IVs. SSI. Woensdag 3 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7'1" JluarKaiig;. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers 0.05. Deze Courant veraohijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertent iënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot hot herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Het Servische gevaar. De Europeesche kabinetten zijn steeds ijverig aan het werk om het conflict tus- schen Oostenrijk en Servië op vreedzame wijze bij te leggen. Ook Rusland doet daar aan mee, maar op zijne wijze. In beginsel was de Russische regeering 't er mee eens, dat de mogendheden gezamenlijk hun in vloed zouden doen gelden op Servië in t belang der handhaving van den vrede en op vriendschappelijke wijze in Belgrado den raad zouden laten hooren, dat men moest afzien van gebiedsaanspraken en van oor logstoerustingen. Maar nog voordat Frank rijk en Duitschland de gelegenheid hadden den heer Iswolski voorstellen te doen om trent de wijze waarop dat zou geschieden, heeft, hij op zijn eigen houtje eene nota naar Belgrado gezonden, die in hoofdzaak datgene bevat, wat de mogendheden gemeen schappelijk zouden hebben gezegd. Hij heeft het Servische kabinet den raad gegeven, te blij vei* bij zijn besluit oin eene vreedzame houding in acht te nemen, omdat dit be sluit ,,bij den gegeven politieken toestand" aan de levensbelangen van Servië be antwoordt, en daarbij tevens te ver staan gegeven, dat het aan de Russische re geering bekend is, dat de eisch van gebieds- verkrijging op kosten van Oostenrijk bij de mogendheden evenmin sympathie als steun zal vinden en dat Servië zijne belangen het best zal dienen, door zijn eisch van ge- biedscompensatiën, waarin het gevaar van een gewapend conflict met Oostenrijk ligt, in- eene uitdrukkelijke verklaring prijs te geven en overigens geheel op de beslissing van de mogendheden te vertrouwen. Derhalve heeft Rusland in zekeren zin als woordvoerder van Europa de in de Europee sche kabinetten heerschende meening vn Belgrado kenbaar gemaakt. De vraag is nu, welke uitwerking de Russische nota in Bel grado zal hebben. Tot dusver is men daar tegenover raadgevingen, ook al kwamen zij van bevriende zijde, zeer weerspannig ge weest. Toen Frankrijk een houding aannam, die niet met de Servische wenschen overeen kwam, werd het de Servische vriendschap opgezegd en toen- in de laatste dagen er sprake van was, dat Rusland zich zou aan sluiten bij een stap van de mogendheden tegen Servië, werden terstond in Belgrado stemmen vernomen, die spraken van Rus sisch verraad. Of deze stemmen op zich zelf zullen blijven, en of de invloed van Rus land in Servië sterk genoeg zal zijn om de Serven tot rede te brengen, dat moet wor den afgewacht. Eenigen twijfel daaraan mag men koeste ren, wanneer men kennis neemt van de wijze waarop de kwestie, dei- interventie van de groote mogendheden in Belgrado door de pers wordt beoordeeld. De Trgowinski Glas- nik, het orgaan van den handel, meent, dat de groote mogendheden in de eerste plaats behoorden tusschen beide te komen bij Oos- linrijk-Hongarije, dat het verdrag van Ber lijn gebroken heeft. Servië heeft verklaard de conferentie kalm te willen afwachten en blijft daarbij De Stampa meent, dat elke interventie moet worden geweigerd. Laten de mogendheden, om de vrede te handhaven, de conferentie bijeenroepen, die de Servi sche eische® moet onderzoeken en een besluit, moet nemen. Hierin schijnt de pers werke- dijk dc tolk van het land te zijn. Uit Bel grado wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat, terwijl de regeering haar best doet kal meerend op de gemoederen te werken, inzon derheid in het land de oorlogszuchtige Lem ming aanhoudend veld wint. Verleden Zon dag werd in Nisch eene druk bezochte ver gadering gehouden, die was uitgelokt d- or het bericht, dat de groote mogendheden plan hadden Servië te vermanen om de oorlog toerustingen te