Opheffings - Uitverkoop. LUXE ARTIKELEN en SPEELGOED. J. VELDHUIZEN, LANGESTRAAT 108. NIEUW PARIJS, stadsnIeuws Amersfoortsche Bank Uit den omtrek. ADVERTENTIEN. Stoomvaart Maatschappij Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. Verhuren van Safe-Loketten. Beheeren van Vermogens. Voeren van Administratiën. Deposito-rente (G6D Ö3ï OpZfiHPï) 3 Gordijnen -:- Linoleums. Karpetten -- Tafelkleeden. Divandekken. Meubelen. Groote Sorteering van het vorige jaar werd te 's Gravenhage ingebroken in een woning aan de Juliana- van-Stolbergerlaan, bewoond door den tegen- woordigen burgen.eester van Utrecht. Dooi de nasporingen omtrent de inbraak bij den goudsmid Hamme in dit jaar kwam de poli tie ook op het spoor van den dader van deze en van nog twee inbraken, nl. aan den Nieu wen Parkweg te Soheveningen en aan den Dennenweg. De dader bleek zekere v. d. N., reeds voor meerdere diefstallen gedetineerd in de gevangenis te Rotterdam. Hij stond Donder dag voor de Haagsche rechtbank terecht en legde, gelijk voor de rechter-commissaris, 'n volledige bekentenis af en deelde den presi dent der rechtbank mede, dat hij een aan Z.E.A. geschreven brief, waarin hij alles ontkende, introk. Een andere gevangene had hem overgehaald, dien brief te schrijven, en toen de president hem vroeg, hoe hij-in de gevangenis met een ander kon spreken, zei bekl., dat dit gebeurde door middel van tikken. Drie opkoopers te Rotterdam, P. de K., varensgezel, P. en B., bureaulisten, die vol gens bekl. wisten, dat alles van diefstal af komstig was, kregen van den president een ernstige berisping. Tegen P. de K. is te Rotterdam reeds een onderzoek hangende. Het O. M. vorderde veroordeeling van den bekl. tot een gevangenisstraf van 7 jaar. Past op voor zakkenrol lers! Tegenwoordig is het te Amsterdam weer meer dan ooit zaak om voor zakkenrol lers op zijn hoede te zijn. Er wordt weer druk gerold in de hoofdstad en niet alle zakkenrollers hebben zulk een tegenspoed als de beklaagde, die gisteren voor de 5e kamer der rechtbank te Amsterdam ver scheen, wegens een vergeefsche poging tot zakkenrollerij De beklaagde is de 24-jarige koopman Juüj. Wertheim, die zes jaren geleden tot jaar en acht jai-en geleden tot 6 maan den gevangenisstraf werd- veroordeeld, on derscheidenlijk ter zake van heling en dief- s,-". Hij wordt nu beschuldigd, dat hij op Maandag 12 October op het Amstelveld een poetser van de Staatsspoor, dio voor een sigarenstalletje stond te kijken, getracht heeft van zijn horloge met ketting te beroo- ven. De diefstal werd uitgevoerd. De poet ser, beweging aan zijn horlogeketting voe lende, week een halven pas achteruit en zag toen bekl.'s rechterhand, die hij onder zijn iinkerarm door naar de horlogeketting had gestoken, terugtrekken. Hij volgde den be klaagde, die vlak naast hem gestaan had, maar zich spoedig verwijderde, en zag hoe hij nog een vergeefsche poging tot zakken rollerij deed bij een ander persoon, waarop hij hem vastgreep en aan de politie overle verde. De beklaagde ontkende. Het O. M., mr. Boll, eischte 2 jaren gevangenisstraf. Mr. Mouthaan Jr. vroeg vrijspraak en protesteerde er tegen, dat in het dossier door den officier van justitie ad informan- dum was overgelegd een rapport van de politie over bekl.'s verleden. (Hbld.) Dierenmishandeling. Voor de rechtbank te Heerenveen stond Vrijdag terecht de 34-jar. K. J. te Steen wij kerwold, wegens dierenmishandeling. Hij had zijn aangespannen paard zoo'ang met een stok geslagen, dat 't arme dier het bloed uit den neus liep. Het O. M. eischte 14 dagen ge vangenisstraf. Dedekendiefstal. Nog steeds wordt het onderzoek naar den diefstal van paardendekens bij het 3e regiment veld-ar- tillerie te Bergen-op-Zoom voortgezet en blijkt dat men hier met een misdrijf op groote schaal te doen heeft. Zoo werden al daar dezer dagen weer aangebracht