Donderdag 17 December 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. ]»•- 175. 7d* Juargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. ▲dvertentiënmededeelingon enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTEN TI EN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zoer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. W-Aan hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, •worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, kos teloos toegezonden. Kennisgeving. KAMER VAN ARBEID VOOR DE BOUW- BED1UJ V'E.N 'IE AMERöFOOR'l. Burgemeester en Wei houders der gemeente Aineiöioori, Gelet op de artikelen 11 on 76 van het Kies reglement voor de ivauiers van Arbeid; orengen ter kennis van de Hooiden ol bestuur ders van <le bedrijven, welKe in de bovenge noemde Kamer van Arbeid vertegenwoordigd zijn, te weten net bewerken van hout, steen of metalen, het leggen van eieetnsche geleidingen 01 van gas- or vvaterleidiimgen, het aoiuilueis-, scotteerdeis-, behangers-, neiers-, stucadoors-, aar Uw erkers- en straaunakersbeürijf, liet ontwerpen van- en liet houden van toeziuin hij het uitvoeren van bouwplannen <lat zy verplicht zijn. vóór 15 Jauiuari aan staande eene lijst ot zoo noodig lijsten op te maken van de namen en van de voornamen dex mannelijke en vrouwelijke personen» die m hun bedrijf ixmnen het gebied der Kamer van Arbeid1 als patroons of m Jiun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest, gedurende het laatst ver- loopen kalenderjaar, oi, wat het bouwvak be- t-ieit, gedurende het laatste tijdvak v an maan de», dat in dat bedrijf is gewerkt; dat in den loop dezer maand zooveel mogelijk aan de bedoelde noot den en bestuurders lormu- lieten der lijsten zullen worden gezonden., en dat die lijst ol lijsten zoo spoeuig mogelijk, in eik geval voor 15 januari e. k., nauwkeurig in gevuld, behooren te worden gezonden wanneer de daarop vermeide personen slechts in ééne gemeente bij hetzelfde lioofd ot denzell- den bestuurder van een der genoemde bedrijven werkzaam zijn geweest, aan Burgemeester en W ethouders van die gemeente ett, wanneer de daarop vermelde personen im> meer dan ééne gemeente binnen het gebied der Kamer van Arbeid; bij hetzelfde hooid of deu- zeMden bestuurder van een der genoemde be drijven werkzaam zijin geweest, aan Burgemees ter en Wethouders der gemeente, waar die per sonen het laatst werkzaam zijn geweest. Op de lijsten worden niet vermeld lo. zij, die gedurende den bovonaangegeven tijd! binnen het gebied der Kamer van Arbeid met bij hetzelfde noofd of denzolfden bestuurder zijn werkzaam geweest; 2o. zij, die geen ingezetenen des Rijks of geen Nederlanders zijn of op 15 Februari aanstaande den leeftijd van 25 jaren niet zuilen hebben be reikt. Wordende voorts ter kennis gebracht van hen, die gedurende liet laatstverloopen kalenderjaar, of, wat. het bouwvak betreft, gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, niet in. het be drijf van hetzelfde hoofd of denzeliden bestuur der werkzaam zijn geweest, doch die aanspraak kunnen maken om geplaatst te worden op eene Kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid, dat zij daarvan vóór den 15 Januari a.s. aangifte kun nen doen bij Burgemeester en Wethouders dei- gemeente, waar zij werkzaam zijn. geweest of het laatst werkzaam, zijn geweest. De formulieren der lijsten en der aangiften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter Secretarie dezer gemeente, op werkdagen ge opend. van. des voormiddag» 9 tot dies namiddag® 3 uur. Amersfoort, 10 December 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STENFBRT RROESE. WUIJTIERfi. Politiek Overzicht Het Turksche parlement. Heden wordt het Turksche parlement geopend. Het verkiezingswerk heeft langer geduurd dan men eerst verwachtte. Het laatst hebben de verkiezingen plaats gehad