L. HOUBAER, Kleedermakerij. Vruchten, Groenten enz. Joh. F. Götte, LAMIISOMBOUWEMCo. S.M.PEREL, Ér. Pédicure, HAKHOUT. J. van Utrechtschestr. 481„ Varkensmarkt. Specialiteit in OVERHEMDEN naar maat. denderen DE WRAAK EENER SLAVIN. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Openbare Verhuring Weiland. Groot ST.-NICOLAAS Pakket. Het Nederlandse!) Operette-Ensemble. De Nlascotta Langestraat 70-72 AMERSFOORT. Heeren- en Kinderkleeding 9 Heeren Mode-Magazyn Een rijke collectie Dassen. nieuwste kleuren en modellen. Het Openbare Ministerie cischte bevesti ging van het vonnis der rechtbank. Mr. C. Soheltus vroeg als verdediger van den eersten en den tweeden bekl., d'e beiden ontkenden schuldig te zijn, vrijspraak of subsidiair een lichte straf, terwijl mr. L. P. Denckamp voor den derden clementie en voor den vierden vrijspraak pleitte. Uitspraak over 14 dagen. Gebroeders De V s. De in structie die tegen de gebroeders De Vos, ver dacht van d'of stal van gouden sieraden, ten nadeele van'de fima Pampus in de Leidsche- straat te Amsterdam, geopend is wordt op een steeds breeder terrein voortgezet. Het vermoeden is namelijk gerezen, dat de ge broeders of wel de geheele familie De Vos zich nog schuldig heeft gemaakt aan een serie diefstallen van gouden voorwerpen, dateerend van een drietal jaren terug. De dieven moeten daarbij zeer handig te werk zijn gegaan. Er wordt namelijk vermoed, dat zij de gouden sieraden versmolten en 't goud in staven aan de markt brachten, terwijl de steenen apart werden verkocht. Men herinnert zich evenwel, dat een deel van de bij da firma Pampus gestolen gouden voorwerpen nog in onveranderden toestand in beslag zijn genomen. Op welke wijze en waar Jeze bewerking plaats had, is nog niet gebleken. Ook zijn bij de huiszoeking bij de familie De Vos, dadelijk na de arrestatie der beide verdach ten, geen smeltkroezen gevonden. Vandaar, dat dot>r de justitie ook een onderzoek is in gesteld, of de heeren De Vos ook in relatie stonden met oen of anderen helper. Daar van is tot op het oogenblik niets gebleken. Bekend is, dat de gebroeders vaak naar Brussel en Parijs reisden. Het onderzoek daar heeft mede tot slechts geringe resulta ten geleid. Op het oogenblik wordt door de justitie een uitgebreid onderzoek ingesteld, in ver band met eventueel aan handelaren verkoch te staven goud die van diefstal herkomstig kunnen zijn. Brutale inbraak. Gisternacht heeft een brutale inbraak plaats gehad bij den landbouwer Trouw op den Buikenaar onder Wouw. Door een raampje in de schuur binnen gekomen, hebben zij aller eerst uit de slaapkamers een geladen revol ver en jachtgeweer verwijderd en deze in de schuur verborgen. Daarop zijn zij terugge keerd en hebben een kast opengebroken en daarui- ontvreemd alle gouden sieraden en ruim 40 gulden. Ook hebben zij nog ge tracht in te breken bij den herbergier Uyt- dewilligen en den boomkweeker Buys, doch hier werden de bewoners wakker en moesten zij de vlucht nemen. Van de daders heeft m;i nog geen spoor. Hbld. De speelholen. Woensdagmid dag tegen 2 uur werd een looper van de fa briek van den heer Granaat van ,,de Maat schappij" aan de Achtergracht te Amster dam, met een bedrag van 80 uitgezonden om belasting en schoolgeld voor een der werklieden te betalen. Toen de man om 6 uur nog niét was teruggekeerd, begon men achterdocht te krijgen eu al heel spoedig kreeg men