Dinsdag 16 Februari 1909. BUITENLAND. BINNENLAND. f°. 234. JEerste Blad. 7"° J nargAug. AMERSFOORT DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Paze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Gelet op de artikelen 15 en, 18 van liet Kies reglement voor de Kamers van Arbeid; Brengen ter algemeene kennis, dat op lieden zijn vastgesteld <ïe lijsten, aanwijzende' die pa troons en werklieden, die tot liet kiezen van leden van boveengenomede Kamer van Arbeid bevoegd zijn dat de vastgestelde1 lijsten voor een ieder ter inzage liggen ter gemeente-,secretarie op werk dagen van, des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uur en dat afschriften der vastgestelde lijsten tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Bezwaren tegen, do lijsten, kunnen binnen veertien dagen na lieden worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten dezer provincie. De bezwaren moeten zijn ontleend aan liet feit, dat de namen van den verzoeker of van een ander in strijd met de bepalingen der wet op de Kamers van. Arbeid of van liet kiesregle ment voor die Kamers daarop voorkomen,, niet voor komen of niet behoorlijk voorkomen. Amersfoort, 15 Februari 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Secretaris, De Burgemeester, J. (i. STEN FEUT IvltOESE. - W UI J TIERS. Politiek Overzicht. De blnuenlandsclie crisis in Turkije Terwijl de politieke horizont in het Oos ten aan de' eene zijde langzamerhand hel derder wordt, pakten zich in de laatste dagen var. de vorige week plotseling op een ander punt dreigende wolken samen, en al is er thans, weer ontspanning gekomen, het blijft nog de vraag of die van langen duur zal zijn. Al stuiten de onderhandelingen tus- schen Oostenrijk-Hongarije en Turkije en die tusschen Turkije en Bulgarije nog op moeielijkheden, zij schijnen toch op den goeden weg te zijn. Maar de moeielijkheden, die van die zijde schenen te zijn afgewend, zijn nu in Konstantimyiel zelf ontstaan. Er is een harde strijd gevoerd in den boezem van het ministerie. De grootvizier, de 82- jarige Kiamil Pacha, heeft dien strijd uit gelokt. Plotseling, zonder iemand te voren te raadplegen, bewerkte hij het ontslag van de ministers van oorlog en marine. Zoo onverhoeds kwam dit ontslag, dat deze beide ministers het toevallig des avonds hoorden bij een diner op het Engelsche gezantschap, waar zij in hunne kwaliteit genoodigd waren, terwijl hunne opvolgers ree do i\v<- uren te voren van de portefeuilles bezit genomen hadden. Ook de minister van on derwijs Zia Pacha kreeg zijn ontslag, maar van dezen heet het ontslag vrijwillig te zijn geweest. Men heeft onder de telegrammen het ver loop van deze crisis kunnen zien. De han delwijze van den grootvizier heeft bittere verontwaardiging opgewekt in de eerste plaats onder de leden van het kabinet, maar ook in de Kamer en daar buiten. De minis ter van binnenlandse,he zaken Hussein Hilmi Pacha, de gewezen Turksche inspecteur- generaal in Macedonië, heeft zijn ontslag aangeboden. Zijn voorbeeld werd gevolgd door de ministers van justitie en financiën en door den voorzitter van den raad van state. De Kamer wilde den grootvizier tot verantwoording roepeneen half dcz.jn iu- Lerpellatiën werden ingediend, maar Kiamil Pacha stelde de beantwoording van deze in- terpellatiën uit. Daarover ontstak de Kamer in gi'oote woede, die zich uitte in een votum van wantrouwen, dat met nagenoeg alge meene stemmen tegen den grootvizier werd uitgebracht. Ook leger en vloot mengden zich in den strijd. H&t einde van den korten maar hevigen strijd is geweestde val van amil Pacha. Als zijn opvolger is Hussein Hilmi Pacha opgetreden, die in zijn kabinet de beide door zijn voorganger ontslagen ministers van oorlog en marine weder heeft opgenomen. Aan