26- LANGESTRAAT 26- Busgroenten Hoephout en Teen, S.M. PEREL, shir. Pédicure, LEED. MORGEN (Zaterdag] A. DE VRIES, PHOENIX BOCK- LAMAISON BOOWER Go. STADSNIEUWS. Goede Spijsvertering verzekert goede gezondheid. Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. Credietbank Sociëteit „Amicitia", Kunst-Avond Flonzaley-Kwartet. Het Nederlandsch Operette-Ensemble. De Dochter van den Tamboer-Majoor. WATERSCHOT Co. o pi x D. J SMITS, Arnh. str. 20. - Axminster Karpetten. Moquette Tafelkleeden. Behangery. Stoffeerdery. Meubileering. Magazijn van Goud- en Zilverweiken, Horloges en Antiquiteiten. Zilveren Eetlepels en Vorken van af 8.- per stel. Dessert 5.75 BIER, thans weder verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. Krachtig, heerlijk vol van smaak. Bruinbroodbakkerij „De Zeeuw." zuiver Bruinbrood, Tevens prima Melkbrood, P. VAN GENT, School- en Kerknieuw*. De H. B. S. te Tiel. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft den Raad der ge meente Tiel bericht, geen yryheid te hebben voor te stellen de H. B. S, over te nemen voor het Rijk. Xn de bekende circulaire van den Minis ter van Binnenlandsohe Zaken over de spelling- cjuaestie is liet schoolbestuur der christelijke school te Meeden (Gr.,) nu to,t het besluit over gegaan, de Kodlewynsche spelling te laten varen en die van De Vries en Te Winkel te laten onder wjjzen. Voor de legen einde Nov a. s. door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam 's-GravenhageRotterdam Utrecht en Meppel te houden examens, hebben /ieh 614 candid aten aangemeld. Bureelambtenaren Water staat. Bij het dezer dagen gehouden examen voor bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat der tweede klasse zijn geslaagd de heeren. J. C. Remigius te Vlissingen, P. Walles te IJmuiden en F. W. Knyff te a-Gravenhage, allen thans bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat dei- derde klasse. 's-G ravenhage, 12 November Examens Wiskunde, L. O., art. 65. 3 cand. Afgewezen 2. Geslaafd de heer H. W. Hage- man, uit Leiden. Examens Middelbaar Onderwijs. Wiskunde, KI. 3 cand. Afgewezen 2. Ge slaagd de heer A. Meester, uit Amsterdam. Schoonschrijven (N.). 5 cand. Toegelaten de heerenM. Brouwer, van AmsterdamW. P. Coppoolso, van Middelburg, en M. Dane, van Gouderak. Boekhouden, K XII. 4 cand. Afgewezen 3. Geslaagd de heer S Siersema, uit Harlingen. Tot predikant bij de Protest, gemeente te Semarang is benoemd ds. T. Pilon. te Madioen, en bij de Protest gemeente te Bondowoso (Be- soeki) ds. L. B. Onaies, te Rembang. In plaats van den heer Ds. A. Meerdink te Groningen., is (door het prov. kerkbestuur van Groningen), de heer Ds. W. Ellens, van Us- quert, aangewezen tot lid van het provinciaal college van toezicht op het beheer in die pro vincie. Door het prov. kerkbestuur van Noord- Holland is toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk, de heer Jac. J. H. Pop, cand te Leiden. RECLAMES. Van 1—5 regels f 1.elke regel meer f 0.20 Wanneer Uwe Spijsverteringsorganen behoor lijk werken trekken zij uit het voedsel dat ge eet al de voedende bestanddeelen en maken deze voedende stoffen gereed ter opneming in Uw gestel zoodat het voedsel wordt omgezet in krachtig vol bloed. Op deze wijze wordt elk orgaan, elke zenuw, alle spieren en beenderen behoorlijk gevoed en Uw lichaam en ledematen zullen dientengevolge gezond en krachtig zijn. Maar wanneer ge eene gebrekkige Spijsvertering hebt, hoopt het voedsel zich in de maag op om daarna tot gisting en verrotting over te gaan, in plaats van behoorlijk