jr. «sa. Donderdag 4 Maart 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. 7'" jHargaiiKt AMERSFOORTSGH DAGBLAD. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 eentft bij voeruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bfo' abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Daze Courant versohijnt dagelijks, behAlve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur '8 morgens dq de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. Politiek Overzicht. RooNeveltfs aftreden als president. Heden wordt op het Capitool te Washing ton het naspel voltrokken van de op den eersten Dinsdag van November 1908 verrich te presidentsverkiezingTheodoor Roose velt draagt het ambt over aan zijn opvolger William Taft. Zeven jaren lang heeft hij de hoogste waardigheid in de Unie bekleed. Had hij gewild, hij zou heden voor de derde maal als hoofd van het uitvoerend gezag in do Vereenigde Staten zijn opgetreden, want men zou niets liever gewild hebben dan hem te iverkiezen. Maar de eerbied voor de onge schreven wet, die Washington heeft inge steld, weerhield hem zich op nieuw beschik baar te stellen. En zoo is de man, die heden morgen nog opstond als de eerste burger der Vereenigde Staten, in het ambtelooze leven teruggekeerd. Zal dat voor goed zijn? Het is misschien beter daarover geene voorspellin gen te doen; wanneer men let op zijn leef tijd, dan kan men zich moeielijk voorstel len, dat de nu 50-jarige man Roosevelt werd den 27en October 1858 geboren reeds aan het einde van zijne loopbaan zou zijn. Een tragisch toeval heeft Theodoor Roose velt tot president van de Vereenigde Staten gemaakt. De leiders van zijne partij hadden hem tot vice-president gemaakt in de stille hoop, dat daarmee zijne politieke loopbaan aan den eindpaal zou zijn gekomen. Presi dent Mac Kinley was een gezond man en nog in zijne beste jaren, toen hij den 4en Maart 1901 voor de tweede maal den i.mb'.s- eed aflegde. Niemand kon vermoeden, dat aan de tweede periode van zijne ambtsver vulling een^ ontijdig einde beschoren .,ou zijn. Zes maanden later maakte een door can anarchist gelost revolverschot een einde aan zijn leven, en den 14en September 1901 trad Roosevelt op als president van de Vereenig de Staten, eerst ter vervanging van den overleden Mac Kinley, later krachtens een mandaat, hem uitdrukkelijk door het volk der Vereenigde Staten opgedragen. De jaren van Roosevelt's presidentschap zijn jaren geweest van aanhoudenden strijd. Zijne krachtige persoonlijkheid ging haren eigen weg; zijne bitterste vijanden in den strijd tegen de trusts en het daarin vastge legde grootkapitaal kwamen voort uit zijne eigen partij. Maar even fel als hij het voort- brengingsmonopolie van de trusts bestook te, bestreed hij het arbeidsmonopolie van de vakvereenigingen. En gelijk hij op de bin- nenlandsche politiek den stempel van zijn persoon drukte, zoo deed hij dit ook in 'iet buitenlandsche beleid. Over dit deel van zijne werkzaamheid schrijft een medewerker v&n de Köln. Ztg. uit Washington: ,,De president heeft zeker nooit geaarzeld de belangen van zijn land krachtig te be hartigen hij heeft niet alleen al zijn in vloed aangewend om leger en vloot zoo sterk en krachtig mogelijk te maken, maar hiï heeft ook door de reis om de wereld van de Pacificvloot aan de gansche wereld, in zonderheid echter aan het voor indrukken der zinnen ontvankelijke Oosten de deugde lijkheid van zijne wapenen getoond. Maar deze machtsontplooiing mag ons toch niet verleiden het hooge zedelijke ideaal voorbij te zien, dat in Roosevelt's buitenlandsche politiek op den voorgrond is getreden. Hij is de overtuiging toegedaan, dat de kring der volken tot dezelfde ontwikkeling in staat is als de gemeenschap der individuen, dat zedelijke wetten hem regeeren en aan de zelfzucht van iedere natie op zich zelf een breidel moeten aanleggen. En gelijk hij aan de macht