneden de verwachting bleven. De leger- sterkte op voet van vrede moet gehouden worden op 44.500 man. Onder het oude stelsel werden gemiddeld per jaar 826 vrij willigers ingelijfd. In 1903 verbonden zich 2G86 vrijwilligers tot dienstneming, maar in de volgende jaren is dit cijfer aanzienlijk gedaald. Ook de totale legersterkte is ver minderd. Zij bedroeg 42,892 man in 1901 en is gedaald tot 36.113 man in 1907. De sterkte op oorlogsvoet heeft eene daaraan ge- even redigde vermindering ondergaan. De in 1902 ondernomen proef is dus niet geslaagd. Toen generaal Hellebaut optrad als minister van oorlog, heeft hij de portefeuille slechts aanvaard op voorwaarde, dat, als met het vrijwiliigersstelsel eene eerlijke proef geno men was, de zaak opnieuw ter hand' zou wor den genomen. Het oogenblik daartoe schijnt thans te zijn aangebroken. Hoe is nu de meening van de partijen ten aanzien van dit vraagstuk? De rechter zijde is verdeeld. Een deel van de katholieke leden is van meening, dat met hét stelsel der dienstvervanging moet worden gebro ken. Maar een ander deel blijft onverzette lijk tegen elke vermeerdering van het effec tief gestemd. Eindelijk is een derde groep voorstanders van het stelsel, voorgestaan door generaal Brassine, dat den verp'liéhten persoonlijken dienst voorschrijft, doch met verminderden eersten oefeningstijd voor jongelieden in 't bezit van een getuigschrift van bekwaamheid, die zelf in hunne klee ding en in hun onderhoud zouden moéten voorzien. Bij de verdeeldheid, die onder de regeeringspartij heerscht, zullen de andere politieke partijen eene gewichtige stem in het kapittel hébben nopens de regeling van deze zaak. Onder de liberale partij bestaat eene groote voorliefde voor het stelsel-van Groeninghe, dat de loting afschaft, den al- jemeencn en verplichten dienst instelt en aan de familiën zonder kinderen en de fa- miliën van vrijgestelden eene belasting op legt. De duur van de militaire verplichtin gen zou op acht jaren bepaald worden, waarvan 13 maanden actieveu dienst voor het voetvolk en 24 maanden voor de rui terij. Me nberekent, dat dit stelsel een jaarlijksch contingent van 65,000 zou leve- xen, hetgeen tot- het verleenen van talrijke vrijstellingen gelegenheid zou verschaffen, en een oorlogscontingent van ruim 200,000 man zou leveren. Een ander voordeel van het stelsel-van Groeninghe zou zijn, dat het gelegenheid biedt om de séli utterijen in eene deugdelijke landweer van manschappen tus- sehen 28 en 40 jaren te vervormen. De sympathieën van de uiterste linkerzijde zijn voor het Zwitsersohe stelsel van een volksleger, maar de kans schijnt niet groot, dat de oplossing in die richting zal worden gezocht. Duitschland. H araburg, 2 9 Au g. In oen buitenge wone vergadering der Duitsche Levantlinie, las de voorzitter een verklaring voor, vol gens welke tusschen de hoofdaandeelhouders van deze maatschappij en de Hamburg Amerikaansche Packetfahrt een vergelijk getroffen was, dat tot ritdrukkiug komt in de benoeming van dr. Ecker, directeur van laatstgenoemde maatschappij, in den Raad van Toezicht der Duitsche Levant-linie Daardoor blijft deze maatschappij voortaan ook voor Hamburg behouden. De voorzitter legde er verder deti nadruk op, dat de zaken in de laatste maanden bijzonder goed waren gegaan. Engeland. Lenden, 29 Aug. Er is kritiek gele verd op het verschijnen van een Duitsche torpedoboot in de Tyne (Oostkust Enge land) gedurende de marine-manoeuvres al daar. De Duitsche consul te New-Castle ver klaart dat dit geheel aan het toeval gewe ten moet worden. De torpedoboot had in opdracht toe te zien op de visscherij-opera- ties aan de Oostkust. Zij had gedurende zwaai weer averij opgeloopen aan het water reservoir. Daarom was men de Tyne binnen- geioopen, geheel onbewust van de manoeu vres. De