in de hoofdstad Konstantinopel. Daar zijn eerst verleden Zaterdag de candidaten ge kozen van de Jong-Turksche compromislijst. Gekozen werden vijf Turken, en wel Achmed Riza, de bekende Jong-Turksche leider, de minister van justitie Refik Bey, de redac teur van de Tanin Hussein Djatick en een kleine ambtenaar, verder twee Christenen, twee Armenische advocaten en een Spaniool. Nog twee van de fungeerende ministers wa ren onder de candidatende grootvizier Kiamil Pacha en de minister van onder wijs Hakki Bey, maar zij zijn niet gekozen. Ingevolge de bepalingen van de grond wet, is het parlement samengesteld uit den senaat, die door den sultan wordt benoemd, en het huis van afgevaardigden, welks leden door het volk moeten worden gekozen. Deze keuze geschiedt door kiesmannen. Alle be lastingbetalende burgers benoemen gemach tigden of kiesmannen van hun district (kaza). Deze kiezen bij volstrekte meerderheid de afgevaardigden van de regeeringsdistricten (sandjaks) met dien verstande, dat op iedere 50,000 inwoners een afgevaardigde komt. Men rekende aanvankelijk op ongeveer 120 afgevaardigden, zooals ten tijde van Midhat Pacha. Maar, hetzij omdat in den loop van deze 32 jaren de bevolking van Turkije be langrijk is vermeerderd, hetzij omdat het aantal inwoners nu met grooter zorg bere kend is, een feit is het, dat men ditmaal gekomen is tot ruim 250 afgevaardigden. Het meerderheidsbeginsel, waarop het kiesstelsel in Turkije steunt, is in de toe passing verzacht, doordat op grond van voorafgaande onderhandelingen gemeen schappelijke candidatenlijsten zijn samen gesteld, waarop de verschillende natiën en godsdiensten naar hun aanhang vertegen woordigd waren. Het best is dit gelukt tus- schen de Turken en de Armeniërs. Deze beide rassen zijn van oudsher gewoon zich met elkaar te verstaan als zij niet met moord en doodslag elkaar te lijf gaan. .Maar tusschen de Bulgaren en Turken in Mace donië en tusschen de Grieken en Turken in de Europeesche provinciën en in Klein-Azië is soms de verhouding zeer gespannen ge weest. De Turksche comité's hebben 't als een nationalen plicht beschouwd, de nationale elementen, die zich richten naar wachtwoor den, die in Sofia en in Athene worden uit gegeven, te bestrijden. In Macedonië is van de verdeeldheid onder de Slavische elemen ten handig partij getrokken om tegenover de candidaten van de Bulgaarsche clubs an deren te stellen, op wier trouw men k m rekenen. De verdienste daarvan komt voor namelijk toe. aan den voormaligen inspec teur-generaal van Macedonië, Hussein Hilmi Pacha, die nu als minister van binnenland- sc'he zaken deel uitmaakt van het kabinet. In het Klein-Aziatische kustgebied, welks bevolking overwegend Grieksch is, heeft men er voor gezorgd, dat het mohammedaansche en Turksche element zijn overwicht niet ver loor. De overheid heeft haren invloed aan gewend om te zorgen, dat het Turksche ele ment den toon zou aangeven in het nieuwe parlement. Daarin is men geslaagd. De leden van dit parlement zijn voor het groote meeren- deel Turken en mohammedanen. De corres pondent van de Neue Freie Presse te Kon- stantinopel meldt, dat onder de 250 afge vaardigden ongeveer 40 christenen zijn. De unionistische Jong-Turken zijn door om streeks honderd leden vertegenwoordigdde daarop in sterkte volgende partij is die van de Turksch-liberale autonomisten, die onge veer 50 leden telt. Het is niet voor de eerste maal, dat een Turksch parlement bijeenkomt. Den 19en Maart 1877 werd het eerste parlement ge opend, dat na een kort bestaan weder uiteen viel! Thans heeft de macht der omstandig heden voor de tweede maal den sultan de bijeenroeping van eene volksvertegenwoor diging afgedwongen. Groote verwachtingen worden daaraan vastgeknoopt. Of de nuch tere werkelijkheid daaraan zal beantwoorden, is d? groote vraag waarop de toekomst het antwoord