BINNENLAND. ten, zich zal gedragen naar den raad van Rusland en zijn eisch tot schadeloos stelling in grondgebied zal intrekken. Belgrado, 3 Maart. In de be voegde kringen wordt verklaard, dat de 8erviache regeering heden haar antwoord op de gisteren door den Russische» gezant na mens zijne regoering gedane vraag heeft overhandigd. Tegelijk verklaart men dat noch over den inhoud van de vraag, noch over dien van het Servische antwoord, thans mededeelingen zijn gedaan aan het publiek of kunnen gedaan worden. Men kan alleen zeggen, dat de Servische regoering niet uit drukkelijk op de bekende eischen blijft aan dringen en ze ook niet voor goed heeft in- gotrokkon. Do waarheid ligt in het midden van doze bead© lozingen. Inlichtingen, die meer in bijzonderheden afdalen, kunnen eerst worden gegeven, als het antwoord van Rus land bekend zal zijn. Wennen, 3 Maart. De Servische minister van bnitenlandsche zaken heeft nog niet officieel antwoord gegeven aan do vertegenwoordigers der mogendheden. Hij nam alleen akte van hunne vriendschappe lijke raadgevingen. Belgrado, 3 Maart. Onder de af gevaardigden verklaart men ten aanzien van de vraag of zal worden afgezien van geb.edscompensatiën, dat de mogelijkheid, da- die eisch geheel zal worden losgela ten door de regeering, uitgesloten is. De skoepschtina zal geen enkele regeering machtigen de eischen van Servië in to trek ken Men gelooft Veeleer, dat de regeering in beginsel hare eischen omtrent de com- pensatiën heeft gehandhaafd en haar stand- pun-. tegenover Rusland in dezen zin heeft gepreciseerd, dat de regeeryig hare eischen slechts zou kunnen laten varen op voor waarde, dat de groote mogendheden de po litieke en economische onafhankelijkheid van 8ervië waarborgen. Londen, 3 Maart. Reuter verneemt uit officieele bron, in tegenstelling met an dere berichten, dat Servië zijn eisch tot gebiedflcompensatice heelt ingetrokken. De Servische zaakgelastigde te Londen heeft aan het Foreign Office een schrijven van zijne rogoenng afgegeven, dat inhoudt, dat Servië besloten is de beslissing van de mogendheden af te wachten en al het moge lijke te doen voor het behoud van den vrede. Do Temps vat dit schrijven op als eene aan wijzing. dat bij de Servische regeering ge neigdheid bestaat om aan den raad van de mogendheden gevolg te geven. Met leedwezen constateert de Temps, dat men in Weenen, te oordoelon naar de taal van de officieus© bladen, aan de Servische regoering het terugkeeren tot de wijahead en hot moei el ij ke prijsgeven van hare aanspra ken niet gemakkelijk niaak«. Dit slaat op de mededeelingen, die zijn gedaan over 't geen men in Weenen verwacht, dat de Ser vische regeering zal doen. De Zeit bericht, dat aan het departement van buitenlandsche zaken de volgende punten zijn opgesteld voor den stap, dien Servië zal hebben te doen 1. Het kabinet van Belgrado zal aan de Oostennjksch-Hongaarsche regeering, recht streeks en uitdrukkelijk, >eten verklaren, dat het eene correcte en vriendschappelijk© politiek ten aanzien van Oostenrijk-Hongarije volgt. Eene voorwaarde van deze correcte en vriendschappelijke politiek zou natuurlijk zijn de staking van do buitengewone mili taire maatregelen, die togen Oostonrijk-Hon- garije genomen zijn. 2. Servie moet afzien van zijne niet voor verwezenlijking vatbare p litieke aanspra ken, d. w. z. bet moet afzien van zijn ver langen naar gebiedscompen&atiën en vesti ging van autonomie in Bosnië. Servië moet er toe komen te begrijpen, dat er geen en kele betrokking bestaat cusschen de Bosni sche kwestie en de Servische kwestio, dio go- heel kunstmatig is opgeworpen. 