C. H. DE JONG Deventer Koek, S.M, PEREL, shir. Pédicure, Schoeisel, t LISSONEs Reizen. Indische Speculaas. Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. Credietbank B. fclSERDRATH, STADSNIEUWS. LAMAISON BOÜWER Co. Voorloopige Aankondiging. Lekkere Lekkere JACOB BUSSINK's firma WATERSCHOT en Co., Amersfoort Fortmann Hehenkamp. P. VAN GENT, Vertegenwoordiger der „Zeeuw", N.B. Gebruikt dagelijks mijn Gezondheidsbruinbrood. FANNI AS. NAOMI. DE SPAANSCHE BROEDERS, Het Nederlandsch Tooneel- en Operette-Ensemble sche Zuid-Afrikaansclx Spoorwegpersoneel werd besloten niet tot likwidatie van den Bond over te gaan, maar integendeel de actie, zij het dan ook in andere dan tot nu toe gevolgde richting, in het belang van het voormalig personeel krachtig voort te zetten en het mogelijke te beproeven om vergoeding te verkrijgen voor verlies van betrekking ten gevolge van den oorlog. Terwijl de directie der N. Z. A. S. M. vroeger, ofschoon voor het meerendeel uit den aard der zaak Hol- landsche personeel aannemende, ook ge schikte menschen van andere nationaliteit, waaronder Engelschen, in dienst nam, werd gedurende den oorlog door de Britsche mili taire autoriteiten het niet^Engelsch personeel meedoogenloos uitgezet, alleen omdat zij trouw hun plicht hadden gedaan tegenover de Maatschappij, in wier dienst zij waren en ten opzichte van de regeering der Zuid-Afri- kaansche Republiek, het land, waarin hunne positie meebracht te moeten wpnen. De uitzetting met de gevolgen daarvan was voor de meesten een ramp, die zij wel nim mer te boven zullen komen. De vergadering meende te mogen verwach ten, dat de voormalige N. Z. A. S. M.-amb tenaren en -beambten, die in Zuid-Afrika ge diend hebben, adhaesie betuigende met het streven van den Bond, daarvan blijk willen geven door spoedige opgave van hunne na men en juiste adressen aan het Bondssecre- tariaat, gevestigd in de Archimedesstraat no. 51 to 's Gravenhage. De vergadering sprak eenige woorden van waardeering voor de pers, die zoo menigmaal een lans voor het personeel had gebroken. In het bestuur kwam een wijziging, daar de voorzitter, de heer J. H. de Haas, en de ondervoorzitter, de heer J. J. Reijnders, we gens drukke bezigheden hun mandaat ter be schikking moesten stellen. Beide heeren wer den tot eerelid benoemd. Het bondsbestuur is nu als volgt samen gesteld Voorzitter H. van Campenonder voorzitter C. Munkert, 1ste secretaris J. H. F. Ruijchaver; 2de secretaris G. M. baron Van Utenhove en penningmeester C. Hegie. Bestrijding van vreemde munt. Te rekenen van 1 Januari 1909, zal het in de gemeente Emmen van de pro vincie Drente, en in de gemeenten Ootmar- sum en Denekamp, van de provincie Over- ijsel, niet langer geoorloofd zijn zilveren, nikkelen en koperen munten van het Duit- sche Rijk in betaling te geven. Apotheker s-a dsistenten. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Apothekers-adsistentenbond stelt een enquê te in omtrent de vaktoestanden van de apo- thekers-adsistenten. Het hoofddoel der en quête is het verkrijgen van inlichtingen om trent regeling der werk- en rusttijden, vrije dagen, salarisregeling en het leerlingwezen. Kindermoord. Het gerechthof te 's Gravenhage heeft gister voor J. P. van K., huisvrouw van J. v. d. M., te Delft, de haar door de Haagsohe rechtbank wegens kindermoord opgelegde gevangenisstraf van vijftien jaren verminderd tot acht jaren. De moord te Pee-d. Het Hof te Arnhem veroordeelde gisteren P. Rozen- hoek, arbeider te Beesd, wegens moord op zijn gescheiden echtgenoote, tot 20 jaren ge vangenisstraf, overeenkomstig het vonnis der rechtbank te Tiel, thans met aftrek der pre ventieve hechtenis. De eis ÏT van den advo caat-generaal bij het Hof was levenslang". Omkooperij. De