van deze wetten gelooft en dat zij in de toekomst in steeds ruimeren kring zullen gelden, zoo meent hij ook, dat rechtsbeslissingen steeds meer in de plaats zullen komen van de bloedige beslissingen, dat scheidsgerechten eene steeds meer alge- meene instelling en de oorlogen eepe steeds zeldzamer uitzondering zullen worden. Daarom nam hij het initiatief tot de tweede vredesconferentie, daarom verleende hij zijne bemiddeling tot het sluiten van den vrede in den Russisch-Japanschen oorlog, daarom sloot hij met 24 staten der aarde arbitrage verdragen, en verwees ook de verschillen van meening, die de Unie met Canada en Venezuela heeft, naar den Haag, om scheids rechterlijk te worden afgedaan. De vrede stichtende kracht van de overeenkomst met Japan is reeds in de gebeurtenissen der laatste weken aan den dag gekomen, want de vlammen van den haat tegen de Japan ner zouden bezwaarlijk zoo snel gebluschl zijn, als de beide regeeringen niet hadden meegedaan om den brand te onderdrukken. Bij het neerleggen van het presidentschap kan Roosevelt zioh er op beroemen, de vre- desgedachte krachtig voorgestaan en tegelijk de machtmiddelen van de Unie belangrijk vermeerderd te hebben. Hij ziet haar dan ook in de kring der volken eene hooge plaats innemen, ziet haar in vriendschap met alle Europeesche natiën, ziet haren invloed stij gen in Midden- en Zuid-Amerika en ziet eindelijk de voltooiing van het groote werk naderen, dat hij is begonnen, om aan de Vereen. Staten blijvend de hegemonie over geheel Amerika te verschaffen en aan de Monroeleer eene praktische sanctie te ge ven: de voltooiing van het Panamakanaal. „Roosevelt is een gelukkige president ge weest, niet om het door hem behaalde suc ces, maar om de volledige overeenstemming, waarin hij zich bij zijne politiek met den Amerikaanschen volksgeest heeft bevonden. Men mag zich door zijn strijd met het con gres en door de oordeelvellingen van de New-Yorksche pers niet op een dwaalspoor laten brengen. Wie een sociale hervormer is, zooals hij, moet eene vergadering tot tegenstander hebben, die de vertegenwoor diger van de economische machten is, welke Roosevelt bestrijdt, moet worden aangeval len door eene pers, die klaarblijkelijk met die machten verbonden is. Wie echter den man nit het volk vraagt, ook hier in het oosten, en onverschillig welken Amerikaan in het midden en in liet verre westen, die blijft niet lang in twijfel omtrent de mee ning van het volk over Roosevelt. Het heeft hem vurig lief, heeft hem lief met al zijne gebreken, omdat het in hem zijn eigen we zen herkent en omdat het waarneemt, dat deze man z ij n strijd voert, z ij n e zor- gen draagt en z ij n e overwinningen be haalt. Wat daarom de geschiedenis nog moge voor hebben met Theodoor Roosevelt, reeds heden staat vast, dat zij hem onder de groote presidenten van de Vereenigde Stat zal rangschikken." Duitschland. Uit Berlijn wordt cerichtDe commissie voor de belastingen is Dinsdag weer bijeen gekomen. Dadelijk na het begin van de ver gadering is de belasting op nalatenschappen met 6 stemmen tegen verworpen. De verwerping zal den weg moeten be reiden voor de indiening van de bemidde lingsvoorstellen van de blokpartijen, die in de maak zijn., Of hiermee deze belasting voor goed ver oordeeld is, moot nog blijken. Na de stem ming werd namens de nationaal-liberaden en de rijkspartij verklaard, dat deze partijen de belasting op nalatenschappen thans ver werpen. maar zich voorbehouden hoe zij la ter zich ei' tegenover zullen gedragen. De vrijzinnigen verklaarden dat zij blijven vast houden aan de belasting op do nalaten schappen. België. Brussel, 3 Maart. De Kamer be handelde een voorstel, strekkende tot de in stelling van een enquête-commissie naar de resultaten der wet, betreffende het vrijwil- ligerschap. Woeste verklaarde zich vijan dig gezind jegens het voorstel, want hij is van meening, dat de belangen der katholie ke zaak superieur zijn aan de belangen en de fantaisiën der militaristen. Frankrijk. De regeering heeft den gewezen pastoor Loïsy, die wegens zijn laatste groote werk „Les Evangiles synoptiques" geëxcommu niceerd is, met den leerstoel voor godsdienst geschiedenis aan het Collége de France in plaats van den overleden professor Réville belast. Diens voorganger was Ernest Renan. Engeland. Londen. 