TV. 74. 7de J»ar|tani{. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. 7 AHIERSFOORTSCK DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens big de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat t. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 315 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advertoeren in dit Blad, b\j abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en, Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134) Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot koetelooze in enting wordt gegeven op den eersten en tweeden Maandag van de maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, im de daartoe bestemde localiteit van het voor malig schoolgebouw wijk A-, Koestraat no. 9. Gedaan te Amersfoort, den 8. September 1908. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. WCIJTIERS. Politiek Overzicht De Congostaat en de mogendheden. Nu bet ontwerp tot naasting van den Congostaat- ook door den Belgischen Senaat is aangenomen, komt de vraag aan de orde Moet de inlijving van den Congostaat bij België door de Mogendheden worden goed gekeurd? Engeland houdt dit vol. Br - is evenwel de vraag of het zich daarbij we- be roepen kan op het bekende art. 34 dér Alge- in 3ene Congo aikte. Art. 34 schrijft kennisgeving vOur. Dat wil in het diplomatiek gebiuik, in het alge meen zeggen een mededeeling van een feit, die als eenig antwoord niets meer voreischi dan, beleefdheidshalve, een bericht van goede ontvangst. De oud-minister van Justitie Van den Heuvel oordeelt, blijkens een opstel over de Congo-naasting en de aikte van Berlijn, dat in dó Revue Générale voorkomt, dat de strekking van dit artikel wel ecnige nadere toelichting vereislcht. Waartoe, zoo vraagt hij allereerst, een kennisgeving? De redeai daartoe wordt dui delijk aangegeven. Het is ten einde conflic ten te voorokmen en om, zoo er verschil van opvatting ontstaat, dat terstond aan een on derzoek te onderwerpen. Door ^fe andere mogendheden te verwittigen van vöu'bezit- neming, voorkomt dé inbezitnemende mo gendheid, dat zij zeiven stappen doen. Be driegt zij zich in het geloof aan haar recht van voorkeur en treedt zij op het gebied van een ander dan zal zij van haar dwaling wor den genezen, alvorens grootere kosten te maken of stappen te doen, in strijd' met haar waardigheid. Is deze kennisgeving een verzoek om er kenning door andere volken? Het woord „erkenning" leent zich tot meer dan een op vatting en het is gewenscht, de juiste betee- kenis er van aan te geven. De Staten die de kennisgeving ontvangen kunnen zeker hun bezwaren doen gelden. Zoo zij oudére réchten van bezit hebben, zullen zij uit dien hoofde de rechtelijke mo gelijkheid der 'bezitneming kunnen betwis ten. Zoo zij gevestigde en erkende (consa- crés) handelsbelangen hébben, kunnen zij wel niet de occupatie betwisten, maar zor gen voor het beveiligen van die belangen. De notificatie is een uitnoodiging, aan de mogendheden die meenen mochten, hetzij een andere souvereimteit te kunnen doen gelden, hetzij eerbiediging van bepaalde be langen te eischen, de bewijzen over te leg gen, waarop zij die meening gronden, opdat het onderzoek onmiddellijk zal kunnen plaats hebben en toekomstige conflieten voorkomen worden In dezen zin zal men, ofschoon zeen- on juist, kunnen zeggen, dat de mogendheden geroepen zijn, de inbezitneming te „erken nen" d. w. z. te verklaren, dat zij daarte gen nooit verkregen rechten, noch belangen hebben in te 'brengen. Maar onder gewone omstandigheden ver onderstelt de erkenning een goedkeuring, een vrij gegeven toestemming overeenkom stig politieke gebruiken. Zou het nu recht matig zijn, te verklaren dat de mogendhe den geroepen moeten worden, in dezen zin de nieuwe occupatie te erkennen, opdat deze regelmatig