rechtbank te 's Gravenhage bevestigde het bij verstek ge wezen vonnis, waartegen A. Snatager, par ti -ulier detective aldaar, verzet was ge komen en waarbij hij was veroordeeld tot drri maanden gevangenisstraf wegens poging tot omkooping van een rechercheur. Schennis v a*n ambtsge heimen. Voor de 4e kamer der Amster- damscihe rechtbank werden gister de bekende telefoon-knoeierijen strafrechtelijk behan deld. De thans ontslagen 28-jarige telefoniste M. W. v. D. stond terecht, aan wie ten laste gelegd wordt, dat zij op verschillende da tums in Aug. 1.1. opzettelijk en wederrech telijk als ambtenaar van het stedelijk'open baar telefoonverkeer een derde telefoon- abonné in de gelegenheid heeft gesteld een gesprek af te luisteren tusschen den heer Hartz, secretaris van de Juweliersvereeni- ging, en den heer Van Zutphen, secretaris van den A. N. D. B., welke gesprekken des avonds in het „Nieuwsblad voor Ne derland" verschenen, hetgeen als schennis van ambtsgeheimen strafbaar is gesteld bij art. 374 en 375 Wetboek van Strafrecht. In deze strafprocedure waren 9 getuigen gedagvaard, waarvan 1 wegens ziekte niet was verschenen. Het eerst werd gehoord de heer v. d. Hurk, ingenieur bij de gemeentelijke tele foon-, die in Augustus tijdelijk den direc teur verving. Hij deelde mede dat, toen ont dekt was, dat er geknoeid werd, hij met juf frouw Scholten, de hoofdopzichter es, een onderzoek instelde. In begin Augustus zag deze de telefoniste v. D., toen zij bij haar kwam, dat deze een derde verbinding weg nam en bleek werd. De heer v. d. Hurk liet een vei'bindings- lijn overbrengen naar zijn kamer om de Nos. 1416 van het bijkantoor van het ,,N. v. N." in de Commelinstx*aat en van 836 van den heer Hartz te controleeren en op deze wijze ontdekte hij gesprekken tusschen den heer Hagen ,,N. v. N." en de telefoniste v. D., die eeretgenoemde verbond tijdens gesprekken tusschen de heeren Hartz Van Zutphen of HartzLoopuit. Al deze gevoerde gesprekken verschenen in bericht- vorm in het ,,N. v. N." en waren ter te rechtzitting als stukken van overtuiging. Bekl. erkende op 26 Augustus den heer Hagen op zijn verzoek verbonden te heb ben tijdens een gesprek tusschen genoemde heeren Hartz en Van Zutphen. Zij deed dit om een abonné van dienst te zijn, doch wist niet dat dit strafbaar was. Nadat het getuigenverhoor geëindigd was, kwam het O. M-, waargenomen door mr. Peereboom, aan het woord. Deze, sprekende over den journalist Hagens, zeide o.a. „Hij was het die, wetende wat op het verraden van geheimen staat, liet er op heeft gewaagd. Het spijt de justitie, dat zo hem niet in die andere bank heeft kunnen plaat sen. Immers door zijn beloften en giften wex-d het meisje verleid. Hij verdiende een zeer ernstige straf. Spr. prijst den ijver van de persorganen en de verslaggevers, om ze van verslagen en berichten te voorzien maar ïaaikt het ovei'halen om daartoe te ko men. Op zulk een wijze zal Hagens (hij noemde zich journalist) slechts achting ver liezen. Niettegenstaande het misdrijf van bekl. zeer ernstig achtende, een misdrijf waar op als maximum li jaar gevangenisstraf of f 600 boete is gesteld eindigt Spr. met tegen haar, wegens het opzettelijk en weder rechtelijk bekend maken van berichten, 3 maanden gevangenisstraf te eischen. De verdediger, mr. J. A. Levy, betwistte dat bekl. iets „opzettelijk", dolo malo, heeft misdaan. Zij handelde argeloos, ver leid, misleid door iemand, die, gelijk terecht door den president reeds was gezegd, ge wetenloos haar er toe had gebracht. Dit zou een rechtvaardige straf heeten van bekl., terwijl de auctor intellectualis ont snapt. Het heet dat zij het reglement gelezen heeft. Maar zoo weinigen kunnen proza lezen. In hetgeen zij deed, gaf bekl. zich