staken. De vergadering naai het besluit de regeering te verzoeken, dat zij zou voortgaan manhaftig op te komen voor de Servische eischen. Het besluit ein digde met de woorden Liever moet de laatste Serviër doodbloeden, dan dat Servië vernederd wordt." Ook in andere plaatsen, o.a. in Waljewo, ivragoejéwatz, Poschare- wetz en Scha'batz, zijn dergelijke vergade ringen gehouden of bijeengeroepen. De oorlogszuchtige gevoelens, die in deze besluiten worden uitgedrukt, worden overi- gens niet in Servië alleen aangetroffenin Oostenrijk vindt men ze eveneens. Ten be wijze daarvan kan een artikel dienen in Danzer's Armeezeitung, een zeer verspreid militair orgaan, waarin wordt gezegd Servië zal, zoodra wij het oogenblik ge komen zullen achten, bestreden moeten worden naar de beginselen, die onze leger bestuurders het leger hebben ingeprent door den arbeid van een langdurig vredestijd- perk met al onze macht, snel en zonder het te ontzien. Het leger zal van alle kanten, als een orkaan, zich op den onbeschaamden (dwaas werpen en zich over zijn land uitr storten als een stroom. Onder onze slagen neergezegen, zal Servië niet weer tot adem moeten komen. Dan zal men niet veel van de zoo gevreesde Servische guerilla te lijden hebbenAls hel Servisch volk beproefde tegen ons op te staan, dan zouden wij we ten wat wij hebben te doen. Niet voor niets is ons hedendaagsch militair geslacht door drongen van het beg:nsel, dat men in den oorlog den vijand niet moet sparen. Willen de Servische opstandelingen sterven, dan kunnen zij met bloedbaden naar de andere wereld gezonden worden, tot aan den laatste van hun ras deze wereld zal er niets bij verliezen. Het zal een uitroeiingsstrijd zijn. Wij zullen hem voeren, als dat noodig is." België. Antwerpen, 2 Maart. De Matin bericht, dat tusschen de hoofdbesturen van de posterij van België en Nederland in be ginsel overeenstemming verkregen is over de vermindering van het posttarief in heb verkeer tusschen de beide landen. De ver mindering zal 50 pet. bedragen. De commissie voor de Nederlandsch-Bel- gische overeenstemming zal in den loop van April vergaderen. Men hoopt, dat de vraag dep uitvoerbaarheid van vonnissen weldra een grooten stap vooruit zal doen. De ver gadering zal zich ook bezig houden met de bescherming van den kunst- en letterkun digen eigendom. Brusselj 2 M a a r t. De minister van koloniën heeft den 16. Maart aangenomen ab datum voor de behandeling van de in terpellatie van Vandervelde betreffende de gedwongen aanwerving van inlanders. Frankrijk. P a r ij s, 2 Maart. In de voortgezette behandeling van het wetsontwerp op de in komstenbelasting bestreed de minister van financiën Caillaux art. 98, waarbij eenige verminderingen werden toegestaan. Minister-president Clemenceau stelde de kabinetsquaestie, waarop het artikel werd verworpen met 291 tegen 185 stemmen. De koffiehuisbediende Matlus, die op den eerste Kerstdag president Fallières op zijne morgenwandeling aanrandde, heeft voor de rechtbank terecht gestaan. Zijn verdediger betwistte de bevoegdheid van de rechtbank, omdat Mathis met- voorbedachten rade had gehandeld en daarom voor de jury terecht moest staan. De rechtbank verklaarde zich echter bevoegd, waarna Mathis van elke ver dediging afzag en verstek het gaan. Hij werd bij verstek tot vier jaren gevangenis stra f veroordeeld Engeland. Londen, 2 Maart. In het district Midden-Glasgow is de unionist Dickson ge kozen met 7298 stemmen, tegen 5183 op den liberaal Bowles. De unionisten winnen een zetel. Italië. P ar ij s, 2 M aart. De Croix deelt xnede, dat de Paus vex-kouden is en lijdt aan eene lichte heeschlxeid. De ongesteld heid is echter volstrekt niet ernstig. Rome, 2 Maart. De Osservatore Romano zegt, dat de Paus licht ongesteld is. Op raad van zijne geneesheeren werd be sloten, de audientiën gedurende eenige dagen te schorsen. De Tri buna bericht, dat prof. Petacci heden bevond, dat de toestand verbeterd was. De