OP EN ÏN DE AARDE LISSONE's Reizen, G. G, Ph.L. 60EKELMAN, Nieuw Vrouwenleven. s <0 3 Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. r Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT tf.Azn. MINISTERIE VAN FINANCIËN, Aanbesteding. Ministerie van Justitie. Te Koop of to Huur gevraagd, door Dr. WINKLER. de vuurspuwende bergen, Even mooi als BEN-HUR Alle werken voor slechts f 1.10. Opruiming 20 °l. korting. Tafel- Dessert- Scheer- CD Zak- CO Likdoorn- Fruit- CD Dolk- Brood- Coupon- Knoopgat- Nagel- Borduur- Coupeur- Sigaren- Zak- Barbier- (f> 0 ft) 1 CD 3 NotenkrakersKurkentrekkersScheerriemen Sleutelringenen verder alles, wat tot bovenge noemd vak behoort b\j: W. F. A. GROENHUIZEN, Club de Bienfaisonce te Amsterdam bij an nonce bekend maakt, aal thans worden over gegaan tot liquidatie der Club. Ieder dia eenige vordering te haren laste heelt, wordt verzocht daarvan opgave te doen aan het Clubgebouw, Vondelstraot 67, aldaar. Poging tot vergiftiging. Voor de Haagsche Rechtbank stond gister te recht G. J. J politoerder te 's Graveuhage, beklaagd te hebben gepoogd, zijn vrouw te vergiftigen door in een keteltje koffie, waar- ui; zij moest drinken, zuringzout te doen. l)e poging mislukte, doordat de vrouw reeds bij den eersten slok den wrangen bijsmaak proefde en het vocht uitspuwde. De deskundigen, drs. Pies en Rosenstein, volhardden bij de conclusie van hun rapport, dat bekl., die ter terechtzitting den indruk maakte van iemand, die niet wel bij het hoofd is, tengevolge van chronisch alcoholisme in een sterk verminderden toestand van toere kenbaarheid heeft gehandeld. Bekl.'s vi'ouw verklaarde, dat zij nadat zij haar man, die de laatste jaren sterk aan den drank was, gezegd had van hem te zullen scheiden, door hem gedreigd was, dat hij haar zou worgen. Het O. M., waargenomen door mr. Van Loockeren Campagne, eischte tegen bekl. zes jaar gevangenisstraf, wegens poging tot moord. Bekl.'s verdediger, mr. W. C. Werdelaar, bet opzet van bekl., om zijn vrouw te doo- den, niet bewezen achtende, meende, dat men dezen man niet moet straffen als iemand, die met volle bewustzijn heeft gehandeld en ver zocht de Rechtbank zijn cliënt in dien geest te straffen. Het dienstmeisje van den minister. Mén meldt aan De Tijd Dinsdag 17 November 1.1. had te Dord recht een propagandavengadering plaats uit gaande van het Nationaal Comité tot af schaffing van Nachtarbeid, waarop als spre kers optraden de heeren mgr. Konings en J. P. A. te Boekhorst. Op deze vergadering debatteerde o. a. de heer v. d. Meer, die door het eenigszins rumoerig beloop, dat dit debat had, eenige brieven liet liggen, welke door den heer Te Boekhorst, meenende dat dit de zijne waren, bij andere papieren in zijn tasch werden geborgen. De heer v. d. Meer uitte bij het debat o.a. de mededee- •ling, dat het dienstmeisje van Z.Exc. minis ter Talma had gepost en zelf geconstateerd had, dat deze minister zijn brood betrok van een bakkerij,, die niet werkt op den grond slag van afschaffing van nachtarbeid en hij zelf 's Maandagsmorgens 7 uur versch brood liet halen, wetende dat dit brood des nachts en ook op de Zondaguren was gebakken. Later bemerkte de heer Te Boekhorst, dat die brieven toebehoorden aan den heer v. d. Meer, doch de inhoud van dien aard was, dat hij besloot deze nog voorloopig in zijn bezit te houden. De inhoud van een dezer brieven logenstrafte nl. de beweringen van den heer v. d. Meer. Inmiddels had de heerVTe Boekhorst zich. met Z.Exc. minister Talma in verbinding gesteld, welke laatste verklaarde, dat de be wuste brieven onwaarheid bevatten. De heer Van der Meer stelde den rechter-commissa- ris in