de berichten over dezen strijd knoop ten zich verschillende geruchten vast. Eenerzijds werd bev rd, dat het doel van Kiamil was geweest tegenstanders van den sultan te verdrijven; anderzijds liepen ge ruchten .over eene samenzwering, die ten doel had den sultan te onttronen en prins Jcessoef Izzdin, een zoon van Abdul Aziz en de tweede op de lijst der tot de opvol ging gerechtigden, op zijne plaats te zet ten. Wat de betrouwbare kern van die ge ruchten is, is moeielijk te constateeren. Het comité „Eendracht en vooruitgang", het middelpunt van de Jong-Turksche organi satie, heeft een verontwaardigd protest la ten uitgaan tegen de bewering, dat het zou streven naar de afzetting van den sultan; maar het voegde daarbij deze gewichtige reserve „Zoolang de sultan zich houdt aan de bepalingen van de grondwet," Zeker schijnt het te zijn, dat er onder de Jong- Turken nog altijd een groot wantrouwen tegen den sultan heerscht en dat zij het ontslag van de drie ministers des te meer kwalijk namen, omdat de nieuwe mannen behoorden tot de liberale unie, die vijandig gezind is togen l.et comité „Eendracht en vooruitgang." Die vijandschap dateert feeds van lang vóór het herstel van de grondwet. Een tijdlang gingen de beide richtingen samen later scheidden zij zich weer en geraakten op meer gespannen voet dan te voren. Over het verschil, dat deze twee partijen verdeeld houdt, schrijft de Daily News „De tweede tak van de Jong-Turksche be weging, de zoogenaamde liberale unie, is veel minder talrijk onder *de Turksche le den van het parlement, maar zij kan ge ducht worden door zich den steun te ver zekeren van de Arabieren, Albaneezen en andere niet-Turk6che rassen. Zij is even oprecht constitutioneel als haar mededin ger, maar haar programma bevat het groo te en tamelijk gewaagde punt van het fe deralisme. De groote meerderheid van de Jong-Turken is beslist unionistisch, en dat is volkomen begrijpelijk. Gedurende twee j menschengeslachten en langer is het Turk- sche rijk meer en meer afgebrokkeld, en onder den eisch van autonomie over de ge heeld linie zien zij natuurlijk thans alleen, het gevaar van eene verlenging van dit stre ven. Vv ij zijn geneigd te meenen, dat ten slotte concession, en zeer ruime concessiën zullen moeten gedaan worden aan de niet- Turksche rassen. Maar wij 'zouden de laat- sten zijn om de Turken aan te sporen dit omvangrijke werk juist nu aan de orde te stollen. Plet allereerst noodige voor het rijk is thans het parlement te versterken, zijne financiën in orde te brengen en zijne bui- tenlandsche verwikkelingen uit den weg te ruimen." Duitschland* De Duitsche Keizer heeft den gezant van het Duitsche rijk te Parijs, vorst Radolin, een telegram gezonden, waarin hij hem ge luk wenscht met het sluiten van de Duitsch- Franschen overeenkomst over Marokko en hem met warmte dankt voor de medewerking aan haar tot stand komen. Aan den Fran- schen gezant te Berlijn Jules Cambon ver leende de Keizer het grootkruis der orde van den Rooden Adelaar. Oldenburg, 15 Febr. De groot hertog heeft Za'erdag zijne gemalin ge bracht naar het sanatorium Bellevue bij Oonstanz. De psychiater, prof. Ziehen, te Berlijn, had den raad gegeven, dat de groothertogin, die zenuwlijderes is, daar eeni'gen tijd zou verteeven. In den rijksdag heeft de afgevaardigde van het centrum Schiffer zijn leedwezen er over uitgedrukt, dat de technische hoo- gescholen zoo druk door vreemdelingen be zocht werden, terwijl zij in de eerste plaats voor de Duitsebers dienden open te staan. Het standpunt, dat de Duitsche hoogescho- ler. in het algemeen in de eerste plaats be stemd zijn voor de zonen van het land zelf, werd ook door de sprekers van de conser vatieven en van de rijkspartij voorgestaan, terwijT de woordvoerders van