Paus zal zijne gewone bezigheden ever 2 a 3 dagen hervatten. Portugal. Lissabon, 1 Maart De Koning heeft in persoon de zitting van het parle ment geopend met de gebruikelijke plech tigheid. De boodschap zet den toestand in de binnen- en buitenlandsche politiek uit een en doet de voorstellen en voornemens van het kabinet kennen. Het traditioneele bondgenootschap en de oude vriendschaps banden zullen worden gehandhaafd. Het bezoek van Koning Alfonso te Villavigosa droeg geen politiek en plechtig karakter, maar was toch zeer aangenaam, want het getuigt van de vriendschap der beide sou- verinen en de beide landen. Het verheugt de Koning de hartelijkheid van de betrek kingen met de zusternatie in herinnering te brengen. Met de andere staten zijn de betrekkingen vriendschappelijk. ,De vreeselijke ramp van Messina en Reggio verwekte' iix Portugal eene bewe ging van sympathie. Ik sluit mij aan bij de smart van Italië." Gewagende van het binnenlandsche leven in het land, drukte de Koning zijne vreugde uit, dat de openbare rust volledig was en over de verknochtheid exx toewijding van de verschillende partijen aan den kroon. De Kon in j herinnert aan den uitmuntenden indruk, die hij heeft meegebracht van zijne x-eis in het noorden van Portugal en somt daarna de maatregelen op, die de x-egeex-ing zal voórstellenvoorstellen om de ontvang sten ea uitgaven van hetzelfde dienstjaar in evenwicht te brengen met de eigen hulp bronnen van de schatkistbouw van een arsenaal op den linkeroever van de Taag splitsing van het ministerie van openbare werken in een ministerie van openbare wer ken, posterij, telegrafie en spoorwegen en een ministerie van landbouw, liandel en nij verheid. Eindelijk zullen alle ministers maatregelen voorstellen, sedert lang dooi de openbare meening verlangd om het vraagstuk op te lossen van het aanbrengen van bespai-ing in het land in Europa en de buiten-Europeesche gewesten, met het doel geld beschikbaar te krijgen om den vooruitgang en den voorspoed te ontwikke len onder eene verlichte, vrije en ordelie vende natie. Naar verluidt, zal eerstdaags de officieel© erkenning van Koning Manuel door hertog Miguel van Bi-aganza geschieden. Daarmee zullen de Braganza's de verklaring afleggen, dat zij voor goed hunne aanspraken op den Portugeeschen ti-oon laten varen. Oosten rijk-Hongarije. Weenen, 2 Maart. Rifaa't pacha, de Turksche minister van buitenlandsche za ken, is naar Petersburg vertrokken. Budapest, 1 Maart. Graaf Stefan Tisza, oud-minister-president, thans lid van de oppositie, heeft in het magnatenhuis eene réde gehouden bij de behandeling van de wet tot vaststelling van het militiecontin gent Hij verklaarde in te stemmen met de buitenlandsche politiek van de regeering en betoogde de noodzakelijkheid van de mo narchie om Bosnië en Herzegowina in te lijven. De ontruiming van het sandjah No- vibazar was een votum van vertrouwen ten gunste van het constitutioneele Turkije. Spr verklaarde zijn voldoening over de on- derteekening van het protocol met Turkije. Hij hoopt, dat daardoor alle redenen van geschillen tusschen de beide staten zullen verdwijnen. Oostenrijk en Turkije hebben in het Balkanvraagstuk gemeenschappelijke belaugen. Wat Servië betreft verklaarde graaf Tisza, dat het lafheid zou geweest zijn zon der te protesteeren de Servische uitdagin gen te verdragen Aan den anderen kant zou het afbreuk doen aan het prestige van de monarchie als groote mogendheid, wan neer het aan Servië compensatiën toestond. Er is in Hongarije niemand, die niet g? zind is met al zijne krachten de regeering te steunen in het geval dat zij zich genoopt zou zien krachtige maatregelen te nemen. Spr eindigde met krachtig aan te dringen op de noodzakelijkheid van zoo spoedig -Ho gelijk de militaii-e vraagstukken te regelen. De minister-president antwoordde, dat wat Servië betreft Oostenrijk-Hongarije e- duld zal oefenen bij het beveiligen van zijne belangen. Dit is overigens