So Easy p-nez G. H. DE JONG de Villa „KGRTENBURG" WOUTERLOOD'S DE SCHAAPHERDER, Schoeisel, SINGER SINGER Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. A. G. ENGELBERTS en Go, Gem. KAMERS gevraagd. STADSNIEUWS. W. F. A. GROENHUIZEN, Het Nederlandsch Operette-Ensemble. De Dochter van den Tamboer-Majoor. GROENTENMerk EN SOEPEN DE STER- Nieuwe Creole Piadituitieien Het Slot Loevestein in 1570. ..66" S1NGER-MAATSCHAPPIJ Amersfoort - Westsingel 49, lioek Varkensmarkt. 81 *-Revisie verzoek. In de lie den gehouden zitting van den Hoogen Raad werd behandeld een hernieuwd verzoek om revisie van O. van Gelder, vroeger jager te Oss, thans gedetineerd, in Maart 1894 door het gerechtshof te 's Hertogenbosch veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf we gens den moord op een wachtmeester der marechaussee. Het O. M. concludeerde ook thans tot afwijzing van het verzoek. Uitspraak over 4 weken. Doodslag. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in tweeden aanleg arrest gewezen in de zaak tegen den 23-jarigen sigarenmakersknecht, die op 10 October te Zaandam de bierhuishoudster Jannetje Bets door drie revolverschoten had gedood. De Hoarlerasche rechtbank had hem we gens doodslag veroordeeld tot vijf jaren ge vangenisstraf. De advocaat-generaal bij het Hof had, wegens moord, 15 jaren gevange nisstraf geëischt. Het gerechtshof legde hem gister, wegens doodslag, zeven jaren gevangenisstraf op. De Papendrechtsche strafzaak. Woensdag 31 Maart e. k. dient de zaak van H. 'Garsthagen voor het Gerechtshof te 's H<ertogenbosch. Er zijn 28 getuigen en 2 deskundigen in deze zaak gedagvaard. Berooving. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde gisteren den beruch- ten Meijer Samethini tot een gevangenisstraf van 1 jaar, wegens diefstal van bankpapier, ter gezamenlijke waarde van 500, ten na deel© van een Bosschenaar, die in den nacht van 2 op 3 November te Amsterdam ver toefde en in slecht gezelschap was gekomen. De moord te Spekhol- z er hei de. Scheepers, den verdachte van den moord op den herbergier Kochen te Spekholzerheide, is te Luik aangehouden en zal worden uitgeleverd. De toestand vau denrijks- veld wachter Kamp, die voor onge veer een maand door een dubbel schot hagel uit het geweer van den strooper G. te Dreu- mel, levensgevaarlijk werd verwond, is van dien aard, dat hij in den loop dezer week het St. Andreasgestieht te Tiel zal kunnen verlaten. Weder een valsoh bank biljet van f 25. Dezer dagen is dooi de justitie te Rotterdam al weder beslag ge legd op een valsch bankbiljet van f 25. Even als het vroeger beschreven biljet, vertoont het thans aangehoudene een vuile kleur, 6terk afwijkend van die van een echt bank biljet. De witte lijnen van den onderdruk ont breken geheelde witte en bruine lijnen aau boven- en onderkant zijn egaal van tint, ge heel mislukt. Het papier (niet uit de hand geschept) is glad en papperig; v^apen en leeuw zijn zeer vaag van omtrekde strafbepaling mist alle scherpte van letter. Het watermerk van -ge- schaduwde letters en cijters ontbreekt. Door inpersing van witte 1 etterfiguren, scherp en dun van lijn, is beproefd een watermerk na te bootsenDie inpersing is duidelijk te zien aan de keerzijde. Hoogst vermoedelijk is ook dit valsche biljet afkomstig van den namaker, die het in November 1908 in beslag genomen biljet van f 40, gemerkt N C no. 5355, in omloop heeft doen komen. Om geen schade te beloopen, lette men bij het ontvangen van bankbiljetten steeds scherp op de bovenvermelde ken teekenen. Inbrekers aangehouden. De maréchaussé te Rozendaal heeft gisteren nacht te Gastel een tweetal personen aan gehouden, nl. J. v. d. B. en J. D., die van verschillende diefstallen worden