commandant van de torpedoboot verklaarde dit aan de officieren Van het Britsche oorlogsschip Vindictive, dat de torpedoboot langs zij gekomen was. Ook drukt© hij zijn leedwezen uit de manoeuvres ook maar eenigszins gestoord te hebben. Portugal. Lissabon, 29 Augustus. De Ka mer van Afgevaardigden behandelde de oiver- eeukoimst tussdhen Portugal en Nederland, destijds door de Kamers dér Pairs aangeno men, betreffende de grensscheiding tussdhem de Nederlandsche en Portugese he bezittin gen op Timor. Oostenrijk. I s c h 1, 3 0 Aug. De keizer is geheel hersteld; zijn algemeene gezondheidstoe stand is uitstekend. Z. M. zal den 7en Sep tember naar Boedapest vertrekken. Rusland. De correspondent van de Daily News te Peteraburg spreekt het bericht tegen, dat er eene vermindering is in de toepassing van de doodfitraf op politieke misdadigers. Vol gens eene in de R.jetech opgenomen opgave, werden gemiddeld vijf doodvonnissen per dag uitgesproken. In Januari was het getal 116, in Februari 122, in Maart 184, in April 106, in Mei 217, in Juni 131, totaal 876 doodvonnissen in zes maanden. Deze cijfers zijn slechts die va». vonnissen, vermeld in de dagbladen; waarschijnlijk zijn er bovendien nog wel gevallen, die niet in de pers zijn opgenomen. Niet alle dood vonnissen worden uitgevoerd vaak wordt de straf veranderd. In de eerste helft van het jaar werden 330 executiën vermeld. Maar in den regel geschiedt de voltrekking in het geheim waarschijnlijk is het werkelijk cijfer veel grooter. De premier verklaarde onlangs dat hij niet in 't bezit was vau juiste sta tistische gegevens hieromtrentdaarvoor moest men bij den minister van oorlog zijn, maar die is er niet op gesteld de volledige waarheid aan het licht te brengen. Turkije. De nieuwe minster van politie heeft aan een berichtgever van het Berl. Tagebl. ver klaard „Ik kan uit de stukken bewijzen, dlait er nooit minder misdrijven te Konstan- tinopel werden gepleegd dan thaiid In den laat sten tijd had men alleen wat last van zakken rol lera en deren zajn thans onscha delijk gemaakt. De verhalen omtrent het bestaan van een bond van brandstichters zijn van a tot z verzonnen. ,,De reorganisatie van mijn ressort wordt kalm voortgezet. Voor de hoogere betrekkin gen worden slechts rechtsgeleerden en amb tenaren, die reeds getoond hebben vertrou wen te verdienen, aanbevolen. Ik beb de beschikking over zooveel militairen als ik noodig acht." De minister besloot met de verklaring„Wij zullen met alle ons ten dienste staande middelen alles trachten te beletten, wat in strijd is met het recht Herhaaldelijk bleek reeds, dat een groot gedeelte van de onontwikkelde Turken zich allerlei zotte voorstellingen maken van de ongebreidelde vrijiheid, waaronder zij na het in werking treden van de constitutie zullen leven, wat tengevolge heeft dat rij met aller lei onmogelijke wenschen en eisriien voor den dag komen. Dit heeft aan het comité „Een heid en Vooruitgang" aanleiding gegeven om circulaires te verzenden naar een aantal Turksohe provincies in Europa en Azië, waar in den bewoners de raad wordt gegeven de ingestelde machten te eerbiedigen en zich te matigen in hunne ei9ohen, daar anders de verkregen voordeelen ernstig in gevaar zou den worden gebracht. De Kölnische Zeituug verneemt, dat men van een bericht als zou de nieuwe Turksch© regeering bezwarende bepalingen in conces sies van buiten la..dsche maatschappijen wil len aanbrengen, in goed ingelichte kringen niets weet. Integendeel heeft de regeer in g de verzekering gegeven, dat zij alle interna tionale overeenkomsten, ook die van parti culieren aard, nauw gazet zal nakomen. Turksche kapitalisten willen voor 99 jaren het monopolie van de scheepvaart aan den Gouden Hoorn hebben. Marokko. De haeka en Cokrnib-Becharin het zui delijke gedeelte van 