Dordrecht in kennis met het feit, dat de heer Te Boekhorst twee brieven in zijn bezit had, die hem (Van der Meer) toebe hoorden. De rechter-commissaris ontbood hierop den heer Te Boekhorst, teneinde na dere inlichtingen te geven, als zijnde nu ver dacht ,van verduistering. Den 5en Januari had deze instructie plaats, waarbij de heer Te Boekhorst zijn verklaringen aflegde. Op op grond der feiten door den officier van justitie rechtsingang tegen den heer Te Boekhorst verleend zal worden, staat nog te bezien. Natuurlijk slaat men in de kringen der betrokkenen met spanning het verloop dezer zaak gade. De heer Te Boekhorst ver klaarde ons nog, bij een eventueel proces Z.Exc. minister Talma als getuige a dé charge te zullen dagvaarden. Liefdesdrama. Zondagavond 10£ uur vertoefde de 27-jarige dienstbode H. Moerkerk in de woning van haar schoon zuster v. Wingerden, aan de Noozemanstraat te Nieuw-Delfshaven, in welk gezin haar be minde, timmerman aan Aon. Benzinefa- briek te Charlois, D. W. genaamd, als kost ganger in huis was. Toen zij zich in een andere kamer ging aankleeden, om zich we der naar haar dienst te begeven, kwam haar beminde bij haar, deed haar allerlei verwij tingen en wierp haar tegen den grond, waar op hij haar tevens een messteek in de buik en een in het linkerdijbeen toebracht. Het mocht de huisgenooten niet geluk ken den dader te overmeesteren, die de vlucht nam. Het meisje werd na door twee doktoren voorloopig verbonden te zijn in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Hedenmorgen 4 uur ontmoetten twee poli tieagenten op den Haringvliet een man, die beantwoordde aan het ïgnalement van den moordenaar. Toen zij hem wilden arrestee ren, sprong hij te waiter en verdween onder ds ijsschotsen. Toen twee uur later zijn j«c werd op gehaald bleek hij werkelijk de moordenaar te zijn. Een inbreker op keeter daad betrapt. Uit Arnhem deelt men mede In den nacht van Zaterdag op Zondag is hier eindelijk de inbreker gesnapt, die al wel 17 of 18 maal heeft ingebroken, zonder dqt men hem betrappen kon. In het halte station bij het Velperviaduct was reeds twee maal ingebroken, de recherche verwachtte dat de dader wel voor den derden keer zou terugkomen en ja wel, zoo is hij op heeter- daad betrapt. Het bleek te zijn de 18-jarige V. uit de Schutstraat te Arnhem, een buurtje ia Klarendal. Deze jongen heeft ook den diefstal in Musis Sacrum, waar hij 50 gou den tientjes stal, in het kantoor der Concor dia, in de kolenloodsen aan de Oude Sta tionstraat, in den sigarenwinkel van de fir ma Hillen enz. op zijn kerfstok. Een tweede Frans Rosier. Uit het krankzinnigengesticht te Venray s l Zaterdagmiddag vopr de tweede maal ont- vlucht, binnen enkele maanden, Hermanus Leenders, geboren te Maastricht, bekend als de hoofdman van de internationale dieven bende, die geruimen tijd de omstreken van Maastricht, Luik en Visé onveilig heeft ge maakt. Leenders werd door de rechtbank te Maas- I tricht destijds veroordeeld tot acht jaren ge- vangenisstraf en een jaar wegens poging tot moord. Nadat L. eenigen tijd in de gevangenis had doorgebracht, werd hij krankzinnig ver klaard en zijn plaatsing in een krankzinni gengesticht bevolen. Enkele maanden geleden werd L., na te Venray ontvlucht te zijn, door de gemeente- politie te Maastricht in de Stokstraat aan gehouden en weer naar Maastricht op trans port gesteld. L. K. Rivierbericbten, 10 Januari 1909. J Arnhem, blank water. Vreeswijk, ijs vast. Kampen, idem. Laagwater. Krimpen, drijfijs over der rivierbreedte. Dordrecht, blank water. Hedel, ijs vast. Moerdijk, eenig drijfijs. 