worde gevestigd? Kunnen, wan neer een reeds erkende Staat bezit neemt van een gebied, een nieuwe bezitting an nexeert, de andere Staten beweren, dat men verplicht is, hun goedkeuring te vragen en te verkrijgen Kunnen zij zich het recht aan matigen, dat elke uitbreiding aan hun goed keuring onderworpen wordt Kunnen rij van die omstandigheid partij trekken om de voorwaarden vast te stellen en voordeden te bedingen, om zich in de administratie te mengen en een soort van voogdij te oefenen? Dat lag volgens den hoer Van den Heu vel nooit in de bedoeling van hen die de akte van Berlijn opstelden. Hij voert daarvoor het volgende aan. Den dag voor de conferentie stelden Duitsch'aiid en Frankrijk een ontwerp op, waarover de discussie zou loopenzij wa- ren liet eens over de noodzakelijkheid van sommige hoofdvoorwaardener was noodig een inbezitneming, een zekere publiciteit, werkelijke en herhaalde daden van souvorei- niteit Maar er ontstond discussie over den vorm, die aan de publiciteit zou worden ge geven. Frankrijk was bereid, zich te verge noegen met de publiciteit, diie gewoonlijk aan de uitoefening van gezag wordt gege ven, en stellde voor ee>nvoudi(g te eischen „notificatie der inbezitneming, vod geus het gebruik in eiken Staat voor de publicatie zijner officieel© akten." Duitsckland maakte beawaiar. De officieel© aankondiging vain een \olt rokken occupatie, zoo zedde het, zou niet in het RijksibLad kunnen verschijnen, dan na goedkeuring door don Keizer, ©n het zou moeillijk wezen terug te komen zelfs gedeeltelijk op een maatregel, die de open bare meening als definitief had beschouwd. Men werd het daarna eens, aan de confe rentie dezen anderen vorm van publiciteit voor te stellen die dcor haar werd aange nomen kennisgeving aan alle mogendhe den langs diplomatieken weg. Dit incident toont, dat men van weers zijden in de notificatie niets zag dan een maatregel van publiciteit of mededeeling. De oorspronkelijke tekst van het artikel zeide - dat de kennisgeving van de daad van ilnbecitneming gezonden zou worden aan de mogendheden ,ten eind© haar in staat te stellen öf ze als effectief te erken nen, of indien er termen zijn, haar bezwa- rer te doen gelden." Deze redactie was volgens mx. Van den Heuvel onjuist. Wanneer ©en mogendheid bezit neemt van een gebied, is de kennis geving van die daad aan de andere mo gendheden een werkelijke aanschrijving voor dezen, haar beswaren te formuleeren, haar oudere rechten aan te geven maar dat kan noch een verzoek om goedkeuring zijn, welke willekeurig geweigerd zou kunnen worden noch een uitnoodiging, rich uit te spreken over het effectieve karakter dor oc cupatie Op het oo-genbllik overigiens waarop die notificatie wordt verzonden is de in bezit- nei iende mogendheid nog slechts in de eer ste periode van haar occupatie; rij heeft, door werkélijjke daden, hetzij bijlv. door haai vlag te planten of bouwwerken op te richten, haar voornemen kenbaar maken, zich het land toe te eigenen, maar zij heeft nog geen tijd gehad, administratieve daden of jurisdictie te plegen, die haar gezag zul len verzekeren en in ieders oog toonen dat haai souvereiniteit niet zuiver nominaal is. Baron Laonibermont maakte te Berlijn de juiste opmerking „De occupatie zou niet waarlijk effectief kunnen ziju o>p het oogenblik der inbezitneming; zij zal het eerst latei kunnen worden door de vervul ling vam voorwaarden die een begrip van continuïteit en permanentie inhouden. Men kaai dus niets erkennen noch betwisten te dczcu opzichte, wanneer de notificatie is geschied. Deee treft ten vollle doel voor derden, die behoorlijk ingelicht zijn, in staat te stellen hun aanspraken of bezwaren te doen gelden." Di© overweging leidde tot het schrappen *'an de oorspronkelijke bewoordingen. De slotsom is dus dat een