3. Wanneer 8ervië van Oostenrijk eoono- mischo voordeelen wenscht te verkrijgen, dan is do Oosteurijksch-Hongaarsche regeering genegen in rechtstreekse he besprekingen over dit onderwerp te treden met het kabi net van Belgrado, wel te verstaan op voor waarde, dat vooraf voldoening verkregen is op de punten 1 en 2. Talrijke feiten en maatregelen bewijzen, dat Servië niet gezind is zich gedwee te on derwerpen aan de wenschen van de groote mogendheden, wanneer dezen niet voldoende rekening houden met zijne levensbelangen. De begrootingscommissie van de skoepschti- na hoeft alle aanvragen van suppletoir© cre- dicten, door den minister van oorlog gedaan, goedgekeurd. Do manschappen van den landstorm zijn voor één dag opgeroepen, tot het nazien van de voor eenigc maanden aan hen uitgereikte wapenen, maar men doet daarbij opmerken, dat zij dan, als bet noodig is, onder de wapenen kunnen worden gehou den zoolang men hen behoeft. In alle ge meenten van het noordelijke gedeelte worden de paarden, de trekossen en de voertuigen nauwkeurig geteld en worden de hulpbron nen aan middelen van üuisvostinw, leeftocht en fourage nagegaan. De militaire autoritei ten zenden in allerijl het oorlogsmatcrieel en de militaire uitrustingstukken, die in het arsenaal te Belgrado zijn geborgen, naar bet binnenland. De minister van oorlog neemt maatregelen om een aantal gepensioneerde officieren tot den actieven dienst op te roe pon. De met verlof afwezige officieren en manschappen hebben bevel gekregen zich onverwijld naar hunne korpsen te begeven. De oorrespondent van de Temps te Ber lijn bericht, op gezag van een bovoegd di plomaat, dat de toestand niet slechter is dan eenige dagen geleden. De Servische regee ring. wetende dat zij niet kan rekenen op den steun van hot Russische leger, doet haar best de oorlogzuchtige beweging tot bedaren te brengen en wordt gaandeweg meer tot rede geneigd. Cettinje, 4 Maart. De Vossische Zeitung heeft bericht, dat de vorst bereid sou zijn zich van Servië c" te scheiden en de inlijving van Bosnië te erkennen door middel van don afstand van 8pizza. Dit be richt is geheel verzonnen. Turkije. Op last van de regeering hebben do gou verneurs in de drie vilajets van Macedonië eene circulaire laten uitgaan aan alle lagere autoriteiten, waarin deze verantwoordelijk worden gesteld voor de uit de oprichting van benden en de aansporingen tot opstand voort vloeiende gevolgen. Door het militaire bestuur te Konstanti- nopel wordt verklaard, dat de toebereidselen gemaakt zijn voor oen© strenge vervolging en vernietiging van de benden, die zich moch ten vertconou. De verspreid liggende regi menten, brigaden en divisiën zijn georgani seerd en de bevelvoerende officieren zijn ver antwoordelijk gesteld voor de rust in hun ne districten, zoodra militaire hulp door de burgerlijke overheid wordi verlangd. Het is nu niet meer noodig, bijzondere officieren in het land rond te zendengeen troepen behoeven meer rusteloos en tamelijk doel loos door het land te trekken ieder weet wat hij te doen heeft en het bevel is ge geven, als het noodig is, zelf te handelen, zonder van boven bevelen af te wachten. Dit eigen initiatief wordt allen officieren tot tot plicht gesteld. Ilea, is niet het voorno men, de vier voor de vervolging der ben den opgerichte Macedonische jager-batail- lons, dio een soort