11 Januari 1909. Vreeswijk, ijs vast. Kampen, idem. Hedel, drijfijs. Laagwater. Schoonho- ven, drijfijs over 1/10 der rivier breed te. Krimpen, eenig drijfijs. Moerdijk, blank I water. RECLAMES. I Van 15 reg«ls f 1.elke regel meer f 0.20 HOEST EN VERKOUDHEID. j worden spoedig en radicaal genezen door VEN O'S BLIKSEMSNEL HOESTGENEES- 1 MIDDEL. Men ban hoest of verkoudheid enkel genezen door het gebruik van een verzachtend, balsem achtig geneesmiddel (over dit punt zijn de doc toren het volkomen eens) dat op zijn wegnaar de maag door do aangedane slijmvliezen lang zaam maar deugdelijk wordt opgenomen. Zulk oen geneesmiddel is Veno's Bliksemsnel Hoest- geneosmiddel, een verzachtend, heelend en ver sterkend middel, aangenaam van reuk en smaak, en door de voornaamste scheikundigen gewaar borgd als volkomen vrij van metaaldeelen. Het bevat noch morphine, noch opium, noch andere vergiftige stoffen, maar is buitengewoon zuiver, onschadelijk en heilzaam. Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel g«neest hoest, verkoudheid, bron chitis', asthmainfluenzahers en-verkoudheid kinkhoest en alle aandoeningen van borst on longen. Pry's 56 ets., 75 ets. en F. 1.80 verkrijgbaar bij P. DE ZWARTLangestraat 129, en A. v. d. WEG, Langestraat 23, Amers foort. Voorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verbrijgbaardirect per post van de VENO DRUG Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van Postwissel naet 10 Cents vei hooging. j voor Kinder-herstellings- en vacantiekolo- nies. N ij k e r k. Tot leden der Gezondheids- Commissie, zetelende te Nijkerker zijn be noemd de h.h. C. W. F. baron Mackay, bur gemeester van Ermelo; mr. P. H. F. Bijl de Vroe, griffier van het kantongerecht te Harderwijk en H. C. van der Horst, arts te Putten. aHedenochtend werd omstreeks acht uur de wisselwachter C. v. B. tusschen den Vleutenschen en Leidschen weg te Utrecht door den trein van 7 u. 54 min., komende uit Leiden, aangereden en gedood. Zeist. Thans is vastgesteld dat de groote tuinbouwtentoonstelling alhier zal worden gehouden van 25 Aug. tot 16 Sep tember, op het landgoed „Schoonoord", eigendom van den heer Romond Vis. Secretaris is de heer mr. W. H. J. Blanckenhagen alhier. Hilversum. De St. Ct. bevat de acte van oprichting der N. V. Maatschap pij tot exploitatie van onroerende goederen „Prudentia", te Hilversum. Doel is het in eigendom verkrijgen van onroerende goederen in Nederland gelegen, het exploiteeren en vervreemden daarvan, het stichten van gebouwen op gronden der vennootschap het verhuren en ad mi nistree ren dier gebouwen, het deelnemen in an-'i- re maatschappijen waarvan het doel gelijk soortig is aan dat der vennootschap en voorts het verrichten van alzooda- nige handelingen als gerekend kun nen worden met het voorschrevene in ver band te staan. Duur tot 31 December 1937. Kapitaal 170.000, verdeeld in 170 aan- deelen van f 1000 elk, welke alle zijn ge plaatst. Voor de eerste maal directeur de heer mr. D. Arend Everts. B u s s u m. Onder eere-voorzitterschap van den burgemeester is een Comité tot siteun van werkloozen opgericht. Er zal geen collecte worden gehouden, doch de steun van de ingezetenen zal per advertentie wor den gevraagd. Zoo iets slaagt niet overal. Spakenb ur g. Hier werd eene 3e zangvereeniging opgericht, uitsluitend be staande uit oud-zangers. Tot naam werd gekozen: „Oefening baart Kunst". Directeur is de heer D. v. d. Hoogen, voorz. Jc. Koelewijn Pz., secr. Jan Koe- lewijn Stz., penn. P. Koelewijn Wz. De vereeniging telt aanvankelijk 18 le den. Barneveld. In het afgeloopen jaar zijn op de markten alhier aangevoerd 712 paarden, 706 koeien, 12519 schapen, 253 varkens, circa 8000 stuks biggen en ruim 8 millioen