te worden verteerd. Weldra vormt het vergiftige zuren, die in Uw bloed opgenomen worden en Uw geheele lichaam ten slotte aantasten, Uw gestel verzwakken, jicht en rheumatiek voortbrengen, zenuwach tigheid, slapeloosheid en andere pijnlijke en wellicht doodelijke kwalen. Moeder Seigel's Tabletten werken tonisch op de Spijsverterings Organen en helpen de Na tuur bij het Spijsverterings proces. Gebruik daarom deze Tabletten ten allen tijde dat Uw maag niet geheel in orde is. Zij zullen U we der opknappen en U gezond houden. De Heer J. G. Mingelen, wonende Lage Zand 8, den Haag, schrijft ons als volgt„Sedert geruimen tijd leed ik onnoemelijk aan Slochte Spijsvertering en al de daarmee gepaard gaande verschijnselen zooals: ongeregelde ontlasting, een gevoel van volheid en zwaarte in de maag, doffe pijn in den rugslapeloosheid en gebrek aan eetlust. Ik was zeer zwak en bij het minste werk dat. ik deed gevoelde ik mij totaal uitge put. Bij geen enkel medicijn dat ik probeerde vond ik baat, totdat ik ten slotte Moeder Seigel's Tabletten probeerde en weldra gevoelde ik mij een geheel ander mensch. Ik heb weder een praebtigen eetlust, mijn eten smaakt mij weder en het verteert gemakkelijk. De stoelgang gaat weder geheel geregeld en ik verheug mij in de allerbeste gezondheid". Moeder Seigel's Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apo thekers. Prijs fl. 1.50 per fleschje. Te Amersfoort verkrijgbaar o. a. bij den Heer A. v. d. Weg, Langestraat 23; te Ütrecht by de Heeren T. P. v. d. Bergh Zn., Heilige- weg 23. E e m n e s. De heer P. G. Staal, hoofd der openbare school te Eemnes, herdacht on langs zijn 40-jarig ambtsfeest, bij welke ge legenheid de gemeenteraad hem eene grati ficatie van f 50 aanbood, welke echter door hem werd geweigerd. Thans heeft de gem.- raad, naar aanleiding van een bij hem in gediend request door de vereeniging van hoofden van Scholen in Nederland, besloten het salaris van den heer Staal, in verband met diens 40-jarige dienstvervulling, met f 100 te verhoogen. Men meldt ons uit Ede De Raad behandelde heden de begrooting voor 1909. Door B. en W. was daarop een post gebracht als premie voor een te sluiten pensioenverzekering voor de ambtenaren en beambten in dienst der gemeente. Dit pen sioen zal ingaan op voor de arbeiders der verschillende takken van dienst vast te stel len tijdstippen en bedragen van hun sala ris. Na lange discussie werd dit voorstel met 13 tegen 3 stemmen aangenomen. De begrootting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 184,320,76. Door den heer Tulp werd voorgesteld, in verband met de 1 Jan. a.s. in werking tre dende keuring op de exportslachterijen, een commissie te benoemen die de oprichting van een slachtplaats voor exportvarkens in deze gemeente zal onderzoeken. Van de nu bestaande voldoet geen enkele aan de eischen door het Rijk te stellen. Dit voorstel werd goedgekeurd en door den voorzitter een commissie van drie leden aangewezen. Die commissie zal tevens een gemeentelijke vleeschkeuring in het leven roepen. De door het Rijk te benoemen keurmeester van de s'achtplaats kan tevens worden belast met keuring van door de slagers in de gemeente geslacht vee. Kamer van Koophandel. i Gisterenavond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier haar sedert de vorige week Donderdag uitgestelde vergade- ring. Behalve de heer 8. J. van Duinen, die met kennisgeving afwezig is, zijn alle leden j aanwezig. I De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen, en daarna vast gesteld. Ingekomen