Dinsdag 27 October 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. W\ 18». 7"' «laargaiiiE. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: P*r 3 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem fwmeo per post- 1.50. Afzonder!|)ke nummers- 0.05. Dese Ceorant v«»«h#nt dage 19bebehalve op Zen* en Feest- deyen. Ad verte* Winmededeebngen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens Df de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÖN: Van 15 regels f 0.50. Elke. regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvsegen 85 een te bg vooruitbetaling. Groote lette» nur pleeteruimte. Voor handel en bedrtff bestaan zeer voosdeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnaaseat Bene circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen.. Burgemeester eni Wethouders der gemeente Amersfoort brengen tor algemeene kennis, dat bij hun besluit van 'heden, ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan A. P. C'. de Bruyn, ent zijne rechtverkrijgenden, wonende alhier, vergunning is verleend' tot dè opriohtinig eener rumderslach- terij, onder voorwaarde, dat: 1. het bloed en afval moet onmiddellijk na iedere slachting zooveel mogelijk worden verza meld in een plaatijzeren bak of ton en daarna ten spoedigste worden vervoerd; 2. de vloer der slachterij moet zoodanig gecon strueerd worden:, dat het bloed en bloedwater dat niet op de uil sub 1 omschreven wijze kan worden verzameld, loopt naar een put, groot 33 bij 33 c.M. binnenwerks, welke put uitmondt in het gemeente-riool, liggende in de Vijverstraat, in' het perceel Vijverstraat, wijk F, no. 13, ka dastraal bekend gemeente Amersfoort. 9ectio E-, no. 2637. Amersfoort, den 22. October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd! De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFERT KRO ESSE. WUIJTIERS. Do Burgemeester der gemeente Amersfoort, brengt ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 23 October 1908, 4e afdeeling, no. 5970/4092, ter kennis van belanghebbenden, dtat in de gemeente Driebergen: een geval van1 scha- pensöhurft is voorgekomen. Amersfoort, den 26. October 1908. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht De a.s. presidentsverkiezing in de Vereenigde Staten. Heden over acht dagen heeft in de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika de presidentsverkiezing plaats, welker uitslag men ditmaal met nog grootere spanning tegemoet ziet dan bij de vorige verkiezin gen, waarbij Mac Kinley en Roosevelt over winnaars waren, daar ditmaal de stemming der kiezers zich veel moeilijker vooruit laat berekenen. Ondanks de scherpte van den ver kiezingsstrijd geven de kiezers hunne ge voelens niet te kennen. Ofschoon de republi- keinsche partij bij de verwachting blijft, dat ze ook bij deze verkiezing haren candidaat op den presidentszetel zal brengen, schijnt haar vertrouwen op de overwinning toch niet zoo groot te zijn als sinds de verkiezing van Mac Kinley in het jaar 1896. Toen ver kreeg Mac Kinley 271 stemmen van kies mannen tegen 176, die Bryan, den democra- tischen candidaat, ten deel vielen. In 1900 was de verhouding 297 tegen 155. In het jaar 1904, toen Bryan niet candidaat ge steld werd, won Roosevelt met 325 stemmen van den democratischen candidaat Parker, voor wien 151 kiesmannen stemden. De verkiezingen van heden over een week heb ben wel is waar alleen de kiesmannen te be noemen die eerst in Januari van het vol gende jaar den president hebben te kiezen. Toch geven deze voorverkiezingen reeds den uitslag aan, daar in Ie Vereenigde Staten, evenals elders, het gebruik is ontstaan de kiesmannen te binden aan de vaste opdracht hunne stemmen in den geest der afvaardi gende partij uit te brengen. Over den gang van zaken bij de stemming der kiesmannen wordt aan de Kóm. Zeitung uit New-York geschrevenDe verkiezing heeft niet over het heele land plaats, doch de