So Easy p-nez Je Adres Indische Speculaas. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIËN. Uitloting. Nederl. Protestantenbond. 1 P7INP °p Donderdag 17 December, LEZilliU s avonds 8 uur, OPENBARE AANBESTEDING. KERSTMIS. voor Prima Goudsche-, Leidsche en Edammer Kaas is H. ZWAN Hof 32. Noord-Nederlandsche Hypotheekbank te Groningen. P. VAN GENT, Vertegenwoordiger der „Zeeuw", N.B. Gebruikt dagelijks mijn Gezondheidsbruinbrood. Fortmann Hehenkamp. - Magazijnen van Tapijten Bedden en Slaapkamer meubelen. W F. t. GROENHUIZEN, Gezonde kost voor alle monden. MEA CULPA. en die dan ook terugneem, onder aanbieding van mijne verontschuldigingen. Ik stel er echter prijs op hierbij te ver klaren, dat hét mij niet te doen is geweest personen te treffen, maar alleen het belang der gemeente mij tot deze strijdwijze heeft geleid. Met betuiging van hoogachting heb ik de eer te zijn Uw dienstw. dr. S. J. VAN DUINEN. N.B. U zult mij verplichten indien U den Raad met dit schrijven in kennis wilt stellen. De Voorzitter -deelt mede, dat hiermee dit incident is afgeloopen. g. Verslag dd. 7 December 1908 van de le afdeeling van den gemeenteraad betref fende het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 21 November 1908, afdee ling I, no. 1575, in zake de waterleiding. Gesteld in handen van B. en W. ter be antwoording. h. Een schrijven van het bestuur van het Groene Kruis, waarbij bedankt wordt voor de in gebruiikgave van een locaal van de Hoogere Burgerschool. Wordt voor kennisgeving aangenomen. i. Eene dankbetuiging van H- C. C. de Blécourt voor zijne benoeming tot onderwij zer. Alsvoren. j. Een adres van J. Scheer, daarbij ver zoekende hem in 't ziekenhuis te willen op nemen Gesteld in handen van B. en W. ter af doening. Ee.n adres van de afd. Amersfoort .van gemeentewerklieden, alsmede een adres van den heer P. de Jong oin vergunning tot het bouwen van een gymnastiek- en schermschoo1 met woning aan de Paulus Buijslaan worden in handen van B. en W. gesteld om prae advies. Aan de orde is de agenda 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van grond, gelegen aan het kruispunt van den Arnhemschen weg. Leusdenschen weg en Bergstraat. Z. h. st. of d. aangenomefl. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van eeri adres van de maatschappij Amersfoort, tot exploitatie' van onroerende goederen, betreffende overname van een gedeelte van een weg. Het voorstel strekt tot overname van 900 M2. grond tegenover ide Van Campenlaan. Alsvoren aangenomen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot machtiging van hun College tot het aangaan eener tijdelijke geldleening, (dienst 1909). Het voorstel strekt tot het aangaan eener tijdelijke geldleening van 50,000, tegen een rente van ten -hoogste 6 dienende voor kasgeld tot 1 Juli 1909. Alsvoren aangenomeh. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de jaarwedde van den ge meente-architect. B. -en W. -stellen voor een oproeping te doen voor de vervulling van de* vacature van gemeente-architect, tegen een jaarwedde van 2500 (de tegenwoordige jaarwedde van den gemeente-architect) met een periodieke opklimming tot' 3000. Alsvoren besloten. 5. Vooretel van Burgemeester en Wethou ders betreffende het herhalingsonderwijs voor meisjes. Alsvoren besloten overoenkomstig voorstel van B. en W. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende een verzoek van het Bur gerlijk Armbestuur tot verhooging der sub sidie voor 1908. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt alsvoren besloten, de subsidie voor 1908 te verhoogen en deze thans te brengen op f 12,870.68. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der gemeentebegrooting, dienstjaar 1908, in verband met de subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur. In verband met het vorige punt wordt alsvoren besloten tot wijziging der gemeente- begrooting, dienstjaar 1T908. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders .betreffende het verleenen van subsidie 1909 aan de vereeniging „Kindervoeding". Alsvoren wordt besloten een subsidie voor 1909 te verleenen van 450. 9. Benoeming van twee leden van' het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren H. W. van Es veld en B. A. Siddré. De aftredende leden worden herbenoemd. 10. Benoeming van twee leden van de Commissie tot bijstand in het beheer van de gemeentereiniging, wegens periodieke af treding van de heeren H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst. Alsvoren. 11. Idem van 3 leden van de commissie voor de Fabricage, wegens aftreding van de heeren A. J. Tromp van Holst, H. Kroes en S. J. van Duinen. Alsvoren. 12. Idem van 4 leden van de Commissie tot bijstand in 't beheer van de gasfabriek, wegens aftreding van de heeren A. A. Ha mers, N. Veis Heijn, C. J. Plomp en W. Salomons. Alsvoren. 13. Idem van twee leden van de Com missie van Wetgeving wegens aftreding van den heer M. L. Celosse en C. J. Plomp. Alsvoren. 14. Idem van 5 leden van de Reclame- commissie in zake plaatselijke directe belas ting naar het inkomen, dienst 1908, wegens aftreding van de heeren H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers, 6. J. van, Duinen, M. K.. N. Oosterveen. Alsvoren herbenoemd. 15. Idem van een-curator van het Gym nasium, wegens periodieke aftreding van dr. H. W. Scheuder. Alsvoren. 16. I^em van een lid van de commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, we gens periodieke* aftreding van dr. A. H. C. van Driel, Alsvqren. 17. Idem van drie leden van de Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens aftreding van de heeren F. G. Drenth, dr. H. J. Reynders en J. L. F. de Meyere. Alsvorenr Vervolgens wordt aan den wethouder van publieke werken, den heer E. L. Visser, het woord verleend, om den heer Jorissen te antwoorden op zijn, in een vorige raads vergadering gestelde vraag betreffende een paar afwijkingen op de bouwverordening. De wethouder zegt, dat de eerste vergun- ning is verleend nog vóór de goedkeuring van Qedep. Staten op de bouwverordening j was ingekomen en dat de tweede vergunning I verleend is idoor een vergassing van den ge- I' meente-architect. De heer Jorissen dankt voor de inlichting. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de I voorzitter te ruim half drie de vergadering. Nog even zij herinnerd aan de lezing van ds. La Gro, op morgenavond in de ÜL%- mon6trantsche kerk. Na afloop is er ledenvergadering van de afd. Protestantenbond ter verkiezing van een bestuurslid, daar de heer F. Baart be dankt heeft. Gisterenavond hield de vereeniging „Handel en Nijverheid" haar maandverga dering in het hotel de Zwaan. De notulen van de vorige vergadering d.d. 12 Nov. werden' ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens zegt de voorzitter, dat de klei ne agenda volstrekt nog geen bewijs is, dat liet bestuur stilzit. Het in bewerking zijnde reclameboek voor Amersfoort en het rapport voor gesplitste bèstekken, eisohen in den laatsten tijd van de bestuursleden veel tijd, daar herhaalde lijk moet worden geconfereerd. Daarna leest de voorzitter het schrijven voor, gericht door het bestuur aan het co mité voor vervroegde winkelsluiting, waarin een overzicht wordt gegeven van de sluitings actiete dezer stede en de meening wordt uitgesproken dat alleen een rijksregeling voldoende succes kan brengen. Ingekomen zijn.: Een schrijven van de Centraalspoor, mel dende, dat bij herziening van het abonne mentstarief het verzoek van „Handel en Nij verheid" in overweging zal wordqn genomen. Het bekende rapport van B. en W. betref fende de Eemmond. Wordt voor'"kennisgeving aangenomen. Eenige couranten en courantenuitknipsels. Hierna leest de voorzitter een artikel voor uit de „Winkeliers- en Handelsbelangen", over het waarschuwen tegen wanbetalers. Een advies van mr. Aalberse. daarin opge nomen,' geeft als de juiste en meest