is een missive van de Araster- damsche Expediteurs-vereeniging ter bege leiding van hun adres aan den Minister van Waterstaat, waarin wordt gewezen op 't voornemen van de Stoomvaart-Maatschappij 1 „Zeeland", om 3 nieuwe stoomschepen in 't- buitenland te doen bouwen. In de missive aan de Kamer alhier, wordt verzocht om on dersteuning van het adres, waarin mede ge- vraagd wordt om de tusschenkomst van den Minister, teneinde de Maatij. Zeeland te be wegen, van dit voornemen af te zien. Op voorstel van den heer Meursing, ge- steunu door den heer van Dam, wordt met algemeene stemmen besloten, aan het adres adhaesie te betuigen en dit nog denzelfden avond te verzenden. Voorts is ingekomen een missive van den directeur-generaal der posterijen, betreffen de de openstelling van post-, telegraaf- en telefoonkantoren, in verband met de invoe ring van den Amsterdamschen tijd. De heer H. van Haselen wijst er op, dat xn de groote plaatsen openstelling tot 9 uur wel verkieselijk is. Hij zou willen voorstel len, aan den directeur-generaal te adviseeren het kantoor alhier open te stellen van half acht 's morgens tot 9 uur 's avonds. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen, i Ter tafel wordt thans gebracht een adres van de Kamer te Heerenveen, betreffende den intercommunale n telefoondienst. Ten zeerste wordt geklaagd over 't lange wachten (somtijds 3 uren) vóór men aansluiting krijgt. In het adres wordt aangedrongen op aanleg van meerdere lijnen. I De heer Sinnige meent dat de adressanten groot gelijk hebben. Was de telefoon reeds van ouden datum, dan zou men er van kun nen zeggen, dat zij mi'ddeleeuwsch is inge richt. Door de inrichting als thans verliest zij zeer veel van haar waarde, 't Komt spr. voor dat er moeten zijn meerdere verbin dingslijnen, om spoediger te kunnen spreken. De heer Meursing wijst er op, dat men te Amersfoort van 't zelfde euvel ook veel last heeft. De heer van Haselen zegt dat in de meeste gevallen, groote bedrijven en inrichtingen steeds meer verbeteren; met de telefoon is 't echter juist andersom, we gaan fsev achter uit dan vooruit. De algeheele toestand wordt eer minder dan beter. Met. algemeene stemmen wordt besloten het adres Heerenveen te steunen. De heer Meursing zegt, dat, wanneer men nu toch over de telefoon spreekt, hij zou wenschen, dat tegelijk door de Kamer wordt geklaagd bij de directie der Ned. Bell.-tele foon Maatijover de ongelukkige localebediening. Algemeen hoort men hierover klach ten. De voorzitter belooft dit in een volgende vergadering ter tafel te zullen brengen. Verder is ingekomen een missive van de vereeniging va nhandelaren en fabrikanten betreffende de wedèrinvoering van een Oc- trooiwet. De voorzitter stelt voor dit in handen te stellen van een commissie voor onderzoek en hierin te benoemen de H.H. v. Dam, Meur sing en van Duinen. De heer van Dam zegt zijn benoeming niet te kunnen aanvaarden, met 't oog op zijn periodieke aftreding. Spr. heeft reeds te ken nen gegeven, dat hij niet meer in aanmer king wenscht te komen voor een plaats in de Kamer van Koophandel. De voorzitter antwoordt dat hem en den anderen leden dit reeds eenigen tijd bekend was, doch hij meent uit naam van allen te spreken, wanneer hij zegt dat een stille hoop hen vervulde, dat de heer van Dam op zijn besluit was teruggekomen. De heer van Dam geeft te kennen, dat hij op zijn eens genomen besluit niet terugkomt. Alsnu worden benoemd de H.H. van Dui nen en Meursing, terwijl voor het derde lid de periodieke verkiezing zal worden