zekerheid, toen men een brief kaart van bedoelden looper ontving, waarin hij mededeelde, door iemand verleid te zijn om naar een speelhuis te gaan. Daar zou hij al he< geld hebben verspeeld. De looper is doofstom. Hbld. De inktwerper. Naar de Echo mededeelt, is de Amsterdamsche inktwerper weer naar zijn garnizoen teruggekeerd en herplaatst bij dezelfde compagnie en de sec tie, waarbij hij was ingedeeld vóór zijn ge- ding. G asvergiftiging. Uit Zwol le wordt gemeld De zoon van een onzer meest geachte in gezetenen is gisterochtend dood te bed ge vonden. De oorzaak van zijn dood is gas vergiftiging. Het gaskraantje stond geheel open. Verongelukt. In den Rotter- damschen Waterweg is binnengekomen, van de haringvisscherij, een bomschuit van de reederij weduwe Korving te Scheveningen, aan boord hebbende het lijk van den schip per Hartevelt, die door een stortzee over boord geworpen en een paar uur nadat hij uit zee weder opgehaald was, overleden is alsmede het lijk van den matroos Plugge, die door een stortzee tegen den mast werd doodgeslagen. Een ernstig ongeluk. Op de hofstede van den landbouwer J. van Cad- sand, in den Vogelschorpopolder, onder Neuzen, kwam de 21-jarige dienstbode D. S. Nederliof, Dinsdag met hare kleederen in aanraking met de koppeling van de drijfstang eener dorschmachine, die daarmede rond draaiden, waardoor zij achterover werd ge worpen en met het hoofd op een steen te recht kwam. Zij bleef met een wond aan het hoofd bewusteloos 1 ggen. In de woning gebracht, overleed zij vóór geneeskundige hulp aanwezig was. (M. Ct.) Ongeluk op zee Te Vlaardin- gen is Woensdagavond binnengekomen de bom Sch. 67 ,,De Drie Gezusters" van de reederij der wed. Alb'. Korving te Scheve ningen, waarvan de schipper Joris Harteveld, tijdens den storm door een „stuk water" zoo geweldig tegen de verschansing werd gesla- jgen, dat hij aan de gevolgen is overleden. De ongelukkige is gehuwd. Tevens werd ook een matroos ernstig gewond. Na den storm. Men meldt aan de Tel. uit Hoek van Holland, d.d. 25 Nov Nu de storm geheel bedaard is en het water weer tot zijn gewone peil is terugge vloeid, komt de mindere en grootere schade voor den dag. Behalve de reeds gemelde schade aan de nieuwe duinvorming, heef; de pier ook nog al schade belocpen, door dat er verscheidene zware basaltsteenen uit den dam geslagen zijn. Ook is een groot gedeelte van den scheurpolder ondergeloo- pen, dat nu, na den val van het water, een waar slagveld van konijnen *e aanschouwen geeft. Honderden van deze dieren zijn door het volloopen van hun holen verdronken, en lig gen nu op het veld verspreid Zakken vol worden gehaald en menigeen verdient er een goed weekgeld mee RECLAMES. Van 15 regels f 1.elke regel meer f 0.20 Een beroemd Pransoh schrijver, Souvestre heeft gezegd„De maag is eene slavin, die ge noodzaakt is alles in zich op te nemen wat men haar toedient, maar die zich later wreekt over deze ongerechtigheid met de sluwheid en wreed heid aan eene slavin eigen." Dit gezegde bevat waarheid. Denk eens aan de groote verscheidenheid van voedsel en drank, die ge des daags en des avonds verorbert, nu eens warm, dan weer koud, dan zuur, dan zoet, dan weder bitter en vetachtig. Soms zijn die spijzen van slechte hoedanigheid en soms ook zijn ze te goed, zoodat ge eene overdadige hoe veelheid er van gebruikten de arme maag is genoodzaakt om tot zich te nemenwat ge er verkiest