JOH. F. GOTTE, Batlersby's Hoeden. Deventer Koek, In Heerenkleeding I In Dameskleeding Dames-, Heeren- en Kinderschoeisei JOH. VINGERHOETS. c. JORG naar maat. naar maat. MAISON L'HIROHDELLE, advIErtentiën. Uit den omtrek. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. gegarneerde Dameshoeden Motorpetten, Gez. v. d. UITHOORN, S.IVLPEREL.chir.Pédicnre, Koude Voeten? - Nooit! Dineeren HH. Vogelvangers! vreemd afwijkende kleur, C. H. DE JONG. Maatwerk voor gevoelige voeten. D. J SMITS, Arnh. str. 20. x - Axminster Karpetten. Moquette Tafelkleeden. Behangery. Stoffeerderij. Meubileering. Vraagt JACOB BUSSINK's firma WATERSCHOT en Ca.,Amersfoort. LANGESTRAAT 44. uitstekend geschikt voor Cadeaux. Speciaal ingericht atelier voor fijn en degelijk Reparatiewerk, HEEREN-MODEMAGAZIJN Utrechtsche Straat 48. Specialiteit in Overhemden naar maat. Bregittenstraat 15, Utrecht. W. VAN ROSSUM, DAMES- EN MEISJESHOEDEN. - SPECIALITEIT IN CAPOTS. - ge- e. De gemeenteraad van Utrecht hield er- gisteren middag eene vergadering, ral Ingekomen was een adres van de Vak- ichool voor Kleermakers, houdende ver- ng zoek om de jaarlijksche subsidie uit de ge- meentekas, met ingang van 1 Jan. a.s. te ma verhoogen van 8u0 tot 1200. Door B. en je, W. werd voorgesteld hierop in gunstigen is- zin te beschikken, mits het llijk ook zijn ie. subsidie verhoogt-tot 3500. ïw De Raad besloot dit adres te behandelen ge bij de begrooting. :k, Langdurige besprekingen werden gevoerd ze over eenigo voorstellen tot verhooging der jn maxima van de bezoldigingen van verschil- lende gemeente-ambtenaren, Ten slotte werden de betreffende voor- n- drachten goedgekeurd. at De maximum-jaarwedde van den markt meester werd gebracht van 1500 op 1800, en het salaris van den directeur der visch- n. markt werd bepaald op 1000 minimum en nt 1300 maximum (thans 8001000)de maximum jaarwedde van den keurmeester e- le klasse, tevens onder-directeur der ge- n- meente-slachtplaats werd verhoogd van h- 1800 op 2000 en die van de overige of keurmeesters aan die inrichting van 1700 op 1900; de maximum jaarwedde van den machinist der "gemeente-slachtplaats van f 1100 op 1300 en die van den comman- dant der brandweer van 2200 op 2400. Voorts besloot de Raad tot aanstelling r- van een meter-controleur bij de gemeente- o- gasfabriek. Deze ambtenaar zal belast zijn met het ledigen van de muntgasmeters en het verzegelen dier meters in leegstaande huizen. e Goedgekeurd werd het voorstel om den politie-beambten voor het verwerven van n het politie-diploma een vergoeding te ver- leenen. 1 Op vooistel van den heer van Bolhuis werd de voordracht tot verkoop van een e terrein nabij de Prins Hendriklaan aan het ,f Rijk voor 66.000, ten behoeve van den a bouw eener nieuwe kazerne voor de ge nie, aangehouden tot eene volgende verga- r dering. t Hierna werd de vergadering, wegens het 3 late uur, verdaagd tot Vrijdag. Aan de agenda is als laatste punt toegevoegd het i praeadvies van B. en W. op het adres van verschillende armbesturen en andere veree- nigirigen en instellingen van weldadigheid, waarbij de steun der gemeente wordt ge- vraagd voor de oprichting van een Centraal j Werkloozenbureau. Gevraagd wordt kosteloos beschikbaar te stellen een lokaal voor het bureau en f 2000 subsidie voor bezoldiging personeel, bureau kosten, enz. In hun praeadvies zeggen B. en W., dat het hun om verschillende redenen wensche- lijk voorkomt dat de steun der gemeente l zich bepale tot het kosteloos verschaffen van een behoorlijk ingerichte en zooveel mogelijk verlichte en verwarmde lokaliteit. B. en