geen rekenschap van den ernst. Zij hield het voor een indiscretie alleen. Daarmee is dan de dolus uitgesloten. Het stedelijk bestuur had voorzeker het audiatur alterapas" dienen in acht te ne men. De telephoniste is buiten betrekking gesteld en behalve de geldelijke schade en het verdriet voor haar ouders, haar met deze vervolging schande berokkend. Het belan gvan de diamantindustrie was er mee gemoeid, is gezegd, maar daar ver stond deze telephoniste zeker niets van. Maar twijfel is geopperd of niet ook uit andere bron berichten in het blad kwamen. Immers ook tusschen Januari en Maart, toen liet meisje ziek was, veréohenen er berich ten. Opmerkelijk dat een gesprek van Van Zutphen, niet per telephoon, toch in het blad werd weergegeven. Met zekerheid is niets gebleken omtrent het gesprek op 26 Aug. Men leidt het alleen af uit het rapport van den eersten getuige-deskundige. Het beroep op het getuigenis van Hagens meent pl. te mogen wraken, daar de waarde •van deze terecht onder censuur is gesteld en gekarakteriseerd. Op verschillende juridische gronden con- cludeex'de Pl. daarna: 1. op staatsrechtelijken grond tot ontslag van rechtsvervolging, en 2. op grond, dat het in de dagvaarding aangevoerde artikel hier niet van toepassing is, tot vrijspraak. Uitspraak 31 December. Smaad. Het O. M. bij de Haar- lemsche rechtbank vorderde tegen W. Udo te Den Haag f 300 boete of 30 dagen hech tenis, wegens beleediging van mr. Slob, bux*- gemeester van Haarlemmermeer, wegens het schrijven van ai'tikelen in „De Meerbode", waarin melding gemaakt werd van omkoo ping van een verslaggeve* van het „Rott. Nieuwsblad" door mr. Slcb voor de Rotter- damsche rechtbank, De diamantverduiste ring. De vangst van Stokvis, den grooten diamantcommissionnair, is blijkens de thans medegedeelde bijzonderheden nog al gemak kelijk gegaan in zoover hij zich heeft laten overreden om zelf mee te gaan en de Ne- dexlandsche justitie niet te wikkelen in las tige uitleveringsformaliteiten. Hij heeft zich daartoe op een Nederlandsch schip laten brengen, waar inmiddels een justitie-beambte aanwezig was om hem, bij onverwachte plan nen tot terugkeer, vast te houden op Neder- landschen grond. Het inmiddels met snel heid verkregen faillissement stelde den pro cureur der benadeelde juweliers in staat Stokvis dadelijk bij aankomst te gijzelen, zoodat de strafrechtelijke justitie tijd heeft te onderzoeken, hoe de zaak moet worden aangevat. Hij had weinig of niets meer van het verduisterde onder zijn berusting. Alleen moet er nog wat zitten in een pakket, dat hij aan zijn vrouw had gezonden, maar dat nu door goedgunstige beschikking van den directeur-generaal der postexijen in handen is gevallen van de curatoren. Bij de aan- koxnst van Stokvis heerscTite Woensdag aan het station heel wat emotie onder een deel van het publiek Men verneemt dat de curatoren in het faillissement Stokvis tot gisterennacht half 4 in het huis van bewaring bezig zijn geweest, in het bijzijn van getuigen, met de boedelbe schrijving. Ook werd het door den officier van justitie in beslag genomen pakket ge opend. Heden wex*d voortgegaan met de boe- delbeschrij ving. Het is thans gebleken, dat 'lxet door S. uit Londen afgezonden pakkei inderdaad e 3 groote waarde bevat, nh f 23,000 aan diamant, f 2000 aan geld. H'erin schijnt in- tusschen het geheele actief van den gefail- erde te bestaan. Door een steenworp ge •dood. Men meldt uit Maastricht Te Obbicht is een kind gedood met een steenworp door een twaalfjarig meisje. Een onderzoek is door de justitie ingesteld. De noodlottige brand te Amsterdam. De 2i ïar'ge zoon van het echtpaar Pardo dat op zoo ongelukkige wijze omkwam bij den brand i de Ferdinand Bol straat te Amsterdam, is ihans