eieren. Barneveld. Een landbouwer van hier, die vóór een paar maanden per rijwiel zijn familie ging bezoeken, was sedert dien tijd spoorloos verdwenen. Een premie van f 100 werd uitgeloofd aan dengene die hem terugvond. Thans heeft men zijn Iijk in een dennen- bosch onder Lunteren gevonden. Het hing aan oen boom. Op den Lunterschen Berg is gevonden het lijk van den landbouwer H. Ooster broek te Barneveld, die voor ongeveer 9 weken verdween en naar wien tot heden alle nasporingen vergeefs waren. Op de ontdekking van den man was door de familie een premie gesteld. Harderwijk. Het aan de Regeering door de gemeente aangeboden terrein voor een Rijkskrankzinnigengesticht is door dr. Schuurman® Stekhoven, inspecteur van het Staatstoezicht op het krankzinnigenwezen, bezichtigd, in tegenwoordigheid van het ge meentebestuur. Putten. Naay men ons mededeelt be staat het voornemen pogingen in het werk te stellen te komen tot liet oprichten van een afdeeling van het Centraal Genootschap j De gemeenteraad vergaderde heden middag te iialf twee, onder presidium van 1 den Burgemeester. Aanwezig 15 leden. Afwezig met kenndsg. I cle heeren E. L. Visser en Rolandus Hoge- I doorn. j De Voorz. zegt behoefte to egevoelen bij de eerste zitting in dit jaar zijn goede wen- schen uit te spreken. H ïjzal niet op het 1 afgeloopen jaar tq|.ugkomen, doch wil al- leen wijzen op de krachtige resultaten heeft geleid. Het nageslacht zal hiervan de ze- geningeu ondervinden. Spr. gaat in deze j overtuiging de toekomst met vertrouwen te gemoet. Nieuwe voorstellen zullen worden aangeboden, waarvan er in deze vergadering reeds een in behandeling zal worden ge bracht. Spr. besluit met den tweeledigen wensch dat de te verwachtin blijde gebeur tenis in de Koninklijke Familie gezegend moge afloopen en dat de gemeente Amers foort zich in grooten bloei zal mogen ver heugen. De lieer Heyligers zegt dank namens den Raad. Ingekomen zijn de volgende stukken: Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 29 December 1908, 3e afdee ling no. 3828/336 tot goedkeuring van de Geineente-Rekemng over 1907. Voor kennisgevin gaangenomen. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 29 December 1908, 3e afdee ling no. 4917/3357 houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 15 December 1908, no. 391 tot aankoop van grond, gelegen aan het kruispunt van den Arnhemschen weg, Leusdenschen weg en de Bergstraat. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van de Ged. Staten van Utrecht van 29 Dec. 1908, 3e afd. no, 4916/.3359 tot goedkeuring van het raadsbesluit' van 15 December 1908, no. 393, strekkende tot machtiging van Burgemeester en Wethou ders, om eene tijdelijke geliHeening aan te gaan. Als voren. Besluit, van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 29 December 1908, 3de Afdee ling, no. 4936/3316, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 15 ecember 1908, no. 398, tot Het verrichten van af- en over schrijving op de begrooting, dienst 1908. Als voren. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 29 December 1908, 3de Afdee ling, no. 4915/3358, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 15 December 1908, no. 392, tot overname van grond, bestemd voor den aanleg van een weg. Als voren. 