verdacht. D. verzette zich hevig tegen zijne inhechtenis neming. Gisteren zijn beiden gevankelijk naar Breda overgebracht. De: kerkdiefstal te Rot terdam. Verdacht van de inbraak in de Gereformeerde kerk in de Ammanstraat te Rotterdam, zijn aangehouden J. V., uit de Gouvernestraat en zekere V. M. De laatste is reeds vroeger wegens diefstal in een kerk alhier aangehouden, maar toen onrekenbaar verklaard Relletjes te Ouderkerk. Men schrijft uit Ouderkerk a. d. Amstel Maandag avond om 8 uur werd in café Paardenburg een openbare vergadering ge houden, uitgeschreven door de afdeeling Ouder- en Nieuwer-Amstel van de S. D. A, P. Als spreker trad op de heer F. W. N. Hugenholtz, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: ,,Het jolige Christelijke Minis terie en het droevig kapitalisme". De bo venzaal van Paardenburg" bleek veel te klein om het talrijk opgek-men publiek te bevatten. Zij, die niet in de zaal werden toegelaten, verzamelden zich met nog vele andere belangstellenden, waaronder opge schoten jongens, voor de veranda van het café en toonde hun anti-socialisme door 't zingen van 't Wilhelmus, Wien Neerlandsch Bloed, Weg met de socialen enz., on door het af steken van vuurwerk. Binnenin was 't eivol, de pers moest zich eerst met een staanplaats en later met een zetel op een tafelblad vergenoegen. Reeds bij den aanvang der vergadering bleek, dat er een woelige geest neersehte onder de aan wezigen, dat er eenige, voornamelijk jonge, elementen aanwezig waren, die het er op toe legden de orde te verstoren. Toch werd die woeligheid spoedig onderdrukt, en dat wel door enkele woorden van den heer de Wolf, die door de R.-Katholieken was uitgenoodigd met den heer H. in 'v, debat te treden. Bui ten ging het er echter niet op vooruit, 't Ge zang en geschreeuw duurde voort, en enkele malen: hoorden zij, die binnen waren, het rinkelen van ingeworpen ruiten. Toen echter onder de repliek van den heer Hugenholtz uit hevig schervengennkel bleek, dat men ■daar buiten zeer baldatlag te keer ging, be sloot de heer de Wolf zich naar buiten te begeven, om te beproeven, de opgewonden menigte tot kalmte te brengen. De heer Hu genholtz staakte zijn repliek en een gvoot deel der vergadering hief het „Weg met de socialen" en 't „Wien Neerlandsch Bloed" aan. Weldra echter kwam de heer de Wolf terug. Hij berichtte, dat de toestand van 't publiek zoo opgewonden was, dat men er be ter aan zou doen de vergadering te eindigen De heer Hugenholtz zag dan ook maar van 't woord af. Hij en de debater spoorden de aanwezigen aan, zich kalm en ordelijk huis waarts te begeven. De voorzitter deelde nog mede, dat zijn vrouw bij 't naai- huis gaan door de menigte was lastig gevallen. Buiten vernamen we, dat een der bestuurs leden van de afdeeling der S. D. A. P. bij het naar huis gaan was afgerost. Onder en boven de veranda van "Paardenburg" waren vele ruiten gebroken. Ook bij 't mishandelde bestuurslid zijn de ruiten ingeworpen. (Hbld.) Nog wordt aan hetzelfde blad gemeld: De rede van den heer Hugenholtz heeft tot een optreden, zooals door de anti-socia listen hier is geschied, niet de minste aan leiding gegeven. Wel heeft de titel: „Het j'-lige Christelijke ministerie en het droevig kapitalisme", die herhaalde malen in een plaatselijk blad is bekend gemaakt, de ge moederen eenigszins geprikkeld. De inleider heeft echter met een bezadigd heid en kalmte gesproken, die zeker zeer gunstig afstak bij den prikkelenden titel. Iedereen, ook den debater, zal dit volmon dig moeten bekennen. De heme ontstond dan trouwens ook niet onder het gehoor der spre kers, maar onder de menigte, die wegens plaatsgebrek buiten was gesloten. De rijkspolitie en de gemeente-politie van Nieuwer-Amstel