afge wacht. Nog is ingekomen een missive van den minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, met het no. 3 van de verslagen van dit departement, behelzende een ontwerpwet, sa mengesteld door een ingestelde commissie tot oprichting van rhiddenstandskamerL Een memorie van toelichting is hierbij gevoegd. De minister vraagt hierover geen advies, maar het komt den voorzitter wenschelijk voor de zaak ampel te behandelen. Hiertoe wordt eene commissie van prae- advies benoemd, om eventueele bezwaren aan den minister mede te deelen. Benoemd wor den de H.H. van Duinen, H. van Haselen en J. Sinnige. Aldus wordt besloten. Door den secretaris wordt daarop voorge lezen het antwoord van de gemeente Amers foort van de vereeniging H. en N. op haar adres inzake ondiepten in den Eemmond. Dit adres wordt voor kennisgeving aange nomen. Eveneens een missive van het comité voor een te houden tentoonstelling te Tilburg, van 16 Juni8 Augustus, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der gemeente Til burg, als stad. Alsvoren een ontwerp van een internatio nale tentoonstelling, te houden te Rotter dam, voor Industrie, Koloniën en Zeevaart, m MeiJuni 1909. Bij de rondvraag dringt de heer van Ha selen er nogmaals op aan, dat de Kamer een zelfstandig adres zal zenden aan de directie der H. IJ. 8. M., om vrij stelling van bij betaling in D-treinen te krijgen voor abone- ments-reizigers. Na eenige discussie, waaruit blijkt dat de andere leden den maatregel van de directie rechtvaardig achten, wordt met één stem vóór, het voorstel-van Haselen verworpen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter daarna de vergadering. Handel en NU verheid. Gisterenavond hield de vereeniging „Handel en Nijverheid" haar maandverga dering in „de Zwaan", onder voorzitterschap van den heer 8. J. v. Duinen. Na opening leest de secretaris de notulen der vergadering van 11 Sept. 1908, die on der dankbetuiging worden goedgekeurd. 1. Ballotago Als nieuwe leden worden aangenomen de dames Hartel en de heer J. v. d. Werf. 2. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn het orgaan „De Schilder", waarin een ar tikel over de paitiëele besteding, overgeno- J men uit de Maasbode; nos. 6 en 7 van „Weg met den Woeker"; een oproep aan alle voorstanders van ver- vroegde winkelsluiting. Naar aanleiding van dit laatste stelt de voorzitter voor een schrijven te richten aan de Nationale Vereeniging, waarin mededee- 1 ling wordt gedaan van het verloop der actie voor vervroegde winkelsluiting te dezer stede. Aldus wordt besloten. 3. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat de commis- sie voor de gesplitste bestekken den termijn van inzending der antwoorden op de vragen 1 gesteld heeft op 15 Oct. Veel heeren hebben daaraan voldaan, zoodat binnenkort een be- I langrijk rapport is te verwachten. Het adres inzake abonnementen is aan de N. C. S. verzonden, maar geen antwoord is nog ingekomen. Het stenografisch verslag van het Bonds- congres is nog niet ontvangen. De heer Frederiks wijst op de verandering der tijden aan liet postkantoor. De voorzitter deelt nog mede, dat er een strooming bestaat om voor den Middenstand Middenstandskamers op te richten. Door den minister zijn daaromtrent vragen gericht tot de Kamers van Koophandel. De heer v. d. Meiden veronderstelt, dat die Middenstandskamers weinig zullen uit halen. Na eenige discussie over étalagewedstrij den en het sluitingsuur der postkantoren, vestigt de heer Frederiks de aandacht op dó pogingen, te Hilversum in het werk