uit het gast huis ontslagen. Zijn herinneringsvermogen is nog niet geheel normaal, ofschoon hij zich o. a. wel de vlucht van zijn ouders en zich zelf weet te herinneren. School- en Kerknieuws. Naar de Avondpost verneemt, is professor Grin wis Plaat., eenige maanden geleden tot hoog leeraar aan de Technische Hoogeachool te Delft benoemd, voor een keelaandoening met verlof naar het Zuiden vertrokken. Zijn toestand moet zorgelijk zijn. Hilversum. De H IJ. 8. M. heeft aan de Vereeniging tot Werkverschaffing het werk gegund, bestaande in het afgraven en verkruien van zand over een uitgestrekt ter- rein nabij de Crailosche orug. Gisteren avond omstreeks kwart voor zes werd brand ontdekt in den grooten voor twee jaren gebouwden stal achter het hotel Handorff te Laren (Gooi). Door het spoe dig aanwezig zijn der spuit en de kracht dadige hulp van velen, werd de brand, die door den aanwezigen voorraad hooi en stroo een dreigend aanzien had, tot den stal be perkt. Gelukkig ook, dat een groot vat ben zine, hoewel met levensgevaar, nog gered kon wordende gevolgen waren anders niet te overzien geweest. De oorzaak van den brand, die om ze ven uur bedwongen kon genoemd worden is vermoedelijk te wijten aan de in den stal aanwezige licht-installatie. Verzekering dekt de schade. HU Harderwijk. Met Mei a. s, zal het Wex'fbureau van hier naar Nijmegen worden verplaatst. Alsdan komt hier een bataljon infanterie in garnizoen. GEVESTIGD i OH', v. Gczondh. 3e klas, Med. Docts.Arts, Arnhemsche weg 24. Spreekuur: 1—2 uur. De adelborst le kl. E. B. Willemstijn behoort tot den état-major van het pantser schip De Ruyter, dat naar West-Indië ver trokken is. De heer J. F. W. Neeb, slaagde aan de Universiteit te Leiden voor het docto raal examen Rechten. De concertzaal van de sociëteit „Vereeniging" was gisteren avond stamp vol. En geen wonder! De voorgaande da gen zoodra een annonce de komst van de „Wognummers" heeft aangekondigd, hoort men niet anders dan „daar ga ik weer Leen", 't Is dan ook werkelijk de moeite waard, om er weer heen te gaan, ofschoon men vooruit weet, dat de eindgedachte weer zal zijndankbaar doch niet voldaan. Dankbaar waren we allen zeker, maar niet voldaan, omdat we gaarne nog veel meer gehoord zouden hebben. Was een lied gezongen, ongeduldig wachl- :en we op 't volgende, terwijl we toch In stilte het betreurden al weer dichter tot 't einde te zijn genaderd. De uitvoering werd ingezet met „Geluk kig Vaderland" uit Valerius Gedenck Olanck, waardoor we gelegenheid hadden een algemeen overzicht te krijgen vaix den omvang en het kunnen, van Willem Saul's koor. Met groote sympathie hoorden we een drietal Hollandsche liedjes. Daarna de Latijnse he, waarvan het tweede „Tota, pulchra" wel onvergetelijk zal zijn in het: Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis pecca-toribus enz., gezongen door die prach tige glasheldere sopraan, die eveneens ons deed ontroeren toen zij zong, uit den „Kerstnacht", Een Heiland is U geboren! of het „Panis augelicus". En bij dit alles was het thans het koor, dat we zooeven hoorden in zijn volle kracht, maar dat nu slechts begeleidend optrad, 't was als of we een orgelbegeleiding 'heel ver af hoor den. Doch waartoe nog meer uit te weiden? Weer te geven wat we hoorden, is immers onmogelijk. Bij hen die gisteren avond te genwoordig waren, zal zeker de indruk nog zeer lang levend blij venzij die nog geen kennis maakten met dit beroemde zangkoor laten toch de eerstvolgende gelegenheid daartoe niet voorbijgaan. De lezingen van wege de plaatselijke afdeeling van den Protestantenbond mogen zich in steeds meerder belangstelling ver heugen. Gisteren avond vooral waren velen opgekomen, oxxdanks de concurrentie der Wognummers. Wij hopen van