W. zijn van meening dat èn in ver band met de wijze waarop deze geheele aan gelegenheid wordt geregeld èn met het oog op de omstandigheid dat de omvang van het kwaad voor een niet onbelangrijk gedeelte van factoren afhangt, waaromtrent thans 1 met eenige zekerheid nog niets valt te voor- i spellen, een geldelijke bijdrage uit de ge meentekas niet op den voorgrond mag wor- !den geplaatst. Mocht de gemeente tot het verleenen van Bteun overgaan, dan kan zij volgens het in zicht van B. en W. eerst aanvullen optre den wanneer de particuliere liefdadigheid tekort schiet. B. en W. stellen mitsdien voor hen te machtigen om zoodra de oprichting van een Centraal Werkloozen Bureau zal hebben plaats gehad en het uitvoerend comité zich ten genoegen van B. en W. zal hebben ge- constitueerd, aan dat comité kosteloos een behoorlijk ingericht lokaal beschikbaar te stellen, ten einde daarin het werkloozen- - bureau te vestigen en dit lokaal voor zoo veel noodig voor rekening der gemeente te j verlichten en te verwarmen. Een voor dit doel geschikt lokaal meenen B. en W. gevonden te hebben in een thans leegstaand huis in de Nachtegaalstraat, welk pand niet voor Mei 1909 gesloopt zal - kunnen worden en niet voor andere doel einden kan worden gebruikt. De kosten van verwarming en verlichting worden geschat op circa f 100. De Kamer van Koophandel te Utrecht hield Woensdag eene vergadering. Onder de ingekomen stukken was o. a. een afdruk van het adres der Amsterdamsche Kamer van Koophandel betreffende de wettelijke regeling van de Makelaardij. Op voorstel van den heer Harte werd besloten het adres onder de leden te laten circuleeren, vóórdat men eene beslissing nam. Bij de rondvraag vroeg de heer Serton of het niet op den weg der Kamer lag, even als zij zulks reeds doet met de tarieven voor de spoorwegen, posterijen en telegra- phie, een onderzoek in te stellen naar de tarieven der electrische gemeentetram, in verband met de tarief wijziging en verhoo- ging, die voor dit vervoermiddel in werking zijn getreden. Een voorstel van den heer Serton in dien geest werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tot leden der commis sie, welke deze zaak aan een onderzoek zal onderwerpen, werden benoemd de heeren Greve, Hagen en Weenink. rIn het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht wordt Zondag 29 November, des v.m. te 10 uur, een alge- meene vergadering gehouden van de Pen- sioenvereeniging. Natw aanleiding van een besluit der algemeene vergadering in 1907 heeft de meerderheid van het algemeen be stuur, wier voorstel toen werd verworpen, gemeend te moeten bedankenzij meende, dat het vormen van een federatieve vereeni ging zeer ten nadeele zou zijn van de Pen- sioenvereeniging, waarom zij weigerde het toen genomen besluit, ter vorming van eerst genoemde corporatie, uit te voeren. Er moeten thans zeven vacatures in het alge meen bestuur vervuld worden, waarom de af deelingen uitgenoodigd zijn, vóór den len November 1908 candidaat-bestuursleden op *e geven. De nog fungeerende leden van het algemeen bestuur meenen, dat het wensche- lijk is, bij het aanzoeken van deze candida- ten, vooral te letten op hen, welke in de vakbeweging der ambtenaren op den voor grond treden of een functie daarin beklee- den. De af deelingen worden ook uitgenoo digd, vóór 1 November a.s. haar oordeel te willen melden over het al of niet wensche- lijke voor alle vakvereenigingen van bur gerlijke ambtenaren en onderwijzers, die krachtens hun statuten zich met andere ver- eenigingen kunnen verbinden voor samen werking en die genegen