lijfwach', van het Jong- Turksche comité in Konstantinopel gewor den zijn, weer naar Macedonië te brengen; infanterie en scherpschutters zullen de dienst in Macedonië voortaan even goed verrich ten. Vroeger werkten wel politieke stroo mingen mee bij de behandeling van de ben den. Zoo ontzag men hier de Bulgaren om dat er betrekkingen bestonden tusschen Jong-Turksche comités en Bulgaarsche co mités, die voor den opstand werktenelders spaarde men Servische en Grieksche ben den, omdat men in hen een tegenwicht voor de Bulgaren zag. Dat is nu anders gewor den tegen alle benden zal met gelijken nadruk worden opgetreden. Men neemt aan, dat als in zeer zeker gebied het optreden van benden dikwijls voorkomt, dit zal ver klaard worden in oorlogstoestand te verkee- ren en dat de Turksche troepen dan zoo zul len handelen als voor dertig jaren de Bul gaarsche troepen in heivorstendomd. w. z. personen, die met de wapenen in de hand worden aangetroffen, zullen na een summier proces worden opgehangen. Zuid-Afrika. Greytown, 3 Maart. Dinoezoeloe, vroeger hot voornaamste hoofd in Zoeloe- land, is, wegens het verleenen van een schuilplaats aan rebellen tijdens den opstand van 1906, veroordeeld tot 4 jaren gevan genisstraf en 100 p. st. boete Allerlei. Trente, 3 Maart. De onder de sneeuw bedolvén carabiniers zijn bevrijd. v— Een sneltrein, die Dinsdagochtend tien minuten over negenen uit Remagen ver trokken was, is bij Coblenz door een onvei lig sein gereden, vermoedelijk doordat de rem weigerde, en op een locomotief gebotst, waarvan het voorste stuk op een ander spoor vloog. De locomotiof van den trein kwam dwars over de spoorstaven te liggen, de goe derenwagen en een rijtuig derde klasse scho ven in elkaar. Drie reizigers kwamen om een echtpaar uit Woissenthurm en een jonge man die den vorigen dag eindexamen had afgelegd. Verder zijn twaalf menschen, meo- rendeels spoorwegbeambten, gewond. Twee conducteurs hebben ernstige kwetsuren. Het echtpaar, dat om is gekomen, laat zes kinderen achter. Kameroverzicht. Tweede Kanier. Aan de orde was Woensdag de sup pletoir© waterstaatsbegrooting waarbij f 100.000 wordt uitgetrokken als eerste ter mijn van een totaal geraamd bedrag van 2\ millioen voor verbetering van de rivier do Waal. De bedoeling is daarvan eerst 1$ millioen te verwerken in 5 jaren op 't ri viervak van Slijk-Ewijk tot Loevenstein en daarna f 375000 in 3 jaren op 't riviervak van Slijk-Ewijk naar Pannerden. De heer L e 1 y juichtte -toe t voorne men van de Regeering om do Waal te ver beteren, aangezien daaraan groote Neder- landsche belangen verbonden zijn. Spreker oordeelde echter dat door het aanhangig voorstel geen afdoende verbetering zal wor den bereikt en ook na voltooiing van de ge heel© voorgedragen werken toch zal moeten worden overgegaan tot verdere beperking van 't rivierbed. De heer S m e e n g e vreesde van de voorgestelde werken groote schade voor an dere belangen. Van aan te leggen grond- kribben duchtte hij gevaar voor de scheep vaart en belemmering van het grintbagge- ren. 8preker vreesde ook nadeel voor 't steen- bakkerbedrijf en keurde af, dat niet ge hoord is de Rijnvaartcommissie. Hij be twijfelde voorts of de voorgedragen verbe tering noodig en doeltreffend is en wensch- te alsnog door eene commissie te laten on derzoeken of niet op een minder schadelijke wijze ri%-ierverbetering is te bereiken. De lieer Mees oordeelde de voorgedra gen rivierverbetering urgent in 't belang eener goede verbinding