afzonderlijke staten kiezen den president apart en de be slissing der verschillende staten legt hierbij een verschillend gewicht in de schaal, dat in het aantal kiesmannen tot uiting komt. Niet dat hij de meerderheid der uitge brachte stemmen in het geheele land be haalt verzekert nu aan een candidaat de o\erwinning, maar dat de staten waarin hij overwint in den raad der kiesmannen de meerderheid der stemmen bezitten. Hoe ver schillend echter de kiesman-stemmen over de afzonderlijke staten verdeeld zijn, leert het volgende overzicht: Alabama 11, Arkan sas 9, Californië 10, Colorado 5, Connecti cut 7, Delaware 3, Florida 5, Georgia 13, Idaho 3, Illinois 27, Indiana 15, Iowa 13, Kansas 10, Kentucky 13, Louisiana 9, Maine 6, Maryland 8, Massachusetts 16, Michigan 14, Minnesota 11, Mississippi 10, Missouri 18, Montana 3, Nebraska 8, Ne vada 3, New-Hampshire 4, New-Jersey 12, New-York 39, Noord-Carolina 12, Noord- Dakota 4, Ohio 23, Oklahoma 7, Oregon 4, Peusylvanië 34, Rhode Island 4, Zuid-Caro- lina 9, Zuid-Dakota 4, Tennessee 12, Texas 16, Utah 3, Vermont 4, Virginia 12, Wash ington 5, West-Virginia 7, Wisconsin 13, Wyoming 3. Dat zijn te zamen 483 stem men, waarvan de absolute meerderheid noo- dig is een candidaat de overwinning te ver-' schaffen. In het laatste verkiezingsjaar, toen de nieuwe staat Oklahoma nog niet meestem de, verkreeg van de toen uitgebrachte 476 stemmen Roosevelt als candidaat der repu blikeinen 336 en de candidaat Parker 140 stemmenin 1900 won Mac Kinley met 447 stemmen, tegen 292 op Bryan, die het tot 155 kiesmannen brachtin 1896 verkregen Mac Kinley 271 en Bryan 176 stemmen. Hoe staat het dit jaar met Bryan en Taft? En is in de Unie een statengebied dat tot het vaste bezit der democraten en een dat tot het vaste bezit der republikei nen behoort. Het eerste wordt gevormd door het zuiden, „the solid South", dat de veertien staten Alabama, Arkansas, Flori da, Georgia, Kentucky, Louisiana, Missis sippi, Missouri, Noord-Carolina, Tennes see. Texas en Virginia omvat, en zooals bovenstaand overzicht aantoont 158 stem men uitbrengt. Het andere bestaat uit de zes Nieuw-Engeland-staten Connecticut, Maine, Massachusetts, New-Hampshire, Rhode Island en Vermont, waarbij nog de steeds republikeinsche staat Pensylvanië komt met te zamen 75 stemmen. Alle ove rige staten zijn vaak min of meer van par tij kleur verwisseld en mogen daarom in een jaar als dit, waar de stemming der kiezers zoo vaag te herkennen is, niet zonder meer in eene bepaalde partij worden onderge bracht. Gaat men echter van den vasten bodem der feiten naar den minder vasten der waarschijnlijkheid over, dan slaat de weegschaal beslist ten gunste van den repu- blikeinschen candidaat over. Want dan val len Bryan slechts nog de staten Colorado, Maryland, ^ontana, Nebraska, in welken staat hij geboren is, en Nevada toe, te za men met 27 stemmen, zoodat hij met 158 kiesmannen nog altijd 57 stemmen beneden de meerderheid der kiesmannen blijft. Taft daarentegen kan met waarschijnlijkheid op de stemmen der staten Californië, Delawa- ra, Illinois, Iowa, Kansas, Michigan, Min nesota, New-Jersey, New-York, Noord-Da- kota, Ohio, Oregön, Washington, West- Virginia, Wisconsin en Wyoming rekenen, waardoor hij 't aantal zijner kiesmannen met 198 vergroot en op 273 gebracht zou zien, dat is 31 meer als hij voor de overwinning noodig heeft. De staten Idaho, Indiana, Zuid-Dakota en Utah, die over 25 stem- men beschikken, zijn zoo twijfelachtig dat geen der beide partijen ze in haar bereke ningen betrekt. België. De socialistische afgevaardigde Vander- velde, die, zooals men weet een reis door de Congokolonie gemaakt heeft, is op zijn te rugreis te Southampton aan boord van de Albertville geïnterviewd. Reuter seinde aan het Handelsblad van Antwerpen, dat Vandervelde heeft verklaardovertuigd te zijn, dat de Congostaat over eenige jaren een prachtige kolonie kan worden