4 Maart. In verband met het vertrek van den Koning naar Biarritz, wordt heden officieel bericht, dat de genees- heeren Z. M. hebben aangeraden, geduren de de maanden Maart en April buiten Enge land te vertoeven. Londen, 3 Maart. In zijn schrif telijk antwoord op eene vraag, die was ge daan, verklaarde de eerste minister Asquith, dat de. regeering hare aandacht wijdt aan het vraagstuk der luchtsclieepvaart. Zoowel bij de leger- als bij de marine-begrooting zullen maatregelen worden voorgesteld, waar door wordt verzekerd, dat het vraagstuk vaai het gebruiken van luchtschepen, zoowel in den oorlog te land als in dien ter zee, volledig zal worden onderzocht door de admiraliteit en door het departement van oorlog. Italië. In eene vergadering van de algemeene commissie vooronderstand ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Zuid-Ita- lië, verleden Maandag onder leiding van den hertog van Aosta gehouden, bracht het be stuur verslag over de verleende hulp uit. Tot 26 Februari is 18,464,599 lire ingo- komeu. Aan tijdelijken onderstand is 3.280,000 lire uitgekeerd, bovendien aan ouden en zieken 1,500,000 lire, aan het fonds van Koningin Elena voor weezen 2 millioen lire, tot bijstand van kleine am bachtslieden, visschers enz. 2 millioen lire. Verder is betaald voor behuizing van dak- loozen 4 millioen lire en voor onderstand aan vluchtelingen 1 millioen lire. Na aftrek van andere kleine sommen, die voor dringende gevallen zijn aangewend, is nog een som van 4,685,000 lire over, die gebruikt zullen worden om studenten voort te helpen en voor andere liefdadige doel einden. Messina, 3 Maart. Zes kabels in de siraut van Alessina zijn hersteld. Een kabel moest worden prijs gegeven wegens het vele zand, waarmede hij bedekt was. De opgehaalde kabels vertoonden braud- plekken, hetgeen de onderstelling schijnt te bevestigen, dat de oorzaak, van de ramp was een onderzeesche vulkaan eai niet eene tel lurische beweging. Spanje. Madrid, 3 Maart. In de Kamer drukte een afgevaardigde de vrees uit, dat de voorgenomen wijziging van het Frausche tarief van invoerrechten den Spaanschen uit voer zou benadeelen. De minister van finan ciën verklaarde, dat de regeering dit vraag stuk bestudeert en hierover met den direc teur-generaal van den dienst der invoerrech ten van gedachten heeft gewisseld. Hij kan verzekeren, dat de verhooging van het Fran- sehe tarief alleen den uitvoer van Spaansche wijnen op flesschen treft, maar hij meent, dat ook daar de schade niet groot zal zijn. In den Senaat spoorde de republikein Labra de regeeving aan, met Cuba een han delsverdrag te sluiten, dat gunstig is voor de beide landen. De minister van buiten landsche zaken antwoordde, dat de regee ving zich met de zaak bezig houdt. Madrid, 3 Al a a r c. De Correspon- dance d'Espagne bericht, dat een bom met brandende lont gevonden is, die tegen den muur van het koninklijke paleis was gelegd. Tweede telegram. De minister van binnenlandsche zaken verklaart, dat niet een bom maar enkel een voetzoeker werd go- vonden op ongeveer 500 Meter van he>t ko ninklijke paleis. Portugal. Lissabon, 3 Maart. De Kamer van afgevaardigden zal morgen geconsti tueerd zijn, maar de politieke debatten zul len eerst Zaterdag beginnen. Oostenrijk-Hongarije. De commissie van het Hongaarsche huis van afgevaardigden, die rapport heeft uit te brengen over het verzoek van de directie der Oostenrijksch-Hongaarsche bank om verlenging van de op 31 December 1910 ein