'Iran heeft, volgens een bericht uit Parijs, eene sterkte van 25,000 man bereikt en wordt nog steeds versterkt. Zij is samengesteld uit in den oorlog, geharde, maar slecht gewapende geestdrijvers. De generaals willen een beslissenden slag slaan, omdat zij van meening zijn, d;.t een half succes in Marokko als een échec zou worden uitgelegd en een tegenslag ten gevolge zou hebbeu. Uit het gebied van Figiz wordt niets nieuwe bericht. Uit Boe Denib kooit de tij ding, <lat Marokkaansdhe ruiters de Fran- sohe voorposten tot op 300 M. naderen. De aanval, die aan de deur staat, wordt slechts door de oneenigheid onder de aanvoerders vertraagd. De colonne van kolonel Mix is marschvaardig. In iedere stad aan de Marokkaansoho kust, zoo wordt uit Tanger aan de Times bericht, haast men zich Moulay Iiafid tot sultan uit te roepen, onmiddellijk nadat daar bekend is geworden, dat deze ook te Tanger is geproclameerd. Er wordt echter uit geen enkele dier plaatsen melding ge maakt van vijandelij Wieden tegen Euro peanen Te Tanger acht men het zeker, dat Mou lay Hafid aan het verlangen der mogend heden zal voldoen om de diplomatieke en financieele verplichtingen, door Abdel-Azis aangegaan, na te komen. Dit is u.l. het eenige middel voor hem om zich erkend te zien, hetgeen hij natuurlijk zeer goed be grijpt, maar het is toch vrij zeker, dat hij. als wederdienst van d^ Fiansclieu zal cjsclien de ontruiming van het gebied der Chauja's, wat niet belet, dat hij zich ten slofte .toch tevreden zal moeten stellen met de geleide lijke ontruiming, die de Franschen reeds iang op hun program hebben staan. IX* on gelukkige financieele toestaud, waarin Mou lay Hafid zich bevindt, zal hem wel nood zaken, om zich wat meegaand te bet-ooiien. Bij oen notta-, onderteekend door Si El Tores en Si Guebbas, is aan het corps diplo matique te Tanger medegedeeld, dat aldaar Moulay llafid als Sultan is erkend. Vrijdag werd in de mcekeeën te Tanger voor den eersten koer het gebed voor Sul tan Moulay llafid tot Allah opgezonden. In tusschen heeft Abdel-Azis den mood nog niet opgegeven. Zoo seiut althans een correspondent van den Matin, de hoer Charles Houel, uit Settat. Deze heeft het rampzalig overschot van de verslagen me- ha!la met eigen oogen gezien. De manschap pen waren half naakt, de paarde» hadden verschrikkelijke wouden, sommigen lagen dood aan den weg on verkeerden in staat van ontbinding. Soldaten gaven een verbaal van do nederlaag. Een eigenlijke slag is niet geleverd. Er heerscht© een afschuwelijke paniek, veroor zaakt door het afvallig worden der Sjaoe- ja's. De soldaten zagen zich aan alle kan ten door vijanden omringd. Tafereelen va-n broedermoord volgden te midden van een algemeene verbijstering. Levendige bewondering voor den onge- lukkigen Aziz spreekt uit deze soldatenver halen. Hij, die steeds van kleinmoedigheid beschuldigd werd, gedroeg zich als oen dap pere en Houel heeft zijn burnois gezien, op verschillende plaatsen met kogels doorscho ten. De muzelmannen waren overtuigd dat hij een talisman bij zich droeg. Zijn oom en vier andere soldaten werden aan zijn zijde doodgeschoten. Zijn broeders en neven wer den gewond, maar kalm te midden der dé bacle, herhaaldelijk vurende, organiseerde hij den aftocht. Deze was lang en moeilijk. De vluchtende ruiters schoten op de ach terblijvende», daar zij meenden in hen hun vijanden te zien. Toen het nacht geworden was, sliep hij alleen als een gemeen soldaat op den grond in het gebied der Sraghna's. In twee dagen legde hij 150 kilometer af. De vuurdoop heeft in hem een ongekende enorg-ie doen ontwaken, hij wil het rijk terug winnen, dat heni thans ontnomen wordt. Men zal wel doen liet met deze laatste zinsnede niet te ernstig te nemen. Zelf doot Aziz het waarschijulijk ook niet, want een jongste