de vrijzin nigen en van de sociaal-democraten dit standpunt afkeurden als een de 20e eeuw onwaardig chauvinisme, omdat de weten schap niet aan de grens halt kan maken. Frankrijk. P a r ij s, 15 Februari. De Patrio publiceert de tekst van een aanklacht op 13 Februari door Gregori, den dader van den aanslag op majoor Dreyfus, ingediend, waar in mevrouw Steinheil wordt beschuldigd Felix Faure hetzij opzettelijk hetzij door onvoorzichtigheid te hebben doen sterven. P a r'ij s 15 Febr. De rechter van instructie heeft aan Gregori laten betee- kenen, dat zijne aanklacht tegen mevr. Steinheil (wegens schuld aan den dood van president Faure) niet-ontvankelijk is ver- ldaard. Mevr. Steinheil heeft, zoodra zij van de aanklacht hoorde, besloten tegen Gregori eene aanklacht in te dienen wegens laster. Ook in de aanklacht van Delahaye tegen „onbekend" ter zake van moord op Felix Faure, is niet-ontvankelijkve-rklaring uit gesproken door den rechter-commissaris. Italië. Bij de verkiezingen voor de nieuwe Ka mer zal, om in het gezicht van de stembus de hervatting van de discussiën over de rampen van Sicilië en Calabrie te vermij den, in Messina uitsluitend de eandidatuur gesteld worden van den minister-president Giölitti. Op die wijze zal Messina zijne dankbaarheid uitdrukken voor den arbeid der regeering. Alle candidaten, die plan had den zich in Messina te laten stellen, hebben besloten zich te zijnen gunste terug te trek ken Servië. Belgrado, 15 Febr. Het is on juist, dat kroonprins George een onderhoud gehad heeft mot den Russischen gezant Ser- gejew over net Servische memorandum, waar'n hij ovev den Russischen minister van buitenlandsche zaken Iswolsky zou heb ben gesproken in zulke termen als door Oos- tenrijksche en Berlijnsche bladen wordt gezegd. Sergejew heeft nooit officieele of andere stappen gedaan bij de Servische re geering, om het zenden van een memoran dum aan de mogendheden te ontraden. Het is onj list, dat de regeering maatre gelen heeft moeten nemen betreffende poli tieke vergaderingen. Die vergaderingen hebben niet plaats gehad. De toebereidse len die Servie neemt, zijn de natuurlijke gevolgen van de gebeurtenissen van Octo ber jl. De Balkancrisis. Weenen, 15 Febr. Een bijzondere koerier uit Kon.'antinopel bracht Zaterdag aan het ministerie van buitenlandsche za ken te Weenen het Oostenrijksch-Turksche protocol mei de door Turkije verzochte wij zigingen. Het antwoord van Oostenrijk- Hongarije zal heden naar Konstantinopel worden verzonden. De punten van verschil zijn van zóó geringe beteekenis, dat men mag hopen, dat de definitieve overeenstem ming aanstaande is. De Vossische Ztg. bericht uit Konstanti nopel, dat de boycot tegen de uit Oosten rijk afkomstige goederen onverzwakt voort duurt. De Wreme, een officieus orgaan van de Bulgaarsche regeering, legt groot ongeduld aan den dag over den sleependen gang van de Russisch-Turksche onderhandelingen maar drukt daartegen hare voldoening uit over het laatste Russische antwoord, dat te gen de Turksche pogingen tot uitstel wil op komen Daarentegen spreekt de Vecerna Poschta zich in dezen zin over het Russische voorstel uit, dat de Russische interventie reeds slechte gevolgen begint te dragen. Door uit stel van de zaak verbetert de toestand van Turkije, terwijl de toestand van Bulgarije slechter wordt. De Russische bemiddeling heeft de reeds ver gevorderde onderhaatdelin- gen met Turkije, die de beslissing nabij wa ren, geheel bedorven en nieuwe moeielijkhe den in 't leven geroepen. Bulgarije heeft reeds voor de erkenning als koninkrijk ge staan, terwijl die nu ver verwijderd is. Daarom is thans de conclusie geoorloofd, dat men van het Russische voorstel alles goeds kan zeggen, maar niet dat het rijp overwogen en voorbereid is