verschei dene fonkelnieuwe paardendekens alle van het regiment afkomstig en die op het eiland Tholen door de maréchaussees waren opge spoord Brand in hotel Bellevue. Omtrent de aanhouding van K. te Brussel, ter zake brandstichting in hotel „Bellevue" te Arnhem, verneemt de „Tijd" nog, dat K. alleen werd aangetroffen in de dakgoot, niet alleen geheel gekleed, maar zelfs met para- pluie en portefeuille bij zich en zulks 's nachts om 4 uur. Waar de brand precies ontstaan is, kon niet worden geconstateerd, zoodat daardoor geen licht verkregen kan worden, 't Onderzoek wordt met ernst voort gezet, en alle personen in het hotel aanwezig of het eerst bij den brand tegenwoordig zijn reeds gehoord. Zei fmoord? Een ingezetene uit Rotterdam, genaamd B., werd gistermiddag op het terrein achter de strandbattorij te Scheveningen liggende gevonden, zwaar door een revolverschot gewond. Het pistool lag naast hem. Eerst naar het nabijgelegen politieposthuis overgebracht, werd hij van daar per automo biel van het ziekenhuis afgehaald en daarheen vervoerd. De vergadering van den gemeenteraad van Utrecht werd gisterenmiddag voortge zet. Mededeeling werd gedaan van een inge komen schrijven van den heer Mendels, waarin deze kennis gaf dat hij zijne motie over de tramtarieven introk. Afgewezen werd, overeenkomstig het prae- advies van B. en W„ een verzoek van de afdeeling Utrecht van den Stichtschen Ijs bond om eene subsidie ad f 500. In behandeling kwam hierop een motie van den lieer Mendels van den volgenden inhoud De Raad, van oordeel, dat het plicht der gemeente to achten is de rechtspositie van alle per sonen in dienst der gemeente, nauwkeurig te regelen gelet op de instelling der raadscommissie ter voorbereiding van een reglement voor de werklieden in dienst der gemeente, noo- d-gt B. en W. uit, den Raad voorstellen te doen omtrent de regeling van rechtsposit-e van ambtenaren en beambten in dienst der gemeente. Deze motie werd door den heer Mendela uitvoerig toegelicht en de noodzakelijkheid van eene regeling van den rechtstoestand der ambtenaren uiteengezet. Voor de urgent e der zaak verwees spre ker naai* het geval, dat zich kort geleden te Amsterdam heeft voorgedaan. De voorzitter zeide, dat B. en W. in deze diligent zijn. De zaak is in onderzoek, doch men kan nog geen bepaalden tijd noemen wanneer een voorstel dienaangaande zal wor den ingediend. Naar de meening van B. en W. is de totstandkoming van het werklieden- reglement meer dringend dan deze zaak. De heer Werker wil beide zaken tegelijk behandeld zien. De heer Mendels gaf toe, dat de regeling van de rechtspositie der ambtenaren in Utrecht niet zoo dringend is als in andere plaatsen en dat de vaststelling van het werk liedenreglement urgenter is, doch de Raad kan door stemming over de motie zijne mee ning doen blijken. De motie werd krachtig ondersteund door den heer Van Andel. In stemming gebracht werd zij met 20 tegen 4 stemmen aangenomen. Een andere motie van den heer Mendels luidende De Raad, overwegende, dat een systematisch en ge regeld overleg tussclien schoolhoofden en onderwijzers van bijstand het gehalte van het onderwijs ten goede zal moeten komen, dringt bij B. en W. er op aan den Raad voorstellen te doen toekomen bedoelende het verplicht stellen en het reglementeeren van schoolvergaderingen aan de openbare lagere scholen, werd door den voorsteller ook nader toege licht. De heer Mendels wees op de nood zakelijkheid van school vergaderingen, welke z. i. hier niet geregeld plaats vinden. Een dertigtal gemeenten, groote zoowel als kleine, waren reeds tot invoering daar van overgegaan. Door B. en W. werd voorgesteld deze motie tegelijk te behandelen met het door hun college uit te brengen prae-advies over het adres van de Utrechtsche afdeeling van den Bond van Nederl. Onderwijzers, in zake het bespreken