in te brengen. Geen wonder daarom dat deze arme slavin zich ten laatste wreed toont en wraak neemt door* U hevige pijnen te veroorzaken, gepaard met zwakheid, zenuwach tigheid en ellende daarna volgen lange jaren van lijden, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, hart kloppingen, slapeloosheidwinderige opgeblazen beid van maag en ingewanden, rheumatiek en jicht, zoodat het leven U ten slotte tot een last wordt. Ja, de stille slavin Uw maag komt in opstand, omdat de Natuur de maag nimmer tot zulk eene behandeling bestemde en zij wreekt zich door vergiftige zuren voort te brengen uit hetzelfde voedsel dat U gezondheid en een lang leven behoorde te geven. Indien ge in dezen ellendigen toestand ver keert, zullen Moeder Seigel's Tablettenliet wereld-beroemde plantaardige geneesmiddel, U genezen en Uwe gezondheid bevorderenwant dat geneesmiddel helpt het spijsverterings-proces op eene volkomen natuurlijke wijze. De Heer G. P. Groothuijse, wonende Anjelier straat 131, Amsterdam, schrijft ons: „Sedert 10 jaren was ik sukkelende tengevolge van slechte spijsvertering; ik leed voortdurend aan be nauwdheden en hevige pijnon gepaard met een akelig gevoel van volheiddrukking en zwaarte in de maag alsof er, om zoo te zeggen, een steen op lag. Voortdurend had ik last van aanvallen van duizeligheid en het loopen viel mij uiterst moeilijk. Mijn maag kon geener lei voedsel inhouden en olschoon ik alle mogelyke medicijnen gebruikte, bemerkte ik nimmer eonig spoor van genezing of verlich ting, tot dat ik eindelijk Moeder Seigel's Ta bletten probeerde. En die hebben mij genezen en gelukkig gemaakt." Moeder Seigel's Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apo thekers. Prijs fl. 1.50 per fleschje. Te Amersfoort verkrijgbaar o. a. bij den Heer A. v. d. Wug, Langestraat 23; te Utrecht bij de Heeren T. P. v. d. Bergh Zn., Heilige- weg 23. De najaarsvergadering van de Ned. Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie werd Woensdagavond te Utrecht gehouden onder voorzitterschap van prof. dr. C. Win kler uit Amsterdam. Nadat de notulen ongewijzigd waren goed gekeurd. besloot men het mogelijk te maken dat geneeskundigen, die in het buitenland werkzaam zijn, als lid kunnen toetreden Het bestuur zal ter zake het noodige ver richten. Zutphen werd als plaats voor de volgende vergadering aangewezen Aangenomen werd hierna zonder bespre king het voorstel der heeren J. van Deven ter Szn., J. F. Plet en C. J. Marcus, lui dende De algeineene vergadering benoeme een commissie, om een onderzoek in te stellen naar de bezoldigingen der geneesheereu, verbonden aan de krankzinnigengestichten hier te lande. De voorstellers zullen in oommissie ver- eenigd worden om ter zake te rapporteeren. De heeren dr. J. van Deventer, dr. Dak natel, dr. Schuurmans Stekhoven en dr. J. C. I. van der Hagen werden gekozen tot le den van het nationale comité in het inter nationale instituut voor de studie en be strijding der oorzaken van krankzinnigheid. Een 8-tal nieuwe leden werd aangenomen. Herkozen werd als bestuurslid de heer dr. A. Th. Moll en tot lid der redactie, de heer dr. Van Londen. Medegedeeld werd, op de gecombineerde vergadering der Psychiatrische en Gynaeco logische vereeniging op het Natuur- en Ge neeskundige Congres te Utrecht in April 1909 te behandelen: ,,De invloed van het zenuwstelsel op de plaatsverandering van de