melding van Houel stelt den over wonnene voor zooals hij zich minzaam aan de lenzen van heeren. amateurfotogrnfeu blootstelt en daarvoor pleegt men geen tijd te hebbeu als men oen keizerrijk heroveren wil. C o 1 o m b Bechar 30 Augustus. De jongste berichten uit Tanger verwekken ontegenzeggelijk opgewondenheid in de gc- heele landstreek van Figirig tot Ooedjda. DOOR 12 S. R. CROCKETT. Uit het S'chotsch vertaald DOOR J. P. WES8ELINK—VAN ROS8UM. „Ik ben blij dit- te hooren," zei de man niet den stroohoed, „maar hét is geen zaak van vergiffenis, Megsy, maar die van het houden van een eed'. Hier op deze stoep stond i'k met mijne jonge, zieke vrouw. Mijd vader weigerde mijt den toegang. I'k werd buitengeworpen als een hond. En hier, ten aanhoore van u. en voor hét oog van mijn vader en voor den hoogen hemel, deed i'k een eed, dezen drempel nooit meer te zullen overschrijden, en n'odh op aarde noch in den hemél een woord' of groet mét dien man te wisselen, of ben» als bloedver want te et kennen „O, ik herinner mij de onzotteride woor- denf' riep Megsy, „maar, mijnbeer David vergeef den doodeterwilTe van uw arme moeder; /ter-wille van het' kleine sdkaap, dat ibóven in baar stoeltje zit; houdt u niet aan een in toorn gespreken wooid. Kom binnen en zegen dït huis opnieuw met de tegenwoordigheid van zijn eenigen zoon." Weer schudde David Stirling het hoofd; hij -had zijn maaierdhoed afgezet, zijn haar ofschoon nog kruïlend en .weelderig was doorstreept met- 'grijs. „Je bedoelt het goed, Megsy," zeide hij; kafm, steeds naar het dichte groen der beukenhaag ziende, waar van de blaadjes zidb krulden in het noor delijk koeltje; „maar i'k moet mijn wooidi houden. Vraag eerst of mijn .móóier goedi genoeg wil zijn in den tuin bijl mijl te kor jnen, en laat me een poosje later mijn klei ne meisje zien!" Megsy antwoordde heim niét, maar ging in huis naar haar meesteres. De bézoéker verwijderde zich ook zonder te spreken naar den boog, die uitgesneden was in de didh- te 'beukenhaag, die den tuin eciheidde van de mét kiezel belegde oprijlaan. Hij tilde een kleinen zak op, zooals beambten der bank gebruiken om geld in, op te halen. Hij| was van glimmend leder mét een roode en witte streep aan beide zijden van den ster ken handvat. Megsy 'begaf ziéh naar boven, naar de slaaplkaimer der eigenares -van Ariolandl. Mevrouw Stirling was bezig de linten van hare zwarte muts met- haar gewone zorg en omzichtigheid vast te 9trikken." „Wel Megsy," begon zij, toen zij haar oude dienstmaagd in den spiegel gewaar werd, „hoe is het vau morgen met je klei ne meid? Mooi beter zoo ik hoop." Daar Megsy niet dadelijk antwoordde wend'de haar meesteres zich, verwondert! over haar stiifeiwijgen, om. 'Lij. zag haar Staan, als hét ware worstelend woonden uit te spréken, die niét wilden komen. „Wat is er Megsy. ben je niet wel?" „Mijnheer David is benéden, mevrouw," de verbazingwekkende woonden werden ein delijk uitgeétooten, „hij verlangt met u te spreken in den tuin bij den zonnewijzer." Het scheen alsof de oude vrouw zou val len, maar haar vijftigjarige zelf beheerscki ng redde haar. Zij nam Megsy op, van hét hoofd tot de voeten. „Je bent niét wijs, Megsy om zoo te sproken van iemand, die reeds naar een betere wereld is gegaan!" „Ik weet niets van een beter© wereld," zei Megsy spottend, omdalt haar woonden in twijfel weiden gétrokkèn, „maar ik zagi hem, met mijn eigen oogen, geen twee mi nuten gelédén, door de kr uiebeetsenstruiken, in den tuin loopen." „Dan heb je een geest gezien, Megsy," riep haar meesteres. „Geest Ihier en geest ginder, geesten, dragen geen tassdhen mét spoorwegstem pels er op. Het was mijnheer Doivid in don vléesche en zonder eenigen twijfel. Mevrouw hij. zegt, dat hij' graag; iets met u zou be»- spreken Megsy was geraakt, hetgeen duidélijk