van zaken, de inwendige aan gelegenheden der school rakende door het hoofd met de onderwijzers(essen.) Aldus werd besloten. Door de heeren Werker, Van Andel, Van Zijst en Houtzagers was eene motie inge diend betreffende het toekennen van presen tiegeld aan de leden van den Raad. Deze motie luidde als volgt De Raad besluite zich te wenden tot Ge deputeerde Staten van Utrecht met het ver zoek het presentiegeld voor de leden van den Raad te verhoogen. De Voorzitter deelde mede dat B. en W. de zaak in studie hadden en binnen kort aan den Raad een nota daaromtrent zullen doon toekomen. Besloten werd met de behandeling te wachten tot de nota verschenen is. Tot regentes van het gesticht „De Liefde" werd herbenoemd mej. L. E. A. Besier en tot leeraar in de wiskunde aan het Sted. Gymnasium de heer dr. M. J. van Uven op een jaarwedde van f 2200. Afwijzend werd beschikt op een adres van de vereeniging van geldophalers der gemeen te-gasfabriek, houdende verzoek om eene uniforme salarisregeling enz. en op een adres van de Utrechtsche Vereeniging van Dé tailhandelaren in brandstoffen, houdende verzoek om reductie van den cokesprijs bij eene afname van 50,000 H.L. per jaar. Hierna werd een geheime zitting gehou den. Na de geheime zitting volgde nog een kor te openbare, waarin de heer Van Bolhuis de vraag aan B. en W. richtte of 't in hunne bedoeling ligt van de hun verstrekte op dracht tot vaststelling van het tramtarief ge bruik te maken om een afzonderlijk tarief voor werklieden in te voeren. Z. i. lag dit niet in de bedoeling der opdracht. De wethouder, de heer Van Dieren Bij voet, verklaarde, dat een regeling van zoo danig tarief nog in studie is. doch vermoe delijk ook wel niet in dit tijdperk van proef neming ingevoerd zal worden. De burgemeester merkte nog op, dat B. en W. zich echter de vrijheid voorbehou den deze zaak binnen den gestelden proeftijd af te doen, als hun dit noodzakelijk of wen- schelijk mocht voorkomen. rDe Ned. Vereeniging voor Neuro- logie en Psychiatrie zal 25 en 26 dezer te Utrecht te zamen komen. D<. eerste dag is ten deele aan zaken van huishoudelijken aard gewijd, ten deele aan de besprekingen van voorstellen en versla gen, namelijkEen voorstel van de heeren J. van Deventer Szn., J. F. Plet en C. J. Marcus: „De Algemeene vergadering be- noeme eene commissie om een onderzoek in te stellen naar de bezoldigingen der genees heer en, verbonden aan de krankzinnigenge stichten hier te lande." Eene mededeeling van het bestuur omtrent onderwerpen met de j gynaecologische vereeniging te behandelen op het a.s. natuur- en geneeskundig congres te Utrecht. Eene mededeeling van den heer j v Deventer betreffende het Ille internatio- naai congres voor krankzinnigenverpleging te Weenen. Een voorstel omtrent de benoe ming van leden van het Nationaal Comité in lie Internationaal Instituut voor de studie en bestrijding van de oorzaken van j krankzinnigheid; een rapport der commissie betreffende de instelling van een Staatsexa- j men voor krankzinnigenverpleging, en eene i aanvraag der commissie van beheer voor het Willielmina-huis tot erkenning door de Ver- eeniging van hare voorbereidende school voor aspirant-leerling-krankzinnigenverple ger Amsterdam. B» tweede dag is geheel aan de weten schap gewijd. Op dien dag zullen spreken de heeren prof Jelgersma: Over de anatomische ver anderingen in een geval van chronische cho lera de arts Jvan der Kolk, over alcohol manie, en dr. G. C. Bolten, over traumati- S sche psychosen, terwijl de heer G. Janssens een- demonstratie zal houden van photogra- phieën naar praeparaten van bepaalde ge deelten der hersenschors bij een geval van amytrophische lateraal-sklerose, van tabes dorsalis en bij een geval van periphere blindheid en daarna eene demonstratie naar aanleiding van een paar praeparfttea zeldzame celveranderingen. Dr. Schermers