was goed vertegenwoordigd en 't is zeker ook wel aan haar optreden te danken, dat de zaak zonder verdere onge lukken is afgeloopen. Een paar maal moest zij van de blanke wapenen gebruik maken. Omstreeks middernacht was de rust op het dorp weer hersteld, en kon de heer Hu genholtz in gezelschap van den debater en een paar rapporters per rijtuig Ouderkerk verlaten, zonder verderen overlast te onder vinden. Waanzin. Te Nijverdal heeft een gc-huwde dame, die sedert korten tijd uit een krankzinnigengesticht als genezen was ont slagen, in eene vlaag van waanzin hare klee deren met petroleum overgoten en deze ver volgens met lucifers aangestoken. In een oogenblik stond de ongelukkige in lichte laaie, waarbij zij zulke hevige brandwonden kreeg, dat zij na eenige oogenblikken aan de gevolgen is overleden. Bedolven. Maandag werd een k i e zei d e>lver ite 'Schinnen (L.) onder een neervallende laag kiezel bedolven. Hij was onmiddellijk dood. De ongelukkige was ge huwd en had een talrijk gezin. Doodelijke val. Zaterdagavond is de te Bovenkarspel bij Enkhuizen wonende landbouwer F. K. door het uitglijden op straat met zijn hoofd in een puntig ijzeren hek gevallen, met het gevolg dat hij op de plaats dood bleef. Slag v a li een paard In hel hospitaa lte Maastricht overleed de 26-ja- rige boerenknecht uit Puth-Schinnen, die de vorige week van een paard een slag te gen het onderlijf had gekregen, en in zorg- wekkenden toestand ter verpleging naar Calvariënberg was overgebracht. De man is ongehuwd. Noodlottige 'brand. Gisteren nacht heeft een korte doch zeer hevige brand gewoed in het geheel afzonderlijk staand kof fiehuis van Leynaar te Velseroord onmiddel lijk bij het station Velsen. De oorzaak van den brand is onbekend. Leynaar werd om streeks 1 uur hedennacht wakker en ontdek te, dat de geheele kamer in vlammen stond. Onmiddellijk werkte hij zijne vrouw en 5 kinderen, die behouden het brandende huisje konden verlaten. Het oudste meisje 12 jaar oud ging om de een of andere onbekende reden weer in het brandende perceel terug en schijnt daarbij in den kelder gevallen te zijn. Althans men vond haar lijk geheel ver koold daar terug. De brandweer van Velsen verleende hulp. Het perceel en de inboedel zijn verzekerd. Branden. Naar aan de Pr. Gr. Ctwordt bericht, is te Leens het kerkge bouw der Israël, gemeente door brand ver nield. Er zijn o. m. drie wetsrollen verloren gegaan. rZondag vergaderde in 'het Geb. voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de „Vereen, tot bevordering van de beoefening der Wetenschappen onder de Katholieken in Nederland". Een groot aantal geestelijken, rechts- en geneeskundigen was opgekomen om de besprekingen te houden of aan te hcoren, die over het vraagstuk van de ver antwoordelijkheid van den geneesheer zou den plaats vinden. Dit geschiedde naar aan leiding van een drietal inleidingen, dat dooi een drietal leden, de heeren prof. Keuller, dr. Oidtmann en mr. Van Hugenpoth tot Aerdt reeds op een vorige vergadering was gehouden. Deze drie voordrachten waren den leden vooraf in druk gezonden en be zagen het onderwerp van drie onderschei- de.. zijden, die in werkelijkheid toch één in wezen zijn, nl. van de zedelijke, medische en juridische zijde. De vergadering werd geleid door prof. Spronck. Van de drie inleiders was dr. Oidtmann verhinderd te komen. In zijne plaats gaven de doctoren Van Spanje en Strater nadere verklaring van sommige passus in de lezing van dr. Oidtmann. De heeren prof. Keuller en mr. Van Hugenpoth tot Aerdt verdedigden of verklaarden nader hunne zienswijzen. Aan de besprekingen, die bijna vijf uur, met een korte onderbreking, duurden, namen vele aanwezigen deel. Van de zijde der Eerwaarde geestelijken