zal brengen. Frankrijk De ministerraad heeft, op voorstel van de ministers van buitenlandsche zaken en van openbare werken, besloten stappen te doen om het bijeenkomen te Parijs uit te lokken van eene internationale conferentie tot be paling van het op de luchtschepen toe te passen rechtssysteem. Spanje. Madrid, 16 Dec. De Kamer heeft de geheele begrooting bij eindstemming aan genomen. Oostenrijk-Hongarije. W e e n e n 16 Dec. Het antwoord van den Koning van Italië op den brief van Keizer Frans Jozef betreffende Bosnië en Herzegowina is aangekomen. De Politisehe Korrespondenz verneemt, dat de Italinau- sche gezant eene audiëntie bij den Keizer heeft aangevraagd om den brief te overhan digen. Weenen, 16 Dec. De Kamer van af gevaardigden behandelde heden het voorstel tot urgentverklaring van de behandeling van het wetsontwerp betreffende de inlijving van Bosnië. Prins Liechtenstein, die het voorstel verdedigde, zeideEen andere minder vrede lievende slaat zou zeker partij getrokken hebben van den neteligen toestand van Rus land tijdens den Russisch-Japanschen oor log. Oostenrijk liet dit voor de inlijving gunstige tijdstip voorbijgaan, gehoor gevend aan gevoelens van loyauteit en kieschheid tegenover Rusland. Alle sprekers verklaarden, dat de eenige oplossing van het inlijvingsvraagstuk is de nationale vereeniging en de autonomie van het Servisch-Kvoatische volk en de vereeni ging van alle Zuid-Slavische volken onder het huis Habsburg. Morgen voortzetting van deze debatten Het huis van afgevaardigde, van den rijksraad heeft met 362 tegen o5 stemmen, dus mot veel meer dan de vereischte twee derden der stemmen, de behandeling van de credietwetten voor het eerste half jaar van 1909 urgent verklaard en daarna in eene lange zitting in alle drie "ezingen het ge heele ontwerp afgedaan. A> redders uit den nood zijn hier opgetreden de sociaal-demo craten. Het was onzeker of de Czechen er toe te vinden zouden zijn om tot de behan deling van de voorloopige begrooting hunne medewerking te verleenen. In haar nood zond de regeering den voorzitter van het huis, als bemiddelaar naar de sociaal-democraten, dio hun steun toezeiden om het parlement in stand te houden. De leider van de sociaal democraten, dr. Adler, ino.iveerde dit be sluit met de opmerking, d(:t hij geen middel onbeproefd wilde laten om het huis tot wer ken bekwaam te houden. Daardoor is Oos tenrijk voor eene ernstige cons itutioneele crisis bewaard. Zonder den steun van de 90 socialisten, die de behandeling van de be grooting mogelijk maakten, zou i regeering genoodzaakt geweest zijn de begrooting met toepassing van het noodartikel der grondwet tot stand te brengen, waarop zou zijn ge volgd de ontbinding van fcet huis en een parlementlooze toestand. Daarmee is de crisis, d'e dreigde uit te breken, afgewend. Naar verluide, is nu ook het gevaar geweken, dat het andere wetsont werp op welks afdoening der regeering prijs stelt, namelijk dat om fle regeering te mach tigen tot het sluiten van i andelsverdragen, zou moeten blijven liggen. Da leider van de sociaal-democraten heelt cok daarvoor op 7. steun uitzicht gegeven. Boedapest, 16 Dec. De Kamer nam met algemeene stemmen een adres van gelukwenschen aan, gericht aan de Turksche regeering. (Waarschijnlijk met het oog op de opening van het parlement Red. A. D.) Rutland. De Russische ministerraad heeft besloten aan de regeering van Finland den eisch te stellen, dat voortaan een bedrag van 10 mil- lioen mark per jaar moet worden gestort in de staatskas, als vergoeding voor de taak, die Rusland op zich heeft genomen om het gx-ootvorstendom uitsluitend met Russische troepen te verdedigen. Dit is een nieuwe aanslag van Rusland tegen Finland. Voor de verdediging van het grootvorstendom •heeft Rusland de zorg op zich genomen en daarvoor worden Russische troepen ge bruikt, nadat