praeti- sche wijze van waarschuwen aan, het roode kaart-systeem, zooals dat in Amersfoort ge bruikelijk as. De heer van der Meiden brengt de glas verzekering nogmaals ter sprake. Op voorstel van den voorzitter zal dit eers in de bestuursvergadering worden behandeld en vervolgens op de agenda worden geplaatst. De heer Frederiks vraagt of het niet ge- wenscht zou zijn en of het Bestuur er geen middelen op zou weten om te krijgen eei. model-oontract met het oog op de invoering van het arbeidscontract. Misschien is dit w *1 bij zusterKvereenigingen te informeeren. De heer van der Meiden stelt voor advies te vragen bij een rechtskundige. Het Bestuur zal de zaak zoo spoedig mo gelijk afwikkelen. Naar aanleiding van een artikel in de Aimexsfoortsehe Courant bepleit de heer van der Meiden de wenschelijkheid van een ar beidsbeurs of een informatiebureau voor per soneel. Hierna sluit de voorzitter de vergaderi ïg. Men verzoekt ons opname van het vol gende r i. De Secretaris der afdeeling Amersfoort en omstreken van de Nationale vereeniging *nl steun aan miliciens is begonnen met het ver- zenden der uitnoodigingen om toe te treu^n als lid. Men zou hem zeer veel noodeloos werk l en beter te gebruiken tijd besparen door de bijgevoegde kaart terug te zenden aan het J daarop gedrukte adres. De vereeniging trekt zich het lot aan der jongelingen, die na ommekomst van hun diensttijd niet weten waar zij werk zullen vinden mits hun compagnies-, eskadrons- of batterij-commandant' heeft verklaard, aai zij in dienst goed hebben opgepast. Aanvankelijk strekt de afdeeling zich uit over het kanton Amersfoort; wellicht voegt het Hoofdbestuur der vereeniging daar la'or nog eenige aanliggende gemeenten aan tos. Het ligt in de bedoeling, dat miliciens uit de afdeeling het eerst te helpen en de mili ciens, die te Amersfoort in garnizoen zij:., in contact te brengen met de afdeeling hu i ner woonplaats. Mogen zeer velen deze nuttige vereenighig steunen door toe te treden als lid of als donateur. De contributie wordt pas in Maart geind. Te Utrecht heeft zondag de Nederl. Peitsioenvereeniging een buitengewone algs- meene vergadering gehouden onder leiding van den heer W. P. Zeilmaker van hier. Aan de orde kwamen allereerst voorstel! in om het hoofdbestuur op te dragen een on derzoek in te stellen of de invoering van den federatieven vereenigingsvorm mogelijk is. terwijl door de heeren J. ter Laan en L. J, C. Poppe een ontwerp van statuten op fede ratieven grondslag was ingediend. Bovendien waren door verschillende afdes- lingen moties in dien geest ingediend, ter wijl de afdeeling Rotterdam een motie voor stelde, waarin het vertrouwen in een zeven tal hoofdbestuurders werd opgezegd. Na langdurige discussies werd mat 230 stemmen voor en 53 tegen het hoofdbestuur opgedragen ontwerp-statuten vast te stellen en die bij de afdeelingen in te dienen. De aftredende hoofdbestuurders werd >1 herkozen. Een schrijven van de conimissie in zake het vraagstuk verzekering van minimum pensioen voor alle Rijksambtenaren, zal naar de afdeelingen ter behandeling worden ge zonden om dan later in een algemeene ver gadering te worden behandeld. Nieuwjaarsbrieven, briefkaarten enz., welke men op 1 Januari wensclxt besteld te zien, kunnen tusschen 20 en 30 Dec. reeds ter post worden bezorgd. Over de geheele adreszijde moeten daa twee elkaar snijdende lijnen getrokken zijn. Evenals het vorige jaar, ontvingen wij van de firma S. W. Melchior een prachtige wandkalender, tevens een proeve van het keurige drukwerk, dat immer door zijn druk kerij wordt afgeleverd. In het hotel „de Zwaan" werd dóór notaris .Bolk geveild het „Café Neuf", ge legen aan de Utrechtsche straat, verhuurd aan den heer Wery. Het perceel werd ingezet voor f 7000, on gekocht door A. Scholten voor f 7450. Het station Amersfoort. De rechtbank te 's Gravenhage wees vonnis in de zaak van de Ned. Centraal Spoorweg- Mij. tegen den Staat tot