van den Boven- Rijn met den Rotterdamschen Waterweg. De heer Plato verdedigde eveneens 't ontwerp uit een oogpunt van bevordering der scheepvaart en der handelsbelangen. Spreker stelde in 't licht dat de Duitsche Rijnhavens onze natuurlijke bondgenooten zijn, tegen de Pruisische spoorwegpolitiek. De heer T y d o m a n bestreed 'i ont werp, dat hem te goedkoop maar daardoor to duur is, omdat het geen afdoende verbe tering aanbrengt, daar een oude wijze van normaliseering wordt voorgesteld die in de praktijk tusschen 1875 en 1889 gefaald heeft Laad- en losgelegenheid voor de steenindustrie aan de Waal moet behouden blijven. Na de pauze is opgemaakt de nominatie voor een raadshoerplaats in den Hoogen Raad ter voorziening der vacature, ontstaan door de benoeming van raadsheer Telders tot vice-president. Gekozen werd tot eersten c&ndidaat met 44 van de 69 stemmen mr. Bosch, raadsheer in 't Hof te 's Hertogen bosch, tot tweeden mr. Houwing, hoog leeraar aan de Amsterdamsche Universiteit, met 37 stemmen tegen 30 op mr Pleyte, advocaat-generaal bij 't Hof te Amsterdam, die derde candidaat werd. Berichten. De Staatscourant van Donderdag 4 Maart bevat o. m. de volgende Koninklijke besluiten op verzoek eervol ontslagen als vice-con sul der Nederlanden te Anga de Heroïsme A. M. H. Do Rego Botalho de Faria en daartoe benoemd J. C. de Silva; benoemd tot vice-consul te Blijth A. Guthiie benoemd tot gewoon hoogleeraar in de zuivere en toegepaste wiskunde en mecha nica aan de Technische Hoogeschool te Delft dr. J. A Barrau, leeraar aan- een H B. S met 5-jarigen cursus te Am sterdam op verzoek eervol ontslagen als lid der Commissie van onderzoek voor het Haven bedrijf te Rotterdam, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten H. J. Klüssener te Rotterdam en daartoe benoemd P. Nijgh te Rotterdam, procuratiehouder der firma Ph. van Ommeren aldaar; benoemd tot officier in de Oranje-Nassau- orde H. J. Klüssener, hoofd der expedi teurs- en cargadoorsfirma H Braakman en Co. te Amsterdam; idem mr. A. G. N. Swart, lid van het bestuur van caoutchouc- ondernemingen in Ned.-Indië te 's Graven- hag\ lid en voorzitter van de commissie te bevordering van de Nederlandsche en koloniale inzending op de in September j.l. te Londen gehouden tentoonstelling van rubber en aanverwante artikelen, tevens commissaris-generaal voor die tentoonstel- ling Z. K. H. de Prins vertrok heden ochtend te 7.13 per Staatsspoor, vergezeld door kapitein jhr. Van Suchtelen van de Haare, zijn adjudant, naar Burgesteinfurt, ten einde aldaar oen bezoek te brengen aan zijn oom, den Vorst van Bentheim. Vandaar vertrekt Z. K. H Vrijdag voor een paar dagen naai- Berlijn. Do Prins is voornemens Zondag of Maan dag a s. in de Residentie terug te koeren. Hulde aan H M. de Ko ningin. Men deelt aan de N. R. Ct. me de, dat het geschenk aan de Koningin, waarvoor het Comité te Rotterdam geld bij een heeft gebracht, in zijn geheel zal be staan uit: 1. een blad, diep bord, plat bord, melkkan, kroes, vork, lepel, klein lepeltje, schuivertje en servetring, alles van zilver en te vervaardigen en ontworpen door den heer F. Zwollo, kunstdrijver en zilversmid, oud-leeraar aan de Haarlemsche Kunstnij verheidsschool, Amsterdam; 2 een doos voor dit zilveren servies; 3a. 12 servetjes, te bewerken door de vereeniging Tesselscha- de, afd. Rotterdamb. 