dezen belangrijken avond waarop tevens ds. de Meijere met algemee- ne stemmen tot zevende bestuurslid der afdeeling werd gekozen, nog verslag te ont vangen. Op initiatief van de werklieden ver eeniging „Patrimonium", waren gisteren avond in het lokaal „de Zaaier" bijeenge komen de besturen van de Chr. Werklie den- en Yakvereenigingen hier ter stede, om te komen tot een Chr. Bestuurdersbond. De heer D Meester, die de vergadering leidde, las een schrijven voor van de afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond, waarin werd medegedeeld dat deze vereeniging de behoefte van een Bestuurdersbond op het oogenblik nog niet inzag, evenwel dat zij niet ongenegen is om in verschillende za- ken federatief samen te werken. De vergadering betx-eurde lxet dat de Chr. Nat. Werkmansbond zich niet wilde aan sluiten. Na ampele bespreking werd een Ohr. Be stuurdersbond gesticht, bestaande uit de R. K. Volksbond, Pr. Chr. Spoor- en volgende vereenigingen„Patrimonium", Tramwegvereeniging, Pr. Chr. Timmerlie den vereeniging en de R. K. Spoor- en Tramwegvereeniging „St. Rafael" (beide laatsten behoudens goedkeuring van de le den). Het volgend voorloopig bestuur werd ge- kezenI). Meester, J. Beus, B. Kerkhof en P. J. Kalveen, terwijl door de Pr. Chr. Timmerlieden vereeniging nog eoxx bestuurs lid zal worden aangewezen. De secretaris-penxxingmeester van het fonds tot bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid verzoekt ons, te willen mede- deeïen dat hij van af 21 dezer, iederen Maan dag van 12 tot 1 uur nam., ten gemeente huize zitting zal houden voor de besturen der vakvereenigingen en andere personen. Marktberichten. Amersfoort, 18 Dec. Op Je heden gehou den weekmarkt besteedde meu voor aard appelen f 1.80 A 2.20. Appelen f 3.a 6. Peren f 4.— A 8-per II.L. Iloendoreieren f 6.A 7.per 1(>0 stuks. Rotor f 1.30 1.45 per K.G. Kippen f 0.70 A 1.Kuikens f 1.A 1.25, Piepkuikens f ''.50 A 0.7 Een den f 0.90 A f 1.10. Hazen f 1.50 A 2,—. Wilde konijnen f ,40 A -.50, Tamme konijnen f 0.80 A 1.20 per stuk. Duiven f 0.50 A 0.70 por paar Magere Varkens f 12 a 20 Zeugen f 30 A 50 biggen f 7.A 10. Aangevoerd waren 260 heel. Appelen, 10 hei t. Peren, 80 heet. Zandnardappolon, 12,"UU stuks Hoendereioren, 9<'0 kilo Heoibotnr - stuks Vee, Vetto Varkens, 30 Magere Var- kous, 250 Piggon en 10 Zeugen. MÜURHÜIZEN 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie Saf é-In riekt! ng. Notaris J. DE VISSER te Driebergen, zal eind Februari of begin .Haart 1000 te Utrecht, op nader aan te geven plaats en tijd publiek verknopen 1. Het Landgoed „Wallenberg", groot ongeveer 230 H.A., gelegen onmiddellijk achter het Schaerweyde park op een kwartier afstand van het Huis ter Heide, aan den ouden Woudenbergschen weg onder de gemeente Zeist. 3. Eene Hofstede in het Goy ondor de gemeente Houten, groot ongeveer 4S H.A., kad. bekend sectio C nos. 092, 693, 094 enz, 3. Eenige pereeelen Weiland, onder de gemeente Houten, groot ongeveer 11 II.A., kad. bekend sectie C nos. 267 en 268. 4. Eene Hofstede, onder de gemeente Benschop, groot ongeveer 26 H.A., kad. bekend sectie B nos. 779, 524. 524a, enz. 5. Een perceel Weiland, in erfpacht xiitgegeven tot 1 Mei 1965, onder de gemeente Benschop, groot ongeveer 40 aren, kad. be kend sectie O nummer 972. 6. Eene Hofstede genaamd „Zorg vliet", onder Maarssenbroek, gemeente Maars- sen, groot ongeveer 17 II.A., kad. bekend sec- tfe B, nos.. 871, 872 enz. 7. Eenige pereeelen Hoveniers- land, benevens een Huis met duiventil en bijbehoorend hoveniersland, gelegen op Mariën- daal onder de gemeente Zuilen, tezahxen groot ongeveer 7 H.A., kad. bekend sectie B nos. ö05, 306, 469, 483, 489 en 812. Alles behoorende tot de nalatenschap van Jhr. Mr- P. P. VAN GELRE VAN VRIJBER- GHE VAN WESTEN SCHOUWEN, overleden te Rijsenburg. Breeder te omschrijven bij billetten en noti ties, welke van af nader aan te geven datum verkrijgbaar zullen zijn bij genoemden notaris J. DÉ VISSER, ten wiens kantore reeds nu nadere informaties worden verstrekt. verstrekt geld voor liandel en privé, van af f 150.