gesteld, om daar een Handelsschool te vestigen. Mo gelijk zou door het oprichten van een ver eeniging te dezer stede wel een school hier kunnen verrijzen, evengoed als de Industrie school en de Ambachtsschool. De heer v. d. Meiden vindt, dat de Mid denstand, die de meeste belasting betaalt, zeker recht heeft op zijn vakschool. Hij heeft de heilige overtuiging, dat als hier een Handelsschool kwam, het succes even groot zal zijn als met de Industrieschool. Amersfoort is een plaats, die drijft op zijn onderwijs De heer FrederiksNiet waar De heer v. d. Meidenen al is het in den laatsten tijd tegengesproken, het is een fei: dat we onze stad aantrekkelijk moeten maken door ons onderwijs. Het bestuur zal dit punt nader bespreken. Hierna wordt de vergadering gesloten. FAILLISSEMENT. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank 3e Kamer te Amsterdam, van den 11. Novem ber 1908, is in slaat van faillissement verklaard PELEGRINUS VAN DEN HOVEN, Bakker, vroeger wonende te Amorsfoort, thans te Hilversum aan de Kampstraat no. 32met benoeming van don Edelaohtbaren Heer Mr. ',J. KRUSEMAN, lid van gemelde Rechtbank, lot Rechter-Commissarison van ondergeteekende tot Curator. Mr. V. H. RUTGERS. Hilversum, Graaf Florislaan 6. MUURHUIZEN 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie S a f é-I n r 1 e li 11 n g. De le luitenant G. Kuyper van het 5e regiment infanterie wordt van 15 Novem ber tot 15 December gedetacheerd bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug en zal daarna, tot ultimo Februari, den wintercursus volgen bij de Normaal Schietschool te 's Gravenhage. Het Flonzaley-kwartet, eenige jaren geleden door een bekend muzikaal Ameri kaan te samen gesteld, bestaat uit de heeren Adolfo Betty, Alfred Pichon, Ugo Ara en Iwan d'Archambeau. Vorig jaar maakte dit kwartet een korte tournee door ons land en trad toen ook met groot succes in Amicitia op. Hugo Nolthenius, de redacteur van het weekblad voor muziek, schreef na zijn eer ste optreden o.m. „Alweer een kwartet van den eersten rang, zelden hoorden wij een samenspel zóó verrukkelijk als van dit kwar tetwelk een heerlijken klank weten deze vier kunstenaars aan hun prachtige instru menten te ontlokken, tot welk een innige eenheid hebben zij hun samenspel weten op te voeren." Bij het laatste optreden te Leipzig (Oct. j.l.) schreef men: „Man kann nur das Alt- bewahrte Joachim-Quartett neben diese vier Herren nennen." Dit concert, op Donderdag a.s., is het eer ste van de serie abonnements-concerten, dit jaar in Amicitia te geven. Ongetwijfeld zullen de muziekliefhebbers de gelegenheid niet laten voorbijgaan met dit ensemble kennis te maken of de kennisma king te hernieuwen. Quick's eerste elftal gaat a.s. Zondag bij G. V. C. te Wageningen op bezoek. Bij verliezen neemt het de weinig begeer lijke plaats der gastheeren in, nl. de laatste van het ranglijstje. „Zorgt er voor, rooden, dat het niet zoover komt I" Het tweede elftal trekt naar U. V. V. II te Utrecht, een van de sterkste combinaties uit zijn afdeeling. Het derde eindelijk ontvangt op eigen ter rein B. V. V. II uit De Bilt. H. V. C speelt Zondag achter „Rust oord" tegen Z. V. V. uit Zeist. Marktberichten. Amersfoort, 13 Nov. Op le heden gehou den weekmarkt besteedde men voor aard appelen f 1.90 h 2.20, Appelen f 3.a 6.— Peren f 4.a 10.per II.L. IToondoreieron f 8.j\ 9.por 100 stuks. Boter f 1.30 It 1.45 per K.G. Kippen f 0.70 A 1.Kuikens f 1.