12 servetjes, te be werken door de Industrieschool voor meis jes, te Rotterdam4. oen doos voor deze servetjes, te maken door de vereeniging Ar beid Adelt, afd. Rotterdnm. Mevrouw Fock-Doffegnies heeft het aan geboden eere-voorzitterschap van de te Para maribo gevormde commissie tot aanbieding van oen huldeblijk aan H. M. de Koningin aanvaard. Voorzitster van die commissie is mevr. Hofstede Cruli-Oosting, secretaires mevr. Carat-Van Stockum, penningmeesberesse mevr de wed. De Veer-Conradi. De commissi.* voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin te Paramaribo heeft beslo ten lijsten te doen rondgaan, om bijdragen te vragen van vrouwen en meisjes. Volgens de Surinaamsche Bode heeft de voorzitster van de commissie zich in verbinding gesteld met een der marktvrouwen, teneinde ook in die eenvoudige kringen gelegenheid te scheppen, bewijzen van verknochtheid aan de Koningin te geven. Naar „Onze West" verneemt heeft de gou verneur van Suriname zich bereid verklaard, op voorstel van de Vereeniging voor natio nale feesten, een crediet te openen van f 1500, om feest te vieren, wanneer de blijde verwachting, waarin H. M. de Koningin ver keert, zal zijn verwezenlijkt. Gezant te Peking. Voor den gezantschapspost te Peking wordt naar uit 's Gravenhage aan het Hbld. wordt ge meld zeer ernstig in aanmerking gebracht jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, com mies-griffier van de Tweede Kamer. Wetsontwerp tegen het wedden. Naar wij vernemen heeft het wetsontwerp, houdende verbodsbepalingen tegen het wedden, het ministerie van Justitie verlaten en is in handen gesteld van den Raad van State. Volgens een der artikelen van het wetsont werp wordt het houden van totalisators ver boden. Tel. Het Kamerlid, de heer Helsdingeu, heeft tot den Minister van Marine, waarn. minister van oorlog, eenige vragen gericht naar aanleiding van de aangekondigde sta king van de proef met den acht-urigen ar beidsdag aan de artillerie-inrichtingen bij de Hembrug. Kamerverkiezingen. Het Tweede Kamerlid J. H. A Schaper, dat oen candidatuur voor het kiesdistrict Appiogedam opnieuw heeft aanvaard, heeft bedankt voor een hem aangeboden candida tuur voor het kiesdistrict Groningen bij de a. s. periodieke verkiezingen Door do verschillende volkskiesvereenigin- gen iD de gemeente Ten Boer (Gr.), is in het kiesdistrict Hoogozand met algemeen© stemmen het aftredend lid voor de Tweede Kamer, de heer K. ter Laan, weder gecan- dideerd. Aan de leden van het bestuur en de districts-vereeniging der Christ.-hist. Unie in het district Harlingen wordt in „De Ba nier" door den voorzitter a. i. van het be stuur het volgende medegedeeld „De correspondentie met mr. J. Schok king, afgevaardigde ter 2de Kamer voor ons distinct, ter zake de gevraagde beslissing, of ZEw. eventueel een hernieuwde candida tuur zou kunnen aanvaarden, is nog niet afgeloopen. Wel neigt de schaal vrij sterk naar behoud van het kerkelijk ambt, doch de beslissing is nog niet genomen, althans niet vatbaar voor publicatie. „Dewijl allerlei berichten en geruchten in verschillende bladen reeds opduiken, met meer of minder voorbehoud, meen ik aan mijne medeleden verplicht te zijn, door deze medodeeling kennis te moeten geven, dat ik nog niet in de gelegenheid was een afdoend bescheid te kunnen geven. „Zoodra hieromtrent; alsmede van het overleg der Comité's ter rechterzijde, betrek kelijk samenwerking, positief bescheid is in gekomen kan eerst eene vergadering worden belegd, waarop de noodige maatregelen kun nen worden genomen. „Dat dit, omdat de tijd kort is, zoo spoe dig mogelijk