geweest. De Vossische Ztg. bericht uit Konstanti nopel, dat met het oog op het orakelachtige antwoord van de Russen op het Turksche tegenvoorstel de opvatting veld wint, dat de Russen eindelijk zouden moeten zeggen wat zij eigenlijk willen. De opvatting over den aard van het Russische voorstel is nog steeds verdeeld, omdat het niet duidelijk is of de Russen de termijnen van de oorlogs schadevergoeding, die ter beschikking van Turkije zullen worden gesteld, als niet rente dragende betalingen beschouwen of niet; met andere woorden of zij aan de Tur ken zoovele termijnen geven, dat deze op het oogenblik eene waarde van 125 millioen krijgen, of zoov?le, dat de termijnen bij el kaar opgeteld in den loop' der jaren dit be drag uitmaken. Turkije. Konstantinopel, 15 Febr. De Turksche bladen bevatten de definitieve lijst van de nieuwe ministers. Zij is aldus Voorzitter en binnenlandsche zaken Hilmi Pacha, buitenlandsche zaken Rifaat Bey, marine Riza Pacha, oorlog Ali Riza Pacha. Als sjeik-ul-islam is opgetreden Zia Eddin. De overige leden van het kabinet behouden hunne,portefeuilles. Het Jong-Turksche ele ment is overheerschend. Konstantinopel, 15 Febr. Een iradé bekrachtigt de benoeming van de door Hilmi Pacha gekozen ministers. Het kabinet zal Woensdag zijn programma in de Kamer uiteenzetten. Rifaat Pacha, de Turksche gezant te Lon den, heeft de portefeuille van buitenland sche zaken aangenomen. De minister van financiën Zia Pacha heeft de begrooting opgemaakt. De niet in hoofd stukken verdeelde begrooting wijst een te kort aan van 3,700,000 Turksche ponden, maar het werkelijke tekort bedraagt bijna 5 millioen, want Zia verwacht, dat de bui tengewone ontvangsten, voortvloeiende uit belastingverhoogingen en verkoop van domeingronden en van aan den staat be- hooreneï materieel, 1,200,000 Turksche ponden zullen bedragen, hetgeen zeer on waarschijnlijk is. Zia Pacha heeft de be- grootiug laten drukken en aan de Porte doen toekomendaarna bood hij zijn ont slag aan Weenen, 1 5 F e o r, In welingelichte kringen wordt gunstig geoordeeld over de benoeming van Hilmi pacha tot grootvizier. Het nieuwe hoofd van de Turksche re geering, Husse'n Hilmi Pacha, heeft zich ook buiten de grenzen van zijn vaderland j eene algemeene bekendheid verworven als inspecteur-generaal van den sultan in Ma- I cedonië. Zijne benoeming was een gevolg van het door Oostenrijk-Hongarije geza- I menlijk met ltusland te Mtirzleg uitge werkte programma van hervormingen tot bevrediging van de drie vilajets, waarin Macedonië administratief verdeeld is. Twee civiele agenten, een Russische en een Oos- tenrijksche, eene gendarmerie onder Euro- peesche officieien en eene financieele com missie moesten medewerken om. het her vormingswerk van Hilmi tot verwezenlij king te brengen. Wat Hilmi heeft verricht geduiende ue vijf jaren van zijne ambts vervulling in dit door den bendenoorlog geterroriseerde en door bloedige gevechten geteisterde geoieè, ligt nog versch in het geheugen. -Lr wercl eene begrooting samen gesteld; het tiendrecht werd op nieuw ge regeld, eene herziening van het kadaster ter hand genomen, het rechtswezen verbe terd, openbare werken ondernomen, inzon derheid tot et maken van betere verkeers wegen, en tot regeling van den loop der rivieren om het kwaad der overstroomingen tegen te gaan. Het bestuur werd in nieuwe banen geleid on met de willekeur en de misbruiken van het oude stelsel werd ge broken. Hilmi Pacha, die uit zijn werkkring in Macedonië geroepen werd om het minister- ambt te aanvaarden in het kabinet van Kianil Pacha, staat thans in het 52e le vensjaar. Zijn voorganger Kiamil Pacha, die nu, 81 jaa^ oud, is afgetreden, is drie malen grootvizier geweest: in 1891, in 1895 en eindelij 1' van Augustus 1908 tot