— k 1.30, Piepkuikens f 0.30 k 0.70, Een den t 0.90 k f 1.10. Hazen f 1.50 k 2,—. Wilde konijnen f -,40 k -.50, Tamme konijnen f 0.80 k 1.40 per stuk. Duiven f 0.40 k 0.60 por pjuir Magere Varkens f k Zeugen f 80 k 50 biggen f 6 k 9.—. Aangevoord waren200 heet. Appelen, 25 hert. Peren, 800 heet. Zandaardappelen, 9,:«X) stuks Hoendoroioren, 800 kilo Heoiboter stuks Vee, Vette Varkens, Magero Var- kon», 400 Biggen on 10 Zeugen. Notaris BOLK te Amersfoort, zal in 't Hotel „de Zwaan" aan de Utrechtsche Straat te Amersfoort, op Dinsdag 17 No vember 1908, 's avonds 7 uur in veiling brengen ITT pt Tl TTT0 en Erf aan de Langestraat Hul HU 10 te Amersfoort, behoorendo aan den Heer SAMUEL KOOL. Sectie E. No. 2581, groot 1 Are, 40 Centiaren, met een aan deel in eene daarachter gelegen open plaats, Sectie C. No. 2582, groot 52 Centiaren in 2 Koopen. UPnn HT1TQ me* Schuur en Tuin, buiten ülOU HU 10 den Kleine Koppel te Amers foort, behoord hebbende aan LEUWINUS VAN DAAL. Sectie D. No. 2024, groot 3 Aren 25 Centiaren. Zichtdagenbetaaldagbelastingen, huur en aanvaarding zie breeder by biljetton. Notaris IMMINK te Houten, zal Woens dag 9 December 1908, 's voormiddags 10 uur, in het logemènt „de Zwaan" te Jutfaas, bij den Heer J. VENDRIG, in het openbaar verkoopen Ruim 225 Hectaren wassende onder de gemeenten Oudenrijn, Jutfaas, Utrecht, Houten Buiinik Odijk, .Schalkwijk. Tuil en 't Waal, Vreeswijk, IJsselstein en Benschop. In 157 Perceelen. Breeder bij Catalogus omschrevenverkrijg baar ten kantore van genoemden Notaris. Stationsdwarsstraat 8 Utrecht is dagelijks te consulteoren of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns, Nagels on verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en anti-septisch. verstrekt geld voor handel en privé van af f 150, zonder levensverz., wekel. en inaandei. aflossing, rent en voorw. bill. Br. No. 37aan Boekh. GEEST 6, 's-Hag*. Concert-Directie„W. STUMPFF Jr.". Amsterdam. Amersfoort. Donderdag 19 November 1908, 8 uur. Abonnements-Concert No. 1. te geven door het JEntrée f 2.—. Houders van Abonnements-kaarten hebben toegang op vertoon van de Kaart en kunnen kaarten verkrijgen, teeo/t betaling van f 1.50 per kaart, in VALKHOFF's Boekhandel. Plaatsen te bespreken op Donderdag, 121/» uur, bij den Kastelein van Amicitia (by loting). Schouwburg. Utrecht. Zondag 15 November 1908, Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. Groote Militaire Operette in 4 bedryven. Aanvang halt acht nur. Zooeven verschenen Oorspronkelijke Roman van onze dagendoor B. VALK, 2 deelen. Prijs f 2.99 bijeen in 1 prachtband f 1.50. Verkrijgbaar bij den Uitgever D. BOLLE, te Rotterdamen verder alom. Franco na ontvangst vau Postwisselwaarop molden Leed. lil o wederom alle soorten versch m uitgewogen verkrijgbaar. Fijne kwaliteit van ouds bekend. Aanbevelend Langestraat 43. Interc. Tef. 34. o X pi X O O X S O X UI Intercom. Teleplioon 117. Heeft ontvangen eene groote sorteering in de nieuwste modellen van Tafelzilver, als: Soep-, üroente-, Saus-, Bon bon- en Gember-Lepels, Taart-, Vleesch- cn Zuurror- ken en verder allerlei Schepwerk. ENZ. ENZ. EENIG ADRES VOOR vervaardigd van do besto Zeeuwsche Tarwe, volgen» systeem Dr. ALLINSON. in allo modellen en grootte. Vraag ook myn extra fijne Zaansche-, Keuken-, Tafel- en Theebeschuit. Bovengenoemde Artikelen dagelijks versch aan huis verkrijgbaar bij Vertegenwoordiger voor Amersfoort. Bisschopsweg 1, tegenover Eysink s Auto fabriek, 1* hul» rechts vanaf de Arnh. weg. Bezorging aan huis zonder verliooging van prys. Minzaam aanbnthnd. P. VAN GENT.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3