digende concessie, heeft eene vergadering gehouden, waarin na verwerping van een voorstel om de behandeling der zaak te ver dagen tot na afloop van de beraadslagin gen der tusschtn de beide regeeringen van Oostenrijk en Hongarije aanhangige bespre kingen, door den afgevaardigde Holto een ontwerp-besluit werd ingediend, strekkende om de concessie van de gemeenschappelijke bank niet meer te vernieuwen en de regee ring uit te noodigen oen wetsontwerp in te dienen tot oprichting van eene zelfstandige Hongaarsche bank met 1 Januari 1911. De commissie besloot dit voorstel te laten druk ken en het eerstdaags in behandeling te nemen, zonder te letten op de beraadslagin gen, die thans te Weenen worden gevoerd. In de politieke kringen wordt het besluit van deze commissie opgevat als eene neder laag van de regeeringmen gelooft, dat dit biesluit de reeds aanwezige parlementaire crisis zal bespoedigen. A g r a m, 3 Maart. Heden is liet proces begonnen tegen de 53 personen, be trokken in de pan-Servische samenzwering. Er zijn 500 getuigen opgeroepen. Boedapest, 3 Maart. In de zit ting van liet parlement van gisteren stelde Holle, rapporteur over de bankkwestie voor, dat het monopolie van de Oostenrijksch-Hon gaarsche bank niet zou worden hernieuwd en dat de Kamer aan de regeering de opdracht zou geven bij haar binnen den kortst mo gelijken termijn een ontwerp in te dienen strekkende tot de instelling van een onafhan kelijke bank. Wekerle, president van den ministerraad bestreed het voorstel Terwijl de gedachtenwisselingen met Oostenrijk be treffende de Oostenrijksch-Hongaarsche bank nog niet geëindigd zijn, zou de regeering een parlementair bevel van dezen aard niet kunnen accepteeren. Kossuth, minister van handel, zeideIndien de onderhandelingen mot Oostenrijk zouden schipbreuk lijden, zal ik de oprichting van een onafhankelijke bank voorstellen. Kossuth verzocht de spe ciale commissie geduld te willen hebben tot aan het einde der onderhandelingen met Oos tenrijk. De Kamer verwurp een motie wel ke tot strekking had dat de commissie gce- nerlei beslissing zou nemen voordat de Kamer rekenschap had gegeven van de re sultaten der onderhandelingen en nam een verzoenende motie aan welke daartoe strek kende is dat de president een nieuwe speciale commissie binnen den kortsten termijn zal moeten bijeenroepen. Geruchten over een kabinetscrisis worden niet bevestigd. Servië. Belgrado, 3 Ma art, Een koninklijk besluit is afgekondigd, waarbij amnestie wordt verleend aan alle politieke veroor deelden. De Balkancrisis. Belgrado, 3 Maart. De Oosten- rijksche gezant, graaf Forbach, is heden hier teruggekeerd van zijn achtdaagsch verlof. Belgrado, 3 Maart. De Russische gezant deed heden morgen den verwachten stap bij de Servische regeering, Hij werd, op zijn verzoek, gesteund door de gezanten van Engeland, Frankrijk en Italië. Heden namiddag wordt een ministerraad gehouden oin te beraadslagen over liet antwoord, dat aan Rusland zal worden gedaan. De beslis sing, die wordt genomen, zal heden of mor gen bekend zijn. W e e n e n, 3 AI a a r t. Onder voorbe houd wordt uit Belgrado gemeld, dat do Russische gezant Servië den raad gaf af to zien van verzoeken om gebiedscompensaties en de autonomie van Bosnië. De vertegen woordigers van Engeland, Frankrijk en Duitschland gaven denzelfden raad. De mi nisterraad besloot met algemeene stemmen te antwoorden, dat Servië niet kan retiree- ren ten aanzien der eischen door de Skoepschtina geformuleerd, dat zij rekent op de rechtvaardigheid van Europa en er niet van afzien kan gebiedscompensaties te wa gen, benevens de autonomie van Bosnië en Herzegowina. Weenen, 3 Maart. Volgens een dé pêche uit Belgrado aan de Zeit spraken drie Servische ministers zich in den ministerraad uit voor een gunstig antwoord op de Russi sche vraag. Anderen oordeelden dat het on mogelijk is terug te treden en, zoo de