door de .professoren Beijssens, Van Noort, Aongencnt, Van Gils en Sloet. Van de rechtsgeleerden de heeren prof. Struijcken Regout en Thijssen. De geneesheeren na men zelfs in groot aantal aan de bespre kingen <leel, n.l. de heeren Boekelman, Van Spanje, Strater, Ausems, Hoffman, Noijons, Nuijens, Diepen, Struijken en Droog. Een stenographisch verslag werd opgemaakt, dat later zal worden gepubliceerd. Het mooie dezer coöpereerende besprekingen was, dat het hooge vraagstuk van de verantwoorde lijkheid van den geneesheer in deze verga dering van onderscheiden zijden werd bezien, zoodat deze bijeenaomst op hooger weten schappelijk plan stond, dan waarop een ver gadering van elk der drie groêpen alleen zou hebben kunnen staan. De drie verschillen de wetenschappelijke groepen lichtten hier elkander voor Uit het geheel bleek, dat de christelijke geneeskunde niets te vreezen heeft van de opvattingen der moderne uni versitaire geneeskunde, die in veel opzich ten niet de hare kunnen en mogen zijn Vooral bleek dit uit de mededeelingen. op lie gebied der verloskunde en operatieve geneeskunde, aan de vergadering voorgelegd door een tweetal der dehatteerende genees kundigen, van wie een een specialist is en de ander een praktiseerend dokter in het gewone dagelijksch leven. De leiding der vergadering, die in uitmuntenden geest ver liep, was bij prof. Spronck, hoogleeraar te Utrecht, in uitstekende handen. levensgenoegen van de kleine luiden, die al- leen den Zondag voor hun ontspanning hebben, zeer verminderen en zou zoo goed als oügedaan maken de gevolgen, die onze in gezetenen 'nopen te zien van de belangrijke i uitgaven, die dei gemeente zich in de laatste 1 tijden heeft getroost. i Op de vergadering, op 7 Maart a.s. te Amersfoort te houden door de loden van groep IIb 'der 11. IJ. S. M„ zal behandeld worden ©en voorstel, ingediend door een aantal commiezen.- om te hesluiten tot de oprichting van een broederschap van com- j miezen der II. IJ. S. M. De bedoeling der r oprichters is een organisatie te scheppen, welke zich buiten de godsdienstige en poli- tieke meeningsverschillen houdt en in voor- Schouwburg Utrecht, opgezette samenwerking met de Maatschap- In de op gisteren gehouden openbare pij, zich kenmerken moet, zonder evenwel zitting van het Hoog Militair Gerechtshof word uitspraak gedaan in de zaak van J. F. D oud 19 jaar, geboren te Amsterdam, mi licien-soldaat- bij het 7e regiment Infante rie, die door den krijgsraad te Haarlem niet strafbaar is verklaard e-n derhalve is vrijgesproken van de beschuldiging van op zettelijk en wederrechtelijk uit een flesch- je inkt te werpen op liet licht bruin man- te! costuum van mejuffrouw J. van der K op de openbare straat- te Amsterdam, op grond dat dit feit, hoewel wettig bowezn j e sprake was, dat het door hem is gepleegd, den beklaag- de wegens ziekelijke storing zijner verstan- delijke vermogens niet kan worden toegere- kend In het nummer van ons blad van 29 Januari j.I gaven wij een uitvoerig ver slag van de in deze zaak gehouden »le:- d ooi en. Bij eene zeer uitgebreid gemotiveerd,- sententie vereenigde het Hof zich met de conclusie van het rapport, uitgebracht dooi den door het Hof benoemden deskundige, professor dr. K Heilbronner, en overwoog t2 dien aanzien dat de verkeerde neiging, ö'e bij bekl. is gebleken te hebben bestaan, n;ot is te beschouwen als een gebrekkige ontwikkeling zijner verstandelijke vermo gens, noch als een gevolg daarvan dat rij evenmin kan worden geacht te zijn eene zie kelijke storing zijner verstandelijke vermo gens, noch een gevolg daarvan, nu bij bekl, niet waar t-e nemen zijn geweest, noch tij - - den'; het onderzoek zijn waargenomen ver- BBWSFiHJJ schijnselen, die