baarmoeder", tot welke inleiding de hee ren prof. Van der Hoeven en prof. Lange- laan zich bereid verklaarden. Bij de rondvraag wees dr. Van Erp Taal man Kip erop, dat de verpleegkosten per hoofd in de laatste 20 jaar in de gestichten zijn verdubbeld. Na een korte discussie verklaarde dr. Meijer uit Deventer zich bereid, dat on derwerp op een volgende vergadering in te leiden. Dan kan ieder zich een gevestigd oordeel vormen. De vergadering werd hierna gesloten. Gisterenmorgen werden verschillende we tenschappelijke voordrachten gehouden. rNaar men verneemt worden er pogin gen gedaan om te geraken tot eene organi satie van oud-leerlingen van landbouwscho len in ons land. Tot dat doel zal in Decem ber te Utrecht eene vergadering worden go- houden van de volgende gecommitteerd-*r van vereenigingen van genoemde oud-leer leerlingen: voor Friesland de heer de Jong te Leeuwardenvoor Noordholland de heer Nobel, te Behagen; voor Zeeland de heer De Boo te Biezelingevoor Zuidholland de heer Kleiburgvoor Groningen dè heer H Pesman, te Thesinge. rNaar wij vernemen zijn alle moeilijk heden tussclien de regeering en de directie der Nederlandsche Centraal Spoor in ver band met den ombouw van de paardentram naar Zeist in een electrische lijn thans uit den weg geruimd. De bezwaren welke aan vankelijk werden geopperd ten opzichte van den weg en daarna ten aanzien van den duur der concessie zijn allen opgelost, zoodat men thans wachtende is op de schriftelijke vergunning, die men nu zéér spoedig hoopt te krijgen. Al komt de concessie nu ook on verwijld uit Den Haag, zal het toch onmo gelijk blijken met den aanstaanden zomer dienst gereed te zijn voor de electrische ex ploitatie. Alleen de motorwagens kunnen eerst zeven maanden na bestelling geloverd worden. Alles op z'n vli.gt genomen, zonder nieuwen tegenspoed, zou het Augustus 1909 kunnen zijn dat men voor de nieuwe exploi tatie klaar ri. Dat neemt niet weg dat het al een belang rijke stap vooruit is, dat nu eindelijk alle moeilijkheden zijn overwonnen die de ver wezenlijking van de aanhangige plannen zoo lang hebben tegen gehouden. Het wachten is nu alleen nog maar op de concessie, die men wel zeer aanstaande mag achten nu het pad geheel geëffend is. In Zeist is men reeds begonnen met het hier en daar wegkappen van boomen en ver planten met het oog op een mogelijk spoedig begin met de werkzaamheden. B a a r n. De alhier gehouden bazar, van wege de afd. Gooi- en Eemland, van de Nederl. vrouwenvereniging „Tesselschade" bracht f 700 op. Harderwijk. De heer A. L. Vree- ken alhier, is benoemd tot hoofd der school te Zaandam (M. U. L. O.) Het eerste elftal van Quick heeft Zondag vrij. 't Tweede en derde gaan beiden naar Utrecht, waar 't eerstgenoemde om 12 uur tegen Hercules III speelt. Na afloop hebben de elf spelers dan vrij toegang tot den wedstrijd. Hercules IH. B. 8. i, die om 2 uur aanvangt. Quick- III moet tegen Kampong II spe len er loopen echter geruchten dat de roode juniors, die bijna nooit volledig uit- tiekken dezen wedstrijd maar gewonnen zullen geven. H. V. C. I speelt tegen B. V. C. I te de Bilt Op 't Leusderveld ontvangt A. W. II (Bussum) de Z. V. V. (Zeist). Omdat 't A. W. veld voor a s. Zondag geschout is, wordt deze wedstrijd hier gespeeld. Wij ontvingen De Nederlandsche Al manak, uitgave van H. D. Tjeenk Willink en Zoon, te Haarlem. Inhoud en omslag niaken een zeer