onder het régime van Bobri- kow de afzonderlijke legermacht van Fin land is ontbonden, in strijd met de dooi den Czaar bezworen grondwet van het groot- vorstendom. Nu verlangt Rusland, dat hel de daarvoor gemaakte kosten zullen worden ■vergoed. Turkije. Konstantinopel, 16 Dec. De Senaat bestaat uit 32 Turken, 4 Grieken, 4 Armen;ërs. 1 Wallach en 1 Bulgaar. De minister-president en de minVers van oorlog, marine, buitenlandsche zaken, open bare werken, landbouw en politie maken deel uit van den Senaat. Het parlement wordt heden door den sul tan in persoon geopend. De troonrede zal door den eersten secretaris van den sultan voorgelezen wordenhet oudste lid in jaren zal als tijdelijk voorzitter daarop antwoor den. Tot bijwoning van de openingsplechtig heid zijn 150 uitnoodigingen verzonden, waaronder aan alle hoofden van missiën en aan de pers. Na de plechtigheid worden op zes punten van de hoofdstraat 120 kanon schoten afgevuurd, en tot den avond zal het kanonsaluut elk half uur herhaald worden. Ook in de overige steden van het geheele Turksche rijk zal de gewichtige gebeurtenis met kanonschoten begroet worden. De Oosten rij ksclie rijksraad en de Hon- gaarsche rijksdag hebben hunne voorzitters opgedragen een heilwensch naar Konstanti nopel te zenden. Uit Londen is een door ruim 350 leden van het lagerhuis ondertee kend stuk afgezonden, dat een groet inhoudt yan het oudste parlement aan de leden van het jongste parlement met den wensch, dat de invoering van het parlementaire stelsel eene weldaad moge blijken voor de bewoners van het Turksche rijk. Aan het hoofd van de onderteekenaars staan de Speaker, de eerste minister Asquith en de leider van de oppositie Balfour. Tegenover de aanvallen tegen den groot vizier Kiamil Pacha heeft de Ikdam een aanval gedaan op het Jongturkscbe comité „Eensgezindheid en vooruitgang". Het blad stelt den eisch, dat het comité rich zal ont binden of zijne statuten bekend maken, om dat de grondwet geene geheime genootschap pen toelaat. De Temps bericht uit Konstan tinopel, dat deze zienswijze gedeeld wordt door talrijke Turken van den ouden stem pel, die niet zonder ongerustheid de macht geheel zien overgaan in nieuwe handen. Ook de militaire partij ondervindt een dergelijke vrees; al blijft zij zich bereid verklaren om haar steun te verleenen aan het comité tot verdediging van de grondwet, zij is toch van meening, dat het comité zich niet behoort te mengen in maatregelen van uitvoerende po litiek Marokko. De erkenning van sultan Moeley Hafid als wettig heerscher in Marokko zal, vol gens een bericht uit Parijs, geschieden door een collectief schrijven van de in Tanger geaccrediteerde vertegenwoordigers der vreemde staten, dat door een koerier naar Fez zal worden gebracht. De gewezen sultan Abdel Azis heeft plan eene villa bij Tanger als zijne blijvende woonplaats te kiezen, maar zal vooraf eene buitenlandsche reis ondernemen en zich bo venal naar Mekka te begeven. Perzlê* De Engelsche en Russische gezanten te Teheran beschouwen den door den sjah in- gestelden staatsraad van vijfitg door hem benoemde leden als een onvoldoend surro gaat van het ontbonden medsjliss. Zij heb ben daarom aan don minister van buiten landsche zaken eene gemeenschappelijk schrijven gezonden, inhoudende, dat de in stelling van dezen staatsraad de door den sjah plechtig gegeven belofte, dat eene ver tegenwoordigende vergadering zal worden bijeengeroepen, niet vervult. Slechts zulk eene vergadering kan de rust aan het land teruggeven. VtrMnlgd. Staten. Washington, 16 Dei. De Senaat besloot aan liet „Committee of appropria tions" op te dragen over president Roose velt's uitlating in zijne boodschap aan het congres, dat de geheime pol'tie hare aandacht behoorde te wijden aan de handelingen van de leden van hét congres, de vergadering van advies te dienen omtrent de