voor Bel gië. Men moet echter een radicale hervor ming van het bestuur doorvoeren. De quaes- tie van den arbeid is de belangrijkste. De afgevaardigde is voorstander van vrijen ar beid en van handelsvrijheid. Meer mensch- lievende methoden worden reeds toegepast ten opzichte der slavernij. Men moet in de naaste toekomst een vermindering van de caoutchouc-productie tegemoet ziende ko permijnen en de katoencultuur beloven deze nadeel en echter ruimschoots te vergoeden. Zondag verwachtte men de Albertville te Antwerpen. Antwerpen, 26 Oct. De gemeen teraad heeft een crediet van 100,000 francs toegestaan, die onder strenge controle zul len worden verdeeld onder de werkloozen. Noorwegen. Er dreigt weder een moeilijkheid in het Noorweegsche kabinet. Toen in het begin van dit jaar hét ministerie-Knudsen op- tiad, werd er van conservatieve zijde reeds op gewezen, dat de nieuwe minister van spoorwegen Ihlen als machinefabrikant nog leveranties voor de staatsspoorwegen had te deen. Maar van regeeringszijde werd daar tegen aangevoerd, dat de contracten over deze leveranties reeds waren afgesloten. In- tusschen zijn echter weder nieuwe contrac ten met de fabriek van Ihlen gesloten eu de conservatieve pers liet zich daarom met groote scherpte over den minister uit, die voor zijn eigen departement machines lever de. Dit bracht het ministerie in een zeer moeilijk parket, daar zijn eigen partij in het jaar 1905 een voorstel van den tegen- woordigen minister Castenz had aangenomen, bepalende dat ambtenaren geen zaken moch ten drijven, door welke zij in botsing kon den komen.met het staatsbelang. Geduren de geruimen tijd bewaarde de regeering het stilzwijgen tegenover de aanvallen, ten slotte echter verklaarde minister-president Knud- sen, dat de regeering nog steeds op boven genoemd standpunt staat, de zaak echter niet zoo doctrinair opvat. Moeten er sedert dien tijd beslissingen worden genomen om trent leveranties van de fabriek van Ihlen, dan treedt deze minister tijdelijk terug en neemt minister Knudsen zijn plaats in. Daar mede is de conservatieve pers echter niet tevreden en zij deelt mede, dat deze quaes- tie binnenkort in het Storthing aanhangig zal worden gemaakt. Zwitserland. Bern, 25 Oct. In Zwitserland hadden heden de verkiezingen voor den Nationalen Raao plaats in de beste orde. In de stad Zurich slaagden de socialisten er niet in hun lijst verkozen te krijgen-; acht afge vaardigden der burgerpartijen werden her kozen en tusschen verschillende candidaten moeien voor negen zetels herstemmingen pl. ats hebben. In het kanton Gnève winnen de conser vatieven drie plaatsen van de radicalen, twee herstemmingen moeten plaats hebben tusschen conservatieven, liberalen, radica len en een socialist. Welke ook de uitslag van de herstemmin gen zal zijn, de samenstelling van den Na tionalen Raad en de verhoudingen der par tijen zullen niet ingrijpend gewijzigd wor den. De radicale linkerzijde zal een zeer sterke meerderheid houden. Bij volksstemming werd met 204,873 stemmen tegen 52,651 een nieuw grondwets artikel goedgekeurd, waarbij aan den Raad het recht van toezicht wordt gegeven op de exploitatie van waterkracht op Zwitsersch gebied. De kiezers van de stad Bern verklaarden zich met 5000 tegen 3000 stemmen tegen h behoud of het herstellen van het oude geschiedkundige museum, dat een der vol maakte voorbeelden is van Fransche 18do- eeuwsche architectuur. Italië. Verschillende afgevaardigden dringen aan op het bijeenroepen van het parlement, daar het niet te verdedigen is, dat, terwijl Europa beraadslaagt voor den algemeenen politieken en economischen toestahd, de ver tegenwoordiging geen ophelderingen kan vragen over de wijze, waarop daarbij de Ita- liaansche belangen worden behartigd. Ita lië, dat eerst met Frankrijk, Rusland en Engeland scheen mee te gaan, helt thans weer over tot Duitschlandeen artikel van de Tribuna wijst duidelijk