geschiede''. Het bericht van Land en Volk over de candidaatstelling van den heer P. J. de Kan ter wordt door de N. C. minstens zeer voor barig genoemd. De kiesvereeniging Dor drecht moet zelfs nog vergaderen, en voor- loopigo candidaten zijn nog evenmin gesteld. Wel schijnt men een Dordtenaar te willen stellen. De Centrale Antirev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje in het district Wijk bij Duurstede heeft bij acclamatie tot can didaat gesteld voor de Tweede Kamer het af tredend lid mr. N. de Ridder. Koninklijke Officiers- Schor m b o n d (12e wapenfeest). Ten derde male was Dinsdag de zaal van den Dierentuin te 's Oravenhago ge vuld met dames en heeren, thans ter bijwo ning van den korpswedstrijd op de sportsa- bel. 18 korpsen van land- en zeemacht wer den elk door 3 officieren vertegenwoordigd. Door het groot aantal deelnemers werden 3 series gevormd, waarvan twee onmiddellijk om 8 uur begonnen en de derde een uur later begon. Om kwart voor elf werd deze kamp op verzoek van de scheimers, waarvan velen dien dej reeds eenige uren hadden ge werkt, gestaakt, toen uitgemaakt was wie in de finale overgingen. Daar de plaatsing in de poules door loting was geschied, deed zich het geval voor, dat bij dezen wedstrijd schermers van de meest verschillende geoefendheid samen kampten. Een gevolg daarvan was o.a. dat de 2e luite nant v. d. Wall Bake, van het 4e reg. huza ren, tot aller verrassing een partij won van den kampioen J. Doorman. Zeer te betreuren was dat enkele heeren niet verschenen en daardoor hunne korpscol lega's noodzaakten van deelneming af te zien. In de finale ,die gisteren middag werd vervolgd, waren de volgende korpsen ge plaatst Marine Willemsoord, 5e reg. inf., Ned.- Ind. leger, 8e reg. inf., 2e reg. huzaren, reg. gren. en jagers, le reg. veld-artillerie, 4o reg. huzaren, lo reg. vesting-artillerie. Gisterenmorgen 9 uur ving de wedstrijd op het geweer aan voor hen, die tevoren nog nimmer een prijs op dat wapen hadden behaald. Begonnen met 24 deelnemers, die allen drie rondes moesten doorloopen, was men om 11 uur zoover gevorderd, dat, in de be slissingsronde 6 heeren overgingen. De uitslag was le prijs, verguld zilveren medaille, aan geboden door Z.E. den luitenant-generaal J M. Campbell, inspecteur der infanterie, de 2e luitenant A. E. Brunet de Rochebrune van het Ned.-Ind. leger. 2e prijs, zilveren medaille, aangeboden door den luitenant-kolonel H. L. van Oordt, directeur der Hoogere Krijgsschool, de 2e luitenant Ten Haeff van het 10e regiment iufanterie. 3e prijs, zilveren medaille, de 2e luite nant H. J. Nolthenius van het 6e regiment infanterie. 4e prijs, kleine zilveren medaille, de 2e luitenant A. C. Stadlander van het le regi ment infanterie 5e prijs, bronzen medaille, de 2e luite- nana E. J. A. Hubert v. Blijenburgh van het 4e regiment vesting-artillerie; 6e prijs, bronzen medaille, de 2e luite nant H. Voorwal t van het 9e regiment in fanterie. Bij dezen wedstrijd bleek weer ten volle, dat indien werkelijk met het geweer ge schermd wordt, d. w. z. indien gewerkt wordt, zooals thans geschiedde in de partij Brunet de Rochebrune en Ten Haeff, ook dit wapen zeer zeker een waardige plaats moet blijven behouden op onze schermfees- ten Onder de opwekkende tonen der Jager kapel werden gisterenmiddag de wedstrij den voortgezet, met die op den degen voor heeren officieren, die reeds op voorgaande wedstrijden prijzen hadden gewonnen. Het aantal deelnemers bedroeg 13, die in twee poules