zal de vraag in discussie brengen „is de kans van genezing in een krankzinnigenge- stichi thans grooter dan vroeger?'",' terwijl de arts A. Starcke eene mededeeling zal doen ovei eene waarneming en eene hypothese om trent den convergentie-reflex der pupillen, on dr. Van Londen eene mededeeling over twen gevallen van aphasie met pathologisch- anntcmische demonstratie. Wegens de groote uitgaven, verbonden aan het internationaal congres voor psychia trie, t«- Amsterdam in 1907 gehouden, wordt dit jaar wederom als het vorige jaarj de contributie der leden met f 20 verhoogd. Mr. N. G. P i e r s o n. Het Hbld. deelt mede, dat mr. N. G. Pierson begin December a.s. te Hilversum komt wonen, om de wintermaanden door te brengen op de villa „Mon Désir" aan den Soestdijker- straatweg. Hilversum. Onder leiding van den lieer Adolf ter Cock vergaderen eenige Hil- versumsche heeren, ten einde op te rich ten een hulpbank met winstuitkeering, in navolging van de Eerste Haagsche Het doel is het uitleenen van gelden in kleine bedragen tegen behoorlijke rentever goeding met gemakkelijke wijze van aflos sing, terwijl de geldnemer meedeelt in de wiust. Men meent hierdoor vele kleine burgers uit de handen ie kunnen houden van pand- jeashuizen en woekeraars. Soest. Drie knapen van hier, die voornemens waren een tochtje naar Am sterdam te doen, zijn door de politie van Eeinnes teruggebracht. Den nacht hadden zij in het Baarnsche Bosch doorgebracht. H a r d e r w ij k. Na de benoeming van den commissaris van politie naar Hilver sum, besloot de Raad tot de regeering het verzoek te richten, deze betrekking niet meer te doen vervullen, aangezien men een commissaris van politie alhier, waarvoor de gemeente 1000 jaarlijks heeft te beta len en het Rijk slechts 300 stort, een overbodige en te kostbare weelde vond. He den deelde de voorzitter in den Raad mede, dat de minister van Justitie, ingevolge het besluit van de Koningin, afwijzend op dit verzoek beschikt heeft, aangezien uit de door den Raad aangevoerde argumenten en na ingewonnen inlichtingen niet gebleken was, dat het ambt van een commissaris van politie te Harderwijk overbodig is. Om een einde te maken aan den ondra- gelijken stank, die er in de omgeving van Harderwijk lieerscht door de bemesting van de landerijen met kleine visch (nest) en afval daarvan, besloot de Raad een artikel aan de politie-verordening toe te voegen waarbij bet verboden wordt graslanden met nest of afval van visch te bemesten, en te bepalen, dat zoo dit geschiedt op bouwlan den, deze meststof binnen 12 uur moet wor den ondergespit. Het advies van de Commissie van Bij stand in het beheer der gasfabriek, strekken de tot aankoop van een strook grond, luidt als volgt „Bij de door don Raad in zijne openbare ver gadering van 19 Mei j.l. aangenomen voorstel len was opgenomen een plan tot vergroot ing van de stokerij en kolenlloods. Oorspronkelijk was deze uitbreiding gedacht naar de Zuidzijde, op het terrein behoorende bij de gasfabriek; de uitbreiding naar die zijde bracht evenwel een kostbare verplaatsing van den ookesbreker mede, terwijl liet terrein boven dien verkleind zou worden. Uitbreiding naar de Noordzijde is m ieder geval veel wenschel ijker en goedkooper. De eigenaar van oen strook grond, onmiddel lijk grenzende aan liet terrein van de gas fabriek, is bereid die aan de gemeente te ver- koopen voor een som van f 800. Bedoelde grond is groot 585.10 M2. Heeft de gemeente de beschikking over be doelden grond, dan kan ook de vergrooting van de stokerij met kolenloods beter tot haar recht komen en zal een ruimere uitbreiding van de stokerij met loods, die zeer gewenscht is, tot stand kunnen komen, terwijl nog grond voor andere doeleinden beschikbaar blijft. Ook al had dë gemeente bedoelden grond niet direct noodig, dan nog zou met liet oog op de