zijn dit ook te doen op pensioengebied en op de wijze zooals dat in de ontwerp-etatuten ;s voorgesteld. rOrnithophilia zal 24, 25, 26 en 27 December a.s. hare vijftiende Jaarlijksche Groote Internationale Tentoonstelling hou den van Pluimgedierte en Konijnen in de bekende lokalen „Fruithal en Handels beurs" te Utrecht. Evenals vorige jaren hoopt het bestuur ook dit jaar wederom te mogen rekenen op de medewerking en den steun van allen, die in haar streven belang stellen. Vooral den leden en donateurs verzoeken zij het hunne bij te dragen om alle fokkers en belangstellenden, die nog geen lid der vereeniging zijn, aan te sporen, zich zoo spoedig mogelijk te doen inschrijven, men vergete niet er op te wijzen, dat de nieuwe leden reeds voor de a.s. Tentoonstelling re ductie op het inschrijfgeld genieten, door loopend vrij entrée voor zich zelf en één maal voor eene dame. Ook wordt een beroep gedaan om een flink aantal eereprijzen in het programma te kunnen vermelden. Ornithophilia vraagt inzendingen in alle bekende rassen, vele dier rassen weder ver deeld in onderscheidene kleuren, zoodat er zeer veel extra prijzen noodig zijn om alle rassen te bedenken en het den inzenders aanlokkelijk te maken. Als alle vrienden vna Ornithophilia hun steun verleenen, moreel en finantieel, dan zal het bestuur er voor kunnen zorgen, dat hare tentoonstellingen, die door de goede organisatie en de uitstekende hoedanigheid der inzendingen, zich een goeden naam heb ben gemaakt, eene eereplaats blijven inne men onder de meest bekende tentoonstellin gen van het vaste land. Wegens ziekte van den heer J. W. Plan ten, zal de functie van secretaris-penning meester tijdelijk door den voorzitter worden waargenomen, den heer N. Wafelbak ker, Spoorweglaau te Baarn. Agenda van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 27 October 1908, des namiddags te half twee ure. 1. Benoeming van een onderwijzer aan de school aan de Beekstraat, vac. Rademakers. 2. Idem aan de school aan de Puntenbur gerlaan, (uitbreiding personeel). 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van de jaarwedden van het personeel, verbonden aan de Burger avondschool, cursus 1908/1909. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het toekennen eener periodieke ver hooging aan den leeraar Dr. P. K. Lulofs en vaststelling van diens jaarwedde en pen sioensgrondslag. 5. Voorstel van Burgemeester en Wéthou- ders tot aankoop van het perceel, grenzende aan de Zuidzijde van het raadhuis. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot machtiging tot verhuring van een perceel, gelegen bij de Bloemendalsche poort. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot onderhandsche verhuring van een weide, gelegen op Birkhoven. 8. Benoeming van een Regent van het Burgerweeshuis 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende het rooien en verkoopen van hoornen. 10. Voorstellen betreffende de nachtwa kers. 11. Vaststelling van het 4e suppletoir ko hier Inkomstenbelasting, dienst 1908. 12. Vaststelling van het le suppletoir ko hier Straatbelasting, dienst 1908. 13. Behandeling van reclames, in zake Inkomstenbelasting, dienst 1908. 14. Behandeling van reclames, in zake Straatbelasting, dienst 1908. 15. Behandeling van verzoeken tot het verleenen van afschrijving inzake Inkom stenbelasting, dienst 1908, terzake van ver trek en overlijden. 16. Behandeling van de begrooting van het Burgerweeshuis voor 1909. 17. Behandeling van de begrooting en subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1909. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de jaarwedde van den Gemeente-Ontvanger. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in verband met de toelage aan den ambtenaar, met de vervolging in belasting zaken belast. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de jaarwedde van den archivaris. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de salarisregeling voor het personeel van den Reinigingsdienst. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een mechanische brandladder en inrichting van eene bewaar plaats. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van het be stuur der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Amersfoort, tot verkrijging eener subsidie. 24. Behandeling van de Gemeente-begroo ting voor 1909. Concept-besluit. (Komt in behande ling in de Raadszitting van a.s. Dinsdag). De Raad der gemeente Amersfoort Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort van 15 October 1908, afdeeling 1, no. 1424; Gelet op de Gemeentewet Besluit 1. aan te koopen het woonhuis met tuin, gelegen aan den Westsingel, plaatselijk gemerkt no. 11, kadastraal bekend, sectie E, no. 4366, groot b aren, 70 centiaren, voor de som van 3750 (drie duizend zeven houderd en vijftig gulden) j 2. het onder 1 beslotene te onderwerpen aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Onderscheiding. Bij K. B. is bepaald, dat alsnog, bij afzonderlijke dag- orders, zoo in Indië als in Nederland, eer- vol zal worden vermeld de sedert gepension- neerde le-luit. der int. van het leger in j Ned.-Indië, E. G. Gaarlandt, omdat hij zich onderscheiden heeft bij de krijgsverrichting I in het Meulabosche (Atjeh en Onderhoorig- j heden) op 22 en 23 November 1904. (St.-Ct.) I De le luitenant J. H. van Reede, gedetacheerd bij het Depot van het le Reg. j Veldartillerie te Utrecht, wordt op 1 No vember a.s. weder bij de Ilde Afdeeling al hier teruggeplaatst. De reserve-sergeant van het 5e Reg. Infanterie L. C. van der Steen van Omme ren, die benoemd is tot vaandrig, heeft ver zocht bij het Regiment Grenadiers en Ja gers te worden geplaatst. Tot hoofdcommies ter gemeente-secre tarie is, ter vervanging van jhr. S. M. van Reigersberg Versluys, wien met ingang van 15 December op verzoek eervol ontslag is verleend, met ingang van dezen datum be noemd mr. J. K. H. de Beaufort, alhier. Voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Beekstraat 1. D. Demmer te Leerdam. 2. Beverlo te Gieterlo. 3. M. G. van Gelder te Oosterbeek. Voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Puntenbergerlaan 2. T. Beverlo te Gieterlo. 2. D. Demmer te Leerdam. 3. J. D. van Aken te Heino. In de gisterenavond gehouden verga dering van de Vrijzinnige Kiesvereeniging „Amersfoort", werd een commissie benoemd tot het nazien der rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De verkiezing van een nieuw bestuur werd uitgesteld tot een volgende vergadering, waarin dan tevens rapport over het beheer der gelden zal worden uitgebracht. Wat betreft punt 3 der agenda, „bespre king verkiezing van een lid voor de Prov. Staten", werd besloten, met 't oog op de tusschentijdsche verkiezing, z:ch van can- didaatstelling te onthouden. De volledige uitslag van het stedelijk kegelconcours, gehouden in de sociëteit „Vereeniging" alhier, is thans als volgt: le prijs A. Nefkens met 43 punten; 2e prijs H. Meursing met 43 punten; 3e prijs G. H. J. Bounier met 42 punten; 4e prijs C. de Jager met 42 punten; 5e prijs P. Nefkens met 42 punten; 6e prijs P. van Achterbergh met 41 punten; 7e prijs A. J. van Zalingen met 41 punten; 8e prijs A. P. Houtzaager