eene zaak, die naar onze opvatting alleen ons en Servië aangaat. Wat de kritiek van de Engelse xe pers betreft, moet men erkennen, dat daar in een weinig vriendschappelijke toon is op te merken. De Engelsche regeeringskr;n- gen waren onder den indruk, dat onze hou ding een beletsel zou opleveren voox; het behoud van het nieuwe constitutioneele stel sel in Turkije. Engeland hecht een bijzon der belang aan de overeenstemming tus schen Turkije en Oostenrijk. Wij hopen dan ook, dat tengevolge van de onderteoke- ning van het protokol de betrekkingen me' Engeland zullen verbeteren en steeds vriend- schappelijker zullen worden. Wij hebben Je vaste hoop, dat de andere mogendheden als een vast onderpand voor den vrede de overeenkomst met Turkije willen begroeten, omdat die overeenkomst uitdrukkelijk Je inlijving van Bosnië en Herzegowina w.-l- tigc. De minister-president verklaarde ten slotte, dat men zich met een gevoel van ei kentelijkheid de vriendschappelijke houding van Duitschland moet herinneren in -Je be wijzen van volledige trouw als bondgenoot, die het bij deze gelegenheid heeft gegeven. Servië. Belgrado, 2 Maart. Aan bet diner, dat gisteren ter eer® van de nieuwe ministers aan het hof werd gegeven, deelde de Koning mede, dat hij aan alle politieke misdadigers gratie had verleend. Hij drukte zijne voldoe ning uit over de toenadering, die tusschen de politieke partijen tot stand is gekomen en waaruit de tegenwoordige regeering is voort- gekomen. De omstandigheden zijn ongetwij feld moeilijk, maar hij en het geheele volk zien de toekomst met vertrouwen tegemoet, nu zij de leiders van l.et volk vereen igd- zien om de leiding van het bewind in handen te nemen. Evenals alle Serviërs op het huidige, voor het lot van het vaderland zoo beslissen de oogenblik, alle beleedigingen en aanvallen willen vergeten, evenzoo vergeet de Koning alle beleedigingen tegen hem en zijn huis. De Koning eindigde aldus: ,,Moge van nu af alle tweedracht tusschen ons verdwij- non, moge ons hart nooit meer vervuld zijn van haat en egoïstische wenschen, opdat wij allen, bezield door dezelfde vurige liefde voor het vaderland, als één man de verdediging op ons nemen van zijne bedreigde toekomst". De Koning verklaarde zich overtuigd, dat het kabinet, gevormd uit de vereeniging van erkende patriotten, m staat zal zijn de verwachtingen, die het heeft opgewekt, te rechtvaardigen De Balkancrisis. Konstantinopel, 2 Maart. Keizer Frans Jozef heeft baron Aehrenthal opgedragen aan markies Pallacivini zijn dank over te brengen voor den gelukkigen uitslag van de onderhandelingen over het protokol van de overeenkomst. W e e n e n, 2 Maart. Het Fremden- blatt schrijft, dat de raad, die door Rus land aan Servië gegeven is om af te zien van eene gebiedscompensatie, geheel in overeenstemming is met de gedachtenwisse- lingen, die vooraf hebben plaats gehad tus schen de Russische en Oostenrijksche staats lieden en ook in overeenstemming met het plan van eene conferentie, waarin alle mo gendheden toes'emden. Het kan zijn, dat de invloed van Rusland meer resultaat in Belgrado krijgt dan de verzoenende han deling van de mogendheden krijgen zal. Serv zal geheel moeten afzien van het ver langen van gebiedscompensatiën P a r ij s, 2 Maart Het is onjuist, dat de minister van buitenlandsche zaken he den nacht in kennis is gesteld van het be sluit van Servië om van elke gebiedscompen satie af te zien. Heden middag was een der gelijk bericht nog niet ontvangen. Weenen, 2 Maart. Volgens een te legram uit Belgrado aan de Iteichspost tracht Servië de zaken op de lange baan te schuiven tot aan het einde van April, want de bewapeningen zijn nog niet vol tooid. Londen, 2 Maart. Grey, in het lagerhuis antwoordende op een vraag betref fende de stappen door Groot-Brittannië ge daan. teneinde een vreedzame regeling op den Balkan te waarborgen, zeide dat ver scheidene mededeelingen in den laatsben Naar het Engelsch VAN