thans. Marokko. In zijn afscheidsdagorder aan het lan dingskorps van Casablanca heeft generaal d'Amade de troepen in warme bewoordin gen geluk gewenscht met hunne dapper heid en volharding en ook met de tucht, die onder hen heerscht Hij noemt het een ver blijdend feit, dat zij er toe hebben bij gedragen de rustverstoringen ten einde te brengen en de gerechtigheid te doen zege vieren en dat zij liet werk der bevestiging van den vooruitgang en van den vrede hebben aangevat. Britsch-Iridië. Calcutta, 15 Februari. De Bengaal Youth Rose, moordenaar van Bis- was te Aliporr, is 10 Februari ter dood ver oordeeld. Verccnlgde Staten. De Times verneemt uit New-York, dat de heer Taft zich in een toespraak, te New- Orluans ge-houden, gunstig over den stand van de werkzaamheden aan het Panama-ka naal heeft uitgelaten. De ingenieurs die mij vergezelden zoo zeide hij hebben alles nagegaan, en Zij zijn Aan oordeel, dat het werk tot nog toe goed is uitgevoerd en men z")0 maar moet voortgaan. Zij zijn overtuigd, dat de voltooiing van het kanaal niet lang vertraagd zal worden. Het toezicht over aanleg en beheer van het kanaal wordt, ingevolge eene door het huis van vertegenwoordigers bereids aange nomen wet, opgedragen aan den pi'esident der republiek. De kanaalcommissie, die tot dusver bestond, wordt entbonden. Chili. N e w-Y o r k, 15 F' e b r. Uit Santiago de Chili ïvordt bericht, dat Beckert heeft bekend den portier van het Duitsche ge zantschap te hebben vermoord. Hij beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Allerlei. P a u, 1 5 F - b r. Wilbur Wright is ge durende 20 minuten en 57 seconden opge stegen met graai Lambert. Hij steeg daar na nog eens op met de gravin en bleef 4 minuten, 50 seconden boven. B o u v, 15 Febr. De luchtschipper Legagneur heeft een tocht van 10 K.M. af- gelegd. B e r 1 ij n, 1 5,F eb r. Heden voormid dag zijn wederom twee vrouwen door een onbekende gestoken. De dader is ontkomen. Tot dusver zijn 15 aanslagen voorgekomen, waarVan een doodelijk afliep. B e r 1 ij n, 15 Febr. Hedennamiddag te 3 uur werd te Rixdorf de 16e aanslag met een mes op eene vrouw gepleegd. De dader pakte een zekere juffrouw Loobs bij den hals en trachtte haar daarna een steek toe te brengen in de dij. De vrouw werd echter niet gewond, doordat hêt mes afstuitte op een lederen tasch. In den loop van den namiddag werden nog twee andere aanslagen op vrouwen ge pleegd. In hei Z. O. van Berlijn werd eene vrouw door een onbekende gestoken, maar het mes stuitte af op de baleinen van het corset. Tegen den avond werd een jong dienstmeisje in Lichten rade door de kleede ren heen in de heup gestoken. De dader ontkwam in beide gevallen. Hedenavond zijn weer twee aanslagen be kend geworden. Een meisje kreeg een steek door de kleederen en ook aan eene vrouw, die eerst met ei ploertendooder was over vallen, werd oen steek door de kleederen heen toegebracht. Beiden bleven ongedeerd. Gent, 15 Febr. Op grond van het door de Brusselsche politie bekend gemaakt signalement, begaven zich hedenavond een commissaris van politie en drie agenten naar de woning van een Russischen student, wiens signalement overeenkwam met dat van den persoon, die beschuldigd wordt een Brussel- schen koopman, onder bedreiging hem te zul len dooden, geld te hebben afgeperst. De jonge Rus scheen met de politie-amb- tenaren mee te willen gaan, maar haalde plotseling een revolver ui den zank en wond de den commissaris doodelijk in den buik; daarop kreeg een agent een kogel in den buik en een in het hoofd. De moordenaar werd gevangen genomen. Tweede telegram. De gewonde agent is overleden. De gevangen genomen student heet Seiligerhij werd eveneens ge zocht als de man, die de onlangs in eene Brusselsche voorstad gevonden bom had neer