met 41 punten; 9e prijs G. C. de Jager met 40 punten; 10e prijs B. van der Meiden met 40 punten; 11e prijs H. B. Hekenkamp met 40 punten; 12e prijs B. H. Kuiper met 40 punten; 13e prijs J. C. van der Meer met 40 punten; 14e prijs J. Oostermeijer met 40 punten; 15de prijs W. Ittmann met 39 punten; 16e prijs dr. P. K. Lulofs met 39 punten; 17e prijs A. M. Kerkkamp met 39 punten; 18e prijs M. T. Meijer met 39 punten19e prijs W. van den Donker met 39 punten; 20e prijs W. H. Schuileman met 39 punten21e prijs R. de Haas met 39 punten; 22e prijs H. C. A. de Jong met 38 punten; 23e prijs H. W. J. de Jong met 38 punten; 24e prijs L. Hopbaer met 38 punten; 25e prijs W. G. van Dam met 38 punten: 26e prijs G. H. van Dam met 38 punten; 27e prijs W. van Goor met 37 punten 28e prijs G. W. Zweers met 37 punten; 29e prijs W. Lagerweij met 37 punten; 30e prijs J. G. de Jager met 37 punten. De korpswedstvijd is gisterenavond te 8 Slecht hoorenden of dooven vinden het misschien van belang te weten, dat er een officieel orgaan bestaat van den Bond van slechthoorenden, directeur-hoofdredac teur de heer Ott Bultman, te Aalsmeer. Het blad verschijnt éénmaal per maand. Secretaris-penningmeester is de heer J. Lucas te Amsterdam, Banstraat 13. Stoomvaartberiohten. Het st. „Feldmarschall", Mij. Deutsch Ost-Afrika Linie, vertrok 17 October van Port-Said. Het st. „Buergemeister", Mij. idem, ver trok 17 Oct. van Marseille. Het st. „Khedive", Mij. idem, passeerde 18 October Dover. Het st. „Adolph Woermann", Mij. idem, arriveerde 18 Oct. te Antwerpen. ill HUURHUIZEN 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie Sat é-I nriehting. Aan Houders van Obligation der 31/» °/0 i Leening groot f 17,239,000.1887 wordt i bekend gemaakt, dat de coupon vervallende i 1° November e. k. behoorende tot die Obligation van af dien datum op allo werk- i dagen betaalbaar is te Amsterdam ten j kantore van de Associatie-Cassa. De coupons moeten worden aangeboden met i onderteekende lijstenwaarop de Serie en de nummers naar volgorde zijn gerangschikt. DE DIRECTECR GENERAAL. Utrecht, 21 October 190& Steeds ruime sorteering in goedkoope en Langestraat 65. Schuin over de Krommestraat. Stationsdwarsstraat 8, Utrecht, is dagelijks te consultooren of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns, Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en auti-septisch. voor 4 a 5 Heeren. Uitstekende ge legenheid, tegen matigen prijs. Adres te bevragen aan het Bureau dezer Courant. Wanneer ge vogels vangt met dan geef lk daar lioogen prijs voor. Adres L. MARÈCHAL, Naturalist, Utrecht. Ruime keuze in Als u onze kousen draagt. Lange Zwarte Kouson, voetlengte: 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24 en 26 c.M., pry's34, 38, 42. 46, 50, 55, O» en 65 cent per paar. Dameskousen 70, j Heerenkouson 90, Sokken 55, in zwart, Jae- ger, beige of andere kleur. Bij 6 paar te samen franco. Wolindustrie te Nijensleek. zoowel in het fijnste als voor den burgerman. Extra ingericht voor verkrijgbaar bij de Horlogier, Bijoutier, Opticien, Groote keuze Horloges. Pendules, Klokken. Wek» kers. GoudZilver, Brillen. Pince-NezKijkers. Thermometers, Curvi-meters, Barometers, enz Pas ontvangen eene groote partij Tafelzilver en Schep- werk, met en zonder étui, Beslist het beste adres voor Brillen en Glazen, uit sluitend op voorschrift van H.H. Doctoren. Hemdenmaker, 24 LANGESTRAAT. AMERSFOORT. N.B. OUDE HOEDEN (OOK WELKE NIET IN ONZE ZAAK WERDEN GEKOCHT), WORDEN OPNIEUW GEGAR NEERD, VERVORMD OF GEVERFD.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3