C. N. ES W. M. WILLIAMSON. Daar, van uit die vensters had Goldsmith neergebliikt op het stilstaand water, als hij een vriend bezoclit, die deze vertrekken ge huurd had. En de deur, zoo vaak door Gold smith's hand aangeraakt, werd thans open geworpen door d'en tegeniwoord'igen bewoner, die zeker naar mijne voetstappen had staan luisteren. Tot mijne verbazing was hij in profond •déshabillé en, in strijd met zijne gewone bedaardheid, bijzonder opgewonden. „Het is vandaag mijn promotiedag," verklaarde nq; „ik ben net thuisgekomen en heb mijn zwaluwstaart maar uitgegooid na de plech tigheid. Over eenige minuten moet ik naai de club voor -het- eerste gedeelte van mijn diner. Hadt je dat vergeten of heb je de in vitatiekaart niet gekregen!" Ik zeide hem dat zij zonder twijfel op Le- liëndaal lag, of wel mij anders naredede, aan gezien dk den laats ten tijd dan hier dan daar was geweestmaar nadait ik hem geluk ge- wenschtf had, begon -ik mij af te vragen wat ik doen zou, nu hij natuurlijk geen tijd zou hebben mij mijn plan te helpen volvoeren. Zijn proano tied in er, de groote gebeurtenis uit zijn studentenleven, waarvan het tevens Ine: slot was, zou plaats hebben in drie ge deelten, met verschillende ceremoniën daar- tusschen en duren van nu tot twee drie uur in den morgenNiettemin vertelde ik hem wat ik gewenscht hadIbij wijze van verras sing een diner op zijne kamers aan te bie den aan 'het gezelschap der Loreleihij had dan alles moeten in orde brengen terwijl •ik voor giids speelde en om acli't uur 's lavonds als onze gastheer behooren op te treden. Wist hij ook iemand, die de zaak kon regelen in zijn plaats! Van Rhonda of Douw, bij voorbeeld! Maar beiden bleken de paranimfen van den nieuwen Meester te zijn en hun tijd zou geheel in beslag geno men worden. Al mijne voormalige vrienden die nog te Leiden waren, zouden het pro- mofeiediner bijwonen. Jan was echter over tuigd, dat ik die zorg veilig aan de huis juffrouw kon overlaten. Zij zou bloemen, bestellen, naar het hotel gaan, om alles te regelen wat ilk slechts wilde en zelfs de dienknechten controleeren Hiermede moest ik mij tevreden stellen, want midden onder onze beraadslaging ver schenen de twee paranimfen, om te hooren waar Jan toch bleef en de held van den dag werd onbarmhartig tusschen hen medege voerd Ik moest mij dus redden zoo goed ik konmaar mijn oude hoepita had mij niet vergeten en verzekerde mij dat ik op haar rekenen kon. Nadat ik een menu had neerge krabbeld, bestaande uit vrij eigenaardige schotels, eene schets voor de tafelversiering had gemaakt en eenige haastige bevelen had gegeven, snelde ÏK weg, om mij naar het Stadhuis te begeven. Onder weg troostte ik mij met de gedach te, dat een ongeluk altoos zijne goede zijde heeft. Ik moest Jan wel als helper missen, maar ik kon hem en zijne vrienden nu ge bruiken, als een der merkwaardigheden van i Ledden. Ik kende het gewone programma van zulke feestavonden, en ik zou mijne vrienden iets aardigs laten zien. Ik kwam daar, toen de anderen begonnen waren het eikenhout ;in de Archief zaal fe be kijken. Er was nog eene andere kamer in dit uitmuntende en historische gebouw, die Miss Van Buren zien moest. Het was een behan gen kamer onder andere behangen kamers van geen belangmaar ik herinnerde mij hare fantastische begeerte om ,,in een land van gebrand glas te wonen", en ik herinner de mij een zekeren tuin op dat behangsel, waarin zij lust zou krijgen te dolen. Er werd daar een wonderlijk soort van feestmaal ge houden, en ik had mij .vroeger wel eens op de begeerte betrapt, een behangsel-man te zijn en daar zoo te zitten glimlachen met de vroolijfce behangsel-dame. Al de behangsel- menschen zagen er ongeloofelijk gelukkig uit, want in de behangsel-etiquetto getuigt 'het van een slechten smaak tragisch te zijn. Zelfs hunne gevechten zijn comediegevech- ten, daar men aan de uitdrukking der oor- logsrossen kan zien, dat zij een groote nei ging tot 