schadevergoeding, door de Centraalspoor geleden wegens het nieuwe station te Amersfoort, waardoor haar eigen station was afgebroken en op haar oud-stations-emplacement verschillende wij zigingen waren aangebracht. Ten aanzien van een aantal door de Centraalspoor be weerde schadefactoren werd haar vordering ontzegd op grond dat te dien aanzien geen schade door haar was geleden. Maar ten aanzien van twee andere schadef actoren werd de vordering toegewezen, te weten tot vergoeding der schade door de Centraalspoor geleden, doordat zij in het nieuwe station grootere uitgaven heeft te doen en doordat haar toebehoorende grond on gewassen zijn weggevoerd bij de verandering van het oude stationsemplacement tot het nieuwe. De schade moet nader worden opgemaakt bij staat. Stoomvaartberichten. St. Maasland, Mij. Kon. Holl. Lloyd, ver trok 2 Dec. van Lissabon. St. Zaanland, Mij. idem, vertrok 8 Dec. van St. Vincent. St. Amstelland, Mij. idem, vertrok 10 Dec. van Boulogne. St. Eemland, Mij. idem, arriveerde 11 Dec. te Duinkerken. St. Oranje, Mij. Nederland, arriveerde 15 Dèc. te Port-Said. Het opnemen van ingezonden stukken beteekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Voor <le noodlijdenden op Curasao. (3e lijst). Naar aanleiding van den oproep om steun, uitgegaan, van, hei. A. N. V. zjjn nog ingekomen die volgondie gaven: C. W. B. te Alkmaar 10; X. dioor 'bemid deling van J. W. T. ƒ.1000C. C. E. R. f 5; J. L. B. 100; H. W. S. 1.50; J. W. A. X. 2.50; Vicus 1, allen te Amsterdam; A. van W. te Antwerpen 5; J. V. Jan. te Bergam- 'booht 5; Dr. H. J. v. V. te Davos Plata 2.50; Dr. B. A. P. v. IX 10; Vereeniging Oost en West 476.50; S. 10, allen te Den Haag; R.-C. Par. Zamgkoor te Dieren, ƒ5; G. v. A. 2.50; J. F. W. J. K. 10; mevr O. 3; L. v .d. M. 2.50; C. v. W. 2.50; N. N. ƒ2.50; A. B. v. O. A. 2.50; H. J. M. P. 1, allen te Dordrecht; Mr. T. G\, te Ginneken, 5; J. C. Th. G. J. H., te Halfweg bij Haar lem, 2.50; H. I. S., te Laren, ƒ2.50; Ds. K. S., te Harderwijk, (opbrengst lezingen over Cu rasao), 50.99; J. Ph.,. te Hengelo, 2.50; A. C. P te Middelburg, 1; J. Th. J., te Nijme- gen, f 5. Totaal 1729.99; met het bedrag der vorige lijsteoi 2254.52j), samen 3984.51 Waar H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder en Z. K. H. de Prms met belangrijke giften zyn voorgegaan, mogen de Nederlanders, meer dan tot nu het geval was, volgen om- den. stoigënden nood der Kolonie te lielpen lenigen. De bede om hulp uit Curasao tot ons gekomen was zeer dringend, maar heeft zeer onvoldoende deernis gewekt. Laati ieder in zijn kring nog eens aansporen tot de zoo hoog noodige hulp. Laten de honderden duizenden worden! Giften worden gaarne ingewacht bij C. VAN SON, Administrateur A. 'N. V. W"ijnstraart, 81, Dordrecht. I Heden overleed, na een kortston dige ziekte, onze lieveling JAXXHTJ E, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 4 jaar. E. v. d. BEEK en Echtgenoote. Hoogewog 50. I Voor de blijkön van deelneming bij het overlijden van onze geliefde Moedor en Be- huwdmoederMevrouw de Wed. J, REMS Bakker Sombeek, betuigen wij harteiyken dank. Namens do familie H. A. SUTHERLAND—Rems. A. F. SUTHERLAND, Gep. Kapt. der Inf. Regenten van hot Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen te Utrecht maken bekend, dat in hunne vergadering van 14 October 1908, ten overstaan van den Heer Burgemeester der stad Utrecht, Superintendant van het Gesticht, zijn nltgeloot dc volgende obligation der geldleeningen ten laste van het Gesticht Van de leening aangegaan in het jaar 1895, eene obligatie No. 24 groot I ÏOOO aangegaan in het jaar 1897, twee obligation No. 46 en No. 49. ieder groot f ÏOOO,^-. f) ff aangegegaan in het jaar 1904, twee obligation No. 9 en No. 35ieder groot f ÏOOO. Aflosbaar 1 Januari 1909, en van de leoning aangegaan in hot jaar 1905, drie obligation No. 6, No. 24 en No. 57, ieder groot 1 ÏOOO. Aflosbaar 1 Februari 1909. Regenten voornoemd WALAARDT SACRE, Regent-eerste Huismeester. E. J. VAN DE HAGT, Secretaris-Penningmeester. 