gelegd. De politie heeft in de kamer van Seiliger talrijke anarchistische brouchures ge vonden. A n t w e r p e n 15 Febr. De Bel gische stoomboot Australien is verleden Vrijdag aangevaren door een onbekend zeil schip in volle zee in de nabijheid van Gibral tar en omgeslagen. Van de bemanning, al len Belgen, worden 16 man vermist. Algiers, 13 Febr. Er moeten om streeks 30 personen verdronken zijn bij de aanvaring van de Australia." Het zeilschip, dat met de Australia in aanvaring is gekomen, moet ook gezonken zijn. Tweede telegram. Volgens den tweeden stuurman van de Australia moeten er 46 dooden zijn bij dezen dubbelen schip breuk, namelijk 16 personen aan boord van de Australia en 30 aan boord van het zeil schip. Brest, 15 Febr. Een visschersboot ontdekte hedenmorgen ter hoogte van Ca- maret het lijk van een der 9 vermisten van de gestrande Forest Castle. Het rapport van den kapitein verklaart, dat de schip breuk te wijten was aan de verplaatsing van de baaic, die den rots Vendrée, waarop het sclup te pletter sloeg, moest aanwijzen. N e w-Y ork, 16 Feb r. Een telegram uit Mexico belicht-, dat 300 menschen bij een brand in het Teatro Flores te Acapulco den dood in de vlammen gevonden hebben. Het telegraafkantoor is ook verbrand, waardoor de berichten over de ramp met vertraging overkomen v - Er hebben te Messina weer hevige schokken van aardbeving zich voorgedaan in zooverre dat de menschen de barakken ontvluchtten. Eenige gescheurde muren zijn ingestort. De schokken werden aange kondigd door onderaardsch gerommel. De hevigste schok duurde tien seconden, en deed puinen instorten te Villa San Gio vanni, Archi, Ardore, Reggio, Pellar en Gerace. De schok is lichter geweest te Ca- tanzaro. Slachtoffers zijn er gelukkig niet. 't Is de hevigste schok sedert de ramp van den 28. December. De schepen op de reede hebben insgelijks den schok gevoeld. De zeldzame gebouwen door de vroegere schok ken gespaard, zijn nu vernield. Ook te Milazzo Catania en Palermo wer den schokken gevoeld. Volgens de Popoio Romano moet te Catania den spoorweg be schadigd zijn. vDe vulkaan Collina, in 't Oosten van den Mexicaanschen staat Dalisco, is in wer king n heeft hevige onderaardsche ont ploffingen gehoord. Daarop is een regen van brandende as neergekomen, die op groote uitgestrektheid het gewas heeft ver nield. Een stroom lava komt uit de twee kraters. Er zijn geen slachtoffers. vDe golf van Riga en een groot ge deelte van de Baltische Zee, over eene uitgestrektheid van 150 mijlen, zijn met ijs bedekt. KOLONIËN. O OST IN Dl L Te Djokdja is plotseling overleden de prins Ario Djojo Koesoema, zoon van den Sultan. Hij was vroeger kapitein-adjudant, doch verloor door verbanning naar Muutok den officiersrang. De begrafenis ging zon der militaire honneurs. Sum. Post. De Staatscourant van Dinsdag 16 Februari bevat c. m. de volgende Kon. besluiten benoemd tot lijdelijk leeraar aan de R. II. B. S. te Meppel A. A. van Reijnbach te Leiden eervol ontslagen met toekenning van pen sioen de kapiteins G. F. Brandsma en J. M. M. Miller, resp. van het regiment gre nadiers en jagers en de infanterie; gesteld op non-activiteit de le luitenant jhr. J. A. van Hoogenhouck Tulleken van liet regiment grenadiers en jagers; benoemd tot plaatsvervangend districts- veearts te Utrecht de rijkskeurmeester C. ten Haeff te Veenendaal benoemd tot rHder in de orde van Oran- je-Nassau B. J. Veldhuis, directeur van de Naaml. Vennootschap „Tijdschrift Eigen Haard" te Amsterdam, lid en secreta ris van de commissie voor het instellen eener Nederlandsche afdeeling op de in i September 1908 te Londen gehouden ten toonstelling va:, kruideniers en bakkers waren. bij Kon. besluit van den 13en dezer no.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1