algemeen© goedkeuring gean voorwaarde is voor de geldigheid cener inbeeitneming. Duitschland. Den 18 dezer zal de Bondsraad een bui tengewone vergadering houden, waarin do be lastingontwerpen van staatssecretaris Sy- oow in behandeling zullen komen. Prins Buiow, dit- tusschen den l&den ou 20sten uit Norderney voor de interparlementaire conferentie overkomt, zal, naar men aan neemt, de vergadering leiden, en de minis ters van financiën van de verschillende bondsstaten zullen aan die beraadslaging deelnemen. Bier lijn, 9 Sept. In een artikel van de Nordd. Allgem. Zeit. wordt er op ge wezen, dat niet alleen vermeerdering van de staatsinkomsten noodzakelijk is, .maar bovendien een groote ingrijpende reorgani satie van het geheeie financiewezen. Het blad somt dan de nadoelen voor den econo mische» toestand des Rijks, der verschil lende staten en der gemeenten op, die voort vloeien uit de voortdurende, onbeteugelde vermeerdering van de staatsschuld in oor- logs- en vredestijd en verklaart, dat het brengen van stabiliteit op het gebied van leeningen en van den geldkoers behoort tot de onvoorwaardelijke verplichtingen van de Rijkspolitiek. De noodzakelijkheid van go- regelde schulddelging en van beperking van leeningen voor onproductieve doeleinden eischt herstel van het evenwicht tusschen behoefte en dekkingdaarvoor is stelselma tige inkrimping der uitgaven tot het strikt noodige en oordeelkundige verhooging der inkomsten noodzakelijk. Hoewel dus de uiterste spaarzaamheid betracht moet worden, eischt toch eene nauwgezette nakoming van de plichten, die op den Staat rusten ten opzichte van de militaire veiligheid en den vooruitgang op sociaal- en beschavingsgebied versterking der inkomsten. Het massa-verbruik van sommige genot middelen zal, evenals in andere landen, zwaar moeten worden belast. Behalve het verbruik moet ook het bezit worden getrof fen.'Het belang van de afzonderlijke staten en gemeenten verbiedt directe inkomsten en vermogensbelasting. Er blijft dus niets anders over dan een verdere uitbreiding wan de successiebelasting. Bveudien laten enkele afzonderlijke ver schijningen van het moderne leven een lie lastingverhooging toe, zonder gevaar voot den handel. Formeel is vooral noodig versterking t*i het beschikbare bedrijfskapitaal van het rijk, door afschaffing van het voorschottensteisel en verder is het noodzakelijk, met behoud van het recht der volksvertegenwoordiging tot het goedkeuren der begrooting, dc be trekkingen van het rijk tot de afzonderlijke staten los te maken van de elk jaar opnieuw wast te stellen ongedekte bondsstaats-bijdra gen en deee op vasten grondslag te plaatsen Er zal daarom gestreefd moeten worden naar invoering van een veranderlijken, maar telkens voor oen aantal jaren vast te stel len factor vau inkomsten. België. Brussel, 9 Sept. De .Senaat nam heden het verdrag tot naasting van den Congo door België aan met 63 tegen '24 stemmen en vervolgeus de koloniale wet met 66 tegen 22 stemmen. Engeland. Gisteren werd te Londen geopend het eucharistische congres, dat drie dagen zal duren. De R.-K. kerk zoo wordt ge mold heeft zich beijverd om van dit congres te maken eene staatsierijke en in drukwekkende betooging voor haar voor naamste leerstuk, dat der transsubstantiatie (de wezenlijke tegenwoordigheid van Chris tus in het misoffer). Door priesters en leeken uit alle oorden der wereld, sprekende allerlei talen, in dat leerstuk hun geloof te laten betuigen, wil men op het congres een zichtbaar en tref fend bewijs geven zoo zegt de schrijver van een uitvoerig artikel in de Times van den alomvattenden en universeelen aard van do R.