oor log thans moest worden vermeden, de kwes tie der annexatie hangende moest blijven tot een gunstiger gelegenheid. Londen, 3 Maart. Reuter's agent schap heeft nader vernomen, dat men in welingelichte kringen van meening is, dat niettegenstaande het uit Weenen ontvangen telegram, Servië, volgens de laatste bericn- Naar het Engelsch 41 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. Wij waren thans boven gekomen en ik voerde hen door een gang naar de folterka mer, de „Zweetzaal", die naakte, witgekalk te cel, welke alle Leidsche ex-studenten zich met zielsangst 'herinneren. Hier had ik (en duizenden vóór en honderden na mij) geze ten, om mijne gevreesde beurt bij de profes soren achter de groene tafel in het aangren zende vertrek af te wachten. Hier ook had ik, evenals al deze ongelukkigen, mijn naam neergekrabbeld en een paar schetsen getee- keffd, om de zware, pijnlijke oogenblikken door te komen. „Hier zweette Rudolf van Brederode," las Miss Ravers hardop, mij een lieven blik toe werpende, als beklaagde zij mij nog heden om mijn lijden van toen. Maar Miss Van Buren legde de grootste onverschilligheid aan den dag. Zij zeide enkel die namen uit te pikken, welke inderdaad belangwekkend waren Zelfs zij kreeg echter medelijden met de gofolterden, toen zij in de aangrenzende ka mer hoorde, dat de examens in heit openbaar plaats vonden, en dat niets den vreemdeling belette van straat naar binnen to loopen, om de slachtoffers te hooren ondervragen. ,,'t Is wel goed voor ons," zeide ik. „Het geeft ons moed en zelfbeheersching." Maar niemand was het met mij eens, en Miss Van Buren meende, dat alleen Hollanders zoo iets konden doorstaan. De Senaat-Kamer, waarover Niebuhr schreef, vond genade in hare oogen; maar verder was er niets meer in het Universi teitsgebouw en het was pas zes uur. We hadden nog twee uur vóór het verrassing- diner; daarom, zonder mijn geheim te ver raden, zeide ik, dat, als wij ons diner tot acht uur uitstelden, wij de Laekenhalle kon den bezichtigen en tegen zonsondergang naai den Burg konden gaan. De Laekenhalle en de Burg kenden zij enkel bij naam, daar er in de reisgidsen haast niet van gesproken wordt; maar zij waren zoo verrukt over liet snijwerk van het Huis van het Laken-Spinners Gild en het marnier der Binnenplaats, dat ik hen nau welijks naar binnen kon krijgen. Toen zij er eenmaal waren, maakte Starr Mies Van Bu ren aan het lachen over dingen, waarvoor zij eerbied behoorde te hebben, en deed haar verwijlen voor dingen, die ik liefst onopge merkt had willen voorbijgaan. Maar ik ergerde mij niet aan den schik, dien zij had, in een zonderlinge voorstelling der martelingen der Hel, evenmin werd ik boos over hare minachting voor de stijve schilderijen uit het Beleg, waarop Van der Werff zijn arm als voedsel aan de uitgehon gerde menigte aanbiedt, liever dan de stad aan de. Spanjaarden over te geven. Hoe lee- lijk zij ook het schilderij vond, wilde zij er toch niet van! hooren, dat ik Van der Werff ten achteren stelde bij een onbekende inge nieur, dien men later ontdekt heeft de ware held van het beleg te zijn geweest Van der Werff zou haar niet ontnomen worden, door iemand, wien zij verkoos te verafschuwen, daarom sprak zij met afkeuring over mijii verraad, zoolang wij tusschen de overblijf selen van het beleg doorbrachten. Zij keek naar de sauspan, afkomstig uit 'het kaanp der Spanjaarden, alsof zij mij dien naar het hoofd wilde werpen Zij meende, dat ik in. staat was de echtheid te ontkennen van het door den paalworm doorgeknaagde hout, dal men uit de dijken had gehaald, toen een worm Holland deed sidderen, zooals Phillips van Spanje nooit vermocht hadzij vergat Van der Werff niet, hoezeer ik ook mijn best deed een getrouw beeld te geven van dien angs'ti'gen tijd, toen mannen, vrouwen en kinderen het vleesch van hunne vingers werkten, om te herstellen wat de paalworm