'humor hebben, maar deze bijzon dere behangsel-vrienden van mij, waren de vroolijkste, die ik ooit ontmoet héb, en ik wilde, dat Miss Van Buren er kennis mee zou maken. Om in deze kamer te komen 'door eene an dere, die ook een behangsel-wereld voorstel de, moesten wij eene verschrikkelijke chi rurgische operatie bewerkstelligen, op den buik van een Romednschen keizer door een deur te openen midden in dit schilderij, en zooals de Zeeman zeide, de afmeting der naaste kaïn er gaf iemand een schok, zooals Jonas moet gehad hebben, toen hij in den j buik van den walvisdh arriveerde Als ik haar dien tuin van het behangsel had laten zien, zou Miss Van Buren de grootste onverschiilighe-'d hebben voorge wend maar ik liet dit aan Starr over, en had op een afstand het twijfelachtige genoe gen, haar dingen tot hem te hooren zeggen, die ik gaarne gehad had, dat zij tot mij zeide. Daarna voerde ik het gezelschap naar de Universiteitsgebouw, en bereidde hen voor, dat zij aldaar geene 'bouwkundige schoonhe den moesten verwachten. Leiden is onze meest beroemde hooge- school," ze'de ik, „maar wij liebben hier geen straten mei mooie, oude college's of fraaie tuinen. Oxford en Cambridge zijn universiteiten.' waar steden omheen verre zen, terwijl Leiden eene stad was lang voor dat Willem de Zwijger de bevolking de keus liet, als eene belooning voor hare held haftige verdediging, tusschen vrijstelling van belasting of eene hoogeschool. Toen zij een hoogeschool verklaarden te willen heb ben, kwam het er op aan deze zoo spoedig mogelijk te stichten Buitendien beschikte met niet over veel geld en hier stond eene oude abdij leeg, geheel en al gereed om be trokken te worden - een gebouw, welks eenvoud Willem in zijne latere dagen zou hebben aangetrokken Na op deze wijze den eenvoud van het ge- heei verontschuldigd te hebben, bracht ik hen voor de werkelijkheid en liet ik hen de naakte binnenplaats betreden, waaraan zich voor mij nog zoovele herinneringen verbonden. Het was hun niet mogelijk hunne teleur stelling te verbergen en ik gorde mij aan, de dierbare oude school te verdedigen „Onze universiteiten hebben groote man nen voortgebracht, ook al schonken zij hun geen inspiratie door ni'ddel van Gothische gebouwen of toovertuinen Zij konden het best daarbuiten stellen, Leiden vooral; want waar zult gij in Europa beroemder namen vinden dan Scaligev. Grotius, Boer- have, Arminius en Olivier Goldsmith? Nie bnhr zeide van onze oude voorzaal, die wij zoo aanstonds zullen betreden, dat geen plek zoo gedenkwaardig is in de geschiede nis der wetenschap." Ik weet niet of de drie dames onder den indruk mijner woorden kwamen, maar zij nanxen er tenminste den schijn van aan. Wij gingen het gebouw .binnen en het vlugge oog van den kunstenaar, merkte het eerste de excentrieke verdiensten der beroemde karikaturen langs de trap „Bij Jupiter, dat is uitstekend!" riep hij uit, langzaam, trede voor trede naai1 boven gaande. Deze teekeningen geven op de gees tigste wijze het studentenleven weer. Hier komt hij voor het eerst op de hoogeschool. Ziet hij er niet uit als ware hij onder een hoedje te vangen? Hier voeren de heilige en wereldsche liefde een vreeselijk gevecht om de vraag wie zijne ziel zal krijgen. Hier heeft hij zijn graad behaald. Wat zien zijne, ouders er lief uitThans is hij een rechtsgeleerde, trotsch als een pauw op zich- zelvenhartstochtelijk spreekt hij de rech ters toe en och, lieve hemel! zij. zijn in die pen slaap verzonken op hunne bankenDe hoogeschooi moet trotsch zijn op deze schet sen maar ik vrees „Dat is zij ook," viel ik hem in de rede, „ze zijn van een voormalig student, jonk heer Victor de Stuers en hij 'heeft juist be loofd ze nog wat bij te werken, want ver scheidene daarvan hebben onder den tand des tijde geleden en zonder onze trapteeke- ningen zouden wij geen van allen onze Alma Mater meer herkennen." Wordt v&rvolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1