-K. kerk. En men wil dit 19e eucharistische congres zoo luisterrijk en plechtstatig maken, omdat het het eerste m in een Protestantsch land gehouden. Het eerste kwam in 1881 te Rijssel bijeen. Donderdag, Vrijdag-en Zaterdag zullen er in de drie afdeelingen van het congres twee Engelsche en een Fransen© lezin gen worden gehouden, alle over het sacra ment van de transsubstantiatie. De eenige rede vau cenige politieke strekking zal die zijn, waarin Lord Llandaff zal spieken over de verwerping van de transsubstantiatie iu den eed, dien de koningen van Engeland bij hun kroning moeten afleggen. Het congres zal de talrijkste en aanzien lijkste vergadering van Roornschen rijn, ooit in Engeland samen geweest. Kardinaal Vin- cenzo Vauuutelli is door den paus afge zonden om het congres te leiden. Sedert kardinaal Pole in 1554 als pauselijk legaat in Engeland kwam, om het rijk tot het Roomsche geloof terug te brengen en ouder koningin Marie aartsbisschop van Canter bury werd, is kardinaal Vannutelli de eerste die er weer als legatus papalis verschijnt. Kardinalen komen er op het congres negen, aartsbisschoppen voor zoover zij niet kardi naal zijn, elf (o. a. die van Utrecht). Ver der een heele schare van bisschoppen, orde generaal, monsignori, mindere geestelijken cn leeken. Gisterenavond werd het congres ingewijd door oen praalrijken dienst in de kathedraal van Westminster. Elke congresdag wordt geopend door een dienst in do kathedraal, Vrijdag te leiden door den aartsbisschop van Utrecht. Verschillende kerkelijke plechtigheden zulle nog het congres opluisteren, dat Zon dag wordt besloten met een processie van het sacrament. Eerst 's ochtends in allo Roomsche kerken communie. Er zijn maat regelen genomen om tienduizenden com municanten bijeen te krijgen. Goedkoopo treinen zullen ze uit heel het land aanvoe ren. 's Middags om 3 uur begint de proces sie. In den laatsten tijd, zegt de schrijver in de Times, zijn zomers open-lucht-proces- sies van het Heilige Sacrament op Zondag middagen in Engeland vrij gewoon gewor den, en het publiek riet ze belaugstellend en met eerbied aan. Die na het congres m Westminstee zal rondgaan, zal echter de in drukwekkendste zijn, ook in Engeland ge houden. Behalve de geestelijken en 1©-ken van het congres zullen er deputaties uit het rijk aan deelnemen. Een ee re wacht, bestaan de uit aaurienlijke leeken en leden van de «altsbroederschap van St. Stephanus. zal het sacrament omringen. Tegen bovenvermeld congres hebben zich reeds voor ecnige weken stemaneu zoowel uit de Staatskerk als van de zijde der dis senters verheven. In hot bizonder heeft de gedachte, dat in Londen een groote eucharis tisch* processie op touw is gezet, levendige opw nding in prote6tantsche kringen teweeg gebracht Een en vijftig' proteetantsche ver- Cu gingen zijn te samen gekomen om tegen Roolisch-Katholieke processies in aanslui ting aan liet eucharistische congres te jro- testeeren, omdat deze processies ingevolge parlementsbesluit ongeoorloofd zijn Dit is de eerste maal dat de Engelsche protestan ten zich op een besluit van het parlement beroepen, dat voor drie honderd jaren werd genomen. Hoe sterk de beweging is, blijkt daaruit, dat aan 300 leden van het lagerhuis door hunne kiezers is verzocht hunnen invloed bij den minister van biniienlandsche zaken Her- bert Gladstone te doen geldenHet ver- luidt dat ook een beroep op den Koning zal worden gedaan. Het verbond van pro testanten heeft reeds een uitvoerig schrijven aan den Koning opgesteld, waarin men de aandacht des Koniugs er op vestigt, dat het een pijnlijke verrassing is geweest te ver nemen dat de Koning van plan is kardi naal Vanutelli officieel te ontvangen. Men wijst er den Koning op, dat de aanwezig heid van een pauselijken legaat in Enge land officieel «met dc wetten des lands in, tegenstrijdigheid is Koning Eduard zal overigens gedurende do zittingen van het congres niet in Lon den zijn. De Fransche katholieken hebbeu