bleek uit den titel, die zij haar meesteres gaf. Want Megsy Tipperlin was nooit be leefd dan wanneer haar trots gék re rikt, weid „Mijn zoon mijn eenige zoon," pre velde Isobél Stirling, terwijl zij zich op de punt vaai een stoel zette, „om zich te her stellen," zooals zij het zou uitdrukken, „kan het werkelijk Zijn wil zijn, dat deze oude oogen nog eenmaal zullen zien op hetgeen zij zoo vurig verlangen? Zal ik wer kelijk nog eens den knaap zien voor wien ik bad, den veelgeliefde en eerstgeborene. Geef uwe dienstmaagd kracht, o lieer!" Onder zulke omstandigheden sprak zij gemakkelijk op de wijze, zoo al niét in do faal dér Schrift, jzsooails trouwens hét- waar dige Séhbtsdhe volk van haar rang en ouderdom nog doét. Het volgend oogen- blik verviel ziji weer in hét géWone dialect-, haar stem, verheffende zeide zij, tot. Megsy „En als het mijnheer David is, waar denk je dan aan Megsy Tipperlin hem niet te verzoeken in de zitkamer te komen. Is hij niét de oudste zoon des huizes, ofschoon eijtn let zwaar en zijn erfenis droévig is ge weest?" Megsy zette haar handen in de zijde; vingers vooruit, duimen aéhlterwaiartis. „Hoor haar eens aanzei zij irenisch (want zij was .verre van eenige beleefdheids vormen in aéht te nemen) „mijnheer Da vid vragen in zijn eigen huis te komen Vraag het hem eens vraag, het hém tweemaalHet komt meer de waarheid na bij te zeggen, dolt ik het hem wel twintig maal vroeg. Mevrouw Stirling, ik smeékto ik vernederde mij voor hem ik die hem verzorgde en grootbracht, dié hem klappen gaf tot heiil zijner ziel, totdat irio- nigmaal mijn handpalm er van fcintélde, en dan zegt gij tot .mij: „Waarom hebt gij hem niét gevraagd binnen te kamen!" „Megsv," zei haar meeéteres. „Geef me je arm. I,k ben zonderling ontdaan. Hét ia al stof ik een zware dagtaak aelyter den rug heb en toch ben ik ternauwernood door de kamer gegaan. Megsv, ga- met me mede naar bet tuinhek. Knor daarna als je wilt. maar help mij nu. I'k ben een oude vrouw, en dit is mijn zoon, mijn eenige zoon En Megsy, die even snel tot kalmte kwam als zij licht geraakt was, bood be rouwvol baar meesteres den steun van haar sterken aren. Want niettegenstaande haar aestig jaren, warén haar lichamelijke krach ten nog geen greintje vermindert!, noch had haar vurigé aard, die in baar jeugd menigen 'hofmaker had weggezonden, mét verhoogde kleur erf tintelende ooron, iota van zijne heftigheid verioren. „Je moét zoover met mij gaan, totldlat ik zijn rug zio," zeide de moeder, „dan moét je achter den heg gaan en, voor je meeste res .bidden. O, Megsy wees zaolit met mij. Ik ben een oude, afgeleefde vrouw; je wéét niet wiat het is als een kind je liét hatfb breékt, want- jo haJdt noodlt een, eigen kitnd', Margét' „Ik zal nooit zonder een kind! zijn, me vrouw, zoolang aills ik u héb," zei MegBy kortafHét was haar plan niét haar mees teres in zulike zwaarmoedige overpeinzingen aan te moedigen. „.Daiviid is sterk en flink!, traolit hem te oven-eden dat omzwei-ven door de wereld te staken en ordentelijk thuis te blijven. Ik zal voor het kind gaan zorgen. Dat is het beéte gebed, dat ik kan doen Mevrouw Stirling zag zenuwachtig door baar gouden bril naar do steenen bank l»j| den zonnewijzer, terwijl zij nicer waggelde dan liep op hét pad tussdhen de kruisbos- senst ruikendie voor een groot, deel reédb Bladerloos waren. De zonnewijzer van Ario- land stond in het midden van een gras veld, er om lieen waren, beschut door hooge lbooincn, steenen banken geplaatst, voorzien van v. zetstukken voor beelden en busten, maar waarschijnlijk waren zij daar voor nooit gebruikt, want de eenige teoke-, nen er op zichtbaarwaren bier en daar plékken nio9, en de kerven der mcesén van nveiwg geel acht Stirling» van Arioland. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1