werden ingedeeld en waar van 4 heeren in de beslissingsronde over gingen, n.l. de heeren J. Doorman, A. Rijk, A E. W. de Jong en H. de Jongh. Uit dezen wedstrijd trad de heer J. Door man met 3 gewonnen partijen, als overwin naar uit het strijdperk en won daarmede den eereprijs, ier beschikking gesteld door H M. de Koningin. De verdere prijzen werden in onderstaan de volgorde gewonnen2e pr. verg. zilv. med., aangeboden door mevr Van Panhuijs Van Praag de le luitenant J. C. Rijk, van hot 10e reg. inf. 3e pr. zilv. med. de le luit. A. E W. de Jong, van het le reg. vest.-art. 4e pr. kleine zilv. med. de le luit. adj. H. de Jongh, van het 6e reg. infanterie. Nadat om ruim drie uur de wed strijd op den degen was beslist, werd onmiddellijk de korpswedstrijd op de sabel voortgezet. Meer en meer bleek dat het sabelschermen beduidend vooruitgaat; de gestrekte arm wordt daarbij meer en meer gebogen, de wijze van aanvatten ge schiedt thans door de meerderheid op Itali- aansche wijze, terwijl nog slechts enkelen haar achter aan de greep vasthouden en den rechter arm stijf houden Zij, die dit deden bleken veelal officieren te zijn, die in eenige jaren niet geschermd hadden. Het veelvuldig steken mot de sabel viel bijzonder op. Na langeturigen, vinnigen kamp, was de uitslag Eereprijs. Een portret van Hare Majes teit de Koningin. De Kon. Marine-directie Willemsoord. 2e prijs verguld zilveren medaille, range boden door Zijne Excellentie den 'mit.- geueraal A. Kool, adjudant i. b. d. vjin H M. de Koningin, commandant van het veldleger, het 1ste regiment veld-artillerie. 3e prijs, verguld zilveren medaille, het 6e regiment infanterie. 4e prijs, zilveren medaille, het 4e regi ment huzaren 5ë prijs, zilveren medaille, het 5e regi ment infanterie. 6e prijs zilveren medaille, het Ned.-Ind. leger. Extra-prijs, zilveren medaille, aangebo den door Z Exc. C. H. F. graaf du Mon- ceau, adjudant-generaal en chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin voor hem, die in de finale van den korps wedstrijd sabel, het grootst aantal overwin ningen heeft behaald of bij gelijk aantal oveiwinningen het minst aantal touché's heef! ontvangen; mocht ook dit gelijk zijn, dan zou een afzonderlijke partij beslissen de le luitenant J. Doorman van het 1ste regt. veld-artillerie, de winner van het kampioenschap op de sabel van di» jaar, na eene afzonderlijke partij gemaakt te heb ben met den 2en luitenant W. van der Mandele van het 4e regt. huzaren, die in deze groep evenveel gewonnen partijen en evenveel ontvangen treffers had. De luitenant Doorman won de afzonder lijke partij met 32, doch deed het voorstel aan het bestuur den extra-prijs toe te ken nen aan den luitenant Va:i der Mandele, als waardeering voor het goede werk, dat hij dezen middag had laten zien. De Kon. Ned. Officieren- scherm b o n d hield Zaterdagavond zijn jaarlijksche algemeen© vergadering in het bestuursgebouw van het Kon. Zool. Bot. Genootschap te 's Gravenhage. Door den secretaris werd een jaarverslag uitgebracht, waaruit o. m. bleek, dat het aantal gewone leden is gestegen van 671 tot 685, terwijl het aantal ondersteunende leden, dat verleden jaar 53 bedroeg, met één is verminderd. Voorts wordt met ingenomen heid gewag gemaakt van de oprichting van den Amateurs-schermbond en van den mili tairen en studentenschermbond en van de medewerking door autoriteiten verleend wordt dankbaar gesproken. Uit hot fiuancieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat ontvangen is aan contributies f 1360, aan subsidies van de departementen van marine, oorlog en kolo niën respectievelijk 100, 500 en 200. Het kassaldo bedraagt 16.68A, zoodat het groote deficit van verleden jaar geheel is op geheven Drie aftredende bestuursleden, de heeren Habbema, Bierman en Wirix werden, de eerste (de voorzitter) met algemeene, de beide anderen met overgroote meerderheid van stemmen, herkozen. Vervolgens werd een aantal huishoueje- lijke zaken behandeld en "uitvoerig bespro ken. In het bijzonder werd geruimen tijd gediscussieerd over liet denkbeeld van den heer A. E. W. de Jong, om de limiet van 10 minuten voor den duur der partijen te doen vervallen. Ten slotte werd echter bij meerderheid van stemmen uitgemaakt, dat de Technische commissie hiertoe, nog voor het a.s wapenfeest, geen vrijheid heeft. Het vaststellen en invoeren van een Handicap systeem voor klasse B, werd na langdurige bespreking overgelaten aan de Technische commissie, die daartoe in overleg zal treden met den voorsteller, den heer De Jong. Op gemerkt werd dat de commissie niet ver plicht is de Handicap in te voeren. De kwestie zal verder in het Bondsorgaan „De Schermsport" worden behandeld. In overweging werd voorts gegeven op do Wapenfeesten niet alle wedstrijden te doen samenvallen, doch een deel der wed strijden op een anderen tijd en plaats te doen houden, ook om de kampioenwedstrijden voor iedereen toegankelijk te stellen. De behandeling van huishoudelijke zaken werd een oogenblik geschorst voor het uit brengen van het rapport der commissie van bewapening, die de rekening en verant woording van den penningmeester in orde, had bevonden en algeheele décharge voor stelde, waartoe werd besloten. Na eenige discussie over de beslissing van den laatsten wedstrijd om den wisselbeker, waarin de finale werd overgespeeld, werd de vergadering gesloten. Kapitein C h r i s t o f fe 1. Naar aanleiding van het bericht van het debarke- ment van kapitein Christoffel kan de N. C. mededeelen dat zijn .:omst in Europa nog een heel ander doei heeft dan liei-stel te zoe ken voor zijn door velerlei ontberingen, ver moeienissen en vooral door het klimaat' van Indië geknakte gezondheid, nl. zich in den echt te begeven met een jonge dame uit Antwerpen. De heer Polaken het N. V. V. Het gisteren uitgekomen nummer van „De Vakbeweging" bevat, in het verslag der jongste bestuursvergadering, het schrijven door den hoer Polak aan het N. V. V.-be stuur gericht, inzake het door hem genomen ontslag. Het luidt: Waarde Vrienden. Zeer tot mijn leedwezen zie ik mij genood zaakt u te berichten, dat ik niet langer voor zitter van het bestuur van het Verbond wensch te zijn. Na het besluit van het oon- gres der S. D. A. P. van jl. Zondag, kan ik geen deel meer uitmaken van oen college, dat, als het uwe, in voortdurende dikwijls persoonlijke relatie staat met het Partijbe stuur der S. D. A. P. en met de sociaal democratische Kamerfractie, vooral waar, lm et het oog op de actie voor den 10-uren- dag en het Algemeen Kiesrecht, dergelijke relaties hoe langer hoe inniger zullen wor den. Ik stel er prijs op te verklaren, dat ik uwerzijds nooit anders dan de grootste vriendschappelijkheid heb ondervonden en da: het mij ook deswege innig leed doet, uit uw bestuur te moeten treden. Dat het 't Verbond en uw college steeds wel moge gaan, is mijn oprechte wensch. Vriendschappelijk groetend, (w. g.) HENRI POLAK.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2