het aannemelijk maken, dat bekl. tijdens het plegen van het bewezen verklaarde feit buiten de meergemel le verkeerde ueiging leed aan eenige zie kelijke storing zijner verstandelijke vermo gens; dat nog te minder grond bestaat in •lie verkeerde neiging een ziekelijke storing van bekl s verstandelijke vermogens te z'en, nu uit het onderzoek is gebleken dat daardoor niet werd opgeheven zijn vermo gen om de feitelijke strekking en het on geoorloofde van zijne handeling te beseffen of te dien aanzien zijn wil te bepalen, zoo dat ten hoogste kan worden aangenomen, dat door die verkeerde neiging dat vermeen b:j belcl. werd beperkt; dat daarin wel grond is te vinden om bekl voor het feit, waaraan hij is schuldig bevonden, eene ge- vangenisstraf van niet langen duur op "te leggen dat de krijgsraad derhalve ten on rechte het feit niet strafbaar heeft geoor deeld en daarom het het vonnis moet wor den vernietigd. Op die gronden werd 'h krijgsraads vonnis te niet gedaan, bekl. schuldig verklaard aan het opzettelijk en wederrechtelijk beschadi gen van eenig goed dat geheel aan een ar.der toebehoort en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van acht dagen en de kosten, zoo in eersten aanleg als in appèl gevallen. Hilversum. In_ September van dit jaar viert het Hilversumsch Mannenkoor zijn 25-jarig bestaan. In een gehouden ver gadering is besloten, dit zilveren jubilee officieel ie vieren met een groot vocaal en instrumentaal concert, waartoe ook solisten zullen worden uitgenoodigd. Het eere-comité voor dit feest bestaat uit ■de heeren J. E. ter Gouw, voorzitter; C. An-driessen, A. L. de Jongh, J. F. do Jager, Joh. van Rhijn en L. Schulman, terwijl het uitvoerend comité gevormd wordt door de heeren J. L. van Os, voorzitter; Ar ie Veen, vic e-voorzit terC. van der Paauw, le secretarisH. Vocking, 2e secretaris; H. van Domselaar, penningmeester; H. D. Post en A. Veldhuyzen. eigen onafhankelijkheid en Speciale belangen uit het oog te verliezen. N. Ct. Verbetering, ïn ons verslag van de lezing van den heer i Kaptein (zie ons nummer van gisteren) staat !,.Met eenige artikelen uit het Burg. Wetboek toonde hij de onges.chik t- hei d der vrouw aan". De aandachtige lezer zal wel begrepen hebben, dat hier van ondergeschikt- Amsterdam. Amersfoort. Dagelijks telefonische verbinding met de Amsterdamsche Ilenrs. Procuratiehouder met Algemeene Volmacht te Amersfoort: J. CATTIE Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Effecten, Coupons, lncasseeringen. Speculatiere Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Financiëele adviezen en Belegging gegrond op langdurige ervaring, en Administratie van Fondsen. SAFE-LOKETTEN van de aller nieuwste constructie te huur, ge decideerd inbraakvrü- Huurprijs f io.— per jaar per loket. TE DOORN gemeubileerd TE HU K of TE KOOI' met fraai anngelegdcn Tuin, groot circa 11 Hectare, gunstig gelegen aan den Rrjksstraat- weg, terstond te aanvaarden, I Inlichtingen te bekomen bij Notaris VAN I1EYST te Wijk bij Duurstede, den Heer II. B. BAAY, Makelaar, Snrphatipark 101, te Am sterdam. Voor bezichtiging zich aan te melden bij den Huisbewaarder. tegeu Mei a. s., door ungehuwd Heer. Drie of vierlietst zoo veel mogelijk en suite, en gelegenheid tot inrichten van oen Badkamer. Niet ver van Cavalerie Kazerne. Brieven met opgave van prijslelt. A. D., bur. van dit blad. De le luitenant G. Menken van het 5o regiment- infanterie is benoemd tot com mandant van de 2e compagnie hospitaal sol daten te Utrecht. De datum, waarop hij het bevel zal over nemen, zal nader worden bepaald. rDe le luit. R. J. Hoffmann vau het 5« reg. Infant, behaalde bij het wapenfeest van den Kon. Officiers Schermbond den 4en prijs bij den