aan, dat de Ita- liaansche regeering voorstandster, is niet van een algemeene confemtie tot regeling van de Balkanquaestie, maar van reclitstreek- sche overeenkomsten en besprekingen tus schen de betrokken landen. Men vreest in Rome, dat het tegenwoor dige samengaan met Oostenrijk in het par lement hevigen tegenstand zal ontmoeten een reden te meer, om geen buitengewone zitting van de Kamer bijeen te roepen. Spanje, De Carlistisclie en nationalistische bladen zijn gedwongen het succes te erkennen, dat de vorstelijke personen met hun bezoek aan Barcelona oogsten. De jeugdige vorstin vooral wordt buiten gewoon hartelijk toegejuicht. PortugaL Lissabon, 26 October. Talrijke handelaren sloten hunne magazijnen om 8 uur des avonds. Groepen van personen door kruisen de straten en werpen steenen in de opengebleven inrichtingen. De politie deed arrestatiën. Oostenrijk. Weenen, 260ctober. Heden had den de verkiezingen plaats voor den landdag in Neder-Oostenrijk, op den grondslag van de nieuwe kieswet. Van de 48 zetels, die aan de stad Weenen toekomen, zullen 43 door de christen-democraten bezet worden en 5 door de sociaal-democraten. Van 10 zetels, gereserveerd voor andere steden en gemeenten, zijn er 9 gewonnen door chris ten-socialisten en 1 door een sociaal-demo craat. Onder de gekozenen hehooren minis ter Gessmann en de burgemeester van Wee nen Lueger. Zondag heeft er te Praag weder een bot sing plaats gehad tusschen Duitsche stu denten en de politie. De studenten hadden n.l hun gewone Zondagsche wandeling niet willen opgeven en zij werden derhalve ge ëscorteerd door 150 politie-agenten. Maar zelfs deze talrijke politiemacht was niet sterk genoeg om het Tsjechische gepeupel tegen te houden en daarom verzocht men de studenten zich naar hunne sociëteit te begeven. De heeren weigerden echter, waar op zij met geweld de deur van de sociëteit werden binnengedrongen. Nadat de studen ten binnen waren, kwam een stoet van 4000 Tsjechische studenten opdagen met hunne professoren aan het hoofd. Zij werden door de menigte met Slava-geroep en gezang be groet. Praag, 26 Oct. Heden avond ver eenigde een menigte manifestanten zich nabij het Duitsche nationale huis en voor de Duitsche handelsschool. Zij werden door de politie verstrooid, die 15 arrestaties deed. Om 9 uur was de kalmte overal hersteld. Rutland. B e r 1 ij n, 2 6 Oct. De besprekingen van Biilow en Schön met Iswolsky hadden betrekking op het goval, dat een voorstel tot hot houden van een conferentie door alle mogendheden zou worden aangenomen. Duitschland heeft geen principieele bozwn- ren tegen een conferentie, het is echter met Rusland van meening, dat een conferentie slechts dan nut zal afwerpen, wanneer van te voren onder de mogendheden, die het verdrag van Berlijn hebben onderteokend, volkomen overeenstemming is bereikt om trent den omvang en de taak der conferen tie. Duitschland volhardt bij liet standpunt, dat het zijn goedkeuring niet kan hechten aan voorstellen, tegen welke Oostenrijk be zwaar maakt. Over deze punten zal nader worden onderhandeld. Ten aanzien van de andere punten, bepaaldelijk van de voor stellen, gedaan in het belang van Turkije, werd volslagen overeenstemming geconsta teerd. De beide mogendheden blijven stre ven naar een vreedzamo en rechtvaardige oplossing der bestaande moeilijkheden. Petersburg, 26 Oct. Minister Iswolsky is hedenavond weder te Peters burg teruggekeerd. De crisis in het Oosten. Londen, 26 Oct. Het ministerie van buitenlaudsche zaken maakt bekend, dat de mededeelingen in de Oostenrijksche pers, als zoude het afbreken der directe onderhan delingen tusschen Turkije en Oostenrijk te wijten zijn aan den raad en den invloed van de Engelsche regeering, van allen grond ontbloot zijn Konstantinopel, 26 Oct. De Europeesche pers heeft medegedeeld, dat Oostenrijk-Hongaiije onderhandelingen met Turkije zou hebben aangeknoopt over dé er kenning