aangenamen indruk. Opgenomen zijn o. m. Goudkopje, naar de schilderij van Buchner, Het Melkmeisje van Vermeer* en vele photo's naar bekende schilderijen en van bijzondere personen. De -Eemlander annonceert, dat met 1 Januari als premie zal verschijnen een „vol ledig Aniersfoortsch Adresboek", dat meer dan vijftig duizend adressen zal bevatten Failliet verklaard: 23 November, H. Hopman, manufacturier, wonende te Amersfoort. Rechter-Commissa- ris jhr. mr. J. Schuurbecque Boeije. Cura tor mr. D. Graevestein van Heyst, te Utrecht. Marktberichten. A'imrtl o o r l27 Nov. Op lm n - I ou- di-n weekmarkt besteedde men vooi Zandaard- appelen f 1.80 A 2.20 Appelen f 3.— A 5.-. Peren f 5.- k 8.— per II.L., Iloendoreieren f8.— k 9.50 per 100 stuks. Boter f 1.20 1.35 per K.O. Kippen f Q.8'» h 1.—Kuikens f 1-A 1.30. Piepkuikens f 0.40 a 0.80, Een den f 0.9k 1.20. Hazen 1.50 a 2.—, Wildt konijnen f 0.40 n -.50, Tatume konijnen f 0.80 1.40 per stuk, Duiven f 0.5'» k 0,70 per paar Magere Varkens A Zeugen 30 a 40 Biggen f 7.- a 11.-. Aangevoerd waren 250 heet. Appelen 20 beet. Peren, 150 heet. Zandaardappelen; 9000 stuks Hoondereieren, 900 kilo Grasbotor - frtuka Vee, Vette Varkens, Mager'- Var kens. 300 Bicgen en 10 Zengen. INGEZONDEN STUKKEN. 'luiten verantwoordelijkheid dei Redactie. De eopie wordt niet teruggegeven. Geachte liedactie! 't Spijt me u te moeten tneedoelen, dat mijn verzoek om steun voor het Sint Nicolaasfeest der schoolkinderen niet het verwachte gevolg heeft gehad. Tot en met 24 November ontving ik van 5 personen in 't geheel f 19.50. Gisteren on vandaag werden me toegezonden de volgende kleinere bed ragen met de voorgeplaatste bij schriften Tob voorbeeld f 0.60 Om tie arme kinderen ook te laten feest vieren - 0.50 In de hoop dat vele kleintjes één groote zullen maken - 0.50 Voor Sint Naoolaas - 0.50 Voor de straatbengels - 0.50 die flink ondeugend zijn - 0.25 Opdat het Driepnntje - 0.25 spoedig anders zal zijn - 0.25 En in het midden een -mooie lantaarn komt - 0.50 De Hagespelers waren mooi - 0.25 Jammer dat er too weinig volk was - 0.2-3 Goed, succes voor de kleinen! - 0.23 Uit Keesjes spaarpot - Ü.25 Omdat bij zoo'n- mooi stoeltje lieeft - 0,25 Omdat ik zoo'n lief zusje heb - D.50 Omdat het zoo laat werd - 0.25 Opdat J. B. spoedig een beter horloge zal krijgen - 0.50 Dat ik spoedig de 100.000 mag trekken alle kinderen zal ik dan t-rakteeren- - 0.50 B. - 0.50 Als 't maar helpt - 0.25 Plaats voor meer - 0.25 Omdat het zulk mooi winterweer is - 0.25 Dat is dus alles te samen f 27.50, of ongeveer 7 cent per kind. Zouden uw lezers me niet willen helpen, deze lijst van kleine giften nog wat langer te ma- kon? Een enkele groote er tusschen zou ook niet kwaad staan. De eerstvolgende dagen (de volgende week is 't a'l Sinterklaas) hoop ik li te kunnen meedoe- Hen of 't geholpen hoeft. Misschien wilt u het wel telkens in uw biad opnemen. Bij voorbaat hartelijk dank. G. A. L. SPELBERG STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 1. klasse. TREKKING VAN 2 NOVEMBER. f 5000: 11682 f 100: 733 11436 Eerste Klasse. Prijzen van f 20. 