wedstrijd floret, voor hen, die op dit wapen nog geen prijs wonnen en een 5en prijs op sportsabel, in het num mer voor prijswinners van vorige wedstrij den Naar wij vernemen, zullen de eerste feestelijkheden op het sportterrein Birkho- ven in de maand April plaats hebben, ver moedelijk 21 en 22. In een goed bezochte ledenvergade ring van de kiesvereeniging „Gemeentebe lang", gisterenavond in „Ons Huis" gehou den, werd het reglement vastgesteld. Tevens werden er zooveel af deel in gen ge sticht als er kiesdistricten, zijn ter verkie zing van léden voor den gemeenteraad. Ieder lid behoort tot de afdeeling waarin hij woont. Ter sprake werd ook gebracht de in de jongste gemeenteraadszitting gehouden stem ming over hét voorstel van den heer Ooster veen, dat feitelijk -goedkeurt Zondagsheili- gin-g, geregeld bij wet of verordening. Zonder eenige uitzondering was men het er over eens, dat een dei-gelijke voorgeschre ven Zondagsheiliging is tegen de vrijzinnige beginselendat bij, die vóór dit voorstel stemt, niet- kan worden gerekend als te be lmoren tot de vrijzinnige partij, derhalve ook nimmer de candidaat der vereeniging „Ge meentebelang" zou kunnen zijn en dat een dergelijke Zondagsheiliging zou uitloopen op onberekenbaar nadeel voor onze stad en voor alle neringdoenden. Ze zou bovendien het alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. aan brillen en p-nez. Directeur: ALPHONSE JANMART Jr. Zondag 7 Maart 1909 Om aan de vele aanvragen te voldoen nog slechts eene opvoering in dit seizoen. Gtoote Militaire Operette in 3 bedrijven 4 taf. van ALFRED DURü en HENRI CHIVOT. Muziek van JACQUES OFFENBACII. Regio: J. J. RENTMEESTER. Dirigent: II. v. i>. NA ATEN. Verdeeling der Tafereelen 1. In bet Pensionaat. 2. Hot Paleis van Hertog Dolla-Volta. 3. De Herberg van Klampas. 4. De triomphale Intocht van het Fransche leger te Milaan. De Generale Staf te Paard. ■*5" Aan den Intocht van het Fransche leger te Milaan zullen 40 militairen en 2 paarden (hiertoe welwillend afgestaan) deelnemen. Aanvang lialt aclit ure. rrijy.cn «Ier plaatsen: Balcon en Stalles» f 1.50, lo Amph. en Ie Zijloge,/" 1.—, Baignoires en 2o Amph. f 0.75, Parterre f 0.50, 3o Amph. en 2o Zijloge f 0.40, 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. PlaatsbesprekingVoor aandeelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur. voor het Publiek denzelfden dag van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur en Zondag van 1 tot 3 uur. ■3C Wegens te vervrachten drukke opkomst is plaatsbespreken drin gend aan te bevelen. LEVERT OP MAAT alle soorten van ook gevoerd mei vilt, Imitatie of natuurvacht. Extra ingericht om schoei sel op mant te leveren voor nhnormnle voeten. Reparation spoedig on billijk. Aanbevolend. als boren. PRIMA KWALITEIT. W I E over yickten niet wil klagen. Moet onze wollen goederen «Iragen Goedkoopste en beste adres Wolindustrie te Njjensleek. Tot monster zenden wij 1 paar korte Dames kousen, l paar Heerensokken en 1 paar Jongens- of Meisjeskousen voor f 1.50 franco. een verhaal uit den Utrechtschen Oorlog in 1481 - 1488, door J. F. OLTMANS, 4 doelen versierd mot400 illustrat..m 1 rijken prachtb. voor den spotprijs van f 2.50. liet Huis v b Zeewijf on do versprehle verbalen door J. F. OLTMANS:i deelen, versierd met JJOO illustration, in 1 rijken I'raelitb. voor den spotprijs van 8.40. Tc bekomen bij den Uitgever D. HOLLE, ITang 98, Rotterdam, en verder alom. Franco na ont vangst van postwissel, waarop melden .,I>o Schaapherder of Loevestein." cluJ Ukr /6,Z0> 25a<tt£ Zn hcyiybvc CHJ. de nieuwste en meest volmaakte 1V aaimachine. machines zijn alléén in Singer- winkel e verkrijgbaar.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3