4f,i. amkbsfookt. in de Rem. Kerk, door Ds. J. L. LA GRO, uil Nieuwkoop. Onderwerp: ,,De eeuwige kern van den Godsdienst en zijne wisselende vormen*'. Tevens zal oen Dameskoor oonige liederen zingen. Toegang voor niet-Leden 10 C'ent. Het Gemeentebestuur van Utrecht zal op Woensdag, 23 December 1908, des namiddags, in het openbaar ten Stadhuize A ANBESTEDEN de levering van Ma- gazijngoederen voor 1909, te weten: lo. te l'j, uur, de magazüngoederen voor de gemeentewerken 2o te 2'U uur; a de magazijn-goederen voor de gemeente gasfabriek b. de door die fabriek benoodigde gegoten ijzeren buizen en hulp stukken 3o. te 3uur, de magazijn-goederen voor bet gemeentelijk electrlsch bedrijf: 4o te 4'I, uur, de magazijn-goederen voor de gemeente-reiniging. De monsters van de te levoren materialen enz., bedoeld onder 1, 2a, 3 en 4, liggen ter inzage onderscheidenlijk op de terreinen der gemeentewerken (Stadstiinmerhuis Achter CJa- renburg), der gemeente-gasfabriek, van het ge meentelijk electrisch bedrijf en der gemeente reiniging, op werkdagen van 9—12 en van 2—4 uur, terwijl de voorwaarden van aanbesteding bódoeld onder 2a, mot gezegeld formulier van inschrijving tegen betaling van 0.50 (franco per post 0.55) per exemplaar, en de voorwaarden en de bestekken van elke der overige aan bestedingen afzonderlijk tegen betaling van 0.25 (franco per post 0.30) per exomplaar verkrijgbaar zijn ten kantore van den Direc teur van den betrokken tak van gemeentedienst ten Stadhuize (aid. Financiekamer) en bij de boekhandelaren J. G. VAN TERVEEN ZOON. Voor <le aanstaande feestdagen voorhanden Kerstlantaarns i deze kunnen ook ver- Kerststerren ,icht wor'10"- Kerstklokken 7ip pfohnp Kerstwaaiers LW Bldidge. Extra mooie Hulst met bessen. Mistletoe met witte bessen. Geregeld eerste finaliteit zuidelijke bloemen. Aanbevelend, Bloemisterij „FLORA", Korte Bergstraat 2. Directeuren: Mr. A. W. F. H. SilNflER en J. DE WAARD. Geeft uit 4 °/u Pandbrieven tegen 99 Aflosbaar k pari doorhalfjaarlijksche uit loting. Correspondenten: te Amersfoort de Heeren METHORST en VAN LUTTERVELD. rtacud- di<J Uür IhziL' y iitpeHs: l6,Z0t /èÖctftf' en-dajetjlxxcnj. Eenig adres van INDISCHE SPECULAAS, gemeleerd met Indische Kruiden, 60 cent de 5 ons, alleen verkrijgbaar bij RW" BISSCHOPSWEG I, AMERSFOORT. "Mt Alleen echt met den naam F. DE ROOI. LANGESTRAAT 63, over de Krommestr. Telefoon 88. Voetzakken, Vachten, Waterstoven, Thee-warmers, Reisdekens. Canapé-kussens, Werkzakjes, Fantasie-meubeltjes, Vouwstoelen, Tafelkleeden. Japansche borden voor versiering etc. etc. Onze wollen leclama-dekens warden nog zoo lang de voorraad s'rekl verkocht «oor 13.75 de eenpersoons en (5— de SIMiblIl 1UUI u alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. Repaiatiën aan brillen en p-naz. f 1.90 Slechts f 1.90. 1. De Aarde en Haar Tolken, be roemd mengelwerk in groot formaat met ruim 200 prachtige platen. Prijs f 5.29. 2. De Huisvriend, beroemd mengelwerk in groot formaat met ruim 200 fraaie platen. Prijs f 3.60. OMHAT onze Pakhuizen zoo vwovervol asijn. kan mon deze groote, prachtige werken thans bemachtigen in plaats van f 8.80 voor slechts I l.OO, zogge slechts I 1.90. Ieder die dit aanbod in handen krijgt moet verbaasd zijn, dat zooveel goeds voor den Int telen prijs van F 1.90 wordt uitverkocht. Verkrijgbaar bij D. bolle, Bazaar van Goedkoope Bookon, Hang 98 te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop melden: Het Groote Pak. Schouwburg Utrecht. Buitengewone Voorstelling door het Hollandsch Toonselgezelschap «an het Grand ThéAtra te Amsterdam DiroclieGebr. A. VAN LIER. Mei medewerking «an LOUIS BOUWMEESTER (als gast). Donderdag 17 December I908i Oorspronkelijk Tooneelspol in 5 bodryven van Jhr. A. W. G. VAN RIEMSDIJK. Aanvang half acht ore.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3