90 95 587 617 749 783 917 933 1751 17.34 1995 2105 2333 2741 2785 3155 3257 3351 3502 3960 3992 4056 4680 4924 5220 f>477 5660 6326 6900 7595 7681 8003 8511 87.15 9130 9326 9578 9637 9705 9816 10038 10811 11407 11409 11634 11754 12325 12688 12767 13194 13426 13546 13374 14023 14040 14068 14707 14947 15054 15132 15372 15497 15714 15791 15970 16010 10092 16298 16721 16739 16803 16933 1716f 17276 17715 184-33 18.303 18561 18710 18791 18833 19008 19245 19431 19460 19181 19536 19664 19700 19881 19080 19994 20317 20598 2084 1 20872 20083 MÜORRÜIZEN 39 heiasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie S a fe-I nriehtii)g. Het Gemeentebestuur van Utrecht is voor nemens op Zaterdag 5 December 1908, des namiddags te twee uur, ten Stadhuize, in het openbaar bij inschrijving te ver lui ren voor het tijdvak van 15 December 1908 tot 1 November 1909: Etn perceel Weiland ter op pervlakte van 2 H.A., 62 A. en 79 c.A., gelegen aebter de Gasfabriek. De voorwaarden dezer verhuring liggen tor inzage op werkdagen tusschen 10 en 3 uur ten Stadhuize, afdeeling financiekamer, alsmede aan het bureau der Gemeentegasfabriek. St. N1G0LAAS-CADEADX. JAliSON uit Barbis Haiz, is aangekomen met beste Saksische Kanaries. Zeer goedkoop. Warmoesstr. 123. Amsterdam. Een schat voor Kiuderen. Het ge heele Pakket voor slechts f 1.—. 1. Het Feest van Siut-Nicolaas, ver teld door Tante Lina, aardig Prentenboek. 2. Sint-Nicolaas en ziju Knecht, Prentenboek met de versjes van Schenkman. 3. Sint-Nicolaas -is jarig. Vijftien lied jes die de kinderen gaarne zingen. 4. Een Groot Beweegbaar Prenten boek. 5. Een Prentenboek met vele plaat jes en rijmpjes 6. Kléine Vertelsels door P. Loüwerse, met vele plaatjes. Dit Dnhlrpf «en schat voor de Kin- 111l idiilvul deren, verkoopen wij uit, voor den lnttelen prijs van slechts f 1.-. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken Hang 98, Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel waarop melden: Groot St.-Nic. Pakket. Lachen Lachen Schouwburg. Utrecht. Zondag 29 November 1908, Buitengewone Voorstelling te geven door Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. Slechts eene opvoering in dit saison van de Operette Hoogst Komische Operette in 3 bedrijven van ALFRED DURU. Muziek van EDMOND AUDRAN. RegieJ. J. RENTMEESTER. Dirigent: H. v. d. NAATEN. Aanvang lialt acht uur. Lachen Lachen Stationsdwarsstraat 8Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns, Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en anti-septisch. Combinatie PEEK CLOPPENBURG. NAAR MAAT. Prachtige keuze in de nieuwste Franscheen Engelsche Stoffen. 1"* klas afwerking. CORRECT PASSEND. Onze Maatkleeding behoudt haar goeden pasvorm tot het stuk afgedragen Is. Bekende lage prijzen. Volledige garantie voor goed passend, alsmede prima kwaliteit STOFFEN. TE KOOP ongeveer 6 bunders Hakhout op het ter rein van het te bouwen Jongensgesticht, Utrechtsche straatweg te Amersfoort. Te koop per bunder en ook in massa. Aanbiedingen hij G.ïütlS WEGERIF te Apeldoorn. Melange, f 0.4S, Perziken (Californisehe) per blik Abrikozen Peren Vrachten (Meikersen, Frambozen Aardbeziën, Reine Claude Appelmoes per fleseh (met fleseh) Groenten in glas en Groenten in blik. Nieuwe zoete inlandsehe appelen per ';2 K.G. Nieuwe Peren inl. ijsbouten p. '2 K.G. 0.40, f Nieuwe Abrikozen per l/a K.G. f 0.40, f 0.45, f Nieuwe Pruimedanten p. '.K.G. f 0.20, f 0.25, Nieuwe Trosrozijnen per K.Gf Nieuwe Jams (Mij. de Betuwe). Nieuwe Jams (Crosse Blaekwel). o.9o 0.75 0.75^ 0.80 0.40 0.40 0.50 0.55 0.85 0.50 I Aanbevelend. TELEPH 104. ARNHEMSCHESTR. 35s Hemdenmaker. Zoo juist aangekomen

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3