stappen, die te dier zake moeten worden gedaan. Senator Barley verklaarde, dat Roosevelt's uitlating de grofsto en lieLtzinir'gste belee- diging was, die ooit tegen eenig openbaar lichaam was uitgesproken Het jaarlijksche rapport van den secre taris van het departement van marine der Vereenigde Staten verlangt den aanbouw van 4 linieschepen, 4 pantserkruisers, 10 tor pedojagers, 4 onderzeesche booten, 3 kolen schepen en 1 munitieschip. Dit programma DOOR 86 S. R. CROCKETT. TJtt het Scholsch vertaald DOOR J. P. WESSELINK-VAN ROSSUM, Hij ging met zijn hand over liet voorhoofd en veegde zich de zweetdroppels af. Maar met geweldige inspanning herstelde hij zich. „Het bewijs is onvoldoende," zeide hij, „een ongeslepen steen kon nooit nagegaan worden." „De meeste, negen van de tien steenen tenminste, waren geslepen, bovendien ben ik er van overtuigd, dat uw advocaat zal mee- nen, dat het voldoende is om een gevangen schap van veertien jaar te eisc/hen," zei Jim Chetwyud norsch. Hij had geen medelijden, Want hij herinnerde zich hoe sluw deze man een onschuldig meisje aangeklaagd en on recht aangedaan had. „Bij den hemel," riep hij, toen hij er weer aan dacht, „ik zou den man daarvoor wel kunnen vermorselen." Overluid vervolgde hij „Gij hebt," zeide hij, „een kans, het is geen groote, maar het is wat. Het is aanne melijk, kan tenminste door een Britsche jury geloofd worden, dat gij de juweelen vondt, ze u toeeigende, het feit voor uw vrouw ver borgen houdende, ze van tijd tot tijd van de hand deedt, landgoederen kocht, een philan- troop werd, lid van 't parlement enz. Daar ge geen aanwijzing vondt omtrent den recht hebbende, hebt ge ze als naaste bloedverwant als uw eigendom beschouwd. En er tegen zal worden aangehaald, dat gij de vondst niet bekend maaktet, hetgeen ge zeker gedaan zoudt hebben, indien ge van oordeel waart geweest, dat ze u rechtmatig toekwamen. Zij werden niet in het testament genoemd en daarom beschouwdet ge ze ook niet ials daarbij behoorende. Verder helbt gij aan uw koopers in Holland doen voorkomen,' dat ze uit een mijn in Burma kwamen, ont gonnen door uw broer, terwijl er zulle een broeder niet bestond, en ten laatste, en dat zal bij de jury het meeste gewicht in de schaal leggen, liet. bewijs en geding tegen juffrouw Hester Stirling over het stelen van een der zes robijnen halssnoeren»gelijk in patroon en merk. Dat zal volkomen uw be wering weerleggen, dat uw daad van ze u toe te eigenen was gerechtvaardigd door uw beslist geloof, dat ze uw eigendom waren. U vondt vijf van die snoeren in de tasch, gij deedt er een eed op, dat gij er zes hebt ge vonden. Geen rechter of jury zal nu verder geloof aan uw eed hechten. Om alles nog eens te herhalen de bewij zen die wij aanvoeren, zijn onvoldoende naar uw meening, maar u zult moeten toegeven, dat ze waarschijnlijk voldoende zijn om een jury een vonnis van veertien jaar dwangar beid te doen uitspreken." „O Sylvanus, beste Sylvanus," riep zijn vrouw naar hem toesnellende en haar armen om zijn hals slaande, verzet je niet langer tegen hen. Het is mij onverschillig waar we heen gaan. Het kan mij niet schelen of je het deedt of niét; of wij rijk zijn of arm. Maar o, Sylvanus, het zou mij dooden, als je in de gevangenis werd gezet. Kom tot een overeenkomst met deze heeren, twist niet met hen. Wees niet hard voor hem heeren, ik smeek het u. Hij is een goed echtgenoot voor mij geweest." „Hierna," zei Jim Chetwynd later, „kon den wij niet alles doen, wat ons voornemen was. De kerel moet toch iets goeds aan zicli hebben gehad, dat zijn vrouw zoo zijn partij koos." Dit keer weerde Sylvanus zijn vrouw niet van zich af, evenmin snauwde hij haar toornig toe. Hij plaatste haar slechts wat op zij, maar zachtjes, even als een lastig kind. Daarna bewoog hij zijn lippen voor de zacht gesproken woorden „Wat is uw voorstel?" „Wij