door dit rijk van den nieuwen juri- dischen status voor Bosnië en dat deze on derhandelingen schipbreuk zouden hebben geleden. Deze mededeelingen zijn echter on juist. De begonnen besprekingen hebben ten doel een entente te bewerken, waardoor een conferentie mogelijk wordt, of die aan Oos tenrijk zal veroorloven aan de conferentie deel te nemen met de zekerheid, dat het Turkije aan zijn zijtle heeft. Weenen, 26 Oct. De reis van den Servischen kroonprins wordt slecht opgeno men te Weenen, waai* zekere prikkelbaar heid tegen Servië merkbaar is. DOOR 62 s. R. CROCKETT. Uk hrt Schotich vtrtaald DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. Aam' zich zelf overgelaten, beproefde Hes- ter aandiacht aan het hoek te schenken, dat do hertogin haar had gegeven', maar ze scheen aan niets to kunnen denken dan aan het kloppen van haar hart en zij haalde zoo diep adem, dat de zijde eai kant op haar borst ook adem scheen te halen. De lettere vloeiden als 't ware ineen. De woorden schenen niet veel te aebeefeenen, ofschoon ihaiar in latere jaren een zin of een woord helder voor don geest stond. „Ik hoop, dat ik goed dóe," zei de herto gin, terwijl zij zich aan 'haar kamenier on derwierp. „Wat wondervolle oogenDo his schijnt zich verwijdl te hebben. E!n welk een levendig verlangen om "bemind te wor- deft is iri het hart van het kind. Wel, zij heeft geen moeder. Ik moet op haar toezien, dat is alles. Het kan zijn, dat zij geen schoonheid is. Volgens twee mannen van de drie, maar zij zal deen andere om haar pink winden." Heitor vergat nooit den aanblik van dó balzaal te Scotstarvit-House toon zij haar den eersten keer met haar genade binnen- trad. De groote, ouderwetsche kandelaars die dagteekenden uit den tijd van Karei den Tweede schitterden van de waskaarsen en de gepolijste vloer weerkaatste onder hun voe ten. Overal waren planten en varens aan gébracht en onder den wijden boog die naar dte serre voerde, hoorde men het geklater van kleine watervalletjes. Het scheen Hester of zij tijdelijk iemand anders was, terwijl zij bij den ingang stond; mot de hertogin van NiddÜsdale. Al haar meisjesachtige vreee had haar verlaten en toen de gasten begonnen te komen deed zij mee aan het ontvangen, met de zekerheid van een oud gediende, zooals de hertogin naderhand verzekerde. Niddisdale voor wien balzalen een ver vloeking waren was met opzet weggebleven. „Maar niemand verwachtte iets anders," zeide zijn moeder. Kipford was echter bij de hand en de eerste de beste gelegenheid aan grijpende, had hij oen half dozijn dansen op Hesters kaart geschreven. Kipford danste heel goed en hij had zijn grootmoeder opge togen hooren uitweiden over hetgeen zij zag, toen zij Hester overviel op het oogenblik, dat zij van den ouden Franschman les nam, die zijn eigen vader onderricht óad gegeven, toen hij voor het eerst in zijn lange balling schap was. Carus naderde ook, levendig om den eer sten dans vragende, maar zijn grootmoeder zond hem spoedig weg. Hij moest elders plichten vervullen. Zij zou er op toezien, dat hij niet te veel het hof maakte aan haar potekind. Carus zag echter leans het bevel lang ge noeg te weerstaan, teneinde tijd te vinden'te fluisteren„Wilt gij den derden wals voor mij bewaren!'Hester had met 'n gelukkige uitdrukking toestemmend geknikt, niet om dat de prins was gekomen, maar omdat zij in den wonderlijken stralenkrans van dien avond geen behoefte aan een prins had. Velen zagen haar aan, terwijl zij naast de hertogin stond een en al leveneen inner lijke reinheid en frischeid ging van haar uit, dat meer dan schoonheid was. Het wa ren voor het meerendeel mannen. De vrou wen verlangden haar alleen te naderen ten einde den Oosterschen halsketting te zien van fijne, gouden snoeren, waartusschen de roode robijn glinsterde, dien haar vader haar had gegeven, toen hij met haar zat op de steenen bank onder den zonnewijzer in den ouden tuin van