3 besluiten van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, in zake reclames ter zake van aanslagen in de inkomenbelasting, dienst 1908. Als voren. Eene dankbetuiging van J. L. F. de Meijere, voor zijne herbenoeming tot lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Als voren. Een schrijven van P. de Jong, houdende mededeeling, dat hij zijn adres dd. 14 De cember intrekt. Als voren. De rekening over 19(58 van het Amers foortsch Drankweercomité Als voren. (De zitting duurt voort). In plaats van ritmeester jhr. von Wrangel auf Lindenberg, die bedankt heeft, werd tot bestuurslid van de concours hippi- ques in Aederland benoemd luitenant D. J. Couvee. Tn de plaats van de heeren ritmees ter Jhr. von Wrangel auf Lindenberg en luitenant van Gellicum, zijn tot bestuurs leden van de militaire-Sportvereeniging ge kozen de ritmeesters G. J. Maris en G. J. A. A. baron van Heemstra. Het programma voor 1909, reeds vroeger door ons vermeld werd door de algemeene vergadering goedgekeurd. Onze oud-stadgenoot da. D. J. van Aalst, te Rotterdam, staat op het drietal voor Amsterdam. Verbetering. De vergadering van Handel en Nijverheid, in „De Zwaan", vangt heden avond niet te 7 uur, maar te 9 uur aau. Failliet verklaard 6 Ja nuari. De naamlooze vennootschap Utrecht- sche Verzekeringbank ,,De Vooi'zorg", ge vestigd te Utrocht. Rechter-commissaris jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, curator mr. B. L. Ph. van Lier. voofhean Kortegracbt 7* ASSURANTIËN CRRDIETKN COUPONS DBPOSITO's EFF1CTEN PROLONGATlllN VREEMD GELD, I WISSELS. J Krommi Hieuwt Gracht 46, Utncht Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 1 1,000,000. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buiteiilandscli Geld, sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding A 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging A 2ijA pCt. 14 A3, voor één maand vast A 3'/4 voor drie maanden vast k 3ifa voor zes maanden vast A 3i/a voor een iaar vast a 4 hare Spaarkas A3 Belast zioh met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot „s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WLJCK. G. W. J. HOOFT. Afdeeling Generale Thesaurie. Op Woensdag, 27 Januari 1909, dos morgens teil ure, (10.40 Greenwichtijd), zal aan het Departement van Financiën te 's-Gra- venhage. worden aanbesteed Het bouwen van een nieuwe Munt te Utrecht met volledig bijbe- hooren. De aanbesteding geschiedt bij inschrijving, volgens 447 der Algemeene Voorschriften, vastgesteld bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van 1 Februari 1901, La X, afdeeling Waterstaat T. Het bestek met teekeningen ligt na 10 Januari 1909 ter inzage aan het Departement van Fi nanciën to 's-Gravenhage, aan hot bureel van don Rijksbouwmeester in hot District, Binnenhof No. 8, to 's-Gravenhageen is na genoemden datum, op franco aanvraag, togen betaling der kosten, ad f 2.benevens do kosten van verzending, te bekomen bij don Ontvanger der Registratie (gerechtelijke akten) en Domeinen te 's-Gravenhage (Kazernestraat). Inlichtingen worden gegeven door voor noemden Rijksbouwmeester te 's-Gravenhage. De inschrijvingsbiljetten moeten op Dinsdag 26 Januari 1909 zyn ingeleverd aan het Depar tement van Financiën. Aanwijzing zal worden gedaan op het terrein, vroeger toebehoorende aan de Utreclitsche Beetwortelsuikerfabriek aan den Leidschen straatweg, hoek Merwede-kananI, onder de ge meente Utrecht, op Zaterdag 16 Januari, des morgens ten lll/s ure. Inschrijvingsbiljetten, niet door do borgon persoonlijk onderteekend, worden als ongeldig ter zijde gelegd. 's-Gravenhage, Januari 1909 Vanwege liet Departement van Justi tie zal op Vrijdag 5 Februari e.k., des namiddags te halt twee unr, in een dor lokalen van het Departement van Justitie (Plein 2a) in het openbaar worden aanbesteed: de levering van verschillende be- noodigdheden voor den arbeid in Gevangenissen. Rnkswerkinrich- tingen en Rpsopvoedingsgestichten. voor het dienstjaar 1909. Bestok No. 8, Confectiemiddelen, Singel en Katoenen breigaren. „9, Metalen en LJzerkramerijen, diverse Gereedschappen Schoen- en Zadelmakers benoodigdheden. Borstel- en Kwastenliaar, Fibre en Para. Leder en Wasdoek. Papior en Boekbindersbenoo- digdheden. BiesTwijgKuiphout en Hoepels. 