zooveel bloemen voor dc processie van a.s Zondag naar Engeland overgezonden, dat voor liet transport een afzonderlijk schip en een bij zondere trein werden bestemd. Te oordeelen naar de tot dusver gedane aanmeldingen, zal het aantal der deelne mers aan de processie twaalf duizend be dragen. Denemarken. De tijding dat de* voormalige minister van justitie, Al'berti, zich wegens verduis tering in 't greet bij de geheime politie had aangegeven, verwekte te Kopenhagen on- ged-otofiedijk opzien. Gemeld wordt dat do door 19 S. R. CROCKETT. Uit het Schotsch vertaald door J. P. WESSELINK—VAN R0S8UM. Onder tusschen hiélp en speelde Hester gelukkig en tevreden in de heerlijke zomer dagen. De voet hinderde haiar niet lang, genezende zooals (het vleescb van alle kindo ren vanzelf doet; en bovenal dank ziji Cams, die den ddorn uittrok en de wond uitzoog. Soms speelde zij, met den snoer waarin de roode steen gezet was, dien haar vader haar had gegeven. Zij Vond het pret tig hem met kiezelsteenen te bedekken en ze dan met haar hand door elkaar te halen, totdat het vreemde oog er doorheen keek. Maar eens ontdekte Megsy hem, ingebouwd in den muur van een vierkante omheining, waarin Hester „huishoudentje" gespeeld1 had. Daarna werd het opgeborgen in Meg sy's kist, in de kleine open lade, bovenin, mot merkwaardige, oude brieven, de klossen gekleurde zijde, MegBy's bijbel gebonden in. "rood leer, en duizende snuisterijen, die dé getrouwe en onhandelbare dienstmaagd' van Arioland. gedurende haar lang leven had verzameld. Toen versoheen er een zwarte dag in dat huis. Hester kwam Op een morgen naar bene den stormen in de keuken, waar Megsy 'be zig was de theebladen weg te doen naast de oude pom,p. ,,0, Meg&y, Megsy, grootmoeder wil van morgen niet tegen mij sprekenKom gauw, Megsy!" Heel snel en met kloppend hart ging Megsy en vond haar meesteres op haar zijd© liggen, terwijl 'hét roode licht vam de win terzon op haar gezicht scheen. Haar oogen, waren open en haar blos nég helder. Zij scheen op het punt van iets te zeggen, en uit de blijde uitdrukking van haar gelaat moest lhet iéts zijn, dat haar i©cht aange naam was. „Kom mee, meisje, zei Marget. „Allee is goed met dé meesteres. Zij heeft het Vi sioen gezien Maar. o wat zal er vam ons worden." Daarna kwamen dé dagen van duisternis en zij waren vele. Want de Torphichans vulden het huis. Zwarte rijde ritselde, hamers klopten en de geheeie wereld scheen gezwachteld in krip. Vooral mevrouw Sylvanus .Torphichan, de naaste bloedverwant der doode en de voor naamste rouwdrager schuifelde als een ris papieren. Zij vertoonde, "in iedere kamer van het huis, haar ontevreden, gemelijk ge laat, met oogen vromelijk naar boven gehe ven, en een saamgepersten mond!, die aan doening moest te kennen geven, een zakdoek dan voor het eene en dan voor het andero oog, en hare geheel© gestalte, waar zij ook ging, smart aanduidende. Zoo nu en dan draaide zij den knop van dc kamerdeur om, waar dokter Sylvanus vertoefde, naar men meende, overstelpt van smart. Hier stond zij aan even stil met de li and op den koperen deurknop, voordat zij binnenging. Haar geheèle houding sprakl van onderworpen leed, verlaaigdende een nog diiepere smart niet te sloren. Wat zij werkelijk zea.de was: ,,Heb jo al iets gevonden?" Zoodra zij, het zacht uitge sproken, ontkennend antwoord had ontvan gen, sloot ziji de deux: weer omzichtig en hernam hare droevige pelgrimages. Het gebeurde, dat Hester, die in die da gen 'beneden bij Megsy haai" toevlulakb zocht, en 's nachts bij Megsy sliep, daar Tom Tor phichan haar kleine, witte kamertje in ge bruik had1, haastig naar boven kwami om iets voor Megsy uit de provisiekast in el© zitka mer te halen. Haar lichte tred waarschuwde de im krip gehulde schildwacht niet tijdig genoeg. Zoo kreeg Hester