hebben geen verlangen naar een ver volging", zei James Chetwynd; „ofschoon we voorbereid zijn alle middelen te gebrui ken, en indien het voor het hof komt het ergste te bewijzen. Maar om bijzondere rede nen en om familieschandaal te voorkomen, zijn wij bereid tot een overeenkomst to ko men. Deze zijn de voorwaarden, die wij u willen aanbieden. Mijn cliënt zal het goed Arioland koopen met liet- huis, dat gij er op gebouwd hebt. Gij zult een juiste verreke ning met mij maken van iederen steen, dien gij verkocht hebt, waarop wij u tien precent toestaan Wij zullen afrekening aannemen, hetzij in de goederen, die gij gekocht hebt, voor den prijs dien gij er voor gaaft, in fond sen of in' baar geld." „Indien gij hier op staat, ben ik een go- ruineertl man," zei Sylvanus. „De meesten zouden heel blij zijn zoo ge ruïneerd te wezen," zei Chetwynd„Ik be reken, dat gij met den verkoopprijs van Arioland en uw percentage nog om en de bij j drie duizend jaarlijks zult bezitten. Dat kan slechts vergelijkenderwijs armoede genoemd worden, en kunt gij voegen bij uw privaat 1 fortuin, dat gij door uw waardige en ijverige pogingen in uw eigen beroep hebt verza meld." „O, Sylvanus geef hen toe," riep zijn vrouw, „maak hen niet vertoornd. Ik geef niets om het gelei, maar ik kan je niet veer tien jaar in de gevangenis zien gaan. Op onzen leeftijd zou ik je nooit terugzien. Ik ben er zeker van, dat we heel gelukkig zul len zijn 1" De stem zijner vrouw scheen den gevallen I man te ontroeren. Zijn trots verliet hem. j „Ik stem in uw voorwaarden toe!" zei hij met haperende stem en liet zijn hoofd op zijn hand rusten. „Wij geven u een vol jaar om alles te re- j gelen, en zoo als ik u zeide, gij zult ons 1 niet moeielijk vinden. Intusschen laat ik u over aan de vertroostingen eener liefhebben de vrouw. En moge het bewustzijn van uw vele goede werken u in deze beproeving steu nen „En weet ge wel, dat het zonderlinge ge val zich voordeed, dat ik het gedeeltelijk meende!" zei Jim Chetwynd, terwijl hij de j met staal bokleede tasch van zijn metgezel overnam, toen ze op weg naar de pastorie 1 waren „Gij liet den schurk te gemakkelijk gaan," zei David Stirling, „indien ik mijn zin had gehad, zou hij in de bank van de beschul digden hebben gestaan voor hetgeen hij mijn meisje deed." „Ik denk er anders over," zei Jim Chet wynd. „Ik heb al veel gezien, maar ik heb nooit goeds zien voortkomen uit wraak. Het is een werptuig dat altijd terugkeert bij hem die geworpen heeft, als hij 't het minste ver wacht De soliede fondsen, en het nog meer soliede land, zullen veel bevredigender zijn voornamelijk voor uw opvolgers." Maar David Stirling schudde slechts bitter het hoofd. „Er is zulk een geschrei der huisvrouwen van het dorp op eiken drempel, dat het je heelemaal doof maakt, als je door de dorp straat gaat," zei Anders, den tocht naar de pastorie beschrijvende, door het kerspel van St. John op den ochtend van den zesden September. „Dit zal haar een les zijn," zei Megsy norsch, deukende aan den laster, die in na volging van plaatselijke grootheid haar schat zoo kort geleden nog had omgevenMegsy's gemoedstoestand kon het best beschreven worden als een gelouterde triomf. Zij ging haar lieveling verliezen, ja waarlijk, maar in welk» omstandigheden van hoop en trots. Hester zou Carus trouwen, den heer van Darroch, den eenigen zoon van een lord. Een echte hertogin zou er bij tegenwoordig zijn. Een toekomstige hertog de bruidsjon ker; de dochter van hun erfvijand bruids juffer wezen. Deze dingen waren zoet voor Megsy Tipperlin en zij kon haar gevoel van voldoening niet verbergen. Indien zij gewe ten had, welk tooneel zich afspeelde in de studeerkamer van het nieuwe Arioland zou zij, zooals do volkstaal het uitdrukte, „niet tï houden noch te binden zijn." Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1