Arioland. Het was de eenige kleurige plek aan haar, en de herto gin had er op aangedrongen, dat ze hem zou dragen. „Het is je vader's zegen, mijn lieve en eenmaal kan hij nog je fortuin zijn," zeide zij. Maar de groote gebeurtenis van den avond was voor Hester op handen. De Torphichan- Stirlings deden hun intocht, mevrouw statig in zwart brocaat van de allerzwaarste soort Ethel in rose en zwart, Vic in oud goud, en Claudia, de standbeeldachtige, in nauwslui tend wit satijn. Hester's tante boog diep voor de jonge dame naast de hertogin, zonder liet minste vermoeden wie ze zag Maar Ethel herkende haar onmiddellijk en stond als verpletterd, het wit en rood wisselde op haar wang. Zij keerde zich half tot haar nicht als op het punt iets te zeggen, zich herstellende ging zij verder, terwijl zij zich op de lippen beet. Claudia ging haar majestueus voorbij, alsof ze niemand dan haar Genade had gezien. Vic die het laatste kwam sprong naar vo ren met een blijden kreet. „O, jij lieve," riep ze met haar armen om Hester, „dit heb je dus allemaal verborgen gehouden. Wat zal de vijand gefopt zijn. Ik zou dit voor geen honderd gulden hebben willen missen." En Tom met de hand aan zijn snor zwierf rond als eon waterjuffer boven een poel, be vreesd nader te komen, en den blik van de hertogin te ontmoeten en toch niot in staat zulk een wonder, als deze kleine nicht Hes ter was, van wie hij zoo weinig notitie had genomen, te verlaten. Eindelijk zag hij de kans schoon. Carus was weer teruggekeerd, maar had zich op nieuw zeer verontwaardigd verwijderd. Tom sloop nader. „Hester," zei hij op gedempten toon, „ik kan je niet ten dans vragen. Die kunst ver sta ik niet. Maar zou je gedurende de qua drille met mij willen blijven zilten. Ik heb je iets te zeggen. Ik moet je vertellen, dat je een kranige meid bent. Waar heb je die japon vandaan gehaald? Ze is de mooisfe van de gansche zaal en jij bent 't mooiste meisje „De hertogin heeft ze mij gegeven," ant woordde Hester zedig. „Natuurlijk zal ik, wanneer jo wilt met je gaan zitten, beste Tom 1" Toen de jongeman zich verwijderde, deis- de hij terug voor den blik van zijn vader. De vermaarde geneesheer stond naast een palm de steeds wisselende groep rondom Hester in oogenschouw te nemen met een tijgerachtige uitdrukking op zijn gelaat. Tom droop gedwee voorhij, maar Sir Syl- vanus keek niet eens naar hem. Zijn oogon waren op Hester's halsketting gevestigd, hij scheen geboeid door het roode oog van den robijn in het netwerk van gouden snoeren. Ook hij wachtte zijn gelegenheid af, en na derde Hester, toen die zich met een bood schap van de hertogin naar het orkest begaf. „Van waar heb je dat gekregen?" vroeg hij op doffen toon; onder het spreken legde hij een weeke vinger op den bloedrooden robijn. „Mijn vader heeft hem mij gogeven," zei Hester blozend. Vóór dezen avond had zij hem nog nooit uit de kleine doos genomen, waarin Megsy de ketting aan haar had gegeven. Ja er hing nog een flauwe geur aan van Megsy's thee bus ,waar ze zoolang had gelegen wachten de totdat haar meestores, opgegroeid zou zijn om er meü te spelen." „Dat is een leugen," zei haar oom zacht en wendde zich af met een aschgrauw gelaat en handen, die beefden. „Haar vader heeft hem aan haar gege ven," zei hij bij zichzelf, „ze heeft hem al dezen tijd bewaard. Als die afschuwelijke vrouw haar hier eens toe had aangezet. Zij kan wat vermoeden; ieder weet, dat ik mijn fortuin met robijnen heb gemaakt laat ik eens denken laat ik eens denken Aldus kwam „de zogen eens vaders" als een vloek het schuldig geweten in deze ka mer treffen. De doode hand greep van verre. De onschuld van het meisje scheen zelfs gevaarlijk en Sylvanus sidderde bij de gedachte aan zijn misdaad even als voor de verbeelding van een moordenaar de schaduw van een wegwijzer den* vorm kan aannemen van oon galg. Wjordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1