ecm glimp te zien van haar oom, die bij.' de tafel stond met de rood en wit gestreepte taseh voor zich Hij was met den rug naar haar gekeerd, en liet door zijn /vingers een rinkelenden stroom van roode steenen glijden, die glinsterden in het lidht van het vuur. Ze waren gelijk" aan dien in haar snoer, rij herinnerde het zich. qog lang daarna. Het volgend oogenblik werd zij ruw weg getrokken, geschud zooals een temer het een rat doet en in de gang geduwd door haar tante. „Jou ellendige, kleine, voor niets deugen de heks," siste zij, „wat moet dat gluren en bespieden door het huis bet eekenen Gauw naar beneden, totdat we besloten heb ben wat we met je zullen doen. Je bent niets dan een last voor fatsoenlijke lieden, zoo als je vader het ook was. Ja een last en oen schande.' ,,U zult geen kwaad vau mijn vader spre ken, hij was uw eigen 'broer eii beter dan een van u allen, vxiendèlijker ook. En dit huis behoord© het zijne te wezen, zegt Megsy Mevrouw Torphichan was op liet punt met een afscheidskiap de slanke, kleine ge stalte te laten gaan. Maar rij hief haar haai den ontzet op door de vermetelheid van Hester's woorden. „Zij moet onmiddellijk heengaanik wil zulk een slecht meisje niet in huis hebben. Ethel mijn vlugzout. Gauw1 Ethel'!" De voornaamste rouwdraagster waggelde naar een stoet. Hester, die meende, dat haar tante werkelijk ziek was, en wiens gevoelig, klein hartje met 'berouw was vervuld, liep snel naar de vestibule, waar zij: het roode fleschje niet den grooten geslopen stop op een der banken had zien liggen, en bracht het aan haar tante. Deze zwaar beproefde dame was op een gemakkei ij ken stoel neergevallen en lag nu met gesloten oogen. „Tante, liet speet mij, dat ik brutaal was." zeide Hester, „vergeef mij als het u belieft. Hier is uw fleschje met vlugzout." De dame stak haar boenen strak naar voren en liet 'de hielen zonder ophouden met een vinnig rataplan op den vloer komen. „O!" riep rij met een hooge falsetto-gil, „ik word krankzinnig, ik weet het zéker, als iemand dat afschuwelijke, kleine ding niet wegneemt. Dit zelfde oogenblik vloog zij op mij af als een furie, de ondank bare worm, de slang, dien ik aan mijn boe zem koesterde! Gauw, ik weet, dat ik ziek zal worden! Et-hél 1 Ethel!" Nu, als mevrouw Sylvanus Torphichan een aanval kreeg, dan wist het geheeie huis het ook. Toen do oudste dochter hoordé, dat zij werd geroepen, versnelde rij haar schreden bij het vernemen van liet regelmatig getik van haar moeders liieien op het zeildoek. Wat is er mama?" riep zij. „Houdt er on- middellijk inedo op! U kunt als u wilt!" De zwaar beproefde vrouw kon slechts venijnig naar Hester wijizen, die zwijgend toezag ,met het flesbhj© in de haind. Etihol rukte het uit haar handen en reikt© liet aan haar moeder; daarna greep zij Hester biji den arm en duwde 'haar naar de boven st© tred© dor trap, die naar ,dé keuken leid de, haar voortdurend uitscheldende en op voedende klappen op .wangen en. oon de ooreu toedienende. „Luister goed, je maakt dat je wegkomt. Je blijft in het kolenhok of waar je mao.r wilt. Indien je hier boven- komt, waar jo niet wordt verlangd, mama ziek en ieder een in do war maakt, „daar dan is dat wat ik doen zal, en nog veel moer." De spijtige Ethel fcrieep Hester's arm, totdat zij een scherpe, korte, deerniswaar dige kreet slaakte, die Tom Torphichan uit rijn kamer op het tooneel bracht. .Hij had iets levends in een zak onder zijn arm, iets dat heivig worstelde om te ontkomen. Hij hield, wat blijkbaar de neus van het dier was. met ceno hand naar binnen. ..Luister Bth," zcKxe hij, „je laat dat kleine kind met rust! Ik ben geen beest, en ik laat niet toe, dat jij ©r oen bent., al ben je ouder dan ik Denk er aan hoor Wordt er vol ffd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1