14, Hennep, Vlas, Geteerd touw, Gesponnen paardenhaar Gekaarde kapok, Alpen- gras, Crin Végétal en Bloot wol. De bestekken zijn, tegen f 0.25 per exem plaar verkrijgbaar hy de Naamlooze Vennoot schap „Drukkerij Trio", Nobelstraat 27, te 's Gravenhage, en worden door haar tegen overmaking per postwissel van i 0.30 per exemplaar, franco toegezonden. De inschrijvingsbiljetten moeten vóór het tijdstip der aanbesteding aan het Departement van J ustitie (Plein 2a) zijn bezorgd. 10, 11» 12, 13, „AMICITIA". Donderdag 14 Januari8 uur. Abonnements-Concert No. 3. Kunst-Avond te geven door THF.RÈSF. POTT, Pianiste en J. MOSSEL, Violoncellist. Prijzen en plaatsbespreking als gewoonlyk. UW"" Zie ae aanplakbiljetten. op een «lorp, een Burger-Koffiehuis, waarin Ter gunning is en blijven kan, met BILLARD en UITSPANNING van niet te grooten omvang. Aanvaarding liefst Maart. Br. fr. met volledige inlichtingen ook van koop en huurprijs, onder letters A. D., aan den Boekhandel ROMIJN, te Oosterbtek. Dit interessante werk, 2 dikke deeien. ruimen wü tijdelijk op In plaats f 7:— voor slechts 12,50. Dit hoogst belangrijke werk geeft een uit voerige, rijk geïllustreerde beschrijving van de Aarde en de hemellichamen, bergen, vlakten en dalen; de aardkorst, dampkring, wind, sneeuw, ijs, zeestroomingen, vloedgolven, etc. etc etc. Dit interessante boek vol platen en mot kaar ten, ruimen wij thans op voor slechts f 2.50 de 2 deelen of in flinken Stempel- band f 2.90. Op den te zenden postwissel zette men: Winkler" en men ontvangt het franco door geheel Nederland. Bij Gebr. E. «fe M. COHEN, 326 Heerengracht te Amsterdam. 18 Januari en 1 Febr. 6 dagen naar Parys en Versailles, f 85. 6 Februari naar St. Moritz en de beroemde ijsfeosten. 1 Maart naar Midden-Italië, Rome, Napels, Sorrento. Progr.'s A 10 ets per stuk, Singel 155, Amsterdam. Leeraar in Piano en Zang. Utrecbtschestraat hoek Hellingstraat 36. is het bekroonde werk DE STER VAN HALA- LAT voor slechts f I.IO. 1. De Ster van Halalat, een verhaal uit den tijd der Babylonische Gevangenschap meer dan 400 bladz.lectuur, door uitverkoop voor slechts f 1.10. nitlriftf *e<*er van aanbod zal profiteeren UliiUal voegen wij er nog bij: 2. E. Gerdes.' De Man van de Zil vervloot. 1 dln. 3. E. Gerdes. Noord en Znid. 1 dl. 4. E. Gerdes, Oranje in 't Land. 1 dl. 5. E. Gerdes. Vier Ontseliiildigen vermoord. 1 «II. O. E. Gerdes. De Hrabantsclie Os- senkooper. 1 dl. 7. E. Gerdes. De Fransclien in Woerden- 1 dl. Spoed nwant de voorraad is be perkt. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, Rotterdam. Fran co na ontvangst van Postwissel, waarop'mel den: „Pak Halalat". Een partijtje zware wollen Heeren Borstrokken 65 c.M. lang, f 2.50, 70 c.M. lang f 2.75. Dames Pantalons 80 c.M. lang 2.10 en nog 200 Kinder en Meisjes Borstrokken in alle maten. Alles met 20 o/o korting bij minstens 3 stuks. Wolindustrie te Nijensleek. Alom te bestellen de 2e jaargang van Maandblad voor Dames, f 3 p. j. Fed. en Uitg. van DAISY E. A. JUNIUS, te Heelsum. .DAISY E. A. JUNIUS geeft in Nlenw Vrouwenleven blijk van oen wijden kijk op de dingen, van een eerlijk getuigenis daar van geven, eigenschappen welke werkolyk niet dik gezaaid zijn." Lmdach Dagblad. Nieuw Vrouwenleven mag in geen leesgezelschap ontbreken. INSTRUMENTMAKER. LANGESTRAAT 42. Inrichting tot het slijpen en polijsten van Scharen en Messen.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3