toekomst liet zeer gewenscht zyn, de strook grond aan te koopen. De prijs komt ons niet- bovenmatig voor. Wij geven u derhalve in overweging, bij gaand concept besluit den Raad ter vaststelling aan te bieden. Besluit: a. voor een som van f 800 aan ie koopen van J. van IJken een strook grond groot., met in begrip van de halve sloot langs het terrein van de gasfabriek, 565.10 M2, deel uitmakende van de perceelenkadastraal bekend Gemeente Amersfoort sectie D. nos. 74*2 en 2345, en be grensd' ten Zuidoosten aan den spoorweg, ten Zuidwesten en Westen aan bet terrein van de gasfabriek en ten Noordoosten aan het overige deel van de perceelen, kadastraal bekend sectie D. nos. 742 en 234-5; b. dit besluit te onderwerpen aan de goed keuring van Gedeputeerde Staten van Utrecht." Naar wij vernemenr wordt de off. v. gezondheid 2e kl. C. Boeser gedetacheerd bij de Landmacht in West-Indië. De Min. v. Oorlog heeft bepaald dat door het escadron ordonnansen rechts- streeks vrijwilligers zullen kunnen worden geworven, zoodat dit escadron niet meer geheel afhankelijk zal zijn van de werving bij de regimenten huzaren. in de vergadering van 20 Nov. jl. is de heer H. W. J. de Jong benoemd tot commissaris, tevens secretaris-penningmees ter. van den Hessenweg. (Weg naar Barne- veld bij de 2e Steeg.) De Hagespelers. Zoo zullen wo dan Dinsdag „De Ha- gespclers" weerzien, het gezelschap van- den heer Eduard Verkade, dat (hier verleden jaar bij zijn optreden zoo veler sympathie won. Ze -zullen fihane opvoeren „Een ideaal Eolitgenoot", tooneelspcl in 4 bedrijven naar het Engelseh van Oscar Wilde. Vooral de dialoog in dit stuk moet bizon der mooi zijn. Naar wij vernemen, brengt Verkade voel eigen decoratief mede. Als hoofdpersonen treden op een inter nationale coquette die, ondanks haar rijk dom, gestolen juweelen draagt, en een „viscount" die zeer leuk vele paradoxen en paradoxale uitingen van gezonden zin geeft. Mochten de Hagespelers nu toch eens een goed bezette zaal hebben Men verzoekt one opname van het onderstaande i Ook te Amersfoort, waar reeds lang eeni ge verspreide leden woonden, is thans op gericht- een afdeeling van de „Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens". De burgemeester van deze gemeente heeft het eere-voorzitterschap daarvan aan- j vaard. De vereeniging stelt zich ten doelzoo- ve '1 mogelijk te voorkomen, dat militie- plichtigen ten gevolge van de vervulling hunner verplichtingen als zoodanig, hun betrekking verliezenen liulp te verleenen aan hen, die ten gevolge van de vervulling hunner militieplichten, hun broodwinning I verloren en, na hun verblijf onder de wa penen, dientengevolge in behoeftige om- standigheden verkeeren. Alleen aan hen, aan wie door den betrok ken compagnies-, eskadrons-, of batterij - commandant een goed dienstrapport kan worden verstrekt, wordt hulp verleend. Het bestuur der plaatselijke afdeeling bestaat uit de heex*en jhr. J. W. A. Barch- man Wuytiers, eero-voorzitterH. Stolp, voorzitter; C. A. J. J. van der Linden, secretaris; mr. A. van Traa, penningmees ter; ds. A. M. Donner, P. J Frederiks pastoor J. L. M. Hoorneman, II. I. Inde- weij, prof. F. Kenninck, ds. W. J. Mei- ners, W. J. Steinbuch en J. van Vollenho ven. Binnenkort, zal het afdeelingsbestuur aan de stadgenooten verzenden den „Open brief aan het Nederlandsche volk van het hoofd bestuur der vereeniging en een uitnoodi- ging om lid te worden. Het vleit zich met de hoop, dat ook hier ter stede zeer velen zullen toetreden tot de ze nuttige vereeniging, welke in het jong ste vereenigingsjaar 278 jongelieden hielp, die trouw hun dienstplicht hadden ver vuld, doch daardoor hun betrekking had den verloren. Naar wij vernemen zijn de predik beurten voor Zondag 22 November als volgt EVANG. LUTH. KERK. Voormiddags 10 uurDs. De Meyere. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10uur, ds. J L. La Gro, te Nieuwkoop. GEREFORM. KERK (Langegracht.) Voormiddags 10 uur Ds. Donner. 's Avonds 5J uurDs. Donner. GEREFORM. KERK (Zuidsingel Voormiddags 10 uurDs. Teerink. 's Avonds 5$ uur: Ds. Teerink. VRIJE GEREFORM. KERK. Voorm. 9i, de heer D. Barth, van 'a Gra vendeel. u 's Avonds 5 uur, de heer D. Barth. CHR. GEREFORM. GEM. Lokaal „De Zaaier". Voormiddags 9f uurGodsdienstoefening. Avonds 5} uur: Godsdienstoefening. Rectificatie. H. V. C. I speelt Zondag niet hier, zoo nis wij gisteren meldden, doch gaat te Utrecht togen U. V. V. II spelen. Stoomvaartberichten. Opgave Agentschap Alex. Mackintosh Co. Het s.s. „K. Willem", van de maatschap pij „Nederland", arriveerde 21 November te Lissabon. Burgerlijke stand. Van 12 tot 19 November 1908. Geboren: Marinus, z. van Gerardus Hommers en Dirkje Pommer. Marinus Ge rardus, z. van Maas Veldhuizen en Sophia van Ee. Pieter, z. van Jantje, d. van en Catharinus, z. van Frederik Bijhold en Romkje Vos. Cornelia, d. van Hendrik Cor nells Ipenburg en Gerarda Hendrika Was- sink. Cornells, z. van Pieter van der Burg eri Elizabeth Sitskoorn. Matthijs Johan Adriaan, z. van Geurt Hendrik van den Hoek en Lena Valentina van de Wetering. Johanna Maria, d. van Abraham de Vrij en Antonia Cecilia Wieten. Gerrit Johan nes, z. van Jan de Valk en Geertrui Hage- inau. Barbara Catrina, d. van Willem Brandsen en Aartje van Rouwendal. Mar tha, d. van Eduard Frankenhuis en Rosa Frankenhuis. Ondertrouwd: Cornelis Pot en Maria Boerhaven. Theodoras Hendrikus Kuster en Jansje Volp. Jan Laseur en Ma ria Johanna Geertraida Ingenholst. Coen- raad Stolberg en Maria Elisabeth Kemme. Getrouwd: Adrianus Peters en Bie tje Hamwijk. Elbert van 't Boveneind en Johanna van Dorssen. Pieter van Gerde- ren en Jannetje Ivreikamp. Jan Kaptein en Johanna Maria Bliekendaal. Overleden: Jaantje Everdina van Ginkel, 1 d. Jan Willem Muijs, 16 m. Rijk Pollemail, 50 j., echtg. van Elisabeth Brouwer. Louise Clara van Hoek, 65 j., ongeh. Catharinus Bijhold, 1 dag. Pieter Bijhold, 1 dag. Jantje Bijhold, 2 dagen. Elisabeth van Es, 2 j., Wilem van Veld- huijzen, 77 j., echtg. van Antbonia Wend- ling. Gerrit van Veen, 74 j., echtg. van Evertje Bakkenes. Geertruida Hopperijs 81 j.. wed. Hendrik Blom. Hermanus Ziel tjes, 54 j., echtg. van Wijmpje Traa. Heden ovorlood te Amersfoort, in den ouderdom van bijna 68 jaren, onze lieve Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Tante Catharina Boudewina Bakker Sombeek Weduwe van wijlen den EdelAchtbaren Heer JACOB REMSin leven Burge meester der Gemeente Broek in Water land. XÏJlJ rems- MOdïavT°' S B' A' REM8- H. A. SUTHERLAND-Reüs. Amersfoort. A. F. SUTHERLAND. METTA C. H. SUTHERLAND. Amsterdam. C. B. MUSCH. Amersfoort, 19 November 1908. „ZEELAND", Koninklijke Nederlandsche Postvaart. Da nota van Commissarissen In zake den bouw der nieuwe Stoomschepen is van af Zaterdagmiddag 21 November voor Aandeelhouders ten kantore der Directie te Vlissingen op aanvrage ver krijgbaar. voorbaan Kortegraokt 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'. EFFECTEN PROLONGATIÊN VREEMD GELD, DISSELS. j Faillissement Mijndert van den Berg, Aannemer te Amersfoort. By beschikking van den Edel Achtbaren Hear Rechter-Commissaris id bovengenoemd faillissement d.d. 20 November 1908 is bepaald: dat de schuldvorderingen bij den Curator vóór 21 December 19 S moeten worden ingediend en dat de Verificatie-Vergadering zal worden ge houden op Vrijdag 15 Januari 10O9, dés voormiddags te tien uur, in liet Paleis van Justitie aan de Hamburgerstraat te Utrecht. 20 November 1908. De Curator: Mr. F. A. C. SCHRöDER, Voorstraat 78, Utrecht. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), Voor langer termijn nader vast te stellen. LANGESTRAAT 37. St. Nicolaas-Etalage gereed.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3