BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. bij het vak Openbare vergadering van don gemeente raad van Amersfoort van [Dinsdag 1 Septem ber 190S, des namiddags om 1£ uur. Voorzitter de 'beer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiera. Tegenwoordig die boeren wethouders M. L. Colosseeu E. L. Visser, de boeren M. R. N. Oosten veen, C. J. Plomp, J. W. Jorissen, A. A. Hamers, H. W. van Es veld, A. H. van Kalken, N. Vel». Heyn, B. J. van Dui nen, mr. J. Heyligers, D. Ruys, H. Kroes en de secrdtans mr. dr. J. Cr. Stenfeit Kroese. Afwezig de heören A. M. Tromp van Holst, W. Salomons en D. Gerritsen met kennisgeving. Verder de beer J. C. Rolan- dus Hagedoorn. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. (Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 21 Juli 1908, 3de alfdee ling, no. 2773/1851, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 30 Juni 1908, no. 204, houdende vaststelling der verordening tot regeling van het getal der openbare scho len voor lager onderwijs in de gemeente Amersfoort en het getal en de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan die scho len Voor-kennisgeving aangenomen. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Augustus 1908, 3dle af- deeling, no. 3059/1933, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 28 Juli, no. 238, tot vaststelling van het 2de suppletoir kohier inkomstenbelasting, dienst 1908. Voor kennisgeving aangenomen. c Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 4 Augustus 1908, 3de ai- deoling, no. 3059/1931, houdende goedkeu ring van hleb raadsbesluit vtaiu 28 Juli, noi. 314, tot vaststelling van het oorspronkelijjlc kohier der straatbeLasting, dienst 1908. Voor kennisgeving aangenomen. d. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 4 Augustus 1908, 3de af- deeling, no. 3107/1936, houdende mededee- ling, dat aan het verzoek, betreffende het verlcenen van een buitengewone vergunning voor Birkhoven, nieft voldaan kan worden. Voor kennisgeving aangenomen. e. Van Burgemeester en Wethouders de ontwerp-begrooting voor 1909 m©t memorie van toelichting en nota. Verzonden naar de afdeeüingien met onder staande voorstellen: Voorstel van B urgemeester en Wethou ders van 29 Augustus, afdeeling I, no. f182, betreffende de jaarwedde van den gemeente ontvanger. Idem van Burgemeester en Wethouders van 29 Augustus, afdeeling I, no. 1183, be treffende de 'belooning toe te kennen aan den ambtenaar, belast met de invordering der belastingen. Idem van Burgemeester en Wethouders Van 29 Augustus, afdleeling I, no. 1184, be treffende de jaarwedde van den archivaris. Idem van. Burgemeester en Wethouders van 29 Augustus, afdeeling I, no. 1185, be treffende aankoop van een mechanische brandladder en inrichting van eefi bewaar plaats. f. Do ibögrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1909 Naar de afdeclingen verzonden. g. Bene dlankbetuiging van mejuffrouw G. Hempenius voor bare benoeming tot on derwijzeres aan de openbare lagere meisjes school. Voor kennisgeving aangenomen. 'h. Bene dankbetuiging van mejuffrouw De Bruijn voor de verlenging van haar ver lof, voor zooveel betreft de handwerklessen Voor kennisgeving aangenomen. i Een rapport van de betrokken raads commissie in zake do verzekering tegen werkeloosheid. Zal worden behandeld in de volgende ver gadering. j. Een adres van P. van Achterbergh bouwkundige te Amersfoort, verzoekende verwijdering van zware boomen, staande voor een hem toebekoorend! perceel, waar van de verhuring wordt bemoeilijkt door deze boomen, ton gevolge (waarvan adres sant finan'tdeel nadeel lijld't. Gesteld in haaiden vain B. en W. ten fine van prae-advies. k. Een adres van het bestuur der Ver- eeniging tot 'bestrijding der tuberculose, hou dend verzoek om subsidie van gemeentewege. De Voorzitter: Ik stel voor dit stuk te stellen in handen van B. en W. om prae- advies. De heer Jorissen. Mag ik even vragen, mijnheer die Voorzitter, of het mogelijk is dit adVies uit te brengen vóór de volgende 'begroeting, -opdat daar eventueel een som voor dit doel gt> kan worden uitgetrokken? De Voorzitter. Het kan bij de be grooting worden behandeld. De hoer Jorissen. Ik dank u, mijn heer de voorzitter. Conform het voorstel van den voorzitter besloten Aan de orde is: 1. Verkiezing van een wethouder, wegens aftreding van den heer E. L. Visser. De Voorzitter noodigt de heeren Gelosso en Van Es'veld uit het stembureau te willen vormen Uitgebracht worden 11 stemmen, waiarvan 10 op den heer Visser en 1 op den heer Salomons. De Voorzitter. De heer VisBer is dus opnieuw benoemd als wethouder. Mag ik hem vragen of hij bereid! is deze herbenoe ming te aanvaarden? De heer Visser. Ik dank de vergadering voor het bewijs va-a vertrouwen, mijl lieden gegeven, en 'ben 'bereid de benoeming te aanvaarden (teekenen van instemming). De Voorzitter. Hdt doet mijl genoe gen, dat u de benoeming als wethouder op nieuw hebt willen aanvaarden. Ik wensch u met die 'heibenoeming geluk en hoop dat u de kracht en do gezondheid moge worden gegeven om die taak tot het einde toe te vervullen op dezelfde wijze als waarop u dat tot heden hebt gedaan. De heer Visser. Ik dank u, mijnheer de voorzitter. 