vernield had en zoo de zee van hunne deu ren te houden. Ik gaf haar geen enkel punt toe, op weg naar den Burg, want daardoor beroofde ik Starr van haar gezelschap. Maar in het fort, op de aloude hoogte, die Hengist had opgeworpen, waren mijn persoon en meenin gen geheel vergoten. Zij begeerde alleen te worden gelaten, o»i zich te kunnen verbeel den. een wouw uit Lei'den te zijn, die over de roode daken der stad, en door het mee- doogenloos rood der ondergaande zon, uit keek naar de vloot van redding-aanbrengen de schepen Toch verwaardigde zij zich nog te vragen, hoe, nadat de zee het land overstroomd had, de menschen die weer binnen hare oevers konden terugdrijven. En zij keek naar mij, zooals zij naar Starr bad gekeken, toen ik haar uitlegde, hoe dit geschied washoe het waier, dat Willem's vloot droeg, die de stad kwam ontzetten, slechts twee voet diep was, hoe één enkele bries uit 'het Zuiden ter rech ter tijd het water door de doorgebroken dij ken boven Schiedam noordelijk tot aan Lei den dreefen hoe de stad nauwelijks ontzet was, of de wind keerde en dreef de wateren terug. Van de vestingwallen sloegen wij den zonsondergang gade en daarna zwierven wij door koele, rustige straten en langs grach ten overdekt met een zacht, groen kleed naar liet hotel. Alaar wij zouden hier nog niet binnentreden. Zonder over het middagmaal te spreken, vroeg ik aan de dames of zij eenige oogenblikken wilden gunnen aan het bezoeken van typische studentenkamers. Ik behoefde er slechts bij te voegen dat Olivier Goldsmith vaak die woning had bezocht en zijn naam in een der paneelen 'had gosne- den, om haar daar zeer verlangend naar te maken en allen verkeerden in de zonnigste stemming, toen zij de steile trappen beklom men, die dan tot mijne verrassing zouden voeren. Deze begon met het feit dat ik de deur op het portaal nve't een sleutel opende, in plaats van aan te kloppen. Dit verbaasde hun zeermaar ik ontweek lachend hunne vragen en bracht hen in een met houten wanden versierd vertrek, dat reeds in sche merdonker was gehuld. Ingevolge mijne bevelen had men geen lamp, ja zelfs geen kaars opgestoken, maar een enkele oogopslag vertoonde mij een groot tochtscherm, dat om iets in een hoek was heengetrokken en ik wist nu, dat ik niet te vergeefs op de goede, oude mevrouw IIoogeboom had gerekend. Ik streek nu een mijner eigen lucifers af en terwijl die kleine vlam omhoog flikkerde, werd No. 1 der punten, die ik hoopte to winnen, behaald. Het was het ouderwetsche Hollandsche lampje van koper, dat thans op gestoken werd en een koor van bewonderen de uitroepen deed opgaan. Alen begon thans ook rond te blikken. Welk eene mooie ka mer Welke paneelenWelke allerliefste oude dieren van wit en blauw aardewerk; welk een prachtige schoorsteenmantel 1 En die stoelen, die kasten, die kerkbanken 1 Zoo dit het typisch vert'rek van een Leidsclien student was, dan mochten Leidsóh© studen ten zoowel gelukkige lieden als mannen van smaak heeten. Ik was genoodzaakt te erkennen, dat het nu juist niet een type kon heeten; dat al leen iemand toegerust met geld en een zwak tot verzamelen van oudheden derge lijke kamers hebben kon maar de woning zelve droeg toch een echt Leidsch karakter >en men zou or nergens elders vinden, die daarop in alle opzichten geleken. Toen de dames hare woorden van bewon dering hadden uitgeput, begonnen zij plotse ling nieuwsgierig naar haar gastheer te wor den en ik vertelde haar nu dat de ander, die deze vertrekken bewoonde, afwezig was voor zijn promotie-dinermaar dat ik de hon neurs voor hem waar mocht nemen. „Nu ik benijd den kerel van ganschcr harte, wie hij ook zijn moge," verklaarde Starr; „en ik durf hier niet langer blijven, vooral niet met een ledige maag, tusschen al dozo kannen en blauwe dieren en de rest. Wij moesten maar liever gaan dineeren." Wordt Mrvolgi.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1