— zonder leveusverz. wekel. en inaandel. afloss. mede voor 1 o en 3c hypotheek, op onverd. erfe nis enz. Gelieimli. Br. No. lOOaanBookh. GEEST 5's-Hag*. .Stationsdwarsstraat 8, Utrecht is dagelijks t.e consulteoren ol te ontbieden. Behandeling van Likdoorns. Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en aiiti-septiscli. LEVERT OP MAAT alle soorten van ook gevoerd met vilt, Imitatie of natuurvacht. Extra ingericht om schoei sel op maat te leveren voor abnormale voeten. Reparation spoedig en billijk. Aanbevelend, als boven. Rolhammctjes. fijn gerookt, 4 A 10 pd. 40 cl., Achterham (beenham), 4 a 8 pd., 40ct., vet en doorregen gerookt Spek 36 ct., prima grof gesneden Hoeren met worst 40 ct. versch Vleeseh en Ribben 3H Ct., Hoofd kaas 35 ct.gezouten Kluiven 15 ct., Rookvleeseh 70 ct~ Alles voorzien van keursteinpel. Verzending rembours. Ie Cfssche Engros Slagerij (Oss N. Br.) 23 December naar Parijs f 85.en Berlijn. 11 .Januari Tunis en Algiers. 18 Egypte en den Nijl. 13 Februari Carnaval de Nice. 16 n n bet schoone eiland Sicilië. Eind Februari naar Palestina. Inlichtingen verstrekken LISSONTE éc ZOON', Singel 155, Amsterdam. 13 Ayril naar de parel van het Oosten, het schoone eiland Java. Alleenreizenden neemt do proef met onze uitstekende höteleoupons. Voor passage wende men zich ook tot ons. Vraagt verkrijgbaar bij de *±±±1cick±±it±£±±±±*.±±*.±*1c±±Jckic±±)e Magazijnen van Tapijten Bedden en Slaapkamer meubelen. LANGESTRAAT 63, over de Krommestr. Telefoon 88. Voetzakken, Vachten, Waterstoven, Thee-warmers, Reisdekens. Canapé-kussens, Werkzakjes, Fantasie-meubeltjes, Vouwstoelen, Tafelkieeden. Japansche borden voor versiering etc. etc. Onze wollen reclame-dekens worden nog zoo lang de voorraad s'rekl, verkocht voor f3.75 de eenpersoons en f5.— de tweepersoons. Eenig adres van INDISCHE SPECULAAS, gemeleerd met Indiscfee Kruiden, 60 cent de 5 ons, aifeen verkrijgbaar bij BISSCHOPSWEG I, AMERSFOORT. Alleen echt met den naam F. DE ROOI. Bergopwaarts. E. Prentiss, Bergopwaarts, naar het Engelsch door Almine. 6e drukvoor slechfs f 1.35. In Prachtband voor j f 1.60. F. M. Kingsley. Fannias, een ver- haal uit de eerste Christentijdenj naar liet Engelsch door Alma. Voor slechts f 0.90. In Pracht b. voor f 1.30. D. J. Webb. Naomi, of De Laatste i Dagen vau Jerusalem. Voor sleelits f 1.75. In Prachtband voor f 3.35. D. Alcock. De Spaaitsclie Broeders. Een verhaal uit den tyd der Reformatie in Spanje. Voor slechts f 0.90. In Prachtband voor f 1.30. Mrijn keurige, door velen ge- Z-yil zoclate Roek werken, welke wij niet behoeven aan te bevelen. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoopc Roeken, Hang 93, te Rotter dam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop vorlangdo molden. Schouwburg Utrecht. Zondag 20 December 1908 BUITENGEWONE VOORSTELLING te geven door (Afdeeling Tooneel). Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. De Twee Weezen. Beroemd drama in 8 Taforeelen van d'ENNERY. RegieJ. J. RENTMEESTER. Sohittorondo Costumes van de firma A. SERNE en Zn. Kapwerk van D. H. MICJBLELS. Orkest onder leiding van den Heer H. K U1JTERS. Aanvang half acht uur. Attentie. Hot drama „De Twee Weezon" zal slechts éénmaal door dit Ensemble in don Schouwburg te Utrecht gespoeld worden. Wegons to verwachten drukke op komst tijdig plaatsbespreking aanbevolen.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3