2. Benoeming van een inspecteur van het bouw- en woningtoezicht (De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, alvorens tot de benoeming wordt overgegaan zou ik graag vernemen welke gedachten- gang in het college van B. en W. heeft voor gezeten bij het opmaken dezer aanbeveling. Waar hier de qualiteiten van personen zul len moeten worden -besproken, verzoek ik u de deuren te willen laten sluiten en de ver gadering voor ©enige oogenblikken te ver anderen in een© met gesloten deuren. De 'Voorzitter. De openbare vergade ring wordt veranderd in eene met gesloten deuren. Bij heropening der openbare vergadering is aan de orde de benoeming van een in specteur van het bouw- en wo ni ngtoeoacht Aanbevolen wordennr. 1 J. Schuit© Nond- liolt, opzichter bij openbare wenken to Alk maar, en no. 2. R. J. van dór VTujgb, op zichter bij het 'bouw- en woningtoezicht te Arnhem Uitgebracht wonden 12 stemmen, waar van 10 op den onder 1 voorgedragen© en 2 op den onder 2 genoemde. Do Voorzitter. Do lieer J. Schuit© Nordholt is dus voor den tijd van I jaar be noemd. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der peusioenVerordien ing 'De V o o rz i 11 e r. Wensdht men alge meen© beschouwingen Zoo niet, dan breng ik artikel I in behandeling. Niemand liet woord verlangende, wordt de verordening in stemming gebracht en met algemeen© stemmen aangenomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven ykvh eervol ontslag aan den onderwijzer J. H. Radomakers (school aan de Beekstraat). Conform besloten z. h. s. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot splitsing van de 6e klasse dor Jongensschool. Conform besloten z. h. s. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van het personeel aan de Openbare Lagere school 3e soort aan de Puntenburgerlaan. De Voorzitter. Deze uitbreiding van personeel is noodzakelijk door toeneming van het aantal leerlingen. Conform besloten z. h. s. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot tijdelijke uitbreiding van liet personeel aan do openbar© lagere school 2e soort aan de Hellestraat. De Voorzitter. Het betreft hier de tijdelijke aanstelling van één leerkracht, waartoe B. en W. machtiging vragen. Conform besloten z. h. s. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het toekennen van pensioen aan den oud-leeraar W. N. Coenen. Do Voorzitter. De voordracht strekt om aan den heer Coenen een pensioen te verleenen van f -1259, ingaande 1 Septem ber. Conform besloten z. h. s. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende het adres van de Maat schappij tot exploitatie van sport-, feest een tentoonstellingsterrein. Dit voorstel houdt in 1. in het raadsbesluit van 35 Februari 1908 no. 63, betreffende verhuring van ge bouwen on terreinen, beh-oorende bij1 het landgoed Birkhoven, onder B achter ,,1599" in te voegen: ,,en 1600"; 2. te verhuren aan de „Maatschappij tot exploitatie van feest-, sport- en tentoon stellingsterrein, gevestigd te Amersfoort, de peroeeleu, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie D, Nos. 1598, 1599 en 1600 voor hot exploiteer en dezer peroeeTen a-ls feest-, sport- en tentoonstellingsterrein, onder de volgende voorwaarden en bepalin gen de huur wordt aangegaan voor den tijd van tien jaren, ingaande 1 Januari 1912 en derhalve eindigende 31 December 1921; b. de huurprijs bedraagt per jaar: le. f 200; 2e. 10 van de winst. Conform besloten z. h. s. 10. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake verbetering van het kruispunt van den Arahemsühen en Leus- denschen weg en de Bergstraat. De Voorzitter. Dit nadere voorstel was noodzakelijk, omdat bij het vorige be sluit verzuimd was punt c (afstand van het erfpachterecht) aan de goedkeuring van Gedep. Staten te onderwerpen, welke fout thans gerectificeerd is.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 5